Bu wikiHow makalesi sana, YouTube hesabın için bir profil resmini nasıl ayarlayacağını öğretir. YouTube'un sahibi Google olduğu için Google hesabında kullandığın profil resmi, YouTube hesabın için kullanılan resmin aynısıdır.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 3:
Bilgisayar Kullanmak

 1. 1
  Bir İnternet tarayıcısında https://www.youtube.com adresine git. PC veya Mac'te herhangi bir İnternet tarayıcısını kullanabilirsin.
 2. 2
  YouTube hesabına giriş yap. YouTube hesabına otomatik olarak giriş yapmadıysan YouTube İnternet sayfasının sağ üst köşesinde bulunan mavi Oturum Aç butonuna tıkla. Ardından, YouTube hesabınla ilişkili Google hesabını seç.
  • Listelenen hesaplardan hiçbiri YouTube hesabınla ilişkilendirilmemişse Başka bir hesap kullan’a tıkla ve YouTube hesabınla ilişkili e-posta adresi ve parola ile oturum aç.
 3. 3
  Sağ üst köşedeki simgeye tıkla. Profil resminin normalde bulunduğu yer burasıdır. Profil resmin yoksa bu, ortasında adının baş harfi olan renkli bir daire olur. Bu, hesap menünü görüntüler.
 4. 4
 5. 5
  Google'da Düzenle'ye tıkla. Bu, Ayarlar menüsünün üst kısmında, adının ve profil resminin yanında bulunan mavi yazıdır. Bu, Google hesabının "Hakkımda" sayfasını açar.
 6. 6
  Yuvarlak simgedeki simgesine tıkla. Sayfanın ortasındaki yuvarlak simge, mevcut profil resmini veya için adının baş harfinin bulunduğu renkli bir daireyi içerir. "Bir Fotoğraf Seç" penceresini görüntülemek için ortadaki beyaz kamera simgesini tıkla.
 7. 7
  Fotoğraf Yükle'ye tıkla. Bu, "Bir Fotoğraf Seç" penceresinin sol üst köşesindeki ilk karedir. Bir fotoğraf seçmek için kullanabileceğin bir dosya tarayıcısı görüntülenir.
 8. 8
  Bir fotoğraf seç ve 'a tıkla. Bilgisayarında bulunan bir fotoğraf dosyasına gitmek için dosya tarayıcısını kullan. Dosya tarayıcısının solundaki kenar çubuğunda farklı klasörler listelenir. Seçmek için bir görüntü dosyasına tıkla, ardından dosya tarayıcısının sağ alt köşesindeki ’a tıkla.
  • Bilgisayarına, yükleyebileceğin bir dosya kaydettiğinden emin ol.
  • Alternatif olarak, Google hesabına zaten yüklenmiş fotoğrafların varsa "Bir fotoğraf seç" penceresinde bu fotoğraflardan birine tıklayabilirsin.
 9. 9
  Bitti'ye tıkla. Bu, "Bir fotoğraf seç" penceresinin sağ üst köşesindedir. Bu, hesabında yaptığın değişiklikleri onaylar. Seçtiğin fotoğraf, YouTube hesabın dâhil tüm Google hesapların için geçerlidir.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 3:
iPhone ve iPad Kullanmak

 1. 1
  YouTube uygulamasını aç. YouTube uygulamasında, ortasında beyaz bir 'Oynat' üçgeni bulunan kırmızı bir TV ekranına benzeyen bir simge bulunur. Uygulamayı açmak için ana ekranındaki simgeye dokun.
  • Otomatik olarak oturum açmadıysan sağ üst köşede, insana benzeyen simgeye dokun ve YouTube hesabınla ilişkili Google hesabını seç. Bu hesap listelenmemişse Hesap ekle’ye dokun ve YouTube hesabınla ilişkilendirilmiş e-posta adresi ve parola ile oturum aç.
 2. 2
  Sağ üst köşedeki simgeye dokun. Bu normalde profil resminin bulunduğu yerdir. YouTube hesabın için bir profil resmi ayarlamadıysan ortasında adının baş harfi bulunan renkli bir daire görüntülenir.
 3. 3
  Adına dokun. Bu, "Hesap" menüsünün üst kısmında, profil simgenin altındadır. Oturum açabileceğin hesapların listesini görüntülenir.
 4. 4
 5. 5
  Yeni bir resim ayarlamak istediğin hesaba dokun. Bu, söz konusu Google hesabının menüsünü açar.
 6. 6
  Fotoğrafı Güncelle'ye dokun. Bu, Google Hesabı menüsünün üst kısmında, adının ve e-postanın altındaki mavi yazıdır.
 7. 7
  Profil fotoğrafı ayarla'ya dokun. Bu, açılır pencerenin sağ alt köşesindeki mavi yazıdır.
 8. 8
  Fotoğraf çek'e veya Fotoğraflar arasından seç'e dokun. Kameranla bir fotoğraf çekmek istersen Fotoğraf çek’e dokun. Bir fotoğraf seçmek istersen Fotoğraflar arasından seç’e dokun.
  • YouTube'un fotoğraflarına erişmesine izin vermek isteyip istemediğin sorulursa İzin Ver’e dokun.
 9. 9
  Bir fotoğrafa dokun veya fotoğraf çek. Yeni bir fotoğraf çekiyorsan bir fotoğraf çekmek için ekranın altındaki yuvarlak simgeye, ardından Fotoğrafı Kullan’a dokun. Fotoğraf seçiyorsan Film rulosu’na, ardından YouTube fotoğrafın olarak kullanmak istediğin fotoğrafa dokun. Bu, fotoğrafı YouTube fotoğrafın olarak ayarlar.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 3:
Android Kullanmak

 1. 1
  Google uygulamasını aç. Google uygulamasının, içinde kırmızı, sarı, yeşil ve mavi renkli bir "G" bulunan beyaz bir simgesi vardır. Google uygulamasını açmak için ana ekranındaki, Google klasöründeki veya uygulamalar menündeki simgeye dokun.
 2. 2
  Daha fazla… sekmesine dokun. Bu, uygulamanın sağ alt köşesinde bulunan üç yatay noktalı simgedir.
 3. 3
  Adına ve e-posta adresine dokun. Bu, "Daha fazla" menüsünün sol üst köşesindedir.
 4. 4
  YouTube hesabınla ilişkilendirilmiş Google hesabına dokun. Oturum açtığın Google hesabı, YouTube hesabınla ilişkili olandan farklıysa menüden YouTube hesabınla ilişkilendirilmiş hesaba dokun.
  • Listelenen hesaplardan hiçbiri YouTube hesabınla ilişkilendirilmemiş değilse Başka bir hesap ekle’ye dokun ve YouTube hesabınla ilişkilendirilmiş e-posta adresi ve parola ile oturum aç.
 5. 5
  Google hesabınızı yönetin'e dokun. Bu, ekranın üst kısmında, adının ve e-posta adresinin altındaki butondur. Bu, Google hesabı menünü görüntüler.
 6. 6
  Kişisel bilgiler sekmesine dokun. Bu, ekranın üst kısmındaki ikinci sekmedir. Kişisel bilgilerini düzenlediğin yer burasıdır.
 7. 7
  Fotoğraf'a dokun. Bu, Kişisel Bilgiler menüsünün üstündeki ilk seçenektir.
 8. 8
  Profil simgene dokun. Bu, adının üzerindeki yuvarlak resimdir. Mevcut profil resmin veya içinde adının baş harfi olan renkli bir daire görüntülenir. Bu, "Bir fotoğraf seç" menüsünü görüntüler.
 9. 9
  Fotoğraf yükle'ye dokun. Bu, "Bir fotoğraf seç" menüsünün sol üst köşesindeki ilk karedir. Bu, bir fotoğraf seçmek için kullanabileceğin bazı uygulamaları görüntüler.
  • Alternatif olarak; Google'a yüklenmiş, kullanmak istediğin bir fotoğrafın varsa profil resmin olarak ayarlamak için "Bir fotoğraf seç" menüsünde o fotoğrafa dokunabilirsin.
 10. 10
  Resim çek'e veya Dosyalar'a dokun. Kameranla bir fotoğraf çekmek istersen Resim çek’e, ardından Kamera’ya dokun. Fotoğraf çekmek için ekranın altındaki beyaz butonu kullan. Galerinden bir fotoğraf seçmek istersen Dosyalar’a, ardından profil resmin olarak kullanmak istediğin dosyaya dokun.
  • Google'ın kamerana veya fotoğraflarına erişmesine izin vermek isteyip istemediğin sorulursa İzin ver’e dokun.
 11. 11
  Bitti'ye dokun. Bu, profil resmini görüntüleyen ekranın sağ üst köşesindedir. Resim Google ve YouTube hesabın için resmi onaylanır ve ayarlanır.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Sim'lerinin İhtiyaçları Nasıl DoldurulurSim'lerinin İhtiyaçları Nasıl Doldurulur?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Herhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilirHerhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Resimler JPEG Formatına Nasıl DönüştürülürResimler JPEG Formatına Nasıl Dönüştürülür?
Instagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl GizlenirInstagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl Gizlenir?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Travis Boylls
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Travis Boylls. Travis Boylls, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Travis teknoloji makaleleri yazma, müşteri hizmetleri yazılımı sağlama ve grafik tasarım konularında deneyime sahiptir. Windows, macOS, Android, iOS ve Linux platformlarında uzmandır. Pikes Peak Toplum Fakültesi’nde grafik tasarım eğitimi almıştır.
Bu sayfaya 498 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam