Bu wikiHow makalesi, YouTube’dan müzik dosyalarının nasıl indirileceğini öğretir. Çoğu YouTube medya indiricisinde telifli müzikleri indirmeyi önleyen kısıtlamalar bulunsa da, 4K Video Downloader adında bir uygulamayı kullanarak herhangi bir YouTube videosundan sesi alabilir veya VLC Media Player’i kullanarak videoyu indirip onu MP3 biçimine dönüştürebilirsin. Eğer YouTube Music premium hesabın varsa müziği mobil cihazına indirebilirsin. Ancak telifli eserleri indirmenin yasadışı olduğunun ve bu yöntemleri sadece sahip olduğun müzikleri indirmek için kullanman gerektiğinin farkında ol. YouTube Premium olanağı haricinde müzik indirmek yasaktır ve hesabının kapatılması ile sonuçlanabilir.[1]

Yöntem 1
Yöntem 1 / 2:
4K Video Downloader Kullanmak

 1. 1
  4K Video Downloader kurulum dosyasını indir ve kur. Bilgisayarının tarayıcısından https://www.4kdownload.com/products/product-videodownloader adresine git ve sayfanın solundaki Get 4K Video Downloader düğmesine tıkla. Kurulum dosyası indikten sonra bilgisayarının işletim sistemine bağlı olarak aşağıdakileri yap:
  • Windows: Kurulum dosyasına çift tıkla ve ekrandaki kurulum talimatlarını takip et.
  • Mac: Kurulum dosyasına çift tıkla, gerekliyse kurulumu doğrula, 4K Video Downloader uygulama simgesini "Uygulamalar" klasörüne sürükle ve ekrandaki talimatları takip et.
 2. 2
  Videoya git. Bilgisayarının tarayıcısından https://www.youtube.com/ adresine giderek YouTube’u aç ve müzik indirmek istediğin videoya ister arayarak ister doğrudan git.
 3. 3
  Videonun adresini kopyala. Tarayıcının en üstündeki adres çubuğundan videonun URL’sini seç, sonra kopyalamak için Ctrl + C (Windows) veya Command + C (Mac) tuşlarına bas.
 4. 4
  4K Video Downloader’ı aç. Windows Başlat menüsüne veya Mac’te Spotlight’a tıkla ve 4k video downloader yaz. 4K Video Downloader arama sonucuna bir veya iki kez tıkla. Küçük 4K Video Downloader penceresinin açıldığını görmelisin.
  • Eğer 4K Video Downloader otomatik olarak açılırsa bu adımı atla.
 5. 5
  Paste Link’e (Bağlantıyı yapıştır) tıkla. Bu, pencerenin sol üst köşesinde yer alır.
 6. 6
  Videonun çözümlenmesini bekle. 4K Video Downloader penceresinde kalite seçeneklerini gördükten sonra devam edebilirsin.
 7. 7
  "Download Video" (Videoyu indir) açılır menüsüne tıkla ve Extract Audio’yu (Sesi ayır) seç. Bu, pencerenin sol üst köşesindeki menüdür.
 8. 8
  Ses dosyası türünü değiştir (isteğe bağlı). Varsayılan MP3 formatı evrensel ses dosyası olsa da, pencerenin sağ üst köşesindeki Format açılır menüsüne tıklayarak farklı ses biçimlerini görüp seçebilirsin.
 9. 9
  Bir kalite seç (isteğe bağlı). Varsayılan olarak en yüksek kalite seçilecektir, fakat penceredeki seçeneklerden birinin solundaki kutuyu işaretleyerek sesin kalitesini ve bit oranını değiştirebilirsin.
  • Dosya boyutunun küçük olmasını istiyorsan daha düşük bir bit oranı seç.
 10. 10
  Saklama konumunu seçmek için Browse (Göz at) düğmesine tıkla. Bilgisayarında yeni ses dosyasını kaydedeceğin bir klasör seç ve Save (Kaydet) veya Choose (Seç) düğmesine tıkla.
 11. 11
  Extract (Ayıkla) düğmesine tıkla. Bu, pencerenin en altındadır. Böylece sesi videodan ayıklama işlemi başlar. Dönüşüm tamamlandığında, dosya seçtiğin klasöre kaydedilir.
  • İndirilen ses dosyasına çift tıklamak onu varsayılan ses oynatıcısında oynatacaktır.

Yöntem 2
Yöntem 2 / 2:
YouTube Music Premium’u Kullanmak

 1. 1
  YouTube Music Premium’a üye ol. Eğer YouTube Music’in ücretli üyesiysen Android, iPhone veya iPad üzerinde mobil uygulamayı kullanırken müzikleri çevrim dışı dinlemek için indirme imkânına sahip olursun.[2] İndirilen şarkılar sadece YouTube uygulamasını kullanırken dinlenebilir.
 2. 2
  Mobil cihazından YouTube Music uygulamasını aç. Bu, içinde oynat simgesi (yan üçgen) bulunan dikdörtgen biçiminde kırmızı bir simgedir.
 3. 3
  İndirmek istediğin şarkıya git. Eğer bir oynatma listesi indirmeyi tercih ediyorsan uygulamanın sağ alt köşesindeki Kitaplık sekmesine dokun, sonra indirmek istediğin oynatma listesini seç.
 4. 4
  İndir okuna (şarkı için) veya menüsüne (oynatma listesi için) tıkla. Eğer oku seçtiysen şarkı, çevrim dışı dinleme için telefonuna veya tabletine indirilecektir. Eğer bir oynatma listesi indiriyorsan sonraki adıma geç.[3]
 5. 5
  İndir’e (oynatma listesi için) tıkla. Artık oynatma listesinin içeriği çevrim dışı dinlenmeye hazırdır.

İpuçları

 • 4K Video Downloader, VEVO ve diğer müzik sağlayıcılarının indirme kısıtlamalarını atlatan bir algoritma kullanır, bu nedenle YouTube müziklerinin neredeyse hepsini indirebilmelidir.
 • Eğer 4K Video Downloader bir şarkıyı indiremiyorsa şarkıyı ilk denemeden sonraki 12 saat içinde tekrar indirmeyi dene.

Uyarılar

 • İndirme sitelerini kullanırken dikkatli ol; bazılarında açılan reklamlar ve sahte indirme bağlantıları bulunabilir.
 • İndirilen müziği kâr amaçlı dağıtmak yasa dışıdır.
 • YouTube’dan müzik indirmek -sadece kişisel kullanım için bile- Google’ın kullanım şartlarını ihlâl eder ve ülkende yasa dışı olabilir.
 • İçerisinde zararlı yazılım olabileceğinden, YouTube videolarını indirmek için bilinmeyen programları kullanmaktan kaçın. Eğer burada belirtilenlerden birini kullanmak istemiyorsan arkadaşlarından tavsiye iste veya Reddit gibi sitelerden insanların neleri kullandığına bak.[4]

Bununla İlgili wikiHow'lar

Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Herhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilirHerhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilir?
Numaranın Engellendiği Nasıl AnlaşılırNumaranın Engellendiği Nasıl Anlaşılır?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
iPhone'da Emoji Nasıl GüncelleniriPhone'da Emoji Nasıl Güncellenir?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Instagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl GizlenirInstagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl Gizlenir?

Bu wikiHow makalesi hakkında

Luigi Oppido
Ortak yazarlar :
Bilgisayar Onarım Teknisyeni ve Pleasure Point Computers'ın Sahibi
Bu makaledeki ortak yazarlar Luigi Oppido. Luigi Oppido, Kaliforniya’da yer alan Santa Cruz’daki Pleasure Point Computers’in Sahibi ve Yürütücüsü’dür. Genel bilgisayar onarımı, veri kurtarma, virüs kaldırma ve yükseltmeler konusunda 16 yıldan fazla deneyime sahiptir. Müşteri hizmetleri ve şeffaf ücretlendirmesiyle gurur duymaktadır. Bu makale 49.209 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 49.209 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?