Zeki bir kızla flört etmenin bazı benzersiz ve heyecan verici güçlükleri vardır. Zeki bir kadın olarak büyük ihtimalle nükteli atışmalara, insanı düşünmeye sevk eden sohbetlere, hatta bazen neşeli münazaralara açık olacaktır. Ama aşırı zeki birine nasıl yaklaşman gerektiğini bilmek biraz zor olabilir. Onun da flört alanında kendi güvensizlikleri ve şüpheleri olan bir insan olduğunu aklından çıkarma. Kendine olan güvenini kaybetmeden zeki bir kızla nasıl flört edebileceğine dair birkaç ipucu için okumaya devam et.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 8:
Onunla ilgi alanları hakkında konuş

 1. 1
  Zeki bir kızın büyük ihtimalle birçok tutkusu vardır. Okulunda burslu bir yıldız sporcuysa ona sevdiği dersleri sorabilirsin. Konuşurken tutkularıyla ilgili şeylerden bahis aç ve bu konulardaki kendine özgü bakış açısına gerçekten ilgi göster.[1] İlgin, senin kadar ilgili olmayabilecek diğerlerinin arasından öne çıkmana yardım edecektir.[2]
  • Belki göz koyduğun kız satrancı aşırı seviyordur. Ona nasıl satranç oynamaya başladığını ya da satrançla ilgili filmlere ya da dizilere merak salıp salmadığını sor. Hatta işi bir adım ileri götürüp ondan sana satranç öğretmesini bile isteyebilirsin!
  • Sana onu hatırlatan bir şey fark edersen ona mesaj at. Belki sinema konusunda tam bir uzmandır. Ona şunun gibi bir mesaj at: "Şimdi Sofia Coppola’nın en son filmiyle ilgili bir reklam gördüm! İzlemeyi düşünüyor musun?"
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 8:
Zekâsına iltifat et

 1. 1
  Zekâsından etkilenildiğini bilmek, zeki bir kadının hoşuna gider. Sohbet ediyorsanız ve onun aklının çalışma şekline hayran kalmaktan kendini alamazsan bunu dile getir. Sevdiğin şeyler konusunda net ol; örneğin bunlar, dünya hakkındaki açık fikirli görüşleri ya da düşündüklerini söylerken sözcüklerini hatasız seçmesi olabilir.[3]
  • "Vay canına, hiç böyle düşünmemiştim. Olaylara çok farklı bir pencereden bakıyorsun." gibi bir şey söyle.
  • İltifatını, zekâsı seni şaşırtmış gibi dile getirme. Bu ona itici ya da rencide edici gelebilir.

Yöntem 3
Yöntem 3 / 8:
Entelektüel tartışmalara gir

 1. 1
  Ufuk açıcı sohbetler, zeki bir kızdan hoşlanmanın artılarından biridir. Edebiyat, sanat, felsefe ve politika gibi konularda konuşma konusunda büyük ihtimalle daha rahat olacak, hatta bu fırsat onu heyecanlandıracaktır. Dostça bir münazaraya dönüştürerek eğlenceli sohbetler yap.[4] Zeki bir kız, farklı bir bakış açısından korkmayacaktır; farklı bir bakış açısını öğrenme fırsatı hoşuna bile gidebilir.[5]
  • Belki buluşup yaşadığınız yerdeki sanat müzesine gittiniz. Bilhassa soyut bir tablonun önünden geçerseniz "Bu tablo hakkında ne düşüneceğimi bilemedim. Sence neyi simgeliyor?" gibi bir şey söyle.
  • Sohbet sırasında cilveli ol ve ona gülümse, göz kontağı kur, hatta dostça bir ilişki kurmak için ona takıl. Bir tartışmada açıkça üstün geliyorsa "Tamam, pes ediyorum. Seninle baş edemem!" demeyi dene.
  • Mesaj yoluyla tartışıyorsanız o iyi bir noktaya değindiğinde hedefi on ikiden vuran bir ok emojisi gönder.[6]
  Reklam

Yöntem 4
Yöntem 4 / 8:
Espri anlayışını vurgula

 1. 1
  Zeki bir kız nüktelidir de. Birlikte takılırken fark ettiğin komik şeylerle ilgili gözleme dayalı espriler yap. Birlikte aldığınız dersler derslerle ya da ikinizin de okul için okuması gereken bir kitapla ilgili nükteli laflar et.[7] Senin yerine bunu GIF’lerin, mem’lerin ya da YouTube kliplerinin yapmasına da izin verebilirsin. Ona komik bulacağını düşündüğün eğlenceli bir YouTube klibi ya da ikinizin de sevdiği bir diziden komik bir GIF gönder.[8]
  • Kırıcı espriler yapmaktan kaçın çünkü bu onu itebilir ve rahatsız edebilir. Saygılı ol ve komiklik yapacağın zaman kibar davran.
  • Onu yeni tanımaya başladığında alaycılık konusunda temkinli ol. En zeki insanlar bile özellikle mesajla konuşurken senin ciddi olup olmadığını anlamakta güçlük çekebilirler.

Yöntem 5
Yöntem 5 / 8:
Ona cilveli mesajlar at

 1. 1
  Ona sadece zekâsı için ilgi göstermek zorunda değilsin! Hoşlandığı birinden cilveli mesajlar almak tıpkı diğer insanlar gibi zeki bir kızın da hoşuna gidecektir. Ona, sana onu hatırlatan komik bir mem gönder. Ona dostça bir "Günaydın" mesajı at ve aklında olduğunu bilmesini sağla. Kendini cesur hissediyorsan arada sırada gülümseyen bir surat ya da kalp gibi bir emoji kullan.[9]
  • Bir gece önce birlikte vakit geçirdiyseniz ona, "Selam! Dün gece süper zaman geçirdim. Tekrar teşekkürler :)" gibi bir mesaj atabilirsin.
  • Belki o gün dışarıdaydı ve onu okulda görmedin. Ona, "Bugün derste seni özledim! Okul sensiz o kadar sıkıcı ki." diye mesaj at.
  Reklam

Yöntem 6
Yöntem 6 / 8:
Benzerliklerinize odaklan

 1. 1
  Aranızda bir bağlantı oluşturmak için ortak bir zemin oluştur. Senin bilmediğin bir konuda çok bilgiliyse pek ortak noktanız olmadığını düşünmeye başlayabilirsin. Onun yerine ortak ilgi alanlarınıza yoğunlaş, böylece daha denemeden baştan kaybetmezsin.[10]
  • Belki 19. yüzyıl edebiyatı konusunda senden daha bilgilidir ama her ikiniz de okumayı seviyorsunuzdur. İkinizin de kitaplarla ilgili sevdiğiniz şeyleri ve neden belirli türleri sevdiğinizi konuşun.

Yöntem 7
Yöntem 7 / 8:
Kendi zekândan emin ol

 1. 1
  Onu etkilemek için gösteriş yapmaktan kaçın. Zeki bir kız da nihayetinde bir insan ve büyük ihtimalle onun da kendini gergin hissettiği şeyler vardır. Olduğun gibi davranmaya çalış. Kendi benzersiz zekânı ve güçlü yanlarını kendine hatırlat. Onun zekâsıyla yarışamayacağından her endişe ettiğinde bu özelliklerini hatırlamaya çalış.[11]
  • Belki konu müzik tarihi ya da aksiyon filmleri olduğunda inanılmaz bilgilisindir. Belki yetenekli bir sanatçı ya da aşırı yetenekli bir sporcusundur. Olmadığın biri gibi davranmak yerine bu özelliklerine sahip çık.
  • Herkesin kendine özgü güçlü yanları vardır. Belki de okul ve akademik rekabet gibi konularda senin biraz daha rahat olmandan hoşlanıyordur ya da tasasız davranışlarından yararlanabilir.
  Reklam

Yöntem 8
Yöntem 8 / 8:
Aşırı bariz olmaktan kaçın

 1. 1
  Bunun yerine biraz gizem olması zeki bir kızın çok hoşuna gidecektir. Bu şekilde, seni çözmek o kadar kolay olmaz. Biraz daha incelikli olmak, arada şöyle bir gülüp kısaca göz teması kurmak ya da beş tane sıradan iltifat yerine tek bir samimi iltifatta bulunmak iyidir. Her etkileşimle onun bir sonraki için daha fazla heveslenmesini sağlaman iyi olur ve zeki bir kadın büyük ihtimalle seni daha iyi tanımak için çaba harcamaya hazır olacaktır.[12]
  • Gerçek ol ve iltifatlarını ve cilveli esprilerini ona uyarla. Zeki bir kadın, beylik tavlama laflarını kullandığını muhtemelen anlayacaktır.

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Cher Gopman
Ortak yazarlar :
Flört Koçu
Bu makaledeki ortak yazarlar Cher Gopman. Cher Chopman New York’ta flört koçluğu hizmeti veren yerleşik bir şirket olan NYC Wingwoman Ltd. Şti.’nin Kurucusudur. 'NYC Wingwoman' çöpçatanlık, wingwoman hizmetleri, bire bir koçluk ve yoğun haftasonu eğitim kampları sunar. Cher, Sertifikalı Yaşam Koçu ve eski bir psikiyatri hemşiresidir. Çalışmaları Inside Edition, Fox, ABC, VH1 ve New York Post’ta yer almıştır.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 298 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam