Windows'ta Bir Kullanıcının Güvenlik Tanımlayıcısı (SID) Nasıl Bulunur?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu wikiHow makalesi sana, Windows bir bilgisayarda başka bir kullanıcının Güvenlik Tanımlayıcısını (SID) nasıl bulacağını öğretir.

Adımlar

 1. 1
  Win+X tuşlarına bas. Ekranın sol alt köşesinde Windows “power user” (yetkili kullanıcı) menüsü açılır.
 2. 2
  Komut İstemi (Yönetici)’ne tıkla. Bir doğrulama mesajı belirir.
 3. 3
  Evet’e tıkla. Şimdi komut istemini görüntüleyen bir uçbirim penceresi görürsün.
 4. 4
  WMIC useraccount get name,sid yaz. Bu, sistemdeki tüm kullanıcıların Güvenlik Tanımlayıcılarını (SID) görüntülemek için kullanılan komuttur.
  • Kişinin kullanıcı adını biliyorsan bu komutu kullan: wmic useraccount where name="KULLANICI" get sid (ama KULLANICI ifadesinin yerine kullanıcı adını yaz). [1]
 5. 5
  Enter’e bas. Güvenlik Tanımlayıcısı (SID), her kullanıcı adından sonra beliren uzun numaradır.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Find a Users SID on Windows, Français: trouver le SID d'un compte utilisateur sous Windows, Русский: узнать идентификатор безопасности (SID) пользователя в Windows, Português: Encontrar o SID de um Usuário no Windows, 中文: 在Windows上找到用户的SID, Italiano: Individuare il Codice SID degli Account Utenti di Windows, 日本語: WindowsでユーザーのSIDを確認する, ไทย: ค้นหา SID ของผู้ใช้ใน Windows, Nederlands: De SID van een gebruiker vinden op Windows, Deutsch: Unter Windows die SID eines Benutzers herausfinden, Español: buscar el SID de usuario en Windows, Bahasa Indonesia: Menemukan SID Pengguna di Windows, العربية: معرفة المعرف الأمني لمستخدم على نظام ويندوز

Bu sayfaya 149 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?