iPhone Uygulaması Wi Fi Olmadan Nasıl İndirilir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:iPhone’da İndirmekMasaüstünde İndirmekWi-Fi Olmadan Uygulamaları Otomatik Olarak Güncellemek

Bu wikiHow makalesi sana, Wi-Fi İnternet bağlantısı olmadan operatörünün veri planını kullanarak App Store’dan bir iPhone uygulamasını nasıl indireceğini öğretir.

1
iPhone’da İndirmek

 1. 1
  iPhone’unun Ayarlarını aç. Ana Ekranında bulunur ve gri bir dişli simgesine benzer.
 2. 2
  Wi-Fi’a dokun. Bu seçenek, Ayarlar menüsünün en üstüne yakın bir yerdedir.
 3. 3
  Wi-Fi anahtarını Kapalı konumuna getir. Anahtar beyaza döner ve iPhone’unun Wi-Fi’ı kapanır. Hücresel Veri’yi açana kadar İnternet bağlantın olmaz.
 4. 4
  Geri butonuna dokun. Ekranının sol üst köşesindedir. Ayarlar menüsüne geri dönersin.
 5. 5
  Hücresel’e dokun. Bu seçenek, Ayarlar menüsünde Wi-Fi’ın hemen altındadır.
 6. 6
  Hücresel Veri anahtarını Açık konumuna getir. Anahtarın yeşile dönmüş olması gerekir. Hücresel Veri’yi açmak, Wi-Fi bağlantısı olmadan İnternet’e bağlanmak için operatörünün mobil veri planını kullanmanı sağlar.
 7. 7
  Aşağı kaydır ve App Store anahtarını Açık konumuna getir. Anahtarın yeşile dönmüş olması gerekir. Bu seçenek, HÜCRESEL VERİ başlığının altındadır. App Store’u iPhone’unda açmak ve Wi-Fi İnternet bağlantısı olmadan uygulama indirmek için mobil veri planını kullanmanı sağlar.
 8. 8
  iPhone’unun Ana Ekran düğmesine bas. Ekranının altındaki yuvarlak düğmedir. Ayarlar’dan çıkış yapıp seni Ana Ekranına geri döndürür.
 9. 9
  App Store’u aç. App Store simgesi Ana Ekranında mavi bir kutunun üzerindeki beyaz bir A’ya benzer.
 10. 10
  İndirmek istediğin uygulamayı bul. Ekranının en altındaki araç çubuğundan Öne Çıkan uygulamalar, Kategoriler ve En Popüler kısımlarına göz atabilir veya aradığın uygulamayı bulmak için App Store’un Arama işlevini kullanabilirsin.
 11. 11
  İndirmeyi başlat. Uygulamayı, Wi-Fi bağlantısıyla yaptığın gibi normal bir şekilde indir. Wi-Fi İnternet bağlantısı yokken ve Ayarlarında hücresel veri App Store için açıkken iPhone’un, uygulamayı indirmek için operatörünün mobil veri planını kullanır.

2
Masaüstünde İndirmek

 1. 1
  iPhone’unun Ayarlarını aç. Ana Ekranında bulunur ve gri bir dişliye benzer.
 2. 2
  Hücresel’e dokun.
 3. 3
  Hücresel Veri anahtarını Açık konumuna getir. Anahtarın yeşile dönmüş olması gerekir. Hücresel Veri’yi açmak, Wi-Fi bağlantısı olmadan İnternet’e bağlanmak için operatörünün mobil veri planını kullanmanı sağlar.
 4. 4
  Kişisel Erişim Noktası’na dokun. Kişisel Erişim Noktası, telefonunun İnternet bağlantısını yakındaki cihazlarla Wi-Fi, Bluetooth veya USB aracılığıyla paylaşmanı sağlar. Bilgisayarını İnternet’e iPhone’un aracılığıyla bağlamanı ve operatörünün mobil veri planını kullanmanı sağlar.
 5. 5
  Kişisel Erişim Noktası anahtarını Açık konumuna getir. Anahtarın yeşile dönmüş olması gerekir.
  • iPhone’unun Wi-Fi’ı kapalıysa Wi-Fi’ı Aç veya Yalnızca Bluetooth ve USB’yi Kullan seçeneklerinden birini seçmen istenir.
 6. 6
  Bilgisayarını iPhone’una bağla.
  • Wi-Fi’ı kullanarak bağlanmak istiyorsan bilgisayarının Wi-Fi ayarlarında iPhone’unu bul ve seç.
  • Bluetooth’u kullanıyorsan önce iPhone’unu bilgisayarına eşleştir. Ardından, bilgisayarının Bluetooth ayarlarından iPhone’unu bul ve seç.
  • Bir USB kablo kullanıyorsan iPhone’unu bilgisayarına bağla. Ardından, iPhone’unu bilgisayarının ayarlarında ağ hizmetleri listesinden bul.
 7. 7
  Bilgisayarında iTunes’u aç. iPhone uygulamalarını bilgisayarında iTunes’u kullanarak indirebilirsin.
 8. 8
  iTunes App Store’dan normal bir şekilde bir uygulama indir. iTunes, iPhone App Store’u bilgisayarında açmanı ve daha sonra iPhone’unla eşitlemek için uygulamalar indirmeni sağlar. Bilgisayarın İnternet için iPhone’unu kişisel bir erişim noktası olarak kullanır ve uygulamayı indirmek için operatörünün mobil veri planını kullanır.
 9. 9
  iPhone’unu iTunes ile eşitle. iPhone’un, uygulamaları bilgisayarınla otomatik olarak eşitlemeye ayarlı değilse onu elle eşitlemen gerekir. Bunun için iTunes’da Oynat butonunun altındaki iPhone simgesi’ne tıkla, soldaki gezinme menüsünde Uygulamalar’a tıkla, uygulamanın yanındaki Yükle butonuna tıkla, ardından iTunes’un sağ alt köşesindeki Uygula’ya tıkla.

3
Wi-Fi Olmadan Uygulamaları Otomatik Olarak Güncellemek

 1. 1
  iPhone’unun Ayarlarını aç. Ana Ekranında bulunur ve gri bir dişliye benzer.
 2. 2
  Aşağı kaydır ve iTunes & App Store’a dokun.
 3. 3
  Güncellemeler anahtarını Açık konumuna getir. Anahtarın yeşile dönmüş olması gerekir. Bu seçenek OTOMATİK İNDİRMELER başlığının altındadır. iPhone’unun, cihazında bulunan uygulamaların güncellemelerini otomatik olarak indirmesini sağlar.
 4. 4
  Hücresel Veriyi Kullan anahtarını Açık konumuna getir. Anahtarın yeşile dönmüş olması gerekir. iPhone’unun, uygulama güncellemelerini otomatik olarak indirmek için operatörünün mobil veri planını kullanmasını sağlar.
  • Bir Wi-Fi ağına bağlıysan iPhone’un güncellemeleri indirmek için Wi-Fi’ı kullanmaya devam edecektir. Hücresel veri yalnızca Wi-Fi İnternet bağlantın olmadığında kullanılır.

Uyarılar

 • İndirme 100 megabayttan büyükse Wi-Fi bağlantısı olmadan App Store’dan uygulama indiremezsin. Bu, iPhone’unun iOS’u tarafından uygulanan bir yazılım kısıtlamasıdır ve bu sınırı yükseltmek mümkün değildir.
 • Bazı operatörler veri planlarında ve/veya cihaz ayarlarında Kişisel Erişim Noktası işlevini devre dışı bırakır.
 • iTunes App Store, Mac App Store’dan farklıdır. iTunes’dan iPhone uygulamaları indirip onları daha sonra iPhone’unla eşitleyebilirsin.
 • Otomatik güncelleme indirmelerini açmak için Apple Kimliğinle oturum açmış olman gerekir.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Download an iPhone App Without Wi‐Fi, Deutsch: iPhone Apps ohne WLAN herunterladen, العربية: تنزيل تطبيق أيفون بدون شبكة لاسلكية, Português: Baixar um Aplicativo para iPhone sem Estar Conectado a uma Rede Wi Fi, Bahasa Indonesia: Mengunduh Aplikasi iPhone tanpa Wi Fi, Español: descargar una aplicación de iPhone sin wifi, 中文: 在没有Wi‐Fi的时候下载iPhone应用程序, ไทย: ดาวน์โหลดแอพใน iPhone แบบไม่ต้องใช้ WiFi, Русский: установить приложения на iPhone без подключения к беспроводной сети, Tiếng Việt: Tải ứng dụng iPhone khi không có Wi‐Fi, Italiano: Scaricare le App su iPhone Senza Connessione WiFi, Français: télécharger une application iPhone sans WiFi, Nederlands: Een iPhone‐app downloaden zonder wifi

Bu sayfaya 324 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?