Microsoft Word'deki fazladan boş sayfalar genellikle gereksiz paragrafların veya sayfa sonları nedeniyle oluşur. Boş bir sayfanın sağ alt köşesine tıklayıp silme tuşuna basarak boş bir sayfayı silmeye çalıştıysan (ve başarısız olduysan), bu sorunu tüm gizli biçimlendirme simgelerini silerek çözebilirsin. Paragraf işaretlerini ve sayfa sonlarını gösterme ve silmenin yanında, silinemeyen bir işaret bulman durumunda ne yapman gerektiğini öğren.

Yöntem 1 / 2:
Gereksiz Paragrafları ve Sayfa Sonlarını Kaldırma

 1. 1
  Belgeyi Word'de aç. Çoğu durumda, bir Word belgesindeki boş sayfalar, eklenen gereksiz paragraf veya sayfa sonlarından kaynaklanır. Sana sorun çıkaran şeyin bu olup olmadığını anlamak için Word'deki biçimlendirme simgelerini etkinleştirmelisin.
 2. 2
  Ctrl+ Shift+8 (Windows) veya Cmd+8 (Mac) tuşlarına bas. Artık her boş satırın başında ve mevcut paragrafların sonlarında paragraf işaretlerini (¶) göreceksin. “Sayfa Sonu” yazan satırları da görebilirsin.[1]
 3. 3
  Boş sayfaya git. Boş sayfada ¶ işareti veya "Sayfa Sonu" yazan bir satır görürsen onu silmen gerekir.
 4. 4
  Farenle ¶ işaretini veya Sayfa Sonunu seç. Her ikisini birden (veya her ikisinden birden fazla) görürsen hepsini bir kerede seç.
 5. 5
  Delete tuşuna bas. Bu, tüm ¶ işaretlerini ve sayfa sonlarını silmeli. Sayfanın tamamını silmek için Delete tuşuna birkaç kez daha basman gerekebilir.
 6. 6
  Paragraf işaretlerini kapat. Şimdi bu işaretleri tekrar görünmez hâle getirebilirsin. ¶ simgesine tıkla veya klavye kısayollarından birini kullan:
  • Windows: Ctrl+ Shift+8
  • Mac: Cmd+8
  Reklam

Yöntem 2 / 2:
Tablo Sonundaki Boş Bir Sayfayı Kaldırma

 1. 1
  Belgeyi Word'de aç. Tablolarla biten belgelerde silinemez boş sayfalar oluşabilir. Word, tablonun konumu nedeniyle belgenin biçimlendirme verilerini tablonun hemen altındaki boş bir paragrafta saklar.[3] Bu paragrafı silemezsin, ancak boş sayfayı kaldırmak için küçültebilirsin.
  • Word şablonları genellikle bir tablo içerdiğinden dolayı, şablon kullandığında (ör. özgeçmişler, çizelgeler, broşürler) bu yöntemi dene.
 2. 2
  Tablo Araçları sekmesine git. Sekmeyi ekranın üst kısmında göremiyorsan boş sayfanın hemen üstündeki metinde bir yere tıkladığında görünmelidir.
 3. 3
  Tablo Araçları sekmesinden “Düzen”e tıkla. Tablo ayarları üst çubukta görünecektir.
 4. 4
  “Kılavuz Çizgileri”ni seç. Artık istenmeyen boş sayfadan hemen önce gelen metni çevreleyen çizgileri görmelisin.
 5. 5
  Paragraf işaretlerini etkinleştir. Bu, sayfanda bir sürü paragraf sembolü (¶) gösterilmesini sağlar. Şöyle yapacaksın:[4]
  • Windows: Ctrl+ Shift+8
  • Mac: Cmd+8
 6. 6
  Tablonun hemen altındaki ¶ işaretini seç. Birden fazla ¶ görürsen hepsini seçmek için fareni kullan.[5]
 7. 7
  Giriş sekmesine git. Paragraf işaretçisini seçtiğine göre, şimdi yazı tipi boyutunu değiştirme zamanı.
 8. 8
  Yazı tipi boyutu kutusunun içine bir kez tıkla. Kutuda bir sayı olacaktır (ör., 12) ve bu, yazı tipinin adının hemen yanındadır (ör., Times New Roman).
 9. 9
  1 tuşuna ve ardından Enter tuşuna bas. Bu, gizli paragrafın boyutunu azaltacak ve böylece paragraf tam bir boş sayfayı kaplamayacaktır. Boş sayfa hemen kaybolmalıdır.
 10. 10
  Paragraf işaretlerini kapat. Şimdi bu işaretleri tekrar görünmez hâle getirebilirsin. ¶ simgesine tıkla veya klavye kısayollarından birini kullan:
  • Windows: Ctrl+ Shift+8
  • Mac: Cmd+8
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

wikiHow

Android'de Telegram Hesabı Nasıl Silinir?

wikiHow

Facebook'ta Kopyala ve Yapıştır Nasıl Yapılır?

wikiHow

Gizli Arama Nasıl Yapılır?

wikiHow

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?

wikiHow

Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?

wikiHow

Windows 10'da Windows Defender Nasıl Kapatılır?

wikiHow

Smart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?

wikiHow

Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Nasıl Görülür?

wikiHow

Bilgisayarın Bluetooth Özelliği Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

wikiHow

Akıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?

wikiHow

Android'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?

wikiHow

Instagram Nasıl Güncellenir?

wikiHow

Excel'de Küçük Harfler Büyük Harflere Nasıl Dönüştürülür?

wikiHow

Resimler JPEG Formatına Nasıl Dönüştürülür?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 156.363 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 156.363 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam