iPhone'dan Bilgisayara Fotoğraf Nasıl Yüklenir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:Windows'ta Fotoğraflar Uygulamasını KullanmakMac’te Fotoğraflar Uygulamasını KullanmakiCloud Fotoğraf Kütüphanesini Kullanmak

Bu wikiHow makalesi ile iPhone'undaki fotoğrafları Windows veya Mac bilgisayara nasıl taşıyacağını öğreneceksin. Bilgisayarında yüklü Fotoğraflar uygulamasını kullanarak bunu yapabilirsin ya da iPhone'undan iCloud'a fotoğraf yüklemek için iCloud Fotoğraflar uygulamasını kullanıp daha sonra fotoğrafları oradan bilgisayarına indirebilirsin.

1
Windows'ta Fotoğraflar Uygulamasını Kullanmak

 1. 1
  iPhone'unu Windows bilgisayarına bağla. iPhone'un şarj kablosunun bir ucunu iPhone'un şarj girişine tak, ardından USB ucunu bilgisayarının USB girişlerinden birine tak.
  • iPhone'unu bilgisayara ilk kez bağlıyorsan iPhone'da Güven seçeneğine dokunup iPhone'unun parolasını veya TouchID'sini girmen gerekir.
 2. 2
  iTunes'u aç. Uygulama simgesinde beyaz arka plan üzerinde çok renkli bir nota vardır. Windows bilgisayarın iPhone'u tanıması için iTunes'u açmalı ve telefonun bağlanmasına izin vermelisin.
  • Bilgisayarında iTunes yoksa devam etmeden önce iTunes'u kur.
  • iTunes güncelleme yapmanı isterse istendiğinde iTunes'u İndir seçeneğine tıkla. İndirme işlemi bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlatman gerekecek.
 3. 3
  "Cihaz" simgesinin görünmesini bekle. Bu iPhone şeklindeki simge, iTunes Kütüphane sayfasının sol üst tarafında görünecek. Simge göründüğünde, devam edebilirsin.
  • iPhone'un iTunes'a bağlanması birkaç saniye sürebilir.
  • iTunes penceresinin üst tarafının yakınındaki Kitaplık sekmesi vurgulanmamışsa Kitaplık görünümüne geçmek için tıkla.
 4. 4
  iPhone'unun kilidini aç. "Cihaz" simgesi göründüğünde, parolanı (veya TouchID'ni ya da FaceID'ni) gir ve kilidi açmak için iPhone'undaki Home düğmesine bas.
  • Devam etmeden önce, istenirse "Bu bilgisayara güvenilsin mi?" kısmında Güven seçeneğine dokun.
 5. 5
  Başlat'ı aç. Ekranın sol alt köşesindeki Windows logosuna tıkla.
 6. 6
  Fotoğraflar seçeneğine tıkla. Bu dağ şeklindeki uygulama simgesini genellikle Başlat penceresinde bir yerde bulabilirsin.
  • Fotoğraflar uygulaması burada yoksa fotoğraflar yaz ve Başlat penceresinin üst tarafındaki Fotoğraflar uygulamasına tıkla.
 7. 7
  İçeri aktar seçeneğine tıkla. Bu sekme, Fotoğraflar penceresinin sağ üst tarafındadır. Bir açılır menü belirecek.
 8. 8
  USB cihazdan seçeneğine tıkla. Bu, açılır menüdedir. Buna tıkladığında bilgisayarın iPhone'undaki içeri aktarılacak fotoğrafları ve videoları taramaya başlayacak.
  • Birden fazla takılı USB varsa devam etmeden önce iPhone'unun adına tıkla.
  • Fotoğraflar uygulamasında USB bulunamadığına dair bir uyarı çıkarsa Fotoğraflar uygulamasını kapatıp yeniden aç ve tekrar dene. iPhone'unun burada görünmesi için birkaç kere tekrar denemen gerekebilir.
 9. 9
  Bilgisayarına aktaracağın fotoğrafları seç. İlk başta iPhone'undaki tüm fotoğraflar seçilecek ancak içeri aktarılmasını önlemek için içeri aktarmak istemediğin her fotoğrafın sağ üst tarafındaki onay işaretine tıklayabilirsin.
  • Ayrıca her fotoğrafın işaretini kaldırmak için "İçeri aktarılacak ögeleri seç" penceresinin üstündeki Tüm seçimleri kaldır bağlantısına tıklayıp ardından içeri aktarmak istediğin fotoğraflara tıklayabilirsin.
  • iPhone'undan içeri aktardığın fotoğrafları, onlar bilgisayarına eklendikten sonra silmek istersen pencerenin altındaki İçeri aktarma ayarları bağlantısına tıkla ve ardından "Ögeleri içeri aktardıktan sonra cihazımdan sil" kutucuğunu işaretleyip Tamam butonuna tıkla.
 10. 10
  Seçilenleri içeri aktar seçeneğine tıkla. Bu, pencerenin alt tarafındadır. Tıkladığında fotoğraflar bilgisayarına aktarılmaya başlayacak. Aktarma işlemi bittiğinde bilgisayarının ekranının sağ alt köşesinde bir bildirim göreceksin. Bu noktada iPhone'unu bilgisayarından ayırabilirsin.

2
Mac’te Fotoğraflar Uygulamasını Kullanmak

 1. 1
  iPhone'unu Mac bilgisayarına bağla. iPhone'un şarj kablosunun bir ucunu iPhone'un şarj girişine tak, ardından USB ucunu bilgisayarının USB girişlerinden birine tak.
 2. 2
  iPhone'unun kilidini aç. Kilidini açmak için parolanı (veya TouchID'ni ya da FaceID'ni) gir ve iPhone'undaki Home düğmesine bas.
  • Devam etmeden önce, istenirse "Bu bilgisayara güvenilsin mi?" kısmında Güven seçeneğine dokun.
 3. 3
  Fotoğraflar uygulamasını aç. Mac'in Dock'unda çok renkli bir çarkıfeleğe benzeyen Fotoğraflar uygulaması simgesine tıkla.
  • Fotoğraflar uygulaması iPhone'unu bağladığında otomatik olarak açılabilir.
  • iPhone'un simgesi, uygulamanın penceresinin sol üst köşesinde görünmelidir.
 4. 4
  iPhone'unu seç. Fotoğrafların alınıp içeri aktarılacağı yer olarak pencerenin sol tarafında iPhone'unun adına tıkla.
 5. 5
  İndirmek istediğin fotoğrafları seç. Bunu penceredeki resimlere tıklayarak yap.
  • Bilgisayarında olmayan tüm fotoğrafları içeri aktarmak istiyorsan bu adımı atla.
 6. 6
  Seçilenleri içeri aktar butonuna tıkla. Bu, pencerenin sağ üst köşesindedir. Seçtiğin fotoğraf sayısı bu butonda görünecektir (örneğin, 5 Seçileni İçeri Aktar).
  • iPhone'undaki Mac bilgisayarında olmayan tüm fotoğrafları aktarmak istiyorsan Tüm Yeni Ögeleri İçeri Aktar seçeneğine tıkla.
 7. 7
  İçeri aktarılanlar seçeneğine tıkla. Bu, pencerenin sol tarafındadır. Az önce aktardığın fotoğraflar bu sayfada listelenir.

3
iCloud Fotoğraf Kütüphanesini Kullanmak

 1. 1
  Yeterli alanın olduğundan emin ol. Bu yöntem ile tüm fotoğraflarını iCloud'a yükleyebilirsin. Bu noktada İnternet erişimi olan herhangi bir bilgisayara bunları indirebilirsin ancak iCloud depolama alanın fotoğrafların kapladığı depolama alanından fazla olmalıdır. 5 gigabaytlık ücretsiz depolama alanıyla başlayabilirsin ama fotoğraflarını depolayabilmen için önce depolama alanını yükseltmen gerekebilir.
 2. 2
  iPhone'unun Ayarlar uygulamasını aç. Üzerinde dişli bulunan gri bir kutuya benzeyen Ayarlar uygulaması simgesine dokun.
 3. 3
  Apple ID'ne dokun. Bu, eğer daha önceden bir ad ve resim eklediysen Ayarlar menüsünde adının ve resminin olduğu üst kısımdır.
  • Oturum açmadıysan iPhone'da oturum aç seçeneğine dokun, Apple ID'ni ve parolanı girip Giriş Yap butonuna dokun.
 4. 4
  iCloud seçeneğine dokun. Bu, menünün ikinci bölümünde, ekranın ortasının yakınındadır.
 5. 5
  Fotoğraflar seçeneğine dokun. "ICLOUD KULLANAN UYGULAMALAR" bölümünün üst kısmının yakınındadır.
 6. 6
  Beyaz "iCloud Fotoğraf Kütüphanesi" anahtarına dokun. Dokunduğunda yeşil renge dönecek . Bu noktada, Kamera Rulosu'ndaki mevcut fotoğraflar ve videolar Wi-Fi bağlantın olduğu sürece iCloud hesabına yüklenecek.
  • Çok fazla fotoğrafın varsa yükleme işlemi birkaç saat sürebilir, bu nedenle sabırlı ol.
  • iPhone'unda depolama alanı ayırmak istiyorsan cihazında fotoğrafların daha küçük sürümlerini depolamak için iPhone Depolama Alanını Optimize Et seçeneğine dokun.
 7. 7
  Beyaz renkteki "Fotoğraf Akışım" anahtarına dokun . Dokunduğunda yeşil renge dönecek . Bu, ileride çekeceğin fotoğrafların İnternet bağlantın olduğunda iCloud'a yüklenmesini sağlayacak.
 8. 8
  Bilgisayarda iCloud'u aç. Bir tarayıcıda https://www.icloud.com/ adresine git.
 9. 9
  iCloud'a gir. Apple ID e-posta adresini ve parolanı girip simgesine tıkla.
  • Daha önce iCloud'a giriş yaptıysan bu adımı atla.
 10. 10
  Fotoğraflar uygulamasına tıkla. Simgesi çok renkli bir çarkıfelek şeklindedir.
 11. 11
  Fotoğraflar sekmesine tıkla. Bunu sayfanın sol üst tarafında bulacaksın.
 12. 12
  İndirmek istediğin fotoğrafları seç. Ctrl (Windows) veya Command (Mac) tuşuna basılı tutarken, indirmek istediğin her fotoğrafa tıkla.
 13. 13
  "İndir" butonuna tıkla. Bu, sayfanın sağ üst tarafında üzerinde aşağı doğru bir ok bulunan bulut şeklindeki simgedir. Tıkladığında fotoğraflar bilgisayarına indirilmeye başlayacak ama önce bir indirme konumu seçmen istenebilir.

Uyarılar

 • Windows kullanırken iPhone'unu iTunes'a bağlamazsan fotoğrafları içeri aktaramazsın.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Download Photos from Your iPhone to a Computer, Español: descargar fotos de tu iPhone a una computadora, Português: Baixar Fotos de Seu iPhone Para um Computador, Deutsch: Fotos von deinem iPhone auf einen Computer herunterladen, 日本語: 写真をiPhoneからコンピューターにダウンロードする, العربية: نقل الصور من هاتف آيفون إلى الكمبيوتر, ไทย: โหลดรูปจากไอโฟนลงคอมพิวเตอร์, Tiếng Việt: Tải Ảnh từ iPhone sang Máy tính, 한국어: 아이폰에서 컴퓨터로 사진 옮기는 방법, हिन्दी: आइफ़ोन से कंप्यूटर पर फोटो डाउनलोड करें, Čeština: Jak převést fotografie z iPhonu do počítače, Français: transférer ses photos d'un iPhone vers un ordinateur, Bahasa Indonesia: Mentransfer Foto dari iPhone ke Komputer, Italiano: Trasferire Foto da un iPhone al PC, Nederlands: Foto's overzetten van een iPhone naar een computer, Русский: перенести фото с iPhone на компьютер, 中文: 将照片从iPhone传到电脑

Bu sayfaya 670 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?