Microsoft Word, gezegendeki en popüler bilgisayarda yazı yazma yazılımı olmasa da yaygın olarak kullanılan bir kelime işlemcidir. Bununla birlikte, Word’den en iyi şekilde yararlanmak için, giderek karmaşıklaşan menülerde ve ekranlarda gezinebilmen gerekir. Neyse ki sayfalara numara eklemek zor bir şey değil.

Yöntem 1 / 3:
Sayfa Numaraları Eklemek

 1. 1
  Sayfanın üstüne veya altına çift tıkla. Bu, sayfa numaralarını yerleştirmek için kullanılan "Tasarım Menüsü"nü açar. Alternatif olarak, üst çubuktaki "Ekle"ye tıkla. Tıklayınca üstte sayfa numaraları eklemene izin veren bir şerit çıkması gerekir.
 2. 2
  Seçeneklerini çıkarmak için "Sayfa Numarası"nı seçin. Bu, sayfa numaralarının nereye konacağını seçmene olanak tanır. Daha da fazla seçenek görmek için fareyle her seçeneğin ("Sayfanın Başı", "Sayfanın Sonu" gibi) üzerine gelebilir ve numaranın sağda mı, solda mı yoksa ortada mi olmasını istediğine karar verebilirsin.[1]
  • Tasarım menüsünde Sayfa Numarası en solda olmalıdır.
  • Ekle menüsünde Sayfa Numarası ortada olmalıdır.
 3. 3
  Numaralandırmayı otomatik olarak ayarlamak için sayfa numarası stilini seç. Sayfa numaralarının tam konumunu seçtikten sonra Word, numaraları otomatik olarak tüm belgene ekler.[2]
  • Sayfa numaralandırması için birçok seçenek vardır. Ama bir tanesi istediğin gibi değilse kendi sayfa numaralarını biraz değiştirebilirsin de.
 4. 4
  Bazı Word sürümlerinde numaralandırma oluşturmanın biraz farklı olabileceğini unutma. Word'ün her sürümü biraz farklıdır, bu nedenle butonların tam yerleşimi değişebilir. Bununla birlikte, Word'ün mevcut tüm sürümleri, sayfanın üstüne veya altına çift tıklayarak sayfa numaralandırmaya izin verir. Bu, Sayfa Numarası menüsünü açmanı sağlar.[3]
  Reklam

Yöntem 2 / 3:
Sayfa Numaralarını Biçimlendirmek

 1. 1
  Yazı tipini, rengini veya stilini değiştirmek için bir sayfa numarasına çift tıkla. Sayfa numaranda belirli bir yazı tipi istiyorsan numaranın üzerine çift tıkla. Numaranın, Word'de vurguladığın diğer tüm metinler gibi mavi renkle vurgulanmış olması gerekir. Orada yazı tipini, rengini ve boyutunu normal şekilde ayarla. Tercihlerin tüm belgeye uygulanır.
 2. 2
  Sayfa sonlarını kullanarak sayfa numaralarını yeniden başlat. Belgenin ilerlerinde bir sayfayı "1"den başlatmak istersen yukarıdaki sayfayı sonlandırman gerekir. İlk olarak, imlecini yeniden başlatmak istediğin sayfanın başına koy. Sonra:
  • Üst çubuktan "Düzene" → "Kesmeler"e tıkla.
  • "Kesmeler"in altında "Sonraki Sayfa"yı seç.
  • Mevcut sayfa numarasına çift tıkla.
  • "Sayfa Numarası"na, ardından "Sayfa Numaralarını Biçimlendir"e tıkla.
  • "Başlangıç" etiketli balonu seç, ardından sayfa sayısını birden yeniden başlatmak için "1"i seç.
 3. 3
  Başlık sayfasının daha temiz görünmesi için ilk sayfa numarasını atla. Bunun için doğru menüyü getirmek adına üstbilgi veya altbilgine tekrar çift tıkla. Ardından "İlk Sayfada Farklı" etiketli kutuyu bul ve işaretle. Artık ilk sayfa numarasına özgürce tıklayıp silebilirsin, kalan numaralarını olduğu gibi bırakabilirsin.
  • Çoğu zaman, "İlk Sayfada Farklı" butonuna tıklayınca ilk sayfa numarasını otomatik olarak silinir.
  • Çoğu sunum ve bildiri için ilk sayfa numarasına gerek olmaz; ilk sayfa tabii ki "1"dir.
 4. 4
  Numara türleri ve bölüm başlıkları gibi belirli değişiklikler için "Sayfa Numaralarını Biçimlendir" seçeneğini kullan. Sayfa numaralandırmayı daha ileri taşımak istiyorsan üst bilgiye veya alt bilgiye bir kez daha çift tıkla. "Sayfa Numaraları"na, ardından görüntülenen menünün altında "Sayfa Numaralarını Biçimlendir"e tıkla. Burada Romen rakamları veya harfleri gibi farklı numara türlerini ayarlayabilir ve numaraların temel görünümünü özelleştirebilirsin. Bu çok sağlam bir işlem değil ama işe yarar.
 5. 5
  Üstbilgi ve Altbilgi’den veya Tasarım çubuğundan çıkmak için "esc" tuşuna bas. Escape tuşu seni normal bir şekilde yazmaya döndürür ve sayfa numaraları senin için biçimlendirir. Artık özgürce yazabilirsin!
  Reklam

Yöntem 3 / 3:
Mobil Uygulamada Sayfa Numaraları Eklemek

 1. 1
  "Ekle"ye tıkla. Bu, masaüstü uygulamasını kullanmaktan bile daha kolay olduğundan Belgeni biçimlendirmek için basitleştirilmiş bir menü çıkarır.
 2. 2
  Numaralarını ayarlamak için "Sayfa Numaraları"nı seç. Numaralarının yerleştirilmesi için, bazı sanatsal seçenekler de dâhil olmak üzere birçok seçeneğin olur.
 3. 3
  Numaralarını özelleştirmek için "Üstbilgiler ve Altbilgiler"i, ardından "Seçenekler"i seç. Bu, farklı bir ilk sayfa ayarlamana, tek ve çift sayfaların görünümünü değiştirmene veya sayfa numaralarını tamamen kaldırmana olanak tanır.[4]
 4. 4
  Belgeleri uygulamadan bilgisayarının Word'üne sorunsuz bir şekilde aktar. Uygulamada yapılan herhangi bir değişiklik masaüstü programlarında da çalışır, böylece burada güvenli bir şekilde sayfa numaraları ekleyebilir veya değiştirebilirsin; belgeyi başka bir programa gönderdiğinde numaralar görünür.
  Reklam

İpuçları

 • Karmaşık bir üstbilgi veya altbilgi (adın veya bir başlık gibi) oluşturmayı planlıyorsan önce sayfa numaralarını eklemeyi dene. Numaralarla çalışmak çok daha kolay hâle gelir.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
iPhone'un Hoparlörleri Nasıl TemizleniriPhone'un Hoparlörleri Nasıl Temizlenir?
Android Cihazının Azami Ses Kademesi Nasıl ArtırılırAndroid Cihazının Azami Ses Kademesi Nasıl Artırılır?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Twitter'da Takipçi Nasıl SilinirTwitter'da Takipçi Nasıl Silinir?
Sesli Mesaj Nasıl KapatılırSesli Mesaj Nasıl Kapatılır?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler.
Bu sayfaya 177 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam