Bu wikiHow makalesi sana YouTube hesabının, YouTube'da hassas veya rahatsız edici içerikleri görmeni önleyen "Kısıtlı Modu"nu hem YouTube mobil uygulamasından hem de masaüstü sitesinden nasıl kapatacağını öğretir. YouTube, bir okul bilgisayarında veya ebeveyn denetimli bir bilgisayarda karşılaşabileceğin gibi bir ağ engeli nedeniyle kısıtlanmışsa bu engeli bir proxy sitesi kullanarak aşabilirsin. YouTube kısıtlanmışsa proxy sitelerinin de tamamen engellenmiş olabileceğini unutma; bu, YouTube engelini kaldırmayı imkânsız hâle getirir.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 3:
Masaüstünde Devre Dışı Bırakmak

 1. 1
  YouTube'u aç. Tarayıcında https://www.youtube.com/ adresine git. YouTube hesabına giriş yaptıysan YouTube ana sayfan açılır.
  • YouTube hesabına giriş yapmadıysan sayfanın sağ üst köşesindeki OTURUM AÇ‘a tıkla, ardından e-posta adresini ve parolanı gir.
 2. 2
  Profil simgene tıkla. YouTube sayfasının sağ üst köşesindedir. Tıkladığında açılır bir menü belirir.
 3. 3
  Ayarlar'a tıkla. Bu seçeneği açılır menüde bulursun. Tıkladığında Ayarlar sayfası açılır.
 4. 4
  "Kısıtlı Mod" açılır kutusuna tıkla. Sayfanın en altındadır. Tıkladığında tarayıcı pencerenin altında bir ek seçenek bölümü açılır.
 5. 5
  Aşağı kaydır ve "Kapalı" kutusunu işaretle. Sayfanın en altındadır.
 6. 6
  Kaydet'e tıkla. Sayfanın en altında, "Kısıtlı Mod" bölümünün altındadır. Tıkladığında değişikliklerin kaydedilir ve Kısıtlı Mod hesabın için devre dışı bırakılır.
 7. 7
  YouTube'u kapatıp aç. YouTube sekmesini kapat, ardından yeni bir sekme aç ve YouTube'a dön. YouTube'un önbelleği sıfırlanır ve önceden kısıtlanan videoların gelecek aramalarında görünmesi sağlanır.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 3:
Mobil'de Devre Dışı Bırakmak

 1. 1
  YouTube'u aç. Kırmızı bir arka plan üzerindeki beyaz bir üçgene benzeyen YouTube uygulama simgesine dokun. Giriş yaptıysan YouTube ana sayfan açılır.
  • YouTube'a giriş yapmadıysan ekranın sağ üst köşesindeki insan şekilli profil simgesine dokun, Oturum Aç‘ a dokun ve e-posta adresini ve parolanı gir (veya istenirse bir hesap seç).
 2. 2
  Profil simgene dokun. Ekranın sağ üst köşesindedir. Dokununca bir açılır menü belirir.
 3. 3
  Ayarlar'a dokun. Bu seçenek açılır menüdedir. Dokununca Ayarlar sayfası açılır.
 4. 4
 5. 5
  YouTube uygulamasını kapatıp aç. Önceden kısıtlı içeriklerin YouTube uygulamasında tekrar belirmesi birkaç dakika sürebilir; ama YouTube uygulamasını kapatıp açarak bu süreci hızlandırabilirsin.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 3:
Bir Proxy İnternet Sitesi Kullanmak

 1. 1
  Proxy'lerin nasıl çalıştığını anla. Proxy İnternet sitesi, aramalarını mevcut ağının kullandığından başka bir sunucuya yönlendirir ve bu genelde ağ kısıtlamalarını kaldırır. Proxy İnternet siteleri ağ engelleri tarafından genelde tehlikeli ve güvensiz olarak görülür, yani İnternetin izleniyorsa çoğu proxy sitesi kullanılamaz olur.
  • Proxy siteleri normal tarayıcılardan da oldukça yavaş çalışır, yani YouTube izleme deneyimin proxy kullanırken olumsuz etkilenebilir.
 2. 2
  Bir proxy sitesi seç. İnternetinin kısıtlamalarını aşmak için kullanabileceğin birçok ücretsiz proxy sitesi vardır. Seçimlerinin bir veya daha fazlası ağ kısıtlamaları nedeniyle engellenebilir; bu yüzden çalışanı bulana kadar aşağıdakilerin hepsini dene:
 3. 3
  Adres arama çubuğunu bul. Bu genelde proxy sayfasının ortasındadır. Buradan bir proxy İnternet sayfası üzerinden bir İnternet sitesine gidebilirsin.
 4. 4
  YouTube'un adresini gir. Proxy İnternet sayfasının adres arama çubuğuna www.youtube.com yaz.
 5. 5
  Gerekirse arama özelliklerini düzenle. Çoğu proxy sitesinin siteni aramadan önce değiştirebileceğin ek arama seçenekleri vardır; sunucu konumu gibi.
  • Mesela sunucu konumunu kendi ülkenin konumuna değiştirme seçeneğin varsa değiştir. Aksi hâlde ülkende kullanılamayan belli videoları izleyemeyebilirsin (bunun Kısıtlı Mod'la bir alakası yoktur).
 6. 6
  Aramayı yap. Git veya Ara butonunu kullan ya da Enter'a bas. YouTube İnternet sayfasına gitmen gerekir; bu noktada kısıtlı olmayan bir ağda izleyebileceğin tüm içerikleri arayıp izleyebilirsin.
  • YouTube aşırı yavaş çalışabilir; özellikle de kendi ülkenden başka bir ülkedeki bir sunucuyu kullanıyorsan.
  Reklam

İpuçları

 • Abone olabilirsen bir VPN de kullanabilirsin ve İnternet bağlantında yazılımı indirebilirsin.
 • Kısıtlı Mod'u devre dışı bırakmak, "Video bölgenizde kullanılamıyor" hatasını veren YouTube bölge filtresini aşmaz.
 • Halka açık yerlerdeki veya okul kütüphanelerindeki bilgisayarlar, kullanıcıların YouTube Kısıtlı Mod'u devre dışı bırakmalarını ağ geçidi seviyesinde etkili bir şekilde engelleyebilmek için SafeSquid gibi içerik filtreleme çözümleri kullanabilir.
Reklam

Uyarılar

 • YouTube'un Kısıtlı Modunu devre dışı bırakmak iş yerin, okulun veya evinin bilgisayar kullanma şartlarına aykırı olabilir.
 • Ülkenin, iş yerinin veya okulunun kurallarını ve yasalarını eylemlerinin sonucunu idrak etmeden asla çiğneme.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Google Güvenli Arama Nasıl KapatılırGoogle Güvenli Arama Nasıl Kapatılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Birinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl AnlaşılırBirinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Başkasının WhatsApp Hesabına Nasıl ErişilirBaşkasının WhatsApp Hesabına Nasıl Erişilir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
wikiHow Staff Writer
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 20.071 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 20.071 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam