Apple’ın iMessage’ı, birçok iPhone kullanıcısının iletişim kurmak için kullandığı, kullanması kolay bir uygulamadır. Ancak bu uygulamaya en kolay özelleştirilebilen uygulama denemez. Buna rağmen iMessage’da mesaj balonlarının renklerini özelleştirmek istersen kullanılabilir birkaç seçeneğin vardır. Bu makale, bu seçenekleri ve iMessage uygulamasını özelleştirmek için uygulaman gereken adımları açıklar.

Yöntem 1 / 2:
iMessage Rengini Ek Bir Uygulama ile Değiştirmek

 1. 1
  iPhone Ana Ekranı’nda App Store simgesine tıkla. Hâlihazırda başka bir programdaysan ana ekrana dönmek için ana ekran düğmesine bas ve simgeyi orada bul. [1]
 2. 2
  En alttaki arama seçeneğini seç. Arama seçeneği bir büyüteç simgesi kullanır. Belirtildiği gibi, iOS'un çoğu sürümünde bu seçenek App Store ana sayfasındaki ekranın altında bulunur ama işletim sisteminin her sürümünde bazı farklılıklar vardır.
 3. 3
  Farklı mesaj görüntüleri oluşturabilen bir uygulama ara. App Store’da bulunabilecek uygulamaların hiçbiri aslında iMessage ayarlarını değiştirmez. Uygulamalar bunun yerine göndermek istediğin kelimelerin resimlerini (seçtiğin yazı tipi, stili veya renkle) oluşturur ve bu resmi mesaj kutusuna yapıştırmanı sağlar.
  • Color Texting ve Color Your Messages gibi bu tür uygulama seçenekleri vardır. Bu uygulamaların hepsi yaklaşık olarak aynı şekilde çalışır; ana fark kullanabileceğin yazı tipleri, arka planlar ve renklerin sayısı ve türüdür.
  • Seçeneklerin tam bir listesini görmek istersen arama sorgusu çubuğuna “color iMessage” yaz ve "Ara"ya tıkla. Seçtiğin stilde iMessage mesaj balonları oluşturmak için özel olarak tasarlanmış birkaç uygulamanın çıkması gerekir.
 4. 4
  Bir uygulama seç. Color Text Messages, Color Messaging Pro ve Color Texting for iMessage gibi uygulamalar arasında gezin. Listedeki uygulamaların bazıları ücretsiz bazıları da ortalama 7 TL olur.
  • Uygulamaların incelemelerini oku. Sorunlar içeren veya artık iMessage'ın mevcut sürümleriyle çalışmayan bazı uygulamalar vardır.
  • İstediğin özellikleri ara. Uygulamaların çoğu sunabileceği değişikliklerin örnek resimlerini içerir. Aradığın stile en iyi uyanları ara.
 5. 5
  "Yükle"ye dokun. Yakın zamanda yazmadıysan Apple Kimliğini yazman gerekebilir.
 6. 6
  Uygulamayı aç. Ana ekranda simgeyi bulmak için uygulama yüklendikten sonra “Aç” ı seçebilirsin.
 7. 7
  Özelleştirilmiş bir mesaj oluştur. Sana uyan bir resim dosyası oluşturmak için çeşitli menü seçeneklerini kullan.
  • "Color Your Messages" uygulamasında ekranın ortasında üç seçenek görürsün: Birincisi arka planlı bir metin stili ön ayarıdır, ikincisi mesajın veya arka planın (veya ikisini de) rengini değiştirmeni sağlar, üçüncüsü de yazı tipini değiştirmeni sağlar. Bu seçeneklerden herhangi birine dokunduğunda, ekranının alt yarısında desen, renk veya yazı tipi seçeneklerinin bir listesi görünür. İstediğin seçenekleri seçtikten sonra, göndermek istediğin mesajın metnini yaz.
  • "Color Texting" uygulamasını kullanıyorsan uygulamayı açtıktan sonra ekranda aşağıdaki başlıklarla altı simge çıkar: Colored Bubbles (Renkli Baloncuklar), Textured Bubbles (Dokulu Baloncuklar), Colored Text (Renkli Metin), Glow Text (Parlayan Metin), Cursive Text (El Yazısı Metin), Ghost Text (Hayalet Metin). İstediğin seçeneğe dokun ve ekranın ortasına doğru beliren satırın içinde çıkan çeşitlerin arasında gezin. İstediğin stile veya renge dokun, ardından metnini gir.
 8. 8
  Oluşturduğun resmi kopyala, yapıştır ve gönder. Kullanılabilir tüm uygulamalarda resim dosyasını iMessage uygulamasına elle taşıman gerekir.
  • "Color Your Messages" uygulamasını kullanıyorsan mesajını yazmayı bitir ve "Send" (Gönder) butonuna bas. Uygulamanın resmi panoya kopyaladığını ve onu nasıl göndereceğini bildiren talimatlar görünür. "Continue"ya (Devam) dokun. Program arka planı taşır ve iMessage’ı açabilirsin. İlgili kişiyi bul ve "yapıştır" simgesi çıkana kadar mesaj kutusuna parmağını basılı tut. Simgeye dokun ve resmi gönder.
  • "Color Texting" uygulamasında resmi oluşturduktan sonra "Click here to send the text message" (Bir metin mesajı göndermek için buraya tıklayın) yazan butona dokun. Dosyanın panoya kopyalandığını belirten bir pencere çıkar. OK’e (Tamam) dokun, ardından ana ekran düğmesine bas. iMessage’ı aç ve uygun kişiyi bul. "Yapıştır" simgesi çıkana kadar parmağını mesaj kutusunda basılı tut, simgeye dokun, ardından resmi mesaj olarak gönder.
  Reklam

Yöntem 2 / 2:
iMessage Rengini iPhone’una Jailbreak Yaparak Değiştirmek

 1. 1
  iPhone’una jailbreak yapmanın ne demek olduğunu anla. iPhone topluluğunda jailbreak, Apple’ın iOS’a uyguladığı birçok kısıtlamayı kaldırmak demektir. Özelleştirilebilir bir iPhone’a sahip olmayı çok isteyenler için bu muhtemelen en iyi seçeneklerden biridir. Ancak bu herkese uygun değildir. [2]
  • Jailbreak uygulamanın iPhone’unun garantisini geçersiz kılıp kılmayacağını kontrol et. Jailbreak konusunda çok deneyimli olmadığın sürece Apple garantisinin satın alımdan 1 yıl sonra bitmesini beklemen iyi olabilir. [3]
  • Apple, önemli ölçüde düzenlemeye tâbi tutulduğu için neredeyse tüm kullanıcılar için güvenli bir ortam oluşturmaya çalışmıştır. Kötü amaçlı yazılım veya dolandırıcılık konusunda Apple kısıtlamaları tarafından sağlanan korumalar olmadığı zamanki gibi endişe etmene gerek olmaz. [4]
 2. 2
  Programları güncelle ve dosyalarını kaydet. Kötü bir şey olması ihtimaline karşı, herhangi bir geçiş yapmadan önce dosyalarının bir yedeğini aldığından emin ol.
  • iTunes’u son sürümüne güncelle.
  • iPhone’unu iTunes’da ve/veya bir bulut kullanarak yedekle.
  • Bir jailbreak programı seç. RedSn0w veya RageBreak gibi programlar kullanabilirsin. iPhone modelin için en yeni ve en iyi programları araştırmalısın. Piyasada birkaç seçenek vardır ama belli bir programla başarısız olan insanlar tanımadığın sürece en iyi seçeneği belirlemek zor olabilir. Sonuçta bunlar Apple onaylı programlar değildir ve bu nedenle profesyonel olarak incelenmemiştir.
  • Bu programların birçoğu daha sonraki çeşitlerde değil; iOS'un belirli sürümlerinde çalışacak şekilde güncellenir (genellikle Apple jailbreak’leri önlemek için işletim sisteminde bilerek değişiklik yapar). Örneğin, bir programın iOS 8.1.1 üzerinde çalışması ama 8.1.2 üzerinde çalışmaması çok yaygındır. Programın ne yapıp ne yapamayacağını belirten bilgilerin bulunması gerekir.
 3. 3
  Jailbreak programını yükle. Jailbreak işlemini tamamlayabilmek için dosyayı ayrı bir bilgisayara indirmen gerekir.
  • Bilgisayarına bir jailbreak programı indir.
  • Programı bilgisayarına yükle. Programın sana daha sonra kullanman için bir parola verebileceğini unutma. Kodu kaydet ve elinin altında bulundur.
  • En güncel iOS yazılımın indir. Yazılım dosyasını iphonehacks.com/download-iphone-ios-firmware adresinde bulabilirsin. Jailbreak programını yönetici olarak çalıştırdığında bu yazılım dosyasını seçmen gerekecek.
 4. 4
  Bilgisayarın ve iPhone’un bağlanmaya hazır olduğundan emin ol. Telefonunun ve bilgisayarının aynı kablosuz bağlantıda olduğundan emin ol.
 5. 5
  Jailbreak işlemini tamamla.
  • iPhone’u cihaz yazılımı yükseltme (DFU) moduna geçir (iPhone'u DFU moduna geçirmek için Güç düğmesini 3 saniye basılı tutmalısın. Ardından Ana Ekran düğmesini Güç düğmesi ile birlikte 10 saniye basılı tut. Ana Ekran düğmesini basılı tutarken Güç düğmesini bırak). Telefonu kapat ve bilgisayara bağla. Sonra, iPhone'da yeni indirdiğin programları yerleştirmeye hazırlanacaksın.
  • Jailbreak programı iPhone'unda etkinleşmelidir. Telefondaki ana ekran düğmesini bırak. iPhone'un yeniden başlatılmasını bekle.
  • Jailbreak zinciri etkinleştirildikten sonra, telefonu tekrar DFU moduna geçirmen istenir. iPhone'unun birkaç kez yeniden başlatılması gerekebilir.
  • iPhone'unun kullandığı IP adresini bul. Bu, Ayarlar uygulamasındaki Wi-Fi alanında listelenir.
  • Bilgisayarında Terminal’ı çalıştır. Aşağıdaki komutu yaz: “ssh root@<IP adresi>.” (yay ayraçların arasına iPhone’unun IP adresini yaz).
  • Jailbreak programını yüklediğinde sana verilen parolayı yaz.
 6. 6
  (Mümkünse) Cydia’yı yükle. Cydia, jailbreak sonrasında iPhone'una yeni programlar indirmene izin veren bir uygulamadır. Bazı jailbreak programları otomatik olarak Cydia'yı kurar ve bu yüzden ayrı olarak kurmaya gerek olmaz.
 7. 7
  iPhone’u yeniden başlat. Ana Ekran’ında bir Cydia uygulamanın olması gerekir.
 8. 8
  Cydia'yı başlat. iPhone arayüzünün metin veya iMessage renkleri gibi önemli kısımlarını özelleştirmeni sağlayacak bir program ara. En yaygın seçeneklerden ikisi Winterboard ve Dreamboard'dur ama başka seçenekler de vardır. Programı iPhone'una yükle. Ana ekranında yeni bir uygulama görünmelidir. [5] [6]
 9. 9
  Ana ekranındaki yeni özelleştirme uygulamasının simgesini seç. Kullanmak istediğin mesaj baloncuğu renklerinin yanındaki imi işaretle. Giden ve gelen mesajlarda kullanabileceğin birkaç renk vardır. [7]
  Reklam

İpuçları

 • Telefonuna daha önce jailbreak uygulanmadıysa iMessage renklerini önce uygulamalarla değiştirmeyi dene.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Google Güvenli Arama Nasıl KapatılırGoogle Güvenli Arama Nasıl Kapatılır?
Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Resimler JPEG Formatına Nasıl DönüştürülürResimler JPEG Formatına Nasıl Dönüştürülür?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Ağ Yazıcısı Nasıl KurulurAğ Yazıcısı Nasıl Kurulur?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Twitter'da Takipçi Nasıl SilinirTwitter'da Takipçi Nasıl Silinir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 12 kişi çalıştı. Bu makale 3.203 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 3.203 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam