iPad'den Bilgisayara Fotoğraf Nasıl Aktarılır?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:Windows’taMac’teReferans

Bu wikiHow makalesi sana, iPad’inin fotoğraflarını Windows veya Mac bir bilgisayara nasıl kopyalayacağını öğretir.

1
Windows’ta

 1. 1
  iPad’ini bilgisayarına bağla. iPad’in şarj kablosunun şarj ucunu iPad’in altına tak, ardından kablonun USB ucunu bilgisayarının USB girişlerinden birine tak.
 2. 2
  iTunes’u aç. Beyaz bir arka plan üzerindeki çok renkli müzik notasına benzeyen iTunes uygulama simgesine çift tıkla. Fotoğrafları aktarmayı denemeden önce iTunes’u çalıştırmak önemlidir; çünkü iTunes, iPad’ini bilgisayarın için görünür kılar.
  • Bilgisayarında iTunes yüklü değilse devam etmeden önce yükle.
  • iTunes güncelleme yapmanı isterse istendiği zaman iTunes’u İndir’e tıkla. İndirme bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlatman gerekir.
 3. 3
  iPad simgesinin belirmesini bekle. Birkaç saniye sonra iTunes penceresinin sol üst tarafında iPad şekilli bir simgenin göründüğünü görüyor olman gerekir. Bu simge belirdiği zaman devam edebilirsin.
  • Simge belirmeden önce Bu Bilgisayara Güven’e veya başka bir isteme tıklaman gerekebilir.
 4. 4
  Başlat’ı aç. Ekranın sol alt köşesindeki Windows simgesine tıkla.
 5. 5
  Fotoğraflar’a tıkla.
  • Fotoğraflar’ı menüde göremiyorsan Başlat menüsünün en altındaki metin kutusuna fotoğraflar yaz ve menünün en üstündeki Fotoğraflar’a tıkla.
 6. 6
  İçeri Aktar’a tıkla. Bu sekme, Fotoğraflar penceresinin sağ üst tarafındadır. Açılır bir menü belirir.
 7. 7
  USB cihazdan’a tıkla. Açılır menüdedir. Bilgisayarın, iPad’inde fotoğraf aramaya başlar.
 8. 8
  Fotoğrafları seç. iPad’inden bilgisayarına aktarmak istemediğin fotoğrafların işaretini kaldır veya Tüm Seçimleri Kaldır’a tıkla, ardından içeri aktarmak istediğin fotoğraflara tıkla.
 9. 9
  Seçilenleri İçeri Aktar’a tıkla. Pencerenin en altındadır.
 10. 10
  "İçeri aktardıktan sonra öğeleri cihazımdan sil" işaret kutucuğunun işaretini kaldır. Bu seçenek pencerenin en altına yakındır. Böylece fotoğrafların iPad’inden silinmesi önlenir.
 11. 11
  İçeri Aktar’a tıkla. Pencerenin en altındadır. iPad’inin fotoğrafları bilgisayarına aktarılmaya başlar. Aktarma tamamlandıktan sonra ekranın sağ alt köşesinden bir bildirim alırsın.

2
Mac’te

 1. 1
  iPad’ini Mac’ine bağla. iPad’in şarj kablosunun şarj ucunu iPad’in altına tak, ardından kablonun USB ucunu Mac’inin USB girişlerinden birine tak.
  • USB 3.0 bağlantı noktası bulunan bir iPad şarj cihazı kullanıyorsan iPad’ini Mac’ine bağlayabilmek için bir USB 3.0’dan USB-C’ye dönüştürme kablosu satın alman gerekebilir.
 2. 2
  Fotoğraflar’ı aç. Mac’inin Dock’ında, çok renkli bir rüzgar gülüne benzeyen Fotoğraflar uygulama simgesine tıkla.
 3. 3
  iPad’ini seç. Pencerenin sol alt tarafındaki "Cihazlar" başlığının altında iPad’inin adına tıkla.
  • iPad’in pencerenin sol tarafında belirmezse Ana Ekran düğmesine bastıktan sonra parolayı girip Ana Ekran düğmesine yeniden basarak iPad’inin kilidini aç.
 4. 4
  İndirmek istediğin fotoğrafları seç. Bunun için, içeri aktarmak istediğin fotoğraflara tıkla. [1]
  • Mac’inde zaten bulunmayan fotoğrafları içeri aktarmak istiyorsan bu adımı atla.
 5. 5
  Seçilenleri İçeri Aktar’a tıkla. Bu buton, pencerenin sağ üst köşesindedir. Seçilen fotoğrafların Mac’ine aktarılmaya başlar.
  • Buton, seçilen görsellerin sayısını da gösterir. (Seçilen 10 Resmi İçeri Aktar gibi).
  • iPad’indeki yeni fotoğrafların tamamını (Mac’inde bulunmayan fotoğraflar) içeri aktarıyorsan bunun yerine Tüm Yeni Fotoğrafları İçeri Aktar’a adlı mavi butona tıkla.
 6. 6
  Fotoğraflarının içeri aktarılmasını bekle. iPad’inin fotoğrafları Mac’ine aktarıldıktan sonra pencerenin sol tarafındaki Albümlerim sekmesine tıklayarak fotoğrafları görüntüleyebilirsin.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Transfer Photos from an iPad to a Computer, Español: transferir fotos desde el iPad a tu computadora, Deutsch: Fotos vom iPad auf den Computer laden, Português: Transferir Fotos de um iPad para o Computador, Italiano: Trasferire le Foto da un iPad a un Computer, Русский: передать фото с iPad на компьютер, 中文: 将iPad里的照片传到电脑上, Français: transférer les photos d'un iPad sur un ordinateur, Bahasa Indonesia: Memindahkan Foto dari iPad ke Komputer, Nederlands: Foto's overzetten van je iPad naar een computer, العربية: نقل الصور من جهاز الآيباد إلى الحاسوب, ไทย: เซฟรูปจาก iPad ลงคอม, Tiếng Việt: Chép ảnh từ iPad sang máy tính, 日本語: iPadの写真をパソコンに転送する, हिन्दी: फ़ोटो को आईपैड (iPad) से कंप्यूटर पर ट्रांसफर करें, 한국어: 아이패드에서 컴퓨터로 사진을 전송하는 방법

Bu sayfaya 315 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?