iPhone'dan Bilgisayara Fotoğraf Nasıl Aktarılır?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:Windows 10 Fotoğraflar Uygulamasını KullanmakBir Windows Klasörüne Aktarmak

Bu wikiHow makalesi sana, iPhone'undan Windows bir bilgisayara nasıl fotoğraf aktaracağını öğretir. Fotoğrafları ve videoları Windows 10 Fotoğraflar uygulamasını kullanarak içe aktarabilir veya Windows'un herhangi bir sürümünde bir klasöre doğrudan aktarabilirsin.

1
Windows 10 Fotoğraflar Uygulamasını Kullanmak

 1. 1
  iPhone'unu bilgisayara bağla. Telefonunla birlikte gelen USB şarj kablosunu kullan.
 2. 2
  iPhone'unun kilidini aç. iPhone'unun kilidini Touch ID'yi kullanarak veya Parolanı girerek aç. Az önce bağlandığın bilgisayara güvenmek isteyip istemediğin sorulur.
 3. 3
  iPhone'da Güven'e veya İzin Ver'e dokun. Böylece iPhone'unun bilgisayarla veri paylaşması sağlanır ki resimleri ve videoları indirebilesin.
 4. 4
 5. 5
  Fotoğraflar'a tıkla.
 6. 6
  İçeri Aktar'a tıkla. Fotoğraflar penceresinin sağ üst köşesindedir.
 7. 7
  USB cihazdan'a tıkla. Açılır pencerenin sağ tarafındadır.
 8. 8
  İçeri aktarmak istediğin resimleri seç ve Devam'a tıkla. Seçilen tüm öğelerin önizleme resimlerinin sağ üst tarafında bir işaret imi olur.
  • Tüm resimleri ve videoları seçmek için Tümünü Seç'e tıklayabilirsin.
 9. 9
  İçeri Aktar'a tıkla. Resimleri ve videoları iPhone'dan içeri aktarma işlemi başlar.
  • Orijinal fotoğrafları veya videoları iPhone'da tutmak istemiyorsan "İçeri aktarılan öğeleri içeri aktarmadan sonra Apple iPhone'dan sil"in yanındaki kutucuğu işaretleyebilirsin.

2
Bir Windows Klasörüne Aktarmak

 1. 1
  iPhone'unu bilgisayara bağla. Telefonunla birlikte gelen USB şarj kablosunu kullan.
 2. 2
  iPhone'unun kilidini aç. iPhone'unun kilidini Touch ID'yi kullanarak veya telefonunun parolasını girerek aç. Az önce bağlandığın bilgisayara güvenip isteyip istemediğin sorulur.
 3. 3
  iPhone'da Güven'e veya İzin Ver'e dokun. Böylece iPhone'unun bilgisayarla veri paylaşması sağlanır ki resimleri ve videoları indirebilesin.
 4. 4
 5. 5
  Dosya Gezgini'ne tıkla. Dosyaları ve bilgisayarına bağlı olan cihazları görüntülemeni sağlayan bir Dosya Gezgini penceresi açılır.
 6. 6
  Bağlı iPhone'u bul. Dosya Gezgini'nin sol tarafında, "Bu Bilgisayar"ın altında listelenmiş olması gerekir. Bağlı cihazların bir listesini görmek için "Bu Bilgisayar"ın yanındaki butonuna tıkla.
  • iPhone'un görünmezse iPhone'unun bağlantısını kesip tekrar bağlantı kurmayı dene.
 7. 7
  iPhone'a sağ tıkla ve Resim ve videoları içeri aktar'ı seç. Açılır menünün en altına yakın bir yerdedir.
 8. 8
  Tüm yeni öğeleri şimdi içeri aktar seçeneğini seç ve İleri'ye tıkla. iPhone'unda depolanan tüm resimler ve videolar Resimler klasörüne otomatik olarak aktarılır. Aktarma bittikten sonra Resimler klasörü otomatik olarak açılır.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Transfer Photos from iPhone to PC, Español: transferir fotos desde tu iPhone a la computadora, Deutsch: Fotos von einem iPhone auf einen PC übertragen, Italiano: Trasferire le Foto dall'iPhone al PC, Русский: перенести фотографии с iPhone на компьютер, Português: Transferir Fotos do iPhone Para o Computador, 中文: 将iPhone里的照片传输到电脑中, Nederlands: Foto's overzetten van iPhone naar pc, العربية: نقل الصور من هاتف الآيفون إلى جهاز الحاسوب, Tiếng Việt: Chuyển hình ảnh từ iPhone sang máy tính, ไทย: เซฟรูปใน iPhone ลงคอมพิวเตอร์, 한국어: 사진을 아이폰에서 PC로 전송하는 방법, 日本語: iPhoneからパソコンへ写真を転送する, हिन्दी: अपने आईफोन से पीसी पर फोटो ट्रान्सफर करें

Bu sayfaya 379 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?