WhatsApp’ta Silinen Mesajlar Nasıl Kurtarılır?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:Son Yedeğini Geri YüklemekAndroid’de Daha Eski Bir Yedeği Geri YüklemekiOS’ta Daha Eski Bir Yedeği Geri YüklemekReferans

Eğer WhatsApp sohbet geçmişini yanlışlıkla sildiysen veya bir şekilde kaybettiysen geri yükleyebilirsin. WhatsApp, son yedi günlük sohbet geçmişini otomatik olarak saklar; her gece saat 2'de bir yedekleme oluşturarak bunu telefonuna kaydeder. Telefonunu, sohbetlerini buluta yedeklemesi için ayarlamak da mümkün. Silinen sohbetleri en son yedeğinden geri yüklemen gerekiyorsa ve bilgilerinin yedeği bulutta mevcutsa uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemek en kolay yoldur. Ancak, cihazın yedi günlük gece yedeklerini sakladığından, bu yedekleme dosyalarını kullanarak geçen hafta belirli bir güne geri dönmek mümkündür.

1
Son Yedeğini Geri Yüklemek

 1. 1
  Kayıp verilerinin yedeklendiğini kontrol et. Şimdi yeni bir yedekleme yapma. Aksi takdirde yeni veriler en son yedekleme dosyanın üzerine yazılır ve yedeklemedeki silinen mesajları da kaybedersin.
  • WhatsApp’ı aç ve Ayarlar’a dokun.
  • Sohbetler’e ve Sohbet yedeği’ne dokun.
  • Son Yedekleme tarih ve saatine bak. Eğer söz konusu yedek, kurtarmak istediğin mesajları içeriyorsa bu yönteme devam et. Aksi takdirde diğer yöntemleri dene.
 2. 2
  WhatsApp’ı telefonundan kaldır. Silinen mesajları geri yüklemek için önce uygulamayı tamamen kaldırman gerekir.
 3. 3
  Telefonunun uygulama marketine git ve tekrar WhatsApp’ı indir.
 4. 4
  Ana ekrandan uygulamayı çalıştır.
 5. 5
  Şartlar ve koşulları kabul et. Sonra cep telefonu numaranı gir.
 6. 6
  Mesajlarını geri yükle. Sonraki ekranda telefonun için bir mesaj yedeği bulunduğu bildirilecek. “Geri Yükle” düğmesine tıkla ve kurtarma işleminin bitmesini bekle.
  • Varsayılan olarak, WhatsApp her gün gece 2’de otomatik olarak tüm mesajlarının bir yedeğini oluşturur. Yüklenecek olan yedek mevcutta bulunan en son yedek olacaktır.

2
Android’de Daha Eski Bir Yedeği Geri Yüklemek

 1. 1
  Uygulama Çekmecesini aç. Varsayılan olarak, telefonunun hafızasında son yedi günün yedeği bulunurken Google Drive’da en son yedek bulunur.
 2. 2
  Dosya Yöneticisi’ne dokun.
 3. 3
  Sdcard’a dokun.
 4. 4
  WhatsApp’a dokun.
 5. 5
  Databases’e dokun. Eğer verin SD kart üzerinde değilse telefonun dâhilî hafızasında bulunabilir.
 6. 6
  Geri yüklemek istediğin yedek dosyasının adını değiştir. msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt12 şeklinde olan dosya adını msgstore.db.crypt12 olacak şekilde değiştir.
  • Daha eski yedekler crypt9 veya crypt10 gibi önceki bir protokolde olabilir.
 7. 7
  WhatsApp’ı kaldır.
 8. 8
  WhatsApp’ı yeniden yükle.
 9. 9
  Geri Yükle’ye dokun.

3
iOS’ta Daha Eski Bir Yedeği Geri Yüklemek

 1. 1
  App Store’dan File Manager’ı indir.
 2. 2
  Telefonuna yükle.
 3. 3
  File Manager’ı aç.
 4. 4
  Sdcard’a dokun.
 5. 5
  WhatsApp’a dokun.
 6. 6
  Databases’a dokun. Eğer verin SD kart üzerinde değilse telefonun dâhilî hafızasında bulunabilir.
 7. 7
  Geri yüklemek istediğin yedek dosyasının adını değiştir. msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt12 şeklinde olan dosya adını msgstore.db.crypt12 olacak şekilde değiştir.
  • Daha eski yedekler crypt9 veya crypt10 gibi önceki bir protokolde olabilir.
 8. 8
  WhatsApp’ı kaldır.
 9. 9
  WhatsApp’ı yeniden yükle.
 10. 10
  Geri Yükle’ye dokun.

İpuçları

 • Silinen sohbet geçmişini tamamen geri yükleme özelliği sadece Blackberry 10’un bir işlevidir.
 • İlk yedeğinin tamamlanması biraz zaman alabilir. Telefonunun yedekleme esnasında kapanmasını önlemek için telefonunu şarja tak.
 • Yanlışlıkla bir mesaj sildikten sonra elle bir yedek oluşturma. Bunu yaparsan eski yedek dosyası (geri yüklemek istediğin mesajların bulunduğu) yenisiyle yer değiştirir.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

Español: recuperar mensajes de WhatsApp, Русский: восстановить сообщения в Whatsapp, Português: Recuperar Mensagens no Whatsapp, Italiano: Ripristinare un Messaggio in WhatsApp, Deutsch: Nachrichten in Whatsapp wiederherstellen, Français: récupérer des messages sur Whatsapp, Bahasa Indonesia: Memulihkan Pesan Whatsapp, العربية: استعادة الرسائل المحذوفة على تطبيق الواتساب, 中文: 恢复WhatsApp中删除的信息, ไทย: กู้ข้อความใน WhatsApp ที่ถูกลบไป, 한국어: 삭제된 왓츠앱 메시지를 되살리는 방법, Tiếng Việt: Khôi phục tin nhắn bị xóa trong WhatsApp, हिन्दी: व्हाट्सएप में डिलीट हुए मेसेज रिकवर करें (Recover Deleted Messages in WhatsApp), Nederlands: Verwijderde berichten in WhatsApp herstellen

Bu sayfaya 3.831 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?