iPad'deki uygulamalar sık sık güncellenir. En son sürümleri yüklediğinde en son özelliklere ve en iyi performansa erişebilirsin. Yüklü uygulamalar için güncellemeleri App Store'dan indirebilirsin. iPad'ini, güncellemeleri otomatik olarak indirecek şekilde de ayarlayabilirsin.

Kısım 1 / 3:
Uygulama Güncellemelerini Kontrol Etme

 1. 1
  iPad'ini kablosuz bir ağa bağla. Güncellemeleri kontrol etmek ve indirmek için İnternet erişiminin olması gerekir. iPad'inde 4G erişimi varsa bunu, güncellemeleri indirmek için kullanabilirsin ama bu, veri kullanım planı dâhilinde sayılır.
  • Ayarlar uygulamasını aç, bir kablosuz ağ bulmak ve bu ağa bağlanmak için "Wi-Fi" seçeneğine dokun.
 2. 2
  App Store'u aç. Bu uygulamayı iPad'inin ana ekranlarından birinde bulabilirsin. Yardımcı Programlar klasöründe olabilir.
 3. 3
  "Güncellemeler" sekmesine dokun. Bunu, ekranın sağ alt köşesinde bulabilirsin. Sekmede, uygulamalar için ne kadar güncelleme olduğunu belirten bir sayı göreceksin.
 4. 4
  Güncellemeyi indirmeye başlamak için uygulamanın yanındaki "Güncelle" butonuna dokun. Uygulama, indirme sırasına eklenecek. Aynı anda birkaç uygulama güncellenir.
 5. 5
  Mevcut tüm güncellemeleri yüklemek için "Tümünü Güncelle" butonuna dokun. Bu butonu ekranın sol üst köşesinde bulabilirsin. Dokunduğunda, güncellemesi mevcut olan tüm uygulamalar için indirmeler sıraya konacak.
 6. 6
  Uygulama güncellenirken bekle. Bir uygulama güncellemesi indirilirken uygulamanın simgesi ana ekranda gri renkte görünecek ve bunun için bir durum/ilerleme göstergesi göreceksin. Simge normale döndüğünde uygulamayı tekrar kullanabileceksin.
 7. 7
  Başarısız olan tüm güncellemeleri yeniden güncellemeyi dene. Çoğu zaman "Tümünü Güncelle" işlevi gerektiği gibi çalışmayabilir ve bazı uygulamaların yanında "Güncelle" butonu tekrar görüntülenir. "Tümünü Güncelle" butonuna veya her uygulama için ayrı ayrı "Güncelle" butonuna dokunabilirsin.
 8. 8
  Uygulama güncelleme sorunlarını gider. Uygulamalar düzgün bir şekilde güncellenmiyorsa deneyebileceğin birkaç şey var:
  • App Switcher'ı (Uygulama Değiştirici) açmak için Ana Ekran düğmesine iki kez dokun. Kapatmak için App Store penceresini yukarı kaydır. Ana ekrana dön ve App Store'u aç. Güncellemeleri tekrar indirmeyi dene.
  • iPad'ini yeniden başlat. Güç kaydırıcısı ekranda görünene kadar Güç düğmesini basılı tut. Kaydırıcıyı parmağınla kaydır ve iPad'inin kapanmasını bekle. iPad'i tekrar aç ve güncellemeleri tekrar indirmeyi dene.
  • iPad'ini sıfırla. Güncellemeler hâlâ çalışmıyorsa önbelleği temizlemek için sıfırlamayı dene. Cihaz kapanana kadar Güç ve Ana Ekran düğmelerini basılı tut. Apple logosu görünene kadar her iki düğmeyi de basılı tutmaya devam et. iPad yeniden başladıktan sonra güncellemeleri App Store'dan tekrar indirmeyi dene.[1]
  Reklam

Kısım 2 / 3:
Otomatik Güncelleştirmeleri Etkinleştirme

 1. 1
  Ayarlar uygulamasını aç. Cihazının, iPad'deki uygulamalar için mevcut güncellemeleri otomatik olarak indirip yüklemesi için otomatik uygulama güncellemelerini açabilirsin.
  • iPad'in Düşük Güç modundaysa otomatik güncellemeler yapılmaz.
 2. 2
  "iTunes ve App Store"u seç. Bunu menünün ortalarında bulabilirsin.
 3. 3
  "Güncellemeler"i aç. Bu sayede iPad, kablosuz bir ağa bağlandığında uygulama güncellemelerini otomatik olarak indirecek şekilde ayarlanacak.
 4. 4
  Cihazını şarj cihazına bağla. iPad bir şarj cihazına ve kablosuz ağa bağlandığında, uygulama güncellemeleri otomatik olarak indirilir.
  Reklam

Kısım 3 / 3:
Güncellemeleri Önceliklendirme (iOS 10)

 1. 1
  İndirilmek için bekleyen bir uygulamaya iPad Pencil (Kalem) ile sertçe bas. 3D Touch yalnızca iOS 10 sistemine sahip iPad cihazlarda çalışır. iPad Pencil'ı kullanman gerekir. İndirilmeyi bekleyen uygulamaya Pencil (Kalem) ile iyice bas.[2]
 2. 2
  Görüntülenen menüden "İndirmeye Öncelik Ver" seçeneğini seç. Bu, şu anda güncellenen uygulamadan sonra uygulamayı bir sonraki uygun indirme noktasına taşıyacak.
 3. 3
  Uygulamanın indirilmesini bekle. Seçilen uygulamanın indirilmesi, indirilmekte olan her şey biter bitmez başlayacaktır.[3]
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

wikiHow

Android'de Telegram Hesabı Nasıl Silinir?

wikiHow

Facebook'ta Kopyala ve Yapıştır Nasıl Yapılır?

wikiHow

Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?

wikiHow

Gizli Arama Nasıl Yapılır?

wikiHow

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?

wikiHow

Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?

wikiHow

Windows 10'da Windows Defender Nasıl Kapatılır?

wikiHow

Smart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?

wikiHow

Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Nasıl Görülür?

wikiHow

Bilgisayarın Bluetooth Özelliği Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

wikiHow

Akıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?

wikiHow

Android'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?

wikiHow

Instagram Nasıl Güncellenir?

wikiHow

Excel'de Küçük Harfler Büyük Harflere Nasıl Dönüştürülür?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler.
Bu sayfaya 895 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam