Microsoft Word'deki fazladan boş sayfalar genellikle gereksiz paragrafların veya sayfa sonları nedeniyle oluşur. Boş bir sayfanın sağ alt köşesine tıklayıp silme tuşuna basarak boş bir sayfayı silmeye çalıştıysan (ve başarısız olduysan), bu sorunu tüm gizli biçimlendirme simgelerini silerek çözebilirsin. Paragraf işaretlerini ve sayfa sonlarını gösterme ve silmenin yanında, silinemeyen bir işaret bulman durumunda ne yapman gerektiğini öğren.

Yöntem 1 / 2:
Gereksiz Paragrafları ve Sayfa Sonlarını Kaldırma

 1. 1
  Belgeyi Word'de aç. Çoğu durumda, bir Word belgesindeki boş sayfalar, eklenen gereksiz paragraf veya sayfa sonlarından kaynaklanır. Sana sorun çıkaran şeyin bu olup olmadığını anlamak için Word'deki biçimlendirme simgelerini etkinleştirmelisin.
 2. 2
  Ctrl+ Shift+8 (Windows) veya Cmd+8 (Mac) tuşlarına bas. Artık her boş satırın başında ve mevcut paragrafların sonlarında paragraf işaretlerini (¶) göreceksin. “Sayfa Sonu” yazan satırları da görebilirsin.[1]
 3. 3
  Boş sayfaya git. Boş sayfada ¶ işareti veya "Sayfa Sonu" yazan bir satır görürsen onu silmen gerekir.
 4. 4
  Farenle ¶ işaretini veya Sayfa Sonunu seç. Her ikisini birden (veya her ikisinden birden fazla) görürsen hepsini bir kerede seç.
 5. 5
  Delete tuşuna bas. Bu, tüm ¶ işaretlerini ve sayfa sonlarını silmeli. Sayfanın tamamını silmek için Delete tuşuna birkaç kez daha basman gerekebilir.
 6. 6
  Paragraf işaretlerini kapat. Şimdi bu işaretleri tekrar görünmez hâle getirebilirsin. ¶ simgesine tıkla veya klavye kısayollarından birini kullan:
  • Windows: Ctrl+ Shift+8
  • Mac: Cmd+8
  Reklam

Yöntem 2 / 2:
Tablo Sonundaki Boş Bir Sayfayı Kaldırma

 1. 1
  Belgeyi Word'de aç. Tablolarla biten belgelerde silinemez boş sayfalar oluşabilir. Word, tablonun konumu nedeniyle belgenin biçimlendirme verilerini tablonun hemen altındaki boş bir paragrafta saklar.[3] Bu paragrafı silemezsin, ancak boş sayfayı kaldırmak için küçültebilirsin.
  • Word şablonları genellikle bir tablo içerdiğinden dolayı, şablon kullandığında (ör. özgeçmişler, çizelgeler, broşürler) bu yöntemi dene.
 2. 2
  Tablo Araçları sekmesine git. Sekmeyi ekranın üst kısmında göremiyorsan boş sayfanın hemen üstündeki metinde bir yere tıkladığında görünmelidir.
 3. 3
  Tablo Araçları sekmesinden “Düzen”e tıkla. Tablo ayarları üst çubukta görünecektir.
 4. 4
  “Kılavuz Çizgileri”ni seç. Artık istenmeyen boş sayfadan hemen önce gelen metni çevreleyen çizgileri görmelisin.
 5. 5
  Paragraf işaretlerini etkinleştir. Bu, sayfanda bir sürü paragraf sembolü (¶) gösterilmesini sağlar. Şöyle yapacaksın:[4]
  • Windows: Ctrl+ Shift+8
  • Mac: Cmd+8
 6. 6
  Tablonun hemen altındaki ¶ işaretini seç. Birden fazla ¶ görürsen hepsini seçmek için fareni kullan.[5]
 7. 7
  Giriş sekmesine git. Paragraf işaretçisini seçtiğine göre, şimdi yazı tipi boyutunu değiştirme zamanı.
 8. 8
  Yazı tipi boyutu kutusunun içine bir kez tıkla. Kutuda bir sayı olacaktır (ör., 12) ve bu, yazı tipinin adının hemen yanındadır (ör., Times New Roman).
 9. 9
  1 tuşuna ve ardından Enter tuşuna bas. Bu, gizli paragrafın boyutunu azaltacak ve böylece paragraf tam bir boş sayfayı kaplamayacaktır. Boş sayfa hemen kaybolmalıdır.
 10. 10
  Paragraf işaretlerini kapat. Şimdi bu işaretleri tekrar görünmez hâle getirebilirsin. ¶ simgesine tıkla veya klavye kısayollarından birini kullan:
  • Windows: Ctrl+ Shift+8
  • Mac: Cmd+8
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Nasıl GörülürAndroid'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Nasıl Görülür?
Gizli Arama Nasıl YapılırGizli Arama Nasıl Yapılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Instagram'da Resimlere Müzik Nasıl EklenirInstagram'da Resimlere Müzik Nasıl Eklenir?
Resimler JPEG Formatına Nasıl DönüştürülürResimler JPEG Formatına Nasıl Dönüştürülür?
Android'de Telegram Hesabı Nasıl SilinirAndroid'de Telegram Hesabı Nasıl Silinir?
Nasıl Hacker OlunurNasıl Hacker Olunur?
Bilgisayarın Bluetooth Özelliği Olup Olmadığı Nasıl AnlaşılırBilgisayarın Bluetooth Özelliği Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?
Excel'de Küçük Harfler Büyük Harflere Nasıl Dönüştürülür?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 178.123 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 178.123 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam