WhatsApp hem sosyal medya hem mesajlaşma hem de iş amaçlı kullanılan ender bir uygulamadır. WhatsApp’ın diğer birçok şirket gibi bir iş telefonu olmadığından şirkete ulaşmak için WhatsApp web sitesinde yer alan “İletişim” bölümüne girmen veya eğer çalışıyorsa uygulamadaki yardım seçeneğini takip etmen gerekir. Web sitesinde sorularını WhatsApp Messenger Destek, WhatsApp Business Destek ve Genel İşletme Soruları seçeneklerinden e-posta ile yollayabilir, WhatsApp Kurumsal Çözümler seçeneğinden de bir ankete katılabilirsin. Eğer bunların hiçbiri işe yaramazsa, şirkete mektup yazabilirsin.

Yöntem 1 / 2:
WhatsApp’a E-posta Yollamak

 1. 1
  Destek sayfasına ulaşmak için “İletişim” seçeneğine tıkla. Tıkladıktan sonra “WhatsApp Messenger Destek,” “WhatsApp Business Destek,” “WhatsApp Kurumsal Çözümler,” “Gizlilik Politikası Soruları,” “Genel İşletme Soruları” ve “Şirket Adresi” seçeneklerinin sıralandığı yardım sayfasına yönlendirileceksin. [1]
 2. 2
  WhatsApp Messenger Destek başlığı altında yer alan “Bizimle İletişime Geçin” seçeneğine tıkla. Bu seçenek seni telefonundan WhatsApp’a nasıl ulaşacağını anlatan bir sayfaya yönlendirecek. Mobil uygulama üzerinden şirketle iletişime geçmek için uygulamayı aç, ayarlar > yardım > bize ulaşın’a git.
  • Uygulamanda performans problemi yaşanıyorsa şirketle bu şekilde iletişime geçemeyebilirsin ve mümkünse bilgisayardan ulaşman gerekebilir.
  • Sormak istediğin soru WhatsApp’ın Sıkça Sorulan Sorular bölümünde cevaplanmış olabileceği için öncelikle bu sayfaya bakman önerilir.
 3. 3
  Kullandığın cihaza özel e-posta adresini yaz. WhatsApp’ı kullandığın platformlar Android, iPhone, Windows Phone, Web veya Masaüstü ve Diğer şeklinde çok seçenekli olarak listenir. [2]
  • Android: android_web@support.whatsapp.com
  • iPhone: iphone_web@support.whatsapp.com
  • Windows Phone: wp_web@support.whatsapp.com
  • Web veya Masaüstü: webclient_web@support.whatsapp.com
  • Diğer: support@whatsapp.com
 4. 4
  İletişime geçmek için e-posta adresini kopyala ve e-posta adres sütununa yapıştır. E-postayı attıktan birkaç dakika sonra şirket seninle iletişime geçecek. Mesajının alındığına dair bir cevap alacaksın.
  • E-postana ülke koduyla beraber telefon numaranı ve sorunu ekle. Ülke kodunun ne olduğundan emin değilsen bunu WhatsApp arama çubuğunu kullanarak bulabilirsin. [3]
 5. 5
  WhatsApp Business’le ilgili konular için WhatsApp Business Destek’e e-posta yolla. WhatsApp Business’le ilgili sorun yaşayan küçük bir işletme sahibiysen destek birimine e-posta atarak sorunun ne olduğunu, ne zamanlarda bu sorunu yaşadığını, sorunun tekrar edip etmeyeceğini ve WhatsApp’ın hata verip vermediğini iletebilirsin. Ekran görüntüsü ve ülke koduyla beraber telefon numaranı da e-postana ekle. [4]
  • E-postan yeterli bilgiyi içermiyorsa WhatsApp Business Destek yukarıdaki bilgileri de e-postana eklemen konusunda sana geri dönüş yapacaktır.
 6. 6
  Sohbet kayıtlarını WhatsApp Business Destek birimine e-posta ile at. WhatsApp’ı açabiliyorsan mesaj yollamakla ilgili yaşadığın sorunların tespit edilebilmesi için kayıtlarını destek birimine yollaman gerekir.
  • WhatsApp’ı açtıktan sonra Menü > Ayarlar > Yardım > Bize Ulaşın seçeneklerine git. Açıklama bölümüne sorunu yaz. İleri >Sorumun cevabı bu değil’e tıkla.
  Reklam

Yöntem 2 / 2:
WhatsApp’a Mektup Yazmak

 1. 1
  Teknolojik yollardan çözüm bulamadıysan WhatsApp merkez ofisine mektup yolla. Telefonun ya da bilgisayarın çalışmıyorsa ve internet erişimini kaybettiysen son çare mektup yazmaktır. [5]
  • WhatsApp şirket adresi: WhatsApp Inc.1601 Willow Road,Menlo Park, California 94025
 2. 2
  Mektubunda yaşadığın tüm problemleri açıkça belirt. Aynen e-postada olduğu gibi mektubunda da ülke koduyla beraber telefon numaranı ve WhatsApp hesabında yaşadığın sorunları belirtmen gerekir.
 3. 3
  Yolunda gitmeyen şeyin ne olduğunu ve hangi hata mesajlarını aldığını söyle. WhatsApp destek birimi sorunu ne zaman yaşadığını ve tekrarlayıp tekrarlamadığını bilmek isteyecektir.
  • Örneğin, “WhatsApp görüntülü arama esnasında ekranım neden donuyor? Her görüntülü konuşma yaptığımda aynı şey oluyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?” diye sorabilir ve ülke koduyla birlikte telefon numaranı ekleyebilirsin.
  • Başka bir soru örneği de, “WhatsApp mesajı almadığım halde telefonuma mesaj bildirimi geliyor. Bu yaklaşık bir önce başladı. Artık her gün tekrarlıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?” şeklinde olabilir.
  • Kullandığın belli modeldeki telefonun için mi masaüstü uygulaması için destek almak istediğini belirt.
  • Sıkça Sorulan Sorular bölümünde cevaplanmış olan bir soruyu sorma. Müşteri destek birimi bu bölümde cevaplanmamış sorulara öncelik verir.
  Reklam

Uyarılar

 • WhatsApp’a ulaşmak için herhangi bir telefon numarası yoktur. Bu yüzden, WhatsApp’a ait olduğu söylenen herhangi bir telefon numarası görürsen bu muhtemelen dolandırıcılık amaçlı bir numaradır.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Google Güvenli Arama Nasıl KapatılırGoogle Güvenli Arama Nasıl Kapatılır?
Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Resimler JPEG Formatına Nasıl DönüştürülürResimler JPEG Formatına Nasıl Dönüştürülür?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Ağ Yazıcısı Nasıl KurulurAğ Yazıcısı Nasıl Kurulur?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Twitter'da Takipçi Nasıl SilinirTwitter'da Takipçi Nasıl Silinir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 3.194 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 3.194 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam