Microsoft Word'deki fazladan boş sayfalar genellikle gereksiz paragraflardan veya sayfa sonlarından kaynaklanır. Bir sayfayı genellikle o sayfanın içeriğini seçerek ve "Delete" tuşuna basarak silebilirsin. Belgenin sonunda gizli bir paragraf veya sayfa sonu varsa belgede paragraf ve sayfa sonlarını gösterebilirsin. Bu, onları silmeyi ve fazla sayfayı kaldırmayı kolaylaştırır. Bu wikiHow makalesi, Word'deki boş sayfaları nasıl sileceğini öğretir.

Yöntem 1 / 4:
Gereksiz Paragrafları ve Sayfa Sonlarını Kaldırmak

 1. 1
  Belgeyi Word'de aç. Bunu, Office 365 masaüstü uygulamasını veya https://www.office.com/ adresindeki Word'ün ücretsiz web sürümünü kullanarak yapabilirsin. Ardından açmak istediğin belgeye tıkla. Çoğu durumda, bir Word belgesindeki boş sayfalar, fazladan eklenen paragraflardan veya sayfa sonlarından kaynaklanır. Bu, ayrıca manuel olarak eklenen bir sayfa sonundan kaynaklanabilir. Soruna neden olan şeyin bu olup olmadığını öğrenmek için Word'de biçim işaretçilerini etkinleştirmelisin.
 2. 2
  Windows'ta Ctrl+ Shift+8 veya Mac'te Cmd+8 tuşlarına bas. Bu, her boş satırın başında ve ayrıca mevcut paragrafların sonunda bir paragraf işareti (¶) gösterir. Ayrıca tüm sayfa sonlarında "Sayfa Sonu" yazan bir satır görüntüler. Bu, herhangi bir paragraf sonunun veya manuel eklenen sayfa sonlarının boş bir sayfaya neden olup olmadığını görmeni sağlar.[1]
 3. 3
  Boş sayfaya git. Boş sayfada bir paragraf işaretçisi (¶) veya “Sayfa Sonu” yazan bir satır görürsen onu silmen gerekir.
 4. 4
  Fare ile ¶ işaretini veya Sayfa Sonu satırını seç. Her ikisini de (veya her birinden birden fazla) görüyorsan hepsini aynı anda seç.
 5. 5
  Delete tuşuna bas. Bu, tüm ¶ işaretlerini ve sayfa sonlarını silmelidir. Sayfanın tamamını silmek için birkaç kez daha Delete tuşuna basman gerekebilir.
 6. 6
  Paragraf işaretlerini kapat. Artık bu işaretleri tekrar görünmez yapabilirsin. ¶ simgesine tıkla veya şu klavye kısayollarından birini kullanın:
  • Windows: Ctrl+ Shift+8
  • Mac: Cmd+8
  Reklam

Yöntem 2 / 4:
Belgenin Ortasındaki Boş Sayfayı Silmek

 1. 1
  Silmek istediğin sayfaya git. Belgenin ortasında boş bir sayfan varsa silmek istediğin sayfaya git. Belgenin ortasındaki boşluklar, çoğu durumda belgenin ortasındaki çok fazla paragraf veya sayfa sonunun sonucudur.
 2. 2
  Windows'ta Ctrl+ Shift+8 veya Mac'te Cmd+8 tuşlarına bas. Bu, her boş satırda bir paragraf işaretçisi (¶) gösterir.
 3. 3
  Boş sayfada tüm paragraf işaretlerini veya sayfa sonu satırlarını seç. Bunu yapmak için aşağı kaydır ve sayfadaki son paragraf işaretçisini veya sayfa sonunu bul. Önceki sayfada bunlardan hiç olmadığından emin ol. Sayfanın üstündeki ilk paragraf işaretçisine kadar tıkla ve sürükle. Önceki sayfada daha fazla satır sonu olmadığından emin ol.
 4. 4
  Delete tuşuna bas. Bu, seçilen tüm satır sonlarını kaldırır ve oluşturdukları boşlukları otomatik olarak siler. Bu alan bir sayfanın tamamını kaplıyorsa o sayfa silinecektir.[2]
  Reklam

Yöntem 3 / 4:
Herhangi Bir Sayfayı Silmek

 1. 1
  Silmek istediğin sayfada herhangi bir yere tıkla. Bu, metin imlecini sayfaya yerleştirir.
 2. 2
  Windows'ta Ctrl+G veya Mac'te Option++G tuşlarına bas. Bir arama kutusu açılır.
  • Arama kutusu yalnızca Word'ün masaüstü sürümünde kullanılabilir. Word'ün web sürümünü kullanıyorsan silmek istediğin sayfaya gitmen gerekecektir.
 3. 3
  Silmek istediğin sayfa numarasını arama kutusuna gir ve Enter tuşuna bas. Böylece silmek istediğin sayfaya geçilir. Silmek istediğin sayfada olduğundan emin olmak için metne bak.
  • Word'ün web sürümünü kullanıyorsan tüm sayfayı vurgulamak için sayfanın sağ alt köşesine tıklaman ve sayfanın sol üst köşesine kadar sürüklemen gerekir.
 4. 4
  /pages yaz ve Kapat'a tıkla. Bu, sayfadaki tüm metni vurgular.
  • Word'ün web sürümünü kullanıyorsan sayfadaki tüm içeriği manuel olarak vurgulamak için son satırda sağ alt köşeyi tıkla ve sağ üst köşeye kadar sürükle.
 5. 5
  Delete tuşuna bas. Bu, sayfanın tüm içeriğini siler ve sayfayı otomatik olarak kaldırır.[3]
  Reklam

Yöntem 4 / 4:
Bir Sayfayı Silmek için PDF'leri Kullanmak

 1. 1
  Dosya öğesine tıkla. Bu, Word'ün en üstündeki ilk sekmedir. Bir belgeyi PDF olarak kaydettiğinde, belirli bir sayfa aralığını kaydetme seçeneğin vardır. Yani, belgenin sonunda kurtulamadığın inatçı bir sayfa varsa bunu PDF'yi kaydederken sayfa aralığından çıkarabileceğin anlamına gelir.
  • Bu, sadece Word'ün masaüstü sürümünde çalışır. Word'ün web sürümü, belirli bir sayfa aralığını PDF biçiminde kaydetmene izin vermez.
  • Belgeni PDF olarak kaydettiğinde, yalnızca belgenin başındaki veya sonundaki sayfaları hariç bırakabilirsin. Belgenin ortasındaki boş bir sayfayı hariç bırakamazsın. Belgenin ortasındaki boş bir sayfayı kaldırmak için sayfadaki paragraf sonlarını manuel olarak silmen gerekecektir.
 2. 2
  Farklı kaydet'e tıkla. Bu, soldaki menü panelindedir.
 3. 3
  Dosya formatı olarak "PDF"yi seç. "PDF"yi seçmek için "Kayıt Türü"nün yanındaki açılır menüyü kullan.
 4. 4
  Seçenekler düğmesine tıkla. Bu, "Farklı kaydet" iletişim kutusunda yer alır.
 5. 5
  "Sayfa(lar)"ın yanındaki seçenek düğmesine tıkla. Bu, "Sayfa aralığı"nın altındaki son seçenektir. Bu, PDF'ye dönüştürmek için bir sayfa aralığı seçmeni sağlar.
 6. 6
  Boş sayfaları hariç bırakarak kaydetmek istediğin sayfa aralığını gir. "Başlangıç:" kutusu, sayfa aralığındaki başlangıç ​​sayfasını belirtir. "Bitiş:" kutusu, sayfa aralığındaki son sayfayı belirtir. Belgenin başında veya sonunda boş sayfalar varsa bunları sayfa aralığına eklemediğinden emin ol. Örneğin, belge 5 sayfa uzunluğundaysa ve son sayfa boşsa sadece 1 ile 4 arasındaki sayfaları kaydetmesi için "Bitiş:" kutusuna "4" gir.
 7. 7
  Tamam'a tıkla. Bu, sayfa aralığını Seçenekler'e kaydeder.
 8. 8
  Kaydet'e tıkla. Bu, belgeni PDF olarak kaydeder. PDF'yi görüntülediğinde, son sayfası olmayacaktır.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Google Güvenli Arama Nasıl KapatılırGoogle Güvenli Arama Nasıl Kapatılır?
Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Resimler JPEG Formatına Nasıl DönüştürülürResimler JPEG Formatına Nasıl Dönüştürülür?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Ağ Yazıcısı Nasıl KurulurAğ Yazıcısı Nasıl Kurulur?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Twitter'da Takipçi Nasıl SilinirTwitter'da Takipçi Nasıl Silinir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Travis Boylls
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Travis Boylls. Travis Boylls, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Travis teknoloji makaleleri yazma, müşteri hizmetleri yazılımı sağlama ve grafik tasarım konularında deneyime sahiptir. Windows, macOS, Android, iOS ve Linux platformlarında uzmandır. Pikes Peak Toplum Fakültesi’nde grafik tasarım eğitimi almıştır. Bu makale 213.111 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 213.111 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam