Yer İşaretleri Chrome'dan Nasıl Dışa Aktarılır?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu wikiHow makalesinde Google Chrome yer işaretlerini bir dosya olarak Windows ya da Mac bilgisayarına nasıl indireceğini öğrenebilirsin. Yer işaretleri dosyasını dışa aktardıktan sonra, dosyayı başka bir tarayıcıya yükleyebilir ve yer işaretlerini bu tarayıcıda görüntüleyebilirsin. Chrome yer işaretlerini Chrome mobil uygulaması üzerinden dışa aktaramayacağını unutma.

Adımlar

 1. 1
  Google Chrome’u aç. Kırmızı, sarı, yeşil ve mavi küreye benzeyen Google Chrome uygulama simgesine tek ya da çift tıkla.
 2. 2
  simgesine tıkla. Bu, Chrome penceresinin sağ üst köşesinde yer alır. Tıkladığında açılır bir menü belirecektir.
 3. 3
  Yer İşaretleri’ni seç. Bu seçenek açılır menünün üst tarafına yakın bir yerde bulunur. Seçildiğinde açılır bir menü belirecektir.
 4. 4
  Yer İşareti Yöneticisi’ne tıkla. Bu seçenek açılır pencerenin içerisinde yer alır. Tıkladığında Yer İşaretleri Yöneticisi'ni yeni bir sekmede açar.
 5. 5
  Yer işaretleri menüsünü aç. Yer işaretleri penceresinin en üstündeki mavi ana başlığın en sağ tarafında bulunan simgesine tıkla. Tıkladığında karşına açılır bir menü çıkacaktır.
  • Her bir yer işaretinin sağında ya da Chrome penceresinin gri bölümünün sağ üst köşesinde yer alan simgesine tıklamadığından emin ol çünkü bunların hiçbiri sana doğru seçeneği sunmayacaktır.
 6. 6
  Yer işaretlerini dışa aktar’a tıkla. Bu seçenek açılan menünün içerisindedir. Tıkladığında bir Dosya Gezgini (Windows) ya da Finder (Mac) penceresini açar.
  • Eğer Yer işaretlerini dışa aktar’ı görmüyorsan yanlış simgesine tıkladın demektir.
 7. 7
  Bir ad gir. Yer işaretleri dosyan için bir ad gir.
 8. 8
  Bir kayıt yeri seç. Pencerenin sol tarafında yer alan, yer işaretleri dosyasının kaydedilmesini istediğin klasöre tıkla. (Örn: Masaüstü).
 9. 9
  Kaydet’e tıkla. Kaydet seçeneği pencerenin sağ alt köşesinde yer alır.

İpuçları

 • Yer işaretleri dosyanı bir mobil tarayıcıya aktaramazken; Chrome uygulamasını açarak ve bilgisayarının Chrome tarayıcısında kullandığın Google Hesabı ile giriş yaparak, bilgisayarındaki Google Chrome yer işaretlerine bir akıllı telefon ya da tablet üzerinden erişebilirsin.

Uyarılar

 • Yer işaretlerini Chrome mobil uygulamasından dışa aktaramazsın.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Export Bookmarks from Chrome, Italiano: Esportare i Preferiti da Chrome, Español: exportar marcadores de Chrome, Deutsch: Lesezeichen aus Chrome exportieren, Português: Exportar Favoritos do Chrome, Русский: экспортировать закладки из Chrome, Français: exporter les favoris de Chrome, Bahasa Indonesia: Mengekspor Bookmark dari Chrome, 中文: 从Chrome浏览器导出书签, Nederlands: Bladwijzers uit Google Chrome exporteren, Tiếng Việt: Xuất dấu trang từ Chrome, ไทย: Export Bookmarks จาก Chrome, العربية: تصدير العلامات المرجعية في متصفح كروم, 한국어: 크롬에서 즐겨찾기(북마크) 내보내는 법, हिन्दी: क्रोम से बुकमार्क्स एक्सपोर्ट करें (Export Bookmarks from Chrome), 日本語: Chromeのブックマークをエクスポートする

Bu sayfaya 320 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?