Bir Xbox 360 veya Xbox One konsolun varsa kablo ayırıcı kullanmadan iki televizyonda görüntü verebilirsin. Bu yöntemler yalnızca aynı görüntüyü gösterecektir ancak televizyon ekranlarına bağlı bir Xbox 360 ile evde başka bir yerde veya Windows 10 çalıştıran herhangi bir bilgisayara akış yapan bir Xbox One ile oyun oynamak istiyorsan idealdir. Orijinal Xbox konsolu, bir ayırıcı kullanmadan iki televizyona görüntü veremez.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 3:
Xbox 360'ta Kompozit Kablolar Kullanmak

 1. 1
  Xbox 360 modelini doğrula. Orijinal, ince ve E modeller olmak üzere üç Xbox 360 modeli vardır. Xbox 360'ın eski sürümlerini içeren belirli modeller HDMI çıkışına izin vermezken Slim ve E modelleri de dâhil olmak üzere yeni modeller HDMI çıkışı sağlar. Tüm modeller kompozit (Kırmızı, Beyaz ve Sarı) kablolarla uyumludur. Bu yöntem Xbox One'da işe yaramaz.
 2. 2
  Video çıkış kablolarını Xbox 360'a bağla. HDMI kablosuyla ince bir kompozit video kablosu kullanarak veya daha eski modellerle birlikte gelen hem kompozit hem de komponent videoyu içeren bir kablo kullanarak iki ekrana görüntü verebilirsin.
  • Konsolundan görüntü vermek için, HDMI kablosuyla birlikte ince bir kompozit video konektörü kullan.[1]
  • Bu kablolarla birlikte gelen daha eski bir modelin varsa birleşik bir kompozit ve komponent video kablosu kullan, konektörün Xbox 360 konsoluna bağlanan ucunda bulunan bir geçiş anahtarı vardır, anahtarı "TV" konumuna getir. Bu yöntemi kullanarak yalnızca bir televizyon ses çıkışı yapabilir. Ayrı kompozit ve komponent video kabloları kullanamazsın.[2]
 3. 3
  Sarı kompozit kabloyu uyumlu bir cihaza bağla. Komponent kablolara uyumlu bir televizyon veya başka bir aygıt kullan. Bu aygıta ses çıkışı sağlamak istiyorsan kırmızı ve beyaz ses kablolarını bu ekrana tak.
 4. 4
  Yüksek çözünürlüklü kablo setini diğer video giriş cihazına bağla. Bir HDMI kablosu kullanıyorsan HDMI kablosunu HDMI uyumlu bir cihaza tak. Kompozit ve komponent video kablo seti kullanıyorsan kırmızı, mavi ve yeşil kabloları komponent videoyla uyumlu bir cihaza tak.
  • HDMI kullanıyorsan ses için kırmızı ve beyaz ses kablolarına gerek yoktur.
  • Komponent kablo yöntemini kullanarak ses çıkışı yapmak istiyorsan her iki video giriş cihazı için kırmızı ve beyaz ses kablolarını kullan.
 5. 5
  Ekranlarını aç ve video girişini Xbox 360 olarak ayarla. Kullanılan kablo türüne göre her ekranı video girişine ayarla. Kompozit kullanılıyorsa ekranını AV'ye ayarla, komponent kabloları kullanılıyorsa komponente ayarla ve HDMI kablosu kullanılıyorsa HDMI'a ayarla.
 6. 6
  Xbox 360'ı aç. Her iki televizyonda da video çıkışını hemen görmen gerekir. Bir ekran görüntü vermiyorsa tüm kabloların bağlı olduğundan emin ol. Hâlâ görüntü alamıyorsan bunun nedeni televizyonun o kablodan gelen video sinyalini desteklememesidir. Aynı kabloyla video sinyalini destekleyen farklı bir televizyon kullanmayı dene.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 3:
Xbox One'da Windows 10'u Kullanmak

 1. 1
  Sistem gereksinimlerini doğrula. Bu yöntemin işe yaraması için bir Xbox One'a ve bu sistem gereksinimlerini karşılayan, Windows 10 çalıştıran bir PC'ye sahip olman gerekir. Kablolu bir bağlantı tercih edilir ancak gerekli değildir. Windows 10 masaüstü veya dizüstü bilgisayarını VGA veya HDMI gibi desteklenen bir bağlantı türüne sahip bir televizyona bağlayabilirsin.[3]
  • 2GB RAM, 1..5 GHz CPU veya daha hızlısı, Kablolu Ethernet Bağlantısı veya Kablosuz 802.11 N / AC Bağlantı.
 2. 2
  Bilgisayarına bir Xbox One veya Xbox 360 kumandası bağla. Bir Xbox One oyun kumandası, Windows 10 için Xbox One Kablosuz Bağdaştırıcı gerektirir ya da oyun kumandasını bir USB'den mikro USB kablosuyla doğrudan bağlayabilirsin. Veya PC için bir Xbox 360 Kablosuz Bağdaştırıcısı ile kablolu veya kablosuz bir Xbox 360 kumandası kullanabilirsin.
 3. 3
  Xbox One'da Akışı etkinleştir. Windows 10 PC'ne akış yapmak için konsolda oyun akışı etkinleştirilmelidir. Xbox 360 bu özelliğe sahip değildir (bu nedenle bu yöntem Xbox 360'ta işe yaramaz). Xbox One sisteminde ayarlara git, tercihleri ​​seç ve "Diğer cihazlarda oyun çevrimiçi yürütmesine izin ver" seçeneğinin etkinleştirildiğinden emin ol ve "Tüm SmartGlass cihazlarından" veya "Sadece bu Xbox konsolunda oturum açan profiller"i seçerek SmartGlass bağlantısını etkinleştir.
 4. 4
  Windows 10'da Xbox uygulamasını aç ve oturum aç. Normalde ekranın altında görünen görev çubuğunda, solda bulunan başlat düğmesine tıkla ve Xbox uygulamasını seç. Xbox One sisteminde kullanılanla aynı Xbox Gamertag hesabında oturum aç.
 5. 5
  Windows 10 bilgisayarını Xbox One konsoluna bağla. PC'nde, sol taraftaki panelden "Bağlan"ı seç. Uygulama, aynı ağdaki Xbox One konsollarını tarayacaktır. Konsolun bulunduğunda akış yapmak istediğin sistemi seç.
 6. 6
  Windows 10'a video akışı gerçekleştir. Bilgisayarın Xbox One konsoluna bağlandıktan sonra, akış butonunu seç.[4]
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 3:
Herhangi Bir Xbox'ta Ayırıcı Kablolar Kullanmak

 1. 1
  Hangi bağlantı türünün kullanılacağını belirle. Konsoldan yalnızca bir video çıkış türüne ihtiyacın olacaktır. Bu yöntem; orijinal Xbox, Xbox 360 ve Xbox One dâhil tüm Xbox konsollarında işe yarar. Orijinal Xbox ve bazı eski Xbox 360 konsolları HDMI'yı desteklemez. Xbox One yalnızca HDMI'yı destekler.[5]
 2. 2
  Bir kablo ayırıcı ve gerekli kabloları satın al. Kablo ayırıcı, konsoldan video çıkışını alır ve her iki ekran için aynı bağlantı türünü kullanır. Kablo ayırıcına bağlı olarak, her bir ekrana giriş vermek için iki ek kablo satın alman gerekebilir.
 3. 3
  Video çıkışını konsol ve ayırıcı arasına bağla. Oyun konsolundan yalnızca bir video çıkışı gelir.[6]
 4. 4
  Ayırıcıyı her iki ekrana da bağla ve aç. Her iki ekrana ayrı ayrı video girişi vermek için iki kablo setine ihtiyacın olabilir. Her ekranın video girişini, kullanılan bağlantı türüne ayarla: Kompozit, komponent veya HDMI. Her iki ekran da aynı bağlantı türünü kullanır.
 5. 5
  Xbox konsolunu aç. Her iki ekranda da aynı görüntüyü görmen gerekir. Görmezsen bağlantılarını kontrol et ve tekrar dene.
  Reklam

İhtiyacın Olan Şeyler

Xbox 360 Kullanmak

 • Xbox 360 konsolu
 • İnce bir kompozit video kablosu veya kompozit/komponent birleşik kablo.
 • HDMI kablosu
 • Biri HDMI veya komponent destekleyen, diğeri de kompoziti destekleyen iki televizyon veya ekran.

Xbox One Kullanmak

 • Xbox One konsolu
 • Windows 10 uyumlu bir bilgisayar
 • PC için HDMI veya VGA çıkışı
 • Kablolu veya kablosuz bağlantı

İpuçları

 • Birden fazla oyuncu için iki ayrı görüntü vermek istiyorsan yazılımın desteklediği şeye bağlı olarak çok oyunculu oynamak için ağ üzerinden sistem bağlantısı veya Xbox Live aracılığıyla başka bir konsol kullanman gerekir.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Sim'lerinin İhtiyaçları Nasıl DoldurulurSim'lerinin İhtiyaçları Nasıl Doldurulur?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Herhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilirHerhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Instagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl GizlenirInstagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl Gizlenir?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Resimler JPEG Formatına Nasıl DönüştürülürResimler JPEG Formatına Nasıl Dönüştürülür?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
Numaranın Engellendiği Nasıl AnlaşılırNumaranın Engellendiği Nasıl Anlaşılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
wikiHow Staff Writer
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler.
Bu sayfaya 610 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam