Bu wikiHow makalesi sana, emoji güncellemelerinin bağlı olduğu sistem yazılımını güncelleyerek emoji skalasını iPhone’unda nasıl güncelleyeceğini öğretir.

Adımlar

 1. 1
  iPhone’unu bir şarj cihazına tak. Sistem güncellemelerini yüklerken iPhone’un şarjının tam olduğundan emin olmak en iyisidir.
 2. 2
  Bir kablosuz ağa bağlan. Herhangi bir sistem güncellemesi yüklemeden önce, güncelleme hayli büyük olabileceği ve sınırlı İnternet paketlerini çabucak bitireceği için bir kablosuz ağa bağlı olman iyi olur.
 3. 3
  iPhone’unun Ayarlar’ını aç. Ayarlar uygulamasını Ana Ekranlarından birinde bulursun. "İzlenceler" adındaki klasörde de olabilir.
 4. 4
  Aşağı kaydır ve Genel’e dokun.
 5. 5
  Yazılım Güncelleme’ye dokun.
 6. 6
  Kullanılabilir bir güncelleme varsa İndir ve Yükle’ye dokun. Kullanılabilir güncelleme yoksa "Yazılımınız güncel" mesajını görürsün.
  • Cihazın güncelse en son emoji güncellemelerin mevcut olur.
  • Eski iOS cihazlar yeni sistem güncellemelerini ve bu sebeple de emoji güncellemelerini almaz. Mesela iPhone 4S artık sistem güncellemelerini almıyor ve iOS 9.3.5’ten sonra çıkan emoji karakterlerini alamaz.
 7. 7
  Güncellemenin indirilip yüklenmesini bekle. Bu, bağlantı hızına ve güncellemenin boyutuna bağlı olarak 20 dakika ila 1 saat sürebilir.
  • iPhone’un yükleme işlemi sırasında yeniden başlar ve güncelleme yüklenirken Apple logosu çıkar.
 8. 8
  Klavye kullanan bir uygulama aç. Güncelleme yüklendikten sonra yeni emoji karakterlerini klavyeni açarak kontrol edebilirsin.
 9. 9
  Emoji butonuna dokun. Bunu klavye ekranında açıldığında, boşluk çubuğunun solunda görürsün. Gülen yüze benzer.
  • Yüklü birden fazla klavyen varsa "Emoji"yi seçebilmek için Dünya butonunu basılı tutman gerekebilir.
  • Emoji klavyesini göremiyorsan onu etkinleştirmen gerekebilir. Ayarlar → Genel → Klavye → Klavyeler → Yeni Klavye Ekle → Emoji seçeneklerine dokun.
 10. 10
  Yeni karakterlerini bul. Hangi karakterlerin yeni olduğu, karakterler herhangi bir yerde vurgulanmadığı için hemen belli olmayabilir. Yeni karakterleri, kendi kategorilerinde eskilerin arasında bulursun.
  Reklam

İpuçları

 • Çoğu uygulama sistemin emoji karakterlerini kullanır; yani sistem yazılımını güncellemek, bu uygulamalarda sana yeni karakterlere erişim sağlar. Uygulama herhangi bir nedenle iPhone'un sistem klavyesini kullanmıyorsa geliştiricilerin sonraki sürümlere dâhil ettiği yeni emojilere erişmek için uygulamayı App Store'dan güncellemen gerekir.

Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

wikiHow

Gizli Arama Nasıl Yapılır?

wikiHow

Android'de Telegram Hesabı Nasıl Silinir?

wikiHow

Android'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?

wikiHow

Google'da Resimli Arama Nasıl Yapılır?

wikiHow

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?

wikiHow

Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?

wikiHow

WhatsApp’ta Silinen Mesajlar Nasıl Kurtarılır?

wikiHow

Akıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?

wikiHow

WhatsApp'ta QR Kodu Nasıl Taranır?

wikiHow

Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?

wikiHow

Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?

wikiHow

Hack Nasıl Yapılır?

wikiHow

Nasıl Hacker Olunur?

wikiHow

AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlığı yapıldı tarafından
wikiHow Editör Ekibi
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler.
Bu sayfaya 316 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam