iPhone'da veya iPad'de Messenger Oturumu Nasıl Kapatılır?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:Facebook Uygulamasını KullanmakHesap Değiştirmek

Bu wikiHow makalesi sana, iPhone veya iPad üzerinde Messenger uygulamasında Facebook hesabının oturumunu nasıl kapatacağını öğretir.

1
Facebook Uygulamasını Kullanmak

 1. 1
  iPhone’unda veya iPad’inde Facebook uygulamasını aç. Facebook uygulaması; ana ekranında bulunan, mavi bir kare üzerindeki beyaz bir "f" simgesine benzer.
  • Messenger uygulaması, oturumunu kapatmana izin vermez. Messenger’da hesabının oturumunu kapatmak için Facebook uygulamasını kullanman gerekir.
 2. 2
  simgesine dokun. Bu buton, ekranının sağ alt köşesindedir. Gezinti menün açılır.
 3. 3
  Aşağı kaydır ve Ayarlar’a dokun. Bu seçenek, menünün en altındadır. En alt taraftan açılır bir menü belirir.
 4. 4
  Açılır menüde Hesap Ayarları’na dokun. Hesap seçeneklerin yeni bir sayfada açılır.
 5. 5
  Güvenlik ve Giriş’e dokun. Bu seçenek, Hesap Ayarları menüsünün en üstündedir.
 6. 6
  Giriş ve Güvenlik’te, GİRİŞ YAPTIĞIN YERLER bölümünü bul. Bu bölüm, mobil ve masaüstündeki Facebook ve Messenger girişlerin de dâhil olmak üzere aktif oturumlarının tümünü listeler.
 7. 7
  Messenger oturumunun yanındaki simgesine okun. GİRİŞ YAPTIĞIN YERLER’in altında, kapatmak istediğin Messenger oturumunu bul ve seçeneklerini görmek için yanındaki bu simgeye dokun.
 8. 8
  Oturumu Kapat’a dokun. Hesabının Messenger uygulaması üzerindeki oturumu kapatılır.

2
Hesap Değiştirmek

 1. 1
  iPhone’unda veya iPad’inde Messenger uygulamasını aç. Messenger simgesi, üzerinde bir yıldırım simgesi bulunan mavi bir konuşma balonuna benzer.
 2. 2
  Ana Sayfa sekmesine dokun. Bu buton, ekranının sol alt köşesinde bulunan küçük bir ev simgesine benzer. Son sohbetlerinin tamamının bir listesi açılır.
 3. 3
  Sol üstteki profil resmine dokun. Ekranının sol üst köşesindeki küçük profil resmini bul ve ona dokun. Profil menün yeni bir sayfada açılır.
 4. 4
  Aşağı kaydır ve Hesap Değiştir’e dokun. Kayıtlı, kullanılabilir hesaplarının tamamının bir listesi yeni bir sayfada açılır.
 5. 5
  Hesap Ekle’ye dokun. Bu seçenek, oturum açmanı ve Messenger’a yeni bir hesap eklemeni sağlar.
 6. 6
  Farklı bir Facebook veya Messenger hesabıyla oturum aç. Burada oturum açıp farklı bir hesaba geçiş yapabilir ve eski hesabın oturumunu otomatik olarak kapatabilirsin.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Log Out of Messenger on iPhone or iPad, Italiano: Uscire da Messenger su un iPhone o un iPad, Русский: выйти из Messenger на iPhone или iPad, Deutsch: Auf einem iPhone oder iPad aus dem Messenger ausloggen, Bahasa Indonesia: Keluar dari Messenger pada iPhone atau iPad, Español: cerrar la sesión de Messenger en iPhone o iPad, العربية: تسجيل الخروج من ماسنجر في آي فون أو آي باد, Français: se déconnecter de Messenger sur un iPhone ou iPad, Português: Fechar uma Sessão do Messenger no iPhone ou iPad, 中文: 在iPhone或iPad设备上退出“Messenger”, ไทย: ล็อกเอาท์จากเมสเซนเจอร์โดยใช้ไอโฟนหรือไอแพด, Tiếng Việt: Đăng xuất Messenger trên iPhone hoặc iPad, 日本語: iPhoneやiPadでMessangerからログアウトする, हिन्दी: आईफोन या आईपैड में मेसंजर से लॉग आउट करें

Bu sayfaya 418 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?