WhatsApp'ta Birinin Seni Engellediği Nasıl Öğrenilir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Eğer biriyle WhatsApp üzerinden iletişim kurmakta sıkıntı yaşıyorsan, o kullanıcı seni engellemiş olabilir. Engellenmiş olup olmadığını öğrenmenin kesin bir yolu olmasa da - WhatsApp bunu gizlilik nedenleriyle kasıtlı olarak gizliyor - şüphelerini onaylamak için bakabileceğin bazı işaretler var.

Adımlar

 1. 1
  WhatsApp’ı aç.
 2. 2
  "Kişiler"e dokun. Android’de, ekranın sağ üst kısmında beyaz bir metin şeklindedir. iOS’ta, "Kişiler" ekranın alt-orta kısmındaki gri simgedir.
 3. 3
  Seni engellemiş olabilecek kişiyi bul.
 4. 4
  Kullanıcının durumuna bak. Eğer kişinin adının altında "çevrimiçi" veya "müsait" gibi bir durum yoksa, seni engellemiş olabilir.
 5. 5
  Seni engellemiş olabilecek kişiye dokun.
  • iOS’ta, sohbet penceresine gitmek için çıkan ekranın alt kısmındaki "Mesaj Gönder"e dokun.
 6. 6
  "En son görülme" zamanına bak. Gri renkli bu bilgi metni, sohbet penceresinin en üstünde, kullanıcı adının altında gözükecektir. Eğer "En son görülme" ibaresi yoksa, bu, engellenmiş olabileceğinin başka bir kanıtıdır.
 7. 7
  Çift onay imine bak. Kişiye bir mesaj gönderdiğinde her sohbet balonu için, mesajın sunucuya gönderildiğini bildiren, zaman bilgisinin yanında bir tane mavi onay imi gözükecektir. Alıcı mesajı okuduğunda ikinci bir onay imi gözükecektir. Seni engellediğini düşündüğün kullanıcıya gönderdiğin son mesajlarda bir onay imi varsa ve hiç iki olmuyorsa, engellenmiş olabilirsin.
  • Onay imleri tek başına kesin bir belirti değildir. Bu, mesaj gönderdiğin kişinin internet bağlantısının olmadığı anlamına da gelebilir. Ancak, uzun bir süreden sonra ikinci onay imi gözükmediyse ve diğer belirtiler de varsa, muhtemelen engellenmişsindir.
 8. 8
  Kullanıcının profiline dokun. Bu, sohbet penceresinin en üstündeki kullanıcı adıdır.
 9. 9
  Profil değişikliklerine bak. WhatsApp’ta engellendiğinde, kullanıcının profil değişikliklerini göremezsin. Şüphelendiğin kullanıcının, yeni bir profil resmi koymak gibi profilinde değişiklik yapmış olabileceğine dair bir düşüncen varsa ve sen bu değişikliği göremiyorsan, engellenmiş olabilirsin.
 10. 10
  Sonucu kendin çıkar. Eğer bu belirtilerden birden fazla tespit ettiysen, şüpheli kişinin seni WhatsApp’ta engellemiş olma ihtimali var.

İpuçları

 • Birini engellediğinde, ne o senin rehberinden silinir, ne de sen onun rehberinden silinirsin.
 • Bir kişiyi rehberinden kaldırmanın tek yolu, o kişiyi bizzat rehberinden silmektir.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Know if Someone Has Blocked You on WhatsApp, Español: saber si alguien te bloqueó de WhatsApp, Português: Saber se Alguém Bloqueou Você no WhatsApp, Italiano: Sapere se Qualcuno ti ha Bloccato su WhatsApp, Русский: узнать, если кто нибудь заблокировал вас в WhatsApp, Deutsch: Feststellen ob dich jemand auf WhatsApp blockiert hat, Français: savoir si quelqu'un vous a bloqué sur WhatsApp, 中文: 知道别人是否在Whatsapp上把你屏蔽了, Bahasa Indonesia: Mengetahui Apakah Seseorang Telah Memblokir Anda Di WhatsApp, Nederlands: Achterhalen of iemand je heeft geblokkeerd op WhatsApp, Čeština: Jak přijít na to, zda vás někdo bloknul na WhatsApp, العربية: معرفة إذا كان قد تم حظرك على تطبيق الواتساب, ไทย: รู้ตัวเมื่อมีคนบล็อกคุณใน WhatsApp, Tiếng Việt: Biết liệu người khác có chặn bạn trên WhatsApp, 한국어: 왓츠앱 메신저에서 누가 나를 차단했는지 확인하는 방법, 日本語: WhatsAppで相手にブロックされているかを確認する, हिन्दी: जानें किसी ने आपको व्हाट्सएप पर ब्लॉक किया है

Bu sayfaya 1.143 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?