wikiHow Uzmanları

wikiHow’daki amacımız, okuyucularımızın herhangi bir konudaki en yararlı bilgilere her yerden ulaşabilmelerini sağlamaktır. Bunu yapmak üzere içeriğimizin doğru ve güncel olduğundan ve güncel araştırmalarla desteklediğinden emin olmak için sektörün önde gelen uzmanlarıyla çalışırız. WikiHow’un uzmanları Editör ekibimizle yakından iş birliği içinde çalışarak makale yazar, bunları düzenler, inceler, okuyucu sorularını yanıtlar ve hatta kişisel tavsiyeler eklerler.

Dikkate Değer Değerlendiriciler

B.J. Novak

B.J. Novak

Aktör, Yazar ve Girişimci

B.J. Novak, en çok NBC’de Emmy Ödülü “The Office” serisinde yazar, aktör ve baş yapımcı olarak yaptığı çalışmalarla tanınan bir yazar ve aktördür. The List Uygulaması’nın ortak kurucusudur.

Mark Cuban

Mark Cuban

Girişimci ve Risk Sermayedarı

Mark Cuban Amerikalı bir iş adamı ve yatırımcıdır. NBA takımı Dallas Mavericks’in sahibidir ve ABC’de icatlar ve yatırım üzerinde odaklanan bir televizyon programı olan Shark Tank’in birincil yatırımcısıdır.

Bethany Hamilton

Bethany Hamilton

Profesyonel Sörfçü

Bethany Hamilton profesyonel bir yazar ve sörtfçüdür. 2003 yılında sol kolunun bir köpek balığı tarafından ısırılmasına rağmen sörfe devam etmiştir. 2007 yılından bu yana farklı ülkelerde sayısız sörf yarışmasına katılmıştır ve deneyimleri konusundaki bir belgesel film üzerinde çalışmaktadır.

Peter Singer

Peter Singer

Filozof ve Hayvan Hakları Aktivisit

Peter Singer Princeton Üniversitesi, Ira W. DeCamp’de Bioteknik Profesörü’dür. Modern hayvan hakları hareketinin kurucularından biri olarak gösterilmektedir ve 2006 yılında Avustralya’nın on en etkili halk fikir insanından biri olarak seçilmiştir.

David A. Payne, JD

David A. Payne, JD

Somebody Somewhere adlı Gerçek Suç Konulu İnternet Yayınının Sahibi

David A. Payne, 2018 yılında Spotify’da Editör’ün Seçimi, profesyonellerden olumlu eleştiri alan gerçek suç konulu bir internet yayını olan "Somebody Somewhere"in ortak yapımcısı, yazarı ve sahibidir. İnternet yayınlarına ek olarak David ABD Savcı Yardımcısı, Genel Danışman ve farklı şirketlerde C-düzeyinde yönetici olarak çalışmıştır.

Tıbbi İnceleme Kurulu

Luba Lee, FNP-BC, MS

Luba Lee, FNP-BC, MS

Tıbbi Değerlendirme Kurulu

Luba Lee, Tenesse’de yer alan ve Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Aile Hemşiresi’dir. Hemşirelikte Yüksek Lisans derecesini 2006 yılında Tennessee Üniversitesi’nden almıştır.

Sarah Gehrke, RN, MS

Sarah Gehrke, RN, MS

Lisanslı Hemşire

Sarah Gehrke Teksas’da Lisanslı Hemşire’dir. Hemşirelik alanındaki Yüksek Lisansı’nı 2013 yılında Phoenix Üniversitesi’nden almıştır.

Laura Marusinec, MD

Laura Marusinec, MD

Tıp Doktoru

Dr. Laura Marusinec Wisconsin’de yer alan ve Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Çocuk Doktoru’dur. Doktorluk derecesini 1995 yılında Medical College of Wisconsin Tıp Fakültesi’nden almıştır.

Mohiba Tareen, MD

Mohiba Tareen, MD

Amerikan Dermatoloji Akademisi Üyesi, Board Onaylı Dermatolog

Mohiba Tareen Board onaylı bir Dermatolog ve Roseville, Maplewood ile Faribault, Minnesota’da yer alan Tareen Dermatology’nin kurucusudur. Dr. Tareen, prestijli Alpha Omega Alpha onur birliği üyesi yapıldığı, Ann Arbor’daki Michigan Üniversitesi’nin Tıp Fakültesi’nde eğitim almıştır. New York’daki Colombia Üniversitesi’nde ihtisasını sürdürürken New York Dermatoloji Birliği’nden Conrad Stritzler ödülünü kazanmış ve çalışması New England Journal of Medicine’da yayımlanmıştır. Dr. Tareen sonrasında dermatolojik operasyon, lazer ve kozmetik dermatolojiye odaklandığı prosedürel üst uzmanlığını tamamlamıştır.

Lacy Windham, MD

Lacy Windham, MD

Obstetrisyen ve Jinekolog

Dr. Lacy Windham Tenesse’de, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Obstetrisyen ve Jinelolog’dur. Uzmanlığını 2010 yılında, Üstün Asistan Doktor ödülünü aldığı Eastern Virginia Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır.

Erik Kramer, DO, MPH

Erik Kramer, DO, MPH

Osteopatik Doktor

Dr. Erik Kramer Colorado Üniversitesi’nde, kilo yönetimi, diyabet ve dahiliye alanlarında uzmanlaşmış Birinci Basamak Doktor’dur. Osteopatik Doktor derecesini 2012 yılında Touro Üniversitesi Nevada Osteopatik Tıp Fakültesi’nden almıştır.

Carrie Noriega, MD

Carrie Noriega, MD

Obstetrisyen ve Jinekolog

Dr. Carrie Noriega Colorado’da, Amerika’da verilen ve uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Obstetrisyen ve Jinekolog’dur. İhtisasını 2005 yılında Kanas City’deki Missouri Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Chris M. Matsko, MD

Chris M. Matsko, MD

Aile Doktoru

Dr. Chris Matsko Pensilvanya’da emekli bir Doktor’dur. Doktorluk derecesini 2007 yılında Temple Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden almıştır.

Anthony Stark, EMR

Anthony Stark, EMR

Acil Tıbbi Hizmet Görevlisi

Anthony Stark, British Columbia’da sertifikalı bir Acil Tıbbi Hizmet Görevlisi’dir. Şu anda British Columbia Ambulance Service’de çalışmaktadır.

Troy A. Miles, MD

Troy A. Miles, MD

Ortopedi Cerrahı

Dr. Troy Miles Kaliforniya’da Yetişkinlerin Eklem Yenilenmesi konusunda uzman bir Ortopedi Cerrahı’dır. Doktorluk derecesini 2010 yılında Albert Einstein Tıp Fakültesi’nden almış, sonrasında uzmanlığını Oregon Sağlık ve Bilim Üniversitesi’nde tamamlamış ve UC Davis’de görev yapmıştır.

Sari Eitches, MBE, MD

Sari Eitches, MBE, MD

Bütünleyici Dahiliye Uzmanı

Dr. Sari Eitches Bütünleyici Dahiliye Uzmanı’dır ve Los Angeles, Kaliforniya’da bulunan Tower Integrative Health and Wellness’i yürütmektedir. Bitkisel beslenme, kilo yönetimi, kadın sağlığı, önleyici tıp ve depresyon konularında uzmandır. Amerikan Dahiliye Kurulu’ndan ve Amerikan Bütünleyici ve Holistik Tıp Kurulu’ndan diplomaya sahiptir. Berkeley, Kaliforniya Üniversitesi’nden Lisans, SUNY Upstate Tıp Üniversitesi’nden Doktorluk ve Pensilvanya Üniversitesi’nden Biyoetik Yüksek Lisans derecesi almıştır. Uzmanlığını New York’taki Lenox Hill Hastanesi’nde tamamlamış ve Pensilvanya Üniversitesi’nde dahiliye uzmanı olarak hizmet vermiştir.

Alex Dimitriu, MD

Alex Dimitriu, MD

Uyku Tıbbı ve Psikiyatri Uzmanı

Alex Dimitriu, San Francisco Bay Bölgesi’nde bulunan ve psikiyatri, uyku ve dönüşümsel terapi konularında uzmanlığa sahip bir klinik olan Menlo Park Psychiatry and Sleep Medicine’in sahibidir. Alex, Tıp Doktoru derecesini 2005 yılında Stony Brook Üniversitesi’nden almış ve 2010 yılında Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi Uyku Tıbbı Uzmanlık Programı’ndan mezun olmuştur. Alex, profesyonel olarak psikiyatri ve uyku tıbbı alanlarında çift Board Sertifikası’na sahiptir.

Ronn Callada, RN, MS

Ronn Callada, New York’taki Memorial Sloan Ketterin Kanser Merkezi’nde Hemşire’dir. Yüksek Lisans derecesini 2013 yılında Stony Brook Üniversitesi Hemşirelik Okulu’ndan 2013 yılında almıştır.

Jennifer Boidy, RN

Jennifer Boidy, RN

Lisanslı Hemşire

Jennifer Boidy Maryland’da Lisanslı bir Hemşire’dir. Hemşirelik Ön Lisans derecesini Carroll Community Fakültesi’nden 2012 yılında almıştır.

David Nazarian, MD

David Nazarian, MD

Amerikan Dahiliye Kurulu Diplomalı Doktor

David Nazarian Board onaylı bir Dahiliye Doktoru ve Beverly Hills, Kaliforniya’da özel sağlık danışmanlığı, ayrıcalıklı sağlık ve tamamlayıcı tıp konusunda uzmanlaşmış bir muayenehane olan My Concierge MD’nin sahibidir. Dr. Nazarian kapsamlı sağlık muayenesi, IV vitamin tedavileri, hormon değişim tedavisi, kilo verme, trombositten zengin plazma tedavisi konusunda uzmandır. 16 yıldan fazla tıbbi eğitim ve uygulama deneyimine sahiptir ve Amerikan Dahiliye Kurulu’ndan diplomaya sahiptir. Psikoloji ve Biyoloji alanındaki lisans eğitimini Los Angeles’daki Kaliforniya Üniversitesi’nde, Doktorluk eğitimini Sackler Tıp Fakültesi’nde, uzmanlığını ise Güney Kaliforniya Üniversitesi’ne bağlı olan Huntington Memorial Hastanesi’nde tamamlamıştır.

Cristian Macau, DDS

Cristian Macau, DDS

Cerrahi Diş hekimi

Dr. Cristian Macau Londra’daki Favero Dental Clinic’de oral cerrah, diş eti hastalıkları uzmanı ve estetisyendir. Cerrahi Diş Hekimliği derecesini 2015 yılında Carol Davila Tıp Üniversitesi’nden almıştır.

Jurdy Dugdale, RN

Jurdy Dugdale, RN

Tıbbi Değerlendirme Kurulu

Jurdy Dugdale Florida’da Lisanslı bir Hemşire’dir. Hemşirelik Lisansını Florida Hemşirelik Kurulu’ndan 1989 yılında almıştır.

Ken Miyazato, DDS

Ken Miyazato, DDS

Dental Cerrah

Dr. Ken Miyazato Kaliforniya’daki Santa Clara Valley Medical Center’da Diş Hekimi’dir. Uzmanlığını 2014 yılında Lutheran Medical Center’da tamamlamıştır.

Marsha Durkin, RN

Marsha Durkin, RN

Lisanslı Hemşire

Marsha Durkin Wisconsin’de Lisanslı bir Hemşire’dir. Hemşirelik Ön Lisans Derecesini Olney Central College’de 1987 yılında tamamlamıştır.

Shari Forschen, NP, MA

Shari Forschen Kuzey Dakota’daki Sanford Health’de Lisanslı Hemşire’dir. Aile Hemşireliği Yüksek Lisans derecesini North Dakota Üniversitesi’nden almıştır ve 2003 yılında bu yana hemşiredir.

Shaune Wallace, OD

Shaune Wallace, OD

Optometri Doktoru

Dr. Shaune Wallace Nevada’da Optometrist’tir. Optometrist Doktoru derecesini Güney Kaliforniya Optometri Fakültesi’nden 2012 yılında almıştır.

Danielle Jacks, MD

Danielle Jacks, MD

Cerrahi Asistanı

Tıp Doktoru olan Danielle Jacks, New Orleans’daki Ochsner Clinic Foundation’da Cerrahi Asistanı’dır. Doktorluk diplomasını 2016 yılında Oregon Sağlık ve Bilim Üniversitesi’nden almıştır.

Marc Kayem, MD

Marc Kayem, MD

KBB Uzmanı ve Yüz Plastik Cerrahı

Dr. Marc Kayem, Beverly Hills, Kaliforniya’da, uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Kulak Burun Boğaz Uzmanı ve Yüz Plastik Cerrahı’dır. Kozmetik hizmetler ve uyku sorunları konularında uzmandır ve bu konularda çalışmaktadır. Tıp alanındaki Doktora derecesini Ottawa Üniversitesi’nden almıştır. Amerikan Kulak Burun Boğaz Kurulu’ndan sertifikalıdır ve Kanada Kraliyet Hekimler ve Cerrahlar Koleji üyesidir

Corey Fish, MD

Corey Fish, MD

Çocuk Doktoru & BraveCare Sağlık İdaresi Başkanı

Dr. Corey Fish Çocuk Doktoru’dur ve Oregon, Portland’da yer alan bir çocuk sağlığı kuruluşu olan Brave Care’in Sağlık İdare Başkanı’dır. Çocuk sağlığı alanında 10 yıldan fazla deneyimi bulunan Dr. Fish, Amerikan Pediyatri Akademisi üyesidir. Dr. Fish 2005 yılında Pacific Lutheran Üniversitesi’nden Biyoloji alanında Lisans derecesi, 2009 yılında Washington Tıp Fakültesi’nden Doktorluk derecesi almış ve Pediyatri alanındaki İhtisasını 2012 yılında Texas Üniversitesi Southwestern Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır.

Mark Ziats, MD, PhD

Mark Ziats, MD, PhD

Tıp Doktoru

Dr. Mark Ziats Dahiliye Doktoru, Araştırmacı ve biyoteknoloji alanında bir Girişimci’dir. Genetik alanındaki Doktorasını 2014 yılında Cambridge Üniversitesi’nden almış ve kısa süre sonra 2015 yılında Doktorluk eğitimini Baylor Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır

Carlotta Butler, RN, MPH

Carlotta Butler Arizona’da Tescillli Hemşire'dir. Halk Sağlığı Yüksek Lisansı’nı 2004 yılında Kuzey Illinois Üniversitesi’nden ve Hemşirelik derecesini 2010’da Heartland Toplum Fakültesinden almıştır.

Allan Evangelista, MD

Allan Evangelista, MD

Ayak ve Ayak Bileği Cerrahı

Dr. Allan Evangelista, West Virginia’daki Mountaineer Orthopedic Specialists’de Ayak ve Ayak Bileği Cerrahı’dır. Uzmanlık eğitimini 2006 yılında Sarasota Orthopedic Associates’de tamamlamıştır.

Carmen W. Landrau, MD

Dr. Carmen Landrau, Teksas’daki Memorial Hermann Hastanesi’nde Kardiyolog’dur. Kardiyoloji alanındaki uzmanlığını 2009 yılında Houston’daki Texas Medical Center Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Jonas DeMuro, MD

Jonas DeMuro, MD

Yoğun Bakım Cerrahı

Dr. Jonas DeMuro New York’ta yer alan ve Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Çocuk Yoğun Bakım Cerrahı’dır. Doktorluk derecesini Stony Brook Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1996 yılında almıştır.

Julia Bowlin, MD

Julia Bowlin, MD

Aile Hekimi

Dr. Julia Bowlin Ohio’da Aile Hekimliği uzmanıdır. Doktorluk derecesini Wright State Üniversitesi Boonshoft Tıp Fakülesi’nden 1993 yılında almıştır.

Nicole Cushman, MPH

Nicole Cushman, MPH

Cinsellik Eğitmeni

Nicole Cushman yazıları New York Times, CNN ve Huffington Post’ta çıkmış, Cinsellik ve Üreme Sağlığı eğitmenidir. Ulusal bir cinsellik eğitimi kuruluşu olan Answer’ın Yetkili Müdürü’dür. Halk Sağlığı Yüksek Lisansı’nı 2011 yılında Columbia Üniversitesi Mailman Halk Sağlığı Fakültesi’nden almıştır.

Paul Ursell, MD

Paul Ursell, MD

Göz Doktoru

Dr. Paul Ursell İngiltere’de Göz Doktoru’dur. Kariyeri süresince 7.000 üzerinde katarakt operasyonu gerçekleştirmiştir. Dr. Ursell 1995 yılında Royal College of Ophthalmologists Üyesi olmuştur.

Ray Schilling, MD

Ray Schilling, MD

Tıp Doktoru

Dr. Schilling British Columbia’da emekli bir Doktor’dur. Kanada’da 16 yılın üzerinde Aile Hekimliği yapmıştır.

Robert Borer, DC

Robert Borer, DC

Kayropraktik Tıp Doktoru

Dr. Robert Borer Kayropraktör’dür ve Michigan'da aile işi olan kayropratik işini eşi Dr. Sherri Borer ile yürütmektedir. Kayropratik Tıp alanındaki Doktorasını 1999 yılında Iowa’daki Palmer College’den almıştır.

Stephen Chow, MD

Stephen Chow, MD

Dahiliye Doktoru

Dr. Stephen Chow Mississippi’de Dahiliye Doktoru’dur. Doktorluk derecesini Americas Medical Üniversitesi’nden 2014 yılında almıştır.

Theodore Leng, MD

Theodore Leng, MD

Vitreoretinal Cerrah

Dr. Theodore Leng Stanford Üniversitesi’nde, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Göz Doktoru ve Vitroeretinal Cerrah’tır. Vitroeretinal cerrahlık uzmanlığını 2010 yılında Stanford Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Victor Catania, MD

Victor Catania, MD

Aile Doktoru

Dr. Victor Catania Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip, Pennsylvania’da bulunan bir Aile Doktoru’dur. Doktorluk derecesini 2012 yılında Americas Tıp Fakültesi’nden almıştır.

Jennifer Butt, MD

Jennifer Butt, MD

Board Onaylı Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Jennifer Butt, New York’taki özel muayenehanesi Upper East Side OB/GYN’de hizmet veren, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren board onaylı bir Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı’dır. Lenox Hill Hospital’e bağlıdır. Rutgers Üniversitesi’nden Biyoloji Çalışmaları alanında Lisans derecesi, Rutgers Üniversitesi Robert Wood Johnson Tıp Fakültesi’nden ise Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını Robert Wood Johnson Üniversite Hastanesi’nde kadın hastalıkları ve doğum alanında tamamlamıştır. Dr. Butt, Amerikan Kadın Hastalıkları ve Doğum Kurulu (American Board of Obstetrics and Gynecology) onaylıdır. Amerikan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları Derneği (American College of Obstetricians and Gynecologists) ve Amerikan Tıp Derneği (American Medical Association) üyesidir.

Janine Kelbach, RNC-OB, MA

Janine Kelbach, RNC-OB, MA

Lisanslı Hemşire

Janine Kelbach Ohio’daki Lake Health West Medical Center’da Lisanslı bir Hemşire’dir. Kelbach 2006 yılından bu yana Ohio eyaletinde lisanslı bir hemşiredir.

Joseph Krajekian, DMD

Joseph Krajekian, DMD

Oral ve Maksilofasiyal Cerrah

Dr. Joseph Krajekian Ohio’daki Cleveland Klinik’de, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Oral ve Maksilofasiyal Cerrah’tır. Diş Hekimliği derecesini 2002 yılında Tufts Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden almıştır. Dr. Krajekian Diş Hekimlik derecesinden sonra, Drexel Tıp Fakültesi’nden Doktorluk derecesini almıştır.

Aaron Broadwell, MD

Dr. Aaron Broadwell Kaliforniya’da Romatolog’dur. Kas-iskelet ultrasonu özel ilgi alanıdır. Tıp Doktorluğu derecesini Teksas Üniversitesi Tıp Bölümü’nden 2007 yılında almıştır.

Albert Chang, OD

Albert Chang, OD

Göz Hastalıkları Uzmanı

Dr. Albert Chang Kaliforniya Family EyeCare Center’da Göz Hastalıkları Uzmanı’dır. 2015 yılında Marshall B. Ketchum Üniversitesi Güney Kaliforniya Göz Hastalıkları Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Amer Alnajar, MD

Amer Alnajar, MD

Başhekim, Vytaliz.com

Dr. Amer Alnajar İç Hastalıkları konusunda uzman bir Doktor, Kurucu Ortak ve New York’taki Vytaliz’de Stratejilerden Sorumlu Üst Kademe Yönetici’dir. Tıp Doktoru derecesini 2011 yılında Drexel Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden almıştır.

Angela Kerchner, MD

Angela Kerchner, MD

Aile Doktoru

Dr. Angela Kerchner Iowa’da, Amerika’da verilen ve uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren, Board Onayı’na sahip bir Aile Doktoru’dur. Doktor derecesini 2010 Yılında Iowa Carver Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden almıştır.

Ankush Bansal, MD

Ankush Bansal, MD

Dahiliye Doktoru

Dr. Ankush Bansal Florida’da, Amerika’da verilen ve uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Onayı’na sahip bir Dahiliye Doktoru’dur. Dahiliye ihtisasını 2007 yılında Christiana Care Health Services’de tamamlamıştır. 19 eyalette lisansı vardır.

Annette Lee, MD

Annette Lee, MD

Üreme Endokrinolojisti

Dr. Annette Lee Pennsylvania Reproductive Specialists’de çalışmaktadır. 2002 yılında Obstetrik ve Jinekoloji ile Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite alanlarında, Amerika’da verilen ve uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Onayı almıştır.

Lee-Hsin Fang, DPM

Lee-Hsin Fang, DPM

Ayak Hastalıkları Uzmanı

Dr. Billy Fang’in Kaliforniya, Mountain View'de kendi muayenehanesi vardır. İhtisasını 1999 yılında Kaliforniya Ayak Hastalıkları Fakültesi’nde tamamlamıştır.

Bobby Homayoon, MD

Bobby Homayoon, MD

Aile Doktoru

Dr. Bobby Homayoon, Vancouver’da hastane asistan doktoru olarak çalışmaktadır. British Columbia Üniversitesi, Tıp Fakültesi’nden 2015 yılında mezun olmuştur.

Brent Wong, DMD

Brent Wong, DMD

Diş Hekimi

Dr. Brent Wong Manitoba’daki Shine Dental’in Sahibi ve Asıl Diş Hekimi’dir. İhtisasını 2000 yılında Manitoba Üniversitesi’nde tamamlamıştır ve diş hekimliği konusunda 18 yılın üzerinde deneyime sahiptir.

Brian Maloney, MD

Brian Maloney, MD

Kulak Burun Boğaz Uzmanı

Dr. Brian Maloney Georgiya’da, Amerika’da verilen ve uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren, çift Board Onayı’na sahip bir Estetik Cerrah’tır ve The Maloney Center for Facial Plastic Surgery’nin kurucusudur. İhtisasını 1991 yılında, SUNY Sağlık Bilimleri Merkezi’nde Kulak Burun Boğaz - Baş ve Boyun Cerrahisi alanında tamamlamıştır.

Carolyn Messere, MD

Carolyn Messere, MD

Tıp Doktoru

Dr. Carolyn Messesre Florida’da Doktor’dur. Doktorluk derecesini 1999 yılında Massachusetts Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden almıştır.

Dale K. Mueller, MD

Dale K. Mueller, MD

Göğüs Kalp ve Damar Cerrahı

Dr. Dale K. Mueller Florida’daki Cardiothoracic & Vascular Surgical Associates group’da Göğüs Kalp ve Damar Cerrahı’dır. Uzmanlığını 1999 yılında Rush-Presbyterian-St. Luke's Tıp Merkezi’nde tamamlamıştır.

Daniel Larson, MD

Daniel Larson, MD

Kulak Burun Boğaz Uzmanı

Dr. Daniel Larson Southwest Ohio ENT Specialists’de, Amerika’da verilen ve uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Onaylı bir Kulak Burun Boğaz Uzmanı’dır. Dr. Larson, Eastern Virginia Tıp Okulu’nda tamamladığı uzmanlığını takiben ABD Hava Kuvvetleri’nde 5 yıl geçirmiştir.

Daniel Wozniczka, MD, MPH

Daniel Wozniczka, MD, MPH

Dahiliye Doktoru

Dr. Daniel Wozniczka Sahra Altı Afrika, Doğu Avrupa ve Gündeydoğu Asya’da global sağlık deneyimine sahip, Chicago’da bir Dahiliye Doktoru’dur. Doktorluk derecesini 2014 yılında Jagiellonian Üniversitesi’nden almış olmakta birlikte, Chicago’daki Illinois Üniversitesi’nden İşletme ve Halk Sağlığı alanlarında Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

Diana Lee, MD

Diana Lee, MD

Aile Doktoru

Dr. Diane Lee Kaliformiya’da Aile Doktoru’dur. Doktorluk derecesini Georgetown Üniversitesi’nden 2015 yılında almştır

Eric Deutsch, MD

Eric Deutsch, MD

Kardiyak Anestezi Uzmanı

Dr. Eric Deutsch Idaho’da yer alan ve Amerika’da, uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren, Board Sertifikası’na sahip bir Kardiyak Anestezi Uzmanı’dır. Uzmanlığını 2011 yılında Cleveland Clinic Foundation’da tamamlamıştır.

Jake Behrens, MD

Jake Behrens, MD

Psikiyatrist

Dr. Jake Behrens Milwaukee’deki Envision ADHD’nin CEO’su ve Direktörü’dür. Dr. Behrens Wisconsin Üniversitesi’nde Klinik Yardımcı Doçent ve Psikiyatrist’tir. Psikiyatri uzmanlığını 2013 yılında Wisconsin Üniversitesi Hastanesi ve Kliniği’nde tamamlamıştır.

James Larmer, MD

James Larmer, MD

Aile Hekimi

Dr. James Larmer Ontario’da Aile Hekimi’dir. Doktorluk derecesini 2009 yılında McMaster Üniversitesi’nden almış ve Aile Hekimliği alanındaki uzmanlığını 2011 yılında tamamlamıştır.

Jessica Ahmann, PhD

Jessica Ahmann, PhD

Hemşirelik Doktorası

Dr. Jessica Ahmann taciz kurbanı çocukları tedavi etme konusunda uzmanlaştığı Kuzey Dakota’daki Sanford Health’de Doktora’ya sahip bir Hemşire’dir. Hemşirelik Doktora derecesini 2015 yılında Kuzey Dakota Üniversitesi’nden almıştır.

Jody Leng, MD

Jody Leng, MD

Anestezi Uzmanı

Dr. Jody Leng Stanford Üniversitesi’nde, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Anestezi Uzmanı ve Klinik Yardımcı Doçent’tir. Uzmanlık eğitimini 2014 yılında Stanford Medical Center’da bölgesel anesteziyoloji alanında tamamlamıştır.

Joshua Batt, DO

Joshua Batt, DO

Osteopatik Tıp Doktoru

Dr. Joshua Batt Kaliforniya’daki Riverside Community Hastanesi’nde Acil Tıp Doktoru’dur. Osteopatik Tıp Doktoru derecesini Touro Üniversitesi Nevada Osteopatik Tıp Fakültesi’nden 2012 yılında almıştır.

Kirsten Kind, MD

Kirsten Kind, MD

Aile Hekimi

Dr. Kirsten Kind Scotland’da Aile Hekimi’dir. Doktorluk derecesini Edinburg Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2009 ylında almıştır.

Mandolin S. Ziadie, MD

Dr. Mandolin Ziadie Güney Florida’da bulunan, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Patolog’dur. Uzmanlığını 2010 yılında Pediatrik Pataloji alanında Children’s Medical Center’da tamamlamıştır.

Michael Warner, MD

Michael Warner, MD

Dahiliye Uzmanı

Dr. Michael Warner Toronto’da Dahiliye Doktoru ve Medikal Direktör’dür. Doktorluk derecesini Queen's Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2004 yılında, İşletme Yüksek Lisans derecesini ise 2010 yılında Toronto Rotman İşletme Fakültesi’nden almıştır.

Mitul Mehta, MD

Mitul Mehta, MD

Vitreoretinal Cerrah

Dr. Mitul Mehta Kaliforniya’da bulunan, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Göz Doktoru ve Vitroeretinal Cerrah’tır. Doktorluk derecesini 2008 yılında Güney Kaliforniya Keck Tıp Fakültesi’nden almış, sonrasında Cincinnati Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde göz doktorluğu alanındaki uzmanlığını tamamlamıştır.

Mitzi Scotten, MD

Mitzi Scotten, MD

Çocuk Doktoru

Dr. Mitzi Scotten Arizona’da bulunan, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Çocuk Doktoru’dur. Doktorluk derecesini Kansas Üniversitesi’nden 1993 yılında almıştır.

Ricardo Correa, MD

Ricardo Correa, MD

Endokrinolog

Dr. Ricardo Correa, Rhose Island’da, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Endokrinolog’dur. 2016 yılından bu yana Brown Üniversitesi’nde Tıp alanında Yardımcı Doçent’tir.

Robert Rice, DC

Robert Rice, DC

Kayropraktik Tıp Doktoru

Dr. Robert Rice İllinois’de Kayropraktik Tıp Doktoru’dur ve 2006 yılında açılan Shiloh Chiropractic’in sahibidir. Kayropraktik Tıp alanındaki Doktorasını 2006 yılında Logan Kayropraktik Üniversitesi’nden almıştır.

Tapan Abrol, MD

Tapan Abrol, MD

Aile Doktoru

Dr. Tapan Abrol New York’taki Icahn Tıp Fakültesi’nde Hareket Bozuklukları Öğretim Üyesi’dir. Uzmanlığını 2017 yılında Louisville Üniversitesi’nde Nöroloji alanında tamamlamıştır.

Thomas Wright, MD

Thomas Wright, MD

Dahiliye Uzmanı ve Flebolog

Dr. Thomas Wright Missouri’de yer alır ve Dahiliye ile Fleboloji alanlarında Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahiptir. Uzmanlığını 1995 yılında Alabama Birmingham Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Timothy Sherman, RN

Timothy Sherman, RN

Lisanslı Hemşire

Timothy Sherman Teksas’da Lisanslı bir Hemşire’dir. Hemşirelik alanındaki lisans derecesini 2012 yılında Wichita State Üniversitesi’nden almıştır.

Venessa Peña-Robichaux, MD

Dr. Venessa Peña-Robichaux Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip, Teksas’da bulunan bir Dermatolog ve Klinik Profesör’dür. Uzmanlığını 2010 yılında Harvard Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır.

John Thoppil, MD

John Thoppil, MD

Obstetrisyen ve Jinekolog

Dr. John Thoppil Austin, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren board sertifikasına sahip, Teksas’da bulunan bir obstetrisyen ve jinekolog’dur (OB/GYN). Austin’de River Place OB/GYN’i yürütmektedir ve dört yıldır arka arkaya Austin Monthly tarafından En İyi OB/GYN seçilmiştir. Dr. Toppil, Lisans derecesini Texas A&M Üniversitesi’nden, Doktorluk derecesini ise Baylor Tıp Fakültesi’nden almıştır.

Inge Hansen, PsyD

Inge Hansen, PsyD

Klink Psikolog

Dr. Inge Hansen, Stanford Üniversitesi’nde ve Weiland Health Initiative’de Sağlıklı Yaşam Direktörü’dür. Dr. Hansen sosyal adalet, cinsiyet ve cinsel çeşitlilik konularıyla profesyonel olarak ilgilenmektedir. Psikoloji Doktoru derecesini Kaliforniya Profesyonel Pskoloji Okulu’ndan cinsiyet ve cinsel kimlik alanında özel eğitimle almıştır. The Ethical Sellout: Maintaining Your Integrity in the Age of Compromise (Etik İhanet: Ödün Verme Çağında Dürüstlüğünü Korumak) adlı kitabın ortak yazarıdır.

Katie Marks-Cogan, MD

Katie Marks-Cogan, MD

Board Onaylı Çocuk ve Yetişkin Alerji Uzmanı

Dr. Katie Marks-Cogan Los Angeles, Kaliforniya’da bulunan Clear Allergy’de, Board Onaylı bir çocuk ve Yetişkin Alerji Uzmanı’dır. Çocuklukta yiyecek alerjisi riskini azaltmak için tasarlanmış, küçük çocuklar için diyet desteği sunan Ready, Set, Food!’un baş alerji uzmandır. Doktorluk derecesini Maryland Üniversitesi’nden onur derecesiyle almıştır. Sonrasında uzmanlığını Northwestern Üniversitesi’nde Dahiliye alanında tamamlamış ve üst ihtisasını Pensilvanya Üniversitesi ve CHOP’ta Alerji ve İmünoloji alanında tamamlamıştır.

Scott Mosser, MD

Scott Mosser, MD

Board Onaylı Plastik Cerrah

Dr. Scott Mosser San Francisco, Kaliforniya’da yerleşik, Board Sertifikalı bir Plastik Cerrah’tır. Cinsiyet değiştirme operasyonlarına özel bir klinik olan Gender Confirmation Center’ın kurucusudur. Doktorluk derecesini Baylor Üniversitesi’nden almış, uzmanlığını Case Western Reserve Üniversitesi’nde Plastik Cerrahi alanında tamamlamış ve üst ihtisasını da Dr. John Q. Owsley’in yürütücülüğünde Estetik Cerrahi alanında tamamlamıştır. American Society of Gender Surgeons (Amerikan Cinsiyet Cerrahları Derneği) ortak kurucusu, Amerikan Plastik Cerrahlar Derneği (ASPS) üyesi, WPATH üyesi (Dünya Transgender Sağlığı Profesyonel Derneği) ve Birleşik Devletler Transgender Sağlığı Profesyonel Derneği (USPATH) üyesidir.

Michael Lewis, MD, MPH, MBA, FACPM, FACN

Michael Lewis, MD, MPH, MBA, FACPM, FACN

Board Onaylı Beyin Sağlığı Doktoru

Michael D. Lewis (Tıp Doktorluğu Lisans, Halk Sağlığı ve İşletme Yüksek Lisans derecelerine sahip) beyin sağlığı için beslenme müdahaleleri ve özellikle beyin hasarlarının önlenmesi ve rehabilitasyonu konusunda uzmandır. 2012 yılında ABD ordusundaki 31 yılından sonra albay olarak emekli olduğunda kâr amaçsız Beyin Sağlığı Eğitim ve Araştırma Enstitüsü’nü kurmuştur. Maryland, Potomac’de özel muayenehanesi vardır ve "Beyinler Çarpıştığında: Her atlet ve ebeveynin beyin sarsıntısı ve kafa yaralanmalarını önleme ve tedavi etmeyle ilgili bilmesi gerekenler (When Brains Collide: What every athlete and parent should know about the prevention and treatment of concussions and head injuries)" adlı kitabın yazarıdır. ABD Askeri Akademisi West Point ve Tulane Tıp Fakültesi mezunudur. İhtisas eğitimini Walter Reed Ordu Tıp Merkezi, Johns Hopkins Üniversitesi ve Walter Reed Ordu Araştırma Enstitüsü’nde tamamlamıştır. Dr. Lewis board onaylıdır, Amerikan Önleyici Derneği ve Amerikan Beslenme Derneği üyesidir.

Debra Minjarez, MS, MD

Debra Minjarez, MS, MD

Board Onaylı Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Uzmanı

Dr. Debra Minjarez, Board onaylı bir Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, İnfertilite Uzmanı ve San Francisco Bay bölgesinde bir Fertilite Kliniği olan Spring Fertility’nin Ortak Medikal Direktörü’dür. Öncesinde Colorado Üreme Tıbbı Merkezi’nde (CCRM) 15 yıl Medikal Direktör olarak hizmet vermiştir ve ayrıca Kaiser Oakland’da Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Direktörü olarak çalışmıştır. Profesyonel hayatı boyunca the ACOG Ortho-McNeil Ödülü, Cecil H. ve Ida Green Üreme Biyolojisi Bilimleri Merkezi NIH Araştırma Hizmet Ödülü ve Jinekolojik Araştırmalar Birliği Başkan’ın Sunucusu Ödülü gibi ödüller kazanmıştır. Dr. Minjarez Lisans, Yüksek Lisans ve Doktorluk derecelerini Stanford Üniversitesi’nden almış, İhtisasını Colorado Üniversitesi’nde, Üst İhtisasını Texas Southwestern Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Rebecca Levy-Gantt, MPT, DO

Rebecca Levy-Gantt, MPT, DO

Board Onaylı Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Dr. Rebecca LevyGantt, Board onaylı bir Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı’dır ve Napa, Kaliforniya’da özel bir muayenehane işletmektedir. Dr. LevyGantt menopoz süresince, menopoz öncesi ve biyolojik olarak özdeş ve bileşik hormon tedavileri ve alternatif tedaviler de dâhil olmak üzere hormonal yönetim konusunda uzmandır. Fizik Tedavi alanındaki Yüksek Lisans derecesini Boston Üniversitesi’nden, Osteopatik Tıp Doktoru (DO) derecesini New York Osteopatik Tıp Fakültesi’nden almıştır.

Janice Litza, MD

Janice Litza, MD

Aile Hekimi

Dr. Janice Litza Wisconsin’de yer alan, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Aile Hekimi’dir. Doktorluğunun yanı sıra, Wisconsin-Madison Halk Sağlığı ve Tıp Fakültesi’nden 1998 yılında Doktorluk derecesini aldıktan sonra 13 yıl boyunca, Klinik Profesör olarak eğitim vermiştir.

Bilgisayar ve Teknoloji

Jack Lloyd

Jack Lloyd

Teknoloji Yazarı ve Editör

Jack Lloyd wikiHow’da bir wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Yazı yazma ve teknolojiyle ilgili makaleleri düzenleme konusunda iki yıldan fazla deneyime sahiptir. Jack bir teknoloji meraklısı ve İngilizce öğretmenidir.

Nicole Levine, MFA

Nicole Levine, MFA

Teknoloji Yazarı ve Editör

Nicole Levine, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Teknik dokümantasyon oluşturma ve önde gelen internet sitesi barındırma ve yazılım şirketlerindeki destek ekiplerini yönetme alanlarında 20 yıldan fazla deneyime sahiptir. Nicole ayrıca Portland Eyalet Üniversitesi’nden Yaratıcı Yazarlık alanında Güzel Sanatlar Yüksek Lisans derecesine sahiptir ve farklı kurumlarda kompozisyon, bilim kurgu yazarlığı ve ev yapımı dergi (zin) hazırlama dersleri vermektedir.

Travis Boylls

Travis Boylls

Teknoloji Yazarı ve Editör

Travis Boylls, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Travis teknoloji makaleleri yazma, müşteri hizmetleri yazılımı sağlama ve grafik tasarım konularında deneyime sahiptir. Windows, macOS, Android, iOS ve Linux platformlarında uzmandır. Pikes Peak Toplum Fakültesi’nde grafik tasarım eğitimi almıştır.

Luigi Oppido

Luigi Oppido

Bilgisayar Onarım Teknisyeni ve Pleasure Point Computers'ın Sahibi

Luigi Oppido, Kaliforniya’da yer alan Santa Cruz’daki Pleasure Point Computers’in Sahibi ve Yürütücüsü’dür. Genel bilgisayar onarımı, veri kurtarma, virüs kaldırma ve yükseltmeler konusunda 16 yıldan fazla deneyime sahiptir. Müşteri hizmetleri ve şeffaf ücretlendirmesiyle gurur duymaktadır.

Darlene Antonelli, MA

Darlene Antonelli, MA

Teknoloji Yazarı ve Editör

Darlene Antonelli wikiHow’un Teknoloji Yazarı ve Editörü’dür. Darlene üniversitede ders verme, teknolojiyle ilgili makaleler yazma ve teknoloji alanında uygulamalı olarak çalışma konularında deneyime sahiptir. 2012 yılında Rowan Üniversitesi’nden Yazarlık konusunda Yüksek Lisans derecesi almış ve tezini İnternet’teki topluluklar ve böyle topluluklarda oluşturulan kişilikler üzerine yazmıştır.

Spike Baron

Spike Baron

Ağ Mühendisi ve Masaüstü Destek Uzmanı

Spike Baron, Spike's Computer Repair’in sahibidir. Teknoloji alanındaki 25 yıldan fazla tecrübesiyle işletmesi, PC ve Mac Bilgisayar Onarımı, İkinci El Bilgisayar Satışı, Virüs Temizleme, Veri Kurtarma, Yazılım ve Donanım Yükseltmeleri konularında uzmandır. Spike, CompTIA A+ sertifikasına sahiptir ve Microsoft Sertifikalı Çözüm Uzmanı’dır.

Chiara Corsaro

Chiara Corsaro

General Manager of macVolks, Inc.

Chiara Corsaro San Francisco Bay Bölgesi’nde bulunan Apple Yetkili Hizmet Sağlayıcısı macVolks A.Ş.’nin Genel Müdürü ve Apple Sertifikalı Mac ve iOS Teknisyeni’dir. macVolks A.Ş. 1990 yılında kurulmuştur, Better Businesss Bureau (BBB)’dan A+ derecesiyle akredite edilmiştir ve Apple Cosultants Network’ün (Apple Danışma Ağı) bir parçasıdır.

Travis Page

Travis Page

Cinebody'de Ürün Sorumlusu

Travis Page Cinebody’de Ürün Sorumlusu’dur. Cinebody, markaları dünyadaki herkesle hızlı, özgün ve ilgi çekici video içeriği oluşturmada destekleyen, kullanıcı tarafından yönlendirilen, video içerik yazılımıdır.

Gonzalo Martinez

Gonzalo Martinez

Apple Onarım Uzmanı ve CleverTech'in Başkanı

Gonzalo Martinez, 5 yıldan fazla bir süre önce kurulmuş bir teknik onarım işletmesi olan CleverTech’in Başkanı’dır. CleverTech Ltd. Şti. iPhone, iPad, Macbook ve iMac gibi Apple marka cihazların onarımında uzmandır. Çevreye karşı sorumluluk anlamında bir lider olan şirket, alüminyumun, tüm ekran parçalarının ve anakartlardaki mikro bileşenlere kadar her şeyin gelecekteki onarımlarda tekrar kullanılmak üzere geri dönüşümünü sağlar. Şirket günlük olarak, ortalama bir onarım mağazasının yaptığından ortalamada 0.5kg – 1.5kg civarında daha fazla elektronik atık tasarrufu yapar.

Jeremy Mercer

Jeremy Mercer

Bilgisayar Onarım Teknisyeni

Jeremy Mercer, Kaliforniya’da bulunan Los Angeles’da, MacPro-LA’in Müdürü ve Baş Teknisyeni’dir. Elektronik onarımın yanında Mac ve PC alanlarında uzman perakende satış mağazalarında çalışma konusunda on yıldan fazla deneyime sahiptir.

Mobile Kangaroo

Mobile Kangaroo

Yetkili Apple Hizmet Sağlayıcısı

Mobile Kangaroo Kaliforniya ve Teksas’da tam hizmet sağlayan bir bilgisayar ve telefon onarım mağazasıdır. 2003 yılında Kaliforniya’daki Mountain View’da açılmıştır. Şu anda Kaliforniya’nın 21 şehrinde şubesi vardır ve yakın zamanda Teksas’ta da yürütülmeye başlamıştır. Mobile Kangaroo garanti kapsamında olan ve garanti kapsamı dışındaki Apple cihaz onarımları konusunda uzmandır.

Mark Webster

Mark Webster

Web Tasarım Profesorü

Mark Webster Washington’daki Clover Park Technical College’de Web Tasarım Profesörü’dür. 2002 yılından bu yana CPTC’de, Hem Medya Tasarım Bölümü’nde hem de Bilgisayar Programlama ve Web Geliştirme Bölümü’nde eğitim vermektedir.

Ken Koster, MS

Ken Koster, MS

Yazılım Uzmanı

Ken Koster bir tıbbi teknoloji şirketi olan Ceevra’nın Ortak-Kurucusu ve Baş Teknoloji Yöneticisi’dir. Silikon Vadisi şirketlerinde programlama ve yazılım ekiplerini yönetme konusunda 15 yıldan fazla deneyime sahiptir. Ken, Stanford Üniversitesi’nden Bilgisayar Bilimleri alanında Lisans ve Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

Harish Chandran, PhD

Harish Chandran, PhD

Makine Öğrenmesi Mühendisi

Harish Chandran, Yapay Zekâ sonuçlarının Google ürünlerine entegre edilmesinde mühendislik çalışmalarına önderlik ettiği DeepMind’da Mühendislik Kısım Lideri ve Kıdemli Ekip Araştırma Mühendisi’dir. Harish, Bilgisayar Bilimleri alanındaki Doktora derecesini 2012 yılında Duke Üniversitesi’nden almıştır. DNA’nın kendiliğinden tutunması, evrimsel algoritmalar, hesaplamalı sinirbilim, bilgisayar mimarisi ve süper hesaplama konularında deneyime sahiptir.

Gavin Anstey

Gavin Anstey

Video Yapımcısı, Cinebody'de Yürütmeden Sorumlu Yönetici

Gavin Anstey, Cinebody’de günlük işleri yürütmekten sorumlu yöneticidir. Cinebody, markaları dünyadaki herkesle hızlı, özgün ve ilgi çekici video içeriği oluşturmada destekleyen, kullanıcı tarafından yönlendirilen, video içerik yazılımıdır. Gavin video yapımcılığı ve yazılım alanında bir kariyere başlamadan önce Colorado Boulder Üniversitesi’nde Gazetecilik okumuştur.

Cinebody

Cinebody

Video Yapım Gurusu

Cinebody, şirketlerin kullanıcı telefonlarının birleştirilmiş gücünü kullanarak profesyonel video içeriği oluşturmalarına yardımcı olan, Denver’da üretilmiş bilgisayar yazılımıdır. Kullanıcı tarafından yönlendirilen bu içerik yazılımı, markaları dünyadaki herkesle hızlı, özgün ve ilgi çekici video içeriği oluşturmada destekler.

Neverthink

Neverthink

Video Derleme Uygulaması

Neverthink en iyi ve en yeni YouTube videolarından TV benzeri bir deneyim sunan ödüllü bir video uygulaması ve web sitesidir. Neverthink kanalları, videolar öneren algoritmalar yerine insan derlemesi tarafından desteklenir, bu da izleyicinin başka türlü asla bulamayacağı videoları ve yapımcıları keşfetmesine olanak verir.

Katie Double

Katie Double

Teknoloji Yazarı ve Editör

Katie Double Teknoloji Yazarı ve wikiHow Editörü’dür. Teknik destek, BT süreç analizi ve nicel araştırma konularında beş yıldan fazla deneyime sahiptir. Katie, veri analizi ve görselleştirmeden müzik prodüksiyonu ve performansa çeşitli teknoloji araçlarının uygulanmasını keşfetmeyi sever. Aslında Denver, Colorado’dan olmasına rağmen şu anda Yeni Zelanda’da yaşamaktadır. Colorado Boulder Üniversitesi’nden Psikoloji alanında Lisans derecesine sahiptir.

Kişisel Bakım ve Stil

Laura Martin

Lisanslı Güzellik Uzmanı

Laura Martin Georgia’da Lisanslı bir Güzellik Uzmanı’dır. 2007 yılından bu yana saç stilisti ve 2013 yılından bu yana güzellik uzmanlığı öğretmenidir.

Gina Almona

Gina Almona

Profesyonel Saç Stilisti

Gina Almona, New York’ta bulunan Blo It Out adlı kuaför salonunun sahibidir. 20 yıldan fazla güzellik eğitimi deneyimiyle Gina’nın çalışmaları People Magazine, Time Out New York ve Queens Scene’de yer almıştır. International Beauty Show gibi sergilerde yer alarak ve atölye çalışmalarına katılarak sektöre bakışını taze tutmayı başarmıştır. Güzellik Uzmanlığı eğitimini Astoria’daki Long Island Güzellik Okulu’ndan almıştır.

Courtney Foster

Courtney Foster

Lisanslı Güzellik Uzmanı

Courtney Foster, New York dışında yerleşik, lisanslı bir Güzellik Uzmanı, sertifikalı Saç Dökülme Uzmanı ve Güzellik Eğitmeni’dir. Courtney, Courtney Foster Beauty Ltd. Şti.ni yürütmektedir ve çalışmaları Wendy Williams Show, Good Morning America, Today Show, Late Show with David Letterman ve East/West Magazine’de yer almıştır. Manhattan’daki Empire Güzellik Okulu’nda eğitim aldıktan sonra New York’ta Güzellik Uzmanlığı lisansını almıştır.

Christine George

Christine George

Uzman Saç Stilisti ve Saç Renklendirme Uzmanı

Christine George, Uzman Saç Stilisti, Saç Renklendirme Uzmanı ve Los Angeles, Kaliforniya’da ilk sıralarda yer alan butik bir kuaför salonu olan Luxe Parlour’un Sahibi’dir. Christine saç stilistliği ve saç renklendirme alanında 23 yıldan fazla deneyime sahiptir. Özel saç kesimleri, yüksek kalitede renklendirme hizmetleri, balyaj, klasik röfle ve renk düzeltme konularında uzmanlaşmıştır. Güzellik uzmanlığı derecesini Newberry Güzellik Okulu’ndan almıştır.

Camille Sanghera

Camille Sanghera

Güzellik Uzmanı

Camille Sanghera British Columbia’da 2014 yılında kurduğu Lash Envy Cosmetics ve Esvee Beauty’nin sahibidir.

Ashley Adams

Ashley Adams

Lisanslı Güzellik Uzmanı

Ashley Adams İllinois’de, lisanslı bir Güzellik Uzmanı ve Saç Stilisti’dir. Güzellik Uzmanlığı eğitimini John Amico Saç Tasarım Okulu’nda 2016 yılında tamamlamıştır.

Patrick Evan

Patrick Evan

Patrick Evan Salon'un Sahibi

Patrick Evan, San Francisco’da bir kuaför salonu olan Patrick Evan Salon’un sahibidir. 25 yıldan fazla süredir saç stilisti ve kuaför salonu sahibidir. Patrick Evan Salon Allure dergisi tarafından San Francisco’daki En İyi Kuaför Salonu olarak değerlendirilmiştir.

Yan Kandkhorov

Yan Kandkhorov

Saç Stilisti

Yan Kandkhorov, saç stilistidir ve New York’un Meatpacking bölgesinde bulunan K&S Salon adlı kuaför salonunun sahibidir. Yan, saç sektöründe 20 yıldan fazla deneyime sahiptir. Sektördeki ikonik saç trendlerine zemin hazırlamasıyla tanınır ve 2017 yılından bu yana salonunu yürütmektedir. Kuaför salonu 2019 yılınde Expertise tarafından New York’taki En İyi Kuaför Salonlarından Biri olarak oylanmıştır. Yan ve K&S salonu Marie Clair USA, Lucy Magazine ve Resident Magazine gibi önde gelen moda dergileriyle ve ünlülerle ortak çalışmalar yapmıştır.

Ndeye Anta Niang

Ndeye Anta Niang

Saç Stlisti ve Saç Örgüsü Uzmanı

Ndeye Anta Niang saç stilisti, saç örgüsü uzmanı ve New York tabanlı gezici saç örgüsü hizmetleri sunan AntaBraids’in kurucusudur. Ndeye, Afrika örgüsü, Senegal burgusu, tığ işi örgü, sahte rasta, tanrıça rastası, kinky burgusu ve lakhass örgüsü de dâhil olmak üzere Afrikalılara özgü saç modelleri konusunda 20 yıldan fazla deneyime sahiptir. Ndey Afrika’daki kabilesinde, Amerika’ya taşınan ilk kadın olmuştur ve şu anda nesilden nesile aktarılan Afrika örgüleri bilgsini paylaşmaktadır.

Vanessa Garcia

Vanessa Garcia

Lisanslı Güzellik Uzmanı

Vanessa Garcia Kaliforniya’da Lisanslı Güzellik Uzmanı’dır. Kuaförlük alanında 10 yılın üzerinde bir deneyime sahiptir.

Ramin Ahmari

Ramin Ahmari

FINESSE US Ltd. Şti. CEO'su ve Kurucusu

Ramin Ahmari, sosyal medayada etkili olma konusunda bir danışmanlık firması olan FINESSE’ın CEO’su ve Ortak Kurucusu’dur. FINESSE’den önce büyüme ve sponsorluk konusunda etkili olma ve pazarlama stratejisini uygulayan büyük markalarla çalışarak veri bilimleri ve sosyal bilimlerde sanal zekâ alanlarındaki uzmanlığını artırmıştır.

Alicia Ramos

Alicia Ramos

Medikal Estetisyen

Alicia Ramos, lisanslı bir estetisyen ve Denver, Colorado’da yer alan Smoothe Denver’ın sahibidir. Kirpikler, dermaplaning, ağda, mikrodermabrazyon ve kimyasal peeling konusunda eğitimlerle Botanik ve Medikal Estetik Okulu’ndan lisansını almıştır. Şimdi ise yüzlerce müşterisine cilt bakım çözümleri sağlamaktadır.

Sasha Blue

Sasha Blue

Piercing Uzmanı

Sasha Blue, Kaliforniya San Francisco’da lisanslı bir Piercing Uzmanı’dır. Çıraklığına 1997 yılında başladığı profesyonel vücut piercing’i konusunda 20 yıldan fazla deneyime sahiptir. Bu işe başladığından beri müşterilerini takılarla süslemektedir ve şu anda Mission Ink Tattoo & Piercing’de piercing uzmanı olarak çalışmaktadır.

Karissa Sanford

Karissa Sanford

Piercing Uzmanı

Karissa Sanford, San Francisco Bay Bölgesi’nde bulunan, güvenli ve uygun piercing konusunda uzman Make Me Holey Body Piercing adlı piercing stüdyosunun ortağıdır. Karissa 10 yıldan fazla piercing deneyimine sahiptir ve Profesyonel Piercing Derneği’nin (AAP) bir üyesidir.

Stephanie Anders

Stephanie Anders

Royal Heritage Tattoo and Piercing'in Sahibi

Stephanie Anders, Los Angeles, Kaliforniya’da bir dövme ve piercing stüdyosu olan Royal Heritage Tattoo and Piercing’in Sahibi ve Baş Piercing Uzmanı’dır. Stephanie 10 yıldan fazla piercing tecrübesine sahiptir ve müşterileri arasında Jennifer Aniston, Jessica Alba, Cameron Diaz, Nicole Richie, Gwyneth Paltrow ve Sharon Osbourne gibi yıldızlar yer alır.

Justyna Kareta

Justyna Kareta

Sertifikalı Uzman Masaj Terapisti

Justyna Kareta, Sertifikalı Uzman bir Masaj Terapisti ve San Francisco Kaliforniya’da bulunan bir masaj stüdyosu olan Lush Massage’ın sahibidir. Justyna terapist olarak dokuz yılın üzerinde deneyime sahiptir ve sinir sistemini yatıştıran ve derin iyileşmeyi kolaylaştıran Lomi Lomi Hawai Masajı ve Kraniosakral Terapi konularında uzmanlaşmıştır. Southwest Institute of Healing Arts’tan masaj terapisi eğitimi almıştır, California Massage Therapy Council (Kaliforniya Masaj Terapisi Konseyi) sertifikalıdır ve Associated Bodywork & Massage Professionals (Birleşik Terapi ve Masaj Profesyonelleri) üyesidir.

Will Fuller

Will Fuller

Sertifikalı Masaj Terapisti

Will Fuller, San Francisco, Kaliforniya’da çalışan Sertifikalı bir Masaj Terapisti ve Sağlıklı Yaşam Eğitmeni’dir. Will, San Francisco’ daki Kaliforniya Üniversitesi’nin (UCSF) Spor ve Eğlence Merkezi’nde çalışmış, İngiltere, Kenya, Kuveyt’te spor eğitimi vermiştir ve şu anda Chiro-Medical Group ile çalışmaktadır. Dr. Meir Schneider tarafından kurulan bir program altında fizik tedavi eğitimi almıştır. South Hampton Üniversitesi’nden Spor Bilimleri alanında lisans derecesine ve Beden Eğitimi alanında Eğitim Yüksek Lisans Sertifikası’na sahiptir.

Marc Sigal

Marc Sigal

Ayakkabı Bakımı Uzmanı

Marc Sigal, Los Angeles, Kaliforniya’da bulanan bir kuru temizleme ve ayakkabı bakım hizmetleri sağlayıcısı olan ButlerBox’ın kurucusudur. ButlerBox lüks apartmanlara, A sınıfı ofis binalarına, alışveriş merkezlerine ve diğer uygun yerlere, günün 24 saati ve haftanın 7 günü kirli kıyafetlerin bırakılabilmesi ve sonrasında temizlenmiş olarak alınabilmesi için, özel tasarlanmış, kırışıklığa dayanıklı eşya dolapları kurar. Marc Santa Barbara’daki Kaliforniya Üniversitesi’nden Global ve Uluslararası Çalışmalar alanında lisans derecesine sahiptir.

Madeleine Johnson

Madeleine Johnson

Saç Stilisti ve Saç Uzatma Uzmanı

Madeleine Johnson, Becerliy Hills, Kaliforniya’da Saç Stilisti ve Saç Uzatma Uzmanı’dır. Beverly Hills’deki Hair by Violet Salon ile çalışmaktadır. Madeleine lisanslı bir güzellik uzmanı olarak altı yıldan fazla saç stilistliği deneyimine sahiptir. Madeleine çıtçıtlı kaynak saç ve bant kaynak saç alanlarında uzmandır. Ünlü saç uzatma sanatçısı Violet Teriti (Chaviv Hair) yanında eğitim görmüş ve güzellik uzmanlığı lisansını Santa Monica College’dan almıştır.

Timmy Yanchun

Timmy Yanchun

Profesyonel Berber

Timmy Yanchun Profesyonel bir Berber ve Svelte Barbershop + Essentials’ın ortak kurucusudur. Svelte Barbershop + Essentials erkek saç, sakal, cilt ve tıraş ürünleri konusunda uzman, ilk açıldığı yer Beverly Hills, Kaliforniya’daki SLS Hotel olmakla birlikte şu anda Los Angeles’da üç şubesi bulunan bir erkek bakım firmasıdır. Timmy 13 yaşından bu yana saç kesmektedir ve 6 berber dükkanından ilkini 18 yaşında açmıştır. Evde berber kalitesinde tıraşlar için dünyanın ilk kablosuz sıcak köpük makinesi, yeni faaliyete girmiş olan LTHR markasının da ortak kurucusudur. Timmy ve Svelte GQ, Men's Fitness ve Hypebeast’de yer almıştır.

Rebekah Rossman

Rebekah Rossman

Profesyonel Manken

Rebekah Rossman YouTube’da 9.000 üzerinde takipçisi olan bir mankendir. 2012 yılından bu yana mankenlik yapmaktadır.

Yuka Arora

Yuka Arora

Makyaj Sanatçısı

Yuka Arora kendi kendini eğitmiş, soyut göz sanatında uzman bir makyaj sanatıçısıdır. 5 yıldan fazla süredir makyaj sanatı deneyleri yapmaktadır ve sadece 5 ay için de 5.600 Instagram takipçisi toplamıştır. Renkli ve soyut bakışları Jeffree Star Cosmetics, Kat Von D Beauty, Sephora Collection diğer birçok kozmetik markası tarafından farkedilmiştir.

Alison Deyette

Alison Deyette

Stil Uzmanı

Alison Deyette moda, stil ve televizyon alanında 20 yıldan fazla deneyime sahip bir Stil Uzmanı ve TV Programı Sunucusu’dur. Good Housekeeping, People StyleWatch ve Mode gibi farklı dergiler için tüm dünyada fotoğraf çekimleri şekillendirmiş ve yönetmiştir. Alison aynı zamanda Variety magazin tarafından Los Angeles’daki en iyi stilistlerden biri olarak gösterilmiştir.

Veronica Tharmalingam

Veronica Tharmalingam

Profesyonel Stilist

Veronica Tharmalingam Los Angeles ve Paris’de yerleşik bir kişisel stilisttir. Kadın ve erkekler için ustalıkla stil sahibi gardroplar hazırlama konusunda 10 yıldan fazla deneyime sahiptir.

Michael Van den Abbeel

Michael Van den Abbeel

Mosaic Hair Studio'nu Sahibi

Michael Van den Abbeel Florida, Orlando’daki Mosaic Hair Studio and Blowout Bar adlı kuaför salonunun sahibidir. 17 yıldan fazla süredir, saç kesmekte, şekillendirmekte ve renklendirmektedir.

Daniel Vann

Daniel Vann

Lisanslı Estetisyen

Daniel Vann, Seattle Bölgesi’nde bir makyaj stüdyosu olan Daredevil Cosmetics’in Yaratıcı Direktörü’dür. 15 yıldan fazla süredir kozmetik sektöründe çalışmaktadır ve şu anda lisanslı bir estetisyen ve makyaj eğitmenidir.

Cassandra McClure

Cassandra McClure

Temiz Güzellik Uzmanı

Cassandra McClure sürdürülebilir ve sağlıklı kozmetik malzemelerinin kullanımını artırmaya çalışan temiz güzellik avukatıdır. 15 yıldan fazla süredir model, makyaj sanatçısı ve makyaj şirketi kurucusu olarak çalışmaktadır.

Arthur Sebastian

Arthur Sebastian

Arthur Sebastian Hair Salon'un Sahibi

Arthur Sebastian, San Francisco’daki Arthur Sebastian Hair Salon’un Sahibi’dir. 20 yıldan fazla süredir saç stilisti olarak çalışmaktadır ve başarılı bir saç stilisti olmanın gerçek sırrının kuaförlüğe olan tutku ve sevgiden geldiğine inanmaktadır. Kozmetoloji Lisansı’nı 1998‘de almıştır.

Kimberly Tan

Kimberly Tan

Lisanslı Estetisyen ve Yetişkin Akne Uzmanı

Kimberly Tan, San Francisco’da bir akne kliniği olan Skin Salvation’ın Kurucusu ve CEO’sudur. 15 yıldan fazla süredir lisanslı bir estetisyendir ve cilt bakımında yaygın olarak kabul edilen, bütünsel ve tıbbi ideolojilerde uzmandır. Face Reality Acne Clinic’de doğrudan Laura Cooksey’in alt kadrosunda çalışmış ve Retin-a’nın ortak yaratıcısı ve akne araştırmalarının öncüsü olan Dr. James E. Fulton ile bire bir çalışmıştır. Çalışmaları cilt tedavilerini, etkili ürünleri, bütünsel sağlıkta eğitim ve sürdürülebilirliği harmanlar.

Marta Nagorska

Marta Nagorska

Tırnak Teknisyeni ve Blog Yazarı

Marta Nagorska Londra’da tırnak teknisyeni ve tırnak sanatı blog yazarıdır. Tırnak bakımı ve gelişmiş tırnak sanatı hakkında eğitici bilgiler verdiği Furious Filer adlı başarılı bir blogu yürütmektedir. 5 yıldan fazla süredir tırnak sanatını uygulamaktadır.

Natalie Kay Smith

Natalie Kay Smith

Sürdürülebilir Moda Yazarı

Natalie Kay Smith sürdürülebilirlik yazarıdır ve sürdürülebilirlik odaklı bir blog olan Sustainably Chic’in sahibidir. Nathalie, 5 yıldan fazla süredir sürdürülebilir moda ve yeşil yaşam yazarlığı yapmaktadır ve modanın sorumluluk bilinci ve sürdürülebilirlik çerçevesinde mevcut olabileceğini okuyuculara göstermek için tüm dünyada 400’den fazla bilinçli markayla çalışmıştır.

Melissa Jannes

Melissa Jannes

Lisanslı Estetisyen ve Brezilya Ağdası Eğitmeni

Melissa Jannes, tek çalışanlı, randevu ile çalışan ve kişiye özel dikkat sağlayarak hizmet veren, Philedelphia’daki Maebee's Beauty Studio’nun sahibi ve Lisanslı bir Estetisyen’dir. Melissa ayrıca, 47 ülkede 30.000 üzerinde spa profesyonelinin önde gelen ve tek kaynaklı tedarikçisi olan Universal Companies’in Ulusal Eğitmeni’dir. Estetisyen derecesini 2008 yılında Middletown Güzellik Okulu’ndan almış ve hem New York, hem de Pennsylvania’da lisansa sahip olmuştur. Bikini ağdası, 2012 yılında Allure Magazine’nin "Best of Beauty" ödülünü almıştır.

Diana Yerkes

Diana Yerkes

Rescue Spa NYC'de Baş Estetisten

Diana Yerkes, Rescue Spa NYC’de Baş Estetisyen’dir. Estetisyenlik eğitimini Aveda Enstitüsü ve Uluslararası Dermal Enstitüsü’nden almıştır. Diana ASCP (Amerikan Klinik Patoloji Derneği) topluluğunun bir üyesidir. Kanser için Sağlıklı Yaşam ve İyi Görün İyi Hisset programlarından sertifikalara sahiptir.

Joanna Kula

Joanna Kula

Rescue Spa PA Baş Estetisyeni

Joanna Kula, Philadelphia’daki Rescue Spa’da Baş Estetisyen’dir. Cilt bakımında 8 yıldan fazla tecrübesiyle, dönüştürücü yüz tedavileri alanında uzmandır.

Michelle Myles

Michelle Myles

Dövme Sanatçısı ve Daredevil Tattoo'nun Sahibi

Michelle Myles, New York’un Alt Doğu Yakası’nda yer alan bir dövmeci olan Daredevil Tattoo’nun Ortağı’dır. Michelle 20 yıldan fazla dövme yapma deneyimine sahiptir. Ayrıca ortağı Brad Fink’in son 27 yıl boyunca dövme yaparken biriktirdiği antik dövme hatıraları kişisel koleksiyonundan oluşan Daredevil Dövme Müzesi’ni yürütmektedir.

Grant Lubbock

Grant Lubbock

Dövme Sanatçısı ve Red Baron Ink'in Ortağı

Grant Lubbock Dövme Sanatçısı ve New York’ta yer alan Red Baron Ink adlı dövme salonunun ortağıdır. Grant 10 yıldan uzun süre dövme yapma deneyimine sahiptir ve neo-geleneksel, siyah/gri ve renkli dövmelerde uzmandır. Red Baron Ink’in asıl hedefi stüdyosundan çıkan her dövmenin bir hayat süresince güzel görünecek, eşi olmayan özel bir parça olmasıdır.

Burak Moreno

Burak Moreno

Dövme Sanatçısı

Burak Moreno, 10 yıldan fazla süreli deneyime sahip profesyonel bir dövme sanatçısıdır. Burak New York’ta yerleşilktir ve Brooklyn’de Fleur Noire Tattoo Parlour’da dövme sanatçılığı yapmaktadır. İstanbul’da doğup büyüyen Burak, Avrupa’da dövme sanatçılığı yapmıştır. Çeşitli farklı stillerde çalışmalar yapar fakat çoğunlukla cesur hatlar ve güçlü renkler kullanır. Burak’ın dövme tasarımlarına örnekler @burakmoreno Instagram hesabında bulunabilir.

Bianca Cox

Bianca Cox

Saç Stlisti ve Lisanslı Güzellik Uzmanı

Bianca Cox, Hair Throne’un sahibi ve Bianchi Salon’un ortağıdır. Salonlarının modernliği, kendine özgülüğü, sanatı ve profesyonel hizmetleri ile gurur duyar. Hair Throne ve Bianca’nın saç stilistliği hakkında daha fazlasına Instagram’da @hairthrone hesabından ve Bianca’nın kişisel Instagram hesabı olan @biancajcox’dan ulaşılabilir.

Woody Lovell

Woody Lovell

Profesyonel Berber

Woody Lovell Los Angeles, Kaliforniya’daki Hotel Normandie’de bulunan, kökleri 1990’ların geleneksel berberliğine dayanan bir berber ve sosyal klüp olan Barbershop Club’ın kurucusudur. Ayrıca kendi kaliteli erkek bakım ürünleri hattının kurucusudur. Erkek bakım sektöründe 20 yıldan fazla tecrübeye sahiptir ve atletler, müzisyenler ve Los Angeles’daki en popüler aktörler danışmanlık verdiği müşterileri arasındadır.

Katie Phillips

Katie Phillips

Sertifikalı Masaj Terapisti

Katie Phillips Kaliforniya’da Sertifikalı bir Masaj Terapisti’dir. Masaj terapisi sektöründe 15 yılın üzerinde deneyime sahiptir.

Ashlea Henson

Ashlea Henson

Yüz Boyama Sanatçısı

Ashlea Henson, YouTube üzerinde 50.000’den fazla abonesi olan bir makyaj ve yüz boyama sanatçısı ve öğretmenidir.

Rebecca Shores

Rebecca Shores

Makyaj Sanatçısı

Rebecca Shores Seattle, Washington’da bir güzellik blogu yazarı, sanatçı ve makyaj meraklısıdır. Makyaj videolarının yer aldığı YouTube kanalının 10.000 üzerinde takipçisi vardır.

Alex Richardson

Alex Richardson

Güzellik Blog Yazarı

Alex Richardson dijital pazarlama danışmanı ve güzellik alanında blog yazarıdır. Kaynak saç konusunda uzmanlık bilgisine sahiptir.

Stephanie Alexandris, MA

Stephanie Alexandris, MA

Moda Stilisti

Stephanie Alexandris New York’da Moda Stilisti’dir. Moda İşletme alanında Yüksek Lisans derecesine sahiptir ve 2008 yılından bu yana stilist olarak çalışmaktadır.

Kiara Hamed

Kiara Hamed

Dövme Sanatçısı

Kiara Hamed Teksas’da bir Dövme Sanatıçısı’dır. Dövme Sanatçısı sertifikasını 2010’da almıştır.

Jessica Davis

Jessica Davis

Kuaför Salonu Çalışanı

Jessica Davis 19 yıldır kufaör salonunda profesyonel olarak çalışmaktadır. Afrikalılara özgü kıvırcık saçlar ve saç dökülmesi konusunda uzmandır.

Nine Morrison

Nine Morrison

Gelin Güzellik Uzmanı

Nine Morrison, Colorado’daki en büyük gelin güzellik firması olan WedLocks Bridal Hair & Makeup’ın sahibidir. 10 yıldan fazla zamandır güzellik sektöründedir. Güzellik eğitmeni ve işletme danışmanı olarak da seyahatlerde bulunmaktadır.

Katya Gudaeva

Katya Gudaeva

Profesyonel Makyaj Artisti

Katya Gudaeva, Washington Seattle’da bulunan profesyonel bir makyaj sanatçısıdır. Yaklaşık 10 yıldır güzellik sektöründe çalışmaktadır. Microsoft, Amazon, Amy Schumer ve Barneys New York, müşterileri arasında yer alır.

Lauren Schugar

Lauren Schugar

Profesyonel Stilist

Lauren Schugar profesyonel bir moda ve gardrop stilistidir. Son 20 yıldır moda sektöründe çalışmaktadır ve şu anda baskı ve video çekimleri için düzenlediği gardroplarda uzmanlaşmaktadır.

Joanne Gruber

Joanne Gruber

Profesyonel Stilist

Joanne Gruber, gardrop düzenlemeyi tertiple birlieştiren kişisel bir stil hizmeti olan Closet Stylist’in sahibidir. 10 yıldan fazla süredir moda ve stil sektörlerinde çalışmaktadır.

Stephanie Fajardo

Stephanie Fajardo

Profesyonel Stilist

Stephanie Fajardo Oregon Porland’da kişisel stilisttir. Televizyon, fotoğraf ve film çekimleriyle kariyerine başladığından bu yana, 17 yıldan fazla süredir stilist olarak çalışmaktadır.

Susan Kim

Susan Kim

Profesyonel Stilist

Susan Kim, Seattle’da bulunan, yenilikçi ve ulaşılabilir modaya odaklı kişisel stil şirketi olan Sum+Style Co.’nun sahibidir. Moda sektöründe 5 yıldan fazla deneyime sahiptir ve Sanatta Önlisans derecesini Fashion Institute of Design & Merchandising’den almıştır.

Christina Santelli

Christina Santelli

Style Me New'in Kurucusu

Christina Santelli gardrop stil danışmanlık hizmeti olan Style Me New’in sahibi ve kurucusudur. Finans sektöründeki başarılı kariyerinden sonra, 6 yıldan fazla süredir stilist olarak çalışmaktadır.

Kalee Hewlett

Kalee Hewlett

Moda Uzmanı

Kalee Hewlett 15 yıldan fazla süredir moda sektöründe çalışmakta olan bir moda uzmanı ve dönüşüm koçudur. Televizyon, baskı ve kurumsal danışmanlığın yanında ünlülere stilistlik ve kişisel stilistlik yapmıştır. NOX, DT ve The Verge gibi sayısız stil dergisinde çalışmaları yer almıştır.

Tannya Bernadette

Tannya Bernadette

The Closet Edit'in Kurucusu

Tannya Bernadette Seattle’da bulunan bir kişisel stil hizmeti sağlayıcısı olan The Closet Edit’in Kurucusu’dur. 10 yıldan fazla süredir moda sektöründedir ve Moda Pazarlaması ve İşletmesi alanındaki Lisans derecesini The Art Institutes’den almıştır.

Candace Hanna

Candace Hanna

Style by Candace'ın Sahibi

Candace Hanna Güney Kaliforniya’da stilist ve stil uzmanıdır. 15 yıllık kurumsal moda deneyimiyle iş kavrayışını ve yaratıcı gözünü, kişisel bir stil ajansı olan Style by Candace’da birleştirmiştir.

Erin Micklow

Erin Micklow

Gardrop Stilisti

Erin Micklow Los Angeles’da bulunan, bağımsız bir gardrop stiliti ve imaj danışmanıdır. Oyunculuk, güzellik ve stil sektöründe 10 yıldan fazla süredir çalışmaktadır ve The Hollywood Reporter, Variety ve TMZ gibi birçok dergide yer almıştır.

Catherine Joubert

Catherine Joubert

Kişisel Stilist

Catherine Joubert farklı aralıktaki müşterilerle stillerini rafine etmek üzere çalışan bir kişisel stilisttir. 2012 yılında Joubert Styling’i açmıştır ve o zamandan bu yana Buzzfeed’de yer almış, Perez Hilton, Angie Everhart, Tony Cavalero, Roy Choi ve Kellan Lutz gibi ünlülere stil konusunda yardımcı olmuştur.

Hannah Park

Hannah Park

Profesyonel Stilist

Hannah Park, e-ticaret stilistliği, ünlü stilistliği ve kişisel stilistik konusunda deneyime sahip bir kişisel alışveriş meraklısı ve profesyonel stilisttir. Los Angeles’da bulunan, çalıştığı her bireyi anlamaya ve gardroplarını onların ihtiyaçlarına göre oluşturmaya odaklandığı The Styling Agent adlı stil şirketini yürütmektedir.

Melynda Choothesa

Melynda Choothesa

Moda Tasarımcısı, Couture Zen

Melynda Choothesa çeşitli müşterilere danışmanlık yapma tecrübesine sahip bir Moda Tasarımcısı, Gardrop Stilisti ve Sanat Yönetmeni’dir. Hem yaşadığı yer olan Los Angeles’da hem de uluslararası olarak, moda gösterileri için yaratıcı direktörlük, sinema filmleri için kostüm tasarımı ve kişisel gardrop stilistliği konularında çalışmaktadır.

Lindsay Yoshitomi

Lindsay Yoshitomi

Tırnak Konusunda Blog Yazarı

Lindsay Yoshitomi, Lacquered Lawyer adlı blogun arkasındaki tırnak sanatçısıdır. Nail It! dergisinin “Tanımanız Gereken Blog Yazarları” kısmında ve Nail Art Gallery dergisinin kapak sayfasında yer almıştır. 15 yıldan fazla süredir tırnak sanatını uygulamaktadır.

Joy Cho

Joy Cho

Oh Joy! da Tasarımcı ve Stil Uzmanı

Joy Cho, 10 yıldan fazla süre önce kurulan bir yaşam tarzı markası ve tasarım stüdyosu olan Oh Joy! adlı stüdyonun Kurucusu ve Yaratıcı Direktörü’dür. Tasarım stili, gündelik tarz üzerindeki değişik, renkli ve beklenmedik ayrıntılarıyla bilinir. 3 kitabın yazarıdır ve tüm dünyada yaratıcı işletmelere danışmanlık yapmaktadır.

Luca Buzas

Luca Buzas

Makyaj Sanatçısı ve Gardrop Stilisti

Luca Buza, Los Angeles’ta makyaj sanatçısı, gardrop stilisti ve yaratıcı koordinatör’dür. Luca çalışmalarını filmlere, ticari reklamlara, TV ve İnternet içeriklerine ve ayrıca hareketsiz obje fotoğraf çekimlerine odaklamıştır. Son 7 yıldır tüm dünyadan önde gelen markalarla çalışmaktadır.

Nini Efia Yang

Nini Efia Yang

Nini's Epiphany'de Makyaj Sanatçısı ve Saç Stilisti

Nini Efia Yang, San Francisco Körfezi Bölgesi’nde bir makyaj ve saç stüdyosu olan Nini's Epiphany’nin Sahibi’dir. Gelin makyajında uzmanlaştığı yaklaşık 10 yılllık tecrübesiyle çalışmaları Ceremony Magazine, They So Loved ve Wedding Window’da yer almıştır.

Mark Sandler

Mark Sandler

Gemolog, Kuyumcu ve Değerleyici

Mark Sandler Amerika Gemoloji Enstitüsü (GIA) mezunudur ve 30 yıl üzerinde tecrübeye sahip bir Kuyumcu’dur. Aile işi olan Designer Jewels, beş nesildir el yapımı mücevher tasarlamaktadır. Amerika Değerleyiciler Derneği (ASA) ve Amerika Kıymetli Taşlar Derneği (AGS) üyesidir.

Kelly Chu

Kelly Chu

Profesyonel Makyaj Sanatçısı

Kelly, San Fracisco Bay Bölgesi’nde yer alan Soyi Makeup and Hair takımının baş makyaj sanatçısı ve eğitimcisidir. Soyi Makeup and Hair, düğün ve etkinlikler için saç ve makyaj yapımında uzmanlaşmıştır. Geçen 5 yıl boyunca takım Amerika, Asya ve Avrupa’da 800’den fazla gelin görüntüsü oluşturmuştur.

Jef Saunders

Jef Saunders

Profesyonel Piercing Uzmanı

Jef Saunders 20 yıldan fazla süredir profesyonel olarak piercing yapmaktadır. Halkı yaşamsal sağlık ve piercing güvenliği konularında eğitmeye adanmış uluslararası kâr amaçsız bir kuruluş olan Profesyonel Piercing Yapanlar Birliği’nin (APP) Halkla İlişkiler Koordinatörü’dür ve Fakir Intensives’de piercing yapmayı öğretmektedir. Jef, 2014 yılında Profesyonel Piercing Yapanlar Birliği’nin Yönetim Kurulu’na seçilmiştir. 2015 yılında Jef Brian Skellie’den APP Başkanın Ödülü’nü almıştır.

Roger Rodriguez

Roger Rodriguez

Piercing Uzmanı

Roger Rabbit olarak da bilinen Roger Rodriguez, Los Angeles Kalforniya’da bir piercing stüdyosu olan Ancient Adornments Body Piercing’in sahibidir. 25 yıldan fazla piercing deneyimiyle Roger, ENVY Body Piercing ve Rebel Rebel Ear Piercing gibi birçok piercing stüdyosunun ortağı olmuştur ve Ancient Adornments’te vücuda piercing yapma sanatını öğretmektedir. Profesyonel Piercing Derneği’nin (AAP) bir üyesidir.

Marty Morales

Marty Morales

Profesyonel Masaj Terapisti

Marty Morales, Profesyonel Masaj Terapisti, San Francisco Bay Bölgesi’nde ve Los Angeles, Kaliforniya’da bulunan el ile masaj ve vücut kondisyon atrenmanları hizmetleri sunan bir işletme olan Morales Method’un kurucusu ve sahibidir. Marty 16 yılın üzerinde masaj terapistliği ve 13 yıldan fazla süre en iyi masaj uygulamaları hakkında diğerlerini eğitme deneyimine sahiptir. Marty 10.000 saatin üzerinde özel eğitime sahiptir ve Sertifikalı İleri Rolfer (bir tür bağ dokusu masajı uygulayıcısı) ve Rolf Movement Uygulayıcısıdır. Finans alanında Los Angeles Loyola Marymount Üniversitesi’nden Yüksek Lisans derecesi bulunmaktadır.

Marlon Rivas

Marlon Rivas

Profesyonel Berber

Marlon Rivas, San Francisco Bay Bölgesi’nde bir berber salonu olan MGX Professional Men's Grooming’in Sahibi’dir ve berberdir. Ayrıca, berberlik ve güzellik sektöründeki işletmelere İnternet’ten planlama hizmetleri sunan Busystyle.com’un da kurucusudur. Marlon berberlik hizmetleri sağlama ve yönetme konusunda 15 yıldan fazla deneyime sahiptir.

Juan Sabino

Juan Sabino

Profesyonel Berber

Juan Sabino, Profesyonel bir Berber ve San Francisco Bay Bölgesi’nde yer alan Juan's Barber Shop’un sahibidir. 20 yıldan fazla erkek bakım ve sekiz yıldan fazla profesyonel berberlik deneyimine sahiptir. Erkeklerin genel sağlıklı yaşamını iyiye götürmek üzerinde yoğunlaşmış ve bu konuda uzmanlaşmıştır.

Sofia Bee

Sofia Bee

Profesyonel Makyaj Sanatçısı

Sofia Bee 20 yıldan fazla güzellik danışma deneyimine sahip Profesyonel Makyaj Sanatçısı ve Medikal Estetisyen’dir. San Francisco Bay Bölgesi’nde yerleşik olan Sofia "Beauty by Sofia Bee" adlı kendi güzellik işletmesini yürütmektedir ve Tyra Banks, Alex Rodriguen ve Rus Rock Grubu "Leningrad" dâhil 1.000 üzerinde müşteriye yardımcı olmuştur. 2001 yılında Marinello Güzellik Okulu’nda medikal estetisyenlik eğitimi ve 2003 yılında Kaliningrad Devlet Üniversitesi’nden İşletme alanında Lisans derecesi almıştır.

Zihinsel Sağlık

Trudi Griffin, LPC, MS

Trudi Griffin, LPC, MS

Lisanslı Profesyonel Danışman

Trudi Griffin Wisconsin’de Lisanslı Profesyonel Danışman’dır. Yüksek Lisans derecesini 2011 yılında Marquette Üniversitesi’nden Klinik Zihinsel Sağlık Danışmanlığı alanında almıştır.

Klare Heston, LCSW

Klare Heston, LCSW

Klinik Sosyal Çalışma Görevlisi

Klare Heston Ohio’da Klinik Sosyal Hizmet Görevlisi’dir. Sosyal Çalışmalar alanındaki Yüksek Lisana derecesini Virginia Commonwealth Üniversitesi’nden 1983 yılında almıştır.

Paul Chernyak, LPC

Lisanslı Profesyonel Danışman

Paul Chernyak Chicago’da Lisanslı Profesyonel Danışman’dır. 2011 yılında Amerikan Profesyonel Psikoloji Okulu’ndan mezun olmuştur.

Tasha Rube, LMSW

Tasha Rube, LMSW

Lisanslı Uzman Sosyal Çalışma Görevlisi

Tasha Rube Missouri’de Lisanslı Uzman Sosyal Çalışma Görevlisi’dir. Sosyal Çalışma alanındaki Yüksek Lisansı’nı 2014 yılında Missouri Üniversitesi’nden almıştır.

Liana Georgoulis, PsyD

Dr. Liana Georgoulis 10 yıldan fazla deneyime sahip Lisanslı bir Klinik Psikolog’dur ve şu anda Los Angeles’da bulunan Coast Psychological Services’de Klinik Direktör’dür. Psikoloji alanındaki Doktorasını 2009 yılında Peperdine Üniversitesi’nden almıştır. Çalışmalarıyla ergenlere, yetişkinlere ve çiftlere bilişsel davranış terapisi ve diğer kanıta dayalı terapiler sağlar.

Tiffany Douglass, MA

Tiffany Douglass, MA

Wellness Retreat Recovery Center Kurucusu

Tiffany Douglass, San Jose, Kaliforniya’da bulunan, JCAHO’dan (Sağlık Kuruluşları Akreditasyonu Birleşik Komisyonu) akreditasyona sahip bir uyuşturucu ve alkol tedavi programı olan Wellness Retreat Recovery Center’ın kurucusudur. Madde bağımlılığı tedavisi konusunda on yıldan fazla deneyime sahiptir ve madde bağımlılığının hastane dışı bir merkezde tedavisi konusundaki gayretleri nedeniyle 2019 yılında Global İyi Niyet Elçisi olarak atanmıştır. Tiffany 2004 yılında Emory Üniversitesi’nden Psikoloji alanında Lisans ve 2006 yılında Claremont Enstitüsü’nden Kurumsal Davranış ve Program Değerlendirmesi konusunda çalıştığı Psikoloji alanında Yüksek Lisans derecesi almıştır.

Adam Dorsay, PsyD

Adam Dorsay, PsyD

Lisanslı Psikolog ve TEDx Konuşmacısı

Dr. Adam Dorsay, San Jose, Kaliforniya’da özel muayenehanesinde çalışan lisanslı bir psikologdur. Yüksek başarılı yetişkinlere, ilişki sorunları, stress azaltımı, anksiyete ve hayatlarında daha fazla mutluluk edinmek konularında yardımcı olmada uzmandır. 2016 yılında erkekler ve duygular hakkında çok izlenen bir TEDx konuşması yapmıştır. Facebook Genel Merkezi’nde uluslararası bir program olan Project Reciprocity’nin ortak yaratıcısıdır ve şu anda Digital Ocean’a, Güvenlik Ekibi’ne yardım ederek danışmanlık yapmaktadır. Klinik Psikoloji alanındaki doktorasını 2008 yılında almıştır.

Chloe Carmichael, PhD

Chloe Carmichael, PhD

Lisanslı Klinik Psikolog

Chloe Carmichael, doktora derecesine sahip, lisanslı bir klinik psikologdur. New York City’de ilişki sorunları, stress yönetimi ve kariyer koçluğu konularına odaklanan başarılı bir özel muayenehane yürütmektedir. Doktora derecesini Long Island Üniversitesi’nden Klinik Psikoloji alanında almıştır ve Amazon’da en çok satan Dr. Chloe’s 10 Commandments of Dating’in yazarıdır.

Lauren Urban, LCSW

Lauren Urban, LCSW

Psikoterapist

Lauren Urban Brooklyn, New York’da yer alan, çocuklarla, ailelerle, çiftlerle ve bireylerle çalışmada 13 yıldan fazla terapi deneyimine sahip bir psikoterapisttir. Yüksek Lisans derecesini 2006 yılında Hunter College’den Sosyal Çalışmalar alanında almıştır ve müşterileriyle, koşullarını ve hayatlarını değiştirmekte onları güçlendirmek üzere çalışmaktadır.

Natalia S. David, PsyD

Dr. Natalia David, Teksas Southwestern Medical Center’da Psikoloji alanında Yardımcı Doçent’tir. Psikoloji alanındaki doktorasını 2017 yılında Alliant International Üniversitesi’nden almıştır.

William Gardner, PsyD

William Gardner, PsyD

Klinik Psikolog

Dr. William Gardner, San Francisco’nun finans bölgesinde Stanford eğitimli bir Klinik Psikolog’dur. Bilişsel davranış tekniklerini kullanarak, belirtileri azaltmak ve toplam işleyişi iyileştirmek üzere yetişkinlere, kişiye özel psikoterapi sağlamaktadır. 10 yıldan fazla klinik deneyime sahiptir.

Jin S. Kim, MA

Jin S. Kim, MA

Lisanslı Evlilik ve Aile Terapisti

Jin Kim Los Angeles, Kaliforniya dışında yerleşik, Lisanslı bir Evlilik ve Aile Terapistidir. Jin, LGBTQ bireyler, beyaz olmayan kişiler, birden fazla kimliğin ve kesişen kimliklerin uzlaşmasıyla ilgili zorluklar yaşayabilecek kişilerle çalışma konusunda uzmandır. Jin, Yüksek Lisans derecesini Los Angeles Antioch Üniversitesi’nden, Klinik Psikoloji alanında, LGBT ile Barışık Psikoloji konusunda uzmanlaşarak almıştır.

Kamal Ravikant

Kamal Ravikant

Love Yourself Like Your Life Depends On It'in Yazarı

Kamal Ravikant, Love Yourself Like Your Life Depends On It (Hayatın Buna Bağlıymış Gibi Kendini Sev) adlı en çok satanlar arasında yer alan kitabın yazarıdır. Himalayalar’da keşişlerle meditasyon yapmış, ABD ordusuna piyade askeri olarak hizmette bulunmuş, birçok şirketin ve Silikon Vadisi’ndeki Venture Capital’in ortak kurucusu olmuştur. Fakat şu ana kadar yaptığı en dönüştürücü şey, kendini sevmeyi öğrenmek olmuştur.

Masha Kouzmenko

Masha Kouzmenko

Meditasyon Koçu

Masha Kouzmenko, Meditasyon Koçu ve San Francisco Bay Bölgesi’nde işletmelere farkındalık meditasyonu ve yoga eğitimi gibi bütüncül sağlık eğitim hizmetleri sunan bir şirket olan Silicon Valley Wellness’ın ortak kurucusudur. Beş yıldan fazla meditasyon ve yoga eğitmenliği deneyimine sahiptir ve rehberli meditasyon alanında uzmandır. Berkeley’deki Kaliforniya Üniversitesi’nden Ekonomi alanında Lisans derecesine sahiptir.

Karissa Brennan, LMHC, MA

Karissa Brennan, LMHC, MA

Zihin Sağlığı Danışmanı

Karissa Brennan New York’ta lisanslı bir Zihin Sağlığı Danışmanı’dır. Yüksek Lisans derecesini 2011 yılında New York Şehir Üniversitesi Şehir Fakültesi’nden almıştır

Salina Shelton, LPC, MA

Salina Shelton, LPC, MA

Lisanslı Profesyonel Danışman

Salina Shelton Teksas’da Sanat Terapisi alanında uzman, Lisanslı Profesyonel Danışman’dır. Danışmanlık Yüksek Lisans derecesini 2013 yılında San Antonio’daki Teksas Üniversitesi’nden almıştır.

Kryss Shane, LMSW

Kryss Shane, LMSW

Lisanslı Uzman Sosyal Çalışma Görevlisi

Kryss Shane çift lisanslı bir Sosyal Çalışma Görevlisi, konuşmacı, LGBT uzmanı ve New York’ta kapsayıcılık danışmanıdır. Sosyal Çalışmalar alanındaki Yüksek Lisans derecesini 2010 yılında Barry Üniversitesi’nden almıştır.

Alicia Hyatte, LMSW

Alicia Hyatte, LMSW

Danışman

Alicia Hyatte, Florida Whole Family Living’de Sağlık Koçu ve Danışman’dır. Sosyal Çalışmalar alanındaki Yüksek Lisans derecesini 2002 yılında Florida Uluslararası Üniversitesi’nden almıştır.

Tamara L. Hartl, PhD

Dr. Tamara Hartl Kaliforniya’da lisanslı bir Klinik Psikolog’dur. Doktora sonrası çalışmalarını VA Palo Alto Health Care System ve Stanford’da bir programla 2004 yılında tamamlamıştır.

John A. Lundin, PsyD

John A. Lundin, PsyD

Klinik Psikolog

John Lundin, zihinsel sağlık sorunlarını tedavi etmede 20 yıllık deneyime sahip bir klinik psikologdur. Dr. Lundin her yaştan kişilerde anksiyete ve ruhsal durum sorunlarını tedavi etme konularında uzmandır. Klinik Psikoloji alanındaki doktorasını Wright Enstitüsü’nden almıştır ve Kaliforniya’nın Bay Bölgesi’nde çalışmaktadır.

Dr. Niall Geoghegan, PsyD

Dr. Niall Geoghegan, PsyD

Klinik Psikolog

Dr. Niall Geoghegan, CA’da yer alan Berkeley’de Klinik Psikolog’dur. Bütünlük (Tutarlılık) Terapisi alanında uzmandır ve aksiyete, depresyon, öfke yönetimi ve kilo verme gibi konularda hastalarıyla çalışmaktadır. Klinik Psikoloji alanındaki doktora derecesini Berkeley, CA’daki Wright Institude’den almıştır.

Eric A. Samuels, PsyD

Eric A. Samuels, PsyD

Klinik Psikolog

Eric A. Samuels Kaliforniya’daki San Francisco ve Oakland’da serbest hekimlik yapan Lisanslı bir Klinik Psikolog’dur. Klinik Psikoloji alanındaki Psikoloji Doktorluğu derecesini 2016 yılında Wright Institute’dan almıştır. Amerikan Psikoloji Birliği ile Cinsiyet ve Cinsel Çeşitlilik için Psikoterapistler Birliği Gaylesta’nın da üyesidir. Eric erkeklerle, genç yetişkinlerle, çeşitli cinsel eğilim ve cinsiyet kimliklerindeki kişilerle çalışma alanında uzmanlaşmıştır.

Elizabeth Weiss, PsyD

Elizabeth Weiss, PsyD

Klinik Psikolog

Dr. Elizabeth Weiss Kaliforniya Palo Alto’da lisanslı bir klinik psikologdur. Psikoloji doktorluğu derecesini 2009 yılında Palo Alto Üniversitesi’nin PGSP- Stanford Psikoloji Doktorluğu Konsorsiyumu’ndan almıştır. Travma, yas ve kendini toparlama üzerinde uzmanlaşmıştır. Zor ve travmatik deneyimlerden sonra kişilerin benliğiyle tekrar bağlantı kurmalarına yardımcı olmaktadır.

Laurel Schwartz, MSW

Laurel Schwartz, MSW

Crisis Text Line'da Kriz Danışmanı

Laurel Schwartz, kriz sırasında ABD’deki kişilerle 100 milyon üzerinde mesajlaşma yapmış kâr amaçsız bir kuruluş olan Crisis Text Line’ın Kriz Danışmanı’dır. Crisis Text Line mesaj yoluyla 7/24, ücretsiz kriz desteği sağlar ve kriz içinde olanlar eğitimli bir Kriz Danışmanıyla bağlantıya geçmek için 741471 numarasına (ABD içi) mesaj atabilirler. Laura Sosyal Çalışma alanındaki yüksek lisans derecesini 2019 yılında Kolombiya Üniversitesi’nden almıştır.

Ashley Womble, MPH

Ashley Womble, MPH

New York Şehir Üniversitesi'nden Halk Sağlığı Yüksek Lisans Derecesi

Ashley Womble yazar ve zihinsel sağlık destekçisidir. Ücretsiz, 7 gün 24 saat zihinsel sağlık desteği sağlayan Crisis Text Line’ın İletişim Kısmı Başkanı’dır. Ashley, “Everything Is Going to Be OK: A Real Talk Guide to Living Well with Mental Illness” (Her Şey Yoluna Girecek: Zihinsel Rahatsızlıkla Sağlıklı Yaşam İçin Gerçek Bir Konuşma Rehberi) adlı kitabın yazarıdır. CUNY Halk Sağlığı ve Sağlık Politikası Enstitüsü’nden Halk Sağlığı alanında Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

Soken Graf

Soken Graf

Sertifikalı Meditasyon Koçu

Soken Graf, Meditasyon Koçu, Budist Rahibi, Sertifikalı İleri Rolfer (bir tür bağ dokusu masajı uygulayıcısı), kitabı basılmış bir yazar ve New York’ta bulunan ruhsal yaşam koçluk hizmeti işletmesi Bodhi Heart Rolfing and Meditation’ın yöneticisidir. Soken 25 yıldan fazla Budist eğitimi deneyimine sahiptir ve girişimcilere, işletme sahiplerine, tasarımcılara ve profesyonellere tavsiyelerde bulunur. Amerikan Yönetim Derneği gibi kuruluşların eğitimlerinde, Bilinçli Farkındalığa Sahip Liderlik, Farkındalığı Beslemek ve Anlama Erdemi: Çalışma-Hayat Dengesinin Müşfik Temelleri gibi konularda danışman olarak çalışmıştır. Rahip olarak çalışmasına ek olarak Soken, Yapısal Entegrasyon Rolf Enstitüsü’nden İleri Rolfing, Viseral (İç Organ) Manipülasyonu, Kraniosakral Terapi, SourcePoint Therapy® (enerji yapı ve modelleriyle çalışarak iyileşmeyi teşvik eden terapi çalışması) ve Düşük Yoğunluklu Lazer Terapisi alanlarında sertfikalara sahiptir.

Spor ve Kişisel Antrenman

Laila Ajani

Laila Ajani

Fitness Eğitmeni

Laila Ajani, Fitnes Eğitmeni ve San Francisco Bay Bölgesi’nde bulunan kişisel bir antrenman kuruluşu olan Push Personal Fitness’in kurucusudur. Laila rekabetçi atletizm yarışmaları (jimnastik, powerlifting ve tenis), kişisel antrenman, uzak mesafe koşusu ve Olimpik ağırlık kaldırma konularında uzmanlığa sahiptir. Laila, Ulusal Güç ve Kondisyon Birliği (NSCA) ve ABD Powerlifting (USAPL) sertifikalıdır ve Düzeltici Egzersiz Uzmanı’dır (CES).

Danny Gordon

Danny Gordon

Sertifikalı Kişisel Eğitmen

Danny Gordon American College of Sports Medicine (ACSM) Sertifikalı bir Kişisel Eğitmen ve San Francisco Bay bölgesinde The Body Studio for Fitness adlı fitness stüdyosunun Sahibidir. 20 yıldan fazla beden eğitimi ve öğretmenliği deneyimiyle, kendi stüdyosunda yarı-özel kişisel eğitime odaklanmıştır. Danny Kişisel Eğitmen Sertifikasını East Bay, California State Üniversitesi ve American College of Sports Medicine (ACSM)’den almıştır.

Laura Flinn

Laura Flinn

NASM Sertifikalı Kişisel Eğitmen

Laura Flinn National Academy of Sports Medicine (NASM) Sertifikalı bir Kişisel Eğitmen, ABD Olimpik Ağırlık Kaldırma ve Spor Performansı Koçu ve Sertifikalı Fitness Beslenme Uzmanı’dır. Ayrıca TRX Suspension Eğitmeni niteliğine de sahiptir. Laura, San Francisco Bay Bölgesi’nde kendi kişisel eğitim programını yürütmektedir. Kilo verme, kas geliştirme, kardiyovasküler antrenmanlar ve güç antrenmanları gibi konularda uzmanlaşmıştır.

Monica Morris

Monica Morris

ACE Sertifikalı Kişisel Eğitmen

Monica Morris San Francisco Bay bölgesinde, ACE (Amerikan Egzersiz Konseyi) Sertifikalı bir Kişisel eğitmendir. 15 yıldan fazla fitness eğitim deneyimiyle Monica, kendi beden eğitimi çalışmasına başlamış ve 2017 yılında ACE sertifikasını kazanmıştır. Çalışmaları uygun ısınmalar, soğumalar ve esneme teknikleri üzerinde durur.

Francisco Gomez

Francisco Gomez

Fiziksel Eğitim Koçu

Francisco Gomez, San Francisco Bay Bölgesi’nde 2001 yılında kurulmuş bir spor salonu olan FIT Potato Gym’in Baş Koçu’dur. Francisco, dayanıklılık atletlerinin Boston Maratonu gibi önde gelen maratonlara hazırlanmasında yardımcı olan eski bir yarış koşucusudur. Francisco, Sakatlanma Tedavisi, Esneklik, Maraton Eğitimi ve Yetişkin Fitness’ı konularında uzmanlaşmıştır. Beslenme ve Egzersiz Fizyolojisi ve Koşma alanında Lisans derecesine sahiptir.

Julian Arana, M.S.eD., NCSF-CPT

Julian Arana, M.S.eD., NCSF-CPT

Sertifikalı Kişisel Antrenör

Julian Arana Kişisel Antrenör ve Florida, Miami’de kişisel bir antrenman ve sağlıklı yaşam stüdyoları grubu olan B-Fit Training Studios’un Kurucusu’dur. Julian 12 yıldan fazla kişisel antrenörlük ve koçluk deneyimine sahiptir. Ulusal Güç ve Fitness Konseyi (NCSF) tarafından sertifikalandırılmış kişisel bir antrenördür (CPT). Florida Uluslararası Üniversitesi’nden Egzersiz Psikolojisi alanında Lisans ve Miami Üniversitesi’nden güç ve kondisyon alanında uzmanlaştığı Egzersiz Psikolojisi alanında Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

Tiffany Stafford, CPT

Tiffany Stafford, CPT

Yaşam Koçu, Kişisel Eğitmen ve Bütüncül Beslenme Uzmanı

Tiffany Stafford, Sertifikalı Kişisel Antrenör, Bütüncül Beslenme Uzmanı ve Oregon, Hillsboro’da kişiler ve küçük gruplar için bir antrenman stüdyosu olan LifeBODY Fitness’ın sahibidir. 15 yıldan fazla kişisel antrenmanlık ve koçluk deneyimine sahiptir. Sağlıklı yaşam antrenörlüğü, yaşam koçluğu ve bütüncül beslenme eğitimi konularında uzmandır. Kişisel eğitim sertifikasını Ulusal Spor Hekimliği Akademisi’nden (NASM) almıştır.

Michele Dolan

Michele Dolan

Sertifikalı Kişisel Eğitmen

Michele Dolan İngiliz Kolombiyası’nda BCRPA Sertifikalı Kişisel Eğitmen’dir. 2002 yılından bu yana kişisel eğitmen ve fitness öğretmenidir.

Adrian Tandez

Adrian Tandez

Kendini Savunma Uzmanı

Adrian Tandez, dünyaca tanınan bir kendini savunma eğitim merkezi olan Tandez Academy’nin kurucusu ve baş eğitmenidir. Bruce Lee tarafından geliştirilen Jeet Kune Do, Filipin Dövüş Sanatları ve efsanevi dövüş sanatçısı Dan Inosanto altında Silat alanlarında sertifikalı bir eğitmendir. 25 yıldan fazla süredir bu dövüş sanatlarının eğitimini vermektedir.

Sahaj Grover

Sahaj Grover

Satranç Ustası

Sahaj Grover bir Satranç Ustası, Dünya Şampiyonu ve Usta unvanını 16 yaşında elde etmiş bir Koç’tur. World Junior Bronz Madalyası Sahibi, World U10 Şampiyonu, South African Open 2017 ve 2018 Şampiyonu ve Arnold Classic 2018 ve 2019 Galibi’dir.

Dany Zelig

Dany Zelig

Krav Maga Eğitmeni

Dany Zelig, San Francisco, Kaliforniya genel merkezli Tactica and the Tactica adlı Krav Maga Enstitüsü’nün Kurucusu ve Sahibi’dir. Imi Lichtenfeld’ın ikinci nesil İsrailli Krav Maga eğitmenidir ve sertifikasını doğrudan Imi’nin en kıdemli öğrencisi ve Rütbe Komitesi Başkanı’ndan almıştır. Askeri Krav Maha Eğitmenlik sertifikasını 1987 yılında İsrail’deki Wingate Enstitüsü’nden almıştır.

Tsahi Shemesh

Tsahi Shemesh

Baş Eğitmen ve Krav Maga Experts Direktörü

Tsahi Shemesh, Krav Maga konusunda uzmanlaşmış bir kendini savunma uzmanıdır. Shemesh, New York’daki Krav Maga Experts’in Kurucusu ve Program Direktörü’dür. Yüzlerce eğitmen sertifikalandırmış ve onun müfredatı tüm dünyada bir düzineden fazla ülkede kullanılmıştır.

Alyssa Chang

Alyssa Chang

Sağlıklı Yaşam + Beslenme Koçu ve Eğitmeni

Alyssa Chang San Francisco Bay Bölgesi’nde bir beslenme koçu ve eğitmendir. Beyin tabanlı kapsamlı sinirbilim geçmişini, iyileşmek, hedeflere ulaşmak ve ağrısız hareket etmek için beyinleriyle bedenlerinin bağlantısını geliştirmeleri konusunda müşterileriyle çalışmakta kullanır. East Bay, California State Üniversitesi’nden Kinezyoloji ve Egzersiz, Beslenme ve Sağlıklı Yaşam alanlarında Lisans derecesine sahiptir. Precision Nutrition ve Z-health Performance sertifikalıdır ve Güçlendirme ve Zindelik Konseyi (National Council for Strength and Fitness) onaylıdır.

Kristi Major

Kristi Major

ACE Sertifikalı Kişisel Eğitmen

Kristi Major, San Francisco Bay Bölgesi’nde ACE (Amerikan Fitnes Konseyi) sertifikalı bir Kişisel Eğitmen’dir. Kristi 18 yıldan fazla kişisel eğitmenlik deneyimine ve fitness, sağlık, beslenme ve takviye konularında 90 saatten fazla sertifika yenileme çalışmasına sahiptir. Amerikan Kalp Derneği’nden (AHA) CPR ve AED sertifikalı olup, Radyo Televizyon alanında lisans derecesi bulunmaktadır.

Shira Tsvi

Shira Tsvi

Kişisel Antrenör ve Fitness Eğitmeni

Shira Tsvi, 7 yıldan fazla kişisel antrenörlük ve 2 yıldan fazla grup eğitim departmanına önderlik etme deneyimine sahip bir Kişisel Antrenör ve Fitness Eğitmeni’dir. Shira, Ulusal Egzersiz Uzmanları Fakültesi’nden (NCEP) ve İsrail’deki Orde Wingate Beden Eğitimi ve Spor Enstitüsü’nden sertifikaya sahiptir. Çalışmalarını San Francisca Bay Bölgesi’nde sürdürmektedir.

Brad Hurvitz

Brad Hurvitz

Sertifikalı Hayatta Kalmak İçin Yüzme Eğitmeni

Brad Hurvits, La Jolla, Kaliforniya’da yer alan ve ergenler için bir yüzme okulu olan My Baby Swims’de çalışan Sertifikalı bir Yüzme Eğitmeni’dir. Brad ISR’nin (Çocuk Yüzme Becerisi) Self-Rescue® (kendi hayatını kurtama) programında ISR eğitmeni olarak eğitim almıştır. Altı aylık ila altı yaş arasındaki çocuklara nefes almak için sırt üstü suyun üzerinde kalmak, duvara geri yüzmek gibi hayatta kalma becerilerini öğretirken aynı zamanda çocukların ebeveynlerine de çocuklarını nasıl daha güvende tutabilecekleri konusunda eğitim vermekte uzmandır. Oregon Eyalet Üniversitesi’nden İşletme yüksek lisans derecesine sahiptir.

Scott Anderson, MA, ATC, SFMA, DNSP

Scott Anderson, MA, ATC, SFMA, DNSP

Spor Hekimliği ve Sakatlanma Önleme Uzmanı

Scott Anderson, Stanford Üniversitesi dışında kurulan ödüllü bir startup olan SyncThink’in Baş Klinik Sorumlusu’dur. Scott daha önce 2007 ve 2017 yılları arasında on yılın üzerinde Stanford Üniversitesi Spor Hekimliği/Atletik Eğitim Direktörü olarak hizmet vermiştir. Scott 18 yıldan fazla klinik deneyim ve yönetim deneyimine sahip olup, gelişimsel kinesiyoloji, sinirbilim/sarsıntı ve hareket bozukluğunu içeren klinik uzmanlık konularında tanınmış uluslarası bir konuşmacıdır. Sertifikalı Dinamik Nöromasküler Dengeleme Uygulayıcısı’dır (DNSP), Spor Güvenliği Uzmanı’dır ve Seçici İşlevsel Hareket Değerlendirmeleri (SFMA) ile İşlevsel Hareket Gözlemleri (FMS) yürütme sertifikasına sahiptir. 2000 yılında Washington Üniversitesi’nden Atletik Eğitim alanında Lisans derecesi, 2002 yılında Saint Mary Yüksekokulu’ndan Spor İdaresi alanında Yüksek Lisans derecesi almıştır.

Herb Perez

Herb Perez

Taekwondo Grand Master

Herb Perez, 1992 yılında Teakwondo’da Olimpik altın madalya kazanmıştır. Perez ABD Teakwondo Koç ve Atleti geliştirme müfredatını oluşturmuştur ve şu anda Dünya Teakwondo Federasyonu’nda Eğitim Komitesi Başkanı olarak hizmet vermektedir.

Daniel Leon

Daniel Leon

Profesyonel Futbol Oyuncusu

Daniel Leon 2011-2013 arasında İspanya ve Polonya’da profesyonel olarak futbol oynamıştır. Profesyonel olarak oynamaya başlamadan önce Stanford Üniversitesi Varsity Futbol Takımı’nda oynamıştır.

Bobby Warshaw

Bobby Warshaw

Profesyonel Futbolcu

Bobby Warshaw profesyonel bir Amerikan futbolu oyuncusudur. Stanford Üniversitesi’nde okul futbol oyuncusu olarak futbola başlayan oyuncu profesyonel kariyerine FC Dallas ile başlamıştır.

Cynthia Barboza

Cynthia Barboza

Profesyonel Voleybol Oyuncusu

Cynthia Barboza 10 yıl boyunca ABD Kadın Voleybol Takımı’nda yer almıştır. Stanford Üniversitesi için 4 yıl boyunca köşe smaçör olmuş ve Japonya, Rusya ve İtalya’da profesyonel olarak oynamıştır.

Drew Hutchins

Drew Hutchins

Stanford Üniversite Erkek Futbol Takımı, 2010-2014

Drew Hutchins Cornell Üniversitesi’nde, Üniversite Erkek Futbol Takımı’nın Yardımcı Koçu’dur. 2010-2014 yılları arasında, Hutchins Stanford Üniversitesi, Üniversite Erkek Futbol Takımı’nda oynamıştır.

Eric Kottke

Eric Kottke

Triatlet ve Koç

Eric Kottke 18 yıldan fazla süredir triathlon yapmaktadır. İlk sprint triatlonunu 1997 yılında L.A.’de tamamlamıştır.

Henry Brown

Henry Brown

Ultimate Frizbi Oyuncusu

Henry Brown Santa Clara Üniversitesi’nde ultimate frizbi oynamaktadır.

Alison Buchanan

Alison Buchanan

Yoga Eğitmeni

Alison Buchanan, Seattle’da Power Vinyasa Yoga Öğretmeni’dir. Tanınmış yoga eğitmeni Baron Baptiste ile 300 saat üzerinde bir eğitimi tamamlamıştır ve sertifikalı bir Baptiste Eğitmeni’dir.

Christine Amber

Christine Amber

Sertifikalı Binicilik Eğitmeni

Christine Amber, Kaliforniya’da hem binicileri hem de atları eğittiği bir atlı binicilik hizmetleri işi yürütmektedir. American Riding Instructors (Amerikalı Binicilik Eğitmenleri) ve American Association for Horsemanship Safety (Amerika Binici Güvenliği Federasyonu) tarafından onaylıdır.

Reena Vokoun, MA

Reena Vokoun, MA

Fitness Eğitmeni

Reena Vokoun Kaliforniya’da ACE sertifikalı bir fitness ve dans eğitmenidir. Sağlık, zindelik ve fitness içeren bir yaşam tarzı şirketi olana Passion Fit’in kurucusudur.

Robin Abellar

Robin Abellar

Sertifikalı Kişisel Eğitmen

Robin Abellar Kaliforniya’da ACE Sertifikalı bir Kişisel Eğitmen’dir. Ayrıca sertifikalı Yoga, Barre, Spin, Senior Fitness ve POP Pilates eğitmenidir. Abellar yoga, kilo verme ve sıkılaşma konularında uzmandır.

Gary Petrin

Gary Petrin

Basketbol Koçu

Gary Petrin, genç basketbol koçlarına kaynaklar sağladığı AVCSS Basketball’un kurucusu ve başkanıdır. Farklı seviyelerde basketbol koçluğu konusunda 30 yılın üzerinde deneyime sahiptir.

Caitlin Downey

Caitlin Downey

Yoga Eğitmeni

Caitlin Downey Vermont’ta Tescilli Bir Yoga Eğitmeni’dir. 2014 yılından bu yana Yoga Eğitmeni olarak çalışmaktadır ve Phoenix Rising Yoga Therapisti belgesi için 600 saatlik eğitimi doldumuştur.

Rishabh Mehan

Rishabh Mehan

Kriket Koçu

Rishabhn Mehan İngiltere’de Kriket Sistemleri Operatörü’dür. Gençlere ve Yetişkinlere Kriket Koçluğu (QCF) alanındaki Seviye 2 Sertifikası’nı aldığı 2016 yılından bu yana Londra’da kriket koçluğu yapmaktadır.

Andre Martins

Andre Martins

İş Yeri Sahibi, Orlanda Kart Center

Andre Martins Florida’daki Orlanda Kart Center’ın kurucusu ve sahibidir. 25 yılın üzerinde bir süre boyunca go-kartlarla çalışmış ve tüm dünyada go-kart yarışlarına katılmıştır.

Misty Benson

Misty Benson

Futbol Koçu

Misty Benson Teksas’da Futbol Koçu’dur. 2003 yılından bu yana lise futbol takimlarının baş koçu olmuştur ve 2013 yılından bu yana ABD Ulusal Futbol Takımlarının Koordinatörü’dür.

Jasper Sidhu, DC

Dr. Jasper Sidhu 20 yıldan fazla deneyime sahip bir Kiropraktör (masör)’dür. DC (Kiropratik Doktorluğu) derecesini 1994 yılında Canadian Memorial Kiropratik Fakültesi’nden almış ve sonrasında Rehabilitasyon alanında 3 yıllık bir Sertifika Programı’nı tamamlamıştır.

Jourdan Evans, PhD

Jourdan Evans, PhD

Kişisel Eğitmen

Jourdan Evans Los Angeles’da ACE sertifikalı Kişisel Eğitmen’dir. Fizik Tedavi alanındaki Doktora derecesini St. Ambrose Üniversitesi’nden 2012 yılında, ACE sertifikasını ise 2013 yılında almıştır.

Erika Noble

Erika Noble

PCIA Sertifikalı Kaya Tırmanışı Eğitmeni

Erika Noble Stanford Üniversitesi’nden Yönetim Bilimleri ve Mühendislik alanında lisans derecesine sahiptir. Stanford Kaya Tırmanışı ekibinin bir parçası olarak üniversite kaya tırmanışı yarışmalarında yer aldıktan sonra Lake Tahoe’de Kaya Tırmanışı Eğitmeni olarak çalışmaya başlamıştır. Kaliforniya ve Güneybatı’da kaya tırmanışlarına devam etmektedir.

Thomas Churchill

Thomas Churchill

Doğa Yürüyüşü Gezi Lideri

Thomas Churchill son beş yıldır Stanford Kampüse Alışma Gezileri Lideri ve Macera Program Rehberi olarak Kaliforniya’da doğa gezilerine liderlik etmektedir. Son olarak Thomas, Stanford Sierra Konferans Merkezi’nde 3 ay boyunca Kuzey Kaliforniya’nın ıssız yabani doğasında günlük gezilere liderlik etmiştir.

Gavin Nelson

Gavin Nelson

Yelkencilik Öğretmeni

Gavin Nelson Connecticut kıyılarında büyümüş ve çok küçük yaşta yelkenciliğe başlamıştır. Hem Connecticut’ta hem de Lake Tahoe bölgesinde farklı yaş gruplarına yelkencilik kamp eğitimi vermiştir.

Tyler Courville

Tyler Courville

Ultra ve Dağ Koşucusu

Tyler Courville, Salomon Running’in marka yüzüdür. Amerika Birleşik Devletleri ve Nepal’de 10 ultra ve dağ yarışında koşmuş ve 2018 Crystal Mountain Maratonu’nu kazanmıştır.

Ellen East

Ellen East

Yoga Stüdyosu Sahibi ve Eğitmen

Ellen East sertifikalı bir yoga eğitmeni ve Georgia’da bulunan Hartwell’deki Studio 4 WholeHealth’in sahibidir. 200RYT sertifikasını Yoga Alliance’dan almıştır ve 25 yıldan fazla süredir yoga yapmaktadır.

Clare Flanagan

Clare Flanagan

Eski Yarış Koşucusu

Clare Flanagan NACAA Division I’de (ABD Üniversiteler Ulusal Atletik Birliği’nin en üst düzeyi) Stanford Üniversitesi adına eski yarış kross koşucusudur. 10 yıldan fazla zamandır koşmaktadır. Şu ana kadar Minnesota’da altı A Sınıfı Eyalet Şampiyonası kazanmış, 1600m’de A Sınıfı Eyalet rekoru kırmış ve Nike Cross Country Ulusal Yarışmaları için seçilmiştir.

Peter Fryer

Peter Fryer

Tenis Profesyoneli ve Yazar

Peter Fryer, Derry Kuzey İrlanda’da bir tenis yazarı ve koçtur. Profesyonel tenis öğretmenliği eğitimini üniversiteyi bitirdikten kısa bir süre sonra tamamlamıştır ve 13 yıldan fazla süredir tenis öğretmenliği yapmaktadır. 2010 yılında Love Tennis adlı blogunu açmıştır ve BBC ile ulusal medya kuruluşlarına katkı sağlamaktadır.

Vitaly Neimer

Vitaly Neimer

Uluslararası Satranç Ustası

Vitaly Neimer stranç oyuncusu olarak 25 yıldan fazla deneyime sahip bir Uluslararası Satranç Ustası ve Sertifikalı Profesyonel Satranç Koçu’dur. 15 yıldan fazla eğitim deneyimine sahiptir ve bu süre boyunca 3500 üzerinde öğrenciye eğitim vermiştir.

Asher Smiley

Asher Smiley

Krav Maga Eğitmeni

Asher Smiley Petaluma, California’da bulunan Kral Maga Revolution’un Sahibi ve Baş Eğitmeni’dir. Asher, uluslararası en iyi Krav Maga eğitmenlerinden eğitim almıştır. 2017 yılında International Kapap Federation Combat Krav Maga International’dan eğitim alarak 7 günlük taktik seminerini ve 8 günlük eğitmen kursunu tamamlamıştır.

Mark Vinci

Mark Vinci

Model Mugging Self Defense'in Direktörü

Mark Vinci, 1971’de koruma kıyafetli saldırıyı geliştiren orijinal adrenalin stres eğitim sistemi olan Model Mugging Self Defense’in direktörüdür. Program farklı disiplinlerden çıkarılan binlerce saldırı üzerinde çalışılıp, bu bilgilerin dövüş sanatlarına ve dövüş bilimi öğretme metodolojilerine uygulanmasıyla kurulmuştur. Mark 1990’ların ortasında Model Mugging System’ı Five Principles of Self Defense© ile birleştirmiş ve krimonoloji araştırma ve eğitim müfredatını güncellemiştir. Kanunları uygulama, askerlik ve dövüş sanatları geçmişine sahiptir ve adli psikoloji alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.

Ross Cascio

Ross Cascio

Dünya Genelinde Krav Maga Eğitmeni

Ross Cascio Dünya Genelinde bir Krav Maga, kendini savunma, fitnes ve döğüş eğitmenidir. 15 yıldan fazla süredir Los Angeles, Kaliforniya’daki Krav Maga Worldwide HQ Training Centers’da Krav Maga kendini savunma, fitness ve döğüş çalışmakta ve öğretmektedir. Kişilerin Dünya Genelindeki Krav Maga eğitimi yoluyla daha güçlü, daha güvende ve daha sağlıklı olmalarına yardımcı olmaktadır.

Walter Merino

Walter Merino

Futbol Koçu

Walter Merino Los Angeles, Kaliforniya bölgesi dışında bulunan Ole Soccer Club’ın ortak kurucusu ve Gençler Futbol Koçu’dur. Dört yaş ila lise ve üniversite seviyelerine kadar gençlere koçluk yapmıştır. Walter Cal Poly Pomona ve Los Angeles Mission College için üniversite futbol takımında oynamıştır. Başarıları arasında Olé Soccer Club’ın onun koçluğuyla 2017 Cal South Eyalet Kupası Governors B07 şampiyonu unvanını kazanması yer alır.

Val Cunningham

Val Cunningham

Sertifikalı Dans ve Yoga Eğitmeni

Val Cunningham, San Francisco’da bir dans stüdyosu olan Dance Loft’ta Baş Dans Eğitmeni, Sertifikalı Yoga Eğitmeni ve bir Koreograf’tır. Val 23 yıldan fazla dans eğitimi, performansı ve koreografisi deneyimine sahiptir ve salon, Latin ve swing danslarında uzmandır. Ayrıca house, hip-hop, jazz, bale ve modern dans konularında eğitim almıştır. ISTD (Emperyal Dans Öğretmenleri Birliği), ProDVIDA (Professional Dance Vision Uluslararası Dans Derneği) ve Zumba sertifikalıdır. Amerikan Ulusal Dans Konseyi üyesidir.

Bernat Franquesa

Bernat Franquesa

Lisanslı Futbol Koçu ve APFC'de Yöntem Bilimi Başkanı

Bernat Franquesa, merkezi San Diego, Kaliforniya’da bulunan, oyuncular ve koçlar için bir gençlik gelişim programı olan APFC’nin (Albert Puig Football Concepts) Ortak Kurucusu ve Yöntem Bilimi Başkanı’dır. APFC gençlere eğitim; koçlara, akademilere ve kulüplere ise eğitim içeriği ve danışmanlık hizmetleri sağlar. Bernat APFC’de oyuncu geliştirme programları için teknik esasları ortaklaşa geliştirme ve uygulamadan sorumludur. Catalunya ve ABD’de 15 yaşından bu yana futbol koçluğu yapmaktadır.

Susana Jones, C-IAYT

Susana Jones, C-IAYT

Sertifikalı Yoga Terapisti

Susana Jones, Sertifikalı Yoga Terapisti’dir. Şirketi Urban Yogi Ltd. Şti. yoluyla fiziksel, zihinsel ve duygusal zorluklarla ilgili stres ve ağrıyı azalmak için terapi olarak bire bir yoga hizmeti sunar. Uluslararası Yoga Terapistleri Derneği ve Yoga Birliği referanslarına sahiptir ve uluslararası akredite Soul of Yoga’da Yoga Terapisi Mentoru olarak hizmet verir. Susana ile İnternet Üzerinden Terapi Olarak Yoga seanslarından ABD’deki herkes faydalanabilir. Colorado Boulder Üniversitesi’nden Meslekler için Uluslararası İspanyolca alanında Lisans derecesine sahiptir.

Alana Silverman

Alana Silverman

Certified EAGALA Equine Specialist

Alana Silverman, Sertfikalı EAGALA (At Destekli Gelişme ve Öğrenme Derneği) At Uzmanı ve Los Angeles, Kaliforniya’da 200 at içeren önde gelen bir binicilik tesisi olan Paddock Riding Club’ın Müdür Yardımcısı’dır. Alana at bakımı ve at biniciliği konusunda 25 yıldan fazla deneyime sahiptir ve İngiliz biniciliği ve binicilik eğitimi konularında uzmandır. Arizona Üniversitesi’nden Psikoloji alanında Lisans derecesine sahiptir.

Isaac Hess

Isaac Hess

Beyzbol Koçu ve Eğitmen

Isaac Hess, Beyzbol Koçu, Eğitmen ve Los Angeles, Kaliforniya’da bulunan bir beyzbol eğitim programı olan MADE Baseball Development and Champion Mindset Training Program’ın Kurucusu’dur. Isaac, beyzbol koçluğu alanında 14 yıldan fazla deneyime sahiptir ve özel dersler ile turnuvalar alanında uzmandır. Hem profesyonel ligde hem de Washington Eyalet Üniversitesi ve Arizona Üniversitesi gibi üniversite liglerinde beyzbol oynamıştır. Isaac, 2007 ve 2008’de Baseball America’nın gelecek vadeden 10 kişisi arasında yer almıştır. 2007 yılında Arizona Üniversitesi’nden Bölgesel Gelişme alanında Lisans derecesi almıştır.

Steve Horney PT, MPT, MTC, CSCS

Steve Horney PT, MPT, MTC, CSCS

Lisanslı Fizik Tedavi Uzmanı ve Integrated Health Sciences'ın Sahibi

Steve Horney, Lisanslı Fizik Tedavi Uzmanı ve New York’ta sürekli eğitim, sağlık ürünleri, el ile fizik tedavi ve hareket fizik tedavisi hizmeti sağlayan bir şirket olan Integrated Health Sciences’ın sahibidir. Steve 15 yıldan fazla akademik ve profesyonel fizik tedavi eğitimine sahiptir ve sporcuların ağrı çekmemesi ve sakatlanmaya daha az yatkın olmasını hedeflediği sporcu değerlendirme ve tedavisi alanında uzmandır. Steve ayrıca Ulusal Kuvvet ve Kondisyon Derneği’nden (NSCA) sertifikalı bir kuvvet ve kondisyon uzmanıdır (CSCS). Quinnipiac Üniversitesi’nden 2004 yılında Sağlık Bilimleri alanında Lisans, 2006 yılında ise Fizik Tedavi alanında Yüksek Lisans (MPT) derecesi almıştır. Sonrasında 2014 yılında St. Augustine Üniversitesi’nde El İleTedavi Sertifika Programı’nı (MTC) tamamlamıştır.

Atthena Breitton, E-RYT 500

Atthena Breitton, E-RYT 500

Yoga Eğitmen ve Öğretmeni

Atthena Breitton, Yoga Alliance E-RYT 500 onaylıdır ve Sürekli Eğitim Sağlayıcısıdır. New York’ta butik bir yoga ve meditasyon stüdyosu olan AtthenaYoga’nın Kurucusu ve Baş Öğretmeni’dir. 2015 yılından beri öğretmenlik yapmaktadır ve NFL futbol oyuncusu Jordan Matthews ile Hip Hop Rapçi Lil Yatchy müşterileri arasında yer alır. Stüdyosuna ek olarak Atthena, şehirde Facebook, Ernst & Young, HSBC, U.S. Bank ve WPP önde gelen kuruluşlarda öğretmenlik yapar ve dersler verir. Atthena özverili sevgi, kendini adama ve ilahiyata hizmet yolu olan Bhakti Yoga’nın yolunu takip eder. Atthena Pennsylvania Üniversitesi’nden Finans ve Yönetim konularına yoğunlaştığı Ekonomi alanında lisans derecesine sahiptir.

Kate Jutagir

Kate Jutagir

Binicilik Uzmanı ve Eğitmeni

Kate Jutagir bir Binicilik Uzmanı, Engel Atlama Eğitmeni ve Kaliforniya, Castro Vadisi’nde 65 dönüm üzerine kurulu önde gelen bir binicilik eğitim harası olan Blackhound Equestrian’ın sahibidir. Spor alanında kariyer yapmaya kendini adamış öğrenciler için atlama tahtası olarak kullanılan bir binicilik okulu şeklinde tasarlanan Blackhound Equestrian, sporda kişisel gelişim için gerekli olan sağlam temeli sağlamaya odaklanan, tüm seviyeler için bir engel atlama eğitim programına dönüşmüştür. Kate 25 yıldan fazla binicilik eğitim ve öğretimi deneyimine sahiptir. Kate’in odağı olan at ile binici ortaklığının geliştirilmesi, hem yeni başlayanlar hem de ileri seviyedeki biniciler için eksiksiz bir binicilik eğitimi sağlar.

Kariyer ve Yaşam Koçluğu

John Keegan

John Keegan

İlişki Koçu

John Keegan, New York’ta ilişki koçu ve motivasyon konuşmacısıdır. İnsanlara aşkı bulmalarında yardımcı olmak için flört, cazibe ve sosyal dinamiklerdeki uzmanlığını kullandığı Awakened Lifestyle’ı yürütmektedir. Los Angeles’dan Londra’ya, Rio de Janeiro’da Prag’a uluslararası atölyeler düzenler ve eğitimler verir. Çalışmaları New York Times, Humans of New York ve Men's Health’de yer almıştır.

Jessica Engle, MFT, MA

Jessica Engle, MFT, MA

İlişki ve Flört Uzmanı

Jessica Engle, San Francisco Bay Bölgesi’nde ilişki koçu ve psikoterapisttir. Danışmanlık Psikolojisi alanındaki Yüksek Lisans derecesini aldıktan sonra 2009 yılında Bay Area Dating Coach’u kurmuştur. Jessica ayrıca lisanslı bir Evlilik ve Aile Terapisti ve 10 yıldan fazla deneyime sahip lisanslı Drama Terapistidir.

Connell Barrett

Connell Barrett

Flört Koçu

Connell Barrett, bir İlişki Uzmanı ve 2017 yılında New York dışında kurduğu kendi ilişki danışmanlık işletmesi olan Dating Transformation’ın Yöneticisi’dir. Connell müşterilerine kendi A.C.E. (Sahicilik, Netlik ve İfade Etme) Flört Sistemi’nden yola çıkarak tavsiyelerde bulunur. Flört uygulaması The League’de de flört koçudur. Çalışmaları Cosmopolitan, Oprah Magazine ve Today’de yer almıştır.

Joshua Pompey

Joshua Pompey

İlişki Uzmanı

Joshua Pompey, 10 yıldan fazla süredir kişilere çevrim içi flört dünyasında gezinmelerinde yardımcı olan bir İlişki Uzmanı’dır. Joshua 2009 yılından bu yana kendi ilişki danışmanlık işini %99 başarı oranıyla yürütmektedir. Çalışmaları CNBC, Good Morning America, Wired ve Refinery29’da yer almıştır ve dünyadaki en iyi çevrim içi flört uzmanı olarak gösterilmiştir.

Annie Lin, MBA

Annie Lin, MBA

Yaşam ve Kariyer Koçu

Annie Lin, New York’ta yer alan bir yaşam ve kariyer koçluk hizmetleri sağlayıcısı olan New York Life Coaching’in kurucusudur. Annie, 10.000 saat üzerinde müşteriye koçluk deneyimine sahiptir ve çalışmaları Elle Magazine, NBC News, New York Magazine ve BBC World News’te yer almıştır. Kariyer, ilişkiler, duygusal iyi oluş ve kişisel gelişime odaklanarak, hem bire bir hem de gruplara hizmet sağlar. Oxford Brooks Üniversitesi’nden İşletme yüksek lisans derecesine sahiptir.

Adrian Klaphaak, CPCC

Adrian Klaphaak, CPCC

Kariyer Koçu

Adrian Klaphaak, San Francisco Bay Bölgesi’nde butik bir kariyer ve hayat koçluğu şirketi olan A Path That Fits’in kurucusu ve kariyer koçudur. Dünyaya olumlu bir etkide bulunmak isteyen kişilerle çalışmaktadır. 1000’den fazla kişiye başarılı bir kariyer oluşturmalarında ve daha anlamlı bir hayat yaşamalarında yardımcı olmuştur.

Amy Chan

Amy Chan

Renew Breakup Bootcamp'in Kurucusu

Amy Chan, kalbi iyileştirmek için bilimsel ve spritüel yaklaşım kullanan bir enstitü olan Renew Breakup Bootcamp’in Kurucusu’dur. Psikologlardan ve koçlardan oluşan ekibi sadece 2 yıllık bir çalışma süresi içinde yüzlerce bireye yardımcı olmuştur ve bootcamp kalp yarasına yenilikçi ve bilimsel yaklaşımı nedeniyle CNN, Vogue, New York Times ve Fortune’da yer almıştır. Amy’nin ilk kitabı olan Breakup Bootcamp Ocak 2020’de HarperCollins tarafından yayımlanacaktır.

Michelle Shahbazyan, MS, MA

Michelle Shahbazyan, MS, MA

Matchmaker, The LA Life Coach

Michelle Shahbazyan, Los Angeles, Kaliforniya’da yer alan özel bir hayat, aile, kariyer koçluk hizmeti olan LA Life Coach’un Kurucusu’dur. Yaşam koçluğu, danışmanlık, motivasyon konuşmacılığı ve çöpçatanlık konularında 10 yıldan fazla deneyime sahiptir. Georgia Tech Üniversitesi’nden Uygulamalı Psikoloji alanında Lisans derecesine, Yapı İnşaatı ve Teknoloji Yönetimi alanında Yüksek Lisans derecesine ve Phillips Enstitüsü’nden Evlilik ve Aile Terapisi konusunda yoğunlaştığı Psikoloji alanında Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

Rahti Gorfien, PCC

Rahti Gorfien, PCC

Yaşam Koçu

Rahti Gorfien Yaşam Koçu ve Creative Calling Coaching Ltd. Şti.nin kurucusudur. Rahti, Uluslararası Koçluk Federasyonu onaylı Profesyonel Sertifikalı Koç (PCC), ADD Coach Academy çıkışlı ACCG onaylı ADHD Koçu ve Kariyer Uzmanlık Hizmetleri Sağlayıcısı’dır (CSS). 2018 yılında Expertise tarafından New York’taki En İyi 15 Yaşam Koçu’ndan biri olarak seçilmiştir. New York Üniversitesi Aktörlük Yüksek Lisans programı mezunudur ve 30 yıldan fazla süredir aktif bir tiyatro sanatçısıdır

Lynn Kirkham

Lynn Kirkham

Kalabalık Önünde Konuşma Koçu

Lynn Kirkham Profesyonel Konuşmacı ve San Francisco Bay’de yer alan, binlerce profesyoneli iş mülakatlarından kurul konuşmalarına, TEDx ve büyük konferans platformlarına kadar hangi platformda bulunurlarsa bulunsunlar, kendilerine bırakılan sahnenin kontrolüne ellerine almaları için güçlendiren, kalabalık önünde konuşma eğitimi işletmesi olan Yes You Can Speak’in kurucusudur. Lyn son dört yıldır TEDx Berkeley resmi konuşma koçu olarak seçilmiştir ve Google, Facebook, Intuit, Genentech, Intel, VMware ve benzeri kuruluşlarda yöneticilerle çalışmıştır.

Shannon O'Brien, MA, EdM

Shannon O'Brien, MA, EdM

Yaşam ve Kariyer Koçu

Shannon O'Brien, Boston, MA’de yer alan bir kariyer ve yaşam stratejisi danışmanlığı olan Whole U’nun Kurucusu ve Baş Danışmanı’dır. Whole U, danışmanlık hizmeti, atölyeler ve e-öğrenme aracılığıyla, bireyleri hayatlarının işinin peşinden gitmeleri ve dengeli, amacı olan bir hayat yaşamaları için güçlendirir. Shannan, Yelp değerlendiricileri tarafından 1 numaralı Kariyer Koçu ve Boston, MA’deki 1 numaralı Yaşam Koçu olarak puanlanmıştır. Boston.com, Boldfacers ve UR Business Network’de yer almıştır. Harvard Üniversitesi’nden Teknoloji, İnovasyon ve Eğitim yüksek lisansına sahiptir.

Maria Avgitidis

Maria Avgitidis

Çöpçatan ve Flört Uzmanı

Maria Avgitidis, New York dışında yerleşik bir çöpçatanlık hizmetleri sağlayıcısı olan Agape Match’ın CEO’su ve Çöpçatanı’dır. On yıldan fazla süredir, profesyonel müşterilerinin kendilerine en uygun adayla tanıştırılmasını sağlamak için dört nesillik aile çöpçatanlık geleneğini modern ilişki psikolojisi ve arama yöntemleriyle başarılı bir şekilde birleştirmiştir. Maria ve Agape Match, New York Times, Financial Times, Fast Company, CNN, Esquire, Elle, Reuters, Vice ve Thrillist’te yer almıştır.

Tracey Rogers, MA

Tracey Rogers, MA

Sertifikalı Yaşam Koçu

Tracey L. Rogers Washington, Metropolitan Bölgesi’nde yerleşik, Sertifikalı bir Yaşam Koçu ve Profesyonel Astrolog’dur. Tracy 10 yıldan fazla yaşam koçluğu ve astroloji deneyimine sahiptir. Çalışmaları ulusal radyolarda ve ayrıca Oprah.com gibi İnternet platfomlarında yer almıştır. Life Purpose Institute onaylıdır ve George Washington Üniversitesi’nden Uluslararası Eğitim alanında Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

Imad Jbara

Imad Jbara

Flört Koçu

Imad Jbara, New York’ta bir ilişki koçluk hizmeti sağlayıcısı olan NYC Wingwoman Ltd. Şti.’nin Flört Koçu’dur. 'NYC Wingwoman' çöpçatanlık, wingwoman hizmetleri, bire bir koçluk ve yoğun haftasonu eğitim kampları sunar. Imad, kadın ve erkeklerden oluşan yüzden fazla müşterisine, doğru iletişim becerileri yoluyla flört hayatlarını iyileştirmeleri için hizmet sağlar. Massachusetts Dartmouth Üniversitesi’nden Psikoloji alanından Lisans derecesine sahiptir.

Jessica Elliott, ACC, CEC

Jessica Elliott, ACC, CEC

Sertifikalı Yönetim Koçu

Jessica Elliott Sertifikalı Yönetim Koçu ve birden fazla tutkuya sahip bir girişimcidir. Farkındalık deneyimleri ve inzivalarına ev sahipliği yaptığı LIFETOX’un ve profesyonellere, ekiplere ve kuruluşlara yönetim danışmanlığı sağladığı J Elliott Coaching’in kurucusudur. Jessica girişimci olarak on beş yıldan fazla deneyime, yönetim koçluğunda ise üç yıldan fazla deneyimine sahiptir. ACC (Akredite Üye Koç) onay belgesini Uluslararası Koçluk Federasyonu’ndan (ICF) ve CEC (Yönetim Koçluğu) onay belgesini Royal Roads Üniversitesi’nden almıştır.

Deb DiSandro

Deb DiSandro

Speak Up On Purpose'ın Sahibi

Deb DiSandro, Wisconsin’de Speak Up On Purpose’ın Sahibidir. 1989 yılında bu yana motivasyon veren açılış konuşmacısı, yazar ve hikaye anlatıcı koç’tur.

Emily Silva Hockstra

Emily Silva Hockstra

Kariyer ve Yaşam Koçu

Emily Silva Hockstra, farklı kuruluşlarda 10 yıldan fazla koçluk ve yönetim deneyimine sahip sertifikalı bir Spiritüel Yaşam Koçu’dur. Emily ayrıca Moonlight Gratitude ve Find Your Glow, Feed Your Soul’un da yazarıdır.

Sarah Schewitz, PsyD

Sarah Schewitz, PsyD

Aşk ve İlişki Psikoloğu

Sarah Schewitz, psikoloji alanında doktora derecesine sahip, 10 yıldan fazla tecrübeye sahip bir psikologdur. Çiftere ve bireylere aşk ve ilişkilerdeki kalıplarını geliştirme ve değiştirmede yardım etmektedir. İnternet üzerinde bir psikoloji uygulaması olan Couples Learn’ün kurucusudur.

Maya Diamond, MA

Maya Diamond, MA

Flört ve İlişki Koçu

Maya Diamond, Kaliforniya Berkeley’de Flört ve İlişki Koçu’dur. İlişkisi olmayan, sinir bozucu flört şekillerine sıkışmış bireylerin iç güvenliği bulmaları, geçmişlerini iyileştirmeleri ve sağlıklı, sevgi dolu ve sürekli ilişkiler oluşturmalarında yardımcı olma konusunda 7 yıllık deneyime sahiptir. Yüksek Lisans derecesini Kaliforniya Integral Studies Enstitüsü’nden 2009 yılında Somatik Psikoloji alanında almıştır.

Nicolette Tura, MA

Nicolette Tura, MA

Sağlıklı Yaşam Uzmanı

Nicolette Tura, Sağlıklı Yaşam Uzmanı ve San Francisco Bay Bölgesi’nde sağlıklı yaşam ve ilişkiler konusunda danışmanlık hizmeti veren Illuminated Body’nin kurucusudur. Nicolette, Psikoloji ve Farkındalık alanında Yoga Öğretmeni (500-hour Registered Yoga Teacher), National Academy of Sports Medicine sertifikalı Düzeltici Egzersiz Uzmanı ve bütünsel yaşam uzmanıdır. Kaliforniya Berkeley Üniversitesi’nden Sosyoloji Lisans derecesine, SJSU’dan ise Sosyoloji alanında Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

Cher Gopman

Cher Gopman

Flört Koçu

Cher Chopman New York’ta flört koçluğu hizmeti veren yerleşik bir şirket olan NYC Wingwoman Ltd. Şti.’nin Kurucusudur. 'NYC Wingwoman' çöpçatanlık, wingwoman hizmetleri, bire bir koçluk ve yoğun haftasonu eğitim kampları sunar. Cher, Sertifikalı Yaşam Koçu ve eski bir psikiyatri hemşiresidir. Çalışmaları Inside Edition, Fox, ABC, VH1 ve New York Post’ta yer almıştır.

Eddy Baller

Eddy Baller

Flört Koçu

Eddy Baller, Vancouver, British Columbia, Canada’da yerleşik bir Flört Koçu’dur. 2011 yılından bu yana koçluk yapan Eddy güven yapılandırma, ileri sosyal beceriler ve ilişkiler konusunda uzmanlaşmıştır. Vancouver’daki BBB onaylı tek flört koçluğu işletmesi olan Conquer and Win adındaki kendi flört danışma ve koçluk hizmetlerini yürütmektedir. Conquer and Win, tüm dünyadan erkeklerin hakettikleri aşk hayatına sahip olmalarına yardım eder. Çalışmaları, Art of Manliness, LifeHack ve POF gibi birçok kaynakta yer almıştır.

Christina Jay, NLP

Christina Jay, NLP

Çöpçatan ve Sertifikalı Yaşam Koçu

Christina Jay, Toronto, Ontario, Canada’da bulunan bir Çöpçatan ve Sertifikalı Yaşam Koçu’dur. Christina başarılı ve elit bireyler için aşkı bulan çöpçatanlık hizmeti Preferred Match’in (preferredmatch.ca) kurucusudur. 10 yılın üzerinde koçluk deneyimi bulunan Christina, NLP Canada Training’den NLP (Neuro Linguistik Programlama) sertifikasına ve Brock Üniversitesi’nden İşletme alanında Lisans derecesine sahiptir.

Laura Bilotta

Laura Bilotta

Flört Koçu ve Çöpçatan

Laura Bilotta, Flört Koçu, Çöpçatan ve Toronto, Ontario, Kanada’da bulunan flört ve ilişki koçluğu hizmeti Single in the City’nin kurucusudur. 18 yıldan fazla koçluk deneyimiyle Laura, flört görgü kuralları, ilişkiler ve insan davranışı konularında uzmandır. AM640 radyosu ve Apple Podcast’leri üzerinden Dating and Relationship adlı sohbet programına ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca "Single in the City: From Hookups & Heartbreaks To Love & Lifemates, Tales & Tips To Attract Your Perfect Match" (Şehirde Bekâr: İlişkiler ve Kalp Kırıklıklarından Aşka ve Hayat Arkadaşlarına, Size Mükemmel Uyacak Kişiyi Bulmak Üzerine Hikâyeler ve İpuçları) adlı kitabın yazarıdır.

Guy Reichard

Guy Reichard

Yönetici Yaşam Koçu

Guy Reichard, Yönetici/Yaşam Koçu ve Toronto, Ontario, Kanada’da bulunan profesyonel hayat ve yönetici koçluğu hizmeti sağlayıcısı Coaching Breakthroughs’un Kurucusu’dur. Kişilerle, hayatlarında daha fazla anlam, amaç, huzur ve iç memnuniyet oluşturmak üzere çalışır. Guy, müşterilerine gerçek kişiliklerini keşfetmeye ve en derin değerleriyle bağlantı kurmaya yardım ettiği kişisel gelişme koçluğu ve dayanıklılık eğitimi alanlarında on yıldan fazla deneyime sahiptir. Adler Sertifikalı Profesyonel Koç’tur (ACPC) ve Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) onaylıdır. 1997 yılında York Üniversitesi’nden Psikoloji alanında Lisans derecesi, 2000 yılında ise aynı üniversiteden İşletme alanında Yüksek Lisans derecesi almıştır.

Larry Cornett, PhD

Larry Cornett, PhD

Brilliant Forge Kurucusu

Larry Cornett hevesli kişilerin kariyerlerini daha sağlam bir şekilde şekillendirmelerine yardımcı olmak üzere Brilliant Forge’u kurmuştur. Bunu kurmadan önce Silikon Vadisi’nde Teknoloji alanında 23 yılın üzerinde bir deneyimle ürün yöneticiliği yapmıştır.

Devin Jones

Devin Jones

Kariyer ve Açıklık Koçu

Devin Jones, çevrimiçi bir kariyer kuluçka yeri olan “The Soul Career"i oluşturan kişidir. CliftonStrengths değerlendirmesinde sertifikaya sahiptir ve amaçlarını netleştirip, anlamlı kariyerler oluşturmaları için kadınlarla çalışmaktadır. Devin, Lisans derecesini 2013 yılında Stanford Üniversitesi’nden almıştır.

Maureen Taylor

Maureen Taylor

SNP Communications CEO'su

Maureen Taylor San Francisco Bay Bölgesi’nde yer alan kurumsal bir iletişim şirketi olan SNP Communications’un CEO’su ve Kurucusu’dur. 25 yıldan fazla süredir tüm sektörlerdeki liderlere, kuruculara ve yenilikçilere, mesajlarını ve ilettiklerini keskinleştirmekte yardımcı olmaktadır.

Dan Klein

Dan Klein

Doğaçlama Koçu

Dan Klein, Stanford Üniversitesi Tiyatro ve Performans Sanatları Bölümü’nde ve ayrıca Stanford İşletme Enstitüsü’nde ders veren bir doğaçlama uzmanıdır. Dan 20 yıldan fazla zamandır tüm dünyadaki öğrencilere ve kuruluşlara doğaçlama, yaratıcılık ve hikaye anlatma dersleri vermektedir. Dan Lisans derecesini 1991 yılında Stanford Üniversitesi’nden almıştır.

Colleen Campbell, PhD, PCC

Colleen Campbell, PhD, PCC

Ignite Your Potential CEO'su

Dr. Colleen Campbell San Francisco Bay Bölgesi ve Los Angeles’da yer alan Kariyer ve Yaşam Koçluğu hizmetleri sunan Ignite Your Potential Merkezleri’nin CEO’su ve Kurucusu’dur. Colleen Klinik Psikoloji alanında Yüksek Lisans ve Doktora derecesine sahiptir. 2008 yılından bu yana kariyer koçluğu yapmaktadır.

James Brown

James Brown

Meditasyon Koçu

James Brown San Francisco Bay Bölgesi’nde, kökü çok eskiye dayanan, kolay ve erişilebilir bir meditasyon formu olan Vedik Meditasyon öğretmenidir. Öğretmen olmak için, Himalayalarda 4 aylık yoğun bir eğitim de dâhil olmak üzere, Vedik uzmanlarla 2 yıllık zor bir eğitimi tamamlamıştır. Yıllar boyunca San Francisco’dan Oslo’ya, kişisel, şirketlerde ya da konferanslar aracılığıyla binlerce kişiye ders vermiştir.

Chad Herst, CPCC

Chad Herst, CPCC

Farkındalık Koçu

Chad Herst, San Francisco’da Zihin/Vücut Koçluğuna odaklı bir sağlıklı yaşam merkezi olan Herst Wellner’de Yürütücü Koç’tur. 25 yıldan fazla süredir yoga öğretmeni, akupunkturcu ve bitki uzmanı olarak deneyimiyle sağlıklı yaşam alanında çalışmaktadır.

Lisa Shield

Lisa Shield

Flört Koçu

Lisa Shield, Los Angeles’da yerleşik bir aşk ve ilişki koçudur. Spritüel Psikoloji alanında yüksek lisans derecesine sahiptir ve 17 yılın üzerindeki deneyimiyle sertifikalı bri hayat ve ilişki koçudur. Lisa The Huffington Post, Buzzfeed, LA Times ve Cosmopolitan dergilerinde yer almıştır.

Laura Horne, MPH

Laura Horne, MPH

Sağlık Eğitimi Uzmanı

Laura, ülkenin zihinsel sağlık farkındalığını ve öğrencilerin eğitimini destekleyen ilk kâr amaçsız kurululuşu olan Active Minds’ın Baş Program Yöneticisi’dir. Laura, Active Minds’dan önce Ulusal İdari Bölgeler Birliği, Şehir Sağlık Görevlileri ve Tulane Üniversitesi’ndeki halk sağlığı inisiyatiflerine önderlik etmiştir. Halk Sağlığı alanındaki yüksek lisans derecesini Tulane Üniversitesi’nden almıştır. Sağlık Eğitimi Akreditasyonu Ulusal Komisyonu tarafından Sağlık Eğitimi Uzmanı olarak sertifikalandırılmıştır.

Jessica Lanyadoo

Jessica Lanyadoo

Astrolog ve Medyum

Jessica Lanyadoo, 20 yıldan fazla süreli danışmanlık deneyimine sahip bir astrologdur. Gerçek ilişkiler İçin Astroloji: Senin, Benim ve Hepimizin Nasıl Birbiriyle Anlaştığını Anlamak (Astrology for Real Relationships: Understanding You, Me, and How We All Get Along) adlı kitabın yazarı ve popüler astroloji ve tavsiye programı Ghost of a Podcast’in ev sahibidir. Lanyadoo, TLC’nin dijital astroloji programı Stargazing’in ortak ev sahipliğini yapmıştır ve iyileşmeye yardımcı olan haftalık ve aylık burç yorumları yazmaktadır.

Alyson Garrido, PCC

Alyson Garrido, PCC

Kariyer Koçu

Alyson Garrido, Uluslararası Koçluk Federasyonu onaylı Profesyonel Sertifikalı Koç (PCC), Danışman ve Konuşmacı’dır. Güçlü yanlara dayalı bir yaklaşım kullanarak, müşterilerini iş arayışı ve kariyer geliştirme konularında destekler. Alyson kariyer yönü belirleme, mülakat hazırlığı, maaş görüşmesi ve performans değerlendirmelerinin yanı sıra özel iletişim ve liderlik stratejileri konularında koçluk desteği sağlar. Yeni Zelanda Systemic Coach Academy’nin kurucu ortağıdır.

Cherlyn Chong

Cherlyn Chong

Breakup Recovery and Dating Coach

Cherlyn Chong, eski sevgilisini unutmak ve tekrar aşkı bulmak isteyen üstün başarılı profesyonel kadınlar için ilişki bitişinden sonra toparlanma ve flört koçudur. Aynı zamanda, flört uygulaması The League’in resmi koçudur ve AskMen, Business Insider, Reuters ve HuffPost’da yer almıştır.

Meredith Walters, MBA

Meredith Walters, MBA

Sertifikalı Kariyer Koçu

Meredith Walters anlamlı, tatmin edici bir iş bulmaları için ihtiyaç duydukları becerileri geliştirmelerinde kişilere yardımcı olan Sertifikalı bir Kariyer Koçu’dur. Meredith’in Emory Üniversitesi Goizueta İşletme Enstitüsü ve Amerikan Barış Gönüllüleri Örgütü’nde (US Peace Corps) eğitim yürütmek de dâhil olmak üzere sekiz yıldan fazla kariyer ve yaşam koçluğu deneyimi vardır. ICF- Georgia Yönetim Kurulu eski üyesidir. Koçluk belgesini New Ventures West’ten, İşletme alanındaki Yüksek Lisans derecesini ise San Francisco Üniversitesi’nden almıştır.

David Kornel Z

David Kornel Z

Flört Koçu

David Kornel Z, New York’ta flört koçluğu hizmeti veren bir şirket olan NYC Wingwoman Ltd. Şti.’nde Flört Koçu’dur. 'NYC Wingwoman' çöpçatanlık, wingwoman hizmetleri, bire bir koçluk ve yoğun haftasonu eğitim kampları sunar. İki dil konuşan bir aileden gelen David iletişim ve ilişkiler konusuna her zaman hayran olmuştur. Beş dil konuşur. Avrupa’da dil ve eğitim koçluğu ile özel eğitim işi yürütmektedir.

Candice Mostisser

Candice Mostisser

Flört Koçu

Candice Mostisser New York’ta flört koçluğu hizmeti veren bir şirket olan NYC Wingwoman Ltd. Şti.’nde Flört Koçu’dur. 'NYC Wingwoman' çöpçatanlık, wingman/wingwoman hizmetleri, bire bir koçluk ve yoğun haftasonu eğitim kampları sunar. Candice ilk randevuda ve İnternet’teki flört dünyasında başarılı olmak için en iyi uygulama ve stratejiler hakkında koçluk yapmak üzerine uzmanlaşmıştır.

Jennifer Clark

Jennifer Clark

Yaşam Koçu

Jennifer Clark Gelişim Koçu ve bireylerin ve kuruluşların gelişerek tam potansiyellerine erişmesine yardımcı olan yaşam danışmanlığı işletmesi, Ottawa, Ontario, Canada’da yerleşik Soulful Solutions’ın kurucusudur. Yaşam danışmanlığı, atölye çalışmalarını kolaylaştırma ve topluluğa konuşma eğitimi konularında 8000’den fazla kişiye yardımcı olduğu 20 yıl üzerinde deneyime sahiptir. 2000 yılında Sprott İşletme Fakültesi’nden Risk Yönetim Sertifikası, 2004 yılında Bütünleşik Enerji Terapisi Uzmanı ve Eğitmeni Sertifikası, 2015 yılında ise Girişkenlik Koçluğu Sertifikası edinmiştir. 1992 yılında Queen's Üniversitesi’nden Siyasal Bilimler alanında üstün başarıyla aldığı lisans derecesine sahiptir.

Jessica Notini, JD

Jessica Notini, JD

Müzakere ve Meditasyon Koçu

Jessica Notini, Kaliforniya’da ve uluslararası olarak birçok Latin Amerika ülkesinde hizmet veren bir Müzakere ve Medaitasyon Koçu’dur. Ayrıca Stanford Hukuk Fakültesi’nde okutman, Boalt Hukuk Fakültesi, Hastings Hukuk Yüksekokulu ve Mills Yüksekokulu İşletme Yüksek Lisans Programı’nda misafir öğretim görevlisidir. Kalifoniya Eyalet Barosu Anlaşmazlık Çözüm Komitesi ve Kuzey Kalifoniya Anlaşmazlık Çözüm Derneği (eski adıyla NCMA) eski başkanıdır, San Francisco Ara Buluculuk Birliği Yönetim Kurulu eski üyesidir. Liderliği ve adanmış yılları nedeniyle Kalifoniya Anlaşmazlık Çözüm Konseyi tarafından 2012 Don Weckstein Ödülü’ne layık görülmüştür. Wesleyan Üniversitesi’nden Psikoloji alanında Lisans derecesi, Michigan Üniversitesi’nden Avukatlık (hukuk alanında doktora) derecesine sahiptir.

Lauren Krasny

Lauren Krasny

Yönetim, Strateji Koçu ve Kişisel Koç

Lauren Krasny, Liderlik ve Yönetim Koçu ve kendi profesyonel ve kişisel koçluk hizmet kuruluşu Reignite Coaching’in kurucusudur. Şu anda Stanford Üniversitesi Hukuk Yüksekokulu’nda LEAD programının koçluğunu yürütmektedir ve öncesinde Omada Health and Modern Health’in Dijital Sağlık Koçluğu’nu yapmıştır. Lauren Koçluk eğitimini Koçluk Eğitim Enstitüsü’nden (CTI) almıştır. Michigan Üniversitesi’nden Psikoloji alanında Lisans derecesine sahiptir.

Ev Tamir ve Bakım

Lauren Kurtz

Lauren Kurtz

Bahçeci

Lauren Kurtz Colorado’daki City of Aurora’da Doğa Bilimci ve Bitki Yetiştirme Uzmanı’dır. Şu anda Su Koruma Dairesi için Aurora Belediye Merkezi’ndeki Water-Wise Garden’ı yönetmektedir.

Susan Stocker

Susan Stocker

Yeşil Temizlik Uzmanı

Susan Stocker Seattle’daki bir numaralı Yeşil Temizlik Şirketi’nin sahibidir. Bölgede üstün müşteri hizmet protokolleri ve adil maaşlar, çalışan hakları ve yeşil temizlik uygulamalarına dinamik desteğiyle tanınır. 2017 Better Business Torch for Ethics & Integrity Ödülü’nü kazanmıştır.

Mark Spelman

Mark Spelman

Ana Müteahhit

Mark Spelman Teksas’da Baş Müteahhit’tir. 1987 yılından bu yana bir inşaat profesyonelidir.

Kadi Dulude

Kadi Dulude

Temizlik ve Organizasyon Uzmanı

Kadi Dulude, New York tabanlı bir temizlik şirketi olan Wizard of Homes’un sahibidir. Kadi, 70 üzerinde kayıtlı temizlik profesyonelinden oluşan bir ekibi yönetmektedir ve kendisinin temizlik tavsiyeleri Architectural Digest ve New York Magazine’de yer almıştır.

Maggie Moran

Bahçeci

Maggie Moran Pennsylvania’da Profesyonel Bahçıvan’dır.

Scott McCombe

Scott McCombe

Zararlılarla Mücadele Uzmanı

Scott McCombe, zararlı çözümleri, hayvan kontrolü ve ev izolasyonu konularına odaklanmış, Kuzey Virginia’da yerel bir aile şirketi olan Summit Environmental Solutions'un (SES) CEO’sudur. 1991 yılında kurulan SES, Better Business Bureau tarafından A+ derecesiyle değerlendirilmiş, HomeAdvisor tarafından "Best of the Best 2017" (2017 En İyinin En İyisi), “Top Rated Professional” (En Çok Puan Alan Profesyonel) seçilmiş ve “Elite Service Award" (Elit Hizmet Ödülü) ile ödüllendirilmiştir.

James Schuelke

James Schuelke

Profesyonel Tesisatçı

James Schuelke, ikiz kardeşi David ile birlikte Los Angeles, Kaliforniya’da lisanslı bir tesisat, su kaçağı belirleme ve küf denetleme şirketi olan Twin Home Experts’in sahibidir. James 32 yıldan fazla sürelik bir ev hizmetleri ve iş yeri tesisat deneyimine sahiptir ve Twin Home Experts’i Phoenix, Arizona ve Kuzeybatı Pasifik’e genişletmiştir.

Anthony

Anthony "TC" Williams

Profesyonel Bahçe Düzenleyici

Anthony "TC" Williams, Idaho’da Profesyonel Bahçe Düzenleyici’dir. Idaho’da Tescilli Bir Bahçe Düzenleme Ticari İşletmesi olan Aqua Conservation Landscape & Irrigation’ın Kurucusu ve Başkanı’dır.

Chai Saechao

Chai Saechao

Plant Therapy'nin Sahibi

Chai Saechao, San Francisco’daki Plant Therapy’nin, kendini bitki doktoru olarak tanımlayan Kurucusu ve Sahibi’dir. 2018 yılında Plant Therapy’i kurmak için on yıllık işinden ayrılmıştır. Bu sırada stüdyo dairesinde 250’den fazla iç mekân bitkisine sahipti. Bitkilerin tedavi edici gücüne inanmakta ve dinlemeye, öğrenmeye istekli herkesle bitki sevgisini paylaşmaya devam etmeyi ummaktadır.

Ashley Moon, MA

Ashley Moon, MA

Creatively Neat Organizasyon Koçu ve Danışmanı

Ashley Moon, Los Angeles, Kaliforniya’da sanal bir organizasyon ve yaşam koçluğu işletmesi olan Creatively Neat’in Kurucusu ve CEO’sudur. İnsanların hayatlarını en iyi şekilde organize etmelerine ek olarak, müşterilerinin evini ya da işletmesini tekrar düzenlemeye hazır organizatörlerden oluşan harika bir ekibe sahiptir. Ashley çeşitli mekânlarda ve festivallerde atölyelere ve konuşmalara ev sahipliği yapar. Organizasyon ve işletme koçluğu için sırasıyla Coach Approach ve Heart Core’da eğitim almıştır. Pacific Oaks College’dan İnsan Gelişimi ve Sosyal Değişim alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.

Kris Jensen

Kris Jensen

Regenerative Communities Collective Müdürü

Kris Jensen yenileyici tasarım üzerine odaklanan bir tasarım danışmanlığı olan Regenerative Communities Collective’in Müdürü’dür. Öncesinde Kaliforniya’daki San Bruno Mountain Watch’ın Yönetici Müdürlüğü’nü yapmıştır. 25 yılı aşkın süredir çevreci bir aktivisttir

Katie Gohmann

Katie Gohmann

Bahçeci

Katherine Gohmann Teksas’da Profesyonel bir Bahçıvan’dır. 2008 yılından bu yana ev bahçıvanı ve profesyonel bahçıvandır

Ralph Childers

Ralph Childers

Usta Elektrikçi

Ralph Childers Portland Oregon bölgesinde usta elektrikçidir. 30 yıldan fazla süredir elekrik işleri yapmakta ve bunları öğretmektedir. Elektrik Mühendisliği alanındaki Lisans derecesini Louisiana Üniversitesi’nden almıştır.

Amber Rosenberg, PCC

Amber Rosenberg, PCC

Kariyer Koçu

Amber Rosenberg, San Francisco Bay bölgesinde yerleşik, sertifikalı bir yaşam, kariyer ve yönetim koçudur. 20 yıldan fazla koçluk deneyimine ve şirketler, teknoloji şirketleri ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlarda geçmişe sahiptir. Amber, Coaches Training Institute’den eğitim almıştır ve Uluslararası Koçluk Federasyonu’nun (ICF) bir üyesidir.

Kevin Carrillo

Kevin Carrillo

MMPC, Zararlılarla Mücadele Uzmanı

Kevin Carrillo Zararlılarla Mücadele Uzmanı’dır ve New York’ta zararlılarla mücadele hizmeti sunan ve onaylı bir Azınlık Sahipliğindeki İşletme (MBE) olan MMPC’nin Kıdemli Proje Yöneticisi’dir. MMPC, Ulusal Zararlı Yönetimi Birliği (NPMA), QualityPro, GreenPro ve New York Zararlı Yönetimi Birliği (NYPMA) gibi sektörün önde gelenleri tarafından onaylanmıştır. MMPC’nin çalışmaları CNN, NPR ve ABC News’de yer almıştır.

Kathi Burns, CPO®

Kathi Burns, CPO®

Board Sertifikalı Profesyonel Düzenleyici

Kathi Burns, Board Onaylı Profesyonel Düzenleyici (CPO) ve kişileri, kontrolü ellerine alarak, değişiklikler yaparak ve hayatlarını düzenleyerek çevrelerine ve kişisel imajlarına hakim olma konusunda güçlendirme görevini üstlenmiş bir danışmanlık işi olan addSpace To Your Life!’ın Kurucusu’dur. Kathi 16 yıldan fazla düzenleme deneyime sahiptir ve çalışmaları Better Homes and Gardens, NBC News, Good Morning America ve Entrepreneur’da yer almıştır. Ohio Üniveritesi’nden İletişim alanında Lisans derecesine sahiptir.

Robert Rybarski

Robert Rybarski

Düzenleme Uzmanı

Robert Rybarski Düzenleme Uzmanı ve düzenli evler ve yaşam stilleri sağlamak için dolapları, garajları ve panjurları özelleştiren bir işletme olan Conquering Clutter’ın ortağıdır. Robert düzenleme sektöründe 23 yıldan fazla danışmanlık ve satış deneyimine sahiptir. İşletmesi Güney Kaliforniya’da yerleşiktir.

Cindy Hofen

Cindy Hofen

Profesyonel Düzenleyici ve Ev Sunumu Uzmanı

Cindy Hofen Sertifikalı Taşıma Uzmanı ve başından sonuna taşınma çözümleri, ev tahliyesi, emlak satışları ve ev sunumu konularında uzman, San Francisco Bay Bölgesi’nde profesyonel bir taşınma yönetim şirketi olan Managing Moves & More’un kurucusudur. 2009 yılından bu yana ekibi 2500 üzerinde müşterinin geçiş dönemini kolaylaştırmaya yardımcı olmuştur. Cindy 10 yıldan fazla profesyonel taşınma ve düzenleme deneyimine sahiptir ve Ulusal Yaşlı Taşınma Yöneticileri Derneği (NASMM) üyesidir. A+ akreditasyona sahip olup Diamond Topluluğu'na dâhildir. Arizona Eyalet Üniversitesi’nden İşletme alanında Yüksek Lisans derecesine ve Santa Barbara, Kaliforniya Üniversitesi’nden İşletme Ekonomisi alanında Lisans derecesine sahiptir.

Gerber Ortiz-Vega

Gerber Ortiz-Vega

Masonry Specialist & Founder, GO Masonry LLC

Gerber Ortiz-Vega Duvarcılık İşleri Uzmanı ve Kuzey Virginia’daki GO Masonary A.Ş.’nin Kurucusu’dur. Gerber tuğla ve taş döşeme hizmetleri, beton döşeme ve duvar onarımı konularında uzmandır. Gerber GO Masonary’i yürütme konusunda dört yılın üzerinde, genel duvarcılık işlerinde ise on yıldan fazla deneyime sahiptir. 2017 yılında Mary Washington Üniversitesi’nden Pazarlama alanında lisans derecesi almıştır.

MacKenzie Cain

MacKenzie Cain

İç Mimar ve LEED Green Associate

MacKenzie Cain İç Mimar ve Chicago, Illinois’deki Habitar Design’da LEED sertifikalı Green Associate’dir. İç mimari ve mimari tasarım konusunda yedi yıldan fazla deneyime sahiptir. 2013 yılında Purdue Üniversitesi’nden İç Mimari alanında Lisans derecesi, yine 2013 yılında Green Building Sertifikasyon Enstitüsü’nden LEED Green Associate (çevreye duyarlı yapılar konusunda uzmanlık) sertifikası almıştır.

Lydia Patubo

Lydia Patubo

Bahçeci

Lydia Patubo San Francisco’daki Floercraft’ta Bahçe Merkezi yöneticisidir. San Francisco Şehir Fakültesi’nde Çevresel Bahçecilik okumuştur ve bu alanda 10 yılın üzerinde tecrübeye sahiptir.

Ronny Husser

Ronny Husser

Lisanslı Elektrikçi

Ronny Husser Maine’de Lisanslı Elektrikçi’dir. 1984 yılından bu yana Huzurevleri’ne Elektrik Hizmetleri sağlayan National Association of Home Inspectors’ın (Ulusal Ev Denetimcileri Birliği) sertifikalı bir üyesidir.

Chris Parker

Chris Parker

Parker Eco Pest Control'ün Kurucusu

Chris Parker Seattle’de bulunan sürdürebilir bir haşereyle mücadele hizmeti olan Parker Eco Pest Control’ün Kurucusu’dur. Washington Eyaleti’nde sertifikalı bir Ticari Pestisit Uygulayıcısı’dır ve lisans derecesini Washington Üniversitesi’nden 2012 yılında almıştır.

Jeff Huynh

Jeff Huynh

Handyman Rescue Team Genel Müdürü

Jeff Huynh Greater Seattle bölgesinde, ev hizmetleri, yenilemeleri ve onarımları konusunda kapsamlı çözüm sağlayan, Greater Seattle bölgesindeki Handyman Rescue Team’in Genel Müdürü’dür. 5 yıldan fazla süredir tamirci olarak çalışmaktadır ve elektronik teknolojisi alanında sertifikalara sahiptir

Norman Raverty

Norman Raverty

San Mateo Handyman'in Sahibi

Norman Raverty, San Francisco Bay Bölgesi’nde tamir hizmetleri sunan San Mateo Handyman’ın sahibidir. Marangozluk, ev tamiratları ve yeniden düzenleme konusunda 20 yıldan fazla süredir çalışmaktadır.

Peter Salerno

Peter Salerno

Kurulum Uzmanı

Peter Salerno 10 yıldan fazla süredir Chicago ve civarında sanata ilişkin ve diğer nesnelerin asılmasıyla uğraşan profesyonel bir kurulum şirketi olan Hook it Up Installation’ın sahibidir. Peter konut, ticari kuruluş, sağlık kurumu ve otel bağlamında sanatsal ve diğer monte edilebilir nesnelerin kurulumunda 20 yıldan fazla deneyime sahiptir.

Sam Adams

Sam Adams

Cherry Design + Build'in Sahibi

Sam Adams Greater Seattle Bölgesi’nde 13 yıldan fazla süredir çalışan bir ev tasarım ve inşaat firması olan Cherry Design + Build’in sahibidir. Daha önceden mimar olan Sam şu anda ev tadilatları ve evlere yapılan eklemelerde uzamanlaşmış tam zamanlı bir müteahhittir.

Mitchell Newman

Mitchell Newman

Habitar Design ve Stratagem Construction'ın Yöneticisi

Mitchell Newman Chicago’daki Habitar Design’ın ve kardeş şirketi Stratagem Construction’ın Yöneticisi’dir. İnşaat, iç mimari ve emlâk geliştirme konularında 20 yıldan fazla deneyime sahiptir. Bundan önce bir tiyatroda Sanat Yönetmenliği yapmıştır ve Amerika’da, uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren board sertifikasına sahip bir Aile Doktoru’dur.

Hussam Bin Break

Hussam Bin Break

Diagno Pest Control Operasyon Müdürü

Hussam Bin Break, Sertifikalı Ticari Pestisit Uygulayıcısı ve Diagno Pest Control’de Operasyon Müdürü’dür. Hussam ve erkek kardeşi, Greater Philadelphia Bölgesi’nde Diagno Pest Control’ü yürütmektedir.

Willy De Castro

Willy De Castro

Taş ve Fayans Bakım Uzmanı

Willy De Castro, 2001 yılından bu yana Specialized Floor Care Services’in sahibidir. Mermer, granit, kireçtaşı, traverten ile çalışmada ve temizleme, izolasyon, cilalama, boyama ve kurulum konularında 18 yıldan fazla tecrübeye sahiptir. Roger Williams Üniversitesi’nden aldığı İş İdaresi lisans derecesinin yanında, Denetim, Temizleme ve Restorasyon Sertifika Enstitüsü’nden Taş, Taş İşleri ve Seramik Fayans Temizleme Teknisyenliği Sertifikası’na sahiptir. Ayrıca StoneTech Professional’dan Fayans ve Taş Bakım Sistemleri konusunda özel eğitim almıştır.

Dario Ragnolo

Dario Ragnolo

Temizlik Gurusu ve Tidy Town Cleaning'in Sahibi

Dario Ragnol, Los Angeles California’da bir ev temizlik hizmetleri sağlayıcısı olan Tidy Town Cleaning’in Sahibi ve Kurucusu’dur. İşletmesi ev ve ticari alanların temizliğinde uzmanlaşmıştır. İtalya’da ailesinin temizlik işletmesiyle büyümüş ikinci nesil bir ev temizlik hizmetleri uzmanıdır.

Heather Isenberg

Heather Isenberg

Ev Temizlik Uzmanı ve Girişimci

Heather Isenberg bir temizlik uzmanıdır ve San Jose ile Los Angeles, Kaliforniya bölgelerinde ev ve ticari alanara temizlik hizmeti sağlayan bir şirket olan The Tidy Maiden’ın Sahibi’dir. Heather’in işletmesi The Tidy Maiden ve Heather’ın kitabı The Automatic Bosslady yakın zamanda CBS’de yer almıştır.

Caitlin Jaymes

Caitlin Jaymes

Gardrop Düzenleyicisi & Moda Stilisti

Caitlin Jaymes, Los Angeles, Kaliforniya’da Gardrop Düzenleyici ve Moda Stilisti’dir. Kişisel stil danışmanlığı yoluyla müşterilerini, gardroplarının %100’ünü nasıl kullanacakları konusunda eğitir. Caitlin ile çalıştıktan sonra müşterilerinin güven ve stillerinde iyiye doğru artış, stress dolu sabahlarında ise azalma görülür. Çalışmaları VoyageLA, Liverpool Los Angeles ve Brother Snapchat Channel’de yer almıştır.

Keith Bartolomei

Keith Bartolomei

Profesyonel Organizatör ve Sertifikalı KonMari Danışmanı

Keith Bartolomei, San Francisco Bay Bölgesi’nde Zen Habitat adlı kendi danışmanlık işini yürüten Profesyonel bir Düzenleme Uzmanı’dır. Keith Ulusal Üretkenlik ve Düzenleme Profesyonelleri Derneği’nin (NAPO) bir üyesidir ve sertifikalı KonMari Danışmanı’dır. Altı yıldan fazla düzenleme deneyimine sahiptir ve The Life Changing Magic of Tidying Up (Etrafı Toplamanın Hayat Değiştiren Büyüsü) kitabının yazarı Marie Kondo ve ekibinden aldığı eğitim de dâhil olmak üzere etrafı düzenleme sanatı konusunda eğitimler almıştır. 2018 ve 2019 yıllarında Expertise tarafından San Francisco’daki En İyi Ev Düzenleyicilerden biri olarak oylanmıştır.

Julie Naylon

Julie Naylon

Profesyonel Düzenleyici

Julie Naylon, Kaliforniya’da Los Angeles dışında kurulu, profesyonel düzenleme hizmetleri sunan No Wire Hangers’ın kurucusudur. No Wire Hangers ev ve ofisler için düzenleme ve danışmanlık hizmetleri sunar. Julia’nın çalışmaları Daily Candy, Marie Claire ve Architectural Digest’te yer almış, ve kendisi Conan O’Brien Show’a konuk olmuştur. 2009 yılında Los Angeles Organizing Awards’de “The Most Eco-Friendly Organizer” (En Çevre Dostu Düzenleyici) ödülüyle onurlandırılmıştır.

Marty Stevens-Heebner, SMM-C, CPO®

Marty Stevens-Heebner, SMM-C, CPO®

Sertifikalı Profesyonel Düzenleyici ve Yaşlılara Yönelik Taşınma Yöneticisi

Marty Stevens-Heebner Sertifikalı Profesyonel Düzenleyici (CPO) ve Güney Kaliforniya’da bir ev düzenleme ve yaşlılar için taşınma yönetim şirketi olan Clear Home Solutions’ın kurucusudur. Marty Amerika’daki ilk Sertifikalı Yaşlı Taşınma Yöneticisi (SMM-C) ve Ulusal Ev Kurucular Derneği’nden (National Association of Home Builders) Sertifikalı Yerinde Yaşlanma Uzmanı’dır (CAPS). Ulusal Yaşlı Taşınma Yöneticileri Derneği (National Association for Senior Move Managers) yönetim kurulu üyesi ve seçilmiş başkanı, Ulusal Profesyonel Düzenleyiciler Derneği üyesidir. Zorlayıcı Düzensizlik Enstitüsü (Institute for Challenging Disorganization) tarafından İstifleme Uzmanı ve AD/HD Uzmanı olarak onaylanmıştır.

Jeremy Yamaguchi

Jeremy Yamaguchi

Bahçe Bakım Uzmanı

Jeremy Yamaguchi Bahçe Bakım Uzmanı ve dijital bir bahçe bakım ve bahçecilik hizmetleri pazarı olan Lawn Love’ın Kurucusu ve CEO’sudur. Jeremy anlık uydu görüntüleri sağlar ve hizmetlerini akıllı telefondan ya da İnternet tarayıcısından koordine edebilir. Şirket Y Combinator, Joe Montana, Alexis Ohanian, Barbara Corcoran gibi dikkate değer yatırımcılardan fon almıştır.

Steve Downs

Steve Downs

Live Bee Removal Specialist

Steve Downs, Canlı Bal Arısı Uzaklaştırma Uzmanı, Bar Arısı Korumacısı’dır ve Los Angeles Kaliforniya metro bölgesinde lisanslı bir arı uzaklaştırma ve taşıma işletmesi olan Beecasso Live Bee Removal Inc.’in sahibidir. Steve hem ticari mekânlar hem de evlerde öldürmeden arı yakalama ve arı uzaklaştırma konusunda 20 yıl üzerinde tecrübeye sahiptir. Arıcılar, tarımcılar ve arı meraklılarıyla çalışır. Steve Los Angeles bölgesinde arı kovanları kurar ve arıların yaşamayı sürdürmesini destekler. Bal arılarının korunması konusunda bir tutkuya sahiptir ve kurtarılan arı kovanlarının taşındığı ve korunduğu kendi Beecasso sığınağını oluşturmuştur.

Juli Roland

Juli Roland

Sertifikalı Boya Uzmanı

Juli Roland Renk Uzmanı ve Dallas, Texas metro bölgesinde evlerde renk danışmanlığı sağlayan ve müşterilerine renk düzeni oluşturmakta yardım eden ilk şirketlerden biri olan PaintColorHelp.com’un Kurucusu’dur. Juli, boya sektöründe yedi yıl müşteri eşleştirme işi de dâhil olmak üzere, 15 yıllık ticari ve evsel mekânlarda renk danışmanlığı deneyimine sahiptir. Renk stratejisi alanındaki sertifikasını Camp Chroma’dan almıştır ve Inter-Society Renk Konseyi üyesidir. Texas Tech Üniversitesi’nden Reklamcılık alanında lisans derecesine sahiptir.

Lana Starr, AIFD

Lana Starr, AIFD

Sertifikalı Çiçek Tasarımcısı ve Dream Flowers'ın Sahibi

Lana Starr Sertifikalı Çiçek Tasarımcısı ve San Francisco Körfez Bölgesi’nde bir çiçek tasarım stüdyosu olan Dream Flowers’ın sahibidir. Dream Flowers etkinlikler, düğünler, kutlamalar ve kurumsal etkinlikler konusunda uzmandır. Laura çiçek sektöründe 14 yıldan fazla deneyime sahiptir ve çalışmaları International Floral Art, Fusion Flowers, Florist Review ve Nacre gibi çiçek kitapları ve dergilerinde yer almıştır. Lana 2016 yılından bu yana Amerikan Çiçek Tasarımcıları Enstitüsü’nün (AIFD) bir üyesidir ve 2012 yılından bu yana Kaliforniya Sertifikalı Çiçek Tasarımcısı’dır (CCF).

Suzanne Lasky, ASID

Suzanne Lasky, ASID

İç Tasarım Danışmanı

Suzanne Lasky İç Mimar’dır ve Scottsdale, Arizona’da yeni ev yapımları, evleri tekrar modelleme, evsel mekân ve küçük işletme müşterileri için ilgili tüm tasarım seçeneklerini sunmada uzman bir tasarım danışmanlık şirketi olan S Interior Design’ın kurucusudur. Suzanne 19 yıldan fazla iç mimari ve danışmanlık deneyimine sahiptir. ASID (Amerikan İç Mimarlar Birliği) Ortak Üyesi’dir. Indiana Üniversitesi’nden İşletme alanında Yüksek Lisans (MBA) derecesine ve Scottsdale Community College’dan İç Mimarlık alanında ön lisans derecesine sahiptir.

Taya Wright, NAPO, RESA

Taya Wright, NAPO, RESA

Profesyonel Ev Sunumu Uzmanı ve Düzenleyici

Taya Wright Profesyonel Ev Sunumu Uzmanı ve Düzenleyici, ayrıca Houston, Texas’da yer alan BBB onaylı Ev Stil Şirketi Just Organized by Taya’nın kurucusudur. Taya sekiz yıldan fazla ev sunumu ve dekorasyonu deneyimine sahiptir. Ulusal Profesyonel Düzenleyiciler Derneği (NAPO) ve Emlak Sunumu Derneği (RESA) üyesidir. RESA içinde şu andaki RESA Houston bölümü başkanıdır. Home Staging Diva® Business programı mezunudur.

Priscilla Bettencourt

Priscilla Bettencourt

Ev Sunumu Uzmanı ve İç Mimar

Priscilla Bettencourt Ev Sunum Uzmanı, İç Mimar ve San Francisco, Kaliforniya’da bulunan bir ev sunum işletmesi olan Halcyon Home Staging + Design’ın kurucusudur. Halcyon bir mülkün tekrar satıldığındaki değerini en yüksek düzeye çıkarmak için geniş sunum hizmetleri sağlama ve herhangi bir evi potansiyel alıcılar için cazip bir ortam hâline dönüştürme konusunda uzmandır. Halcyon 2017, 2018, 2019 ve 2020 yıllarında “Best of Houzz Service” Ödülü’nü almıştır.

Hayvanlar ve Veteriner Bakımı

Pippa Elliott, MRCVS

Pippa Elliott, MRCVS

Veteriner, Royal College of Veterinary Surgeons

Dr. Pippa Elliott, evcil hayvan uygulamaları ve veteriner cerrahi alanında 30 yılın üzerinde tecrübeye sahip Royal College of Veterinary Surgeons Üyesi bir veteriner cerrahtır. 1987 yılında Glasgow Üniversitesi’nden veteriner hekim ve cerrahlık derecesini almıştır. Doğup büyüdüğü yerdeki aynı hayvan kliniğinde 20 yılın üzerinde bir süre çalışmaktadır.

Brian Bourquin, DVM

Brian Bourquin, DVM

Veterinarian ve Boston Veteriner Kliniği'nin Sahibi

Müşterileri tarafından “Dr. B” olarak bilinen Brian Bourquin, biri South End/Bay Village’da, diğeri Brookline, Massachusetts’de olmak üzere iki yerde bulunan bir evcil hayvan bakım ve veteriner kliniği olan Boston Veteriner Kliniği’nin sahibidir. Boston Veteriner Kliniği sağlık ve önleyici bakım, hasta bakımı ve acil bakım, yumuşak doku operasyonları ve diş hekimliğini içeren temel veteriner bakımında uzmandır. Klinik ayrıca davranış, beslenme ve akupunktur ve terapötik lazer tedavileri kullanarak alternatif ağrı tedavileri konusunda özel hizmetler sunar. Boston Veteriner Kliniği AAHA (Amerikan Hayvan Hastanesi Derneği) onaylı bir kliniktir ve Boston’un ilk ve tek Fear Free sertifikalı kliniğidir. Brian 19 yıl üzerinde veterinerlik deneyimine sahiptir ve Veteriner Hekimlik derecesini Cornell Üniversitesi’nden almıştır.

Deanne Pawlisch, CVT, MA

Deanne Pawlisch, CVT, MA

Sertifikalı Veteriner Sağlık Teknisyeni

Deanne Pawlisch İllinois’de veterinerlik uygulamalarıyla ilgili kurumsal eğitim veren Sertifikalı Veteriner Sağlık Teknisyeni’dir. 2011 yılından bu yana Veterinerlik Acil ve Yoğun Bakım Kurumu’nun üyesidir.

David Levin

David Levin

Profesyonel Köpek Gezidiricisi ve Eğitmeni

David Levin, San Francisco Bay Bölgesi’nde profesyonel bir köpek gezdirme işletmesi olan Citizen Hound’un sahibidir. 9 yılın üzerinde profesyonel köpek gezdirme ve eğitme deneyimiyle, David’in işletmesi 2019, 2018 ve 2017 yılında Beast of the Bay tarafından "Best Dog Walker SF" (San Francisco’daki En İyi Kopek Gezdirici) olarak oylanmıştır. Citizen Hound ayrıca SF Examiner ve A-List’te 2017, 2016, 2015 yıllarında sıralamada 1 numaralı Köpek Gezdirici olarak gösterilmiştir. Citizen Hound müşteri hizmetleri, özeni, becerisi ve itibarıyla gurur duymaktadır.

Ryan Corrigan, LVT, VTS-EVN

Ryan Corrigan, LVT, VTS-EVN

Lisanslı Veteriner Teknisyeni

Ryan Corrigan Kaliforniya’da Lisanslı Veteriner Teknisyeni’dir. Veterinerlik Teknolojisi alanındaki lisans derecesini 2010 yılında Purdue Üniversitesi’nden almıştır.

Melissa Nelson, DVM, PhD

Dr. Melissa Nelson, bir taşra kliniğinde 18 yılın üzerinde veterinerlik deneyimine sahip olduğu Minnesota’da Evcil ve Büyük Hayvanlar alanında uzman bir Veteriner’dir. Veterinerlik derecesini Minnesota Üniversitesi’nden 1998 yılında almıştır.

Doug Ludemann

Doug Ludemann

Profesyonel Akvarist

Doug Ludemann, Minneapolis’de profesyonel bir akvaryum hizmetleri şirketi olan Fish Geeks Ltd. Şti.’nin sahibi ve yürütücüsüdür. 20 yıldan fazla süredir akvaryum ve balık bakımı sektöründe çalışmaktadır. Minnesota Üniversitesi’nden Ekoloji, Evrim ve Davranış alanında lisans derecesine sahiptir. Doug daha önce Minnesota Hayvanat Bahçesi ve Chicago’daki Shedd Aquarium’da çalışmıştır.

Beverly Ulbrich

Beverly Ulbrich

Köpek Davranış Uzmanı ve Eğitmeni

Beverly Ulbrich, Köpek Davranış Uzmanı ve Eğitmeni ve San Francisco Bay Bölgesi’nde özel bir köpek eğitimi işletmesi olan Pooch Coach’ın kurucusudur. Amerikan Kennel Club tarafından onaylı CGC Değerlendiricisidir (sorumluluk sahibi şekilde iyi davranışlar gösteren köpek eğitimini teşvik eden bir program) ve Amerikan İnsani Derneği ile Rocket Köpek Kurtarma’nın yönetim kurulunda hizmet vermiştir. SF Chronicle ve Bay Woof tarafından dört defa San Francisco Bölgesi’ndeki en iyi özel köpek eğitmeni olarak oylanmış ve dört "Önde Gelen Köpek Blogu” ödülü kazanmıştır. Ayrıca televizyonda da köpek davranış uzmanı olarak yer almıştır. Rutgers Üniversitesi’nden Lisans ve Santa Clara Üniversitesi’nden İşletme Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

Lauren Baker, DVM, PhD

Dr. Lauren Baker Veteriner’dir ve Karşılaştırmalı Biyomedikal Bilimleri alanında Doktora adayıdır. Dr. Baker Veterinerlik derecesini 2016 yılında Wisconsin Üniversitesi’nden almış ve Karşılaştırmalı Ortopedik Araştırma Laboratuarındaki çalışmaları yoluyla Doktorasını devam ettirmektedir.

Jaime Nalezny, DVM

Jaime Nalezny, DVM

Egzotik Hayvan Veterineri

Dr. Jaime Nalezny kuş, sürüngen, amfibiyen ve egzotik küçük memelilerin bakımına odaklanan bir egzotik hayvan veterineridir. Minnesota Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nden 2005 yılında mezun olmuştur ve 15 yıldan fazla süredir işini sürdürmektedir.

Emily Fleisher, CTBC

Emily Fleisher, CTBC

Emily Fleisher, Sertifikalı Köpek Eğitmeni ve Davranış Uzmanı

Emily Fleisher Sertifikalı Köpek Eğitmeni ve Davranış Uzmanı (CTBC) ve Kaliforniya San Francisco’da bir köpek eğitimi işletmesi olan Mindful Paw’ın kurucusudur. Köpek CPR’ı, ilk yardımı ve köpek eğitimi konusunda Köpek Eğitimi Staj Akademisi’nden sertifikaya sahiptir. Ayrıca Dr. Susan Friedman’ın “Hayvanlara Yaşama ve Öğrenme” programından da mükemmeliyet sertifikasına sahiptir. Stajını San Francisco SPCA’da (Hayvanlara Eziyetin Engellenmesine Yönelik Bir Kuruluş) tamamlamıştır ve eğitimine Fenzi Köpek Sporları Akademisi ve Jean Donaldson’ın Köpek Eğitmenleri Akademisi’nde devam etmektedir. Florida Üniversitesi’nden Halk Sağlığı alanında lisans derecesine sahiptir.

Terryl Daluz

Terryl Daluz

Wash My Dog'un Sahibi

Terryl Daluz, Los Angeles, Kaliforniya bölgesinde bir evcil hayvan bakım işletmesi olan Wash My Dog Ltd. Şti.’nin ortağıdır. Ortağı Andrea Carter ile birlikte Terryl, üç yıldan fazla evcil hayvan bakım ve yönetim tecrübesine sahiptir. Wash My Dog ve işletmenin sertifikalı hayvan bakım ve banyo yaptırma görevlileri, hizmet sağladıkları tüm hayvanlar için güvenli ve samimi karşılayan bir ortam sağlamada uzmandır.

Lancy Woo

Lancy Woo

Sertifikalı Evcil Hayvan Bakım Uzmanı

Lancy Woo Sertifikalı bir Hayvan Bakıcısı ve San Francisco, Kaliforniya’da bir hayvan bakım salonu olan VIP Grooming’in Sahibi’dir. VIP Grooming 35 yıldan fazla süredir San Francisco’ya hizmet vermektedir. Lancy hayvan bakım sertifikasını WWPSA’dan (Batı Dünyası Hayvanların Gereksinimlerini Karşılama Derneği) almıştır. VIP Grooming 2007, 2010, 2011, 2014, 2017, 2018 ve 2019’da "Bay Bölgesi’nin En iyisi” olarak seçilmiş ve 2014 yılında Bay Woof’un “Beast of Bay" ödülünü kazanmıştır. Lancy’nin çalışmaları VIP Grooming’in San Francisco Ekonomi ve İş Gücü Geliştirme’nin Miras İşletmesi Kaydı’na kabulüne katkıda bulunmuştur.

Marie Lin

Marie Lin

Lisanslı Hayvan Bakım Uzmanı

Marie Lin, Lisanslı Hayvan Bakım Uzmanı ve New York’ta bir hayvan bakım salonu olan Marie's Pet Grooming’in sahibidir. Hayvan bakım sertifikasını 2009 yılında New York Amerikan Hayvan Bakım Akademisi’nden almıştır ve ayrıca Amerika Ulusal Köpek Bakım Uzmanları Derneği’nin bir üyesidir. 2007 yılında Hawaii Pasifik Üniversitesi’nden İşletme Yüksek Lisans (MBA) derecesini almıştır.

Gıda ve Beslenme

Claudia Carberry, RD, MS

Claudia Carberry, RD, MS

Lisanslı Diyetisyen

Claudia Carberry Arkansas Tıp Bilimleri Üniversitesi’nde Diyetisyen’dir. Beslenme alanındaki Yüksek Lisansı'nı 2010 yılında Tennessee Knoxville Üniversitesi’nden almıştır.

Andrew Carberry, MPH

Andrew Carberry, MPH

Gıda Uzmanı

Andrew Carberry 2008 yılından bu yana çocuklara bahçe ve çifliklerde yiyecek yetiştirme eğitimi verilen okul bahçelerinde ve farm to school (çiftlikten okula) programlarında çalışmıştır. Şu anda Winrock International’da Topluluk Tabanlı Gıda Ekibi’nde Program Üyesi’dir.

Steve Masley

Steve Masley

Organik Sebze Bahçıvanı

Steve Masley 30 yıldan fazla süredir San Francisco’da organik sebze bahçeleri tasarlamakta ve sürdürmektedir. 2007 ve 2008 yıllarında Steve, Stanford Üniversitesi’nde Yerel Sürdürülebilir Tarımsal Alan Uygulamalı Dersi’ni vermiştir.

Emily Margolis

Emily Margolis

Pastacı

Emily Margolis Baltimore, MD’de pastacılık konusunda bir girişimcidir. 15 yılın üzerindeki pastacılık denemiyle 2018 yılında, D.C. bölgesinde özel pastacılık dersleri veren Baking with Chef Emily’i kurmuştur.

Mathew Rice

Mathew Rice

Profesyonel Pastacı ve Tatlılar Konusunda Etkili Kişi

Mathew Rice 1990’ların sonundan bu yana tüm ülkede restoranların pastane mutfaklarında çalışmıştır. Kendi yaratımlarına Food & Wine, Bon Appetit ve Martha Stewart Weddings’de yer verilmiştir. Mathew 2016 yılında, Eater tarafında Instagram’da takip edilmesi gereken en iyi 18 şeften biri olarak gösterilmiştir.

Rich Lee

Rich Lee

Spro Coffee Lab, Kahve ve Yemek Program Direktörü

Rich, San Francisco Kaliforniya’da yer alan kahve sanatı, deneysel alkolsüz kokteyller ve yemek pişirme bilimi konularında uzman bir şirket olan Spro Coffee Lab’ın kahve ve yemek direktörüdür. Rich takımıyla birlikte, sıradan yiyecek ve içecekler arasından sıyrılan, eşsiz ve üstün bir deneyim oluşturmaya çabalar.

Christopher Lucchese

Christopher Lucchese

Sertifikalı Şarap Garsonu

Christopher Lucchese, Los Angeles, Kaliforniya’da bulunan, özel şarap tadımları, eğitimi ve şarap eşlikli akşam yemekleri düzenleyen bir işletme olan Home Somm ile çalışan Sertifikalı bir Şarap Garsonu’dur. Christopher üç yıl boyunca, Michelin dereceli bir restoran olan Michael Mina's Bourbon Steak’ın da Şarap Garsonu olmuştur. WSET (Şarap Yeterlilik Programı) 4. Seviye öğrencisidir. Ayrıca uzman şarap garsonluğu sınav kuruluşu olan Court of Master Sommeliers sertifikalıdır ve Wine Scholar Guild ile Amerika Mutfak Enstitüsü’nden eğitim almıştır. UC Davis’te de iki sömester boyunca şarap yapımı, bağcılık ve şarap kültürü derslari almıştır.

David Williams

David Williams

Arıcı ve Arı Uzaklaştırma Uzmanı

David Williams, 28 yıldan fazla arıcılık deneyimine sahip Profesyonel Arıcı ve Arı Uzaklaştırma Uzmanı’dır. San Francisco Bay Bölgesi’nde bir arı uzaklaştırma şirketi olan Bzz Bee Removal’ın sahibidir. Bzz Bee Removal, koloni çöküş sendromunu engellemek için arıların yerini saptar, onları yakalar ve yerel arıcılara nakleder.

Minh Nguyen, RD, MS

Minh Nguyen, RD, MS

Lisanslı Diyetisyen

Minh Nguyen Kaliforniya’da dijital bir sağlık ve beslenme şirketi olan EatLove’da Beslenme Destek Rehberi’dir. Lisanslı bir Diyetisyen’dir ve Beslenme Bilimleri alanındaki Yüksek Lisansı’nı 2015 yılında Kaliforniya State Üniversitesi’nden almıştır.

Tom Blake

Tom Blake

Profesyonel Barmen

Tom Blake, craftybartending.com adlı barmenlik blogunu yönetmektedir. 2012 yılından bu yana barmendir ve The Bartender's Field Manual (Barmen’in El Kitabı) adlı bir kitap yazmıştır.

Katie Rhodes-Smith RD, MS

Katie Rhodes-Smith RD, MS

Lisanslı Diyetisyen

Katie Rhodes-Smith Arkansas’da Lisanslı bir Diyetisyen’dir. Klinik Beslenme alanındaki Yüksek Lisansı’nı Arkansas Üniversitesi Tıbbi Bilimler Fakültesi’nden almıştır ve OWN-Nutrition Ltd. Şti.’nin kurucusudur.

Brittany Venci, RD, MS

Brittany Venci, Ohio’da Tescilli bir Diyetisyen ve Beslenme Uzmanı’dır. Beslenme Bilimleri alanındaki Yüksek Lisans derecesine 2013 yılında sahip olmuş ve Tescilli Diyetisyen ve Beslenme Uzmanı Belgesi’ni 2014 yılında almıştır.

Connie Martin, RD

Connie Martin, RD

Lisanslı Diyetisyen

Connie Martin, Georgiya’da klinik beslenme alanında uzman Lisanslı bir Diyetisyen’dir. Diyet Uzmanlığı alanındaki Lisans derecesini 1982 yılında Southeast Missouri State Üniversitesi’nden almıştır.

Courtney Fose, RD, MS

Courtney Fose, RD, MS

Lisanslı Diyetisyen

Courtney Fose Arkansas Tıp Bilimleri Üniversitesi’nde Lisanslı bir Diyetisyen ve Sertifikalı Beslenme Destek Klinik Uzmanı’dır. 2009 yılından bu yana Diyetisyen olarak çalışmaktadır ve Klinik Beslenme alanındaki Yüksek Lisansı’nı 2016 yılında Arkansas Üniversitesi’nden almıştır.

Gary E. Hatch, PhD

Gary E. Hatch, PhD

Biyoloji Bilimci

Dr. Gary E. Hatch, 38 yılını solunum yolları biyokimyası ve bunun toksin ve kirleticilere yanıtını araştırmakla geçirmiş, North Carolina’da emekli bir Biyoloji Bilimci’dir. 1979-2015 yılları arasında A.B.D. Çevre Koruma Kurumu’nda çalışmıştır.

Melissa Stoner, RDN

Melissa Stoner, RDN

Lisanslı Diyetisyen

Melissa Stoner Colorado’da Lisanslı Diyetisyen ve Sertifikalı Kişisel Eğitmen’dir. Lisanslı Diyetisyenlik ve Beslenme Uzmanlığı’nı 2010 yılında ve NASM Kişisel Eğitmenlik sertifikasını 2012 yılında almıştır.

Patricia Somers, RD, PhD

Patricia Somers, RD, PhD

Lisanslı Diyetisyen

Patricia Somers Arkansas’da Lisanslı bir Diyetisyen’dir. Diyetisyen lisansını 1979 yılında Beslenme ve Diyet Akademisi’nden almıştır.

Karin Lindquist

Karin Lindquist

Tarım, Hayvan Bilimleri Lisansı

Karin Lindquist, Kanada’daki Alberta Üniversitesi Tarım Bölümü Hayvan Bilimleri alanından Lisans derecesine sahiptir. Sığırlar ve tarım mahsülleri konusunda 20 yıldan fazla çalışma deneyimine sahiptir. Büyükbaş ve küçükbaş hayvan veterinerinde, çiftlik tedarik mağazasında satış temsilcisi olarak, mera, toprak ve ekin araştırmaları yaparken araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. Şu anda sığır eti ve otlak alan tarımı yayım uzmanıdır ve çiftçilere sığırlarla ve büyütüp hasatını yaptıkları otlaklarla ilgili çeşitli konularda tavsiyeler vermektedir.

Alex Hong

Alex Hong

Şef Aşçı ve Restoran Sahibi

Alex Hong San Francisco’da yer alan bir Yeni Amerikan restoranı olan Sorrel’ın Şef Aşçısı ve Ortak Sahibi’dir. On yıldan fazla süredir restoranlarda çalışmaktadır. Alex, Amerika Mutfak Enstitüsü mezunudur ve ikisi de Michelin yıldızlı Jean-Georges ve Quince mutfaklarında çalışmıştır.

Samuel Bogue

Samuel Bogue

Şarap Direktörü ve Danışman

Samuel Bogue, Kaliforniya, San Francisco’daki Ne Timeas Restoran Grubu’nun Şarap Direktörü’dür. Sertfikalı bir şarap garsonu, Zagat "30 Under 30" ödülü sahibi ve Bay bölgesinin en iyi restoranlarından bazılarının şarap danışmanıdır.

Murphy Perng

Murphy Perng

Sertifikalı Şarap Danışmanı

Murphy Perng, ekip oluşturma deneyimleri ve ağ oluşturma etkinlikleri de dâhil olmak üzere şarap eğitim etkinlikleri düzenleyen bir işletme olan Matter of Wine’ın Şarap Danışmanı, Kurucusu ve Ev Sahibi’dir. Los Angeles, Kaliforniya’da yerleşik olan Murphy, Equinox, Buzzfeed, WeWork ve Stage & Table gibi birçok marka ile birlikte çalışmıştır. Murphy WSET (Şarap Yeterlilik Programı) İleri Düzey 3. Seviye Sertifikası’na sahiptir.

Lyssandra Guerra

Lyssandra Guerra

Sertifikalı Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Danışmanı

Lyssandra Guerra Sertifikalı Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Danışmanı ve Oakland, Kaliforniya’da bulunan Native Palms Nutrition’ın kurucusudur. Beş yıldan fazla beslenme koçluğu deneyimine sahiptir ve sindirim sorunları, yiyecek hassasiyetleri, şeker krizleri ve ilgili diğer ikilemlerin üstesinden gelmek için destek sağlama konusunda uzmandır. Bütüncül beslenme sertifikasını 2014 yılında Bauman College, Holistik Beslenme ve Mutfak Sanatları programından almıştır.

Dina Garcia, RD, LDN, CLT

Dina Garcia, RD, LDN, CLT

Kayıtlı Diyetisyen ve Beslenme Uzmanı

Dina Garcia Kayıtlı Diyetisyen, Beslenme Uzmanı ve Miami, Florida’daki özel muayenehanesi Vida Nutrition and Conscious Living’in kurucusudur. Dina yo-yo diyetleri yapanların ve aşırı yiyenlerin yeme konusunda suçluluk hissetmelerinin üstesinden gelmeye, kendini sevme uygulamalarına ve öz güveni yeniden keşfetmeye yardımcı olma konusunda uzmandır. Diyet Uzmanlığı alanındaki Lisans derecesini Ball Eyalet Üniversitesi’nden almış ve gözetimli diyetisyenlik uygulaması sürecini Fresno, Kaliforniya Eyalet Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Diyet Uzmanlığı Kayıt Komisyonu tarafından Kayıtlı Diyetisyen (RD) olarak onaylıdır ve Florida Lisanslı bir Diyetisyen ve Beslenme Uzmanı’dır (LDN).

Çeşitli

Bess Ruff, MA

Bess Ruff, MA

Çevre Bilimleri ve Yönetimi Yüksek Lisansı

Bess Ruff, Florida’da Coğrafya konusunda doktora öğrencisidir. Çevre Bilimleri ve Yönetimi konusundaki Yüksek Lisansını, Santa Barbara’daki Kaliforniya Üniversitesi Bren Çevre Bilimleri ve Yönetimi Fakültesi’ndan 2016 yılında almıştır.

Meredith Juncker, PhD

Meredith Juncker, PhD

Doktora Adayı, Biyokimya ve Moleküler Biyoloji

Meredith Juncker Louisiana State Üniversitesi Sağlık Bilimleri Merkezi’nde Doktora Adayı’dır. Çalışmaları proteinler ve nörolojik dejeneratif hastalıklar üzerine yoğunlaşmıştır.

Kennon Young

Kennon Young

Değerli Taş Uzmanı ve Değerleyicisi

Kennon Young GIA mezunu bir Değerli Taş Uzmanı, ASA (Amerika Değerleyiciler Birliği) Değerli Taş Değerleme Uzmanı ve JA Sertifikalı Mücevher Yapım ve Tamirat Teknisyeni’dir. Mücevher değerleme sektöründeki en yüksek yeterlilik olan ASA Değerli Taş Değerleme Uzmanlığı’nı 2016 yılında almıştır.

Jerry Ehrenwald

Jerry Ehrenwald

Uluslararası Gemoloji Enstitüsü (IGI) Başkanı ve Gemolog

IGI Başkanı olan Jeery Ehrenwald, hayat boyu sektör deneyimine sahip, New York’da bir gemolog’dur. Bir elmasın üzerine, DIN (Elmas Kimlik Nımarası) gibi kendine özgü bir işareti lazerle kazımak için kullanılan bir araç olan, ABD patentli Laserscribe℠’ın mucididir. Ehrenwald IGI’nin ticaret laboratuarı ve değerleme bölümünden sorumludur. Amerikan Değerlemeciler Birliği (ASA) kıdemli üyesi olma onuruna erişmiştir ve New York’ta mücevher alanında en başarılı 200 kişiyle sınırlı bir kulüp olan Twenty-Four Karat Club üyesidir.

Michael Arnoldi

Michael Arnoldi

Kuyumcu

Michael Arnoldi’nin ailesi Kaliforniya’da, İtalya’da başlamış ve ABD’ye taşınmış üç nesillik bir mücevher işletmesi olan Arnoldi Jewelers’ın sahibidir. Michael mücevher sektöründe 10 yılın üzerinde deneyime sahiptir.

Allyson Edwards

Allyson Edwards

Dünya Gezgini ve Uluslararası Danışman

Allyson Edwards Uluslararası İlişkiler alanında Stanford Üniversitesi’nden lisans derecesine sahiptir. Sonrasında yirmiden fazla ülkede, acentelerle uluslarlarası ortaklıklara olanak sağlamaya devam etmiş ve eğitim, finans teknolojisi ve perakende satış sektörlerindeki şirketlere danışmanlık yapmıştır.

Zachary Rainey

Zachary B. Rainey, 10 yıldan fazlası imarethane papazı olarak, 40 yıldan fazla vaizlik ve papazlık deneyimine sahip bir papazdır. Northpoint Bible College mezunudur ve General Council of the Assemblies of God (Tanrı Meclisleri Genel Kurulu) üyesidir.

Edward Lewand

Edward Lewand

Gemolog ve Onaylı Değerleyici

Edward Lewand, mücevher sektöründe 36 yıldan fazla deneyime sahip bir Gemolog ve Onaylı Değerleyici’dir. Gemoloji alanındaki uzmanlığını 1979 yılında New York’taki G.I.A.’de (Amerika Gemoloji Enstitüsü) tamamlamıştır. Mücevherat, Antika ve İkinci El Mücevher, danışma ve bilirkişilik çalışmalarında uzmanlaşmıştır. Amerikan Değerleyiciler Birliği’nin (AAA) Sertifikalı bir Değerleyicisi (ASA) ve Kıymetli Taş ile Mücevherler için Amerikan Değerleyiciler Derneği’nin Onaylı Kıdemli bir Değerleyicisi’dir.

Britt Edelen

Britt Edelen

Brown Üniversitesi'nden İngiliz Edebiyatı Alanında Lisans Derecesi

Britt Edelen İngiliz ve Alman edebiyatı ve felsefe okuduğu Brown Üniversitesi’nden 2019 yılında mezun olduktan sonra wikiHow’a gelmiştir. Britt üniversitedeyken, kampüs yayınlarına sık sık katkıda bulunmuş ve üniversitenin Yazma Merkezi’nde çalışmıştır. Son zamanlarda edebi eleştri alanındaki farklı dergilerde bir çok makalesi yayımlanmıştır. Britt wikiHow’da yüksek kalitede içerik üretmeye devam edilmesi ve wikiHow’un herkesin herşeyi öğrenmesine olanak sağlama misyonunu destekmek için yazarlar ve editörlerle birlikte çalışır ve onları denetler.

Carmela Resuma, MPP

Carmela Resuma, MPP

Dünya Gezgini ve FLYTE Yönetici Müdürü

Carmela, yeterli hizmet almayan toplumlarda yaşayan öğrencileri dönüştürücü seyahat deneyimleri yoluyla güçlendiren, kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan FLYTE’nin Yönetici Müdürü’dür. 3 yaşından bu yana dünyayı dolşamaktadır ve gençlerin güçlendirilmesi, sosyal etki ve seyahat konusunda tutkuludur.

Israel Vieira Pereira, PhD

Israel Vieira Pereira, PhD

Söylev Analisti ve Doktora Öğrencisi

Israel Vieira Unisul Dil Blimleri Programı’nın Metin ve Söylev alanında Söylev Analisti ve Doktora Öğrencisi’dir. Israel burada aldatmacaların, sahte haberlerin ve komplo teorilerinin etkileri ve özellikleri üzerinde çalışmaktadır.

Halle A. Payne

Halle A. Payne

Stanford Üniversitesi'nden Sembolik Sistemler Alanında Lisans Derecesi

Halle Payne 2019 yılında Stanford’dan Sembolik Sistemler alanında mezuniyet derecesini almıştır. Onur Tezi’ni tamamlaması üzerine Toplum’da Etik alanında Onur öğrencisi olmuştur ve okuldaki üçüncü yılının bahar döneminde Phi Beta Kappa ile ödüllendirilmiştir. Halle şu anda wikiHow’da uzman içerik oluşturulmasını yönetmekte ve alanlarında en iyi uzmanları bularak, onların tavsiyelerini doğrudan wikiHow okuyucularına ulaştırma konusunda tutkuyla çalışmaktadır. Boş zamanlarında müzik yapmaktan ve doğada gezinmekten hoşlanır.

Tara Divina

Tara Divina

Vedik Astrolog

Tara Divina, Kaliforniya’da yerleşik bir Vedik Astrolog’dur. Hint Astrolojisi olarak da bilinen Vedik Astroloji, antik ve kutsal bir kendini anlama ve geleceği tahmin etme sanatıdır. Yaklaşık 10 yıl deneyimiyle Tara, müşterinin ilişkiler, para, amaç, kariyer ve diğer önemli hayat kararlarıyla ilgili en büyük sorularını yanıtladığı kişisel okumalar sağlar.

Susan Levitt

Susan Levitt

Tarot Kartı Okuyucusu

Susan Levitt 1986 yılından bu yana San Francisco, Kaliforniya’da yerleşik profesyonel bir tarot kartı okuyucusu, astrolog ve feng shui danışmanıdır. Susan, Introduction to Tarot and Taoist Astrology (Tarot ve Taoist Astroloji’ye Giriş) gibi farklı dillerde yayımlanmış beş kitabın yazarıdır. Facebook’ta, Twitter’da @tarot_tweet hesabından ve ay blogunda gönderimler yapar. Çalışmaları CNN’de yer almıştır ve San Francisco’daki SF Weekly tarafından “En İyi Astrolog” olarak seçilmiştir.

Saul Jaeger, MS

Saul Jaeger, MS

Mountain View Polis Departmanı'nda Komiser

Saul Jaeger Polis Memuru’dur ve Mountain View, Kaliforniya Polis Departmanı’nda (MVPD) Komiser’dir. Saul MVPD’de devriye memuru, alan eğitim memuru, trafik memuru, dedektif, rehine ara bulucusu, trafik biriminin komiser muavini ve Kamu Bilgilendirme Görevlisi olarak 17 yıldan fazla deneyime sahiptir. MVPD’de Alan Operasyonları Bölümü’nü yönetmenin dışında, İletişim Merkezi’ni (göreve gönderme) ve Kriz Uzlaşma Ekibi’ni yürütümüştür. 2008 yılında Long Beach’teki Kaliforniya Devlet Üniversitesi’nden Acil Hizmetler Yönetimi alanında Yüksek Lisans, 2006 yılında Phoenix Üniversitesi’nden Adalet Yönetimi alanında Lisans derecesini almıştır. Ayrıca 2018 yılında Stanford Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden Kurumsal İnovasyon LEAD Sertifikası almıştır.

Temizlik ve Organizasyon

Michelle Driscoll, MPH

Michelle Driscoll, MPH

Mulberry Maids'in Kurucusu

Michelle Driscoll Colorado’da Mulberry Maids’in sahibidir. Driscoll Halk Sağlığı alanındaki yüksek lisans derecesini Colorado Halk Sağlığı Fakültesi’nden 2016 yılında almıştır.

Chris Willatt

Chris Willatt

Temizlik Gurusu

Chris Willatt Colorado Denver’da yer alan en yüksek puanlı temizlik kuruluşu olan Alpine Maids’in sahibi ve kurucusudur. Lisans derecesini 2012 yılında Colorado Üniversitesi’nden almıştır.

Raymond Chiu

Raymond Chiu

Maid Sailors'da Temizlik Gurusu ve Operasyon Direktörü

Raymond Chiu, önde gelen bir ev ve ticari alan temizlik hizmetleri sağlayıcısı olan MaidSailors.com’da Operasyon Sorumlusu’dur. Maid Sailors uygun fiyatlarla seçkin ev ve ofis temizlik hizmetleri sağlamaktan gurur duyar.

Melissa Maker

Melissa Maker

Celan My Space'in Kurucusu

Melissa Maker, 1 milyondan fazla takipçisi bulunan bir YouTube kanalı ve blog olan CelanMySpace’in sahibi ve editörüdür. 10 yıldan fazla profesyonel temizlik tecrübesine sahiptir ve evdeki her şey hakkında faydalı ipuçları verir.

Katherine Tlapa

Katherine Tlapa

İç Mimar

Katherine Tlapa, şu anda San Francisco’da yerleşik bir tasarım hizmeti olan Modsy için Tasarım Uzmanı olarak çalışan bir iç mimar’dır. Ayrıca kendine ait bir DIY (Kendin Yap) Ev Tasarım blogu olan My Eclectic Grace’i yürütmektedir. İç Mimari alanındaki Güzel Sanatlar lisans derecesini 2016 yılında Ohio Üniversitesi’nden almıştır.

Ashley Matuska

Ashley Matuska

Temizlik Gurusu

Ashley Matuska, Denver, Colorado’da yer alan sürdürülebilirlik odaklı bir temizlik kuruluşu olan Dashing Maids’in sahibi ve kurucusudur. 5 yıldan fazla süredir temizlik sektöründe çalışmakadır.

Ilya Ornatov

Ilya Ornatov

NW Maids'in Kurucusu

Ilya Ornatov, Seattle Washington’da bulunan bir temizleme hizmeti olan NW Maids’in Kurucusu ve Sahibi’dir. Ilya, NW Maids’i 2014 yılında, dürüst fiyatlandırma, İnternet’ten kolay rezervasyon ve eksiksiz temizlik hizmetlerine ağırlık vererek kurmuştur.

Kathryn Kellogg

Kathryn Kellogg

101 Ways to Go Zero Waste Adlı Kitabın Yazarı

Kathryn Kellogg, çevre dostu yaşamı, çok fazla sevgi ve olumlu yaklaşımla basit ve adım adım bir sürece bölmeye kendini adamış bir yaşam stili web sitesi olan goingzerowaste.com’un kurucusudur. 101 Ways to Go Zero Waste’in yazarı ve National Geographic’in plastiksiz yaşam konusundaki konuşmacısıdır.

Bridgett Price

Bridgett Price

Temizlik Gurusu ve Maideasy'nin Ortağı

Bridgett, Phoenix Arizona’da yerel bir temizlik şirketi olan Maid Easy’nin ortağıdır. İşletme büyütme inisiyatiflerine önderlik eder ve bunları yönlendirir. Ayrıca temizlik işinin günlük operasyonlarını yönetmektedir.

Marcus Shields

Marcus Shields

Temizlik Gurusu ve Maideasy'nin Sahibi

Marcus, Phoenix Arizona’da yerel bir temizlik şirketi olan Maid Easy’nin sahibidir. Temizlik alanındaki kökleri 60’lı yıllardan 70’li yıllara kadar vadi sakinlerinin evlerini temizleyen anneannesine gider. 10 yıldan fazla bir süreyle teknoloji alanında çalıştıktan sonra temizlik sektörüne geri dönmüş ve ailesinin denenmiş ve doğru yöntemlerini Phoenix Metro Bölgesi’ndeki evlerde yaşayan sakinlere aktarmak üzere Maid Easy’i açmıştır.

Jonathan Tavarez

Jonathan Tavarez

Temizlik Gurusu ve Pro Housekeepers'ın Kurucusu

Jonathan Tavarez ülke genelinde, ikamet edilen ve ticari konutlar için yüksek kaliteli temizlik hizmetleri sağlayan bir temizlik hizmetleri sağlayıcısı olan Pro Housekeepers’ın kurucusudur. Pro Housekeepers her temizlemede yüksek kalite standartlarını garantiye almak için özgeçmişi doğrulanmış bir ekip ve titiz eğitim metodolojileri kullanır.

James Sears

James Sears

Temizlik Gurusu

James Sears nasıl temizlik yapılacağından, dağınıklığı azaltmaya yönelik dönüştürücü deneyimler sağlamaya ve ev ortamını yenilemeye kadar temizlikle ilgili her şeyde uzmandır. James, Güney Kaliforniya Üniversitesi’nde (USC) bursiyerdir. Temizlik sektöründe bir öncüdür ve Neatly’de mutluluk ekibine önderlik etmektedir. Temizlik gurularından oluşan grubu Kaliforniya’da Los Angeles ve Orange County’de bulunmaktadır.

Filip Boksa

Filip Boksa

King of Maids'de Temizlik Gurusu

Filip Boksa, temizlik ve organizasyon konularında müşterilerine yardımcı olan A.B.D. tabanlı bir ev temizliği hizmet sağlayıcısı olan King of Maids’in CEO’su ve Kurucusu’dur.

Donna Smallin Kuper

Donna Smallin Kuper

Organizasyon Uzmanı ve Yazar

Donna Smallin Kuper, ödüllü bir organizasyon uzmanıdır. Karmaşaları düzene sokmak ve hayatı basitleştirmek konularında bir düzineden fazla kitabı en çok satan kitap olmuştur. Bu güne kadar CBS, ABC ve CNN’de kendisine yer verilmiştir.

Christel Ferguson

Christel Ferguson

Profesyonel Düzenleyici

Christel Ferguson 5 yıldan fazla süredir yürüyen bir düzenleme ve organizasyon hizmeti olan Space to Love’ın sahibidir. Feng Shui sertifikasına sahiptir ve Ulusal Üretkenlik ve Düzenleme Profesyonelleri Birliği’nin bir üyesidir.

Jennifer Rodriguez

Jennifer Rodriguez

Temizlik Gurusu ve Pro Housekeepers Baş Hijyen Sorumlusu

Jennifer Rodriguez Pro Housekeepers’da Baş Hijyen Sorumlusu’dur. Hem ikamet edilen hem de ticari konutlarda temizlik alanında yirmi yıldan fazla deneyime sahiptir ve First For Women, Fatherly, Business Insider ve NBC News’de yer almıştır. Pro Housekeepers ülke genelinde, ikamet edilen ve ticari konutlar için yüksek kaliteli temizlik hizmetleri sağlar. Pro Housekeepers her defasında yüksek kalite standartlarını garantiye almak için özgeçmişi doğrulanmış bir ekip ve titiz eğitim metodolojileri kullanır.

Amy Mikhaiel

Amy Mikhaiel

Temizlik İşletmesi Sahibi ve Eski Kat Yöneticisi

Amy Mikhaiel bir temizlik gurusu ve başarılı bir konut ve ticari mesken temizlik şirketi olan Amy's Angels Cleaning A.Ş.’nin CEO’sudur. Misyonu, temizlik yoluyla güven ve güç tesis ederek kadınların finansal hedeflerine stratejik olarak ulaşmalarına yardım etmektir.

Fabricio Ferraz

Fabricio Ferraz

Temizlik Danışmanı ve Hire a Cleaning'in Ortağı

Fabricio Reylia Ferraz ile birlikte Hire a Cleaning’in İşletimecisi ve Ortağı’dır. Hire a Cleaning 10 yıldan fazla süredir 400 üzerinde düzenli müşterisiyle San Francisco evlerine hizmet veren bir aile işletmesidir.

Claudia & Angelo Zimmermann

Claudia & Angelo Zimmermann

Cleaning Studio'nun Kurucuları ve Temizlik Guruları

Claudia ve Angelo Zimmermann, New York ve Connecticut’ta Doğa Dostu bir Temizlik Hizmeti şirketi olan Cleaning Studio’nun ve kendilerinin, Kendin Yap (DIY) Doğal Temizlik Ürün Hattı olan Clean Code’un kurucularıdır. Clean Code evinizi %100 Doğal Temizleme Ürünleri ile bir profesyonel gibi temizlemenize olanak sağlar.

Andrii Gurskyi

Andrii Gurskyi

Temizlik Gurusu ve Rainbow Cleaning Service'in Sahibi

Andrii Gurskyi New York City’de yer alan ve apartman, ev ve taşınma temizliği konularında uzman bir temizlik şirketi olan Rainbow Cleaning Service’in sahibi ve kurucusudur. Rainbow Cleaning Service’i 2010 yılında New York City’de kurmuş ve o zamandan bu yana 35.000 üzerinde müşteriye hizmet sağlamıştır. RCS evcil hayvan ve çocuk bulunan evlerde kullanımı güvenli, toksik olmayan ve yapay parfüm içermeyen temizlik çözümleri kullanır.

Melanie Garcia

Melanie Garcia

Temizlik Gurusu ve Oranges & Lemons'un Ortağı

Melanie Garcia Downtown Los Angeles’de yer alan, temizlik konusunda hizmet veren küçük bir aile işletmesi olan Oranges & Lemons’un Ortağı’dır. Oranges & Lemons ayrıca, National Domestic Workers Alliance ve Hand in Hand adlı Ev Çalışanları Ağları ile de ortak çalışır.

Eğitim ve Öğretim

Megan Morgan, PhD

Megan Morgan, PhD

İngilizce Doktorası

Megan Morgan Georgia Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Uluslararası İlişkiler alanında Lisansüstü Programı Akademik Danışmanı’dır. İngilizce alanındaki Doktorasını 2015 yılında Georgia Üniversitesi’nden almıştır.

Emily Listmann, MA

Emily Listmann, MA

Eğitim Alanında Sosyal Bilimler Yüksek Lisansı

Emily Listmann San Carlos, Kaliforniya’da özel öğretmendir. Sosyal Bilimler Öğretmeni, Müfredat Koordinatörü ve SAT Sınavı’na Hazırlık Öğretmeni olarak çalışmıştır. Eğitim alanındaki Yüksek Lisans derecesini 2014 yılında Stanford Eğitim Enstitüsü’nden almıştır.

Ashley Pritchard, MA

Ashley Pritchard, MA

Caldwell Üniversitesi'nden Okul Danışmanlığı alanında Yüksek Lisans derecesi

Ashley Pritchard, New Jersey Frenchtown’da yer alan Delaware Valley Bölge Lisesi’nde Akademik Danışman ve Okul Danışmanı’dır. Ashley 3 yıldan fazla lise, üniversite ve kariyer danışmanlığı deneyimine sahiptir. Caldwell Üniversitesi’nden Zihinsel Sağlık alanında uzmanlaştığı Okul Danışmanlığı Yüksek Lisans derecesine sahiptir. Irvine’deki Kaliforniya Üniversitesi’nden edindiği Bağımsız Eğitim Danışmanı serfikasına sahiptir.

Christopher Taylor, PhD

Christopher Taylor, PhD

İngilizce Alanında Misafir Yardımcı Doçent

Christopher Taylor Teksas’taki Austin Community College’de İngilizce alanında Misafir Yardımcı Doçent’tir. Doktora derecesini Austin’deki Teksas Üniversitesi’nden İngiliz Edebiyatı ve Ortaçağ Çalışmaları alanında almıştır.

Grace Imson, MA

Grace Imson, MA

San Francisco City College'de Matematik Öğretmeni

Grace Imson 40 yıldan fazla öğretmenlik tecrübesine sahip bir matematik öğretmenidir. Grace şu anda San Francisco City College’de matematik dersleri vermektedir ve öncesinde Saint Louis Üniversitesi Matematik Bölümü’nde çalışmıştır. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite seviyelerinde matematik dersleri vermiştir. Saint Louis Üniversitesi’nden Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında Yüksek Lisans derecesine sahiptir

Carlee Rasmussen, MA

Carlee Rasmussen, MA

Eğitim Programları ve Öğretim Yüksek Lisansı

Carlee Rasmussen San Francisco’daki Peninsula Alternative Lisesi’nde Eğitim Uzmanı ve Profesyonel Gelişim Koordinatörü’dür. Eğitim Programları ve Öğretim alanındaki Yüksek Lisansını 2014 yılında Denver’daki Colorado Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Alexander Peterman, MA

Alexander Peterman, MA

Eğitim Yüksek Lisansı

Alexander Peterman Florida’da Özel Öğretmen’dir. Eğitim alanında Yüksek Lisans derecesini 2017 yılında Florida Üniversitesi’nden almıştır.

Diana Con Webber

Öğretmen

Diana Con Webber Arizona’da öğretmendir. Standart İlköğretim, K-8 Sertifikasını 2017 yılında almıştır.

Andree Baham Johnson

Andree Baham Johnson

Sertifikalı Okul Öncesi Öğretmeni

Andree Baham Johnson, Louisana’da Sertikalı Okul Öncesi Öğretmeni’dir. Erken Çocukluk Dönemi Öğretmenlik Sertifikası’nı 1993’te almıştır.

Cara Barker, MA

Cara Barker, MA

Araştırma ve Eğitim Kütüphanecisi

Cara Barker Kütüphane ve Bilgi Bilimleri alanındaki Yüksek Lisansını Washington Üniversitesi’nden 2014 yılında almıştır. Western Carolina Üniversitesi’nde Araştırma ve Eğitim Kütüphanecisi’dir.

Carrie Adkins, PhD

Carrie Adkins, PhD

Oragon Üniversitesi'nde Amerikan Tarihi Doktorası

Carrie Adkins Amerikan tarihi alanındaki doktorasını 2013 yılında Oregon Üniversitesi’nde tamamlamıştır ve 2014 yılından bu yana wikiHow’da içerik yönetmektedir. Oregon Üniversitesi’ndeyken birçok araştırma ödülü, eğitim bursu ve yazım ödülü kazanmıştır. Carrie, wikiHow’da yazarlar, editörler, makale değerlendiriciler ve proje yöneticilerinden oluşan bir ekibi koordine etmektedir. Amacı iyi araştırılmış, net bir şekilde anlatılmış ve wikiHow okuyucularına mümkün olduğunca yararlı içerikler oluşturmaktır.

Kim Gillingham, MA

Kim Gillingham, MA

Kütüphaneci ve Enformasyon Uzmanı

Kim Gillingham 30 yılın üzerinde deneyime sahip emekli bir kütüphane ve enformasyon uzmanıdır. Pennsylvania’daki Kurtzown Üniversitesi’nden Kütüphane Bilimleri konusunda Yüksek Lisans’a sahiptir ve Pennsylvania’da yer alan Montgomery İlçesi’ndeki bölge kütüphane merkezinin işitsel görsel bölümünü 12 yıldır yönetmektedir. Farklı kütüphaneler için gönüllü çalışmaya ve yerel topluluğuna kütüphane projeleri oluşturmaya devam etmektedir.

High Mountain Institute

High Mountain Institute

Kâr Amaçsız Dış Alan Eğitimi

High Mountain Institute, kendini öğrencilerin doğayla bağlantı kurmalarına, lider olarak gelişmelerine ve en iyi şekliyle eğitimi keşfetmelerine yardımcı olmaya adamış bir eğitim kuruluşudur. 25 yıldan fazla süredir HMI, öğrencileri Colorado ve Patagonia’nın bakir doğasına götürmekte ve sorumluluk paylaşımını teşvik etmekte, böylelikle de özenli düşünsel deneyimler için temel oluşturmaktadır.

Grant Faulkner, MA

Grant Faulkner, MA

National Novel Writing Month Yetkili Yöneticisi

Grant Faulkner, Novel Writing Month’ın (NaNoWriMo) Yetkili Yöneticisi ve edebi bir dergi olan 100 Word Story’nin ortak kurucusudur. Grant, yazı yazma üzerine iki kitap yayımlamış ve yazıları New York Times ile Writer’s Digest’te yer almıştır. Yazı yazma ve yayımlama üzerine haftalık bir İnternet yayını olan Write-minded’in ortak ev sahibi’dir. San Francisco Eyalet Üniversitesi’nden Yaratıcı Yazarlık alanında Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

Nathan Fox, JD

Nathan Fox, JD

LSAT Öğretmeni, LSATdemon'un Kurucusu

Nathan Fox, LSAT (Hukuk Fakültesi Kabul Testi) öğretmeni, Thinking LSAT İnternet yayınının ortak ev sahibi ve LSATdemon’un ortak kurucusudur. Nathan, Fox LSAT Mantıksal Akıl Yürütme Ansiklopedisi de dâhil olmak üzere altı LSAT kitabının yazarıdır. Şubat 2007’de LSAT sınavından 179 puan almıştır ve Kaliforniya Üniversitesi, Hastings Hukuk Fakültesi’nden Avukatlık derecesine sahiptir.

Bryce Warwick, JD

Bryce Warwick, JD

Warwick Strategies'de Sınavlara Hazırlık Eğitmeni

Bryce Warwick San Francisco Bay Bölgesi’nde yer alan ve seçkin, kişiye özel GMAT, LSAT ve GRE dersleri veren bir kuruluş olan Warwick Strategies’in Başkanı’dır. Bryce, George Washington Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Hukuk alanında Lisans derecesine sahiptir.

Ted Dorsey, MA

Ted Dorsey, MA

Los Angeles Kaliforniya Üniversitesi'nden Eğitim Alanında Yüksek Lisans Derecesi

Ted Dorsey Sınavlara Hazırlık Eğitmeni ve Güney Kaliforniya’da SAT ve ACT eğitim hizmetleri sağlayıcısı olan Tutor Ted’in kurucusudur. Ted lisedeyken SAT (1600) ve PSAT (240) sınavlarından tam puan almıştır. O zamandan bu yana ACT (36), SAT Edebiyat (SAT Subject Test in Literature) (800) ve SAT Seviye 2 Matematik (SAT Subject Test in Math Level 2) (800) sınavlarından da tam puan almıştır. Princeton Üniversitesi’nden İngilizce alanında Lisans derecesine ve Los Angeles Kaliforniya Üniversitesi’nden Eğitim alanında Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

Arash Fayz

Arash Fayz

Sınavlara Hazırlık Eğitmeni

Arash Fayz Los Angeles Kaliforniya’da yer alan bir akademik danışmanlık ve özel eğitim şirketi olan LA Tutors 123’ün Kurucu Ortağı ve Yöneticisi’dir. Arash, standartlaşmış testlerde daha yüksek puan alnıması ve bu sınavların hedeflediği okullara kabul alınması için farklı yaşlarda, farklı kabiliyetlere ve geçmişlere sahip öğrencilerin eğitimini yönettiği 10 yıllık bir eğitim danışmanlığı deneyimine sahiptir. Los Angeles Kaliforniya Üniversitesi’nden Uygulamalı Matematik ve Bilgisayar Bilimleri alanında Lisans derecesine sahiptir.

Jennifer Kaifesh

Jennifer Kaifesh

Great Expectations College Prep'in Kurucusu

Jennifer Kaifesh, Güney Kaliforniya’da özel eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunan Great Expectations College Prep’in kurucusudur. Jeniffer akademik eğitimin ve fakülte başvuru süreciyle ilişkili olarak standartlaştırılmış sınav hazırlığının yönetimi ve uygulanması konusunda 15 yılın üzerinde deneyime sahiptir. Northwestern Üniversitesi mezunudur.

Josh Jones

Josh Jones

Test Prep Unlimited'in CEO'su

Josh Jones, GMAT’e hazırlık için özel eğitim hizmeti sunan Test Prep Unlimited’in CEO’su ve Kurucusu’dur. Josh, GMAT özel eğitimi için dünyanın ilk ve tek puan garantili programını oluşturmuştur. QS World MBA Tour etkinliğinde yer almış ve Chicago’daki Devlet Okulları için matematik müfredatı hazırlamıştır. 15 yıldan fazla özel eğitim ve sınıfta öğretmenlik deneyimine ve Chicago Üniversitesi’nden Matematik alanında lisans derecesine sahiptir.

Paige Bowen, MA, EdM

Paige Bowen, MA, EdM

Beden Eğitimi Öğretmeni

Paige Bowen, Watkinsville, Georgia’da yer alan Oconee İlçe İlkokulu’nda Beden Eğitimi Öğretmeni’dir. Paige 20 yıldan fazla beden eğitimi öğretmenliği deneyimine sahiptir. 2002-2003 eğitim döneminde Oconee İlçe İlkokulu Yılın Öğretmeni seçilmiştir. 1996 yılında Georgia Üniversitesi Sağlık ve Beden Eğitimi Bölümü’nden Eğitim Lisans derecesi ve 2003 yılında aynı fakülteden Okul Öncesi Eğitimi alanında Eğitim Yüksek Lisans derecesi almıştır.

Matthew Snipp, PhD

Matthew Snipp, PhD

ABD Nüfus Sayım Bürosu Araştırma Görevlisi

C. Matthew Snipp, Stanford Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde Sosyal ve Beşeri Bilimler Burnet C. ve Mildred Finley Wohlford profesörüdür. Ayrıca Sosyal Bilimler’in Güvenli Veri Merkezi Araştırma Enstitüsü Direktörü’dür. ABD Nüfus Sayım Bürosu’nda Araştırma Görevlisi ve Davranış Bilimleri Bölümü İleri Çalışmalar Merkezi üyesidir. Demografi, ekonomik gelişme, fakirlik ve işsizlik üzerine 3 kitabı ve 70 üzerinde yayımlanmış makalesi vardır. Şu anda Ulusal Çocuk Sağlığı ve Gelişimi Enstitüsü’nün Nüfus Bilimi Alt Komitesi’ne hizmet vermektedir. Madison’daki Wisconsin Üniversitesi’nin Sosyoloji Bölümü’nden Doktora derecesine sahiptir.

Otomotiv

Andrew Quinn

Andrew Quinn

Oto Mekanik Ustası

Andrew Quinn, Missouri’de Tamir Ustası’dır. ASE sertifikasına sahiptir ve 2010 yılından bu yana oto tamiriyle uğraşmaktadır.

Mike Parra

Mike Parra

Oto Mekanik Ustası

Mike Parra Arizona’da Oto Mekanik Ustası’dır. ASE sertifikasına sahiptir ve oto tamiri teknolojisinde AA derecesine sahiptir. 1994 yılından bu yana oto tamiri yapmaktadır

Rocco Lovetere

Rocco Lovetere

Oto Mekanik Ustası

Rocco Lovetere, Kaliforniya’da ailesi ile birlikte sahibi olduğu Rocco's Mobile Auto Repair’de Oto Mekanik Ustası’dır. ASE Sertifikalı bir oto teknisyenidir ve 1999 yılından bu yana oto tamir alanında çalışmaktadır.

Chad Zani

Chad Zani

Detaylı Araç Bakım Uzmanı

Chad Zani, ABD ve İsveç çevresinde konumları bulunan detaylı araç bakım şirketi Detail Garage’ın Franchise Direktörü’dür. Chad, Los Angeles, Kaliforniya bölgesinde yerleşiktir ve detaylı araç bakımına olan tutksunu, şirketini tüm ülkeye genişletirken diğerlerine detaylı araç bakımını öğretmekte kullanmaktadır.

Angel Ricardo

Angel Ricardo

Ricardos Mobile Auto Detail'in Sahibi

Angel Ricardo, merkezi Venice, Kaliforniya’daki Ricardos Mobile Auto Detail’in sahibidir. Detaylı araç bakımında 10 yıldan fazla deneyim ile Angel, müşteri hizmetlerini ve detaylı araç bakım becerilerini geliştirmek için detaylı araç bakım eğitimlerine katılmaya devam etmektedir.

Chris Atkinson

Chris Atkinson

Palo Alto Bicycles

Chris Atkinson, 2014 yılından bu yana çalıştığı Palo Alto Bicycles’da Satış Müdürü’dür. Palo Alto Bicycles, 1930’da kurulmuştur.

Jay Safford

Jay Safford

Oto Mekanik Ustası

Jay Stafford Lake Worth, Florida’da otomotiv danışmanı ve proje yönetcisidir. ASE, Ford ve L1 sertifikalarına sahiptir ve 2005 yılından bu yana oto tamiri ile uğraşmakadır.

Tom Eisenberg

Tom Eisenberg

West Coast Tires & Service'in Sahibi

Tom Eisenberg, Los Angeles’daki West Coast Tires & Service’in Sahibi ve Yöneticisi’dir. Tom otomobil sektöründe 10 yıldan fazla deneyime sahiptir. Şu anda bulunduğu konuma geldiği yola, 16 yaşında araba lastiği takarak çıkmıştır. Modern Tire Dealer dergisinin oylamasında Tom’un mağazası, ülkedeki en iyi 10 işletmeden biri olarak gösterilmiştir.

Jonas Jackel

Jonas Jackel

Huckleberry Bicycles'ın Sahibi

Jonas Jackel, San Francisco, Kaliforniya’da bir bisiklet satış mağazası olan Huckleberry Bicycles’ın sahibidir. Jonas, bisiklet satış mağazalarının yönetimi konusunda 20 yıldan fazla deneyime sahiptir ve 2011 yılından bu yana Huckleberry Bicycles’ı yürütmektedir. Huckleberry Bicycles, bisiklet bakım ve onarımı, özel yapım yol, dağ, toprak yol, tur bisikletleri ile katlanır ve elektrikli bisikletlerde uzmanlaşmıştır. Jonas ayrıca Oakland, Kaliforniya’da kâr amaçsız bisiklet savunucusu bir kuruluş olan Bike East Bay’in Yönetim Kurulu’nda yer almıştır.

Alexander Douglas

Alexander Douglas

Oto Tamircisi

Alexander Douglas Kaliforaniya’daki Planet Auto’da oto tamircisidir. 1997’den bu yana bu işi sürdürmektedir.

Andrew Everett

Andrew Everett

Oto Mekanik Ustası

Andrew Everett Kuzey Carolina’da Oto Mekanik Ustası’dır. Elektrik ve HVAC sistemleri tamiri konusunda diplomaya sahiptir. 1995 yılından bu yana oto tamiriyle uğraşmaktadır.

Chris Latocki

Chris Latocki

Oto Mekanik Ustası

Chris Latocki 1994 yılından bu yana oto tamircisi olarak çalıştığı Sarasota, Florida’da Oto Mekanik Ustası’dır. Hem bayilerle ham de bağımsız tamirhanelerle otomotiv onarım ve arıza bulma konusunda çalışmaktadır.

Derek Spohn

Derek Spohn

Oto Mekanik Ustası

Derek Spohn Colorado’da Oto Mekanik Ustası’dır. ASE ve hibrit sertifikasına sahiptir ve 1998 yılından bu yana oto tamiri yapmaktadır.

Joe Hough III

Joe Hough III

Oto Mekanik Ustası

Joe Hough III Florida’da Oto Mekanik Ustası’dır. Sistem kontolü, elektrik, sürülebilirlik ve klima konularında uzmanlaşmıştır. 1978 yılından bu yana oto tamiriyle uğraşmaktadır.

Ikaika Cox

Ikaika Cox

Bisiklet Tamircisi

Ikaika Cox Provo, Utah’da Provo Bicycle Collective’in Operasyonlar Direktörü’dür. Edebiyat ve Felsefe alanındaki lisans derecesini 2015 yılında Utah Valley Üniversitesi’nden almıştır ve 2012 yılından bu yana bisiklet tamircisidir.

Pennsylvania Turnpike Commission

Pennsylvania Turnpike Commission

Otoyol İdare Kuruluşu

Pennsylvania Turnpike Commission, Pennsylvania eyaletinde ücretli bir otoyol olan Pennsylvania Turnpike’ın işletilmesi ve bakımından sorumlu bir kuruluştur.

Jason Shackelford

Jason Shackelford

Stingray Auto Repair'in Sahibi

Jason Shackelford, Seattle, Redmond ve Washington’da servisleri bulunan, bir aile oto onarım servisinin sahibidir. Oto tamir ve hizmetlerinde 24 yıldan fazla deneyime sahiptir ve ekibinin her üyesi de 10 yıldan deneyime sahiptir.

Bryan Hamby

Bryan Hamby

Araç Satış Acentesi

Bryan Hamby, Los Angeles, Kaliforniya’da güvenilir bir araç satış aracısı olan Auto Broker Club’ın sahibidir. Son 6 yıl boyunca, araba tutkusu ve araba satış sürecini alıcının tarafında olmak üzere özelleştirmek için eşsiz bir yetenekten doğan şirketini inşa etmiştir. 1.400’den fazla tamamlanmış satış ve %90 üzerinde müşteriyi elde tutma oranı ile Bryan’ın odaklandığı şey, araba satın alma deneyimini şeffaflık, adil fiyatlandırma ve birinci sınıf müşteri hizmetleriyle demokratik hâle getirmektir.

Ibrahim Onerli

Ibrahim Onerli

Sürüş Eğitmeni

Ibrahim Onerli, New York’ta bulunan ve güvenli sürüşü öğreterek dünyayı daha iyi bir yer yapma görevini üstlenmiş bir sürüş eğitimi okulu olan Revolution Driving School’un Ortağı ve Yöneticisi’dir. Ibrahim, 8’den fazla sürüş eğitmeninden oluşan bir takımı eğitmekte ve yönetmekte olup, tedbirli sürüş ve düz vitesli araç sürüş konularında uzmanlaşmıştır.

Simon Miyerov

Simon Miyerov

Sürüş Eğitmeni

Simon Miyerov, New York’da bir sürüş akademisi olan Drive Rite Academy’nin Başkanı ve Sürüş Eğitmeni’dir. Simon, 8 yılın üzerinde sürüş eğitimi deneyimine sahiptir. Amacı sıradan sürücülerin güvenliğini sağlamak ve New York’u daha güvenli ve etkin bir sürüş ortamı hâline getirmeye devam etmektir.

Doğal Tıp

Zora Degrandpre, ND

Zora Degrandpre, ND

Naturopati Doktoru

Dr. Zora Degrandpre Washington’da lisanslı bir Naturopati Doktoru’dur. Naturopati doktorluk derecesini Ulusal Doğal Tıp Fakültesi’nden 2007 yılında almıştır.

Lisa Bryant, ND

Lisa Bryant, ND

Naturopati Doktoru

Dr. Lisa Bryant Portland, Oregon’da lisanslı bir Naturopati Doktoru ve doğal tıp uzmanı’dır. Naturopatik Tıp konusundaki uzmanlığını Ulusal Doğal Tıp Fakültesi’nde 2014 yılında tamamlamıştır.

Ritu Thakur, MA

Ritu Thakur, MA

Ayurveda, Doğal ve Bütünsel Sağlık Uzmanı

Dr. Ritu Thakur Ayurveda, Naturopati, Yoga ve Bütünsel Bakım konularında 10 yıldan fazla deneyime sahip, Delhi, Hindistan’da bir sağlık danışmanıdır. Tıp alanındaki lisans diplomasını (BAMS) 2009 yılında Bhopal BU Üniversitesi’nden almış, bunu takiben 2011 yılında Hyderabad’daki Apollo Sağlık Yönetimi Enstitüsü’nden Sağlık alanındaki Yüksek Lisans derecesini almıştır.

Cécile Ellert, MA

Cécile Ellert, MA

Holistik Aromaterapist

Cécile Ellert, Pensilvanya’da Fransız bir Holistik Aromaterapist’tir. Psikosomatik Psikolojide Danışmanlık alanındaki Yüksek Lisansı’nı 2012 yılında Bircham International Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Aromatik uygulamalar ve detoks konusunda altı kitap yazmıştır.

Michael Corsilles, ND

Michael Corsilles, ND

Naturopat ve Asistan Hekim

Dr. Michael Corsilles Washington’da Naturopat ve Doktor Asistanı’dır. Naturopatik tıp eğitimini 2003 yılında Bastyr Üniversitesi’nde tamamlamış ve Asistan Hekim sertifikasını 2010 yılında Washington Üniversitesi’nden almıştır.

Aimée Shunney, ND

Aimée Shunney, ND

Lisanslı Naturopati Doktoru

Dr. Aimée Gould Shunney Santa Cruz, Kaliforniya’da kadın sağlığı ve hormon dengeleme üzerine uzmanlaştığı Santa Cruz Integrative Medicine’de Lisanslı bir Naturopati Doktoru’dur. Ayrıca doğal ürünler sektöründeki CV Sciences gibi (PlusCBD Oil (doğal kenevir yağı) üreticisi) çeşitli şirketlere danışmanlık yapmaktadır. Dr. Aimée ulus genelinde yazılı makaleler, İnternet seminerleri, podcast’ler yoluyla tüketicileri, perakendecileri ve sağlık görevlilerini eğitir. Çalışmaları Amerikan Yaşlanma Karşıtı Tıp Akademisi’nde, Amerikan Naturopati Doktorları Derneği Konferansı’nda ve Fox News’da yer almıştır. Naturopati Doktoru derecesini 2011 yılında Ulusal Naturopatik Tıp Fakültesi’nden almıştır.

Jamie Corroon, ND, MPH

Jamie Corroon, ND, MPH

Tıbbi Marijuana Eğitim Merkezi Tıp Direktörü

Jamie Corroon, Tıbbi Marijuana Eğitim Merkezi’nin Tıp Direktörü ve Kurucusu’dur. Dr. Corroon lisanslı Naturopati Doktoru ve klinik araştırmacıdır. Klinik çalışmalarının yanında Dr. Carroon, beslenme takviyesi ve marijuana şirketlerine bilim, mevzuat ve ürün geliştirmeyle ilgili tavsiyeler verir. Marijuananın toplumda kabulünün genişlemesinin klinik ve halk sağlığı etkilerini araştırdığı son yayınlarıyla birlikte, hakemli literatürde birçok yayını mevcuttur. San Diego Eyalet Üniversitesi’nden Epidemiyoloji alanıında Halk Sağlığı Yüksek Lisans derecesine (MPH) sahiptir. Bastyr Üniversitesi’nden Naturopatik Tıp Doktorluğu derecesini aldıktan sonra Bastyr Doğal Sağlık Merkezi’nde iki yıllık ihtisasını tamamlamıştır ve Kaliforniya Bastyr Üniversitesi’nde misafir hocalık yapmıştır.

Müzik

Patrick Muñoz

Patrick Muñoz

Ses ve Konuşma Koçu

Partick topluluğa konuşma, ses gücü, aksan ve lehçeler, aksan azaltma, seslendirme, aktörlük ve ses terapisi konularına odaklanmış, uluslararası olarak tanınan bir Ses ve Konuşma Koçu’dur. Penelope Cruz, Eva Longoria ve Roselyn Sanchez gibi müşterilerle çalışmıştır. 2011 yılında BACKSTAGE tarafından LA's Favorite Voice and Dialect Coach (Los Angeles’ın En Çok Beğenilen Ses ve Lehçe Koçu) oylamasına dâhil olmuştur. Disney and Turner Classic Movies’in ses ve konuşma koçu ve Ses ve Konuşma Eğitmenleri Derneği (VASTA) üyesidir.

Annabeth Novitzki

Annabeth Novitzki

Özel Müzik Öğretmeni

Annabeth Novitzki Teksas’da Özel Müzik Öğretmeni’dir. Müzik alanındaki Lisans diplomasını 2004 yılında Carnegie Mellon’dan ve Ses Performası alanındaki Yüksek Lisans diplomasını 2012 yılında Memphis Üniversitesi’nden almıştır.

Michael Noble, PhD

Michael Noble, PhD

Profesyonel Konser Piyanisti

Michael Noble, Piyano Performansı alanındaki Doktora derecesini 2018 yılında Yale Müzik Okulu’ndan almış profesyonel bir konser piyanistidir. 1995 yılından bu yana piyano çalmaktadır ve Carniege Hall’un yanında Amerika, Avrupa ve Asya’daki farklı mekânlarda performans sergilemiştir.

Amy Chapman, MA

Amy Chapman, MA

Vokal Koç ve Ses Uzmanı

Amy Chapman vokal therapist ve ses uzmanıdır. Amy kariyerini profesyonellerin sesini geliştirmeye ve optimize etmeye adamış lisanslı ve board sertifikalı bir Konuşma ve Dil Patolojisti’dir. Amy UCLA, USC, Chapman Üniversitesi, Cal Poly Pomona, CSUF, CSULA’da ses optimizasyonu, konuşma, vokal sağlık ve ses rehabilitasyonu dersleri verdi. Amy, Lee Silverman Voice Therapy, Estill, LMRVT eğitimleri almıştır ve Amerikan Konuşma ve İşitme Birliği’nin bir parçasıdır.

Yolanda Thomas

Yolanda Thomas

Dans Eğitmeni

Yolanda Thomas, Los Angeles, Kalifornia ve Sidney, Avustralya tabanlı bir Hip Hop Dans Eğitmeni’dir. Yolanda, Sydney Dance Company’de hip hop dans eğitimi vermektedir ve şarkı yazma ve söyleme alanında iki defa LA Music Award (Los Angeles Müzik Ödülü) almıştır. Avustralya’da bir hip hop dans yarışması olan GROOVE tarafından Yılın Koreografı ödülünü kazanmış ve Sidney Mardi Gras festivalinde geçit töreni koreografisini yapmak üzere Google için çalışmıştır.

Nate Savage

Nate Savage

Guitar Expert

Nate Savage tüm dünyada çocuklara gitar öğretme konusunda 16 yılın üzerinde tecrübeye sahip profesyonel bir gitaristtir. Guitareo adlı YouTube kanalının 450.000 üzerinde takipçisi vardır.

Ryan Alexander Bloom

Ryan Alexander Bloom

Davul Öğretmeni

Ryan Alexander Bloom davul öğretmeni ve "Double Bass Drumming Explained" adlı kitabın yazarıdır. Vurmalı Çalgılar alanındaki Müzik lisans derecesini 2007 yılında almıştır.

Timothy Linetsky

Timothy Linetsky

Müzik Yapımcısı ve Eğitmen

Timothy Linetsky 15 yılın üzerinde deneyime sahip bir DJ, yapımcı ve müzik eğitimenidir. YouYube’da elektronik müzik üretme konusuna odaklanan eğitim videoları yapmaktadır ve 90.000 üzerinde takipçiye sahiptir.

Dalia Miguel

Dalia Miguel

Tecrübeli Keman Eğitmeni

Dalia Miguel, San Francisco Bay Bölgesi’nde bulunan bir keman sanatçısı ve keman eğitmenidir. San Jose State Üniversitesi’nde Müzik Eğitimi ve Keman Performansı okumaktadır ve 15 yıldan fazla süredir keman çalmaktadır. Dalia tüm yaştan öğrencilere ders vermekte ve Bay Bölgesi’nde farklı orkestralarla performans sergilemektedir.

Nicolas Adams

Nicolas Adams

Profesyonel Gitarist, Rumba Flamenko ve Çigan

Nicolas Adams profesyonel bir müzisyen, 4. Nesil Çigan müzisyeni ve Kaliforniya’daki Gypsy Tribe grubunun Baş Gitaristi’dir. Rumba Flamenko ve Çigan Jazz alanlarında uzmanlaşmıştır.

Carlos Alonzo Rivera, MA

Carlos Alonzo Rivera, MA

Profesyonel Gitarist

Carlos Alonzo Riviera San Francisco’da yaşayan çok yönlü bir gitarist, besteci ve eğitimcidir. Kaliforniya Eyalet Üniversitesi’nden (Chico) müzik alanında Lisans derecesine, San Francisco Müzik Konservatuvarı’ndan ise Klasik Gitar Performansı alanında Yüksek Lisans derecesine sahiptir. Klasik, jaz, rock, metal ve blues gibi müzik türlerinde uzmandır.

Ron Bautista

Ron Bautista

Profesyonel Gitarist ve Gitar Öğretmeni

Ronald Bautista profesyonel bir gitarist ve Kaliforniya’daki More Music & Los Gato Müzik Okulu’nda gitar öğretmenidir. 30 yılın üzerinde gitar çalma deneyimine ve 15 yıldan fazla öğretmenlik deneyimine sahiptir. Çoğunlukla bir Caz müzisyeni olarak performans sergilemekle birlikte aynı zamanda Caz, Rock, Fusion, Blues, Fingerpicking ve Bluegrass öğretmektedir. Bir eğitmen olarak gitar tuşesini kavrama ve müzik teorisini her tür müziğe uygulama üzerine yoğunlaşmıştır.

Michael Papenburg

Michael Papenburg

Profesyonel Gitarist

Michael Papenburg 35 yıldan fazla öğretmenlik ve performans deneyimine sahip, San Francisco Körfezi bölgesinde yaşayan Profesyonel bir Gitarist’tir. Rock, alternatif, slide gitar, blues, funk, country ve folk müzik türlerinde uzmanlaşmıştır. Michael, Matadore, Jerry Hannan Band, Matt Nathanson, Brittany Shane ve Orange gibi yerel sanatçılarla birlikte çalmıştır. Michael şu anda Tom Petty ve Heartbreakers’ın onuruna kurulan Petty Theft’te solo gitar çalmaktadır.

Aaron Asghari

Aaron Asghari

Profesyonel Gitarist ve Eğitmen

Aaron Asghari Profesyonel bir Gitarist’tir ve The Ghost Next Door’un solo gitaristidir. Gitar Performansı alanındaki derecesini Los Angeles’daki Gitar Teknoloji Enstitüsü’nden (GIT) almıştır. Yazarlığın ve The Ghost Next Door’da çalmanın yanı sıra, Asghari Guitar Lessons’ın kurucusu ve baş gitar eğitmenidir.

Tanisha Hall

Tanisha Hall

Vokal Koç

Tanisha Hall Vokal Koç’tur ve Kaliforniya, Los Angeles’da yer alan, konservatuvar seviyesinde temel beceri, teknik, kompozisyon, teori, sanatsal nitelik ve perfomansa odaklı birden fazla seviyede müfredat sunan bir kuruluş olan White Hall Arts Academy A.Ş.’nin Kurucusu ve Yetkili Yöneticisi’dir. Tanisha Hall’ın şu andaki ve önceki öğrencileri arasında Galimatias, Sanai Victoria, Ant Clemons ve Paloma Ford yer alır. 1998 yılında Berklee Müzik Okulu’dan Müzik alanında Lisans derecesi almıştır ve Müzik İşletmesi Yönetim Başarı Ödülü’ne layık görülmüştür.

Ticaret ve Finans

Michael R. Lewis

Michael R. Lewis

Girişmci ve Finansal Danışman

Michael R. Lewis Teksas’da emekli bir kurumsal yönetici, girişimci ve yatırım danışmanıdır. İşletme ve Finans alanında 40 yılın üzerinde tecrübeye sahiptir.

Lucy Yeh

Lucy Yeh

Kariyer ve Yaşam Koçu

Lucy Yeh 20 yıldan fazla deneyime sahip bir İnsan Kaynakları Direktörü, İşe Alım Sorumlusu ve Sertifikalı (CLC) Yaşam Koçu’dur. InsightLA’de Yaşam Boyu Koçluk ve Farkındalığa Dayalı Stres Azaltımı (MBSR) eğitim geçmişine sahip olan Lucy, kariyerlerini, kişisel ve profesyonel ilişkilerini, kendini pazarlama yeteneğini ve hayat dengesinin kalitesini geliştirmek isteyen her düzeyden profesyonellerle çalışmıştır.

Vinny Lingam

Vinny Lingam

Civic Technologies COE'su

Vinny Lingam kimliğinizi kontrol etmeyi ve korumayı kolaylaştıran bir kimlik doğrulama çözümü olan blockchain destekli Civic Tehnologies’in CEO’sudur.

Archana Ramamoorthy, MS

Archana Ramamoorthy, MS

Ürün Yönetim Direktörü

Archana Ramamoorthy Workday’de Teknoloji Ürünleri Yönetim Direktörü’dür. Bir ürün ninja’sıdır, güvenlik savunucusudur ve teknoloji sektörüne daha fazla dahil olmayı sağlama arayışındadır. Archana Lisans derecesini SRM Üniversitesi’nden, Yüksek Lisans derecesini ise Duke Üniversitesi’nden almıştır ve 8 yıldan fazla süredir ürün yönetimi alanında çalışmaktadır.

Arda Ozdemir, MA

Arda Ozdemir, MA

Rise 2 Realize'ın Kurucusu ve Yönetim Koçu

Arda Özdemir Palo Alto, Kaliforniya’da, kişilerin hayatlarındaki ve kariyerlerindeki tüm potansiyele yönelik bir yol haritası sağlayan kâr amaçsız bir kuruluş olan Rise 2 Realize’ın Yönetim Koçu ve Kurucusu’dur. Arda bir Reiki Ustası, Duygusal Özgürlük Tekniği Uygulayıcısı ve sertifikali Kalp Matematiği Eğitmeni ve Mentoru’dur.

John Gillingham, CPA, MA

John Gillingham, CPA, MA

Mali Müşavir ve Accounting Play'in Kurucusu

John Gillingham Mali Müşavir, Gillingham Mali Müşavirlik Şirketi Sahibi ve İşletme ve Muhasebe öğretme amaçlı Accounting Play uygulamalarının kurucusudur. Kaliforniya, San Francisco'da yerleşik olan John, 14 yıldan fazla muhasebecilik deneyimine sahiptir ve danışmanlara, öz imkanlarını kullanan startup’lara, ilk risk yatırımı öncesindeki startup’lara ve hisse senedi edinme opsiyonu tanınan çalışanlara yardım etme konularında uzmandır. Muhasebecilik alanındaki Yüksek Lisans derecesini Sacramento’daki Kaliforniya Üniversitesi’nden 2011 yılında almıştır.

Ara Oghoorian, CPA

Ara Oghoorian, CPA

Sertifikalı Finansal Planlamacı ve Muhasebeci

Ara Oghoorian, Sertifikalı Finansal Muhasebeci (CFA), Sertifikalı Finansal Planlayıcı (CFP), Mali Müşavir (CPA) ve Los Angeles, Kaliforniya’da bulunan butik bir varlık yönetimi ve tam hizmet sağlayan muhasebecilik firması olan ACap Advisors & Accountants’ın Kurucusu’dur. Finans sektöründe 26 yıldan fazla deneyimiyle Ara, 2009 yılında ACap Asset Management’ı kurmuştur. Öncesinde ise San Francisco Merkez Bankası, ABD Hazine Bakanlığı ve Ermeni Cumhuriyeti’nde Finans ve Ekonomi Bakanlığı’nda çalışmıştır. Ara, San Francisco Eyalet Üniversitesi’nden Muhasebe ve Finans alanında Lisans derecesine sahiptir, ABD Rezerv Sistemi Yöneticiler Kurulu üzerinden Görevli Banka Müfettişi’dir, Yetkili Finansal Analist’tir, Sertifikalı Finansal Planlayıcı’dır (Certified Financial Planner™), Mali Müşavirlik lisansına sahiptir, ABD Yetkili Vergi Danışmanı’dır ve Series 65 lisansına (yatırım danışmanlığı lisansı) sahiptir.

Neal Gorenflo, MA

Neal Gorenflo, MA

Shareable'ın Kurucusu

Neal Gorenflo paylaşma konusunda uzmandır ve Shareable’ın kurucusudur. Girişimci ve düşünce lideri olarak 10 yılın üzerinde deneyime sahiptir.

Jerry Becerra

Jerry Becerra

Lisanslı Sigorta Aracısı

Jerry Becerra San Francisco’da Barbary Insurance Brokerage’ın Başkanı’dır. Becerra sigorta alanında 30 yılın üzerinde deneyime sahip lisanslı bir mal ve kaza sigorta temsilcisi’dir.

Scott Maderer, MBA

Scott Maderer, MBA

Sertifikalı Finansal Koç

Scott Maderer Teksas’da Sertifikalı Finans Koçu’dur. İşletme Yüksek Lisans derecesini 2013 yılında Texas A&M Üniversitesi Ticaret Böülümü’nden almıştır.

Kendra Kinnison, CPA, MBA

Kendra Kinnison, CPA, MBA

Yeminli Mali Müşavir

Kendra Kinnison Teksas’da Yeminli Mali Müşavir’dir. İşletme Lisans ve Yüksek Lisansı’nı Texas A&M Üniversitesi-Corpus Christi’den 1999 ve 2000 yıllarında almıştır.

Jill Newman, CPA

Jill Newman, CPA

Yeminli Mali Müşavir

Jill Newman 20 yıl üzerinde muhasebe deneyimiyle Ohio’da Yeminli Mali Müşavir’dir. Yeminli Mali Müşairliği’ni Ohio Muhasebecilik Kurulu’ndan 1994 yılında almıştır.

Carla Toebe

Carla Toebe

Emlakçı

Carla Toebe Washington’da Emlakçı’dır. 2005 yılından bu yana aktif olarak emlakçılık yapmaktadır ve 2013 yılında CT Realty LLC emlak acentesini kurmuştur.

Natacha Ciezki

Natacha Ciezki

Emlakçı

Natacha Ciezki Teksas’da Emlakçı’dır. 2006 yılında Teksas Gayrimenkul Komisyonu’nun üyesi olmuştur.

Chris McTigrit, MBA

Chris McTigrit, MBA

İşletme Yüksek Lisansı

Chris McTigrit, 1997 yılından bu yana işletme, muhasebe ve üretim alanlarında çalışmıştır. İşletme Yüksek Lisansı’nı 2007 yılında, Little Rock’daki Arkansas Üniversitesi’nden almıştır.

Ryan Baril

Ryan Baril

CAPITALPlus Mortgage Başkan Yardımcısı

Ryan Baril, CAPITALPlus Mortgage’in Başkan Yardımcısı’dır. 2012 yılında Central Florida Üniversitesi’nden Pazarlama alanında işletme lisans derecesini almıştır.

Nick O'Neill

Nick O'Neill

5 Calls'un Kurucusu

Nick O'Neill, politikacılarla iletişime geçmeyi kolaylaştıran bir uygulama olan 5 Calls’un Sahibi’dir. 5 Calls politik sorunları araştırır, hangi başlık için hangi temsilcilerin en etkili olduklarına karar verir, bu ofisler için telefon numaralarını toplar ve gelişim ifade eden kodlar yazar.

Darron Kendrick, CPA, MA

Darron Kendrick, CPA, MA

Yeminli Mali Müşavir

Darron Kendrick North Georgia Üniversitesi’nde Muhasebe ve Hukuk Yardımcı Profesörü’dür Vergi Hukuku alanındaki Yüksek Lisans derecesini 2012 yılında Thomas Jefferson Hukuk Fakültesi’nden ve Yeminli Mali Müşavirliğini 1984 yılında Alabama Yeminli Müşavirlik Eyalet Kurulu’ndan almıştır

Erin A. Hadley, CFP®

Erin A. Hadley, CFP®

Sertifikalı Finansal Planlamacı®

Erin A. Hadley Kaliforniya’daki Occidental Asset Management Ltd. Şti.’nin Yönetici Ortağı’dır. Yatırım yönetimi ve finansal planlama konularında 10 yılın üzerinde deneyimiyle Sertikalı bir Finansal Planlamacı®’dır.

Elizabeth Douglas

Elizabeth Douglas

wikiHow CEO'su

Elizabeth Douglas wikiHow’un CEO’sudur. Bilgisayar Bilimleri alanındaki Lisans derecesini ve İşletme Yüksek Lisans derecesini Stanford Üniversitesi’nden almıştır. Teknoloji sektöründe 15 yıldan fazla çalışmıştır.

Jack Herrick

Jack Herrick

wikiHow'un Kurucusu

Jack Herrick Amerikalı bir girişimci ve wiki meraklısıdır. Girişimcilik projeleri arasında wikiHow, eHow, Luminescent Technologies ve BigTray yer alır.

Cassandra Lenfert, CPA, CFP®

Cassandra Lenfert, CPA, CFP®

Yeminli Mali Müşavir

Cassandra Lenfert Colorado’da Yeminli Mali Müşavir ve Sertifikalı Finansal Planlama Uzmanı’dır. 13 yıldan fazla vergi, muhasebe ve kişisel finans deneyimine sahiptir. Lisans derecesini 2006 yılında Güney Indiana Üniversitesi’nden almıştır.

Eric Wester

Eric Wester

Bankacılık Uzmanı

Eric Wester Iowa City, Iowa’da bir bankada Para Yatırma Operasyonları alanında çalışmaktadır. Biryesel bankacılık ve işlemler konusunda uzmanlaştığı bankacılık sektöründe 11 yıldır çalışmaktadır. İş İdaresi alanındaki Lisans Derecesi’ni Wisconsin - Stout Üniversitesi’nden 2012 yılında almıştır ve Onaylı ACH Uzmanı’dır (AAP).

Helena Ronis

Helena Ronis

VoxSnap'ın CEO'su ve Ortak Kurucusu

Helena Ronis eğitim ses ve görüntü malzemeleri oluşturmak için bir platform olan VoxSnap’ın Ortak Kurucusu ve CEO’sudur. 8 yıldan fazla bir süre boyunca ürün ve teknoloji sektöründe çalışmıştır ve Lisans derecesini 2010 yılında İsrail’deki Sapir Academic College’den almıştır.

Britt'ni Fields, MBA

Britt'ni Fields, MBA

Pazarlama Yüksek Lisansı

Britt'ni Fields, 10 yıldan fazla tecrübeyle koç ve danışman pazarlaması yapan küçük bir işletme olan BrandedByBrittni’nin kurucusudur. Lisans derecesine ve pazarlamaya yoğunlaştığı İşletme Yüksek Lisansı derecesine sahiptir. Büyük kurumsal şirketlerde pazarlama alanında çalışma konusunda ve küçük işletmelerin pazarlama stratejilerini belirlemesi ve daha fazla müşteri hedeflemesinde yardımcı olmak üzere danışmanlık yapmada deneyime sahiptir.

Nathan Miller

Nathan Miller

Rentec Direct'in Kurucusu

Nathan Miller girişimci, ev sahibi ve gayrimenkul yatırımcısıdır. 2019 yılında bulut tabanlı bir mülk yönetim şirketi olan Rentec Direct’i kurmuştur. Bugün Rentec Direct ABD’de 14.000 üzerinde ev sahibi ve mülk yöneticisiyle çalışmakta ve kiralamalarını daha etkin bir şekilde yönetmelerine yardım etmektedir.

Gene Linetsky, MS

Gene Linetsky, MS

StartUp Kurucusu ve Mühendislik Direktörü

Gene Linetsky, San Francisco Körfez Bölgesi’nde bir startup kurucusu ve yazılım mühendisidir. 30 yıldan fazla bir süre boyunca teknoloji sektöründe çalışmıştır ve şu anda işletmeler için akıllı Satış Noktası terminalleri kuran bir teknoloji şirketi olan Poynt’de Mühendislik Direktörü’dür.

Emily Hickey, MS

Emily Hickey, MS

Chief Detective'in Kurucusu

Emily Hickey, dünyanın en büyük perakende satıcılarının ve startup’ların Facebook ve Instagram reklamlarını ölçeklendirmelerine yardım eden bir sosyal medya geliştirme acentası olan Chief Detective’in Kurucusu’dur. 20 yıldan fazla süredir büyüme uzmanı olarak çalışmaktadır ve Yüksek Lisans derecesini 2006 yılında Stanford İşletme Enstitüsü’nden almıştır.

Jackson Johnson, CPA

Jackson Johnson, CPA

PCAOB Uzmanı ve Eski Denetçi

Jackson Johnson 16 yıllık ABD Kamu Gözetimi Kurulu ("PCAOB") deneyimine sahip bir Yeminli Mali Müşavir’dir. PCAOB standartları altında yürütülen kamu şirketlerinin denetiminde 8 yıllık deneyime ve ayrıca PCAOB’de Tescil ve Denetim bölümünde Denetçi olarak 6 yıllık deneyime sahiptir. Tüm dünyada 10’dan fazla ülkede PCAOB tescilli firmaların yaklaşık 100 denetimini gerçekleştirmiştir. Johnson, PCAOB tescilli firmalara PCAOB denetimi, iyileştirme ve uygulama konularında tavsiye veren halka açık bir muhasebe ve danışmanlık firması olan Global Muhasebecilik’in kurucusu ve başkanıdır.

Rob Wu

Rob Wu

Dijital Bağış Toplama ve Kitlesel Fonlama

Rob Wu, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için tasarlanmış dijital bir bağış toplama platformu olan CauseVox’un CEO’sudur. CauseVox gönüllü çalışanların daha az çaba ile daha fazla para toplamalarına yardımcı olmayı hedefler. Rob kendi kâr amaçsız kitlesel fonlama projeleri için 200.000$ üzerinde bağış toplamıştır ve çalışması CNN, Christian Science Monitor ve Wall Street Journal tarafından dikkate alınmıştır.

Small Giants

Small Giants

Global İş Topluluğu

Small Giants inanılmaz işletmelerin hikayelerini paylaşmayı, yeni uygulamaları ve sistemleri öğrenip kendi kuruluşlarında uygulamayı misyon edinmiş, amaç odaklı liderler için bir iş topluluğudur. Her yıl Amerika’daki en iyi 25 küçük şirketi belirlemek için Forbes, Small Giants Topluluğu ile birlikte çalışır.

Lily Zheng, MA

Lily Zheng, MA

Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık Danışmanı

Lily Zheng Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık Danışmanı ve herkes için daha kapsayıcı ve yenilikçi iş yerleri oluşturmak üzere tüm dünyadan kuruluşlarla çalışan bir Yönetim Koçu’dur. Lilly, Gender Ambiguity in the Workplace: Transgender and Gender-Diverse Discrimination (2018) (İş Yerinde Cinsiyet Belirsizliği: Transeksüel ve Cinsiyet Çeşitliliği Ayrımı) ve The Ethical Sellout: Maintaining Your Integrity in the Age of Compromise (2019) (Etik İhanet: Ödün Verme Çağında Dürüstlüğünü Korumak) adlı kitapların yazarıdır. Lilly Sosyoloji alanındaki yüksek lisans derecesini Stanford Üniversitesi’nden almıştır.

Benjamin Packard

Benjamin Packard

Finansal Danışman

Benjamin Packard, Finansal Danışman’dır ve Oakland, Kaliforniya’da bulunan Lula Financial’ın Kurucusu’dur. Benjamin finansal planlamadan nefret eden kişiler için finansal planlama yapar. Müşterilerinin emeklilik planı yapmalarına, borç ödemelerine ve ev satın almalarına yardımcı olur. 2005 yılında Santa Cruz’daki Kaliforniya Üniversitesi’nden Hukuk Çalışmaları alanındaki Lisans derecesini, 2010 yılında ise Kaliforniya Eyalet Üniversitesi Northridge İşletme Fakültesi’nden İşletme alanındaki Yüksek Lisans derecesini almıştır.

Priya Malani

Priya Malani

Finansal Danışman ve Stash Wealth Ortak Kurucusu

Priya Malani, Finansal Danışman ve HENRYs™ (Henüz Zengin Olmayan Yüksek Kazançlılar) için bir finansal planlama ve yatırım yönetim firması olan Stash Wealth’in finansal planlamacısı ve yatırım yöneticisidir. 15 yıldan fazla varlık yönetimi ve finansal tavsiye verme deneyimine sahiptir. Priya’nın Stash Wealth ile çalışmaları Fortune, Wall Street Journal ve CNBC’nin yanı sıra, NYPost, Bustle, SiriusXM ve Refinery29 gibi eğlence ve yaşam stili markalarında yer almıştır. 2004 yılında Agnes Scott Yüksekokulu’ndan Ekonomi alanında Lisans derecesi almıştır.

Derick Vogel

Derick Vogel

Kredi Danışmanı ve Credit Absolute'un Sahibi

Derick Vogel Kredi Uzmanı’dır ve Scottsdale, Arizona’da bir kredi danışmanlık ve eğitim şirketi olan Credit Absolute’un CEO’sudur. Derick 10 yıldan fazla finansal deneyime sahiptir ve ipotek ve kredi danışmanlığı, işletme kredisi, alacak tahsili, finansal bütçeleme ve öğrenci kredi borcu yardımı konularında uzmandır. Ulusal Kredi Hizmet Kuruluşları Derneği (NASCO) ve Arizona İpotek Profesyonelleri Derneği üyesidir. Dispuite Suite’den kredi düzeltmedeki en iyi uygulamalar ve Kredi Düzeltme Kuruluşları Kanunu (CROA) yeterliliği konusunda kredi sertifikalarına sahiptir.

Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar

World Health Organization

World Health Organization

Küresel Kamu Sağlığı Kuruluşu

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Birleşmiş Milletlerin uluslarası halk sağlığından sorumlu uzman bir kuruluşudur. 1948 yılında kurulan Dünya Sağlık Örgütü genel sağlık risklerini gözlemler, sağlık ve iyi oluşu destekler, uluslararası halk sağlığı ve acil durum müdahalesini koordine eder. WHO şu anda ülkelerin COVID-19 pandemisini önlemek, belirlemek ve pandemiye yanıt vermek konusundaki global çabayı koordine etmektedir.

Mental Health America

Mental Health America

Kâr Amaçsız Kuruluş

Mental Health America, ulusun önde gelen toplum tabanlı kâr amacı gütmeyen ve kendini zihinsel hastalıklarla yaşayanların ihtiyaçlarına ve tüm Amerikanların toplam zihinsel sağlığını desteklemeye adamış bir kuruluştur. Çalışmaları, zihinsel sağlık durumlarının hastalık sürecinde en kritik noktalara ulaşılmadan çok önce tedavi edilmesi gerektiği düşüncesine dayanan 4. Aşamadan Önce (Before Stage 4) felsefesini takip eder.

Direct Relief

Direct Relief

İnsani Yardım Kuruluşu

Direct Relief, 50 eyalette ve 80 üzerinde ülkede aktif olan, ödüllü bir insani yardım kuruluşudur. Acil durumlar ve doğal afetlerden etkilenen insanlara yardım etmeye odaklanır. Direct Relief; Charity Navigator, GuideStar ve Pennsylvania Üniversitesi’ndeki Yüksek Etkili Hayırseverlik Merkezi tarafından etkinliği, verimliliği ve şeffaflığı nedeniyle yüksek değerli olarak gösterilmiştir.

Palo Alto Humane Society

Palo Alto Humane Society

Kâr Amaçsız Hayvanlara Yardım Topluluğu

Palo Alto İnsani Topluluğu (PAHS), Palo Alto, Kaliforniya’da yerleşik 501(c) 3 dâhilinde, gönüllüler tarafından desteklenen ve ulus genelinde eğitim girişimleri bulunan bir hayır kuruluşudur. PAHS 100 yıldan fazla süredir müdahale, savunma ve eğitim programları yoluyla hayvanları barınakların dışında tutmak için çalışmaktadır. Topluluğun misyonu hayvanların yaşadıkları zorlukları hafifletmek, hayvan sorunlarına halkın hassasiyetini artırmak ve toplumda hayvanların konumunu geliştirmektir.

United Nations Foundation

United Nations Foundation

Uluslararası İnsani Yardım Kuruluşu

Birleşmiş Milletler Vakfı, Birleşmiş Milletlerin global gelişmeyi yönlendirmesi ve acil sorunları ele alması için ihtiyacı olan kaynakları, fikirleri ve kişileri bir araya getirir. BM Vakfı’nın niteliği, kalıcı değişim için iş birliği yapmak ve insanlığın en büyük zorluklarını ele almak için yenilik getirmektir. BM Vakfı; İklim, Enerji, Çevre, Kızlar ve Kadınlar, Küresel Sağlık, Veri ve Teknoloji gibi dönüşümsel potansiyeli olan konulara odaklanır.

Water.org

Water.org

İnsani Yardım Kuruluşu

Water.org dünya üzerindeki temiz suya erişimi kısıtlı alanlara temiz su getirmeye odaklı kâr amaçsız bir geliştirme kuruluşudur. Matt Damon ve Gary White tarafından kurulan Water.org tüm dünyada 17 milyondan fazla kişiye hizmet vermektedir ve Charity Navigator tarafından 4-Yıldız ile derecelendirilmektedir.

AdoptAClassroom.org

AdoptAClassroom.org

Kâr Amaçsız Eğitim Kuruluş

AdoptAClassroom.org ABD’deki okullara ve K-12 öğretmenlerine para kaynağı sağlayan, kâr amacı gütmeyen, ödüllü bir kuruluştur. Para kaynağı sağlama aracılığıyla 4.5 miyondan fazla öğrenciye ulaşmıştır. Şu anda Charity Navigator’dan, yüksek bir değerlendirme olan 4-yıldız değerlendirmesine sahiptir.

Crisis Text Line

Crisis Text Line

7/24 Kriz Danışmanlığı

Crisis Text Line, metin mesajı aracılığıyla ücretsiz, 7/24 kriz desteği sağlar. Krizde olanlar, eğitimli bir Kriz Danışmanı tarafından aranmak için 741741 numarasına mesaj atabilirler. Tüm ABD’de krizdeki kişilerle 100 milyondan fazla mesajlaşma yapmışlardır ve hızla genişlemeye devam etmektedirler.

Action Against Hunger

Action Against Hunger

Dünya Açlık Örgütü

Action Against Hunger (Açlığa Karşı Eylem) açlıkla mücadele için daha iyi bir yol oluşturmak üzere çalışan global bir insani yardım kuruluşudur. Action Against Hunger 40 yıldan fazla süredir, herkesin temiz suya, yiyeceğe, eğitime ve sağlık hizmetlerine erişebilmesini sağlamak için 50’dan fazla ülkede 7.500 saha ekibiyle birlikte global bir harekete öncülük etmektedir. Charity Navigator’dan üst üste 13 yıl, en yüksek derece olan dört yıldız değerlendirmesi almış, CharityWatch tarafından “A” notlu bir kuruluş olarak listelenmiş ve Independent Charities of America tarafından “Best in America” (Amerika’nın En İyisi) olarak ödüllendirilmiştir.

Vote.org

Vote.org

Tarafsız Seçmen Katılım Kuruluşu

Vote.org politik sorumluluğu basitleştirmek, seçmen katılımını artırmak ve Amerika demokrasisini güçlendirmek için teknolojiyi kullanan, 501(c)(3) kapsamında kâr amaçsız bir kuruluştur.

Yazma ve İletişim

Stephanie Wong Ken, MFA

Stephanie Wong Ken, MFA

Yaratıcı Yazarlık Yüksek Lisansı

Stephanie Wong Ken, Portland State Üniversitesi’nden Yaratıcı Yazarlık alanında Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

Michelle Golden, PhD

Michelle Golden, PhD

İngilizce Doktorası

Michelle Golden, Athens Georgia’da İngilizce öğretmenidir. İngilizce Doktorasını 2015 yılında Georgia State Üniversitesi’nden almıştır.

Jamie Korsmo, PhD

Jamie Korsmo, PhD

İngilizce alanında PhD Adayı

Jamie Korsmo Georgia State Üniversitesi’nde Doktora adayıdır.

Melessa Sargent

Melessa Sargent

Scriptwriters Network'ün Başkanı ve CEO'su

Melissa Sargent, TV, filmler ve yeni medya için senaryo yazarlığı iş ve sanatını öğretmek üzere eğlence dünyası profesyonellerini getiren kâr amaçsız bir kuruluş olan Scriptwriters Network’ün Başkanı’dır. Kuruluş, eğitim programlaması ile sektör profesyonelleriyle anlaşmalar yoluyla erişim ve fırsatlar geliştirerek ve eğlence sektöründeki yazarlığın neden ve kalitesini geliştirerek üyelerine hizmet vermektedir.

Danielle McManus, PhD

Danielle McManus, PhD

İngilizce Alanında Doktora

Danielle McManus, Davis California’da Lisansüstü Rehberi’dir. İngiliz Dili ve Edebiyatı alanındaki doktorasını Davis Kaliforniya Üniversitesi’nde 2013 yılında tamamlamıştır.

Rachel Scoggins, PhD

Rachel Scoggins, PhD

Edebi Çalışmalar Doktorası

Rachel Scoggins Lander Üniversitesi’nde İngilizce dersi Öğretim Görevlisi’dir. Edebi Çalışmalar alanındaki Doktorasını 2016 yılında Georgia State Üniversitesi’nden almıştır.

Mary Erickson, PhD

Mary Erickson, PhD

İletişim ve Toplum Doktorası

Mary Erickson Western Washington Üniversitesi’nde Misafir Yardımcı Doçent’tir. İletişim ve Toplum alanındaki Doktorasını 2011 yılında Oregon Üniversitesi’nden almıştır.

Diya Chaudhuri, PhD

Diya Chaudhuri, PhD

PhD, Yaratıcı Yazarlık

Diya Chaudhuri Georgia Devlet Üniversitesi’nden Yaratıcı Yazarlık konusunda Doktora derecesi almıştır.

James McKenna

James McKenna

Metin Yazarı ve Yapımcı

James McKenna Cincinnati’de basılı reklamlar, TV reklamları ve web siteleri için serbest içerik üreten bir Metin Yazarı ve Yapımcı’dır. 15 yıl oyunca genel reklamcılık alanında çalışmıştır.

Inga Aksamit

Inga Aksamit

Gezi Yazarı

Inga Aksamit gezi yazarı, fotoğrafçı ve 10 yıldan fazla deneyime sahip bir yazardır. İki kitap yayımlamıştır ve kapsamlı dergilerde yazmaktadır.

Gale McCreary

Gale McCreary

SpeechStory'nin Kurucusu

Gale McCreary, gençlerde iletişim becerilerini geliştirmeye odaklanan kâr amaçsız bir kuruluş olan SpeechStory’nin kurucusudur. Daha önce Silikon Vadisi’inde Toastmasters International şubesinde CEO’luk ve Başkanlık yapmıştır.

Steve Kelem, PhD

Steve Kelem, PhD

Deneyimli Teknik Yazar

Steve Kelem UCLA’dan Bilgisayar Bilimleri alanında PhD’ye sahip deneyimli bir teknik yazardır. Araştırma, yazarlık, teknik makale, belge ve patentlerin yayımlanmasını gerektiren rollerde 35 yıldan fazla profesyonel deneyime sahiptir. Xilinx, Adaptive Silicon ve Element CXI gibi şirketlerde teknik yazarlık gözetimi yapmıştır.

Lucy V. Hay

Lucy V. Hay

Yazar, Oyun Yazarı ve Senaryo Editörü

Lucy V. Hay, diğer yazarlara yazarlık atölyeleri, kurslar ve Bang2Write blogu yoluyla yardım eden bir yazar, senaryo editörü ve blog yazarıdır. Lucy, iki İngiliz Gerilim Filminin yapımcısı olmasının yanında birçok filmin danışmanı ve senaryo editörüdür. Kamera Books’un Creative Essentials serisinin 'Writing & Selling Thriller Screenplays' ve ardından gelen 'Drama Screenplays' ile 'Diverse Characters' kitaplarının yazarıdır. İlk suç kitabı olan 'The Other Twin', Sky kanalındaki 'Agatha Raisin'in Emmy ödülü adayı yapımcısı olan Free@Last TV tarafından ekrana uyarlanmaktadır.

Kendall Payne

Kendall Payne

Yazar, Yönetmen ve Stand-Up Komedyeni

Kendall Payne, Brooklyn, New York’ta yerleşik bir Yazar, Yönetmen ve Stand-up Komedyeni’dir. Kendall, yönetmenlik, yazarlık, ve kısa komedi film yapımcılığı konusunda uzmandır. Filmleri Indie Short Fest, Brooklyn Comedy Collective, Channel 101 NY ve 8 Ball TV gösterime girimiştir. Ayrıca, Netflix is a Joke sosyal kanalları için içerik yönetmiş ve Between Two Ferns: The Movie, Astronomy Club, Wine Country, Bash Brothers, Stand Up Specials ve daha fazlası için pazarlama içerikleri yazmıştır. Kendall, Caveat’da Extremely Online adında bir IRL İnternet komedisi ve Easy Lover’da @ssholes için Sugarp!ss adında bir komedi programı yürütmektedir. Upright Citizens Brigade Tiyatrosu’nda ve Tish New York Üniversitesi, TV Yazarlığı Sertifika Programı’nda eğitim almıştır.

Çocuk Bakımı ve Aile

Elvina Lui, MFT

Elvina Lui, MFT

Evlilik ve Aile Terapisti

Elvina Lui ilişki danışmanlığında uzman, lisanslı bir Evlilik ve Aile Terapisti’dir. Yüksek lisans derecesini 2007 yılında Danışmanlık alanında Western Seminary’den almıştır ve 7 yıldan fazla süredir sertifikalı bir Evlilik ve Aile Terapisti’dir.

Wits End Parenting

Wits End Parenting

Ebeveynlik Uzmanları

Wits End Parenting, Kaliforniya, Berkeley’de bulunan, dürtüsellik, duygusal dalgalanma, “dinleme“ zorluğu, isyankârlık ve saldırganlık sergileyen inatçı, “enerjik” çocuklar alanında uzman bir ebeveyn koçluk hizmetidir. Wits End Parenting'in danışmanları, uzun süreli sonuçlar sağlayıp ebeyvenleri sürekli olarak disiplin stratejilerini tekrar gözden geçirme ihtiyacından kurtarırken, her çocuğun mizacına göre özel olarak şekillendirilen pozitif disiplinden faydalanırlar.

Catherine Palomino, MS

Catherine Palomino, MS

Çocuk Bakım Merkezi Direktörü

Catherine Valadez Lopes, New York’ta Çocuk Bakım Merkezi Direktörü’dür. İlköğretim alanındaki Yüksek Lisansı’nı 2010 yılında New York City Üniversitesi, Brooklyn Fakültesi’nden almıştır.

Moshe Ratson, MFT, PCC

Moshe Ratson, MFT, PCC

Evlilik ve Aile Terapisti

Moshe Ratson, New York’da bir koçluk ve terapi kliniği olan spiral2grow Marriage & Family Therapy’nin Yetkili Müdürü’dür. Evlilik ve Aile Terapisi alanında Yüksek Lisans derecesini Iona College’den almıştır ve 10 yıldan fazla süredir terapi alanında çalışmaktadır.

Soren Rosier, PhD

Soren Rosier, PhD

Eğitim Alanında Doktora Adayı

Soren Rosier, Stanford Eğitim Yüksekokulu’nda Doktora adayıdır. Çocukların birbirlerine bir şeyleri nasıl öğrettikleri ve etkin yaşıt öğretmenlerin nasıl eğitilecekleri konularında çalışmalarını sürdürmektedir. Doktora çalışmalarına başlamadan önce Oakland, Kaliforniya’da ortaokul öğretmenliği ve SRI International’da araştırmacılık yapmıştır. Lisans derecesini 2010 yılında Harvard Üniversitesi’nden almıştır.

Takiema Bunche-Smith, MS, MPA

Takiema Bunche-Smith, MS, MPA

Anahsa Ltd. Şti. Başkanı

Takiema Bunche-Smith New York’da bir eğitim danışmanlık şirketi olan Anahsa’nın Başkanı’dır. Üç Yüksek Lisans derecesine sahiptir ve 2007 ile 2009 yılları arasında Sesame Street İçerik Direktörlüğü’nü yapmıştır.

Lauren Chan Lee, MBA

Lauren Chan Lee, MBA

Care.com'da Ürün Lideri

Lauren Chan Lee aile bakım hizmetleri bulmak ve yönetmek konusunda en büyük çevirimiçi Pazar olarn Care.com’da Ürün Yönetimi Kıdemli Direktörü’dür. Farklı uzmanlıklar ve alanlarda 10 yılın üzerinde ürün yönetimi alanında çalışmıştır. İşletme Yüksek Lisans derecesini Northwestern Üniversitesi’nden 2009 yılında almıştır.

Allen Wagner, MFT, MA

Allen Wagner, MFT, MA

Evlilik ve Aile Terapisti

Allen Wagner Kaliforniya, Los Angeles’da lisanslı bir evlilik ve aile terapistidir. Psikoloji alanındaki Yüksek Lisans derecesini 2004 yılında Pepperdine Üniversitesi’nden almıştır. Bireyler ve çiftlerle ilişkilerini iyileştirebilecekleri yollar üzerinde çalışmaktadır. Eşi Talia Wagner ile birlikte Married Roommates kitabının yazarıdır.

Rebecca Nguyen, MA

Rebecca Nguyen, MA

Emzirme Danışmanı ve Family Picnic'in Sahibi

Rebecca Nguyen Sertifikalı Emizrme Danışmanı ve Doğum Eğitimcisi’dir. Annesi Sue Gottschall ile yeni ebeveynlere doğum, emzirme, çocuk gelişimi ve eğitimi hakkında ders verdiği, Chicago’daki Family Picnici’i yürütmektedir. Rebecca on yıl boyunca okul öncesinden başlayıp üçüncü sınıfa kadar öğrencilere öğretmenlik yapmıştır ve Erken Çocukluk Eğitimi konusundaki Yüksek Lisans Derecesini 2003 yılında Illinois Ünversitesi’nden almıştır.

Lora Luczywo, IBCLC

Lora Luczywo, IBCLC

Uluslararası Board Onaylı Laktasyon Danışmanı

Lora Luczywo, Los Angeles Kaliforniya’da, Uluslararası Board Onaylı Laktasyon Danışmanı’dır (IBCLC). Lora laktasyon danışmanlığı konusunda 10 yıldan fazla deneyime sahiptir. Laktasyon eğitimini San Diego’daki Kaliforniya Üniversitesi’nde tamamlamış ve klinik yeterliliğini Kaiser Permanente Los Angeles Tıp Merkezi ve Torrance Memorial Tıp Merkezi’nde almıştır. Arizona Üniversitesi’nden Liberal Sanatlar ve Bilim alanında Lisans derecesine sahiptir.

Sarah Siebold, IBCLC, MA

Sarah Siebold, IBCLC, MA

Uluslararası Board Onaylı Laktasyon Danışmanı

Sarah Siebold, Los Angeles Kaliforniya’da Uluslararası Board Onaylı Laktasyon Danışmanı (IBCLC) ve Sertifikalı Laktasyon Eğitici Danışmanı’dır (CLEC). Duygusal destek, klinik bakım ve kanıta dayalı emzirme uygulamalarında uzmanlaştığı, IMMA adlı kendi laktasyon danışmanlık hizmetini yürütmektedir. Annelik ve emzirme hakkındaki yazısı VoyageLA, Tot ve Hello My Tribe’da yer almıştır. Klinik laktasyon eğitimini hem özel muayanehane ve hem de San Diego Kaliforniya Üniversitesi’ndeki poliklinik ortamlarında tamamladı. Ayrıca New York Üniversitesi’nden İngilizce ve Amerikan Edebiyatı alanında Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

Julie Matheney, MS, CCC-SLP, CLEC, IBCLC

Julie Matheney, MS, CCC-SLP, CLEC, IBCLC

Uluslararası Board Onaylı Laktasyon Danışmanı

Julie Matheney Uluslararası Board Onaylı Laktasyon Danışmanı (IBCLC) ve Los Angeles, Kaliforniya’da yer alan laktasyon danışma işletmesi LA Lactation Lady’nin Kurucusu’dur. Sekiz yıldan fazla laktasyon danışmanlığı deneyimine sahiptir. Konuşma ve Dil Patolojisi alanındaki Yüksek Lisans derecesini Miami Üniversitesi’nden almış ve Konuşma ve Dil Patolojistleri için Klinik Yeterlik Sertifikası (CCC-SLP) edinmiştir. Ayrıca San Diego’daki Kaliforniya Üniversitesi’nden Sertifikalı Laktasyon Eğitici Danışmanı (CLEC) sertifikasına sahiptir.

Julie Wright, MFT

Julie Wright, MFT

Ebeveynlik ve Bebek Uyku Uzmanı

Julie Wright, Evlilik ve Aile Terapisti’dir ve uyku danışmanlığı ve İnternet’ten bebek uyku dersleri sunan The Happy Sleeper’in ortak kurucusudur. Julie, bebekler, çocuklar ve onların ebeveynleri konusunda uzman, lisanslı bir psikoterapist ve Penguin Random House tarafından yayımlanmış, çok satan iki ebeveynlik kitabının (Happy Sleeper ve Now Say This) ortak yazarıdır. Yeni ebeveynler için destek ve bilgi sağlayan popüler Wright Mommy, Daddy and Me programını oluşturmuştur. Julie’nin çalışmalarından New York Times, Washington Post ve NPR’da bahsedilmiştir. Julie eğitimini Cedars Sinai Okul Öncesi Merkezi’nde almıştır.

Justin Barnes

Justin Barnes

Yaşlılar İçin Evde Bakım Uzmanı

Justin Barnes, Yaşlılar İçin Evde Bakım Uzmanı ve Los Angeles, Kaliforniya metro bölgesinde yer alan bir evde bakım kuruluşu ve aile şirketi olan Presidio Home Care’in ortağıdır. Tıbbi olmayan destekleyici hizmetler sağlayan Presidio Home Care, Kaliforniya eyaletinde lisanslı ilk evde bakım kuruluşu olmuştur. Justin, evde bakım alanında 10 yıldan fazla deneyime sahiptir. Pomona’daki Kaliforniya Eyalet Politeknik Üniversitesi’nden Teknoloji ve Operasyon Yönetimi alanında Lisans derecesine sahipir.

Sanat ve El Sanatları Kendin Yap (DIY)

Pete Sveen

Pete Sveen

DIY (Kendin Yap) Sanatçısı

Pete Sveen Montana’da bir DIY meraklısıdır. Mobilya yapımından metal işlerine, projeler oluşturma konusunda ilham verici eğitim videoları oluşturur ve paylaşır. YouTube kanalı DIY Pete’nin 240.000 üzerinde abonesi vardır.

Kelly Medford

Kelly Medford

Açık Hava Ressamı

Kelly Medford, Roma İtalya’da Amerikalı bir ressamdır. ABD ve İtalya’da klasik resim, çizim ve baskı resim okumuştur. Öncelikli olarak Roma’nın caddelerinde açık havada çalışır ve ayrıca görevli olarak özel uluslararası koleksiyoncular için seyahat eder. Sonsuzluk Şehri’nin ziyaretçilerine eskiz günlüğü tutmayı öğrettiği Sketching Rome Tours’un kurucusudur.

Claire Donovan-Blackwood

Claire Donovan-Blackwood

El Sanatları Uzmanı, Heart Handmade UK'in Sahibi

Claire Donovan-Blackwood, mutlu ve yaratıcı bir hayat yaşamaya adanmış bir site olan Heart Handmade UK’in sahibidir. El işleri ve DIY (kendin yap) tarzındaki çalışmaları, yapım aşamasında farkındalığa odaklanarak, diğerlerinin yapması mümkün olacak şekilde kolaylaştırmayı seven, 12 yıllık, tecrübeli bir blog yazarıdır.

Megan Connolly

Megan Connolly

Dikiş Uzmanı

Megan Connolly, 40 yıldan fazla dikiş dikme deneyimine dahip bir Dikiş Uzmanı’dır. Yüz maskeleri, eşarplar, elbiseler gibi giysiler ve el sanatları ürünleri oluşturmada uzmandır. Yazılım teknolojisi alanındaki 18 yıldan fazla deneyimini kullanarak Megan, Haverford, Pennsylvania’daki Haverford School’da Robotik Takımı’na Teknoloji Direktörü ve Danışman olarak hizmet vermiştir. Temple Üniversitesi’nden Matematik Alanında Lisans derecesine sahiptir.

Stuart Morgan

Stuart Morgan

Profesyonel Fotoğrafçı

Stuart Morgan Kaliforniya’da profesyonel fotoğrafçıdır. Brooks Fotoğrafçılık Enstitüsü’nden 2011 yılında mezun olmuştur.

Poppie Rodriguez

Poppie Rodriguez

Çiçekçi

Poppie Rodriguez Kaliforniya’da, şu an çiçekçi olarak çalıştığı Sashay Floral’ın sahibi ve kurucusudur. Rodriguez çiçekçilik sektöründe 25 yılın üzerinde tecrübeye sahiptir.

Jocy Paixão Fortes

Jocy Paixão Fortes

Terzi, DIY (Kendin Yap)

Jocy Paixão Fortes Hollanda’da bulunan DIY (kendin yap) tarzında çalışan bir terzi ve moda meraklısıdır. DIY ve gezi temalı YouTube kanalı joycy’nin 100.000 üzerinde takipçisi vardır.

Tamara Kelly

Tamara Kelly

Tığ İşi Tasarımcısı

Tamara Kelly ödüllü bir yazar ve tasarımcıdır. Tığ işi ve örme projelerinde 14 yılın üzerinde deneyime sahiptir.

Mona Schmitt

Mona Schmitt

DIY /Kendin Yap) El Sanatları Uzmanı

Mona Schmitt mobilya yenileme, ev dekorasyonu, mücevher, el sanatları ve dikiş ile uğraşan bir DIY el sanatları uzmanıdır. CraftKlatch adlı YouTube kanalının 100.000 üzerinde takipçisi vardır.

Nancy Wynn

Nancy Wynn

Örgü Öğretmeni

Nancy Wynn Minesota’da yerleşiktir ve kendini bildiğinden beri örgü örmektedir. Minnesota Knitters Guild ve Knitting Guild Association üyesidir. Wynn Knit adlı YouTube kanalının 10.000 takipçisi vardır

Hoffelt & Hooper

Hoffelt & Hooper

İşleme Uzmanları

Hoffelt & Hooper 2016 yılında aile tarafıdan kurulmuş ve aile tarafından yürütülen küçük bir işletmedir. Hoffelt & Hooper ekibi işleme ve DIY(kendin yap) setleri de dahil olmak üzere güzel, kişiye özel sanat parçaları üretir.

Virginia Kelley, MA

Virginia Kelley, MA

Sanat Eğitimi Yüksek Lisansı

Virginia Kelley, New York’ta 30 yılın üzerinde deneyimli bir sanatçı ve sanat öğretmenidir. SUNY-Buffalo State’den Sanat Eğitimi alanında Lisans ve Yüksek Lisans derecelerine sahiptir ve üniversite ile K-12 seviyelerinde sanat eğitimi vermektedir. Son 20 yıldır kendi çalışmalarına ve suluboya resim konusunda ders vermeye odaklanmıştır.

Ylva Bosemark

Ylva Bosemark

White Dune Studio'nun Kurucusu

Ylva Bosemark bir lise girişimcisi ve lazer kesim mücevher üzerine uzmanlaşan küçük bir şirket olan White Dune Studio’nun kurucusudur. Kendisi de genç bir yetişkin olarak Ylva, diğer genç yetişkinlere tutkularını ticari teşebbüse dönüştürme konusunda ilham verme konusunda tutkuludur.

Daniela Gutierrez-Diaz

Daniela Gutierrez-Diaz

Desen Tasarımcısı

Daniela Gutierrez-Diaz, DGpatterns’de profesyonel bir desen ve giyim tasarımcısıdır. Yoğun gündelik hayat için uygun modern ve eşsiz silüetler oluşturur. On the Cutting Floor adlı başarılı blogu farklı proje ve tasarımlar için dikiş ipuçları ve PDF formatında dikiş desenleri içerir.

Gregory Patrick

Gregory Patrick

Yazar ve Örgü Meraklısı

Gregory Patrick bir örgü meraklısı ve popüler blog Madman Knitting’i yürüten yazardır. 10 yıldan fazla süredir örgü örmekte ve örgü hakkında yazmaktadır.

Lindsey Campbell

Lindsey Campbell

Dokuma Eğitmeni ve Sanatçısı

Lindsey Campbell, özel ev dekoru ve dokuma tedariğinde uzmanlaşmış modern bir iplik firması olan Hello Hydrangea’nın arkasındaki sanatçı ve eğitmendir. Çevrim içi videolarıyla 2500 üzerinde öğrenciye dokuma sanatını öğretmiştir. Lindsey’in çalışmaları Design*Sponge, Huffington Post ve Vintage Revivals’da yer almıştır ve JoAnns Crafts, Anthropologie ve Nordstrom için ürünler tasarlamıştır.

Pilar Zuniga

Pilar Zuniga

Çiçek Tasarımcısı ve Gorgeous and Green'in Sahibi

Pilar Zuniga Çiçek Tasarımcısı ve Oakland, Kaliforniya’da bulunan bir çiçek tasarım stüdyosu ve Sertifikalı Yeşil İşletme olan Gorgeous and Green’in sahibidir. Pilar, çiçek tasarımı alanında on yıldan fazla deneyime sahiptir. Çevre dostu olmaya ve yerel yetiştiricileri desteklemeye odaklı Gorgeous and Green, Energy Upgrade California, Molly My, Apartment Therapy, 100 Layer Cake, Design Sponge, ve Trendy Bride’da yer almıştır. Stüdyosu, çiçek düzenlemeleri ve hediye sepeti, etkinlik ve düğün tasarımları sağlar ve atölyelerde çiçek tasarımı ve sektörünün sürdürülebilirliği konularında dersler verir. Pilar, 2001 yılında Kaliforniya’daki Berkeley Üniversitesi’nden Antropoloji alanında Lisans derecesi almıştır.

Cory Ryan

Cory Ryan

Profesyonel Düğün Fotoğrafçısı

Cory Ryan, Austin, Texas’da bulunan Cory Ryan Photography’i yürüten bir Profesyonel Düğün Fotoğrafçısı’dır. 15 yıldan fazla fotoğrafçılık deneyimi vardır ve düğünler ile etkinlikler konusunda uzmandır. Çalışmaları Knot, Style Me Pretty ve Junebug Weddings gibi yayınlarda yer almıştır. Chapel Hill, North Carolina Üniversitesi’nden Medya Prodüksiyon ve Yayın Gazeteciliği alanında Lisans derecesine sahiptir.

Adam Kealing

Adam Kealing

Profesyonel Fotoğrafçı

Adam Kealing, Austin Texas’da profesyonel bir fotoğrafçıdır. Genel düğün, farklı ükelerde düğün ve nişan fotoğraf çekimleri konusunda uzmandır. Adam 11 yıldan fazla fotoğrafçılık deneyimine sahiptir. Çalışmaları Green Wedding Shoes, Style Me Pretty, Once Wed ve Snippet Ink.’de yer almıştır. Çalışmaları ayrıca Fearless Photographers ve Masters of Wedding Photography ile sayısız ödüller almıştır.

Hukuk

Jennifer Mueller, JD

Jennifer Mueller wikiHow’da kurum içi hukuk uzmanı’dır. Hukuk Lisans Eğitimi’ni 2006 yılında Indiana Üniversitesi Maurer Hukuk Fakültesi’nde 2006 yılında tamamlamıştır.

Srabone Monir, JD

Srabone Monir Uluslararası Hizmet Çalışanları Sendikası (Service Employees International Union) 32BJ yerel şubesinin Avukatı’dır. Avukatlık derecesini 2013 yılında St. John’s Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden almıştır.

Barzin Barry Sabahat, JD

Barry Sabahat, 1993 yılından bu yana Kaliforniya’da avukatlık yapmaktadır. Hukuk Lisans Derecesi’ni Western State Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1992 yılında almıştır.

Matthew Driggs, JD

Matt Driggs, 1992 yılından bu yana Utah’da avukatlık yapmaktadır ve aynı şehirde 1996 yılında kendi hukuk şirketi olan Advocates Law Firm’ü kurmuştur. Avukatlık derecesini 1991 yılında S.J. Quinney Hukuk Fakültesi’nden almıştır.

Lahaina Araneta, JD

Lahaina Araneta, 2013 yılından bu yana Kaliforniya’da avukatlık yapmaktadır. Avukatlık derecesini 2012 yılında Loyola Hukuk Fakültesi’nden almıştır ve uzmanlık alanı göç hukukudur.

Clinton M. Sandvick, JD, PhD

Clinton M. Sandvick, JD, PhD

Eski Medeni Hukukçu

Clinton M. Sandvick, 7 yılın üzerinde Kaliforniya’da medeni hukuk alanında çalışmıştır. Hukuk alanındaki Doktora derecesini 1998 yılında Wisconsin-Madison Üniversitesi’nden, Amerikan Tarihi alanındaki Doktora derecesini ise 2013 yılında Oregon’dan almıştır.

Staci A. Lane, JD

Staci A. Lane Wayne County, Indiana’da Savcı Yardımcısı’dır. Avukatlık diplomasını 1998’de Indiana Üniversitesi Maurer Hukuk Fakültesi’nden almıştır.

Düğün ve Etkinlik Planlama

Stefanie Chu-Leong

Stefanie Chu-Leong

Stellify Events'in Sahibi ve Üst Düzey Etkinlik Planlayıcısı

Stefanie Chu-Leong San Francisco Bay Bölgesi’nde ve Kaliforniya Central Valley’de bulunan bir etkinlik yönetim işletmesi olan Stellify Events’in Üst Düzey Etkinlik Planlayıcısı’dır. Stefanie 15 yıldan fazla etkinlik planlama deneyimine sahiptir ve büyük ölçekli etkinlikler ile özel günler için etkinlikler üzerinde uzmandır. San Francisco Eyalet Üniversitesi’nden Pazarlama alanında lisans derecesine sahiptir.

Hope Mirlis

Hope Mirlis

A More Perfect Union'ın Sahibi

Hope Mirlis evlilik töreni yöneten din görevlisidir, evlilik öncesi danışmanıdır ve evlilik öncesi zihin sağlığı konusunda sertifikalı bir yoga öğretmenidir. Danışman ve evlilik yöneten din görevlisi olarak 8 yıldan fazla süredir çalışmaktadır ve yüzlerce çifte ilişkilerini kuvvetlendirmede yardım etmiştir.

Jenny Yi

Jenny Yi

Düğün Planlama ve Tasarımcısı

Jenny Yi, düğün planlaması, tasarımı ve çiçek tasarımı konularında uzmanlaşmış, ödüllü, tam donanımlı hizmet sağlayan bir etkinlik planlama şirketi olan Chloe+Mint’in Kurucusu’dur. Jenny 5 yıldan fazla süredir sektördedir ve markalaştırma ve etkinlikler üzerinde kayda değer marka ve ünlülerle de yakından çalışmaktadır.

Carole Grogan

Carole Grogan

Bright Blue Events'in Sahibi

Carole Grogan, düğünler konusunda uzmanlaşmış bir etkinlik planlama şirketi olan Bright Blue Events’in Sahibi ve Etkinlik Baş Tasarımcısı’dır. Ekibi 10 yıldan fazla süredir güzel, ayrıntılı düğünlerin yanında sosyal ve kurumsal etkinlikler düzenleyerek çiçek tasarımı, dekor, ekip oluşturma ve yemek hizmeti sağlama gibi detaylarla ilgilenmektedir.

Karen Brown

Karen Brown

Düğün ve Etkinlik Planlamacısı

Karen Brown, kurumsal partiler, ödül törenleri, ürün lansmanları, galalar, yardım etkinlikleri ve düğünler gibi etkinlikleri yürüten tam donanımlı bir etkinlik planlama şirketi olan Karen Brown New York’un Kurucusu ve Yaratıcı Direktörü’dür. Geçen 6 yıl boyunca ABD, Meksika ve Kanada’da yüzlerce başarılı etkinlik düzenlemişlerdir.

Leah Weinberg

Leah Weinberg

Color Pop Events'in Sahibi ve Yaratıcı Direktörü

Leah Weinberg, New York’da bulunan, detaylara odaklanan ve lojistik içinde yaşayan bir düğün planlama şirketi olan Color Pop Events’in Sahibi ve Yaratıcı Direktörü’dür. Color Pop’u yürütmekteki altıncı yılında olan Leah’nın renkli çalışmaları ve parti planlama ipuçları İnternet üzerinde ve Vogue, Bravo, Thrive Global, Glamour, Marie Claire, Martha Stewart Weddings, Martha Stewart Living, The Knot, Buzzfeed gibi dergilerde yayımlanmıştır.

Jove Meyer

Jove Meyer

Etkinlik Planlayıcı, Tasarımcı ve Düğün Gurusu

Jove Meyer, Jove Meyer Events’in kurucusu ve yöneticisidir. Ödüllü bir etkinlik planlayıcı, tasarımcı ve LGBTQ+ avukatı olan Jove’un çalışmaları Vogue, New York Times, Refinery29 ve Martha Stewart’da yer almıştır. Jove, US Weekly tarafından “Düğün Gurusu”, Knot and Brides tarafından ise ABD’deki en iyi düğün planlayıcılardan birisi olarak gösterilmiştir.

Ivy Summer

Ivy Summer

Sertifikalı Düğün ve Etkinlik Planlayıcısı

Ivy Summer Sertifikalı bir Düğün Planlayıcısı ve Voulez Events’in sahibidir. Tüm dünyada düğünlere danışmanlık, bunları planlama ve koordine etme konusunda 10 yıldan fazla deneyime sahiptir. Ayrıca "Düğününü Bir Profesyonel Gibi Planla” adlı, çiftler için İnternet’ten kendin-yap düğün planlama kursunu oluşturmuştur. Şu anda dünya genelinde planlayıcı ve düğün profesyonellerinden oluşan bir ağ ile çalışmaya devam ettiği Yunanistan’da yaşamaktadır.

Natasha Miller

Natasha Miller

Etkinlik Planlayıcısı ve Entire Productions CEO'su

Natasha Miller Etkinlik Planlayıcısı, Baş Deneyim Tasarımcısı ve San Francisco, Kaliforniya’da bir etkinlik ve eğlence prodüksiyon şirketi olan Entire Productions’un Başkanı’dır. Apple, Google, Gap, Louis Vuitton, Tiffany & Co. ve Salesforce Natasha’nın çalıştığı dikkate değer müşteriler arasında yer alır. Natasha ve Entire Productions, Inc. 5.000’in “Amerika’daki En Hızlı Büyüyen Şirketler” listesine dâhil olmuş, Entrepreneur Magazine’in "Amerika’daki En İyi Girişim Şirketleri” konusundaki 360 Listesi’nde yer almıştır. Natasha ayrıca Uluslararası Toplantı Uzmanları topluluğu (MPI) üyesidir.

Christina Millikin

Christina Millikin

Glow Events'in Kurucusu ve CEO'su

Christina Millikin, San Francisco, Kaliforniya’da bulunan bir etkinlik düzenleme kuruluşu olan Glow Events’in Kurucusu ve CEO’sudur. Glow Events tam etkinlik düzenlemesi ile kurumsal ve sosyal etkinlikler için yaratıcı tasarımlar konusunda uzman bir butik etkinlik planlama şirketidir. Christina, Salesforce, Heroku, Okta ve Netflix gibi müşterilerle çalışmıştır. Glow Events’in çalışmaları Martha Stewert Weddings, InStyle ve SanFrancisco Magazine’de yer almıştır. Christina, Goldman Sachs 10.000 Küçük İşletme programının işletme danışmanıdır ve Florida Üniversitesi’nden Pazarlama alanında Lisans derecesine sahiptir.

Rachel Weinshanker

Rachel Weinshanker

Sertifikalı Etkinlik ve Düğün Planlayıcısı

Rachel Weinshanker, Sertifikalı Etkinlik ve Düğün Planlayıcısı ve San Diego, Kaliforniya’da ödüllü bir düğün ve etkinlik planlama işletmesi olan San Diego Life Events’in sahibidir. Rachel sekiz yıldan fazla etkinlik planlama deneyimine sahiptir ve çalışmaları dikkate değer birçok yayında yer almıştır. San Diego Life Events 2018, 2019 ve 2020’de Wedding Wire Couple's Choice (Wedding Wire Çiftlerin Seçimi) ödülünü almıştır. Rachel San Diyago Eyalet Üniversitesi mezunudur.

Megan Papageorge

Megan Papageorge

Sertifikalı Düğün Planlayıcısı

Megan Papageorge Sertifikalı Düğün Planlayıcısı ve Kaliforniya, Long Beach’de bir düğün planlama ve yönetim firması olan Sweet Peach Planning’in sahibidir. Gondollar, kilise salonları, falez kenarları ve nostaljik depolar gibi ortamlarda 200 üzerinde düğün hazırlamıştır. Megan ayrıca bir düğün planlama podcast’i olan Peach & Honey’in ortak ev sahipliğini yapmaktadır. Düğün Topluluğu Eğitsel Kursu‘ndan düğünleri planlamak ve yürütmek üzere sertifikaya sahiptir. Çalışmaları A Practical Wedding, Junebug Weddings, Ceremony Magazine ve Bridal Society’de yer almıştır.

Hovik Harutyunyan

Hovik Harutyunyan

Etkinlik ve Düğün Planlayıcısı

Hovik Harutyunyan bir Etkinlik ve Düğün Planlayıcısı’dır ve Kaliforniya, Los Angeles’da yer alan, tam hizmet sunan bir etkinlik planlama şirketi olan Hovik Harutyunyan Events’in sahibidir. Hovik on yıldan fazla misafir ağırlama ve etkinlik planlama deneyimine sahiptir. Şirketi düğünler, özel kutlamalar ve kurumsal etkinlikler konusunda uzmandır. Hovik’in çalışmaları Vogue, Martha Stewart Weddings ve Modern Luxury Weddings’de yer almıştır. Kaliforniya’daki Berkeley Üniversitesi’nden Ekonomi alanında Lisans derecesine sahiptir.

Minoti Mehta

Minoti Mehta

Etkinlik ve Düğün Planlayıcısı

Minoti Mehta, San Francisco, Kaliforniya’da bulunan etkinlik ve düğün planlama işletmesi Vermilion Weddings & Events’in kurucusudur. Minoti, etkinlik ve düğün planlama ortamında büyümüştür ve beş yıldan fazla etkinlik planlama deneyimine sahiptir. Destination Wedding Planners Congress ve Planners Xtraordinaire dâhil olmak üzere beş ayrıcalıklı etkinlik planlama konferansına delege olarak katılmak üzere davet edilmiş ve San Francisco Bay Bölgesi’ndeki önde gelen düğün ve etkinlik planlayıcılarından biri olarak tanınmıştır. Minoti’nin çalışmalarına NDTV India, Love Stories TV, Maharani Weddings ve WedWise India’da yer verilmiştir. Vermilion Weddings & Events ayrıca, 2018 yılında WeddingWire Couple's Choice Ödülü’nü almıştır. Minoti, San Francisco Üniversitesi’nden Ağırlama Yönetimi ve Muhasebecilik alanında Lisans derecesine sahiptir.

Amy Tan

Amy Tan

Seyahat Planlayıcısı ve Planet Hoppers'ın Kurucusu

Amy Tan, Seyahat Planlayıcısı ve 2002 yılında kurulmuş butik bir seyahat tasarım ekibi olan Planet Hoppers’ın Kurucusu’dur. Planet Hoppers, rüya tatiller, balayı seyahatleri, egzotik maceralar, aile buluşmaları ve grup gezileri için beyin fırtınası yapma ve seyahat programı hazırlama konusunda uzmandır. Planet Hoppers GERÇEK, onaylı bir seyahat acentesidir ve Signature Travel Network, Gemi Seyahatleri Uluslararası Derneği (CLIA) ve Travel Leaders üyesidir. Amy, 2000 yılında Kaliforniya Üniversitesi Fizik ve İletişim bölümlerinden Lisans derecesi almıştır.

wikiHow İçerik Takımı Yöneticileri

Chris Hadley, PhD

Chris Hadley, PhD

Bilişsel Psikoloji Doktorası, UCLA

Chris Hadley Bilişsel Psikoloji alanındaki Doktorasını 2006 yılında UCLA’dan (Kaliforniya Los Angeles Üniversitesi) almıştır. Chris’in araştırmaları farklı bilimsel dergilerde yayımlanmıştır. UCLA’daki eğitimi süresince doktora araştırmasını desteklemek üzere Ulusal Sağlık Enstitüsü’nden Kirschstein-NRSA Bursu ile ödüllendirilmiştir. Chris 2007 yılından bu yana wikiHow’da içerik geliştirme üzerinde çalışmaktadır. Tüm wikiHow makalelerinin doğruluğundan emin olmak için editörlerimizle çalışmakta ve ayrıca içerik stratejisi üzerine tavsiye vermektedir.

Katiana Uyemura

Katiana Uyemura

Stanford Üniversitesi'nden İngilizce Alanında Lisans Derecesi

Katiana Uyemura lisans eğitimini 2019 yılında Stanford Üniversi’nde, yaratıcı yazarlık konusuna odaklandığı İngilizce alanında tamamlamıştır. Birçok edebiyat dergisi ve yayınlarda eserleri yayımlanmış, farklı yazarlık yarışmaları ve ödüller kazanmıştır. Katiana wikiHow’da yazarların ve editörlerin çalışmalarını yönetmenin yanında dünya genelinde okuyucularla içerik paylaşmanın yeni ve yenilikçi yöntemlerini geliştirme ve bunları uygun hâle getirme üzerine çalışmaktadır.

Sean Volavong

Sean Volavong

Stanford Üniversitesi'nden Kent Çalışmaları Alanında Lisans Derecesi

Sean Volavong 2019 yılında Stanford Üniversitesi’nden toplum ve sosyal değişim üzerine odaklandığı Kent Çalışmaları alanında lisans derecesini aldıktan sonra wikiHow’a gelmiştir. Sean wikiHow makalelerine ve platformun daha büyük topluluğuna profesyonel uzmanlığı dâhil etmek amacını taşıyan Kayda Değer Ortak Yazar Projesi’ni yönetmektedir. Sürekli olarak tüm alanlardan yüzlerce uzmanla ilgilendiği için bu proje Sean’in durmaksızın öğrenmeye devam etmesine olanak vermektedir.