Bu wikiHow makalesi, Yahoo Mail parolanı hem masaüstü, hem de mobil uygulama üzerinden nasıl değiştireceğini öğretir. Bilinen veya unuttuğun bir parolayı kolayca değiştirebilirsin.

Yöntem 1 / 4:
Masaüstü’nde Unutulan bir Parolayı Sıfırlamak

 1. 1
  Yahoo Mail giriş sayfasını aç. Bilgisayarının tarayıcısından https://login.yahoo.com/ adresine git. Eğer Yahoo hesabına giriş yapmadıysan, giriş sayfası açılacaktır.
  • Eğer önceden Yahoo’ya giriş yaptıysan, posta kutun açılacaktır. Öyleyse, pencerenin sağ üst kısmından ismine tıkla, Account Info’ya (Hesap Bilgisi) ve sonra Account security (Hesap Güvenliği) sekmesine tıkla. Eğer Hesap Güvenliği sekmesi parola gerekmeden açılırsa, parola değiştirmek için 1. Yöntemdeki adımları takip et.
 2. 2
  Trouble signing in?’e (Giriş yaparken sorun mu yaşıyorsunuz?) tıkla. Bu bağlantı, giriş bölümünün sağ alt köşesindedir. Böylece hesap kurtarma sayfasına yönlendirileceksin.
 3. 3
  Yahoo hesabının telefon numarasını gir. Bu, Yahoo’ya kayıt olurken kullandığın telefon numarasıdır.
  • Eğer kurtarma e-posta adresin varsa, onu da girebilirsin.
  • Eğer kurtarma telefon numarandan veya e-posta adresinden emin değilsen Yahoo e-posta adresini de girebilirsin.
 4. 4
  Continue’ye (Devam) tıkla. Bu düğme, metin kutusunun altındadır.
 5. 5
  Yes, text me an Account Key (Evet, bana mesajla Hesap Anahtarını gönder) düğmesine tıkla. Bu düğme, sayfanın üst kısmına yakın mavi bir düğmedir. Yahoo, seçilen telefon numarana bir kod gönderecektir.
  • Eğer bunun yerine kurtarma e-postasını girdiysen, Yes, send me an Account Key’e (Evet, bana Hesap Anahtarını gönder) tıkla.
  • Eğer Yahoo e-posta adresini girdiysen, devam etmeden önce Yahoo’nun sağladığı kurtarma seçeneğindeki eksik numara veya harfleri gireceksin.
 6. 6
  Hesap Anahtarı’nı al. Bunu yapmak için:
  • Mesaj — Telefonunun Mesajlar uygulamasını aç, Yahoo’dan gelen mesaja dokun ve mesajdaki sekiz haneli kodu bul.
  • E-posta — Kurtarma e-posta kutunu aç, Yahoo’dan gelen e-postayı seç (Spam klasöründe olabilir) ve e-postadaki sekiz haneli kodu bul.
 7. 7
  Hesap Anahtarı’nı gir. Hesap Anahtarını "Verify" (Doğrula) sayfasının ortasındaki kutuya gir.
 8. 8
  Verify’a (Doğrula) tıkla. Bu düğme metin kutusunun altındadır. Girdiğin kod, Yahoo’nun sana gönderdiği kod ile eşleşirse, hesap seçim sayfasına yönlendirileceksin.
 9. 9
  Hesabını seç. Parolasını değiştirmek istediğin hesaba tıkla. Böylece seçtiğin hesaba gireceksin.
  • Eğer sadece bir Yahoo hesabın varsa, hesap seçmen istenmeyebilir.
 10. 10
  Create a new password’e (Yeni bir parola oluştur) tıkla. Bu bağlantı, sayfanın alt kısmına yakındır.
 11. 11
  Yeni parolanı iki kez gir. Yeni parolanı "New password" kutusuna ve "Confirm new password" kutusuna gir.
  • İlerleyebilmek için iki parolanın da aynı olması gerekir.
  • "Show password” (Parolayı göster) kutusunu işaretleyerek parolalarını kontrol edebilirsin.
 12. 12
  Continue’ya (Devam) tıkla. Bu düğme sayfanın en altındaki mavi bir düğmedir.
 13. 13
  Belirtildiğinde Looks good (İyi görünüyor) düğmesine tıkla. Böylece parola değişiminin başarılı olduğu belirtilecek ve Yahoo posta kutuna yönlendirileceksin.
  • Eğer Yahoo’ya kurtarma seçenekleri eklemen belirtilirse, en alttaki gri I'll secure my account later (Hesabımı daha sonra güvenceye alacağım) bağlantısına tıkla.
  Reklam

Yöntem 2 / 4:
Masaüstü’nde Parola Değiştirmek

 1. 1
  Yahoo Mail’i aç. Bilgisayarının tarayıcısından https://mail.yahoo.com/ adresine git. Eğer oturumun açıksa Yahoo posta kutun açılacaktır.
  • Eğer oturumunu açmadıysan, e-posta adresini gir ve Next’e (İleri) tıkla, sonra parolanı gir ve devam etmeden önce Sign in’e (Oturumu Aç) tıkla.
 2. 2
  İsim sekmene tıkla. Pencerenin sağ üst köşesindeki isim ve profil resmine tıkla. Bir menü gözükecektir.
 3. 3
  Account Info’ya (Hesap Bilgisi) tıkla. Bu bağlantı, açılan menüde isminin altında bulunur. Bunu yapınca Hesap sayfası açılır.
 4. 4
  Account security (Hesap güvenliği) sekmesine tıkla. Bu, sayfanın sol tarafındaki bir sekmedir.
 5. 5
  Giriş bilgilerini tekrar gir. E-posta adresini gir, Next’e (İleri) tıkla, mevcut parolanı gir ve Sign in (Oturumu aç) düğmesine tıkla.
  • Eğer yakın zamanda Yahoo hesabına giriş yaptıysan, tekrar giriş yapman istenmeyebilir.
 6. 6
  Change password (Parolayı değiştir) bağlantısına tıkla. Bu, sayfanın sağ üst kısmındaki bir bağlantıdır. Bunu yapınca parola oluşturma sayfası açılacaktır.
 7. 7
  Yeni parolanı iki kere gir. Yeni parolanı "New password" kutusuna gir ve sonra "Confirm password" kutusuna tekrar gir.
  • Devam edebilmen için iki girişin de aynı olması gerekir.
  • "Show password" (Parolayı göster) kutusuna tıklayarak parolanı iki kez kontrol edebilirsin.
 8. 8
  Continue (Devam et) düğmesine tıkla. Bu düğme, sayfanın altındaki mavi düğmedir.
 9. 9
  Belirtildiğinde Looks good (İyi görünüyor) düğmesine tıkla. Böylece parola değişiminin başarılı olduğu belirtilecek ve Yahoo posta kutuna yönlendirileceksin.
  • Eğer Yahoo’ya kurtarma seçenekleri eklemen belirtilirse, en alttaki gri I'll secure my account later (Hesabımı daha sonra güvenceye alacağım) bağlantısına tıkla.
  Reklam

Yöntem 3 / 4:
Mobil’de Parola Değiştirmek

 1. 1
  Yahoo Mail’i aç. İçinde "Yahoo!" yazan ve beyaz bir zarf bulunan mor bir kutuyu andıran Yahoo Mail uygulama simgesine dokun. Eğer oturumun açıksa Yahoo posta kutun açılacak.
  • Eğer Yahoo Mail uygulamasına giriş yapmadıysan, ekranın altındaki Bir Yahoo hesabın var mı? Giriş yap (veya Android’te, Yahoo Mail’e dokun), e-posta adresini gir, İleri düğmesine dokun, parolanı gir ve Giriş düğmesine dokun.
  • Eğer çıkış yaptıysan ve parolanı hatırlayamıyorsan, diğer yönteme geç. Eğer önceden giriş yaptıysan, parolanı Yahoo Mail ayarlarından eski parolanı bilmene gerek kalmadan sıfırlayabilirsin.
 2. 2
  düğmesine dokun. Bu düğme ekranın (iPhone) veya arama çubuğunun (Android) sol üst kısmındadır. Bunu yaptığında bir menü açılır.
 3. 3
  Hesapları yönet’e dokun. Bu bağlantı menünün en üstünde yer alır. Böylece giriş yapılan hesapların bulunduğu bir liste açılacaktır.
 4. 4
  Hesap ismini bul. Giriş yapılmış hesaplar listesinde, parolasını değiştirmek istediğin hesabın adını bul.
 5. 5
  Hesap bilgisi’ne dokun. Bu bağlantı, parolasını değiştirmek istediğin hesap adının altındadır.
 6. 6
  Güvenlik Ayarları’na dokun. Bu seçenek sayfanın ortasındadır.
 7. 7
  Telefonun giriş parolası veya parmak izinle giriş yap. Belirtilirse parmak izini okut veya telefonunun giriş parolasını gir. Sahip olduğun telefon modeline bağlı olarak bunu yapman gerekmeyebilir.
 8. 8
  Parolayı değiştir’e tıkla. Bu, sayfanın sağ üst köşesindeki bir bağlantıdır.
 9. 9
  Parolamı değiştirmeyi tercih ederim bağlantısına tıkla. Bu bağlantı sayfanın en altındaki gri renkli bağlantıdır. Böylece parola oluşturma sayfası açılır.
  • Eğer parmak izini okutman veya giriş parolasını girmen gerekmezse, "Ben robot değilim" başlıklı bir kutuyu işaretlemen ve sonra Devam düğmesine dokunman gerekebilir.
 10. 10
  Yeni bir parola oluştur. Parolanı önce "Yeni parola" alanına, sonra "Yeni parolayı onaylayın" alanına gir. Bu, parolanı yanlış yazmadığından emin olmak içindir.
 11. 11
  Devam düğmesine dokun. Bu düğme, sayfanın en altındaki mavi bir düğmedir. Böylece Yahoo Mail parolan sıfırlanır ve posta kutu sayfasına geri dönülür.
  • Eğer Yahoo’nun e-posta hizmetini masaüstünde kullanıyorsan, bir dahaki sefere Yahoo hesabına yeni parolanla girmen gerekecektir.
  Reklam

Yöntem 4 / 4:
Mobil’de Unutulan Bir Parolayı Sıfırlamak

 1. 1
  Yahoo Mail’i aç. İçinde "Yahoo!" yazan ve beyaz bir zarf bulunan mor bir kutuyu andıran Yahoo Mail uygulama simgesine dokun. Böylece Yahoo giriş sayfası açılması gerekir.
  • Eğer Yahoo Mail posta kutunu açarsa, Yahoo Mail oturumun zaten açık demektir. Bu da eski parolanı sıfırlamadan parolanı değiştirebilirsin demektir.
 2. 2
  Bir Yahoo hesabın var mı?’ya dokun. Bu bağlantı ekranın en altındadır.
  • Android’te, ekranın üst kısmına yakın bir yerde bulunan mor Yahoo Mail kutusuna dokun.
 3. 3
  Giriş yaparken sorun mu yaşıyorsunuz? bağlantısına tıkla. Bu, ekranın alt kısmında bulunan mavi bir bağlantıdır.
 4. 4
  Bir telefon numarası veya e-posta adresi gir. Ekranın ortasındaki metin kutusuna telefon numaranı veya kurtarma e-posta adresini yaz.
  • Eğer kurtarma seçeneklerinin ne olduğunu bilmiyorsan, parolasını değiştirmeye çalıştığın Yahoo e-posta adresini yaz.
 5. 5
  Devam’a dokun. Bu düğme, sayfanın ortasındaki mavi bir düğmedir. Bunu yapınca telefon numaranın bir kısmının gözüktüğü bir sayfaya yönlendirileceksin.
 6. 6
  Evet, bana mesajla Hesap Anahtarını gönder düğmesine dokun. Bu mavi düğme sayfanın ortasında yer alır. Yahoo ilgili telefon numarasına bir mesaj gönderecektir.
  • Eğer bir e-posta adresi girdiysen, bunun yerine Evet, bana Hesap Anahtarını gönder düğmesine dokunacaksın.
  • Eğer Yahoo e-posta adresini girdiysen, devam etmeden önce Yahoo’nun sağladığı kurtarma seçeneğindeki eksik sayı veya harfleri gireceksin.
 7. 7
  Doğrulama kodunu al. Bu işlem, telefon numarası veya e-posta adresi kullanma durumuna göre değişiklik gösterir:
  • Mesaj — Telefonunun Mesajlar uygulamasını aç, Yahoo’dan gelen mesaja dokun ve mesajdaki sekiz haneli kodu bul.
  • E-posta — Kurtarma e-posta kutunu aç, Yahoo’dan gelen e-postayı seç (Spam klasöründe olabilir) ve e-postadaki sekiz haneli kodu bul.
 8. 8
  Doğrulama kodunu gir. Yahoo sayfasının ortasındaki kutuya dokun, sonra mesajdaki kodu gir.
 9. 9
  Doğrula’ya tıkla. Bu düğme, sayfanın en altındaki mavi bir düğmedir. Girdiğin kod, Yahoo’nun sana gönderdiği kod ile eşleşirse, Yahoo Mail posta kutun açılacaktır.
 10. 10
  Parolanı değiştir. Yahoo Mail uygulaması burada parolanı sıfırlama seçeneği vermiyor olsa da, parolayı eski parolayı bilmen gerekmeden normalde yapacağın şekilde değiştirebilirsin.
  Reklam

İpuçları

 • Seçtiğin parolada özel karakterler ve numaraların yanında daima küçük ve büyük harfler bulunmalı.
Reklam

Uyarılar

 • Eğer telefonuna erişimin yoksa, Yahoo parolanı sıfırlayamazsın.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Google Güvenli Arama Nasıl KapatılırGoogle Güvenli Arama Nasıl Kapatılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Resimler JPEG Formatına Nasıl DönüştürülürResimler JPEG Formatına Nasıl Dönüştürülür?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Ağ Yazıcısı Nasıl KurulurAğ Yazıcısı Nasıl Kurulur?
Twitter'da Takipçi Nasıl SilinirTwitter'da Takipçi Nasıl Silinir?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

JL
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Jack Lloyd. Jack Lloyd wikiHow’da bir wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Yazı yazma ve teknolojiyle ilgili makaleleri düzenleme konusunda iki yıldan fazla deneyime sahiptir. Jack bir teknoloji meraklısı ve İngilizce öğretmenidir. Bu makale 7.489 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 7.489 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam