Bu wikiHow makalesi sana, iPhone’unda satın aldığın müzikleri iTunes’u kullanarak bilgisayarına nasıl aktaracağını ve daha önce satın aldığın müzikleri bilgisayarına nasıl tekrar indireceğini öğretir.

Yöntem 1 / 2:
Müzik Aktarmak

 1. 1
  Aktarmak istediğin müziği satın aldığından emin ol. Müziği iPhone’undan bilgisayarının sabit diskine aktarmak için bahsi geçen müziği telefonundaki iTunes kütüphanesine tamamen indirmiş olman gerekir.
 2. 2
  iPhone’unu bilgisayarına tak. iPhone’un şarj kablosunun bir ucunu iPhone’una, diğer ucunu da (USB ucu) bilgisayarına tak.
  • Mac’te iPhone 7 (veya daha eski) şarj cihazı kullanıyorsan bilgisayarına takabilmek için USB-C şarj kablosu satın alman gerekebilir.
 3. 3
  iTunes’u aç. Bunun uygulama simgesi, beyaz bir arka plan üzerinde çok renkli bir müzik notasına benzer. iTunes penceresinin birkaç saniye sonra açılması gerekir.
  • iTunes’u güncellemen istenirse İndir butonuna tıkla ve iTunes’un güncellenmesini bekle. Devam etmeden önce bilgisayarını yeniden başlatman gerekir.
 4. 4
  Dosya’ya tıkla. Bu, iTunes penceresinin sol üst tarafındadır (Windows) veya ekranın en üstündeki menü çubuğundadır (Mac).
 5. 5
  Cihazlar’ı seç. Bu seçenek, Dosya açılır menüsünün en altına yakındır.
 6. 6
  [İsim] Üzerindeki Satın Alınanları Aktar’a tıkla. Burada "[İsim]" yerine iPhone’unun adını görürsün. Bu seçeneğe tıklayınca müzik bilgisayarına aktarılmaya başlanır.
 7. 7
  Satın alınan müziğin aktarılmasının tamamlanmasını bekle. Aktarman gereken müziğin miktarına bağlı olarak bu birkaç saniye ila birkaç dakika sürebilir.[1]
 8. 8
  Son Eklenenler’e tıkla. Bu, iTunes penceresinin sol tarafında bir sekmedir. Tıklayınca son eklenen müziklerin bir listesi açılır.
 9. 9
  Kaydetmek istediğin satın alınan müzikleri bul. Bilgisayarına indirmek istediğin müziği bulmak için yukarı veya aşağı kaydır.
 10. 10
  İndir’e
  Image titled Iphoneappstoredownloadbutton.png
  tıkla.
  Bunun, seçtiğin şarkının (veya albümün) sağ tarafında olması gerekir. Müzik, iTunes’dan bilgisayarına indirilmeye başlar ve bilgisayarında müziğin her zaman bir yedeği olmasını sağlar.
  • İndir simgesini göremezsen müzik zaten bilgisayarındadır.
  • Bir şarkı seçip Dosya’ya tıkladıktan sonra Windows Gezgininde Göster’e (Windows) veya Finder’da Göster’e (Mac) tıklayarak bilgisayarında müziğin konumuna gidebilirsin.
  Reklam

Yöntem 2 / 2:
Satın Alınan Müziği Yeniden İndirmek

 1. 1
  iTunes’u aç. Bunun uygulama simgesi, beyaz bir arka plan üzerindeki çok renkli bir müzik notasına benzer. iTunes müziğini iPhone’undan veya iTunes’dan yanlışlıkla sildiysen müziği satın aldığın hesapla oturum açtığın sürece onu yeniden indirebilirsin.
 2. 2
  Doğru hesapta oturum açtığından emin ol. iTunes penceresinin en üstünde (Windows) veya ekranın en üstünde Hesap’a tıkla, ardından oturum açan hesaba bak. iPhone’unda kullandığın hesapla aynı olması gerekir.[2]
  • Oturum açan hesap doğru değilse Çıkış Yap…’a tıkla, ardından Oturum Aç’a tıkla ve Apple Kimliği e-posta adresini ve parolanı gir.
  • Oturum açmış herhangi bir hesap yoksa Oturum Aç’a tıkla ve Apple Kimliği e-posta adresini ve parolanı gir.
 3. 3
  Hesap’a tekrar tıkla. Açılır menü çıkar.
 4. 4
  Satın Alınanlar’a tıkla. Açılır menünün en altına yakındır. iTunes Store sekmesine gidersin.
 5. 5
  Müzik sekmesine tıkla. Bu seçenek, iTunes penceresinin sağ üst tarafına yakındır.
 6. 6
  Arşivimde Yok sekmesine tıkla. Bunu iTunes sayfasının en üstüne yakın bir yerde bulursun. Tıklayınca satın alınmış ama iTunes kütüphanende artık bulunmayan şarkılarının bir listesi gösterilir.
 7. 7
  İndir’e
  Image titled Iphoneappstoredownloadbutton.png
  tıkla.
  Bu, yeniden indirmek istediğin şarkının veya albümün sağ üst köşesindedir. Tıklayınca şarkı veya albüm bilgisayarına indirilir.
  • Bir şarkı seçip Dosya’ya tıkladıktan sonra Windows Gezgininde Göster’e (Windows) veya Finder’da Göster’e (Mac) tıklayarak bilgisayarında müziği bulabilirsin.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

wikiHow

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?

wikiHow

Gizli Arama Nasıl Yapılır?

wikiHow

Android'de Telegram Hesabı Nasıl Silinir?

wikiHow

Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?

wikiHow

Smart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?

wikiHow

Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Nasıl Görülür?

wikiHow

Akıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?

wikiHow

Android'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?

wikiHow

Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?

wikiHow

Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?

wikiHow

Bilgisayarın Bluetooth Özelliği Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

wikiHow

Bilgisayar Televizyona Nasıl Bağlanır?

wikiHow

Samsung Galaxy Cihazlarda Ekran Yansıtma Nasıl Etkinleştirilir?

wikiHow

Instagram'da Resimlere Müzik Nasıl Eklenir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

JL
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Jack Lloyd. Jack Lloyd wikiHow’da bir wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Yazı yazma ve teknolojiyle ilgili makaleleri düzenleme konusunda iki yıldan fazla deneyime sahiptir. Jack bir teknoloji meraklısı ve İngilizce öğretmenidir. Bu makale 2.624 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 2.624 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam