Xbox One, Microsoft’ın Xbox ailesinin en son sürümüdür. Xbox 360’tan bariz bir şekilde daha güçlü olsa da bu konsolda İnternet’e bağlanmak kolay ve teknik olarak basittir.

Yöntem 1 / 2:
Kablolu Bağlantı

 1. 1
  Bir Ethernet kablosu edin. Xbox One’ını İnternet kaynağına bağlayabilmek için bir Ethernet kablosuna ihtiyacın olur. Kablonun uzunluğunu ve konsolunun İnternet kaynağına olan uzaklığını göz önünde bulundur. Çok kısa bir kablo almasan iyi olur!
  • Xbox’ının yanında bir kablo gelebilir ama gelmediyse bir tane satın alman gerekir. Hâlihazırda Xbox One’ların yanında kablo gelmiyor.
 2. 2
  Ethernet kablonu LAN girişine tak. Xbox One'ın arkasında, kızılötesi çıkışın yanında sağ alt köşede, konsolunun LAN bağlantı noktasını bulursun. Ethernet kablonu buraya takarsın.
 3. 3
  Ethernet kablosunu İnternet kaynağına tak. Ethernet kablosunun diğer ucu doğrudan İnternet kaynağına gider. İnternet kaynağının yönlendiricinin veya modeminin kendisinin olabileceğini unutma.
  • Kaynak duvarda bulunan bir Ethernet çıkışı da olabilir.
 4. 4
  Konsolunu aç. Kablolu bağlantını yaptıktan sonra Xbox One’ını açabilirsin. İlk önyüklemeyle birlikte İnternet’e erişebiliyor olman gerekir.
  • Konsolunu, Xbox One kumandandaki Xbox düğmesine basarak açabilirsin. Xbox One’a, yalnızca “Xbox On” diyerek konsolunu uyandıracak bir ses tanıma özelliği geldi. Xbox One Kinect de seni, yüz tanıma yoluyla otomatik olarak kullanıcılara oturum açtırdığı biyometrik tarama ile seni tanıyabilir.
  Reklam

Yöntem 2 / 2:
Kablosuz Bağlantı

 1. 1
  Wi-Fi’a bağlan. Xbox 360 Slim’de olduğu gibi Xbox One da İnternet’e anında kablosuz olarak bağlanabilir. Konsolda, yönlendiricine otomatik olarak bağlanmanı sağlayan Wi-Fi 802.11n Wi-Fi Direct dâhili olarak bulunmakta.
 2. 2
  Konsolunu aç. Konsolunu ilk açtığında İnternet’e hemen bağlanmaz çünkü yönlendiricinin erişim adını ve kodlarını henüz hafızasına almamıştır.
 3. 3
  Sinyalini seç. Ağ menüsünde Xbox One, sinyal menzilindeki tüm Wi-Fi erişim noktalarını görüntüler. Xbox One yönlendiricinin Ağ’da tespit edince onu seç. Böylece İnternet’e erişebilirsin. Yönlendiricinin güvenlik ayarlarına bağlı olarak önce yönlendiricinin parolasını girmen gerekebilir. Xbox One artık kablosuz ayarını hatırlar ve gelecek oturumlarında bu ayarı kullanır.
  • Konsoluna Ethernet kablosu takılıysa konsol otomatik olarak “kablolu” İnternet bağlantısı moduna geçer. Kablosuz olarak bağlı kalmak istersen Ethernet kablosunu cihazından çıkar.
  • Konsolun İnternet’e bağlanamazsa konsolunun kablosuz yapılandırma ayarını değiştirmen gerekebilir. Bundan emin değilsen her şeyi otomatiğe ayarla veya varsayılana sıfırla.,
  Reklam

İpuçları

 • Çevrim içi deneyimini en üst seviyeye çıkarmak için bir Gold Xbox Live Üyesi ol.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Nasıl GörülürAndroid'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Nasıl Görülür?
Gizli Arama Nasıl YapılırGizli Arama Nasıl Yapılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Instagram'da Resimlere Müzik Nasıl EklenirInstagram'da Resimlere Müzik Nasıl Eklenir?
Excel'de Küçük Harfler Büyük Harflere Nasıl Dönüştürülür?
Nasıl Hacker OlunurNasıl Hacker Olunur?
Bilgisayarın Bluetooth Özelliği Olup Olmadığı Nasıl AnlaşılırBilgisayarın Bluetooth Özelliği Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?
Android'de Telegram Hesabı Nasıl SilinirAndroid'de Telegram Hesabı Nasıl Silinir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 9 kişi çalıştı. Bu makale 1.460 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 1.460 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam