Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:Gereksiz Paragrafları ve Sayfa Sonlarını KaldırmaTablo Sonundaki Boş Bir Sayfayı Kaldırma5 Referans

Microsoft Word'deki fazladan boş sayfalar genellikle gereksiz paragrafların veya sayfa sonları nedeniyle oluşur. Boş bir sayfanın sağ alt köşesine tıklayıp silme tuşuna basarak boş bir sayfayı silmeye çalıştıysan (ve başarısız olduysan), bu sorunu tüm gizli biçimlendirme simgelerini silerek çözebilirsin. Paragraf işaretlerini ve sayfa sonlarını gösterme ve silmenin yanında, silinemeyen bir işaret bulman durumunda ne yapman gerektiğini öğren.

1
Gereksiz Paragrafları ve Sayfa Sonlarını Kaldırma

 1. 1
  Belgeyi Word'de aç. Çoğu durumda, bir Word belgesindeki boş sayfalar, eklenen gereksiz paragraf veya sayfa sonlarından kaynaklanır. Sana sorun çıkaran şeyin bu olup olmadığını anlamak için Word'deki biçimlendirme simgelerini etkinleştirmelisin.
 2. 2
  Ctrl+ Shift+8 (Windows) veya Cmd+8 (Mac) tuşlarına bas. Artık her boş satırın başında ve mevcut paragrafların sonlarında paragraf işaretlerini (¶) göreceksin. “Sayfa Sonu” yazan satırları da görebilirsin.[1]
 3. 3
  Boş sayfaya git. Boş sayfada ¶ işareti veya "Sayfa Sonu" yazan bir satır görürsen onu silmen gerekir.
 4. 4
  Farenle ¶ işaretini veya Sayfa Sonunu seç. Her ikisini birden (veya her ikisinden birden fazla) görürsen hepsini bir kerede seç.
 5. 5
  Delete tuşuna bas. Bu, tüm ¶ işaretlerini ve sayfa sonlarını silmeli. Sayfanın tamamını silmek için Delete tuşuna birkaç kez daha basman gerekebilir.
  • Silemediğin bir paragraf işareti varsa büyük olasılıkla tablonun en sonundadır.[2]Tablo Sonundaki boş bir sayfayı kaldırma bölümüne bak.
 6. 6
  Paragraf işaretlerini kapat. Şimdi bu işaretleri tekrar görünmez hâle getirebilirsin. ¶ simgesine tıkla veya klavye kısayollarından birini kullan:
  • Windows: Ctrl+ Shift+8
  • Mac: Cmd+8

2
Tablo Sonundaki Boş Bir Sayfayı Kaldırma

 1. 1
  Belgeyi Word'de aç. Tablolarla biten belgelerde silinemez boş sayfalar oluşabilir. Word, tablonun konumu nedeniyle belgenin biçimlendirme verilerini tablonun hemen altındaki boş bir paragrafta saklar.[3] Bu paragrafı silemezsin, ancak boş sayfayı kaldırmak için küçültebilirsin.
  • Word şablonları genellikle bir tablo içerdiğinden dolayı, şablon kullandığında (ör. özgeçmişler, çizelgeler, broşürler) bu yöntemi dene.
 2. 2
  Tablo Araçları sekmesine git. Sekmeyi ekranın üst kısmında göremiyorsan boş sayfanın hemen üstündeki metinde bir yere tıkladığında görünmelidir.
 3. 3
  Tablo Araçları sekmesinden “Düzen”e tıkla. Tablo ayarları üst çubukta görünecektir.
 4. 4
  “Kılavuz Çizgileri”ni seç. Artık istenmeyen boş sayfadan hemen önce gelen metni çevreleyen çizgileri görmelisin.
 5. 5
  Paragraf işaretlerini etkinleştir. Bu, sayfanda bir sürü paragraf sembolü (¶) gösterilmesini sağlar. Şöyle yapacaksın:[4]
  • Windows: Ctrl+ Shift+8
  • Mac: Cmd+8
 6. 6
  Tablonun hemen altındaki ¶ işaretini seç. Birden fazla ¶ görürsen hepsini seçmek için fareni kullan.[5]
 7. 7
  Giriş sekmesine git. Paragraf işaretçisini seçtiğine göre, şimdi yazı tipi boyutunu değiştirme zamanı.
 8. 8
  Yazı tipi boyutu kutusunun içine bir kez tıkla. Kutuda bir sayı olacaktır (ör., 12) ve bu, yazı tipinin adının hemen yanındadır (ör., Times New Roman).
 9. 9
  1 tuşuna ve ardından Enter tuşuna bas. Bu, gizli paragrafın boyutunu azaltacak ve böylece paragraf tam bir boş sayfayı kaplamayacaktır. Boş sayfa hemen kaybolmalıdır.
 10. 10
  Paragraf işaretlerini kapat. Şimdi bu işaretleri tekrar görünmez hâle getirebilirsin. ¶ simgesine tıkla veya klavye kısayollarından birini kullan:
  • Windows: Ctrl+ Shift+8
  • Mac: Cmd+8

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Remove a Blank Page in Word, Español: eliminar una página en blanco de Word, Português: Remover Uma Página em Branco no Word, Italiano: Rimuovere una Pagina Bianca su Word, Deutsch: Eine leere Seite in Word entfernen, Français: supprimer une page vierge sous Word, Русский: удалить пустую страницу в Word, 中文: 删除Word中的空白页, Bahasa Indonesia: Menghapus Halaman Kosong di Word, Nederlands: Een lege pagina in Word verwijderen, Čeština: Jak smazat prázdnou stránku ve Wordu, العربية: حذف صفحةٍ فارغة من برنامج الوورد, Tiếng Việt: Xóa trang trắng trong Word, ไทย: ลบหน้าว่างใน Word, 日本語: Wordで空白ページを削除する, 한국어: 워드에서 공백 없애는 법, हिन्दी: वर्ड (Word) में कोई खाली पेज हटाएँ (Remove a Blank Page in Word)

Bu sayfaya 31.882 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?