YouTube’da oturum açmak için bir Google hesabı gerekir. Ancak zaten bir e-posta hesabı olanlar (veya Gmail hesabı istemeyenler) için Gmail adresi olmayan, geçerli herhangi bir adresle Google hesabı oluşturulabilir. İnternet tarayıcında Google’ın Gmail Hesabı Olmadan Kaydol sayfasına gitmen ve formu doldurman gerekir (mobil uygulamanın Gmail olmayan Google hesabı oluşturma seçeneği yoktur ama bir mobil tarayıcı kullanabilirsin). Bir hesap için kaydolmadan videoları görüntüleyip izleyebileceğini ve diğer YouTube işlevlerini kullanabileceğini de unutma.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 2:
Gmail Olmadan Bir Google Hesabı Oluşturmak

 1. 1
  https://accounts.google.com/SignUpWithoutGmail adresine git. Bunu yaptığında yeni bir hesap oluşturmak için bir forma gidersin. Normal kaydolma sayfasındaki “@gmail.com” filigranının eksik olduğuna dikkat et.
  • ”Gmail Adresi Olmadan Kaydol” sayfasına gitmek için normal kaydolma sayfasında kullanıcı adının altındaki “I prefer to use my current email address” (Mevcut e-posta adresimi kullanmayı tercih ediyorum) bağlantısına da tıklayabilirsin.
 2. 2
  New Account (Yeni Hesap) formunu doldur. Ad, soyad, (Gmail olmayan) bir e-posta adresi, parola, doğum tarihi ve cep telefonu numarası bilgilerini vermen gerekir.
  • Cep telefonu numarası güvenlik ve kurtarma için kullanılır.
 3. 3
  “Next Step”e (Sonraki Adım) tıkla. Form doğru şekilde doldurulduysa “Privacy & Terms” (Gizlilik ve Şartlar) penceresi açılır.
  • Bir alanda geçersiz bilgi varsa bu sana bildirilir ve ilerlemen durdurulur.
 4. 4
  Sayfanın en altına kadar aşağı kaydır ve “I Agree”ye (Kabul Ediyorum) tıkla. “Agree” butonu, şartları okumadığın sürece devre dışı olur. Butona tıkladıktan sonra yeni bir sayfaya yönlendirilirsin ve bir doğrulama e-postası alırsın.
 5. 5
  “Verify Now”a (Şimdi Doğrula) tıkla. Bu buton, kaydolmak için kullandığın e-posta hizmetine ait oturum açma penceresi bulunan küçük bir açılır pencere çıkarır.
  • Doğrudan e-postana gidip sana gönderilen doğrulama e-postasındaki bağlantıya da tıklayabilirsin.
 6. 6
  Kaydolmak için kullandığın e-posta hesabıyla oturum aç. E-posta adresini ve parolanı girip “Next”e (İleri) tıkla. Google hesabın doğrulanır ve kullanıma hazır hâle gelir.
 7. 7
  https://www.youtube.com/ adresine git.
 8. 8
  Yeni Google hesabında oturum aç. Sağ üst köşedeki “Sign in”e (Oturum Aç) tıkla ve e-posta adresini/parolanı gir.
  • Doğrulama oturumundaki oturumun hâlâ açıksa oturum açma işlemini atlayabilirsin.
 9. 9
  Kaydedilmiş hesap önceliklerini incele. YouTube hesabıyla sitenin daha önceden faydalanamadığın özelliklerinden artık faydalanabilirsin. YouTube’da artık yapabileceğin bazı şeyler şunlardır:
  • Video yüklemek
  • Kanallara abone olmak
  • Videolara yorum yapmak
  • Özel çalma listeleri oluşturmak
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 2:
YouTube’u Hesap Olmadan Kullanmak

 1. 1
  Videoları görüntüleyip izle. Bir hesap oluşturmaktan hepten kaçınmak istiyorsan YouTube’un içeriklerini arama çubuğunu ve önerilen video listelerini kullanarak yine de görüntüleyebilirsin.
  • Mobil uygulamada da video izlemek ve videolara göz atmak için bir Google hesabına gerek olmaz.
  • Yaş doğrulaması, Google hesabındaki doğum tarihin kullanılarak yapılır ve bu bilgi yaş kısıtlamalı videoları görüntüleyebilmek için gereklidir.
 2. 2
  https://gaming.youtube.com/ adresinde canlı video oyunu yayınları izle. Canlı yayınlanan oyunları ve oyunlarla alakalı haberleri izlemek için YouTube’un oyun hizmetini kullanabilirsin. Gmail hesabı olmadan başka YouTube Live (Canlı) videolarını da izleyebilirsin.
  • Sohbet ve abonelikler, kullanmak için bir hesap gerektirir.
 3. 3
  Arkadaşlarınla video paylaş. Sosyal medya sitelerinin çeşitli bağlantılarını ve kolay paylaşım için kısaltılmış bağlantı içeren bir menüyü çıkarmak için bir videonun alt tarafında, “Subscribe”ın (Abone Ol) altındaki “Share” (Paylaş) butonuna tıkla.
  • Mobil cihazlarda seçenekleri getirmek için izlerken videoya dokun ve o videoyu paylaşmak amacıyla bir seçenek menüsü çıkarmak için “Share” (Paylaş) (kıvrımlı ok) simgesine dokun.
  • Videonun bağlantısının sonuna “#t” yazıp ondan sonra da zaman etiketini yazarak bir videonun belli bir zamanına bağlantı verebilirsin. (Mesela “#t=1m50s” ifadesi doğrudan videonun 1’inci dakikasının 50’nci saniyesine bağlantı verir). [1]
 4. 4
  Televizyonunda video izle. Bilgisayarını HDMI veya başka bir televizyon bağlantısıyla bağlarken TV odaklı sürümü kullanabilirsin. Chromecast’in varsa bir videonun sağ üst köşesindeki “Cast” (Yayınla) simgesine (üstünde yayın dalgaları olan ekran) dokunarak mobil cihazından video yayınlayabilirsin.
  Reklam

İpuçları

 • Hesabın avantajlarından faydalanmak istiyor ama kullandığın bir e-postayla bağlantılı olmasını istemiyorsan istediğin zaman kullanıp atabileceğin bir e-posta adresiyle Google hesabı oluşturabilirsin.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
iPhone'da Emoji Nasıl GüncelleniriPhone'da Emoji Nasıl Güncellenir?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Birinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl AnlaşılırBirinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
wikiHow Staff Writer
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 6.943 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 6.943 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam