Büyük ihtimalle, YouTube'da para kazanan sıradan insanlar hakkında hikayeler duymuş ve “Hey, bunu yapabilirim!” diye düşünmüşsündür. Binlerce dolar kazanman gerçekçi olmasa da, hızlı bir şekilde para kazanmaya başlayabilirsin, özellikle de güçlü bir abone tabanın varsa. Videolarından para kazanmaya ve bu YouTube reklamlarından gelir elde etmeye başlamak için bu kılavuzu takip et.

Adımlar

 1. 1
  YouTube kanalını oluştur. Kanalın YouTube'daki kişisel varlığındır. Her YouTube hesabına bağlı bir kanal vardır. Bir YouTube hesabı bir Google hesabıyla aynıdır ve bir YouTube hesabı oluşturmak Gmail ve Drive gibi diğer Google ürünlerine erişmeni sağlayacktır.
  • Hesap oluştur veya mevcut hesabını kullan. İnsanların kanalını bulmasına yardımcı olması için anahtar kelimeler ekle. Anahtar kelimeleri Kanal Ayarlarının Gelişmiş bölümüne giderek ekleyebilirsin. Anahtar kelimelerin içeriğinle alakalı olduğundan emin olun.
  • Kullanıcı adın senin için ya da sana karşı çalışabilir. Eğer kısa, hatırlanması kolay ve orijinal ise, insanların seni hatırlaması daha mümkün olacaktır. Ancak mevcut bir hesabı kullanıyorsan, kullanıcı adını her zaman Google+ hesabın üzerinde düzenleyerek değiştirebilirsin.
 2. 2
  İçerik ekle. Yüksek kaliteli ve çok uzun olmayan içerik yüklemeyi dene. (Bu seçenek, ne tür içerik yüklemeye karar verdiğine göre değişebilir) Ayrıca, düzenli olarak yüklemeye ve yüklemelerinde tutarlı olmaya çalış.
  • İçeriğin ilk başta harika olmasa da, devam et. Pratik mükemmelleştirir. Her videonun öncekinden daha iyi olmasına çalış. Çoğu kez iş üzerinde öğreneceksin.
  • Daha iyi bir kamera kullanarak ya da daha iyi kurgulama yazılımı veya teknikler kullanarak içeriğini geliştir. Ayrıca, çekim tarzını da geliştirmeye çalış. Bir tripod kullan, sana yardımcı olacak bir arkadaş bul veya sahnelerini daha iyi aydınlat. Her şey daha iyi bir ürün elde etmene ve bu da karşılığında daha iyi bir kitle kazanmana yardımcı olur.
  • Düzenli olarak yükleme yapman kitleni elinde tutmana yardımcı olabilir. Düzenli bir program dahilinde içerik eklersen ve bu programa mümkün olduğunca sadık kalırsan, kullanıcıların kanalına abone olma olasılığı daha yüksektir.
  • Videolarını, içeriği tanımlayan anahtar sözcüklerle etiketlediğinden ve göz alıcı bir açıklama eklediğinden emin ol. Bunlar, insanları YouTube aramalarından videona yönlendirmesine yardımcı olur.
 3. 3
  Bir izleyici kitlesi kazan. Bir kitle oluşturmak, para kazanmanı artırmanın anahtarıdır. Reklamlardan para kazanmak için onları izleyecek kullanıcılara ihtiyacın var. Daha fazla abone kazanmanın bir sırrı yok, sadece yapabileceğin en iyi içeriği oluşturmalısın.
  • İçerik yüklemeye devam et ve kişileri bağlamaya çalış. Videonu Twitter ve Facebook'ta paylaş. İnternet'teki başka mecralarda paylaş. Aboneler YouTube ortağı olmak için gereklidir.
  • Yorumlara yanıt vererek ve zaman zaman doğrudan izleyici yorumları ve soruları ile alakalı videolar çekerek izleyicilerinle etkileşim kur. Topluluğunla bağlantı kurmak, o topluluğa daha fazla üye getirecektir.
 4. 4
  Videolarından para kazan. Videolarından para kazanmaya başlamak için para kazanmayı etkinleştirmen gerekir. Bu, YouTube'un videona reklam yerleştirmesine izin verdiğin anlamına gelir. Bu aynı zamanda videonda telifli bir materyalin bulunmadığını da kabul ettiğin anlamına gelir.
  • www.youtube.com adresine git ve "Kanalım" bağlantısına tıkla.
  • Üst çubuktaki "Video Yöneticisi" bağlantısına tıkla.
  • Kanal yan menüsünden Para kazanmayı etkinleştir.
 5. 5
  Gereksinimleri karşıla. Para kazanmaya başlamak için en az 4.000 saat izlenme süresine ve 1.000 aboneye ihtiyacın var.
  • Video yüklenirken Para Kazanma sekmesini tıklayarak ve "Reklamlarla Para Kazan" kutusunu işaretleyerek videodan para kazanabilirsin.
  • Yüklendikten sonra bir videodan para kazanmak için Video Yöneticisini aç ve para kazanmak istediğin videonun yanındaki "$" işaretine tıkla. “Reklamlarla Para Kazan” kutusunu işaretle.
 6. 6
  Google AdSense’i kur. Google AdSense’i ücretsiz olarak AdSense web sitesinden kurabilirsin. Hesabını oluşturmaya başlamak için “Şimdi Kaydolun” düğmesine tıkla. Kendi hesabını oluşturmak için 18 yaşında veya daha büyük olmalısın. Eğer bundan daha küçüksen, sana yardımcı olacak bir yetişkine ihtiyacın olacak.
  • AdSense senin kim olduğunu ve parayı kime göndereceğini doğrulayabilmek için PayPal veya banka hesabı ve geçerli bir posta adresi beraberinde diğer bilgilere ihtiyaç duyacak. Sadece reklam tıklaması başına ve görüntüleme başına para kazanırsın ancak zamanla bu birikecektir. Bu yüzden bir izleyici kitlesi anahtardır.
 7. 7
  İstatistikleri kontrol et. Kanalına video yüklediysen, para kazanıyorsan ve izlenme alıyorsan, performanslarını görmek için analizleri inceleyebilirsin. Kanal menüsündeki Analytics seçeneğine tıkla. Burada tahmini kazançları, reklam performansını, izlenme sayısını, demografikleri ve daha fazlasını görebilirsin.
  • İçeriğinin kitlende nasıl bir karşılık bulduğunu görmek için bu araçları kullan. İstediğin kullanıcıları çekemediğini tespit ediyorsan, içeriğini veya pazarlamanı değiştirebilirsin.
 8. 8
  Videolarını başka bir yerde pazarla. Videolarını sadece YouTube’a koyma! Bir blog aç, bir İnternet sitesi oluştur veya videonu başka video veya sosyal medya sitelerinde yayımla. Ne kadar izlenme alırsa, o kadar iyidir. Bağlantıyı paylaşarak veya videoyu İnternet'e yerleştirerek, fark edilmesini sağlama şansını arttırırsın.
 9. 9
  YouTube iş ortağı ol. YouTube İş Ortakları, çok sayıda izleyicisi olan ve videolardan para kazanan YouTube üyeleridir. İş ortakları, daha fazla içerik oluşturma aracına erişim kazanıyor ve sahip oldukları görüntülenme sayısına göre ödül kazanabiliyorlar. İş ortakları ayrıca daha fazla topluluk desteğine ve ipucuna erişebiliyor.
  • YouTube iş ortaklığına YouTube İş Ortağı sayfasından istediğin zaman başvurabilirsin. En güçlü İş Ortağı programlarına erişmek için, son 90 gün içinde kanalında 15.000 toplam izlenme saatine sahip olman gerekiyor.
 10. 10
  Supp.me hizmeti ile YouTube gelirini arttır. Supp.me kolayca ücretsiz anket ve sınavlar oluşturmana olanak sağlar. Abonelerin için bir soru oluştur ve onları bunu yanıtlamaya davet et. Supp.me'de oluşturduğun sayfaları daha fazla kişi ziyaret ederse, o kadar çok kazanırsın. Bu, izleyici kitlenden geri bildirim almanın (yeni videolar için fikir isteyebilirsin vb.) ve aynı zamanda kazancını artırabilmenin harika bir yolu.
  Reklam

İpuçları

 • Kullanıcıların videonu görmesi için anahtar kelimeler kullan.
 • Tüm videolarının başında ayırt edici bir melodi çalsın.
 • Düzenli olarak içerik yükle.
 • Sosyal ağ sitesi hesapları (Facebook, Twitter, vb.) oluştur ve kendi reklamını yap!
 • Video yüklenirken etiketleri eklediğinden emin ol.
 • İnternet'te popüler olan şeylere göre videolar hazırla.
 • Videonu Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya araçlarında paylaş.
 • Oyun ve komedi en popüler türlerdir.
 • Videoyu yayımlamadan önce yüklediğin içeriğin bir telif hakkı olup olmadığını her zaman kontrol et.
 • Yüklediğin içeriği yayımlamadan önce telifli olup olmadığını daima kontrol et.

Reklam

Uyarılar

 • Çoğu insan için YouTube ile yapılan ortaklıklar çok fazla kazandırmıyor. Büyük bir başarın olmadığı sürece, işsiz bir yaşam planlama.
 • Telif hakkıyla korunan içerikler videolarının kaldırılmasına ve muhtemelen yasaklanmana neden olabilir. Buna, resimler, videolar, film klipleri vb. dahildir. Telif hakkıyla korunan bir içeriğin, sahibinin izni olmadan yeniden kullanılmaya başlandığı tespit edilirse, hesabın para cezasına çarptırılır. Neyin adil kullanım olup olmadığını değerlendirdiğinden emin ol.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

wikiHow

Google'da Resimli Arama Nasıl Yapılır?

wikiHow

Android'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?

wikiHow

Android'de Telegram Hesabı Nasıl Silinir?

wikiHow

Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?

wikiHow

Smart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?

wikiHow

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?

wikiHow

WhatsApp’ta Silinen Mesajlar Nasıl Kurtarılır?

wikiHow

Nasıl Hacker Olunur?

wikiHow

Windows Bilgisayarda Ses Çıkmaması Sorunu Nasıl Çözülür?

wikiHow

Akıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?

wikiHow

Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?

wikiHow

Bilgisayarın Bluetooth Özelliği Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

wikiHow

Televizyonun Ölçüsü Nasıl Alınır?

wikiHow

Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 200 kişi çalıştı. Bu makale 1.453 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 1.453 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam