Yer İmleri Firefox'tan Nasıl Dışa Aktarılır?

Ortak yazar: Jack Lloyd

Bu wikiHow makalesi sana, Firefox tarayıcının yer imlerinin bir kopyasını Windows veya Mac bilgisayarına nasıl kaydedeceğini öğretir. Yer imlerini dışa aktarmak için Firefox mobil uygulamasını kullanamayacağını unutma.

Adımlar

 1. 1
  Firefox’ı aç. Firefox uygulama simgesi, mavi bir küreye sarılı turuncu bir tilkiye benzer.
 2. 2
  butonuna tıkla. Bu, Firefox penceresinin sağ üst köşesindedir. Bir açılır menü çıkar.
 3. 3
  Kütüphane’ye tıkla. Bu seçeneği açılır menünün en üstüne yakın bir yerde görürsün.
 4. 4
  Yer imleri’ne tıkla. Bu, açılır menünün ortasına yakındır. Firefox yer imlerinin hepsinin bulunduğu yeni bir menü açılır.
 5. 5
  Tüm Yer İmlerini Göster’e tıkla. Bu bağlantıyı açılır menünün sol alt köşesinde bulursun. Bunu yaptığında yeni bir pencere açılır.
 6. 6
  İçe Aktar ve Yedekle’ye tıkla. Bu seçenek, yer imleri kütüphanesi penceresinin en üstündeki yıldız ve oklardan oluşan simgedir. Tıklayınca bir açılır menü çıkar.
  • Mac’te pencerenin en üstündeki Yıldız simgesine tıkla.
 7. 7
  Yer İmlerini HTML Olarak Dışa Aktar…’a tıkla. Bunu açılır menünün en altına yakın bir yerde bulursun. Bir Dosya Gezgini (Windows) veya Finder (Mac) penceresi açılır.
 8. 8
  Yer imleri dosyan için bir isim gir. "Dosya Adı" veya "İsim" metin kutusuna yer imlerin için kullanmak istediğin ismi gir ("yer imleri 2020" gibi).
 9. 9
  Bir kaydetme konumu seç. Pencerenin sol tarafında bir klasöre tıkla (Masaüstü gibi). Bu, yer imlerinin kaydedileceği yerdir.
 10. 10
  Kaydet’e tıkla. Bu, pencerenin sağ alt köşesindedir. Bunu yaptığında yer imleri dosyan, seçtiğin kaydetme konumuna seçtiğin isimle kaydedilir.
 11. 11
  Kütüphane penceresini kapat. Bu aşamada Firefox’la gezinmeye devam edebilirsin. Kütüphane penceresini kapatınca yer imlerin silinmez veya dışa aktarılan Yer İmleri dosyası silinmez. [1]
  Reklam

İpuçları

 • Yer imleri dosyanı kaydettikten sonra yer imlerini başka bir tarayıcıda içe aktarabilirsin (Chrome, Safari veya Internet Explorer gibi). Böylece onları orada da kullanabilirsin.

Reklam

Uyarılar

 • Firefox yer imlerini Firefox’ın mobil uygulama sürümünde dışa aktarmak mümkün değildir.
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Teknoloji Yazarı ve Editör
Jack Lloyd bu makalenin ortak yazarıdır. Jack Lloyd wikiHow’da bir wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Yazı yazma ve teknolojiyle ilgili makaleleri düzenleme konusunda iki yıldan fazla deneyime sahiptir. Jack bir teknoloji meraklısı ve İngilizce öğretmenidir.
Bu sayfaya 98 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam