uTorrent Kullanılarak Nasıl Film İndirilir?

Ortak yazar: Jack Lloyd

Bu Makalede:uTorrent’i Kurmakİndirmek

Bu wikiHow makalesi ile film indirmek için µTorrent programını nasıl kuracağını ve kullanacağını öğreneceksin. Satın almadığın filmleri indirmenin çoğu ülkede genelde kanunlara aykırı olduğunu ve büyük miktarda telif hakkı para cezalarına, hatta hapis cezasına sebep olabileceğini unutma. BitTorrent İnternet siteleri genelde açık saçık yetişkin içeriği ve bilgisayarına zarar verebilecek istilacı reklamlar ya da kötü amaçlı yazılım içerir. Neye tıkladığını ve sistemini risklere açmadan önce neyi indirdiğini bildiğinden emin ol. Ekstra gizlilik önlemleri alınmadığı sürece, IP adresin herkese açıktır ve İnternet korsanlığına kalkışırsan senin hakkında işlem yaptırabilecek şirketler tarafından kaydedilebilir.

Kısım 1
uTorrent’i Kurmak

 1. 1
  µTorrent'in İnternet sitesine git. Bunu yapmak için tarayıcının URL çubuğuna http://www.utorrent.com/ yaz.
 2. 2
  Ardından µTorrent’i İndir ya da Ücretsiz İndir seçeneğine tıkla. Bu, bilgisayarının işletim sistemini (örneğin "Windows için") belirten µTorrent sayfasının ortasındaki butondur. Buna tıkladığında µTorrent’in indirme işleminin başlaması için yönlendirileceksin.
  • İşletim sistemine bağlı olarak ikinci sayfada ilk olarak µTorrent’i İndir butonuna tıklaman gerekebilir.
  • Tarayıcına bağlı olarak ilk başta Kaydet seçeneğine tıklaman veya indirme başlamadan önce bir indirme konumu belirtmen gerekebilir.
 3. 3
  µTorrent’i kur. Bu işlem bilgisayarına bağlı olarak değişiklik gösterecektir:
  • Windows: µTorrent dosyasına çift tıkla, ekran geldiğinde Evet seçeneğine tıkla, iki kere İleri seçeneğine tıkla, Kabul Ediyorum seçeneğine tıkla, kısayol seçeneklerini seç ve İleri seçeneğine tıkla, tekrar İleri seçeneğine tıkla ve tavsiye edilen programlarda Reddet seçeneğine tıkla. Kurulumu bitirmek için Bitir seçeneğine tıkla.
  • Mac: µTorrent’i "Uygulamalar" klasörüne sürükle.
 4. 4
  µTorrent’i aç. Bunu yapmak için sadece µTorrent simgesine çift tıkla. Artık µTorrent kullanarak film indirmeye başlamaya hazırsın.

Kısım 2
İndirmek

 1. 1
  Öncelikli İnternet tarayıcını aç. Internet Explorer birçok torrent İnternet sitesi için çok korunmasız olacağından Edge, Chrome ya da Firefox gibi desteklenen bir İnternet tarayıcısı kullanman tavsiye edilir.
 2. 2
  Bir torrent İnternet sitesi araştır. Torrent İnternet siteleri yasal sebeplerden dolayı genelde gelişigüzeldir, yani belirli bir torrent İnternet sitesine bel bağlamaktansa güncel olarak işleyen bir site bulmak için göz atman gerekecek.
  • Torrent İnternet sitesi bulmanın bir yolu, Google’a veya benzer bir arama motoruna "torrentler" yazıp aratmak ve ardından çıkan sonuçları incelemektir.
 3. 3
  Arama çubuğuna filmin adını yaz ve ardından Enter tuşuna bas. Arama çubuğu genelde sitenin en üst kısmında yer alır ama yine de her sitenin yerleşimi kısmen değişiklik gösterecektir. Arama terimini arattıktan sonra eşleşen sonuçlar listesi çıkacak.
  • Daha belirli terimler kullanmak (örneğin "Blair Witch" yerine "Blair Witch 2016") daha belirgin sonuçlar verecektir.
 4. 4
  Sağlıklı bir torrent belirle. Bir torrent'i indirirken bakman gereken birkaç şey vardır:
  • Dağıtıcılar (Seeders): Sayfanın sağ köşesindeki "SEED" sütunundaki sayı ideal olarak "LEECH" sütunundaki sayıdan daha yüksek (ya da yaklaşık olarak eşit) olmalıdır.
  • Dosya detayları: Dosya adının, kategorinin ve başlıktaki diğer bilgilerin tam olarak senin aradığın şeyle eşleştiğinden emin ol.
  • Kalite (yalnızca video): Bu dosyalar DVD kalitesinde veya daha yüksek kalite aralığında olacağından başlıkta en az "720p" ("1080p" idealdir) ya da daha yüksek yazmalı.
 5. 5
  Geri bildirimini incelemek için torrent'e tıkla. Burada bakacağın birkaç şey daha vardır:
  • Yorumlar: Kalite yorumlarının yanı sıra torrent'in güvenilir olup olmadığını anlamak için özellikle yorumlara bak.
  • Not: Torrent'in az sayıda olumsuz incelemesi ve çok sayıda olumlu incelemesi olduğundan emin ol.
 6. 6
  Torrent'i indir. Sitenin "İndir" butonuna basarak bunu yap. Genelde Torrent'i İndir veya buna benzer bir şey (örneğin [dosya adı] İndir) yazar.
  • Çoğu Torrent İnternet sitesinde sayfaya eklenmiş, indirme linki gibi görünen ama tıkladığında seni başka sitelere yönlendiren sahte reklamlar vardır. İndirme linkinin, kullandığın Torrent sitesinin formatı ve biçimiyle uyuştuğundan emin ol. Ayrıca linkin URL’sinin senin şu an kullandığın Torrent İnternet sitesiyle aynı alan adında olup olmadığını görüntülemek için fareyi linkin üzerine getirebilirsin.
 7. 7
  Torrent dosyasını açmak için ona µTorrent’te çift tıkla ya da torrent dosyasını doğrudan µTorrent’e sürükle. Dosyayı buraya bıraktığında film dosyası bilgisayarına inmeye başlayacaktır.
  • İlk başta belirli bir indirme konumu (örneğin masaüstü) seçmen gerekebilir.
 8. 8
  Dosyanın inmesini bekle. Dosyanın indirilme işlemi tamamlandığında torrent adının sağında "Dağıtma (Seeding)" göreceksin. Bu, film dosyan için veriyi seninle aynı filmi indirmeye çalışan diğer insanlarla paylaştığını gösterir.
  • BitTorrent, dosyanın belirli bir konumda olmasına ihtiyaç duymayan, bir P2P (Uçtan Uca/Peer to Peer) dosya paylaşımı ağ sistemidir. Film dosyasını doğrudan bir İnternet sitesi veya sunucudan indirmek yerine aynı film dosyasını aynı anda paylaşan (ya da "dağıtan") insanlardan indiriyorsun.

İpuçları

 • Filmleri doğrulanmış veya bu torrent sitesinde yüksek geri bildirimi ve notu olan kullanıcılardan indirmeye çalış. Doğrulanmış kullanıcılar genelde yasal, yüksek kalitede torrent dosyaları paylaşmalarıyla bilinir.

Uyarılar

 • Torrent siteleri ve torrent dosyaları virüs ve kötü amaçlı yazılım açısından yaygın kaynaklardır. µTorrent’i kullanmadan veya herhangi bir torrent arama motorunu ziyaret etmeden önce, özellikle de Windows tabanlı bir bilgisayar kullanıyorsan, virüs bulaşma ihtimalini azaltmak için bilgisayarında güncel antivirüs programının veya kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımının çalıştığından emin ol.
 • Torrent dosyalarını indirmenin sorumluluğu ve riski sana aittir.

Makale Bilgisi

Bu makale ortak yazarlarımızdan biri olan Jack Lloyd ile ortaklaşa yazılmıştır. wikiHow makalelerinin ortak yazarları içeriğimizin mümkün olduğunca tam ve kapsamlı olmasını sağlamak için editörlerimizle yakın bir şekilde çalışırlar.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar | Sanat ve Eğlence

Diğer dillerde:

English: Download Movies Using uTorrent, Deutsch: Filme mit uTorrent herunterladen, Français: télécharger des films en utilisant uTorrent, Português: Baixar Filmes usando o uTorrent, Bahasa Indonesia: Mengunduh Film Menggunakan uTorrent, Italiano: Scaricare Film Usando uTorrent, Español: descargar películas usando uTorrent, العربية: تنزيل الأفلام باستخدام يوتورنت, Русский: качать фильмы через µTorrent, ไทย: ดาวน์โหลดหนังด้วย uTorrent, Nederlands: Films downloaden met uTorrent, 中文: 用uTorrent下载电影, Tiếng Việt: Tải phim bằng uTorrent, 한국어: uTorrent를 사용해 영화 다운 받는 방법, 日本語: uTorrentを使って映画をダウンロードする, हिन्दी: यूटोरेंट (uTorrent) का उपयोग करके मूवीज डाउनलोड करें

Bu sayfaya 5.074 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?