Müzik dinlemek için sürekli YouTube’a girmekten sıkıldın mı? O halde, YouTube üzerinden nasıl müzik indirebileceğini öğrenmek için bu wikiHow yazısını oku!

Yöntem 1 / 3:
Bir İndirme Sitesi Kullanarak

 1. 1
  İndirmek istediğin YouTube videosunu tarayıcında aç. Dilediğin tüm YouTube videolarını, senin için bu işi yapacak özel web sitelerini kullanarak MP3 dosyasına dönüştürebilirsin. Bu işlemi müzik videosu, şarkı veya herhangi türde bir video için uygulayabilirsin.
 2. 2
  Videonun tam adresini kopyala. Tarayıcının adres çubuğunda gördüğün adresin tamamını seç ve ardından sağ tıklayarak “Kopyala” seçeneğine git.
  • Android cihaz kullanıyorsan, videonun altında yer alan Paylaş butonuna tıkladıktan sonra “Bağlantıyı Kopyala” seçeneğine dokun.
 3. 3
  Yeni bir tarayıcı sekmesi açarak YouTube dönüştürme işlemini yapan bir siteye git. YouTube videolarını MP3’e dönüştürdükten sonra indirme linki sağlayan farklı web siteleri var. Bunlardan popüler olanları şunlar:
  • youtube2mp3.cc
  • keepvid.com
 4. 4
  Kopyaladığın URL adresini dönüştürme alanındaki boş kutuya gir. Seçtiğin sayfa hangisi olursa olsun, sayfanın tam ortasında boş bir metin kutusu bulacaksın. Kopyaladığın YouTube adresini buraya yapıştır.
  • Boş kutuya sağ tıklayıp “Yapıştır” seçeneğine tıklayabilir veya Ctrl/ Command+V tuşlarını kullanarak işlemi gerçekleştirebilirsin. Android telefonda boş kutuya tıklayıp basılı tuttuktan sonra ekrana gelen menüden “Yapıştır” seçeneğine gitmelisin.
 5. 5
  ”Download” (İndir) veya “Convert” (Dönüştür) butonuna tıkla. Bu şekilde video dönüştürme süreci başlar. Bazı sitelerin dosyayı işlemesi biraz daha uzun sürebilir.
 6. 6
  MP3 dosyasının indirme linkine tıkla. keepvid.com sitesini kullanıyorsan, farklı formatları seçebileceğin bir liste görürsün. MP3 dosyasını indirmek için “MP3 Download” butonuna tıkla. youtube-mp3.org veya youtube2mp3.cc kullanıyorsan, dönüştürme işleminden sonra ekrana gelen indirme butonu veya linki MP3 dosyasını indirecektir.
 7. 7
  İndirilen dosyayı çal. MP3 dosyası, İndirilenler klasörüne gönderilir. Bu klasöre giderek dosyanı medya oynatıcında çalabilir veya müzik klasörüne taşıyabilirsin.
 8. 8
  İndirdiğin dosyayı iPhone, iPod ya da iPad cihazına taşı. iOS cihazın varsa, indirdiğin MP3 dosyasını iTunes kullanarak cihazına taşıyabilirsin.
  • MP3 dosyasını iTunes penceresine sürükleyerek iTunes kitaplığına ekle.
  • iOS cihazını USB kablosunu kullanarak bilgisayarına bağla. Kısa süre sonra cihazın iTunes’da görünür.
  • iTunes’da yeni MP3 dosyasını seçip sürükle. iOS cihazın soldaki yan panelde görünür.
  • MP3 dosyasını iOS cihazına bırak. Bu şekilde dosya, cihaza kopyalanır ve Music uygulaması içinde dosyayı görürsün.

Yöntem 2 / 3:
Firefox Uzantılarını Kullanarak

 1. 1
  Bilgisayarında Firefox tarayıcısını aç. Firefox masaüstü sürümüne eklenti ve uzantı ekleyebilirsin. Özellikle YouTube videolarını MP3 dosyası olarak indirmek için uzantıları kullanabilirsin. Firefox’un yoksa, bunu ücretsiz indirebilir veya bu yazıda yer alan farklı bir yöntemi deneyebilirsin.
 2. 2
  Tarayıcında eklentiyi aç. Firefox’ta yükleyebileceğin çeşitli uzantılara sahip “mağazalar” bulunur.
  • Adres çubuğuna şunu gir: about:addons. Zaten otomatik olarak seçilmemişse “Eklentiler” seçeneğine tıkla.
 3. 3
  " simple youtube to mp3" yazarak arama yap. Böylece hem ücretsiz hem de MP3 dosya linkini veren Simple YouTube to MP3/MP4 Converter and Downloader isimli eklentiyi bulacaksın.
 4. 4
  Uzantıyı ekle. Arama sonuçlarında uzantıyı bulduğun zaman tarayıcına kolaylıkla ekleyebilirsin. Simple YouTube to MP3/MP4 Converter and Downloader altında bulunan “Firefox’a Ekle” butonuna tıkla.
 5. 5
  MP3’e dönüştürmek istediğin YouTube videosunu aç. Eklenti yüklendikten sonra, YouTube videolarını MP3 dosyası olarak indirmek için kullanmaya başlayabilirsin. Dönüştürmek istediğin videoyu tarayıcında aç.
  • MP3 olarak indirmek istediğin video zaten açıksa, Download (İndir) butonunu görmek için sayfayı yenile.
 6. 6
  Video ismi altında artık görünen “Download (İndir)” butonuna tıkla. Bu buton, video isminin altında yer alan “…Daha Fazla” butonun yanındadır. Bu butona tıkladığında tarayıcında yeni bir sekme açılır.
 7. 7
  ”HQ MP3” linkine tıkla. Bu seçeneği sayfanın sağında bulabilirsin.
 8. 8
  Ekrana gelen “Dosyayı kaydet” seçeneğine tıkla. Böylece indirme işlemi başlar.
 9. 9
  Dosyayı bulmak için İndirilenler klasörünü aç. Dosya, standart ayar olarak İndirilenler klasörüne kaydedilir. Ayrıca, Firefox araç çubuğundaki İndirilenler butonuna ve İndir butonun yanında yer alan klasör butonuna tıklayabilirsin.
 10. 10
  Dosyayı çal. Varsayılan medya oynatıcında açmak için MP3 dosyasına çift tıkla. Dosya ismi, video ismiyle aynıdır.
 11. 11
  Dosyayı iOS cihazına aktar. iOS cihazı kullanıyorsan, MP3 dosyasını iTunes kullanarak cihazına ekleyebilirsin.
  • Bilgisayarında iTunes’u aç ve yeni dosyayı eklemek için iTunes penceresine sürükle.
  • Cihazın, USB kablosuyla bilgisayarına bağlandıktan kısa süre sonra iTunes’da görünür.
  • iTunes kitaplıktaki yeni dosyayı, yan panelde görünen cihazına sürükle.

Yöntem 3 / 3:
Youtube-dl Kullanarak

 1. 1
  Youtube-dl indirme sayfasına git. Bu, tamamen ücretsiz olan açık kaynaklı bir YouTube indirme hizmetidir. Komut satırı kullanımını gerektirir, ancak reklamlarla uğraşmak zorunda kalmayacağın bir yöntem sunar.
  • Tarayıcında rg3.github.io/youtube-dl/ adresine git.
 2. 2
  Programı indir. İndirme ve/veya yükleme süresi işletim sistemine göre değişir: [1]
  • Windows- “İndir” butonunun ardından “Windows exe” linkine tıkla. İndirilen “youtube-dl.exe” dosyasını Kullanıcı klasörüne kaydet (örn: C:\Users\username).
  • Mac – Utilities klasörüne giderek Terminal’i aç ve şu komutu yaz: /usr/bin/ruby -e "$(curl -fsSL https://raw.githubusercontent.com/Homebrew/install/master/install)". Bu komut, youtube-dl uygulamasını indirmek için gereken Homebrew yazılımını yükler. brew install youtube-dl satırını yaz ve youtube-dl yüklemek için komutu çalıştır.
 3. 3
  FFmeg yükle. Bu yazılım, videoda bulunan ses dosyasını MP3 formatına dönüştürür. Takip edilmesi gereken adımlar Windows ve Mac için biraz farklılık gösterir:
  • Windows- ffmpeg.org/download.html adresine gidip Windows simgesine tıkla. “Windows Builds” linkine tıkla ve ardından 32-bit or 64-bit installer programını yükle. İndirilen ZIP dosyasına çift tıkla ve “Dizine Çıkart” seçeneğine git. Dizine çıkartılan klasörü açtıktan sonra “bin” klasörüne git. Üç EXE dosyasını “youtube-dl.exe” dosyasıyla aynı konuma taşı.
  • Mac – Terminali açıp brew install ffmpeg komutunu gir. Bu, önceki adımda yüklemiş olduğun Homebrew yazılımını kullanarak FFmeg programını otomatikman indirip yükler.
 4. 4
  İndirmek istediğin videoyu tarayıcında aç. Videonun adresini kopyalayacağın için video sayfasını yüklediğinden emin ol.
 5. 5
  Video adresini kopyala. Tarayıcının adres çubuğunda adresi seçtikten sonra, sağ tıklayıp “Kopyala” seçeneğine git.
 6. 6
  Komut Penceresi ya da Terminal’i aç. Youtube-dl ile etkileşimde olmak için komut satırı kullanacaksın. Komut Penceresine gitmek için başlangıç menüsünü veya ekranını açtıktan sonra cmd komutunu gir. Mac kullanıyorsan Utilities klasöründen Terminal’e ulaşabilirsin.
  • Windows’da Komut Penceresini başlatınca, Kullanıcı klasörünü başlatmalısın. Bu, “youtube-dl.exe” dosyasını indirdikten sonra kaydettiğin klasörle aynı yerde bulunmalıdır.
 7. 7
  Komutun ilk bölümünü gir. youtube-dl komutunu girdikten sonra Space tuşuna bas. Komutu bu aşamada çalıştırma.
 8. 8
  MP3 dosyaları için seçeneği gir. --extract-audio --audio-format mp3 komutunu yazdıktan sonra Space (Boşluk) tuşuna bas.
 9. 9
  Kopyalanan video URL’sini yapıştır. Kopyalanan video URL’sini yapıştırmak için Ctrl/ Command+V tuş kombinasyonuna bas.
  • Komut satırının tamamı şöyle görünmelidir: youtube-dl --extract-audio --audio-format mp3 videoURL.
 10. 10
  Komutu çalıştır. Komutu çalıştırmak için Press Enter/ Return tuş kombinasyonlarına bas. Youtube-dl videoyu otomatikman indirmeye başlar ve ardından FFmpeg ses dosyasını ayrıştırarak bunu MP3 formatına dönüştürür.
 11. 11
  MP3 dosyasını bul. MP3 dosyasını Kullanıcı dizininde bulabilirsin. Varsayılan medya oynatıcında kullanmak için dosyaya çift tıkla.

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Nasıl GörülürAndroid'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Nasıl Görülür?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Nasıl Hacker OlunurNasıl Hacker Olunur?
Gizli Arama Nasıl YapılırGizli Arama Nasıl Yapılır?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Instagram'da Resimlere Müzik Nasıl EklenirInstagram'da Resimlere Müzik Nasıl Eklenir?
Google'da Resimli Arama Nasıl YapılırGoogle'da Resimli Arama Nasıl Yapılır?
Zip Dosyası Nasıl YapılırZip Dosyası Nasıl Yapılır?

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 41.212 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 41.212 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?