YouTube Video Altyazıları Nasıl İndirilir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu wikiHow makalesi, videonun kendisiyle birlikte altyazısının nasıl indirileceğini öğretir. Ücretsiz 4K Video Downloader programı ile altyazıları ister YouTube videosuna gömülü, ister ayrı bir altyazı dosyası şeklinde indirebilirsin. YouTube videosunun yerleşik altyazıya sahip olması gerektiğini unutma.

Adımlar

 1. 1
  4K Video Downloader kurulum dosyasını indir. Bilgisayarının internet tarayıcısından https://www.4kdownload.com/products/product-videodownloader adresine git, ardından sayfanın sol kenarındaki Get 4K Video Downloader düğmesine tıkla. İndirme işlemi otomatik olarak başlamalıdır.
  • 4K Video Downloader, gerektiğinde altyazıları gömme seçeneği sunan masaüstü tabanlı bir YouTube video indirme programıdır.
 2. 2
  4K Video Downloader programını yükle. Bu işlem Mac veya Windows kullanıyor olmana göre değişiklik gösterecektir:
  • Windows — Kurulum dosyasına çift tıkla, belirtildiğinde Evet’e tıkla ve ekrandaki kurulum talimatlarını izle.
  • Mac — Kurulum dosyasına çift tıkla, gerekirse kurulumu doğrula, 4K Video Downloader uygulama simgesini, üzerine tıklayıp sürükleyerek "Uygulamalar" klasörüne taşı ve ekrandaki talimatlarını izle.
 3. 3
  Altyazılı bir YouTube videosuna git. Bir YouTube video altyazısını indirmek için videonun yerleşik altyazıya sahip olması gerekir. Seçtiğin videonun altyazısının olup olmadığını belirlemek için video oynatıcının altında CC simgesi olup olmadığına bak.
 4. 4
  YouTube videosunun adresini kopyala. Tarayıcı penceresinin en üstündeki çubukta yer alan video adresini seç, ardından Ctrl+C (Windows) veya Command+C (Mac) tuşlarına bas.
 5. 5
  4K Video Downloader programını aç. Açık yeşil bir arka plan üzerindeki beyaz bir buluta benzeyen 4K Video Downloader uygulama simgesine çift tıkla.
 6. 6
  Tercihler’e tıkla. Bunu, pencerenin sağ üst kenarında bulacaksın.
  • Altyazı dosyasını videodan ayrı indirmek istiyorsan bu ve sonraki iki adımı atla.[1]
 7. 7
  "Varsa altyazıyı göm" kutusunu işaretle. Bunu yaptığında, altyazı dosyası video üzerine gömülecektir.
 8. 8
  Tercihler penceresini kapat. Bunu yapmak için sağ üst köşedeki X düğmesine tıkla.
 9. 9
  Link Yapıştır’a tıkla. Bu, pencerenin sol üst köşesindedir. Bunu yaptığında, 4K Video Downloader, kopyaladığın linki bulacak ve videoyu kopyalamaya başlayacaktır.
 10. 10
  Kaliteyi seç. Görmek istediğin video kalitesinin yanındaki kutuyu işaretle.
  • Ayrıca "Format" açılır kutusuna tıklayıp kullanmak istediğin formatı seçerek varsayılandan farklı bir video formatı seçebilirsin.
 11. 11
  "Altyazıları İndirin" açılır kutusuna tıkla. Bu, pencerenin sağ alt köşesindedir. Açılır bir menü belirecektir.
 12. 12
  Bir dil seç. Altyazı dosyan için kullanmak istediğin dile tıkla.
 13. 13
  İndir’e tıkla. Bu, pencerenin sağ alt köşesinde yer alır. Videon inmeye başlayacaktır.
 14. 14
  Videoyu izle. Videonun indirilmesi bittiğinde, videoya sağ tıklayıp ardından Klasörde göster seçeneğine tıklayarak video konumuna gidebilirsin.
  • Videoya çift tıklanırsa video varsayılan video oynatıcıda oynatılacaktır.
  • Eğer altyazıların videona gömülmesini seçersen altyazının gözükmesi için video oynatıcının altyazı izleme özelliğini etkinleştirmen gerekebilir.
  • Eğer altyazı dosyasını videodan ayrı indirdiysen altyazı (SRT) dosyası video dosyası ile aynı klasörde olacaktır.

İpuçları

Uyarılar

 • Bazı video oynatıcılarda altyazının gözükmesi için "Ses" veya "Altyazı" menüsünden bir altyazı seçmen gerekecektir.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Download YouTube Video Subtitles, Italiano: Scaricare i Sottotitoli dei Video di YouTube, Español: descargar los subtítulos de videos de YouTube, Русский: сохранить субтитры из видео на Youtube, Português: Baixar Legendas de Vídeos do YouTube, Bahasa Indonesia: Mengunduh Teks Video (Subtitle) YouTube, Deutsch: Untertitel von YouTube Videos herunterladen, Français: télécharger les sous‐titres d'une vidéo de YouTube, Nederlands: YouTube video ondertitels downloaden, العربية: تنزيل ترجمات مقاطع فيديو يوتيوب, 中文: 下载YouTube视频的字幕, ไทย: ดาวน์โหลดซับไตเติลของวีดีโอใน YouTube, Tiếng Việt: Tải phụ đề video YouTube, हिन्दी: यू ट्यूब विडियो सब टाइटल्स को डाउनलोड करें, 日本語: YouTube動画の字幕をダウンロードする

Bu sayfaya 603 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?