Bu wikiHow makalesi, YouTube’da profil resmini nasıl değiştireceğini öğretmektedir. YouTube hesabın Google hesabına bağlıdır; bu yüzden Google’da profil resmini düzenleyerek YouTube’da profil resmini değiştirebilirsin. Google hesabına YouTube’un İnternet sitesi üzerinden erişebilirsin.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 2:
Bilgisayarda

 1. 1
  Bir internet tarayıcısı kullanarak https://www.youtube.com/ adresine git. PC ya da Mac’te istediğin herhangi bir internet tarayıcısını kullanabilirsin.
  • YouTube’da oturum açmadıysan sitenin sağ üst köşesindeki Oturum Aç seçeneğine tıkla ve YouTube/Google hesabın için kullandığın e-posta adresi ve şifreyle oturum aç.
 2. 2
  Profil resmine tıkla. Profil resmin, YouTube web sitesinin sağ üst köşesindeki dairesel resimdir. Resme tıkladığında hesabınla ilişkili bir menü açılacaktır.
  • Google hesabın için bir profil resmi seçmediysen YouTube’daki profil resmin, ortasında hesap isminin baş harfinin yazılı olduğu renklendirilmiş bir daire olarak gözükür.
 3. 3
  Menüde Ayarlar seçeneğine ya da simgesine tıkla. Ayarlar seçeneği ya menünün ortasında bir dişliye benzeyen simgenin yanında ya da hesap isminin altında bir dişli düğmesi olarak gözükecektir. Profil menüsüne hangi sayfadan eriştiğine bağlı olarak ayarlar seçeneğinin gözükme şekli de değişecektir.
 4. 4
  Google’da düzenleyin seçeneğine tıkla. Bu seçenek Ayarlar menüsünde hesap isminin ve profil simgesinin yanında yer almaktadır. Buraya tıkladığında Google hesabındaki "Hakkımda" sayfasına yönlendirileceksin.
 5. 5
  Profil resmindeki simgesine tıkla. Profil resmin, sayfanın yukarısında yer alan ana resmin merkezinde yer alan dairesel resimdir. Resmin ortasında fotoğraf kamerasına benzeyen bir simge yer almaktadır. Buraya tıkladığında "Bir fotoğraf seçin" menüsü açılacaktır.
 6. 6
  Bir fotoğrafa ya da Fotoğraf yükle seçeneğine tıkla. Google Fotoğraflar ya da Google Drive’da önceden yüklenmiş fotoğrafların varsa bu fotoğraflardan birini seçerek profil resmin olarak kullanabilirsin. Yeni bir profil resmi yüklemek istiyorsan Fotoğraf yükle seçeneğine tıkla.
 7. 7
  Bir fotoğrafa tıkla ve düğmesine tıkla. "Fotoğraf yükle" seçeneğine tıkladıysan dosya gezgini açılacaktır. Bilgisayarında bir fotoğraf bulmak için dosya gezginini kullan, fotoğrafı seçmek için üzerine tıkla ve dosya gezgininin sağ alt köşesindeki düğmesine tıkla. Düğmeye bastığında fotoğrafın yüklenecek ve açılacak pencerede gösterilecektir.
 8. 8
  Bitti seçeneğine tıkla. Bu seçenek, açılan "Bir fotoğraf seçin" penceresinin sağ üst köşesinde yer almaktadır. Buraya tıkladığında seçtiğin resim YouTube dâhil bütün Google ürünlerinde profil resmin olacaktır.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 2:
Mobil Cihazda

 1. 1
  YouTube’u aç. YouTube uygulamasının simgesi, televizyon ekranına benzeyen kırmızı bir dikdörtgenin içinde beyaz bir üçgeni olan bir simgedir. YouTube uygulamasını açmak için Ana Ekran'daki bu simgeye dokun.
 2. 2
  Profil resmine dokun. Profil resmin, YouTube uygulamasının sağ üst köşesindeki dairesel resimdir. Buraya tıkladığında Hesap menüsü açılacaktır.
 3. 3
  Profil resmine tekrar dokun. Profil simgen, sol taraftaki Hesap menüsünün üst kısmında yer alan dairesel simgedir.
 4. 4
 5. 5
 6. 6
  Fotoğraf çekin ya da Fotoğraflarınız seçeneğine dokun. Cihazın fotoğraf çekme özelliğiyle yeni bir fotoğraf çekebilir ya da fotoğraf albümünden veya kamera rulondan bir resim yükleyebilirsin. Fotoğraf çekmek ya da resim seçmek için aşağıdaki adımları uygula.
  • Fotoğraf çek
   • Fotoğraf çekin seçeneğine dokun.
   • Fotoğraf çekmek için kamera uygulamasını kullan (YouTube’un kamerayı kullanmasına izin vermek için İzin Ver düğmesine dokunman gerekebilir).
   • Tamam ya da Fotoğrafı kullan seçeneğine dokun.
   • Fotoğrafı karede ortalanacak şekilde sürükle.
   • Kaydet ya da Fotoğrafı kullan seçeneğine dokun.
  • Fotoğraf seç
   • Fotoğraflarınız seçeneğine dokun.
   • Seçmek için bir fotoğrafa dokun.
   • Fotoğrafı karede ortalanacak şekilde sürükle.
   • Kaydet ya da Fotoğrafı kullan seçeneğine dokun.
  Reklam

İpuçları

 • Bir YouTube profil resminin minimum boyutu 250 piksel x 250 pikseldir.[1]
Reklam

Uyarılar

 • Daha geniş, dikdörtgen resim YouTube’daki "kapak resmi"ndir. Bu resmi üzerine tıklayarak değiştirebilirsin, ancak resim, yorumlarının yanında ya da videoyu yükleyen kişi bölümünde gözükmeyecektir.
 • Yeni bir YouTube kanalı oluşturuyorsan Google gizlilik ve şartlar bölümünü kabul ediyorsun demektir. Örneğin kabul edeceğin şeyler arasında oturum açma bilgilerini hiç kimseyle paylaşmamak ve yarışma düzenleme ve kendi kanal ismini değiştirme konusundaki kısıtlamalara onay vermek de var.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Google Güvenli Arama Nasıl KapatılırGoogle Güvenli Arama Nasıl Kapatılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Birinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl AnlaşılırBirinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Başkasının WhatsApp Hesabına Nasıl ErişilirBaşkasının WhatsApp Hesabına Nasıl Erişilir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
wikiHow Staff Writer
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 27.644 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 27.644 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam