iPhone veya iPad'de iCloud Etkinleştirme Kilidi Nasıl Kaldırılır?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:Cihazın Önceki Sahibinden İstemekDNS ile Aşma İşlemi YapmakBir Kilit Açma Servisine Ödeme YapmakReferans

Bu wikiHow makalesi sana, iPhone’da veya iPad’de iCloud etkinleştirme kilidini nasıl devre dışı bırakacağını öğretir. Cihazın önceki sahibinden, kilidi iPhone’umu Bul’dan kaldırmasını isteyebilir, kurulum esnasında alternatif DNS sunucuları kullanabilir veya kilidi ücretli bir servise kaldırtabilirsin.

1
Cihazın Önceki Sahibinden İstemek

 1. 1
  Önceki sahibinden, iPhone’u iPhone’umu Bul’dan kaldırmasını iste. Etkinleştirme kilidini kaldırmanın en kolay ve hızlı yolu budur. Bu yöntemdeki diğer adımların cihazın önceki sahibi tarafından izlenmesi gerekir.
 2. 2
  Bir İnternet tarayıcısında https://www.icloud.com adresine git. Cihazın önceki sahibinin, iPhone’unda veya iPad’inde oturum açmış olan hesabı kullanması gerekir.
 3. 3
  iPhone’umu Bul’a tıkla.
 4. 4
  Tüm Cihazlar’a tıkla. İlişkili iPhone’ların ve/veya iPad’lerin bir listesi belirir. [1]
 5. 5
  Etkinleştirme kilidi olan iPhone’a veya iPad’e tıkla.
 6. 6
  Hesaptan Kaldır’a tıkla. Bu seçeneği göremezsen tekrar Tüm Cihazlar’a tıkla, iPhone’un veya iPad’in yanındaki Sil’e tıkla.
 7. 7
  Silme işlemini onaylamak için ekrandaki yönergeleri izle. iPhone veya iPad, kaldırıldığı zaman artık kilitli olmaz.

2
DNS ile Aşma İşlemi Yapmak

 1. 1
  iPhone veya iPad’ini aç. Telefon veya tablet zaten açıksa yeniden başlat ki yeni bir cihaz olarak kurabilesin.
  • Bu yöntem, kilitli bir iPhone’a veya iPad’e farklı DNS adresleri kullanarak erişmeni sağlar.
 2. 2
  Kurulum işleminde ”Wi-Fi Ağı Seç” ekranına gelene kadar ilerle. Buraya gelene kadar dil ve bölgenin yanı sıra başka birkaç şey daha seçmen gerekir.
 3. 3
  Ana Ekran düğmesine bas. Ekranın en altındadır.
 4. 4
  Daha Fazla Wi-Fi Ayarı’na dokun. Wi-Fi ağlarının bir listesi belirir.
 5. 5
  Wi-Fi ağının yanında bir çember içinde bulunan “i”ye tıkla.
 6. 6
  DNS’i Ayarla’ya dokun.
 7. 7
  Elle’ye dokun.
 8. 8
  +Sunucu Ekle’ye dokun. Bir boşluk belirir.
 9. 9
  Konumuna uygun olan sunucu adresini gir. Türkiye için 78.109.17.60 adresini gir.
 10. 10
  Kaydet’e dokun.
 11. 11
  Geri butonuna dokun. Ağ bilgisi kısmına geri dönersin.
 12. 12
  Bu Ağa Katıl’a dokun. Parola gerekirse açılır bir pencere açılır.
 13. 13
  Ağ parolasını gir ve Katıl’a dokun. Ekranın sağ üst köşesindedir.
 14. 14
  iPhone veya iPad etkinleştirilmeye çalışılırken geri butonuna dokun. Wi-Fi sayfasına geri dönersin ve burada ekranın en üstünde “iCloudDNSBypass.net” gibi bir şey görürsün.
 15. 15
  iPhone’unu veya iPad’ini ayarlamaya devam et. Bu özel adresleri kullanarak kilidi aşmışsındır. Telefonunu veya tabletini normal bir şekilde ayarla.

3
Bir Kilit Açma Servisine Ödeme Yapmak

 1. 1
  İnternet’te saygın bir iCloud kilit kaldırma servisi ara. Ortalıkta bir sürü sahtekarlık döndüğü için iyice araştırman önemlidir.
  • Bir şirketin kilidi ücretsiz olarak kaldırma ihtimali çok düşüktür; bu tür iddialarla karşılaşırsan bunlar muhtemelen dolandırıcıdır.
  • Bir şirketten emin olamıyorsan şirketin RipoffReport, TrustPilot veya Trustmark Reviews gibi İnternet sitelerindeki incelemelerini kontrol et.
  • Önerilen ücretli sitelerden bazıları şunlardır: iPhoneIMEI.net ve Official iPhone Unlock.
 2. 2
  iPhone’unun IMEI kodunu edin. Kilit kaldırma servisi, telefonunun kilidini kaldırmak için bu koda ihtiyaç duyar. Farklı modellerde kodu şöyle bulursun: [2]
  • iPhone 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus, iPhone X: IMEI’yi SIM yuvasında bulursun. SIM çıkarma aracını (veya bir atacın ucunu), telefonun sağ tarafında bulunan yuvanın deliğine sok. [3] Yuvayı dışarı çek ve IMEI kodu için yuvanın dış kenarına bak. [4]
  • iPhone 5, 5c, 5s, SE, 6, 6 Plus, iPad: IMEI, telefonunun arkasında, aşağılarda bir yerde yazılıdır. Numaranın önünde “IMEI” yazar.
 3. 3
  Seçtiğin sitedeki yönergeleri izle. IMEI kodunu, model numarasını ve site tarafından talep edilen ödeme bilgilerini gir, ardından kilit kaldırma işlemini tamamlamak için ekrandaki yönergeleri izle.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Remove iCloud Activation Lock on iPhone or iPad, Deutsch: Die iCloud Aktivierungssperre auf einem iPhone oder iPad entfernen, Español: desactivar el bloqueo de activación de un iPhone o un iPad, Português: Remover o Bloqueio de Ativação do iCloud em um iPhone ou iPad, Bahasa Indonesia: Menonaktifkan Kunci Aktivasi iCloud di iPhone atau iPad, Русский: обойти блокировку активации iCloud на iPhone или iPad, Italiano: Rimuovere il Blocco di Attivazione iCloud da un iPhone o iPad, العربية: إزالة قفل آي كلاود على هواتف أيفون وأجهزة آي باد, ไทย: ปิด Activation Lock ของ iCloud ใน iPhone หรือ iPad, Tiếng Việt: Gỡ khóa kích hoạt iCloud trên iPhone hoặc iPad, 中文: 关闭iPhone或iPad上的iCloud激活锁

Bu sayfaya 623 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?