Bu wikiHow makalesi ile iPhone'da veya iPad'de Samsung'un Smart View (Akıllı Görüntüleme) uygulamasını Samsung Smart TV ile birlikte nasıl kullanacağını öğreneceksin. Smart View uygulaması; TV'de uygulamaları başlatmana, iPhone'undan veya iPad'inden medya oynatmana ve iPhone'unu veya iPad'ini uzaktan kumanda olarak kullanmana olanak tanır.

Kısım 1
Kısım 1 / 3:
Smart View Uygulamasını Kurmak

 1. 1
  iPhone'unu veya iPad'ini Samsung TV ile aynı Wi-Fi ağına bağla. Smart View uygulamasının TV'yi algılayabilmesi için iPhone'unun veya iPad'inin Samsung Smart TV ile aynı Wi-Fi ağında olması gerekir.[1]
 2. 2
  Smart View uygulamasını iPhone'una veya iPad'ine yükle. Smart View uygulamasını telefonuna indirip yükle. Uygulama simgesinde, alt tarafında dört tane kavis bulunan bir TV vardır.
 3. 3
  Smart View uygulamasını aç. Ana ekrandaki Smart View uygulama simgesine dokunarak iPhone'unda veya iPad'inde Smart View uygulamasını açabilir veya uygulamayı yeni yüklediysen App Store'da Smart View uygulamasının yanındaki "Aç" butonuna dokunabilirsin. Smart View uygulaması yakınındaki Samsung TV'leri taramaya başlayacak.
 4. 4
  Samsung marka akıllı TV'ne dokun. Smart View uygulamasında, aynı kablosuz ağda bulunan Samsung Smart TV'lerin bir listesi görüntülenir.
  • Smart View uygulamasının iPhone'undaki fotoğraflara ve videolara erişmesine izin vermen istenirse "İzin Ver" seçeneğine dokun. Bu, TV'ye bağlanmak ve telefonundaki medyaları görüntülemek için gereklidir.
 5. 5
  İstenirse bağlanmak istediğin TV'yi seç. Smart View uygulaması Samsung TV'ne otomatik olarak bağlanabilir ama ağda birden fazla TV varsa bağlanmak istediğin Samsung TV'nin adına dokun. Telefonunun TV'ye bağlanmasına izin vermek istiyorsan TV'de onay vermen istenir.
 6. 6
  TV ekranında İzin Ver seçeneğini seç. TV ekranının üst kısmındaki istemde "İzin Ver" seçeneğini seçmek için uzaktan kumandayı kullan. Böylece TV'deki Smart View işlevi etkinleştirilir ve telefonuna bağlanır.[2]
 7. 7
  Telefonunda bir TV uygulamasına dokun. Bağlandıktan sonra, akıllı TV'nde yüklü olan tüm TV uygulamalarının bir listesini göreceksin. TV'de başlatmak için herhangi bir uygulamaya dokunabilirsin. Dokunduğunda, telefonundaki uygulamada ek seçenekler seçebileceğin ek kontroller de açılabilir.
 8. 8
  Uzaktan Kumanda simgesine dokun. Bu, uygulamanın sağ alt köşesindeki televizyon uzaktan kumandası şeklindeki simgedir. Dokunduğunda, iPhone'unu veya iPad'ini Samsung TV'ni kontrol etmek için uzaktan kumanda olarak kullanabilirsin.
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 3:
iPhone'daki Medyayı Görüntülemek

 1. 1
  Smart View uygulamasında, üst sıradaki TV uygulamalarını sola kaydır. En sağa gelene kadar üst sıradaki uygulamaları sola kaydır.
 2. 2
  Üst tarafta Fotoğraflarım, Videolarım veya Müziklerim seçeneğine dokun. Burada Samsung TV'de oynatılabilecek tüm fotoğraf, video ve müzik dosyalarının bir listesini görebilirsin.
 3. 3
  Oynatmak için bir fotoğraf, video veya şarkı seç. Herhangi bir fotoğrafın, videonun veya müzik dosyasının küçük resim görüntüsüne dokunduğunda TV'de otomatik olarak oynatılmaya başlayacak.
 4. 4
  Ana menüye dönmek için geri ok simgesine dokun. Bu, Smart View uygulamasının sağ üst köşesindeki U dönüşü şeklindeki ok simgesidir.
  • TV'yi istediğin zaman doğrudan kontrol etmek için uzaktan kumanda butonuna da dokunabilirsin.
  Reklam

Kısım 3
Kısım 3 / 3:
Medya Uygulamasından Yayın Yapmak

 1. 1
  iPhone'unda veya iPad'inde yayın yapmak istediğin uygulamayı aç. Bir uygulama fotoğraf ve video gibi medya yayınlama özelliğine sahipse onu Smart TV'de yayınlayabilirsin. Youtube, Netflix, Hulu gibi yayın akışı olan uygulamaların tümünde genellikle Smart TV'ye yayın yapma özelliği vardır.
 2. 2
  Yayın simgesine dokun. Simge, sol alt köşesinde Wi-Fi sinyali bulunan bir TV ekranı şeklindedir. Bu, genelde çoğu uygulamanın sağ üst köşesinde bulunur. Dokunduğunda, yayın yapabileceğin cihazların listesini içeren bir açılır pencere belirir.
 3. 3
  Listeden Samsung Smart TV'yi seç. Mevcut cihazlar listesinden Samsung Smart TV'nin adını seçtiğinde TV'ye bağlanacak.
 4. 4
  Oynatmak için bir şey seç. TV'de oynatmak için uygulamada bir şarkı veya video seç. Örneğin YouTube uygulamasını bağladıysan bir videoya dokunduğunda bu video, iPhone veya iPad yerine TV'de oynatılır. TV'deki videoyu kontrol etmek için doğrudan uygulamadaki oynatma kontrollerini kullan.
  • Video TV'de oynatılırken diğer uygulamaları açabilir ve telefonunu normal şekilde kullanabilirsin.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
iPhone'da Emoji Nasıl GüncelleniriPhone'da Emoji Nasıl Güncellenir?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Birinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl AnlaşılırBirinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Travis Boylls
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Travis Boylls. Travis Boylls, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Travis teknoloji makaleleri yazma, müşteri hizmetleri yazılımı sağlama ve grafik tasarım konularında deneyime sahiptir. Windows, macOS, Android, iOS ve Linux platformlarında uzmandır. Pikes Peak Toplum Fakültesi’nde grafik tasarım eğitimi almıştır. Bu makale 6.956 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 6.956 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam