YouTube’da Profil Resmi Nasıl Değiştirilir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:BilgisayardaMobil CihazdaReferans

Bu wikiHow makalesi, YouTube’da profil resmini nasıl değiştireceğini öğretmektedir. YouTube hesabın Google hesabına bağlıdır; bu yüzden Google’da profil resmini düzenleyerek YouTube’da profil resmini değiştirebilirsin. Google hesabına YouTube’un web sitesi üzerinden erişebilirsin.

1
Bilgisayarda

 1. 1
  Bir internet tarayıcısı kullanarak https://www.youtube.com/ adresine git. PC ya da Mac’te istediğin herhangi bir internet tarayıcısını kullanabilirsin.
  • YouTube’da oturum açmadıysan sitenin sağ üst köşesindeki Oturum Aç seçeneğine tıkla ve YouTube/Google hesabın için kullandığın e-posta adresi ve şifreyle oturum aç.
 2. 2
  Profil resmine tıkla. Profil resmin, YouTube web sitesinin sağ üst köşesindeki dairesel resimdir. Resme tıkladığında hesabınla ilişkili bir menü açılacaktır.
  • Google hesabın için bir profil resmi seçmediysen YouTube’daki profil resmin, ortasında hesap isminin baş harfinin yazılı olduğu renklendirilmiş bir daire olarak gözükür.
 3. 3
  Menüde Ayarlar seçeneğine ya da simgesine tıkla. Ayarlar seçeneği ya menünün ortasında bir dişliye benzeyen simgenin yanında ya da hesap isminin altında bir dişli düğmesi olarak gözükecektir. Profil menüsüne hangi sayfadan eriştiğine bağlı olarak ayarlar seçeneğinin gözükme şekli de değişecektir.
 4. 4
  Google’da düzenleyin seçeneğine tıkla. Bu seçenek Ayarlar menüsünde hesap isminin ve profil simgesinin yanında yer almaktadır. Buraya tıkladığında Google hesabındaki "Hakkımda" sayfasına yönlendirileceksin.
 5. 5
  Profil resmindeki simgesine tıkla. Profil resmin, sayfanın yukarısında yer alan ana resmin merkezinde yer alan dairesel resimdir. Resmin ortasında fotoğraf kamerasına benzeyen bir simge yer almaktadır. Buraya tıkladığında "Bir fotoğraf seçin" menüsü açılacaktır.
 6. 6
  Bir fotoğrafa ya da Fotoğraf yükle seçeneğine tıkla. Google Fotoğraflar ya da Google Drive’da önceden yüklenmiş fotoğrafların varsa bu fotoğraflardan birini seçerek profil resmin olarak kullanabilirsin. Yeni bir profil resmi yüklemek istiyorsan Fotoğraf yükle seçeneğine tıkla.
 7. 7
  Bir fotoğrafa tıkla ve düğmesine tıkla. "Fotoğraf yükle" seçeneğine tıkladıysan dosya gezgini açılacaktır. Bilgisayarında bir fotoğraf bulmak için dosya gezginini kullan, fotoğrafı seçmek için üzerine tıkla ve dosya gezgininin sağ alt köşesindeki düğmesine tıkla. Düğmeye bastığında fotoğrafın yüklenecek ve açılacak pencerede gösterilecektir.
 8. 8
  Bitti seçeneğine tıkla. Bu seçenek, açılan "Bir fotoğraf seçin" penceresinin sağ üst köşesinde yer almaktadır. Buraya tıkladığında seçtiğin resim YouTube dâhil bütün Google ürünlerinde profil resmin olacaktır.

2
Mobil Cihazda

 1. 1
  YouTube’u aç. YouTube uygulamasının simgesi, televizyon ekranına benzeyen kırmızı bir dikdörtgenin içinde beyaz bir üçgeni olan bir simgedir. YouTube uygulamasını açmak için Ana Ekran'daki bu simgeye dokun.
 2. 2
  Profil resmine dokun. Profil resmin, YouTube uygulamasının sağ üst köşesindeki dairesel resimdir. Buraya tıkladığında Hesap menüsü açılacaktır.
 3. 3
  Profil resmine tekrar dokun. Profil simgen, sol taraftaki Hesap menüsünün üst kısmında yer alan dairesel simgedir.
 4. 4
  simgesine dokun. Dişli simgesi sayfanın üst kısmında, ana resmin altındaki hesap isminin sağ tarafındadır.
 5. 5
  Profil resmindeki simgesine dokun. Bu simgeye tıkladığında "Profil Fotoğrafı seçin" menüsü açılacaktır.
 6. 6
  Fotoğraf çekin ya da Fotoğraflarınız seçeneğine dokun. Cihazın fotoğraf çekme özelliğiyle yeni bir fotoğraf çekebilir ya da fotoğraf albümünden veya kamera rulondan bir resim yükleyebilirsin. Fotoğraf çekmek ya da resim seçmek için aşağıdaki adımları uygula.
  • Fotoğraf çek
   • Fotoğraf çekin seçeneğine dokun.
   • Fotoğraf çekmek için kamera uygulamasını kullan (YouTube’un kamerayı kullanmasına izin vermek için İzin Ver düğmesine dokunman gerekebilir).
   • Tamam ya da Fotoğrafı kullan seçeneğine dokun.
   • Fotoğrafı karede ortalanacak şekilde sürükle.
   • Kaydet ya da Fotoğrafı kullan seçeneğine dokun.
  • Fotoğraf seç
   • Fotoğraflarınız seçeneğine dokun.
   • Seçmek için bir fotoğrafa dokun.
   • Fotoğrafı karede ortalanacak şekilde sürükle.
   • Kaydet ya da Fotoğrafı kullan seçeneğine dokun.

İpuçları

 • Bir YouTube profil resminin minimum boyutu 250 piksel x 250 pikseldir.[1]

Uyarılar

 • Daha geniş, dikdörtgen resim YouTube’daki "kapak resmi"ndir. Bu resmi üzerine tıklayarak değiştirebilirsin, ancak resim, yorumlarının yanında ya da videoyu yükleyen kişi bölümünde gözükmeyecektir.
 • Yeni bir YouTube kanalı oluşturuyorsan Google gizlilik ve şartlar bölümünü kabul ediyorsun demektir. Örneğin kabul edeceğin şeyler arasında oturum açma bilgilerini hiç kimseyle paylaşmamak ve yarışma düzenleme ve kendi kanal ismini değiştirme konusundaki kısıtlamalara onay vermek de var.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Change Your Profile Picture on YouTube, Русский: изменить фотографию вашего профиля на YouTube, Español: cambiar tu imagen de perfil en YouTube, Português: Mudar Sua Foto de Perfil no YouTube, Italiano: Cambiare la l'Immagine del tuo Profilo su YouTube, Deutsch: Dein Profilbild auf YouTube ändern, Français: changer votre photo de profil sur YouTube, Bahasa Indonesia: Mengganti Gambar Profil di YouTube, العربية: تغيير صورة الملف الشخصي على موقع يوتيوب, Tiếng Việt: Thay đổi ảnh đại diện trên YouTube, ไทย: เปลี่ยนรูปโปรไฟล์ YouTube, 한국어: 유튜브 프로필 사진 변경하는 방법, 日本語: YouTubeのプロフィール画像を変更する, 中文: 更改YouTube头像, हिन्दी: यूट्यूब पर अपनी प्रोफाइल पिक्चर बदलें

Bu sayfaya 535 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?