iPhone pek çok şey yapabilir ama iPhone'da zor olabilecek bir şey varsa o da müzik eklemektir. Bu, özellikle Apple'ın iTunes medya oynatıcısını kullanmak istemiyorsan geçerlidir. iTunes, medya dosyalarını iPhone'unla resmî olarak senkronize etmenin tek yoludur ve en yeni iOS güncellemeleri resmî olmayan alternatiflerin çoğunu kullanmaya engel olmaktadır. Safari de MP3 dosyalarını İnternet sitelerinden indirmene izin vermez. Neyse ki iTunes kullanmadan farklı müzik çalarlar kullanarak cihazına müzik indirmenin bazı yolları var.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 6:
Dropbox'ı Kullanarak

 1. 1
  Bir Dropbox hesabı açmak için kaydol. Şarkılarını Dropbox'a yükleyebilir ve iPhone'undaki Dropbox uygulamasıyla çalabilirsin. Ücretsiz Dropbox hesabında 2 GB alana sahipsin. Bundan daha fazla müziğin varsa ek depolama alanı için ödeme yapabilir veya bu makaledeki diğer yöntemlerden birini deneyebilirsin.
 2. 2
  Bilgisayarına Dropbox istemcisini kur. Bu, masaüstüne bir Dropbox klasörü ekleyecek. Bu klasördeki her şey Dropbox hesabına yüklenecek.
 3. 3
  iPhone'una eklemek istediğin tüm müzikleri Dropbox klasörüne kopyala. Dropbox klasörünü, Sistem Tepsisi'nde veya menü çubuğunda bulunan Dropbox simgesine tıklayarak ve ardından Klasör butonuna tıklayarak açabilirsin. Dropbox; .mp3, .aiff, .m4a ve .wav formatlarında olan müzikleri destekler.[1]
 4. 4
  Müziğin yüklenmesini bekle. Çok fazla müzik dosyası ekliyorsan bu biraz zaman alabilir ve hız, İnternet bağlantına bağlıdır. İlerlemeyi, Sistem Tepsisi'ndeki veya menü çubuğundaki Dropbox menüsünden izleyebilirsin.
 5. 5
  Dropbox uygulamasını iPhone'una indir. Uygulama ücretsizdir ve App Store'dan indirilebilir. Yüklendikten sonra Dropbox hesabınla oturum aç.
 6. 6
  Çalmak istediğin şarkıya dokun. Dropbox, bir ağ bağlantın olduğu sürece Dropbox hesabına kaydettiğin şarkıların hepsini oynatır. Uygulamaları değiştirsen bile şarkılar çalmaya devam eder.
 7. 7
  Şarkıları çevrim dışı dinlemek için onları Sık Kullanılanlar olarak işaretle. Normalde Dropbox, seçtiğin şarkıları İnternet üzerinden çalar ancak İnternet bağlantın olmasa bile şarkıları her zaman erişilebilir yapmak için onları Sık Kullanılanlar olarak işaretleyebilirsin.
  • Cihazda saklamak istediğin şarkıyı soldan sağa kaydır.
  • Şarkıyı iPhone'una kaydetmek için ☆ üzerine dokun.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 6:
Google Play Müzik'i Kullanarak

 1. 1
  Bir Google hesabı açmak için kaydol. Bir Gmail veya YouTube hesabın varsa zaten bir Google hesabın vardır. Tüm Google hesapları, Google Play Müzik hesabına ücretsiz olarak 50.000 şarkı yüklemene izin verir. Daha sonra iPhone'undaki Google Play Müzik uygulamasını kullanarak bu şarkıları istediğin yerde çalabilirsin.
  • music.google.com adresinden Google Play Müzik'te oturum açabilirsin.
  • Google Play Müzik All Access (Tam Erişim) aboneliğine kaydolduğunda ücretsiz bir hesapla aynı depolama alanına sahip olursun ve Google Play Müzik akış kitaplığının tamamına sınırsız erişim sağlayabilirsin.
 2. 2
  Bilgisayarın için Google Music Manager (Google Müzik Yöneticisi) programını indir ve kur. Bu, Google Müzik’e geniş bir müzik koleksiyonu yüklemenin en kolay yoludur. Music Manager'ı buradan indirebilirsin.[2]
 3. 3
  Google Play Music Manager'a giriş yap. Yönetici kurulumu tamamladıktan sonra Google hesabınla giriş yapman istenir. Giriş yaptıktan sonra "Şarkıları Google Play'e yükle" seçeneğini seç.
 4. 4
  Dosyalara bakmak istediğin yeri seç. Müzik yöneticisinin müzik dosyalarını arayabileceği konumların başlangıç listesi verilir. Daha sonra daha fazla konum ekleyebilirsin. Müzik çalmak için daha önce iTunes kullandıysan Google Play Müzik, çalma listelerini ve şarkı derecelendirmelerini aktaracak.
  • Müziğin başka bir yerde depolanıyorsa "Diğer klasörler" seçeneğini seç ve bilgisayarında müzik dosyalarını içeren klasörlere göz atmak için Klasör Ekle butonuna tıkla.
  • Kalan şarkılar pencerenin alt kısmında görüntülenecek.
 5. 5
  Google Müzik’in şarkıları otomatik olarak yüklemesini isteyip istemediğine karar ver. Müzik yöneticisi, müzik klasörlerini izleyebilir ve eklenen tüm yeni şarkıları otomatik olarak yükleyebilir. Bu, mobil koleksiyonunun her zaman güncel olmasını sağlayacak.
 6. 6
  Müziğin yüklenmesini bekle. Yüklemelerin ilerlemesini izlemek için Sistem Tepsisi veya menü çubuğundaki müzik yöneticisi simgesine sağ tıklayıp "# şarkı yüklendi" seçeneğine tıklayabilirsin. Büyük müzik koleksiyonlarının yüklenmesi biraz zaman alabilir.
 7. 7
  iPhone'una Google Play Müzik uygulamasını indir. App Store'dan ücretsiz olarak indirebilirsin. Yüklendikten sonra Google hesabınla oturum aç. Kütüphanenin ilk kez yüklenmesi birkaç dakika sürebilir.
 8. 8
  Google Play Müzik uygulamasını kullanarak müziğini dinle. Kütüphanen yüklendikten sonra, sanatçı ve albüm listelerine göz atabilir ve müzikleri çalmaya başlayabilirsin. iPhone'un Müzik uygulamasında olduğu gibi çalma listeleri de oluşturabilirsin.
 9. 9
  iPhone'una çevrim dışı dinlemek için müzik indir. Google Play Müzik normalde müzik dosyalarını İnternet üzerinden çalar ama şarkılardan herhangi birini İnternet bağlantısı olmadan dinlemek için iPhone'unda depolayabilirsin.
  • iPhone'una kaydetmek istediğin şarkının, albümün veya çalma listesinin yanındaki ⋮ butonuna dokun.
  • "İndir" seçeneğini seç. Şarkı(lar) cihazına indirilmeye başlayacak.
  • Şu anda iPhone'unda depolanan şarkıları görmek için ☰ butonuna dokunup "Yalnızca İndirilenler" seçeneğini işaretle.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 6:
MediaMonkey'i Kullanarak

 1. 1
  MediaMonkey'i indir ve kur. MediaMonkey, Windows için popüler bir müzik çalar ve yönetim programıdır ve birkaç ayarını değiştirirsen müzikleri iPhone'una senkronize etmek için kullanabilirsin.
  • iPhone'unu MediaMonkey ile senkronize etmek için yine de birkaç iTunes hizmeti kurman gerekecek ama iTunes programını kullanmana gerek kalmayacak.
  • MediaMonkey yalnızca müzik dosyalarını senkronize edebilir. Video ve resimleri senkronize edemez. Bunları senkronize etmen gerekiyorsa yalnızca müzik senkronizasyonunu yapmak için MusicMonkey'i kurup diğerlerini iTunes'a bırakmayı düşünebilirsin.
 2. 2
  İhtiyacın olan iTunes hizmetlerini indir. iTunes'u hiç kullanmak istemiyorsan bu adım, yalnızca iPhone'un MediaMonkey'e bağlanması için gereken hizmetleri yüklemene yardımcı olacak. Videolarını, resimlerini ve yedeklerini yönetmek için iTunes'u kullanmak istiyorsan iTunes'u normal şekilde yükle.[3]
  • iTunes yükleyicisini şuradan indir: apple.com/itunes/download/.
  • iTunesSetup.exe (veya iTunes64Setup.exe), iTunesSetup.zip (veya iTunes64Setup.zip) olacak şekilde yeniden adlandır.
  • Açmak için .zip dosyasına çift tıkla ve AppleMobileDeviceSupport.msi (veya AppleMobileDeviceSupport64.msi) uzantısını bul. Bunu masaüstüne sürükle.
  • Bağlantı hizmetini kurmak için masaüstündeki dosyaya çift tıkla.
  • Windows için QuickTime'ı indirip yükle. Bunu apple.com/quicktime/download/ adresinden indirebilirsin.
 3. 3
  Bazı ayarları yapmak için iTunes'u (kullanıyorsan) aç. Resimlerin, videoların ve yedeklemelerin için iTunes'u kullanmayı planlıyorsan iPhone'unu bilgisayarına bağladığında hiçbir şeyin üzerine yazılmaması için müzik senkronizasyonunu devre dışı bırakmak istersin. iTunes'u hiç kullanmıyorsan ve yalnızca gerekli hizmetleri yüklediysen bu adımı atlayabilirsin.
  • "Düzen" menüsüne tıklayıp "Tercihler..." seçeneğini seç. "Düzen" menüsünü göremiyorsan Alt tuşuna bas.
  • "Aygıtlar" sekmesine tıkla ve "iPod'ların, iPhone'ların ve iPad'lerin otomatik olarak eşzamanlanmasını engelle" seçeneğini işaretle.
  • "Mağaza" sekmesine tıkla ve "Albüm resmini otomatik olarak indir" seçeneğinin işaretini kaldır.
  • iPhone'unu bağla ve iTunes penceresinin üstündeki butonlardan onu seç. Açılan pencerede aşağı kaydır ve "Bu iPhone bağlandığında otomatik olarak eşzamanla" seçeneğinin işaretini kaldır.
  • Sol çerçevedeki "Müzikler" sekmesine tıkla ve işaretliyse "Müzikleri Eşzamanla" seçeneğinin işaretini kaldır. MediaMonkey'in senin podcast'lerini idare etmesini istiyorsan "Podcast'ler" sekmesi için tekrarla.
 4. 4
  iPhone'un hâlâ bağlıyken MediaMonkey'i aç. Artık gerekli olmayacağından açıksa iTunes'u kapatabilirsin. Ancak yine de kurulu olan iTunes hizmetlerine ihtiyacın olacak.
 5. 5
  Soldaki menüden iPhone'u seç. Bu, iPhone'un Özet sayfasını açacak.
 6. 6
  "Otomatik Eşzamanlama" sekmesine tıkla. Bu, senkronizasyon için seçilmeyen şarkıların iPhone'dan silinmesini mi yoksa saklanmasını mı istediğini ve iPhone bağlandığı anda senkronizasyonun otomatik olarak yapılıp yapılmayacağını seçmeni sağlar.
 7. 7
  "Seçenekler" sekmesine tıkla. Müziklerinin nasıl içe aktarılacağını, albüm resminin nasıl kullanılacağını ve diğer içe aktarma seçeneklerini ayarlamak için bu seçenekleri kullanabilirsin.
 8. 8
  Müziklerini MediaMonkey kütüphanesine ekle. MediaMonkey'in kütüphane araçlarını kullanarak tüm müziklerini içe aktarabilir ve yönetebilirsin. MediaMonkey'de, kitaplığın otomatik olarak güncel kalabilmesi için klasörleri izlemesini sağlayabilir ve ayrıca kitaplığına eklemek için dosyaları ve klasörleri MediaMonkey penceresine sürükleyip bırakabilirsin.
 9. 9
  Dosyaları iPhone'una senkronize et. Müziklerini ekledikten ve ayarları yapılandırdıktan sonra müzik koleksiyonunu iPhone'una senkronize etmeye başlayabilirsin. Bunu yapmanın birkaç farklı yolu var:
  • Bir şarkıya veya şarkı seçimine sağ tıklayıp "iPhone'una" → "Gönder" seçeneğini seç. Seçilen şarkılar hemen iPhone'una senkronize edilir.
  • Cihazını seç ve "Otomatik Senkronizasyon" sekmesine tıkla. Ardından, otomatik olarak senkronize edilmesini istediğin sanatçıları, albümleri, türleri ve çalma listelerini seçebilirsin. Değişiklikleri kaydetmek ve senkronizasyon işlemini başlatmak için "Uygula" butonuna tıkla.
  Reklam

Yöntem 4
Yöntem 4 / 6:
Spotify Premium'u Kullanarak

 1. 1
  Spotify Premium'a kaydol. Spotify Premium üyeliğinde yerel dosyalarını Spotify hesabına senkronize edebilirsin. Bu sayede bunları iPhone'una indirebilirsin. Premium üyeliğe kaydolmak hakkında ayrıntılar için buraya tıkla.[4]
 2. 2
  Bilgisayarına Spotify Player'ı indir ve kur. Yerel dosyalarını eklemek için bu oynatıcıyı kullanman gerekir. Kurulumu tamamladıktan sonra Spotify hesabınla oturum aç.
 3. 3
  Player'da "Spotify" veya "Dosya" menüsüne tıkla ve "Tercihler" seçeneğini seç. "Yerel Dosyalar" bölümüne git.
 4. 4
  Spotify'a eklemek istediğin klasörleri seçmek için "Kaynak Ekle" seçeneğine tıkla. Spotify, o klasördeki tüm müzik parçalarını yükleyecek.
 5. 5
  iPhone'una Spotify uygulamasını indir ve kur. Uygulamayı App Store'dan ücretsiz olarak indirebilirsin. Uygulama yüklendikten sonra Spotify hesabınla oturum aç.
 6. 6
  Bilgisayarındaki Spotify Player'da cihaza izin ver. "Cihazlar" menüsüne tıkla ve listeden iPhone'unu seç. "Bu cihazı Spotify ile senkronize et" seçeneğine tıkla.
 7. 7
  iPhone'undaki Spotify uygulamasını aç. Bilgisayarınla aynı ağa bağlı olduğundan emin ol.
 8. 8
  Menü butonuna (☰) dokun ve "Müziğin" seçeneğini seç. Spotify hesabına eklediğin tüm müziklerin bir listesi yüklenecek.
 9. 9
  "Çalma listeleri" seçeneğine dokun ve ardından "Yerel Dosyalar" seçeneğini seç. Bu, bilgisayarından Spotify'a eklediğin tüm dosyaları görüntüler.
 10. 10
  Ekranın üstündeki "Çevrim Dışı Dinlenebilir" kaydırıcısına dokun. Bu, tüm müzik dosyalarını iPhone'una kaydeder. Böylece İnternet bağlantın olmasa bile bunları istediğin zaman dinleyebilirsin.
  • Dosyaların tamamen senkronize edilmesi biraz zaman alabilir, özellikle de dosya sayısı çoksa. iPhone'unla senkronize edilen her şarkının yanında yeşil bir ok göreceksin.
  Reklam

Yöntem 5
Yöntem 5 / 6:
E-posta Kullanarak

 1. 1
  Bilgisayara müzik içeren bir video indir. Not: Bu tür müzik dosyası bir video olmalıdır.
 2. 2
  Müzik dosyasını kendine e-posta ile gönder.
 3. 3
  iPhone'unda gelen kutuna git ve videoyu iPhone'una indir.
 4. 4
  Onu kamera rulosuna kaydet.
  Reklam

Yöntem 6
Yöntem 6 / 6:
WhatsApp Kullanarak

 1. 1
  Telefonuna WhatsApp'i indir.
 2. 2
  Kendinle bir konuşma başlat.
 3. 3
  Kamera Rulosu'na yedekleme yapması için WhatsApp'e izin ver.
 4. 4
  Bilgisayarını aç.
 5. 5
  Henüz indirmediysen cihazında olmasını istediğin şarkıyı indir.
 6. 6
  Bilgisayarda WhatsApp Web'i aç.
 7. 7
  Şarkıyı kendine ek olarak gönder.
 8. 8
  iPhone'unda WhatsApp'i aç.
 9. 9
  Videoya dokun ve onu kaydet.
  • Not: Bu yöntemde şarkı indirme işleminde iki kat veri harcandığından bu yöntemi kullanmadan önce dikkatlice düşün.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Sim'lerinin İhtiyaçları Nasıl DoldurulurSim'lerinin İhtiyaçları Nasıl Doldurulur?
Herhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilirHerhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Instagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl GizlenirInstagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl Gizlenir?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
Resimler JPEG Formatına Nasıl DönüştürülürResimler JPEG Formatına Nasıl Dönüştürülür?
Numaranın Engellendiği Nasıl AnlaşılırNumaranın Engellendiği Nasıl Anlaşılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
wikiHow Staff Writer
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 4.284 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 4.284 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam