Bu wikiHow makalesi ile iPhone'unun Müzik uygulamasına nasıl müzik ekleyeceğini öğreneceksin. Bunu, bilgisayarının iTunes arşivini iPhone'unla eşzamanlayarak, iPhone'da iTunes Store'dan müzik satın alarak ve bir Apple Music aboneliği kullanarak yapabilirsin. Reklam dinlemek senin için sorun değilse ücretsiz müzik dinlemek için Spotify veya Pandora gibi ücretsiz bir müzik akışı hizmeti de kullanabilirsin.

Yöntem 1 / 4:
Tüm iTunes Kitaplığını Eklemek

 1. 1
  iTunes'u aç. Uygulama simgesinde beyaz arka plan üzerinde çok renkli bir nota vardır.
 2. 2
  Gerekirse iTunes'a müzik ekle. Müzik satın almak dışında iTunes'a müzik eklemenin birkaç farklı yolu var:
  • MP3 dosyası - Varsayılan müzik oynatıcısı iTunes ise MP3 dosyalarını çift tıklayarak iTunes'a ekleyebilirsin veya önce Dosya seçeneğine, ardından Kitaplığa Klasör Ekle seçeneğine tıklayıp ekleyeceğin müziğini içeren klasörü seçip pencerenin sağ alt köşesindeki Klasör Seç butonuna tıklayarak da bunu yapabilirsin.
  • Ses CD'si - Ses CD'sini bilgisayarının CD tepsisine yerleştirip iTunes'daki CD simgesini ve CD'yi İçe Aktar seçeneğini tıklayarak iTunes'a CD'nin içindekileri ekleyebilirsin.
 3. 3
  iPhone'unu bilgisayarına bağla. iPhone'un şarj kablosunun USB ucunu bilgisayarının USB bağlantı noktalarından birine, diğer ucunu iPhone'un şarj girişine tak.
 4. 4
  iPhone simgesine tıkla. Bu, iTunes penceresinin sol üst tarafındaki iPhone şeklindeki butondur. Tıkladığında iPhone'unun sayfası açılacak.
  • iPhone simgesi hemen birkaç saniye içinde görünmeyebilir. Dolayısıyla hemen göremezsen endişelenme.
 5. 5
  Eşzamanla butonuna tıkla. Bu, iTunes sayfasının sağ alt tarafındaki gri butondur. Müzikler iPhone'una eklenmeye başlayacak.
 6. 6
  Müziklerin eşzamanlanmasını bekle. iPhone'una ekleyeceğin şarkı sayısına bağlı olarak bu işlemin süresi değişiklik gösterecektir.
 7. 7
  Tamam butonuna tıkla. Bu, pencerenin sağ alt köşesindeki mavi butondur. Tıkladığında, iPhone sayfası kapanacak ve Kitaplık sayfasına geri döneceksin. Müzikleri artık iPhone'unda görebiliyor olmalısın.
  • Müziklerden bazıları düzgün bir şekilde aktarılmazsa iTunes'u kapatıp yeniden aç, ardından eşzamanlama işlemini tekrar dene.
  Reklam

Yöntem 2 / 4:
iPhone'da Müzik Satın Almak

 1. 1
  iPhone'unda iTunes Store uygulamasını aç. iTunes Store uygulamasının eflatun arka plan üzerinde beyaz bir yıldız bulunan simgesine dokun.
 2. 2
  Ara simgesine dokun. Bu, ekranın sağ alt tarafındaki büyüteç şeklindeki simgedir.
 3. 3
  Arama çubuğuna dokun. Bunu ekranın üst kısmında bulabilirsin. iPhone'un klavyesi ekranda görünecek.
 4. 4
  İstediğin müziği ara. Bir şarkının, sanatçının veya albümün adını yaz, ardından iPhone klavyesinin sağ alt köşesindeki Ara simgesine dokun.
 5. 5
  Bir müzik seç. Aradığın albüme veya sanatçıya dokun, ardından indirmek istediğin müzik ögesini (örneğin bir albüm veya şarkı) bul.
  • Belirli bir şarkıyı aradıysan sonuçlar sayfasında o şarkıyı bulman yeterlidir.
 6. 6
  Müziğin fiyatına dokun. Bu genellikle karar verdiğin şarkının veya albümün sağında yer alır.
 7. 7
  Satın alma işlemini onayla. İstendiğinde Touch ID'ni tara veya Apple ID için parolanı gir. Müzik, iPhone'unun Müzik uygulamasına indirilmeye başlayacak.
 8. 8
  Müziğin indirilmesini bekle. Kablosuz ağ bağlantın yavaşsa veya tüm albümü satın aldıysan bu işlem birkaç dakika sürebilir. Müzik indirildiğinde onu iPhone'unun Müzik uygulamasında bulabilirsin.
  • Bir albüm satın alırsan indirmesi tamamlanan şarkıların sağında PLAY/OYNAT butonu olacak.
  Reklam

Yöntem 3 / 4:
Apple Müzik Kullanmak

 1. 1
  iPhone'unun
  Image titled Iphonesettingsappicon.png
  Ayarlar uygulamasını aç.
  Üzerinde dişli bulunan gri bir kutuya benzeyen Ayarlar uygulaması simgesine dokun.
  • iPhone'una Apple Music ile müzik eklemek için bir Apple Music hesabına ihtiyacın var.
 2. 2
  Aşağı kaydırıp Music seçeneğine dokun. Bu seçenek, "Ayarlar" sayfasının yaklaşık olarak ortasında bulunan iTunes logosudur.
 3. 3
 4. 4
  Gri renkli "iCloud Müzik Arşivi" anahtarına
  Image titled Iphoneswitchofficon.png
  dokun.
  Buton, yeşil renge dönecek. Bu seçeneği etkinleştirdiğinde doğrudan Apple Music arşivinden iTunes'a müzik indirebileceksin.
 5. 5
  İstendiğinde Müziği Sakla seçeneğine dokun. Bunu yaptığında, Apple Music'ten indirdiğin her şeye ek olarak müziğin tüm orijinal kopyalarını kaydedebilirsin.
 6. 6
  Gri renkli "Otomatik İndirmeler" anahtarına dokun. Bu anahtara dokunduğunda, iCloud Müzik Arşivi'ne eklediğin tüm müzikler iPhone'unun depolama alanına indirilir ve böylece bu müzikleri çevrim dışıyken bile oynatabilirsin.
 7. 7
  iPhone'unun Giriş (Home) butonuna bas. Bastığında, Ayarlar uygulaması simge durumuna küçültülecek ve Giriş ekranına döneceksin.
 8. 8
  Music uygulamasını aç. Bu, üzerinde çok renkli bir müzik notası olan beyaz renkli uygulamadır.
 9. 9
  Ara butonuna dokun. Bu seçenek, ekranın sağ alt köşesinde, büyüteç simgesinin hemen altındadır.
 10. 10
  Arama çubuğuna dokun. Bu, sayfanın üst kısmında, "Ara" başlığının hemen altındadır.
 11. 11
  Apple Music sekmesine dokun. Bu sekme, sayfanın sol tarafında ve arama çubuğunun altındadır. Bunu seçtiğinde arama sorgularına kitaplık yerine Apple Music'te bakılır.
 12. 12
  Bir şarkı, sanatçı veya albüm adı yaz. Apple Music'ten tek tek şarkıları veya tüm albümleri indirebilirsin.
 13. 13
  Ara butonuna dokun. Bu, iPhone'un klavyesindeki mavi renkli butondur. Dokunduğunda, yazdığın arama sorgusu için Apple Music'te arama yapılacak.
 14. 14
  Şarkının sağındaki işaretine dokun. Albüm için önce albüme dokun, ardından albüm sayfasının üst tarafının yakınındaki + EKLE butonuna dokun. Bunu yaptığında, seçtiğin medya iPhone Music arşivine indirilecek.
  • İndirdiğin Apple Music ögelerini çevrim dışıyken bile dinleyebileceksin.
  • İndirilen Apple Music ögelerinin adlarının sağında bir bulut simgesi olacak.
  • Şarkıyı veya albümü indirmeden önce indirme seçimini onaylaman gerekebilir.
  Reklam

Yöntem 4 / 4:
Akış Uygulamalarını Kullanmak

 1. 1
  Mümkünse Wi-Fi'ye bağlan. Müzik akışını kullanmak, mobil veri planını oldukça hızlı bir şekilde tüketebilir. Dolayısıyla mümkünse akışı kablosuz ağ kullanımı ile sınırlandırmaya çalış.
 2. 2
  iPhone'da App Store
  Image titled Iphoneappstoreicon.png
  uygulamasını aç.
  Bilgisayarından müzik eklemenin veya iTunes'dan satın almanın yanı sıra ücretsiz akış uygulamalarını kullanarak müzik akışı gerçekleştirebilirsin. Bu uygulamalar genellikle birkaç şarkıdan sonra çalan reklamlarla desteklenir.
 3. 3
  Bir akış uygulaması indir. Çeşitli akış hizmetleri mevcut. Aşağıda, tümü ücretsiz akış seçeneklerine sahip popüler uygulamalardan birkaçını bulabilirsin:
  • Spotify
  • Pandora
  • Google Play Müzik
  • Slacker Radio
 4. 4
  Uygulamayı indir. Seçtiğin akış hizmetinin sağındaki AL butonuna dokun, ardından Apple ID parolanı gir veya Touch ID'ni kullan.
 5. 5
  Uygulamayı açıp bir hesap oluştur. Ücretsiz akış dinliyor olsan bile bir hesaba ihtiyacın olacak. Hesap oluşturma süreci, kullandığın hizmete bağlı olarak değişir. Fakat genelde yalnızca e-postanı girmen ve bir şifre oluşturman gerekir.
  • Spotify'da giriş yapmak için Facebook hesabını kullanabilirsin.
  • Google Play Müzik'te giriş yapmak için Gmail hesabını kullanabilirsin.
 6. 6
  Dinlemek için bir şarkı veya sanatçı bul. Farklı akış uygulamalarında müziği başlatmak için farklı seçenekler sunulur. Genellikle sanatçıya veya şarkıya göre arama yapabilir ve bu aramaya göre radyo istasyonlarını başlatabilirsin.
  • Örneğin Spotify'da tam olarak dinlemek istediğin şarkıları seçebilirken Pandora'da arama kısmına yazdığın sanatçılara, şarkılara veya türlere göre istasyonlar oluşturulur.
 7. 7
  Müziğini dinlemeye başla. İnternet bağlantın olduğu sürece seçtiğin müziği dinleyebileceksin. Ücretsiz bir hesap kullanıyorsan muhtemelen ara sıra bazı reklamlar duyacaksın.
  Reklam

İpuçları

 • Akış hizmetleri, müzikleri iPhone'a indirme işleminin ücretsiz alternatifleridir. Fakat genellikle şarkıları ve reklamları atlama seçeneği için ödeme yapman gerekir.

Reklam

Uyarılar

 • iTunes veya iPhone güncel değilse eşzamanlamayla ilgili sorunlarla karşılaşabilirsin.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

wikiHow

Android'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?

wikiHow

Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?

wikiHow

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?

wikiHow

Google'da Resimli Arama Nasıl Yapılır?

wikiHow

Smart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?

wikiHow

Android'de Telegram Hesabı Nasıl Silinir?

wikiHow

Akıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?

wikiHow

Bilgisayarın Bluetooth Özelliği Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

wikiHow

Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?

wikiHow

Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?

wikiHow

Google Arka Planın Nasıl Değiştirilir?

wikiHow

WhatsApp’ta Silinen Mesajlar Nasıl Kurtarılır?

wikiHow

Televizyonun Ölçüsü Nasıl Alınır?

wikiHow

Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar: :
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler.
Bu sayfaya 105 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam