Bu wikiHow makalesi ile bir videoyu Facebook Messenger'dan iPhone veya Android'e nasıl indireceğini öğreneceksin. Messenger'dan indirebileceğin tek video türü, telefonun Kamera Rulosu'ndan veya başka bir kişinin Kamera Rulosu'ndan gönderilen bir videodur. Messenger, paylaşılan videoları uygulamadan kaydetmene izin vermediğinden bunu yapmak için ücretsiz bir uygulama ve bir İnternet sitesi olan "SaveFrom"u kullanman gerekir. Herkese açık olmayacak şekilde paylaşılan Facebook videolarını ve görüntülemeye karşı korumalı herkese açık videoları da indiremeyeceğini unutma.

Kısım 1
Kısım 1 / 4:
Gönderilmiş Bir Videoyu Kaydetmek

 1. 1
  Kaydetmek istediğin videonun bir Kamera Rulosu'ndan gönderildiğinden emin ol. Söz konusu video Facebook'tan paylaşıldıysa videoyu kaydetmek için bu bölümü kullanamazsın. Ancak sen veya bir arkadaşın videoyu sohbete bir telefondan, tabletten veya bilgisayardan yüklediyse bu videoyu konuşma sayfasından Kamera Rulosu'na kaydedebilmelisin.
 2. 2
  Messenger'ı aç. Videoyu kaydetmek istediğin telefonda veya tablette Messenger uygulamasının, içinde mavi şimşek işareti olan beyaz konuşma balonu şeklindeki simgesine dokun.
  • Messenger'a giriş yapmadıysan devam etmeden önce istendiğinde giriş bilgilerini gir.
 3. 3
  Videoya git. Videonun gönderildiği konuşmayı seç, ardından videoya git.
 4. 4
  Videoya uzun bas. Uzun bastığında biri ekranın altındaki bir araç çubuğu olan birkaç farklı seçenek görünecek.
 5. 5
  Kaydet butonuna dokun. Bu, ekranın alt tarafındaki araç çubuğundadır. Dokunduğunda video Kamera Rulosu'na kaydedilecek. Fakat videonun orada görünmesi birkaç dakika sürebilir.
  • Android'de, burada Videoyu Kaydet seçeneğine dokunacaksın.
  • Birkaç dakika sonra video indirilmezse Messenger'ı yeniden açıp tekrar dene ve Messenger'ın video indirilene kadar açık kaldığından emin ol.
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 4:
Paylaşılan Facebook Videosunun Adresini Kopyalamak

 1. 1
  Hangi videoların indirilemeyeceğini anla. Herkese açık videoların çoğunu indirebilirsin ama özel veya "Arkadaşların Arkadaşları" ile paylaşılan videoları indiremezsin.
  • Buna ek olarak, bir tür görüntüleme korumasına sahip olan herkese açık videoları indiremezsin (örneğin bir grafik içeriği uyarısı).
 2. 2
  Facebook Messenger'ı aç. Facebook Messenger uygulamasının, içinde şimşek işareti olan konuşma balonu şeklindeki simgesine dokun. Daha önce giriş yaptıysan Messenger ana sayfası açılır.
  • Giriş yapmadıysan istendiğinde telefon numaranı ve/veya şifreni gir.
 3. 3
  Bir konuşma seç. Videoyu indirmek istediğin konuşmaya dokun. Dokunduğunda, konuşma açılır.
  • Listelenen herhangi bir konuşma görmüyorsan ekranın alt tarafındaki ev şeklindeki Giriş sekmesine dokun.
  • Facebook Messenger'da bir sohbet açılırsa ekranın sol üst köşesindeki "Geri" butonuna dokunarak sohbetten çıkabilirsin.
 4. 4
  Bir video bul. Kaydetmek istediğin videoyu bulana kadar konuşma sayfasında ilerle.
  • Videonun herkese açık bir paylaşım olması gerektiğini unutma. Video yalnızca arkadaşlar (veya yalnızca arkadaşların arkadaşları) olarak paylaşılmışsa videoyu indiremezsin.
 5. 5
  Videoyu basılı tut. Basılı tuttuğunda ekranın alt tarafında bir menü görünecek.
 6. 6
  Facebook'a Kaydet butonuna dokun. Bu, ekranın alt tarafındaki bir menü ögesidir. Dokunduğunda, video Facebook hesabındaki "Kaydedilenler" bölümüne eklenecek.
 7. 7
  Facebook'u aç. Messenger uygulamasını kapat veya simge durumuna küçült, ardından Facebook uygulamasının lacivert arka plan üzerinde beyaz bir "f" harfi olan simgesine dokun.
  • Messenger’da olduğu gibi, Facebook hesabına henüz giriş yapmadıysan giriş yapman gerekir.
 8. 8
  butonuna dokun. Bu, ekranın ya sağ alt köşesindedir (iPhone) ya da sağ üst köşesindedir (Android). Bir menü görünecek.
 9. 9
  Aşağı kaydır ve Kaydedilenler seçeneğine dokun. Bu seçenek menüdeki mor simgedir. Dokunduğunda, kaydedilen bağlantıların, videoların ve paylaşımların bir listesi açılır.
 10. 10
  Kaydedilen videonu bul. Bu, "Kaydedilenler" sayfasının üst tarafında olmalıdır.
 11. 11
  butonuna dokun. Bu, videonun sağındadır. Dokunduğunda bir menü açılır.
 12. 12
  Aşağı kaydır ve Bağlantıyı Kopyala seçeneğine dokun. Bu, menünün alt tarafındadır. Dokunduğunda videonun adresi telefonunun panosuna kopyalanır. Bu noktada videoyu iPhone veya Android için indirme işlemine devam edebilirsin.
  Reklam

Kısım 3
Kısım 3 / 4:
Paylaşılan Facebook Videosunu iPhone'da İndirmek

 1. 1
  Documents (Belgeler) uygulamasını indir. Videonu Facebook'tan indirip kaydetmek için bu ücretsiz uygulamayı kullanacaksın. iPhone'unun App Store uygulamasını aç, ardından şunları yap:
  • Ara butonuna dokun.
  • Arama çubuğuna dokun.
  • documents yaz.
  • Ara butonuna dokun.
  • "Documents by Readdle" başlığının sağındaki İNDİR butonuna dokun.
  • İstendiğinde Touch ID'ni veya Apple Kimliği'ni gir.
 2. 2
  Documents uygulamasını aç. App Store'da butonuna dokun veya Documents uygulamasının beyaz arka plan üzerinde çok renkli "D" harfi bulunan simgesine dokun.
 3. 3
  Tanıtım kısmını atla. Ekranda üç kez sağdan sola doğru kaydır, daha sonra ekranın sağ üst köşesindeki Not now (Şimdi değil) seçeneğine dokun. Bu seni Documents ana sayfasına götürecek.
 4. 4
  İnternet tarayıcısını aç. Ekranın sağ alt köşesindeki pusula şeklindeki simgeye dokun.
 5. 5
  SaveFrom İnternet sitesini aç. Ekranın üstündeki "Arama yapın/web sitesini girin" arama çubuğuna dokun, ardından savefrom.net yaz ve Git butonuna dokun.
  • SaveFrom İnternet sitesi yüklendiğinde bir reklam açılırsa reklamı kapatmak için ekranın bir köşesinde bulunan X simgesine dokun.
 6. 6
  Facebook videonun adresini gir. Ekran klavyesini açmak için sayfanın üst kısmının yakınındaki "Enter the URL" (URL'yi girin) metin kutusuna bir kez dokun, metin seçeneklerini getirmek için tekrar metin kutusuna dokun ve kopyalanan adresi yapıştırmak için metin seçeneklerinde Yapıştır seçeneğine dokun.
 7. 7
  Download (İndir) butonuna dokun. Bu, sayfanın ortasındaki yeşil butondur. Dokunduğunda Documents uygulamasında "Save File" (Dosya Kaydet) sayfası açılır.
  • SaveFrom, mevcut en yüksek kaliteyi otomatik olarak belirler ve varsayılan olarak ayarlar ama MP4 HD seçeneğine dokunup ardından açılır menüdeki bir seçeneğe dokunarak videonun kalitesini düşürebilirsin.
  • "Download link not found" (İndirme bağlantısı bulunamadı) yazan bir mesaj görürsen video tamamen herkese açık değildir, dolayısıyla da indirilemez.
 8. 8
  Tamam butonuna dokun. Bu mavi buton ekranın sağ üst köşesindedir. Video Documents uygulamasının "Downloads" (İndirilenler) klasörüne indirilmeye başlar.
  • Gerekirse videonun adını, indirmeden önce "Name" (Ad) metin kutusundaki metni silerek ve bunun yerine videoya yeni bir ad vererek değiştirebilirsin.
 9. 9
  "Downloads" (İndirilenler) simgesine dokun. Bu, ekranın alt tarafında, aşağı yöndeki oktur. Dokunduğunda, devam eden indirmelerin bir listesi açılır ve videonun başlığı gösterilir.
 10. 10
  Videonun konumuna git. İndirilenler klasörünü açmak için videonun adının sağındaki göz şeklindeki simgeye dokun.
 11. 11
  Videoyu iPhone'unun Dosyalar uygulamasına kaydet. Videonu Documents uygulamasından doğrudan iPhone'un Fotoğraflar uygulamasına kaydedemezsin ama videoyu iPhone'unun Dosyalar uygulamasına kopyalayabilirsin:
  • Videonun simgesinin sağ alt köşesindeki butonuna dokun.
  • Açılır menüden Paylaş butonuna dokun.
  • Ekranın alt tarafındaki Dosyalar'a Kaydet seçeneğine dokun.
  • iPhone'umda seçeneğine, ardından altında görünen herhangi bir klasöre dokun.
  • Ekranın sağ üst köşesindeki Ekle butonuna dokun.
 12. 12
  Dosyalar'ı aç. Documents uygulamasını simge durumuna küçültmek için iPhone'unun Home (Giriş) düğmesine bas, ardından Dosyalar uygulamasının beyaz arka plan üzerinde mavi klasör şeklindeki simgesine dokun.
 13. 13
  Videoyu iPhone'unun Fotoğraflar uygulamasına kaydet. Artık video Dosyalar uygulamasında olduğu için aşağıdakileri yaparak videoyu iPhone'unun Fotoğraflar uygulamasına taşıyabilirsin:
  Reklam

Kısım 4
Kısım 4 / 4:
Paylaşılan Facebook Videosunu Android'de İndirmek

 1. 1
  ES File Explorer (ES Dosya Gezgini) uygulamasını indir. Android'inde zaten ES File Explorer varsa bu adımı atla. İndirmek için Google Play Store uygulamasını açıp şunları yap:
  • Arama çubuğuna dokun.
  • es file explorer yaz.
  • Arama çubuğunun altındaki ES File Explorer sonucuna dokun.
  • KUR butonuna dokun.
  • İstendiğinde KABUL EDİN butonuna dokun.
 2. 2
 3. 3
  SaveFrom sitesine git. Ekranın üstündeki adres çubuğuna dokun, adres çubuğuna savefrom.net yaz, ardından Android'inin klavyesinde Enter veya Git butonuna dokun.
 4. 4
  Videonun adresini yapıştır. Sayfanın üst kısmının yakınındaki metin alanına dokun, Android'inin klavyesi göründüğünde tekrar dokun ve açılan menüden Yapıştır seçeneğine dokun.
 5. 5
  Download (İndir) butonuna dokun. Bu yeşil buton sayfanın ortasında, videonun ön izlemesinin hemen altında ve MP4 HD metninin solundadır. Dokunduğunda, video tarayıcıdaki bir video oynatıcıda açılır.
  • Mevcut olan en yüksek kalite varsayılan olarak seçilecektir.
  • "Download link not found" (İndirme bağlantısı bulunamadı) yazan bir mesaj görürsen video tamamen herkese açık değildir, dolayısıyla da indirilemez.
 6. 6
  butonuna dokun. Bu, video oynatıcının sağ alt köşesindedir. Dokunduğunda bir menü belirir.
 7. 7
 8. 8
  ES File Explorer'ı aç. Chrome'dan çık ve ardından Uygulama Çekmecesi'nde ES File Explorer uygulamasının simgesine dokun.
  • ES File Explorer'ı ilk kez yüklüyorsan devam etmeden önce bir dizi giriş ekranını kaydırman veya bu ekranlara dokunman gerekebilir.
 9. 9
  Bir depolama seçeneği seç. Android'inde indirilen dosyaların genelde nereye gittiğine bağlı olarak Dâhilî veya SD Kart seçeneğine dokun.
 10. 10
  İndirilenler seçeneğine dokun. Bu klasör sayfanın ortasının yakınında olmalıdır ancak klasörü görmek için aşağı kaydırman gerekebilir. Facebook Messenger videon da dâhil olmak üzere Android'inde indirilen tüm dosyalar burada olacak.
  • Bazı Android'lerde, bu klasörün yerine İndirilen yazar.
 11. 11
  Videonu Android'inin Fotoğraflar uygulamasına taşı. Videoyu "İndirilenler" klasöründen "Kamera" klasörüne taşıyabilirsin. Android'inin Fotoğraflar uygulaması fotoğrafları Kamera klasöründe depolar:
  • Bir menü açmak için Facebook Messenger videosuna uzun bir şekilde dokun.
  • Ekranın bir köşesindeki ⋮ butonuna dokun.
  • Taşı seçeneğine dokun.
  • DCIM seçeneğine dokun.
  • Kamera seçeneğine dokun.
  • Pencerenin altındaki Tamam butonuna dokun.
  Reklam

İpuçları

 • Ne yazık ki genellikle indiremeyeceğin videoları indirmeni sağlayan uygulamalar, çoğu kez belirli bir süre geçtikten sonra platformlarının uygulama mağazasından kaldırılır.
Reklam

Uyarılar

 • Messenger’dan kaydedilen videoların kalitesi ilk yüklendikleri hâllerine kıyasla daha düşük olabilir.
 • Facebook videolarını yalnızca kişisel kullanım amacıyla indir.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Sim'lerinin İhtiyaçları Nasıl DoldurulurSim'lerinin İhtiyaçları Nasıl Doldurulur?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Herhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilirHerhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Instagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl GizlenirInstagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl Gizlenir?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
Numaranın Engellendiği Nasıl AnlaşılırNumaranın Engellendiği Nasıl Anlaşılır?
Bilgisayar Televizyona Nasıl BağlanırBilgisayar Televizyona Nasıl Bağlanır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Nicole Levine, MFA
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Nicole Levine, MFA. Nicole Levine, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Teknik dokümantasyon oluşturma ve önde gelen internet sitesi barındırma ve yazılım şirketlerindeki destek ekiplerini yönetme alanlarında 20 yıldan fazla deneyime sahiptir. Nicole ayrıca Portland Eyalet Üniversitesi’nden Yaratıcı Yazarlık alanında Güzel Sanatlar Yüksek Lisans derecesine sahiptir ve farklı kurumlarda kompozisyon, bilim kurgu yazarlığı ve ev yapımı dergi (zin) hazırlama dersleri vermektedir. Bu makale 15.403 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 15.403 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam