YouTube Videoları Nasıl Döngüye Alınır?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu wikiHow makalesi ile bir YouTube videosunu nasıl döngüye alarak oynatacağını öğreneceksin. Bunu YouTube masaüstü sitesinde bir menü seçeneği ile yapmak mümkündür. Videoları iPhone'da döngüye almak istiyorsan, yalnızca senin videolarının olduğu yeni bir oynatma listesi oluşturman gerekirken Android kullanıcıları "Döngü" seçeneğine erişmek için Chrome tarayıcısında YouTube masaüstü sitesini ziyaret edebilir.

Yöntem 1 / 3:
Masaüstü Bilgisayarda

 1. 1
  YouTube'u aç. Tarayıcında https://www.youtube.com adresine git. Bu, YouTube ana sayfasını açacak.
  • 18 yaş ve üzeri hesaplarla sınırlandırılan içeriği görüntülemek istemediğin sürece oturum açmana gerek yok.
  • Oturum açman gerekiyorsa sayfanın sağ üst köşesindeki OTURUM AÇ butonuna tıklayıp e-posta adresini ve şifreni gir.
 2. 2
  Bir video ara. Videonun adını veya arama terimini, YouTube sayfasının üst tarafındaki arama çubuğuna yazıp Enter tuşuna bas.
 3. 3
  Video seç. Arama sonuçları sayfasında döngüye almak istediğin bir videoya tıkla.
 4. 4
  Videonun penceresine sağ tıkla. Tıkladığında bir açılır menü gelecek. Bunu bir reklamda değil videoda yaptığından emin ol.
  • Farende Mac'teki Magic Mouse gibi bir sağ tıklama tuşu yoksa farenin sağ tarafına tıkla veya fareye tıklamak için iki parmağını kullan.
  • Bilgisayarında fare yerine bir dokunmatik fare kullanıyorsan dokunmatik fareye tıklamak için iki parmağını kullan veya sağ tıklama yapmak için dokunmatik farenin sağ alt tarafına tıkla.
 5. 5
  Döngü seçeneğine tıkla. Bu, açılır menüdedir. Açılır menü kaybolmadan önce Döngü seçeneğinin yanında bir onay işareti göreceksin. Bu noktada, seçilen video sen kapatana veya döngü özelliğini devre dışı bırakana kadar döngüde oynatılır.
  Reklam

Yöntem 2 / 3:
iPhone'da

 1. 1
  Bu yöntemin nasıl işlediğini anla. iPhone'daki YouTube uygulaması -ya da iPhone'daki YouTube masaüstü sitesi- video için döngü özelliğini desteklemiyor ve videoları döngüye alıp oynatabilecek güvenilir ve ücretsiz bir uygulama yok. Ancak bir videoyu, yalnızca bu videonun içinde olduğu yeni bir oynatma listesi oluşturarak döngüde oynatabilirsin.
 2. 2
  YouTube'u aç. YouTube'un, kırmızı arka plan üzerinde beyaz bir üçgene benzeyen uygulama simgesine dokun.
  • Oturum açmadıysan ekranın sağ üst köşesindeki profil simgesine dokun, OTURUM AÇ butonuna dokun ve e-posta adresin ile şifreni gir.
 3. 3
  Bir video ara. Büyüteç şeklindeki "Ara" simgesine dokun, bir video adı veya arama terimi yazıp iPhone'un klavyesinde Ara seçeneğine dokun. Bu, eşleşen YouTube videolarının listesini getirecek.
 4. 4
  Bir video seç. Döngüye almak istediğin videoyu açmak için ona dokun.
 5. 5
  Ekle butonuna dokun. Bu seçenek, video penceresinin altındadır. Açılır menü belirecek.
 6. 6
  Yeni oynatma listesi oluştur butonuna dokun. Bu, açılır menünün üst tarafında olmalıdır. Dokunduğunda yeni bir sayfa açılacak.
 7. 7
  Bir oynatma listesi adı gir. Oynatma listen için kullanmak istediğin adı, ekranın üst tarafındaki metin alanına yaz.
 8. 8
  butonuna dokun. Bu, ekranın sağ üst köşesindedir. Dokunduğunda, oynatma listen kaydedilir.
 9. 9
 10. 10
  Kütüphane butonuna dokun. Bu, ekranın alt tarafında klasör şeklindeki simgedir. Bir menü açılacak.
 11. 11
  Aşağı kaydır ve oynatma listeni seç. Menünün alt tarafının yakınındaki "Oynatma Listeleri" bölümünde bulunan oynatma listenin adına dokun. Dokunduğunda, oynatma listesi açılacak.
  • Oynatma listen burada yoksa önce Oynatma Listeleri (Son eklenenler) başlığına, ardından açılan açılır menüden A-Z seçeneğine dokun.
 12. 12
  "Oynat" butonuna dokun. Bu, içinde beyaz bir üçgen olan kırmızı bir daire şeklindedir. Dokunduğunda, oynatma listenden bir video oynatılmaya başlayacak.
 13. 13
  Çalma listesinin seçenekler menüsünü aç. Hemen video penceresinin alt tarafında, gri çubuktaki oynatma listenin adının sağ tarafında yer alan aşağı yöndeki üçgen simgesine dokun.
 14. 14
  Gri "Döngü" simgesine dokun. Bu simge, oklardan oluşan bir dikdörtgene benzer ve seçenekler bölümünün sol üst tarafındadır. Dokunulduğunda, rengi beyaz renge döner.
 15. 15
  Seçenekler menüsünü kapat. Seçenekler menüsünü kapatmak için yukarı yöndeki üçgen simgesine dokun. Bu noktada, video süresiz olarak oynatılacak.
  Reklam

Yöntem 3 / 3:
Android'de

 1. 1
 2. 2
  YouTube'a git. Ekranın üst tarafında bulunan Chrome adres çubuğuna dokun, ardından youtube.com yaz ve klavye alanındaki Enter veya Git tuşuna dokun.
 3. 3
  butonuna dokun. Bu, YouTube sayfasının sağ üst tarafındadır. Dokunduğunda bir açılır menü belirecek.
  • Bu simgeyi Chrome tarayıcısının sağ üst köşesindeki benzer simgeyle karıştırma.
 4. 4
  Masaüstü butonuna dokun. Bu, menünün alt tarafındadır. Bu, YouTube sayfasının YouTube'un masaüstü sürümünde açılmasını sağlayacak.
  • Bir tarayıcı seçmen istenirse önce Chrome, ardından tekrar Masaüstü seçeneğine dokun.
  • Bir noktada, Chrome büyük ihtimalle senden YouTube'u Chrome yerine uygulamada açmanı isteyecek. Böyle bir şey olduğunda bunu kabul etme ve bu yönlendirme penceresini kapat.
 5. 5
  Bir video ara. YouTube sayfasının üst tarafının yakınındaki arama çubuğuna dokun, bir arama terimi veya video adı yaz ve Android'in klavyesindeki Enter veya Git tuşuna bas.
 6. 6
  Videonu seç. Video sonuçları listesinde, izlemek istediğin videoya dokun.
 7. 7
  Videonun penceresine dokunup basılı tut. Dokunup basılı tuttuğunda bir açılır menü belirecek.
 8. 8
  Döngü butonuna dokun. Bu, açılır menüdedir. Seçtiğin video, sen onu kapatana veya döngü seçeneğini devre dışı bırakana kadar döngüde oynatılacak.
  Reklam

İpuçları

 • YouTube mobil uygulaması ve mobil sitesi, hiçbir platformda videoyu döngüye alma özelliğini desteklemiyor.

Reklam

Uyarılar

 • Videoları senin için döngüde oynatacağını iddia eden ücretli uygulamalardan kaçın. Profesyonelce yapılmış gibi görünen ancak YouTube videolarını oynatamayan (döngüye almak bir yana) uygulamalar var.
Reklam

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam