Windows Ürün Anahtarı Nasıl Bulunur?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:Komut İstemi’ni KullanmakProduKey KullanmakGöçen Bilgisayarın Anahtarını Öğrenmek

Bu wikiHow makalesi, bilgisayarının Windows etkinleştirme anahtarını nasıl bulacağını öğretir. Anahtarı bulmak için bilgisayarının Komut İstemi uygulamasını veya ücretsiz ProduKey uygulamasını kullanabilirsin. ProduKey'i ayrıca çökmüş bir bilgisayarın sabit sürücüsünden ürün anahtarını çekmek için de kullanabilirsin. Ücretsiz süre boyunca Windows 10'a yükseltme yaptıysan, elinde yeni bir bilgisayarda Microsoft Hesabına giriş yaparak erişebileceğin bir dijital lisansın olsa da bir ürün anahtarı yoktur.

Kısım 1
Komut İstemi’ni Kullanmak

 1. 1
  Başlat menüsünü aç. Ekranın sol alt köşesindeki Windows logosuna tıkla.
 2. 2
  Başlat menüsüne komut istemi yaz. Böylece Komut İstemi uygulaması bilgisayarında aranacaktır.
 3. 3
  Komut İstemi’ne tıkla. Bu, Başlat penceresinin en üstündeki siyah bir kutudur. Komut İstemi açılır.
  • Bu şekilde anahtarını elde etmek için yönetici hesabında olmalısın.
 4. 4
  Ürün anahtarı alım komutunu gir. Komut İstemi’ne wmic path softwarelicensingservice get OA3xOriginalProductKey yaz ve Enter’a bas.
 5. 5
  Ürün anahtarını not et. Girdiğin komutun hemen altında 25 karakterli ürün anahtarının göründüğünü görmelisin; bu senin ürün anahtarındır.

Kısım 2
ProduKey Kullanmak

 1. 1
  ProduKey internet sitesini aç. Çalışan bir bilgisayarda http://www.nirsoft.net/utils/product_cd_key_viewer.html adresine git.
 2. 2
  Sayfayı aşağı kaydır ve Download ProduKey (In Zip file) bağlantısına tıkla. Bu bağlantı sayfanın alt kısımlarındadır. Bunu yaptığında ProduKey kurulum klasörü bilgisayarına inmeye başlayacaktır.
 3. 3
  ProduKey klasörünü aç. Bilgisayarının varsayılan indirme klasöründeki (ör. Masaüstü) ProduKey ZIP klasörüne çift tıkla.
 4. 4
  Dizine Çıkart sekmesine tıkla. Bu düğme pencerenin en üstündedir. Dizine Çıkart’ın altında bir araç çubuğu belirecektir.
 5. 5
  Tümünü Çıkart’a tıkla. Bu seçenek araç çubuğunun en sağ tarafında yer alır. Buna tıkladıktan sonra bir açılır pencere gözükecektir.
 6. 6
  Belirtildiğinde Dosyaları Çıkart’a tıkla. Bu, pencerenin en altındadır. Böylece ProduKey bir klasöre çıkarılacaktır.
 7. 7
  ProduKey uygulamasına çift tıkla. Simgesi anahtar şeklindedir. ProduKey penceresi açılacaktır; sabit sürücü adının sağında bilgisayarının 25 haneli ürün anahtarını görmelisin.

Kısım 3
Göçen Bilgisayarın Anahtarını Öğrenmek

 1. 1
  Göçen bilgisayarın sabit diskini çalışan bir bilgisayara tak. Sabit sürücüyü çökmüş bilgisayardan çıkarman, bir adaptöre takman ve sonra adaptörü çalışan bir Windows bilgisayarına bağlaman gerekir.
  • Sabit sürücüye bağlı olarak, bir SATA bağdaştırıcısına veya bir IDE adaptörüne ihtiyacın olacak. Bir IDE sürücüsü, bağlantı şeridinin sonunda birkaç santim genişliğinde bir bağlantı parçasına sahipken, SATA sürücüsünde daha dar bir şerit ve bağlantı parçası vardır.
 2. 2
  ProduKey’i aç. ProduKey’i önceden indirmiş olmalısın, ama eğer yapmadıysan devam etmeden önce bunu yap.
 3. 3
  File’a (Dosya) tıkla. Bu, ProduKey penceresinin sol üst köşesindedir. Bir açılır menü gözükecektir.
 4. 4
  Select Source’a (Kaynak seç) tıkla. Bu, açılır menünün en üstündedir. Buna tıkladığında yeni bir pencere açılır.
 5. 5
  "Load the product keys from external Windows directory" (Ürün anahtarlarını harici Windows dizininden yükle) kutusunu işaretle. Bu seçenek pencerenin üst kısmına yakındır.
 6. 6
  Browse…’a (Gözat) tıkla. Bu, metin alanının sağında yer alır.
 7. 7
  Taktığın sabit sürücüyü seç. Listede taktığın sabit sürücüyü bul ve sonra üzerine tıkla.
  • Önce listenin en üstündeki "Bu Bilgisayar" menüsünü açman gerekebilir.
 8. 8
  Tamam’a tıkla. Bu düğme, Klasöre Gözat penceresinin en altında yer alır. Pencere kapanacaktır.
 9. 9
  OK düğmesine tıkla. Bu düğme, Source penceresinin en altındadır.
 10. 10
  Ürün anahtarını not et. Sabit sürücü adının sağ tarafında 25 karakterlik bir ürün anahtarı görmelisin; bu, çöken bilgisayarın ürün anahtarıdır.

İpuçları

 • Windows ürün anahtarın büyük olasılıkla kurulum CD'sinde veya bilgisayar kutusunda veya bilgisayarın altındaki veya pil bölmesinin içindeki bir çıkartma üzerindedir.
 • Bazı bilgisayarlarda, ProduKey’i indirip çalıştırdığında virüs uyarısı alabilirsin. Bunun nedeni, ProduKey'nin ürün anahtarına erişebilmesinden kaynaklanmaktadır, kötü amaçlı yazılım olduğundan değil - ProduKey'i resmi sitesinden indirdiğin sürece virüs uyarısını önemsemeyebilirsin.

Uyarılar

 • Kendi Windows yazılımını etkinleştirmek için başkasının ürün anahtarını kullanmak Microsoft'un kullanım koşullarına aykırıdır.
 • Bir sabit sürücüyü çöken bir bilgisayardan çıkarman gerekirse, çok dikkatli ol. Sürücüyü eğer mümkünse bir profesyonelin çıkarması en iyisidir.


Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Check Your Windows Product Key, Español: revisar tu clave de producto Windows, Italiano: Identificare il Tuo Product Key di Windows, Português: Verificar a Chave do Produto de seu Windows, Deutsch: Deinen Windows Produktschlüssel überprüfen, Русский: проверить ключ продукта Windows, Bahasa Indonesia: Memeriksa Kode Produk Windows, Français: identifier sa clé de produit Windows, Nederlands: De productsleutel van Windows achterhalen, Čeština: Jak zjistit licenční klíč pro Windows, العربية: معرفة رمز ترخيص نسخة الويندوز, ไทย: เช็ค Product Key ของ Windows, 中文: 查看Windows产品密钥, 日本語: Windowsのプロダクトキーを調べる, Tiếng Việt: Kiểm tra khóa sản phẩm Windows, 한국어: 윈도우즈 제품키 확인하는 방법

Bu sayfaya 3.664 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?