Varsayılan Gmail Hesabı Nasıl Değiştirilir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:Varsayılan Gmail Hesabını DeğiştirmekHesap EklemekReferans

Varsayılan Gmail hesabın kullandığın YouTube sayfanı, takvim etkinliklerini ve başka birçok şeyi belirleyen hesaptır. Varsayılan Gmail hesabını değiştirmek için önce mevcut tüm hesaplarından çıkış yapman lazım; daha sonra da tercihlerini kaydedecek bir tarayıcı üzerinde tekrar giriş yapman gerekiyor. Bu işlemlerden sonra diğer hesaplarını, varsayılan yeni hesabına ekleyebilirsin.

Kısım 1
Varsayılan Gmail Hesabını Değiştirmek

 1. 1
  Gmail gelen kutusuna git. İşleme devam etmeden önce bu hesabın varsayılan hesap olduğundan emin ol.
 2. 2
  Profil resmine tıkla. Bu resmi, gelen kutusu sayfasının sağ üst köşesinde bulabilirsin.
 3. 3
  Açılan menüden "Oturumu kapat" seçeneğine tıkla. Bu seçeneğe tıkladığında varsayılan Gmail hesabında ve bütün bağlantılı hesaplarda oturum kapatılacak.[1]
 4. 4
  Tercih etmek istediğin varsayılan hesaba tıkla.
 5. 5
  Hesabında kullandığın şifreyi gir.
 6. 6
  "Oturum aç" seçeneğine tıkla. Bu seçenek, tercih ettiğin varsayılan hesapta oturum açacak. Açtığın oturumda, varsayılan yeni hesabına diğer hesaplarını ekleyebilirsin.

Kısım 2
Hesap Eklemek

 1. 1
  Profil resmine tıkla.
 2. 2
  Açılan menüden "Hesap ekleyin" seçeneğine tıkla.
 3. 3
  Eklemek istediğin hesabın ismine tıkla. İsim tıklamak yerine, yeni bir hesap eklemek için sayfanın altında yer alan "Hesap ekleyin" seçeneğine de tıklayabilirsin.[2]
 4. 4
  Ek hesabının şifresini yaz. Bağlantısını sildiğin bir hesap ekliyorsan e-posta adresini de ayrıca yazman gerekiyor.
 5. 5
  İşlemi tamamladığında "Oturum aç" seçeneğine tıkla. Bu seçeneğe tıkladığında ikincil hesabında oturum açılacak ve bu hesap varsayılan hesabına eklenmiş olacaktır!
  • Varsayılan hesabına istediğin sayıda hesap ekleyebilirsin. Yeni bir hesap eklediğinde bu işlemi tekrar et.

İpuçları

 • Gmail’in mobil uygulaması, görüntülemiş olduğun son hesap sayfasını açar. Gmail uygulamasının açacağı hesabı değiştirmek için, uygulama içindeki "Hesapları Yönet" bölümünden aktif hesabı değiştirmen yeterli olacaktır.

Uyarılar

 • Varsayılan Gmail hesabından çıkış yaptığında Google ile ilişkili tüm hizmetlerden de çıkış yapmış oluyorsun.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Change Your Default Gmail Account, Español: cambiar tu cuenta predeterminada de Gmail, Português: Alterar sua Conta Padrão do Gmail, Italiano: Cambiare l'Account Gmail Predefinito, Русский: изменить учетную запись Gmail по умолчанию, Deutsch: Deinen Standard Gmail Account ändern, Français: changer le compte Gmail par défaut, Bahasa Indonesia: Mengubah Akun Gmail Utama, Nederlands: Je standaard Gmail‐account wijzigen, العربية: تغيير حسابك الافتراضي على بريد جوجل, 中文: 更改默认的谷歌邮箱账户, Tiếng Việt: Thay đổi tài khoản Gmail mặc định, ไทย: เปลี่ยนบัญชี Gmail หลัก, 日本語: デフォルトのGmailアカウントを変更する, हिन्दी: अपने डिफ़ाल्ट Gmail एकाउंट को बदलें

Bu sayfaya 199 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?