Bu wikiHow makalesi sana, bir YouTube videosunu bilgisayarda, telefonda veya tablette çevrim dışı izlemek için nasıl indireceğini öğretir. YouTube Premium’a ücretli olarak abone olduysan videoları YouTube uygulamasında çevrim dışı izlemek için kolayca indirebilirsin. Aboneliğin yoksa akışı indirilebilir bir dosyaya dönüştürmek için OnlineVideoConverter gibi bir dönüştürücü kullanman gerekir.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 4:
Android, iPhone veya iPad İçin YouTube Premium’u Kullanmak

 1. 1
  Telefonunda veya tabletinde YouTube’u aç. YouTube Premium’a (eskiden YouTube Red olarak bilinirdi) ücretli olarak abone olduysan videoları çevrim dışı izlemek için kolayca indirebilirsin. [1] Ana ekranda (iPhone/iPad) veya uygulama çekmecesinde (Android) yer alan, içinde beyaz bir üçgen bulunan kırmızı dikdörtgen simgeli YouTube’u açarak başla.
  • YouTube Premium’a abone olmak istersen YouTube uygulamasının sağ üst köşesindeki profil fotoğrafına dokun, YouTube Premium Abonesi Olun’u seç, ardından ekrandaki yönergeleri izle. [2]
 2. 2
  Çevrim dışı izlemek istediğin videoya dokun. Videonun genelde otomatik olarak oynamaya başlaması gerekir.
 3. 3
  İndir butonuna dokun. Bu, videonun hemen altında yer alan ve beyaz bir çizgi üstünde aşağı bakan oklu gri çemberdir.
 4. 4
  İstenilen video kalitesine dokun. Seçenekler videoya göre değişebilir.
  • Uygulamanın gelecekteki indirmeler için seçimini hatırlamasını istiyorsan “Ayarlarımı kaydet”in yanındaki kutuyu işaretle.
 5. 5
  Tamam’a dokun. Video, seçilen boyut ve kalitede indirilmeye başlar. Video indirildikten sonra altında mavi-beyaz bir işaret imi çıkar.[3]
  • iPhone veya iPad kullanıyorsan indirme, hâlihazırda akan sürümü izlemeyi bıraktığında başlar. [4]
 6. 6
  Çevrim dışıyken bir videoyu izlemek için Kitaplık’ına git. İnternet bağlantını kestikten sonra videoyu izlemek kolaydır. YouTube’un sağ alt köşesindeki Kitaplık sekmesine dokun, ardından videoya dokun.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 4:
Bilgisayarda OnlineVideoConverter’ı Kullanmak

 1. 1
  Çevrim dışı izlemek istediğin bir videoya git. YouTube.com’da, indirmek istediğin bir videonun adına tıkla.
 2. 2
  YouTube videosunun bağlantısını kopyala. Tüm bağlantıyı seç, ardından panoya kopyalamak için Ctrl+C (PC) veya Command+C tuşlarına bas.
 3. 3
  Online Video Converter YouTube dönüştürücüsüne git. Bu, YouTube videolarını indirilebilir dosyalara dönüştüren ücretsiz bir İnternet sitesidir.
 4. 4
  ”Bağlantıyı buraya yapıştır” kutusunu sağ tıkla. Bu, sayfanın orta üst kısmındadır. Bir menü açılır.
 5. 5
  Yapıştır’a tıkla. Kopyalanan bağlantı şimdi kutuda belirir.
 6. 6
  ”Format” (Biçim) menüsünden bir video biçimi seç. Bu, bağlantıyı yapıştırdığın boşluğun hemen altındadır. İstediğin video biçimini listenin sağ tarafında “Video” menüsünden seç. Modern video oynatıcıların çoğu bu biçimlerin hepsini destekler.
 7. 7
  Start’a (Başlat) tıkla. Bu, menünün altındaki turuncu butondur. Bir “Preparing your conversion” (Dönüştürmeniz hazırlanıyor) animasyonu çıkar. Dönüştürme tamamlandıktan sonra bir “Download” (İndir) bağlantısı çıkar.
  • Hata alırsan bunun sebebi genelde İnternet sitesinin çalışmasını engelleyen bir İnternet tarayıcısı eklentisidir (reklam engelleyici veya gizlilik engelleyici başka bir araç gibi). İnternet sitelerinin bazı kısımlarını engelleyen tüm eklentileri devre dışı bırak, sayfayı yenile ve tekrar dene.
 8. 8
  Download’a (İndir) tıkla. Bu, sayfanın orta üst kısmına yakın mavi bir butondur. Tıkladığında bilgisayarında “Kaydet” diyalog kutusu açılır.
 9. 9
  Videoyu indirmek için Kaydet’e tıkla. Dönüştürülen YouTube videosu bilgisayarına indirilir. İndirme tamamlandıktan sonra videoyu dosya ismini çift tıklayarak izleyebilirsin.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 4:
iPhone veya iPad’de OnlineVideoConverter’ı Kullanmak

