iPhone'da veya iPad'de E Posta'ya Resim ve Video Nasıl Eklenir?

Bu Makalede:Mail Uygulamasını KullanmakFotoğraflar Uygulamasını KullanmakiCloud’da Depolanan Fotoğrafları ve Videoları Eklemek (iOS 9)Referans

iPhone’unda veya iPad’inde Mail uygulamasından veya Fotoğraflar uygulamasından e-posta mesajlarına resim ekleyebilirsin. Bu resimler gövdede satır arası görseli olarak görünür; ama alıcın tarafından eklenti olarak indirilebilir. iOS 9 veya daha üstünü kullanıyorsan iCloud Drive’ında veya başka bir bulut depolama hizmetinde depoladığında resim dosyalarını ekleyebilirsin.

1
Mail Uygulamasını Kullanmak

 1. 1
  Mail uygulamasında yeni bir mesaj oluştur. Mail uygulamasını kullanarak mesajlarına resim ekleyebilirsin. Bu, resim eklemekle temelde aynı şeydir. Resimler mesaj gövdesinde satır arasında görünür.
 2. 2
  İmlecini, mesajların gövdenin neresinde görünmesini istiyorsan oraya koy. Mesajları gövdede herhangi bir yere ekleyebilirsin. Daha geleneksel eklentilere olarak görünmesini istiyorsan mesajın sonuna koy.
 3. 3
  Menüyü açmak için imlece dokun. "Seç", "Tümünü Seç" ve "Yapıştır" seçeneklerini görürsün.
 4. 4
  Menünün sağ tarafındaki oka dokun. Ek seçeneklerin belirdiğini görürsün. iPad’de bunu yapmana gerek kalmaz.
 5. 5
  "Fotoğraf veya Video Ekle"ye dokun. Fotoğraf ve video albümlerinin bir listesi açılır.
 6. 6
  Eklemek istediğin fotoğrafı veya videoyu bul. Film Rulondaki tüm albümler arasında gezinebilirsin.
 7. 7
  Fotoğrafı veya videoyu ekle. Fotoğrafa veya videoyu dokun, ardından "Seç"e dokun. Resim veya video mesaja eklenir.
  • Tek bir e-posta mesajına en fazla beş resim veya kısa bir video ekleyebilirsin.
 8. 8
  Mesajı gönder. Resimleri ekledikten sonra mesajı normal bir şekilde gönderebilirsin. Ya resimleri sıkıştırman ya da orijinal kalitesinde göndermen istenir. Mobil bağlantı kullanıyorsan veri tasarrufu yapmak için kaliteyi düşürmen iyi olur. [1]

2
Fotoğraflar Uygulamasını Kullanmak

 1. 1
  Fotoğraflar uygulamasını aç. E-posta mesajlarını fotoğraflar eklenmiş olarak göndermek için Fotoğraflar uygulamasındaki Paylaş özelliğini kullanabilirsin.
 2. 2
  Eklemek istediğin fotoğrafları içeren albüme git. En fazla beş resim ekleyebilirsin.
 3. 3
  Çoklu seçim modunu etkinleştirmek için "Seç"e dokun. Böylece birden fazla resim seçebilirsin.
 4. 4
  Eklemek istediğin her resme dokun (en fazla beş). Dokunduğun her resmin üstünde bir işaret imi olur. Tek bir e-posta mesajı için en fazla beş resim hakkın olur.
 5. 5
  "Paylaş" butonuna dokun. Üstünden ok çıkan bir kutuya benzer. Paylaş menüsü açılır.
 6. 6
  "Mail"i seç. Resimler eklenmiş olarak Mail uygulamasında yeni bir mesaj başlatılır. Mail uygulaması Paylaş menüsünde bir seçenek olarak yoksa çok resim seçmişsindir.
 7. 7
  Mesajı oluştur ve gönder. Resimleri ekledikten sonra alıcıyı/alıcıları girebilir, bir konu oluşturabilir ve mesaj gövdesini yazabilirsin. E-postayı gönderirken resimleri sıkıştırman veya orijinal boyutunda göndermen istenir. Veri kullanımından endişeliysen sıkıştırma seçeneklerinden birini seçmen iyi olabilir.

3
iCloud’da Depolanan Fotoğrafları ve Videoları Eklemek (iOS 9)

 1. 1
  Mail uygulamasını aç ve yeni bir mesaj oluştur. iOS 9, iCloud veya başka bulut depolama hizmetlerinden eklenti ekleme imkânı sunar. Fotoğraf ve video dâhil her türden dosyayı ekleyebilirsin.
 2. 2
  İmlecini eklentinin görünmesini istediğin yere koy. Eklentin gövdeye satır arası olarak eklenir. Satır arasında veya mesajın sonunda görünmesi alıcının posta istemcisine bağlıdır.
 3. 3
  Düzenleme menüsünü açmak için imlece dokun. İmlecin üzerinde beliren birkaç seçenek görürsün.
 4. 4
  Menüde sağ oka dokun. Bazı ek seçenekler görüntülenir. iPad’de bunu yapmana gerek olmaz; çünkü tüm seçenekler ekrana sığar.
 5. 5
  "İlişik Ekle"ye dokun. iCloud Drive’ının içeriğini görüntüleyen yeni bir pencere belirir.
 6. 6
  Eklemek istediğin resim dosyasını bul. iCloud Drive’ında depoladığın tüm resim dosyalarını ekleyebilirsin. Mesajına eklemek için dosyaya dokunman yeterli.
 7. 7
  Başka hizmetleri görme için "Konumlar"a dokun. Cihazına yüklediysen başka büyük bulut depolama hizmetleri arasında da arama yapabilirsin. Google Drive’ı, Dropbox’ı, OneDrive’ı ve Box’ı kullanabilirsin.
 8. 8
  Mesajı normal bir şekilde gönder. Resim dosyasını ekledikten sonra mesajı normal bir şekilde göndermeye devam edebilirsin. Alıcın dosyayı sıradan bir ilişik olarak alır. [2]

Makale Bilgisi

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 11 kişi çalıştı.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Attach Photos and Videos to Emails on an iPhone or iPad, Español: adjuntar fotos y videos a un email en un iPhone o iPad, Italiano: Allegare Foto e Video a un'Email su iPhone o iPad, Português: Anexar Fotos e Vídeos a E‐mails em um iPhone ou iPad, Русский: приложить фото и видео к электронным письмам на iPhone или iPad, Deutsch: Fotos und Videos auf iPhone oder iPad an eine E Mail anhängen, Français: joindre des photos et vidéos à des mails sur un iPhone ou iPad, Nederlands: Foto's en video's als bijlage van een e‐mail versturen op een iPhone of iPad, العربية: إرفاق صور ومقاطع فيديو إلى رسائل البريد الإلكتروني على أجهزة أيفون وأي باد, 中文: 在iPhone或iPad上将照片视频附到电子邮件中, ไทย: แนบรูปและวีดีโอในอีเมลโดยใช้ iPhone หรือ iPad, Tiếng Việt: Đính kèm ảnh và video vào email trên iPhone hoặc iPad, 日本語: iPhoneやiPadでメールに写真や動画を添付する

Bu sayfaya 80 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?