 1. 1
  App Store’dan Documents by Readle’ı indir. Bu, dosyaları (dönüştürdüğün videolar gibi) kolayca indirip iPhone’unda veya iPad’inde görüntülemeni sağlayan ücretsiz bir uygulamadır. Dönüştürücü sitesine sıradan Safari uygulamasından ulaşabilecek olsan da video dosyasını kolayca bulup görüntüleyebilmen için indirmeyi Documents’ın tamamlaması iyi olur. Documents’ı indirmek için:
 2. 2
  iPhone’unda veya iPad’inde YouTube’u aç. Bu, içinde üçgen bulunan kırmızı dikdörtgenli beyaz simgedir. Bunu genelde ana ekranında bulursun.
 3. 3
  Daha sonra izlemek için indirmek istediğin videoyu aç. Şimdi açmak için bir videonun adına dokun. Uygulama genelde otomatik olarak oynamaya başlar.
 4. 4
  Paylaş’a dokun. Bu, videonun altındaki kıvrımlı gri oktur.
 5. 5
  Bağlantıyı kopyala’ya dokun. Bu, içinde iki tane üst üste dikdörtgen bulunan yuvarlak gri simgedir. Bunu yaptığında bağlantı panona kopyalanır.
 6. 6
  Documents’ı aç. Bu, içinde gri bir D bulunan beyaz simgedir. Bunun ana ekranlarından birinde olması gerekir.
  • Documents’ı ilk kez kullanıyorsan karşılama ekranını tamamlanana kadar kaydır.
 7. 7
  Mavi pusula simgesine dokun. Bu, Documents’ın sağ alt köşesindedir. Bu simgeye dokunduğunda Documents’ın dâhili İnternet tarayıcısı açılır.
 8. 8
  https://www.onlinevideoconverter.com/youtube-converter adresine git. Bağlantıyı ekranın en üstündeki boşluğa yaz veya yapıştır, ardından siteyi açmak için Git’e dokun.
 9. 9
  ”Paste link here” (Bağlantıyı buraya yapıştırın) boşluğunu basılı tut. İki seçenek çıkar.
 10. 10
  Yapıştır’a dokun. Bunu yaptığında kopyalanan bağlantı alana eklenir.
  • Video dosyası varsayılan olarak, iPhone’unda veya iPad’inde sorunsuz oynayacak olan .mp4 dosyası hâlinde indirilir. Biçimi değiştirmek istersen istediğin biçimi “Format” (Biçim) menüsünden seç.
 11. 11
  START’a (Başlat) dokun. Bu, turuncu butondur. Online Video Converter şimdi YouTube videosunu indirilebilir bir dosyaya dönüştürür. Tamamlanınca bir indirme sayfasına yönlendirilirsin.
 12. 12
  DOWNLOAD’a (İndir) dokun. Bu, ön izlemenin altındaki ilk mavi butondur. “Dosyayı Kaydet” diyaloğu açılır.
  • Dosya varsayılan olarak Documents uygulamasında Downloads (İndirilenler) klasörüne kaydedilir. Bu konumu değiştirme; videoyu kısıtlamalarla karşılaşmadan bu şekilde izleyebilirsin.
 13. 13
  Done’a (Bitti) dokun. Bu, ekranın sağ üst köşesindedir. Dosya şimdi iPhone’una veya iPad’ine indirilir.
  • İndirme tamamlandıktan sonra Downloads (İndirilenler) simgesinin (ekranın en altında yer alan, aşağı bakan çizgili ok) üstünde kırmızı bir sayı çıkar.
  • Bu noktada uygulama için bildirimleri etkinleştirmen gerekebilir. İndirmeler tamamlandığında (ve Documents’ta gerçekleşen diğer durumlarda) bildirim almak istersen İzin Ver’e, hiç bildirim istemezsen de İzin Verme’ye dokun.
 14. 14
  Downloads (İndirilenler) simgesine dokun. Bu, ekranın en altında yer alan kırmızı numaralı aşağı bakan oktur. Az önce indirdiğin video da dâhil olmak üzere Documents ile indirdiğin dosyaların bir listesi çıkar.
 15. 15
  İzlemek istediğinde videoya dokun. Video iPhone’unun veya iPad’inin varsayılan video oynatıcısında açılır.
  • Videoyu daha sonra açmak için Documents’i aç, Downloads (İndirilenler) klasörüne dokun, ardından video dosyasına dokun.
  Reklam

Yöntem 4
Yöntem 4 / 4:
Android’de OnlineVideoConverter’ı Kullanmak

 1. 1
  Android cihazında YouTube'u aç. Bu, içinde yan duran beyaz bir üçgen bulunan kırmızı dikdörtgendir. Bunu genellikle ana ekranda veya uygulama çekmecesinde bulursun.
 2. 2
  Daha sonra izlemek için indirmek istediğin videoyu aç. Şimdi açmak için bir videonun adına dokun. Video genelde otomatik olarak oynamaya başlar.
 3. 3
  Paylaş’a dokun. Bu, videonun altındaki kıvrımlı gri oktur.
 4. 4
  Bağlantıyı kopyala’ya dokun. Bu, içinde iki tane üst üste dikdörtgen bulunan yuvarlak gri simgedir. Simgeye dokunduğunda bağlantı panona kopyalanır.
 5. 5
  Bir İnternet tarayıcısı aç. Chrome, Samsung Interet veya istediğin herhangi bir tarayıcıyı kullanabilirsin.
 6. 6
  https://www.onlinevideoconverter.com/youtube-converter adresine git. Bağlantıyı ekranın en üstündeki boşluğa yaz veya yapıştır, ardından siteyi açmak için Enter tuşuna dokun.
 7. 7
  ”Paste link here”i (Bağlantıyı buraya yapıştır) basılı tut. Bazı seçenekler çıkar.
 8. 8
  Yapıştır’a dokun. Kopyalanan bağlantı alana eklenir.
  • Video dosyası varsayılan olarak, Android’inde sorunsuz oynayacak olan .mp4 dosyası hâlinde indirilir. Biçimi değiştirmek istersen istediğin biçimi “Format” (Biçim) menüsünden seç.
 9. 9
  START’a (Başlat) dokun. Bu, turuncu butondur. Online Video Converter şimdi YouTube videosunu indirilebilir bir dosyaya dönüştürür. Tamamlanınca bir indirme sayfasına yönlendirilirsin.
  • Herhangi bir reklam veya bildirim isteği çıkarsa devam etmek için görmezden gel.
 10. 10
  DOWNLOAD’a (İndir) dokun. Bu, ön izlemenin altındaki ilk mavi butondur.
 11. 11
  Dosyayı kaydetmek için ekrandaki yönergeleri izle. Kalan adımlar Android’ine göre değişir ama genelde bir indirme konumu seçmek için sana seçenek sunan bir “Dosyayı indir” penceresi görürsün. Seçili değilse İndirilenler klasörünü seç, ardından dosyayı kaydetmek için ekrandaki yönergeleri izle.
  • ”Dosyayı indir” penceresi çıkmadan önce uygulamaya cihaza dosya kaydetmesi için izin vermen gerekebilir.
 12. 12
  Çevrim dışıyken videoyu izle. Dosyayı izleme zamanı gelince Android’inde İndirilenler uygulamasını (bunu genelde uygulama çekmecesinde bulursun) aç ve açmak için videoya dokun.
  • İndirilenler diye bir uygulama sende yoksa dosya yöneticisi uygulamanı (genelde Dosyalarım, Dosyalar veya Dosya Yöneticisi adındadır) aç, ardından İndirilenler klasörüne git.
  Reklam

Uyarılar

 • Bilgisayarına veya mobil cihazına bir YouTube videosu indirmeden önce YouTube’un anlaşma şartlarını incele. YouTube’a yüklenen videoları indirmek telif hakkı yasalarını ihlâl edebilir ve seni yerel kolluk kuvvetleriyle aranda sorun oluşması riskine sokabilir.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Herhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilirHerhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilir?
Numaranın Engellendiği Nasıl AnlaşılırNumaranın Engellendiği Nasıl Anlaşılır?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
iPhone'da Emoji Nasıl GüncelleniriPhone'da Emoji Nasıl Güncellenir?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Instagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl GizlenirInstagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl Gizlenir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Nicole Levine, MFA
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Nicole Levine, MFA. Nicole Levine, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Teknik dokümantasyon oluşturma ve önde gelen internet sitesi barındırma ve yazılım şirketlerindeki destek ekiplerini yönetme alanlarında 20 yıldan fazla deneyime sahiptir. Nicole ayrıca Portland Eyalet Üniversitesi’nden Yaratıcı Yazarlık alanında Güzel Sanatlar Yüksek Lisans derecesine sahiptir ve farklı kurumlarda kompozisyon, bilim kurgu yazarlığı ve ev yapımı dergi (zin) hazırlama dersleri vermektedir. Bu makale 5.350 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 5.350 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam