wikiHow Uzmanları

wikiHow’daki amacımız, okuyucularımızın herhangi bir konudaki en yararlı bilgilere her yerden ulaşabilmelerini sağlamaktır. Bunu yapmak üzere içeriğimizin doğru ve güncel olduğundan ve güncel araştırmalarla desteklediğinden emin olmak için sektörün önde gelen uzmanlarıyla çalışırız. WikiHow’un uzmanları Editör ekibimizle yakından iş birliği içinde çalışarak makale yazar, bunları düzenler, inceler, okuyucu sorularını yanıtlar ve hatta kişisel tavsiyeler eklerler.

Dikkate Değer Değerlendiriciler

B.J. Novak

B.J. Novak

Aktör, Yazar ve Girişimci

B.J. Novak, en çok NBC’de Emmy Ödülü “The Office” serisinde yazar, aktör ve baş yapımcı olarak yaptığı çalışmalarla tanınan bir yazar ve aktördür. The List Uygulaması’nın ortak kurucusudur.

Mark Cuban

Mark Cuban

Girişimci ve Risk Sermayedarı

Mark Cuban Amerikalı bir iş adamı ve yatırımcıdır. NBA takımı Dallas Mavericks’in sahibidir ve ABC’de icatlar ve yatırım üzerinde odaklanan bir televizyon programı olan Shark Tank’in birincil yatırımcısıdır.

Bethany Hamilton

Bethany Hamilton

Profesyonel Sörfçü

Bethany Hamilton profesyonel bir yazar ve sörtfçüdür. 2003 yılında sol kolunun bir köpek balığı tarafından ısırılmasına rağmen sörfe devam etmiştir. 2007 yılından bu yana farklı ülkelerde sayısız sörf yarışmasına katılmıştır ve deneyimleri konusundaki bir belgesel film üzerinde çalışmaktadır.

Peter Singer

Peter Singer

Filozof ve Hayvan Hakları Aktivisit

Peter Singer Princeton Üniversitesi, Ira W. DeCamp’de Bioteknik Profesörü’dür. Modern hayvan hakları hareketinin kurucularından biri olarak gösterilmektedir ve 2006 yılında Avustralya’nın on en etkili halk fikir insanından biri olarak seçilmiştir.

David A. Payne, JD

David A. Payne, JD

Somebody Somewhere adlı Gerçek Suç Konulu İnternet Yayınının Sahibi

David A. Payne, 2018 yılında Spotify’da Editör’ün Seçimi, profesyonellerden olumlu eleştiri alan gerçek suç konulu bir internet yayını olan "Somebody Somewhere"in ortak yapımcısı, yazarı ve sahibidir. İnternet yayınlarına ek olarak David ABD Savcı Yardımcısı, Genel Danışman ve farklı şirketlerde C-düzeyinde yönetici olarak çalışmıştır.

Tıbbi İnceleme Kurulu

Luba Lee, FNP-BC, MS

Luba Lee, FNP-BC, MS

Tıbbi Değerlendirme Kurulu

Luba Lee, Tenesse’de yer alan ve Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Aile Hemşiresi’dir. Hemşirelikte Yüksek Lisans derecesini 2006 yılında Tennessee Üniversitesi’nden almıştır.

Sarah Gehrke, RN, MS

Sarah Gehrke, RN, MS

Lisanslı Hemşire

Sarah Gehrke Teksas’da Lisanslı Hemşire’dir. Hemşirelik alanındaki Yüksek Lisansı’nı 2013 yılında Phoenix Üniversitesi’nden almıştır.

Laura Marusinec, MD

Laura Marusinec, MD

Tıp Doktoru

Dr. Laura Marusinec Wisconsin’de yer alan ve Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Çocuk Doktoru’dur. Doktorluk derecesini 1995 yılında Medical College of Wisconsin Tıp Fakültesi’nden almıştır.

Mohiba Tareen, MD

Mohiba Tareen, MD

Amerikan Dermatoloji Akademisi Üyesi, Board Onaylı Dermatolog

Mohiba Tareen Board onaylı bir Dermatolog ve Roseville, Maplewood ile Faribault, Minnesota’da yer alan Tareen Dermatology’nin kurucusudur. Dr. Tareen, prestijli Alpha Omega Alpha onur birliği üyesi yapıldığı, Ann Arbor’daki Michigan Üniversitesi’nin Tıp Fakültesi’nde eğitim almıştır. New York’daki Colombia Üniversitesi’nde ihtisasını sürdürürken New York Dermatoloji Birliği’nden Conrad Stritzler ödülünü kazanmış ve çalışması New England Journal of Medicine’da yayımlanmıştır. Dr. Tareen sonrasında dermatolojik operasyon, lazer ve kozmetik dermatolojiye odaklandığı prosedürel üst uzmanlığını tamamlamıştır.

Tu Anh Vu, DMD

Tu Anh Vu, DMD

Kurul Sertifikalı Diş Hekimi

Dr. Tu Anh Vu; Brooklyn, New York'ta Tu's Dental adlı özel bir muayenehane işleten, kurul sertifikalı bir diş hekimidir. Dr. Vu, yetişkinlerin ve her yaştan çocuğun diş fobisi ile kaygılarını yenmelerine yardımcı olur. Dr. Vu, kaposi sarkomu kanserinin tedavisini bulmak için araştırmalar yaptı ve araştırmalarını Memphis'te yapılan Hinman Meeting'de sundu. Lisans derecesini Bryn Mawr College'dan ve diş hekimi unvanını Pennsylvania Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden aldı.

Lacy Windham, MD

Lacy Windham, MD

Obstetrisyen ve Jinekolog

Dr. Lacy Windham Tenesse’de, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Obstetrisyen ve Jinelolog’dur. Uzmanlığını 2010 yılında, Üstün Asistan Doktor ödülünü aldığı Eastern Virginia Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır.

Erik Kramer, DO, MPH

Erik Kramer, DO, MPH

Osteopatik Doktor

Dr. Erik Kramer Colorado Üniversitesi’nde, kilo yönetimi, diyabet ve dahiliye alanlarında uzmanlaşmış Birinci Basamak Doktor’dur. Osteopatik Doktor derecesini 2012 yılında Touro Üniversitesi Nevada Osteopatik Tıp Fakültesi’nden almıştır.

Paul Friedman, MD

Paul Friedman, MD

Amerikan Dermatoloji Kurulu'ndan Board Onaylı Cildiye Uzmanı

Paul Friedman, lazer ve dermatolojik cerrahi ve kozmetik dermatolojide uzmanlaşmış, board onaylı bir cildiye uzmanıdır. Dr. Friedman, Teksas, Houston'daki Dermatology & Laser Surgery Center'ın (Lazer Cerrahi Merkezi) müdürüdür ve New York'taki Laser & Skin Surgery Center'da (Lazer ve Deri Cerrahisi Merkezi) çalışmaktadır. Dr. Friedman, Texas Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Bölümü'nde klinik yardımcı doçent ve Houston Methodist Hastanesi Weill Cornell Tıp Fakültesi'nde dermatoloji klinik yardımcı doçentidir. Dr. Friedman, dermatoloji uzmanlığını, baş uzman olarak görev yaptığı New York Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamlamış ve dermatolojik cerrahi alanındaki araştırmaları nedeniyle iki kez prestijli Husik Ödülü'ne layık görülmüştür. Dr. Friedman, asistanlığını New York Lazer ve Cilt Cerrahisi Merkezi'nde tamamlamış ve Amerikan Dermatolojik Cerrahi Derneği'nin Genç Araştırmacı Yazarlık Yarışması Ödülü'nü almıştır. Alanında lider bir doktor olarak tanınan Dr. Friedman, yeni lazer sistemlerinin ve terapötik tekniklerin geliştirilmesinde yer almıştır.

Carrie Noriega, MD

Carrie Noriega, MD

Obstetrisyen ve Jinekolog

Dr. Carrie Noriega Colorado’da, Amerika’da verilen ve uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Obstetrisyen ve Jinekolog’dur. İhtisasını 2005 yılında Kanas City’deki Missouri Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Chris M. Matsko, MD

Chris M. Matsko, MD

Aile Doktoru

Dr. Chris Matsko Pensilvanya’da emekli bir Doktor’dur. Doktorluk derecesini 2007 yılında Temple Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden almıştır.

Margareth Pierre-Louis, MD

Margareth Pierre-Louis, MD

Board Onaylı Dermatoloji Uzmanı

Dr. Margareth Pierre-Louis board onaylı bir dermatoloji ve dermatopatoloji uzmanıdır, doktor girişimcidir ve Minneapolis, Minnesota'daki Twin Cities Dermatology Center'ın ve Equation Skin Care'in kurucusudur. Twin Cities Dermatology Center klinik dermatoloji, kozmetik dermatoloji ve teletıp yoluyla her yaştan hastayı tedavi eden kapsamlı bir dermatoloji kliniğidir. Equation Skin Care; kanıta dayalı, doğal cilt bakım ürünlerinde en iyisini sağlamak için kurulmuştur. Dr. Pierre-Louis Biyoloji alanında lisans ve Duke Üniversitesi'nden İşletme yüksek lisans derecesine, Chapel Hill'deki North Carolina Üniversitesi'nden Tıp Doktoru derecesine sahiptir. Minnesota Üniversitesi'nde Dermatoloji asistanlığını ve St. Louis'teki Washington Üniversitesi'nde Dermatopatoloji uzmanlığını tamamlamıştır. Dr. Pierre-Louis; dermatoloji, kutanöz cerrahi ve dermatopatoloji alanlarında American Boards of Dermatology and Pathology tarafından verilen board onayına sahiptir.

Lydia Shedlofsky, DO

Lydia Shedlofsky, DO

Cildiye Uzmanı

Lydia Shedlofsky, Miami, Florida'daki Larkin Community Hospital'da geleneksel dönüşümlü stajını tamamladıktan sonra 2019 yılının Temmuz ayında Affiliated Dermatology'e katılan asistan cilt doktorudur. Greensboro, Kuzey Carolina'daki Guilford Ünivesitesi'nin Biyoloji bölümünden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra Beira, Mozambik'e taşınmış ve ücretsiz bir klinikte araştırma görevlisi ve stajyer olarak çalışmıştır. Lisans sonrası eğitim programını tamamlamış ve ardından Lake Erie Osteopatik Tıp Fakültesi’nde Tıp Eğitimi alanında Yüksek Lisansını ve Osteopatik Tıp Doktorasını tamamlamıştır.

Anthony Stark, EMR

Anthony Stark, EMR

Acil Tıbbi Hizmet Görevlisi

Anthony Stark, British Columbia’da sertifikalı bir Acil Tıbbi Hizmet Görevlisi’dir. Şu anda British Columbia Ambulance Service’de çalışmaktadır.

Troy A. Miles, MD

Troy A. Miles, MD

Ortopedi Cerrahı

Dr. Troy Miles Kaliforniya’da Yetişkinlerin Eklem Yenilenmesi konusunda uzman bir Ortopedi Cerrahı’dır. Doktorluk derecesini 2010 yılında Albert Einstein Tıp Fakültesi’nden almış, sonrasında uzmanlığını Oregon Sağlık ve Bilim Üniversitesi’nde tamamlamış ve UC Davis’de görev yapmıştır.

Sari Eitches, MBE, MD

Sari Eitches, MBE, MD

Bütünleyici Dahiliye Uzmanı

Dr. Sari Eitches Bütünleyici Dahiliye Uzmanı’dır ve Los Angeles, Kaliforniya’da bulunan Tower Integrative Health and Wellness’i yürütmektedir. Bitkisel beslenme, kilo yönetimi, kadın sağlığı, önleyici tıp ve depresyon konularında uzmandır. Amerikan Dahiliye Kurulu’ndan ve Amerikan Bütünleyici ve Holistik Tıp Kurulu’ndan diplomaya sahiptir. Berkeley, Kaliforniya Üniversitesi’nden Lisans, SUNY Upstate Tıp Üniversitesi’nden Doktorluk ve Pensilvanya Üniversitesi’nden Biyoetik Yüksek Lisans derecesi almıştır. Uzmanlığını New York’taki Lenox Hill Hastanesi’nde tamamlamış ve Pensilvanya Üniversitesi’nde dahiliye uzmanı olarak hizmet vermiştir.

Andrea Rudominer, MD, MPH

Andrea Rudominer, MD, MPH

Board Sertifikalı Pediatri Uzmanı ve Bütünleyici Tıp Doktoru

Dr. Andrea Rudominer, San Francisco Körfez Bölgesi'nde yaşayan board sertifikalı bir pediatri uzmanı ve bütünleyici tıp doktorudur. Dr. Rudominer 15 yılı aşkın tıbbi tedavi deneyimine sahiptir ve koruyucu sağlık bakımı, obezite, ergen tedavisi, DEHB ve kültürel açıdan yetkin tedavi konularında uzmanlaşmıştır. Dr. Rudominer, Tıp Doktoru derecesini Davis'teki California Üniversitesi'nden almıştır ve ihtisasını Stanford Üniversitesi Lucile Packard Çocuk Hastanesi'nde yapmıştır. Dr. Rudominer ayrıca Berkeley'deki California Üniversitesi'nden Anne ve Çocuk Sağlığı alanında Halk Sağlığı yüksek lisans derecesine sahiptir. Amerikan Pediatri Kurulu Üyesi, Amerikan Pediatri Akademisi Üyesi, California Tabipler Birliği Üyesi ve Delegesi ve Santa Clara County Tabipler Birliği üyesidir.

Roy Nattiv, MD

Roy Nattiv, MD

Board Onaylı Gastroenterolog

Roy Nattiv, Los Angeles, Kaliforniya'da board onaylı bir pediatrik gastroenterologdur. Dr. Nattiv kabızlık, ishal, reflü, gıda alerjileri, zayıf kilo alımı, SIBO, IBD ve IBS gibi çok çeşitli pediatrik gastrointestinal hastalıkta ve beslenme hastalıklarında uzmanlaşmıştır. Dr. Nattiv, Berkeley'deki California Üniversitesi'nden mezun olmuş ve Tıp Doktoru (MD) unvanını İsrail, Tel Aviv'deki Sackler Tıp Fakültesi'nden almıştır. Daha sonra pediatri asistanlığını Montefiore'deki Albert Einstein Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesinde tamamlamıştır. Dr. Nattiv pediatrik gastroenteroloji, hepatoloji ve beslenme alanındaki uzmanlığını ve eğitimini San Francisco'daki California Üniversitesi'nde (UCSF) tamamlamıştır. California Rejeneratif Tıp Enstitüsü (CIRM) stajyeri olmuş ve Kuzey Amerika Pediatrik Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme Derneği (NASPGHAN) pediatrik IBD araştırmalarında branş ödülüne layık görülmüştür.

Kaveri Karhade, MD

Kaveri Karhade, MD

Board Onaylı Dermatolog

Dr. Kaveri Karhade San Francisco Körfez Bölgesi’nde bulunan, board onaylı bir lazer, medikal ve kozmetik dermatologdur. Uzmanlık alanları akne ve saç dökülmesidir. Enjeksiyonlar, lazerler, ameliyat ve diğer kozmetik tedaviler konusunda ileri derecede eğitimi vardır ve tıp dergilerinde kapsamlı araştırmaları yayımlanmıştır. Michigan Eyalet Üniversitesi’nden lisans, Michigan Tıp Fakültesi’nden tıp doktorluğu (MD) derecesini almıştır. Stajını New York Tıp Fakültesinin İç Hastalıkları bölümünde, asistanlığını da Brown Üniversitesi Tıp Fakültesinin Dermatoloji bölümünde tamamlamıştır. Dr. Karhade, Amerikan Dermatoloji Akademisi ve Amerikan Dermatolojik Cerrahi Derneği üyesidir.

Alex Dimitriu, MD

Alex Dimitriu, MD

Uyku Tıbbı ve Psikiyatri Uzmanı

Alex Dimitriu, San Francisco Bay Bölgesi’nde bulunan ve psikiyatri, uyku ve dönüşümsel terapi konularında uzmanlığa sahip bir klinik olan Menlo Park Psychiatry and Sleep Medicine’in sahibidir. Alex, Tıp Doktoru derecesini 2005 yılında Stony Brook Üniversitesi’nden almış ve 2010 yılında Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi Uyku Tıbbı Uzmanlık Programı’ndan mezun olmuştur. Alex, profesyonel olarak psikiyatri ve uyku tıbbı alanlarında çift Board Sertifikası’na sahiptir.

Mark Co, DPM

Mark Co, DPM

Ayak Hastalıkları Uzmanı

Dr. Mark Co San Francisco, Kaliforniya'da kendi özel muayenehanesini işleten bir ayak hastalıkları uzmanıdır. Dr. Co; iltihaplı ayak şişliği, batık ayak tırnağı, ayak tırnağı mantarı, siğiller, topuk dikeni ve ayak ağrısına sebep olan diğer nedenlere yönelik tedavilerde uzmanlaşmıştır. Ayrıca ayak ve ayak bileği sorunlarının tedavisi ve önlenmesi için özel ortotik araçlar sunmaktadır. Dr. Co, New York Üniversitesi'nde İşletme Yüksek Lisansı'nı (MBA) ve Johns Hopkins Üniversitesi'nde Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Dr. Co ayrıca ayak hastalıkları bilim dalı doktorasını California Podiyatri Tıp Okulu'nda, ihtisasını ve stajını ise Santa Clara, Kaliforniya'daki Kaiser Permanente Medical Center'da tamamlamıştır. Dr. Co 2018, 2019 ve 2020'de San Francisco'nun "3 En İyi Ayak Hastalıkları Uzmanı" ödülüne layık görülmüştür. Dr. Co aynı zamanda CPMA (Amerikan Podiatrik Tıp Derneği) üyesidir.

Adarsh Vijay Mudgil, MD

Adarsh Vijay Mudgil, MD

Kurul Sertifikalı Dermatoloji ve Dermatopatoloji Uzmanı

Dr. Adarsh Vijay Mudgil, kurul sertifikalı bir dermatoloji ve dermatopatoloji uzmanıdır ve aynı zamanda New York şehrindeki son teknoloji dermatoloji uygulamaları yapan Mudgil Dermatology'nin sahibidir. Dr. Mudgil, alandaki hem dermatolojide hem de dermatopatolojide kurul sertifikası almayı başaran birkaç dermatologdan biri olarak; tıbbi, cerrahi ve kozmetik dermatolojinin tüm alanlarında uzmanlaşmıştır. Lisans eğitimini Emory Üniversitesi'nde Phi Beta Kappa onur derecesiyle, tıp doktorluğu eğitimini ise Stony Brook Tıp Fakültesi'nde Alpha Omega Alpha onur derecesiyle tamamladı. Dr. Mudgil tıp fakültesindeyken, gıptayla bakılan Howard Hughes Tıp Fakültesi bursunu almaya hak kazanan, ülke çapındaki bir avuç öğrenciden biri oldu. Sonrasında, başasistan hekim olarak çalıştığı Manhattan'daki Mount Sinai Tıp Merkezi'nin dermatoloji bölümünde uzmanlığını tamamladı. Dr. Mudgil ayrıca prestijli bir kurum olan Ackerman Dermatopatoloji Akademisi'nde burslu bir programı tamamlayarak kariyerine devam etti. Amerikan Dermatoloji Akademisi, Amerikan Dermatolojik Cerrahi Derneği ve Amerikan Dermatopatoloji Derneği bilim kurulu üyesidir. Dr. Mudgil, ayrıca Mount Sinai Tıp Fakültesi öğretim kadrosunun bir üyesidir.

Payam Daneshrad, MD

Payam Daneshrad, MD

Board Onaylı Kulak Burun Boğaz Uzmanı

Dr. Payam Daneshrad, board onaylı bir kulak burun boğaz Uzmanı, aday bir yüz plastik cerrahı ve Los Angeles, Kaliforniya'daki DaneshradClinic'in sahibi ve müdürüdür. Dr. Daneshrad, 19 yılı aşkın tecrübesi ile yetişkin ve pediatrik kulak burun boğaz ve baş boyun cerrahisi, tamponsuz burun cerrahisi, minimal invaziv sinüs cerrahisi ve horlama tedavisinde uzmanlaşmıştır. Ayrıca tonsillektomi, adenoidektomi, tiroidektomi ve paratiroidektomi için en yeni cerrahi KBB tekniklerini kullanmaktadır. Dr. Daneshrad, Berkeley'deki Kaliforniya Üniversitesi'nden en yüksek onur derecesi ile mezun olmuştur. Tıp Doktoru (MD) derecesini Amerikan Osteopatik Birliği, tıbbi onur topluluğu ve Tulane Üniversitesi Halk Sağlığı Okulu'na kabul edildiği Tulane Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden aldı. Dr. Daneshrad, tıp eğitimini şu anda klinik doçent olarak görev yaptığı Güney Kaliforniya Üniversitesi'nde almıştır. Dr. Daneshrad, Los Angeles Sparks ve Loyola Marymount Üniversitesi atletik takımlarının kulak burun boğaz ve yüz plastik cerrahıdır.

Ronn Callada, RN, MS

Ronn Callada, New York’taki Memorial Sloan Ketterin Kanser Merkezi’nde Hemşire’dir. Yüksek Lisans derecesini 2013 yılında Stony Brook Üniversitesi Hemşirelik Okulu’ndan 2013 yılında almıştır.

Jennifer Boidy, RN

Jennifer Boidy, RN

Lisanslı Hemşire

Jennifer Boidy Maryland’da Lisanslı bir Hemşire’dir. Hemşirelik Ön Lisans derecesini Carroll Community Fakültesi’nden 2012 yılında almıştır.

Marc Kayem, MD

Marc Kayem, MD

KBB Uzmanı ve Yüz Plastik Cerrahı

Dr. Marc Kayem, Beverly Hills, Kaliforniya’da, uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Kulak Burun Boğaz Uzmanı ve Yüz Plastik Cerrahı’dır. Kozmetik hizmetler ve uyku sorunları konularında uzmandır ve bu konularda çalışmaktadır. Tıp alanındaki Doktora derecesini Ottawa Üniversitesi’nden almıştır. Amerikan Kulak Burun Boğaz Kurulu’ndan sertifikalıdır ve Kanada Kraliyet Hekimler ve Cerrahlar Koleji üyesidir

David Nazarian, MD

David Nazarian, MD

Amerikan Dahiliye Kurulu Diplomalı Doktor

David Nazarian Board onaylı bir Dahiliye Doktoru ve Beverly Hills, Kaliforniya’da özel sağlık danışmanlığı, ayrıcalıklı sağlık ve tamamlayıcı tıp konusunda uzmanlaşmış bir muayenehane olan My Concierge MD’nin sahibidir. Dr. Nazarian kapsamlı sağlık muayenesi, IV vitamin tedavileri, hormon değişim tedavisi, kilo verme, trombositten zengin plazma tedavisi konusunda uzmandır. 16 yıldan fazla tıbbi eğitim ve uygulama deneyimine sahiptir ve Amerikan Dahiliye Kurulu’ndan diplomaya sahiptir. Psikoloji ve Biyoloji alanındaki lisans eğitimini Los Angeles’daki Kaliforniya Üniversitesi’nde, Doktorluk eğitimini Sackler Tıp Fakültesi’nde, uzmanlığını ise Güney Kaliforniya Üniversitesi’ne bağlı olan Huntington Memorial Hastanesi’nde tamamlamıştır.

Aanand Geria, MD

Aanand Geria, MD

Kurul Sertifikalı Dermatoloji Uzmanı

Dr. Aanand Geria; kurul sertifikalı bir dermatoloji uzmanı, Mt. Sinai'de klinik eğitmeni ve New Jersey'nin Rutherford şehrinde bulunan Geria Dermatology'nin sahibidir. Dr. Geria'nın yazıları Allure, The Zoe Report, NewBeauty ve Fashionista gibi mecralarda yayımlandı. Ayrıca Journal of Drugs in Dermatology, Cutis ve Seminars in Cutaneous Medicine and Surgery için yazdığı hakemli makaleleri vardır. Pensilvanya Eyalet Üniversitesi'nden lisans derecesine sahiptir ve Rutgers New Jersey Tıp Okulu'ndan tıp doktoru unvanını almıştır. Sonrasında Lehigh Valley Health Network'te stajını tamamlamış ve Howard Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde dermatoloji ihtisası yapmıştır.

Monica Kieu, DO, FACS

Monica Kieu, DO, FACS

Kurul Sertifikalı KBB Uzmanı

Dr. Monica Kieu; Los Angeles, Kaliforniya'da yaşayan kurul sertifikalı bir KBB uzmanı, yüz plastik ve rekonstrüktif cerrahisi uzmanıdır. Dr. Kieu; Riverside'daki California Üniversitesi'nden Antropoloji alanında lisans derecesi aldı ve tıp diplomasını onur derecesiyle Pomona'daki Western University of Health Sciences'tan aldı. Daha sonra baş asistan hekim olarak görev yaptığı Michigan Eyalet Üniversitesi/Detroit Tıp Merkezi'nde KBB-Baş ve Boyun Cerrahisi alanında ihtisasını tamamladı. Dr. Kieu ayrıca Toronto Üniversitesi'nde Yüz Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi alanında prestijli bir üst ihtisas programını tamamladı. American Academy of Otolaryngology-Head and Neck Surgery, American Osteopathic Colleges of Ophthalmology and Otolaryngology-Head and Neck Surgery, American Academy of Cosmetic Surgery, American Academy of Facial Plastic and Reconstructive Surgery ve American Rhinologic Society'nin üyesidir. Dr. Kieu, yakın zamanda Los Angeles Magazine tarafından Los Angeles'ın En İyi Doktorları'ndan biri seçildi.

Tara Coleman

Tara Coleman

Klinik Beslenme Uzmanı

Tara Coleman San Diego, Kaliforniya'da özel muayenehanesi olan bir klinik beslenme uzmanıdır. 15 yılı aşkın tecrübesiyle Tara spor beslenmesi, vücut güveni ve bağışıklık sistemi sağlığı konusunda uzmanlaşmıştır ve kişiselleştirilmiş beslenme, kurum içi sağlık ve çevrim içi öğrenme kursları sunmaktadır. James Madison Üniversitesi'nden Biyoloji alanında lisans derecesi almış ve kendi muayenehanesini açmadan önce ilaç sektöründe analitik kimyager olarak altı yıl çalışmıştır. Tara NBC, CBS, Fox, ESPN ve Dr. Oz The Good Life'ın yanı sıra Forbes, Cosmopolitan, Self ve Runner's World'de yer almıştır.

R. Sonia Batra, MD, MSc, MPH

R. Sonia Batra, MD, MSc, MPH

Board Onaylı Dermatolog

Dr. R. Sonia Batra, board onaylı bir dermatolog ve Los Angeles, Kaliforniya’da faaliyet gösteren Batra Dermatology'nin kurucusudur. Dr. Batra 15 yılı aşkın tecrübesi ile lazerler, tıbbi cihazlar, hasta ve halk tıp eğitimi ve cilt kanseri araştırmalarında uzmanlaşmıştır. Lisans ve yüksek lisans derecesini Halk Sağlığı alanında tamamlamış ve Harvard Üniversitesi'nden Tıp Doktoru (MD) unvanını almıştır. Rhodes Burslusu olarak Oxford Üniversitesi'nde Moleküler Genetik alanında yüksek lisans derecesi almıştır. Uzmanlık eğitimini Stanford Üniversitesi'nde Dermatoloji bölümünde tamamlamıştır. Dr. Batra, Journal of Dermatologic Surgery, Journal of the American Academy of Dermatology ve JAMA Dermatology dergilerine katkıda bulunmuş ve bu dergilerin editörlüğünü yapmıştır. Aynı zamanda CBS'nin Emmy ödüllü televizyon programı The Doctors'ın ortak sunucusudur.

Jacqueline Hellyer

Jacqueline Hellyer

Lisanslı Psikoseksüel Terapist

Jacqueline Hellyer, lisanslı psikoseksüel terapisttir, aynı zamanda The Love Life Blog ve The LoveLife Clinic'in kurucusudur. 20 yılı aşkın tecrübesiyle Jacqueline; seks tavsiyesi, seks ipuçları ve ilişki tavsiyesi alanlarında uzmanlaşmıştır. Jacqueline, Avustralya Seksologlar Derneği (SAS) tarafından akredite bir psikoseksüel terapist olmanın yanı sıra Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından sertifikalı bir profesyonel koçtur. Jacqueline, The Australian National Üniversitesi'nden Biyokimya ve Beşeri Bilimler alanında lisans derecesine, Canberra Üniversitesi'nden Uygulamalı Bilimler alanında yüksek lisans derecesine, New England Üniversitesi'nden (AU) Diller ve Edebiyat alanında lisans derecesine, Sydney Üniversitesi'nden Cinsel Sağlık alanında yüksek lisans derecesine ve The Alef Trust'tan Bilinç, Maneviyat ve Transpersonel Psikoloji alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Çalışmaları ve uzman görüşleri Australian Men’s Health, Cosmopolitan, Australian Women’s Health, Marie Claire ve 60 Minutes'ta yer aldı.

Cristian Macau, DDS

Cristian Macau, DDS

Cerrahi Diş hekimi

Dr. Cristian Macau Londra’daki Favero Dental Clinic’de oral cerrah, diş eti hastalıkları uzmanı ve estetisyendir. Cerrahi Diş Hekimliği derecesini 2015 yılında Carol Davila Tıp Üniversitesi’nden almıştır.

Jonas DeMuro, MD

Jonas DeMuro, MD

Yoğun Bakım Cerrahı

Dr. Jonas DeMuro New York’ta yer alan ve Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Çocuk Yoğun Bakım Cerrahı’dır. Doktorluk derecesini Stony Brook Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1996 yılında almıştır.

Ken Miyazato, DDS

Ken Miyazato, DDS

Dental Cerrah

Dr. Ken Miyazato Kaliforniya’daki Santa Clara Valley Medical Center’da Diş Hekimi’dir. Uzmanlığını 2014 yılında Lutheran Medical Center’da tamamlamıştır.

Marsha Durkin, RN

Marsha Durkin, RN

Lisanslı Hemşire

Marsha Durkin Wisconsin’de Lisanslı bir Hemşire’dir. Hemşirelik Ön Lisans Derecesini Olney Central College’de 1987 yılında tamamlamıştır.

Shari Forschen, NP, MA

Shari Forschen Kuzey Dakota’daki Sanford Health’de Lisanslı Hemşire’dir. Aile Hemşireliği Yüksek Lisans derecesini North Dakota Üniversitesi’nden almıştır ve 2003 yılında bu yana hemşiredir.

Shaune Wallace, OD

Shaune Wallace, OD

Optometri Doktoru

Dr. Shaune Wallace Nevada’da Optometrist’tir. Optometrist Doktoru derecesini Güney Kaliforniya Optometri Fakültesi’nden 2012 yılında almıştır.

Danielle Jacks, MD

Danielle Jacks, MD

Cerrahi Asistanı

Tıp Doktoru olan Danielle Jacks, New Orleans’daki Ochsner Clinic Foundation’da Cerrahi Asistanı’dır. Doktorluk diplomasını 2016 yılında Oregon Sağlık ve Bilim Üniversitesi’nden almıştır.

Corey Fish, MD

Corey Fish, MD

Çocuk Doktoru & BraveCare Sağlık İdaresi Başkanı

Dr. Corey Fish Çocuk Doktoru’dur ve Oregon, Portland’da yer alan bir çocuk sağlığı kuruluşu olan Brave Care’in Sağlık İdare Başkanı’dır. Çocuk sağlığı alanında 10 yıldan fazla deneyimi bulunan Dr. Fish, Amerikan Pediyatri Akademisi üyesidir. Dr. Fish 2005 yılında Pacific Lutheran Üniversitesi’nden Biyoloji alanında Lisans derecesi, 2009 yılında Washington Tıp Fakültesi’nden Doktorluk derecesi almış ve Pediyatri alanındaki İhtisasını 2012 yılında Texas Üniversitesi Southwestern Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır.

Dale Prokupek, MD

Dale Prokupek, MD

Lisanslı İç Hastalıkları Uzmanı ve Gastroenterolog

Dr. Dale Prokupek, Los Angeles, Kaliforniya'da özel bir muayenehane işleten lisanslı bir iç hastalıkları uzmanı ve gastroenterologdur. Dr. Prokupek ayrıca Cedars-Sinai Medical Center’da uzman doktor ve Los Angeles’taki Kaliforniya Üniversitesi’nin (UCLA) Geffen Tıp Fakültesi'nde klinik tıp alanında doçenttir. Dr. Prokupek’in 25 yılı aşkın tıp deneyimi vardır ve kronik hepatit C, kolon kanseri, hemoroit, anal siğil gibi karaciğer, mide ve bağırsak hastalıklarında; ve kronik bağışıklık sistemi yetmezliğine bağlı sindirim sistemi hastalıklarında uzmanlaşmıştır. Wisconsin Üniversitesi - Madison, Zooloji bölümünden lisans derecesi, Medical College of Wisconsin’den tıp derecesi almıştır. Cedars-Sinai Medical Center’da iç hastalıkları ihtisasını tamamlamış, UCLA Geffen Tıp Fakültesi'nde gastroenteroloji üst ihtisasını tamamlamıştır.

Alina Lane, DDS

Alina Lane, DDS

Kurul Sertifikalı Diş Hekimi

Dr. Alina Lane, New York şehrindeki bir pratisyen diş hekimliği kliniği olan All Smiles Dentistry'yi işleten bir diş hekimidir. Dr. Lane, Maryland üniversitesinde diş hekimliği eğitimini tamamladıktan sonra, yine aynı üniversitenin İmplantoloji bölümünde, diş implantlarının ileri seviye restorasyonu üzerine yoğunlaştığı bir yıllık klinik stajını tamamladı. New York Üniversitesi'ne bağlı bir kurum olan Woodhull Tıp Merkezi'nde pratisyen hekimlik ihtisasını tamamlayarak ileri seviye eğitimine devam etti. Woodhull Tıp Merkezi'nde 2012-2013'te yılın asistan hekimi olmaya hak kazandı.

Miguel Cunha, DPM

Miguel Cunha, DPM

Kurul Sertifkalı Ayak Hastalıkları Uzmanı

Dr. Miguel Cunha, Gotham Footcare'in kurucusudur ve Manhattan, New York'ta yaşayan bir ayak hastalıkları uzmanıdır. Dr. Cunha, küçük rahatsızlıklardan karmaşık rekonstrüktif ayak ve ayak bileği cerrahisine kadar çok çeşitli ayak ve ayak bileği rahatsızlıklarını tedavi etme deneyimine sahip bir ayak ve ayak bileği cerrahıdır. Dr. Cunha, ayak hastalıkları doktoru unvanını Temple Üniversitesi Podiatrik Tıp Fakültesi'nden aldı ve ihtisasını; alt ekstremite travması, diyabetik uzuv kurtarma, ayak ve ayak bileği rekonstrüktif cerrahisinde uzmanlaştığı Washington Hospital Center ve Georgetown Üniversitesi'nde baş asistan hekim olarak tamamladı. Dr. Cunha, American Podiatric Medical Association, New York Podiatric Medical Association, American College of Foot and Ankle Surgeons üyesidir ve podiatrik tıp alanında kurul sertifikasına sahiptir.

Pouya Shafipour, MD, MS

Pouya Shafipour, MD, MS

Board Onaylı Aile Hekimliği Uzmanı

Dr. Pouya Shafipour, Santa Monica, Kaliforniya ‘da faaliyet gösteren bir aile hekimliği uzmanı, birinci basamak hekimi ve kilo verme uzmanıdır. Dr. Shafipour, obezite ve aşırı kilo alımı veya kaybıyla ilgili tıbbi durumları yönetmek için diyet, beslenme, davranış ve egzersiz danışmanlığında uzmanlaşmıştır. Dr. Shafipour, Berkeley'deki California Üniversitesi'nden Moleküler ve Hücre Biyolojisi alanında lisans, Georgetown Üniversitesi'nden Fizyoloji ve Biyofizik alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamış olup Loma Linda Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olmuştur. Genel cerrahi stajını UC Irvine'de ve aile hekimliği asistanlığını Los Angeles California Üniversitesi'nde tamamlamış ve 2008 yılında aile hekimliği alanında board onayı almıştır.

David Schechter, MD

David Schechter, MD

Aile Hekimi

Dr. David Schechter; Culver City, California’da hekimdir. Dr. Schechter, aile ve spor hekimliğindeki 25 yılı aşkın deneyimiyle zihin-beden tıbbı, koruyucu hekimlik ve kronik ağrı konularında uzmanlaşmıştır. Dr. Schechter tıp derecesini New York Üniversitesi’nden almıştır ve Cedars-Sinai Tıp Merkezi’nde uzman doktordur. Los Angeles Magazine ve Men’s Health dergisi tarafından en iyi doktor seçilmiştir. Ayrıca The MindBody Workbook gibi birkaç kitap yazmıştır.

Siddharth Tambar, MD

Siddharth Tambar, MD

Board Onaylı Romatolog

Dr. Siddharth Tambar Chicago, Illinois'de bulunan Chicago Arthritis ve Regenerative Medicine'de board onaylı bir romatologdur. 19 yılı aşkın tecrübesiyle Dr. Tambar; eklem iltihabı, tendon iltihabı, yaralanmalar ve sırt ağrısı için trombositten zengin plazma ve kemik iliği kaynaklı kök hücre tedavilerine odaklanarak Rejeneratif Tıp ve Romatoloji alanında uzmanlaşmıştır. Dr. Tambar, Buffalo'daki New York Eyalet Üniversitesi'nden Ekonomi alanında lisans derecesine sahiptir. Tıp Doktoru derecesini Syracuse'daki New York Eyalet Üniversitesi'nden almıştır. Dâhiliye alanındaki stajını, ihtisasını ve Romatoloji uzmanlığını Northwestern Memorial Hastanesi'nde tamamlamıştır. Dr Tambar, hem romatoloji hem de dâhiliye alanında board onayına sahiptir. Ayrıca American College of Rheumatology (Amerikan Romatoloji Cemiyeti) ve American Institute of Ultrasound in Medicine'den (Amerika Tıpta Ultrason Enstitüsü) Kas-İskelet Ultrasonografik Tanı ve Girişimsel Ultrasonografi sertifikalarına sahiptir.

Robert Dhir, MD

Robert Dhir, MD

Board Onaylı Ürolog ve Üroloji Cerrahı

Dr. Robert Dhir, board onaylı bir ürolog, üroloji cerrahı ve Houston, Teksas'ta faaliyet gösteren HTX Urology’nin Kurucusudur. Dr. Dhi, 10 yılı aşkın tecrübesiyle prostat büyümesi (UroLift), böbrek taşı hastalığı, ürolojik kanserlerin cerrahi tedavisi ve erkek sağlığı (sertleşme bozukluğu, düşük testosteron ve kısırlık) için minimal invaziv tedaviler alanlarında uzmanlaşmıştır. Uyguladığı UroLift prosedürü ile mükemmellik merkezi unvanını almış olup sertleşme bozukluğunun (ED) cerrahi olmayan prosedürlerinde kullandığı patentli dalga terapisinde öncüdür. Tıp eğitimini Georgetown Üniversitesi'nde tamamlamış olup tıp fakültesine hazırlık çalışmaları, üroloji, ortopedi ve oftalmoloji dallarında onur ödülleri almıştır. Dr. Dhir, Houston’daki Texas Üniversitesi, MD Anderson Kanser Merkezi'nde ürolojik cerrahi ihtisası sırasında baş asistan olarak görev yapmanın yanı sıra genel cerrahi stajını tamamlamıştır. Dr. Dhir, 2018'den 2019'a kadar Ürolojide En İyi Doktor, Houston Texas’ta 2019 ve 2020'de En İyi Üç Ürologdan biri olarak seçilmiş ve Texas Monthly kendisini 2019 & 2020 Texas Super Doctors Rising Stars listesine seçmiştir.

Damaris Vega, MD

Damaris Vega, MD

Sertifikalı Endokrinolog

Dr. Damaris Vega, kurul sertifikalı bir endokrinologdur. Genel Bilim alanındaki lisans eğitimini Porto Riko'daki Pontifical Katolik Üniversitesi'nden yüksek onur derecesiyle tamamlayıp Ponce Tıp Fakültesi'nden tıp doktoru unvanı aldı. Dr. Vega tıp fakültesindeyken Alpha Omega Alpha Medical Honor Society’nin başkanlığını yaptı ve American Association of Medical Colleges için okulunun temsilcisi olarak seçildi. Sonra, Texas Üniversitesi, Southwestern Tıp Fakültesi'nde İç Hastalıkları alanında ihtisasını ve Endokronoloji, Diyabet, Mineral ve Metabolizma alanlarındaki üst ihtisasını tamamladı. Dr. Vega, National Committee for Quality Assurance tarafından mükemmel hasta bakımı için birçok kez takdir edildi ve 2008, 2009 ve 2015’te Patient’s Choice Ödülü'nü aldı. Amerikan Klinik Endokrinologlar Birliği’nde bilim kurulu üyesi ve Amerikan Klinik Endokrinologlar Derneği, Amerikan Diyabet Derneği ve Endokrin Derneği’nin aktif bir üyesidir. Dr. Vega, Houston Endokrinoloji Merkezi’nin kurucusu ve CEO’su olmanın yanı sıra Juno Research’te birden çok klinik deney için baş araştırmacıdır.

Allison Romero, PT, DPT

Allison Romero, PT, DPT

Pelvik Sağlık Uzmanı

Dr. Allison Romero, pelvik sağlık uzmanı ve fizyoterapist olmasının yanı sıra, San Francisco Körfez Bölgesi'nde bulunan Reclaim Pelvic Therapy'nin sahibidir. Allison, on yılı aşkın tecrübesiyle, pelvik taban işlev bozukluğu için uygulanan kapsamlı pelvik fizyoterapi tedavi yöntemleri üzerinde uzmanlaşmıştır. Sonoma Eyalet Üniversitesi'nin Kinesiyoloji ve Egzersiz Bilimi bölümünde lisans derecesine, Güney Kaliforniya Üniversitesi'nin Fizyoterapi bölümünde de doktora derecesine sahiptir. Allison, Kaliforniya'da kurul sertifikasına sahip bir fizyoterapist olup Amerikan Fizyoterapi Derneği Kadın Sağlığı Bölümü'nün ve Uluslararası Pelvik Ağrı Topluluğu'nun üyesidir.

Eric Christensen, DPT

Eric Christensen, DPT

Fizyoterapist

Eric Christensen, Arizona'nın Chandler şehrinde yaşayan bir fizyoterapisttir. Eric, on yılı aşkın tecrübesiyle, hem ortopedik hem de nörolojik alanlarda çalışmakta olup, kişiye özel ortotik araç reçeteleme ve kalıplama, vestibüler yeniden programlama ve manuel terapi alanlarında uzmandır. Colorado Eyalet Üniversitesi'nde Spor Hekimliği alanına odaklandığı Egzersiz Bilimi bölümünde lisans derecesine, Regis Üniversitesi’nin Fizyoterapi bölümünde de doktora derecesine sahiptir. Eric, uygulamalarında Seçici Fonksiyonel Hareket Değerlendirmesi’nden faydalanarak rehabilitasyonu gelişimsel bir yaklaşımla ele almaktadır. Hastaları ilk fonksiyon seviyelerine geri döndürmek için fonksiyonel hareket biçimlendirmeyi ve manuel terapiyi kullanmaktadır.

Muhammad Khan, MD, MPH

Muhammad Khan, MD, MPH

Board Onaylı Gastroenterolog

Dr. Muhammed Khan, 10 yılı aşkın deneyime sahip bir gastroenterologdur. Dr. Khan pediatrik gastroenteroloji, hepatoloji ve beslenme alanlarında uzmanlaşmıştır ve terapötik endoskopiye odaklanmıştır. Lisans, yüksek lisans derecelerini ve tıp doktoru unvanını Utah Üniversitesi'nden almıştır. Dr. Khan, uzmanlık eğitimini Doğu Virginia Tıp Fakültesi’nde tamamladı ve burada prestijli Alpha Omega Alpha onur topluluğuna kabul edilmiştir. Daha sonra asistanlığını Stanford Üniversitesi'ndeki Lucile Packard Çocuk Hastanesi'nde tamamlamıştır. Hem Amerikan Gastrointestinal Endoskopi Derneği (ASGE) hem de Kuzey Amerika Pediatrik Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme Derneği (NASPGHAN) üyesidir.

Mark Ziats, MD, PhD

Mark Ziats, MD, PhD

Tıp Doktoru

Dr. Mark Ziats Dahiliye Doktoru, Araştırmacı ve biyoteknoloji alanında bir Girişimci’dir. Genetik alanındaki Doktorasını 2014 yılında Cambridge Üniversitesi’nden almış ve kısa süre sonra 2015 yılında Doktorluk eğitimini Baylor Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır

Carlotta Butler, RN, MPH

Carlotta Butler Arizona’da Tescillli Hemşire'dir. Halk Sağlığı Yüksek Lisansı’nı 2004 yılında Kuzey Illinois Üniversitesi’nden ve Hemşirelik derecesini 2010’da Heartland Toplum Fakültesinden almıştır.

Allan Evangelista, MD

Allan Evangelista, MD

Ayak ve Ayak Bileği Cerrahı

Dr. Allan Evangelista, West Virginia’daki Mountaineer Orthopedic Specialists’de Ayak ve Ayak Bileği Cerrahı’dır. Uzmanlık eğitimini 2006 yılında Sarasota Orthopedic Associates’de tamamlamıştır.

Carmen W. Landrau, MD

Dr. Carmen Landrau, Teksas’daki Memorial Hermann Hastanesi’nde Kardiyolog’dur. Kardiyoloji alanındaki uzmanlığını 2009 yılında Houston’daki Texas Medical Center Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Julia Bowlin, MD

Julia Bowlin, MD

Aile Hekimi

Dr. Julia Bowlin Ohio’da Aile Hekimliği uzmanıdır. Doktorluk derecesini Wright State Üniversitesi Boonshoft Tıp Fakülesi’nden 1993 yılında almıştır.

Jurdy Dugdale, RN

Jurdy Dugdale, RN

Tıbbi Değerlendirme Kurulu

Jurdy Dugdale Florida’da Lisanslı bir Hemşire’dir. Hemşirelik Lisansını Florida Hemşirelik Kurulu’ndan 1989 yılında almıştır.

Nicole Cushman, MPH

Nicole Cushman, MPH

Cinsellik Eğitmeni

Nicole Cushman yazıları New York Times, CNN ve Huffington Post’ta çıkmış, Cinsellik ve Üreme Sağlığı eğitmenidir. Ulusal bir cinsellik eğitimi kuruluşu olan Answer’ın Yetkili Müdürü’dür. Halk Sağlığı Yüksek Lisansı’nı 2011 yılında Columbia Üniversitesi Mailman Halk Sağlığı Fakültesi’nden almıştır.

Paul Ursell, MD

Paul Ursell, MD

Göz Doktoru

Dr. Paul Ursell İngiltere’de Göz Doktoru’dur. Kariyeri süresince 7.000 üzerinde katarakt operasyonu gerçekleştirmiştir. Dr. Ursell 1995 yılında Royal College of Ophthalmologists Üyesi olmuştur.

Ray Schilling, MD

Ray Schilling, MD

Tıp Doktoru

Dr. Schilling British Columbia’da emekli bir Doktor’dur. Kanada’da 16 yılın üzerinde Aile Hekimliği yapmıştır.

Robert Borer, DC

Robert Borer, DC

Kayropraktik Tıp Doktoru

Dr. Robert Borer Kayropraktör’dür ve Michigan'da aile işi olan kayropratik işini eşi Dr. Sherri Borer ile yürütmektedir. Kayropratik Tıp alanındaki Doktorasını 1999 yılında Iowa’daki Palmer College’den almıştır.

Stephen Chow, MD

Stephen Chow, MD

Dahiliye Doktoru

Dr. Stephen Chow Mississippi’de Dahiliye Doktoru’dur. Doktorluk derecesini Americas Medical Üniversitesi’nden 2014 yılında almıştır.

Theodore Leng, MD

Theodore Leng, MD

Vitreoretinal Cerrah

Dr. Theodore Leng Stanford Üniversitesi’nde, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Göz Doktoru ve Vitroeretinal Cerrah’tır. Vitroeretinal cerrahlık uzmanlığını 2010 yılında Stanford Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Victor Catania, MD

Victor Catania, MD

Aile Doktoru

Dr. Victor Catania Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip, Pennsylvania’da bulunan bir Aile Doktoru’dur. Doktorluk derecesini 2012 yılında Americas Tıp Fakültesi’nden almıştır.

Jennifer Butt, MD

Jennifer Butt, MD

Board Onaylı Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Jennifer Butt, New York’taki özel muayenehanesi Upper East Side OB/GYN’de hizmet veren, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren board onaylı bir Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı’dır. Lenox Hill Hospital’e bağlıdır. Rutgers Üniversitesi’nden Biyoloji Çalışmaları alanında Lisans derecesi, Rutgers Üniversitesi Robert Wood Johnson Tıp Fakültesi’nden ise Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını Robert Wood Johnson Üniversite Hastanesi’nde kadın hastalıkları ve doğum alanında tamamlamıştır. Dr. Butt, Amerikan Kadın Hastalıkları ve Doğum Kurulu (American Board of Obstetrics and Gynecology) onaylıdır. Amerikan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları Derneği (American College of Obstetricians and Gynecologists) ve Amerikan Tıp Derneği (American Medical Association) üyesidir.

Debra Minjarez, MS, MD

Debra Minjarez, MS, MD

Board Onaylı Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Uzmanı

Dr. Debra Minjarez, Board onaylı bir Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, İnfertilite Uzmanı ve San Francisco Bay bölgesinde bir Fertilite Kliniği olan Spring Fertility’nin Ortak Medikal Direktörü’dür. Öncesinde Colorado Üreme Tıbbı Merkezi’nde (CCRM) 15 yıl Medikal Direktör olarak hizmet vermiştir ve ayrıca Kaiser Oakland’da Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Direktörü olarak çalışmıştır. Profesyonel hayatı boyunca the ACOG Ortho-McNeil Ödülü, Cecil H. ve Ida Green Üreme Biyolojisi Bilimleri Merkezi NIH Araştırma Hizmet Ödülü ve Jinekolojik Araştırmalar Birliği Başkan’ın Sunucusu Ödülü gibi ödüller kazanmıştır. Dr. Minjarez Lisans, Yüksek Lisans ve Doktorluk derecelerini Stanford Üniversitesi’nden almış, İhtisasını Colorado Üniversitesi’nde, Üst İhtisasını Texas Southwestern Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Catherine Cheung, DPM

Catherine Cheung, DPM

Kurul Sertifikalı Podolog

Dr. Catherine Cheung, faaliyetlerini San Francisco, Kaliforniya’da yürüten, Amerika’da verilen ve uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren board onaylı bir podologtur (ayak hastalıkları uzmanı). Dr. Cheung, karmaşık rekonstrüksiyonlar da dâhil olmak üzere her türlü ayak ve ayak bileği bakımında uzmanlaşmıştır. Dr. Cheung, Brown & Toland Physicians ve Sutter Medical Network üyesidir. California Podiatrik Tıp Fakültesi'nden ayak hastalıkları doktoru ünvanını almış, ihtisasını Encino Tarzana Tıp Merkezi'nde ve fellowship programını Kaiser Permanente San Francisco Tıp Merkezi'nde tamamlamıştır. Amerikan Podiatrik Cerrahi Kurulu'ndan board onayına sahiptir.

Neal Blitz, DPM, FACFAS

Neal Blitz, DPM, FACFAS

Kurul Sertifikalı Ayak Hastalıkları Uzmanı

Dr. Neal Blitz, New York City ve Beverly Hills, Kaliforniya'da özel muayenehane işleten bir ayak hastalıkları uzmanı, ayak ve ayak bileği cerrahıdır. Dr. Blitz, “Bunion King®”dir ve bunyon cerrahisinde devrim yaratan Bunionplasty® işleminin (bunyonların tedavisinde plastik cerrahi) yaratıcısıdır. Ayak hastalıkları konusunda 17 yıldan fazla deneyime sahiptir ve minimal invaziv ayak ve ayak bileği cerrahisinde uzmanlaşmıştır. Dr. Blitz; ayak hastalıkları uzmanlığını New York College of Podiatric Medicine'den aldı, ardından Swedish Medical Center'da Elektif ve Rekonstrüktif Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi'ne odaklanarak ihtisasını tamamladı ve Dresden, Almanya'da travma ve rekonstrüktif tekniklere odaklanan AO Trauma bursunu kazandı. Ayak Cerrahisi ve Rekonstrüktif Arka Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi alanında kurul sertifikasına sahiptir. Aynı zamanda American Board of Foot & Ankle Surgery'den diploması vardır ve American College of Foot & Ankle Surgeons'da (FACFAS) bilim kurulu üyesidir.

Joshua Ellenhorn, MD

Joshua Ellenhorn, MD

Board Onaylı Genel Cerrah ve Cerrahi Onkolog

Dr. Joshua Ellenhorn cerrahi onkoloji, minimal invaziv cerrahi ve robotik cerrahi alanlarında ileri eğitim almış, Amerika’da verilen ve uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren board onaylı bir cerrahtır. Los Angeles, Kaliforniya'daki Cedars-Sinai Tıp Merkezi'nde özel bir muayenehane işletmektedir ve cerrahi, kanser araştırmaları ve cerrahi eğitim alanlarında ülke çapında tanınan bir liderdir. Dr. Ellenhorn, 60'tan fazla cerrahi onkolog yetiştirmiştir ve bir süredir profesör ve Genel ve Onkolojik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı olduğu City of Hope Ulusal Tıp Merkezi'nde 18 yılı aşkın süredir görev yapmaktadır. Dr. Ellenhorn'un gerçekleştirdiği cerrahi prosedürler şunlardır: safra kesesi ameliyatı, fıtık cerrahisi, kolorektal kanser, cilt kanseri ve melanom, mide kanseri ve pankreas kanseri. Boston Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Tıp Doktoru derecesini almış, Chicago Üniversitesi'nde ve Memorial Sloan-Kettering Kanser Merkezi'nde fellowship programlarını tamamlamış ve Cincinnati Üniversitesi'nde cerrahi ihtisasını tamamlamıştır.

Daniel Barrett, MD

Daniel Barrett, MD

Lisanslı Estetik Cerrah

Dr. Daniel Barrett, kurul sertifikalı bir estetik cerrah ve Beverly Hills, California’daki Barret Plastic Surgery’nin sahibidir. Dr. Barrett estetik cerrahideki 6 yılı aşkın deneyimiyle, estetik ve rekonstrüktif yüz, burun ve vücut cerrahisinde uzmanlaşmıştır. Hastalarının yara izlerinin görünümünü azaltmak için detaylı yara izi yönetim protokolleri ve kapatma teknikleri geliştirdi. Dr. Barrett, James Madison Üniversitesi’nden lisans derecesini, Richmond’daki Medical College of Virginia’dan da tıp doktoru unvanını, Fizyoloji alanında yüksek lisans derecesini ve MHA'sını (Sağlık Yönetimi yüksek lisans derecesini) aldı.

Alan O. Khadavi, MD, FACAAI

Alan O. Khadavi, MD, FACAAI

Kurul Sertifikalı Alerji Uzmanı

Dr. Alan O. Khadavi, Kaliforniya'nın Los Angeles şehrinde yaşayan kurul sertifikalı bir alerji uzmanı ve çocuk alerji uzmanıdır. Stony Brook'ta bulunan New York Eyalet Üniversitesi'nin Biyokimya bölümünde lisans derecesine sahip olup yine aynı üniversitenin Brooklyn'deki Sağlık Bilimi Merkezi'nden de tıp doktoru unvanını almıştır. Dr. Khadavi, çocuk hastalıkları uzmanlığını New York'taki Schneider Çocuk Hastanesi'nde tamamlamış ve sonrasında Long Island Üniversite Hastanesi'nde alerji ve immünoloji üst ihtisasını ve çocuk hastalıkları ihtisasını tamamlayarak kariyerine devam etmiştir. Yetişkin ve çocuk alerjisi/immünolojisi alanında kurul sertifikalıdır. Dr. Khadavi, Amerikan Alerji ve İmmünoloji Kurulu onaylı diplomaya sahip olmasının yanı sıra Amerikan Alerji, Astım ve İmmünoloji Koleji (ACAAI) bilim kurulu üyesi ve Amerikan Alerji, Astım ve İmmünoloji Akademisi (AAAAI) üyesidir. Dr. Khadavi, Castle Connolly'nin En İyi Doktorlar 2013-2020 listesine girdi ve 2013 ile 2014 yıllarında Patient Choice Awards tarafından "En Sevecen Doktor" seçildi.

Jonathan Frank, MD

Jonathan Frank, MD

Spor Ortopedi Cerrahı ve Eklem Koruma Uzmanı

Dr. Jonathan Frank Beverly Hills, Kaliforniya’da faaliyet gösteren bir ortopedi cerrahıdır ve spor tıbbı ve eklemlerin korunması konusunda uzmandır. Dr. Frank diz, omuz, kalça ve dirseğin minimal invaziv, artroskopik cerrahisine odaklanır. Dr. Frank Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles Tıp Fakültesi'nden mezundur. Chicago'daki Rush Üniversitesi Tıp Merkezi'nde ortopedi ihtisasını ve Vail, Colorado'daki Steadman Clinic'te Ortopedik Spor Tıbbı ve Kalça Koruma alanında fellowship programını tamamlamıştır. ABD Kayak ve Snowboard Takımında kadrolu takım doktorudur. Dr. Frank şu anda en iyi hakemli bilimsel dergiler için bilimsel bir hakemdir ve araştırmaları bölgesel, ulusal ve uluslararası ortopedi konferanslarında sunulmuş ve Mark Coventry ve William A Grana prestij ödülleri de dâhil olmak üzere birçok ödül kazanmıştır.

David Isaacs, MD

David Isaacs, MD

Sertifikalı Okülofasiyal Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah

Dr. David Isaacs, Beverly Hills, California’da kurul sertifikalı ve çift üst ihtisaslı okülofasiyal plastik ve rekonstrüktif cerrahtır. Isaacs, revizyon cerrahisi ve estetik rekonstrüksiyonun yanı sıra, yüzün ve göz kapaklarının estetik ve fonksiyonel sorunlarını tedavi etmektedir. Hem California Üniversitesi, Los Angeles’tan (UCLA) hem de Chicago Tıp Fakültesi’nden onur derecesiyle mezun olmuştur. Dr. Isaacs, Genel Cerrahi stajını Cedars-Sinai Tıp Merkezi’nde, Oftalmoloji ihtisasını New York Tıp Fakültesi’nde tamamladı ve burada baş asistan olarak da çalıştı. Dr. Isaacs, Okülofasiyal Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi ve Orbital Cerrahisi üst ihtisası için UCLA’ya geri döndü. Sonra, UCLA üst ihtisası aracılığıyla yüz kozmetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahisinde ikinci bir üst ihtisas tamamladı. Dr. Isaacs, Birleşik Devletler’de bu iki üst ihtisası birden bitirmiş, iki kurul sertifikalı, American Society of Oculofacial Plastic Surgery (ASOPRS) üyesi ve American Academy of Facial Plastic and Reconstructive Surgery (AAFPRS) üyesi birkaç cerrahtan biridir.

Mark Cannon, OD

Mark Cannon, OD

Board Sertifikalı Optometrist

Dr. Mark Cannon optometristtir ve Seattle, Washington'da aile işletmesi olan Cannon Eyecare isimli optometri muayenehanesinde baş optometristtir. 10 yılı aşkın tecrübesiyle Dr. Cannon; göz hastalıkları, gözde kuruluk, glokom hastalığı, göz enfeksiyonu, kontakt lens takma ve pediatri alanlarında uzmanlaşmıştır. Dr. Cannon, Indiana Üniversitesi'nden Biyoloji ve Psikoloji alanında lisans derecesine sahiptir. Optometri doktorasını Indiana Üniversitesi Optometri Fakültesi'nden almış, burada Dean's Scholar ödülünü kazanmış ve yıllarca oftalmik araştırmalara katılmıştır. Dr. Cannon, tam kapsamlı tıbbi optometri hizmetleri sunan Cannon Eyecare'i kurmadan önce dört yıl optometrist olarak çalışmıştır. Dr. Cannon; American Optometric Association, King County Optometric Society ve Optometric Physicians of Washington üyesidir.

Peter Gardner, MD

Peter Gardner, MD

Board Onaylı Gastroenterolog

Dr. Peter W. Gardner, 30 yılı aşkın süredir gastroenteroloji ve hepatoloji uygulayan board onaylı bir doktordur. Sindirim sistemi ve karaciğer hastalıkları konusunda uzmanlaşmıştır. Dr. Gardner, lisans derecesini Kuzey Carolina Üniversitesi'nden almış ve Georgetown Tıp Fakültesi'ne katılmıştır. İç Hastalıkları asistanlığını ve ardından Connecticut Üniversitesi'nde Gastroenteroloji uzmanlığını tamamlamıştır. Stamford Hastanesi'nde Gastroenteroloji bölümünde başkanlık yapmış olup hâlen orada görev yapmaktadır. Ayrıca Greenwich Hastanesi ve New York (Columbia) Presbiteryen Hastanesi kadrosundadır. Dr. Gardner, Amerikan İç Hastalıkları Kurulu'nun İç Hastalıkları ve Gastroenteroloji alanında onaylı danışmanıdır.

Karen Litzy, PT, DPT

Karen Litzy, PT, DPT

Fizyoterapist

Dr. Karen Litzy (PT, DPT) lisanslı bir fizyoterapist, uluslararası konuşmacı, Karen Litzy Physical Therapy, PLLC’nin sahibi ve Healthy Wealthy & Smart podcast’in sunucusudur. 20 yılı aşkın deneyimiyle tedavi edici egzersizler, manuel terapi, ağrı eğitimi ve ev egzersiz programları kullanan fizyoterapi uygulamalarına kapsamlı bir yaklaşım konusunda uzmanlaşmıştır. Karen, Misericordia Üniversitesi, Fizyoterapi bölümünden yüksek lisans ve doktora derecesine sahiptir. Karen, Amerikan Fiziksel Terapi Derneği APTA’nın üyesi ve medya ekibinin üyesi olarak APTA’nın resmi sözcüsüdür. New York’ta yaşamakta ve çalışmaktadır.

Susannah Kerwin, ANP-BC, HNP

Susannah Kerwin, ANP-BC, HNP

Pratisyen Hemşire

Susannah Kerwin, New York'ta yaşayan ve yetişkinlerle çalışan board onaylı pratisyen hemşiredir. 10 yılı aşkın tecrübesiyle Susannah yetişkinlere yönelik temel bakım, bütünsel tıp ve kadın sağlığı konularında uzmanlaşmıştır. Susannah, San Francisco Üniversitesi'nden lisans derecesine sahiptir. Hemşirelik alanında yüksek lisans derecesini New York Üniversitesi'nin (NYU) bütünleştirici ve alopatik disiplinleri birleştiren benzersiz çift diploma programından almıştır. Pratisten hemşire olmadan önce Susannah, psikiyatrik ve cerrahi hizmet veren yerlerde on yıldan fazla lisanslı hemşire olarak çalışmıştır. Susannah ayrıca NYU'da yardımcı öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Amy Chow

Amy Chow

Lisanslı Diyetisyen

Lisanslı Diyetisyen olan Amy Chow aynı zamanda British Columbia, Kanada'da bulunan, aile ve çocuk beslenme danışmanlığı hizmeti veren Chow Down Nutrition'ın kurucusudur. Dokuz yılı aşkın tecrübesiyle Amy, pediatrik beslenme, gıda alerjisiyle başa çıkma ve yeme bozukluğunun iyileştirilmesi konularına özel bir ilgi duymaktadır. Amy, McGill Üniversitesi'nden Beslenme Bilimleri alanında lisans derecesine sahiptir. Klinik deneyimlerini, kendi işini kurmadan önce dâhil olduğu yatılı ve ayakta yeme bozukluğu tedavi programlarının yanı sıra BC Çocuk Hastanesi'nde kazanmıştır. Find BC Dietitians, Dietitians of Canada, Food Allergy Canada, Recovery Care Collective, Parentology, Save on Foods, Ulusal Yeme Bozukluğu Bilgi Merkezi (NEDIC) ve Joytv'de yer almıştır.

Raj Vuppalanchi, MD

Raj Vuppalanchi, MD

Akademik Hepatolog

Dr. Raj Vuppalanchi akademik hepatolog, Indiana Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tıp profesörü ve IU Health'de klinik hepatoloji direktörüdür. 10 yılı aşkın deneyime sahip olan Dr. Vuppalanchi, Indianapolis'teki Üniversite Hastanesinde klinik bir uygulama yürütmekte ve çeşitli karaciğer rahatsızlıkları olan hastalara bakım sağlamaktadır. Indiana Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde klinik farmakoloji ve gastroenteroloji-hepatoloji alanlarında iki uzmanlığı tamamlamıştır. Raj Vuppalanchi, Amerikan İç Hastalıkları Kurulu tarafından İç Hastalıkları ve Gastroenteroloji alanında board onayına sahiptir ve Amerikan Karaciğer Hastalıkları Araştırmaları Derneği ve Amerikan Gastroenteroloji Üniversitesi üyesidir. Hasta odaklı araştırması, çeşitli karaciğer bozuklukları için yeni tedavilerin bulunmasının yanı sıra karaciğer fibrozunun (geçici elastografi) ve portal hipertansiyonun (dalak sertliği) invaziv olmayan değerlendirmeleri için tanısal testlerin kullanımına odaklanmıştır.

Heather Richmond, MD

Heather Richmond, MD

Kurul Onaylı Dermatolog

Dr. Heather Richmond, Houston, Teksas'taki Dermatology and Laser Surgery Center'da görev yapan kurul onaylı bir dermatologdur. Dokuz yılı aşkın tecrübesiyle Dr. Richmond, tıbbi, cerrahi ve kozmetik işlemler dâhil olmak üzere kapsamlı dermatolojide uzmanlaşmıştır. Yale Üniversitesi'nden Moleküler, Hücresel ve Gelişimsel Biyoloji alanında onur derecesiyle mezun olarak lisans diplomasını aldı. Tıp doktorluğu diplomasını, Alpha Omega Alpha Honor Medical Society'ye kabul edildiği California Üniversitesi, Irvine Tıp Fakültesi'nden aldı. Dâhiliye stajını Cedars-Sinai Tıp Merkezi'nde ve Dermatoloji ihtisasını Houston'daki Texas Üniversitesi MD Anderson Kanser Merkezi'nde tamamladı. Dr. Richmond, Amerikan Dermatoloji Akademisi'nin (AAD), Amerikan Dermatolojik Cerrahi Derneği'nin, Amerikan Lazer Tıbbı ve Cerrahi Derneği'nin (ASLMS), Teksas ve Houston Dermatoloji Derneklerinin bir üyesidir.

Rajesh Khanna, MD

Rajesh Khanna, MD

Board Onaylı Göz Doktoru

Rajesh Khanna board onaylı bir göz doktoru ve Los Angeles, Kaliforniya'daki Khanna Vision Institute'un kurucusudur. Dr. Khanna lasik, katarakt ve refraktif göz cerrahisinin yanı sıra presbiyopi ve keratokonus tedavilerinde uzmanlaşmıştır. Dr. Khanna, ilk göz hekimliği asistanlığını Mumbai'de ve ikinci göz hekimliği asistanlığını New York'taki SUNY Downstate'de tamamlamıştır. Ohio'daki Cincinnati Üniversitesi'nde kornea ve refraktif cerrahi uzmanlığını ve New York City'deki Kingsbrook Yahudi Hastanesi'nde nöroftalmoloji uzmanlığını tamamlamıştır. Dr. Khanna aynı zamanda UCLA öğretim kadrosunun gönüllü bir üyesidir ve uluslararası alanda tanınan üst düzey bir lasik, göz presbiyopik implantları (PIE) ve refraktif görme bakımı uzmanıdır. Amerikan Oftalmoloji Kurulu tarafından board onaylıdır ve Bombay Üniversitesi’nde Cerrahi yüksek lisansını tamamlamıştır.

Mayami Oyanagi

Mayami Oyanagi

Fizik Tedavi Uzmanı

Mayami Oyanagi bir fizik tedavi uzmanıdır ve Los Angeles, Kaliforniya'da kişiye özel bir fizik tedavi muayenehanesi olan PT STOP Physical Therapy & Wellness'ın sahibidir. 14 yılı aşkın tecrübesiyle Mayami; ortopedik yaralanmalar, manuel terapi ve spor hekimliği alanlarında uzmanlaşmıştır. Hartford Üniversitesi'nden Fizik Tedavi alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Mayami ayrıca board onaylı bir klinik ortopedi uzmanıdır. Biyomekanik değerlendirmeleri kullanarak hastalarının yaşadıkları sorunların kaynağındaki sebebi tedavi etmektedir.

Deb Schneider, LCSW, PPSC

Deb Schneider, LCSW, PPSC

Lisanslı Klinik Sosyal Hizmet Uzmanı

Deb Schneider; Oakland, California’daki özel bir muayenehanede lisanslı bir klinik sosyal hizmet uzmanı ve Stanford Üniversitesi’ndeki Weiland Health Initiative’in program yöneticisidir. 15 yılı aşkın deneyimiyle lise ve üniversite seviyelerinde ötekileştirilmiş kimliklere saygılı güvenli alanlar yaratmakta uzmanlaşmıştır. Deb, Clark Üniversitesi, Sosyoloji ve Kadın Çalışmaları bölümünden lisans derecesi, California Üniversitesi, Berkeley Sosyal Refah Okulu’ndan Sağlık Odaklı Sosyal Hizmetler Yüksek Lisans Derecesi (MSW) almıştır.

Christy Irvine, PhD

Christy Irvine, PhD

Lisanslı Klinik Psikolog

Dr. Christy Irvine lisanslı bir klinik psikologdur ve Portland, Oregon'da özel muayenehaneye sahiptir. 10 yılı aşkın tecrübesiyle, duygu odaklı terapi (EFT), kabul ve kararlılık terapisi (ACT), kişilerarası ilişkiler terapisi ve bilişsel işleme terapisi (CPT) dâhil olmak üzere çeşitli teknikleri kullanarak bireysel ve çift terapisinde uzmanlaşmıştır. Dr. Irvine, Whitman Koleji'nden Psikoloji alanında lisans derecesine ve Connecticut Üniversitesi'nden Klinik Psikoloji alanında doktora derecesine sahiptir.

Kirsten Thompson, MD

Kirsten Thompson, MD

Board Onaylı Psikiyatrist

Dr. Kirsten Thompson, board onaylı psikiyatrist, UCLA'da klinik eğitmen ve Remedy Psychiatry'nin kurucusudur. Majör depresif bozukluk, anksiyete, DEHB, bipolar bozukluk, OKB, TSSB ve doğum sonrası depresyon gibi zihinsel sağlık sorunları olan hastalara yardım etme konusunda uzmanlaşmıştır. Dr. Thompson, Cornell Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nden Yöneylem Araştırmaları alanında lisans derecesini ve New York Eyalet Üniversitesi, Downstate Tıp Fakültesi'nden tıp doktoru unvanını almıştır.

Scott Tobis, MD

Scott Tobis, MD

Board Onaylı Ürolog

Dr. Scott Tobis, board onaylı bir ürologdur. Yedi yılı aşkın tecrübesi ile ürolojik kanserler, prostat büyümesi, vazektomi, böbrek taşları, sık/acil idrara çıkma, sertleşme bozuklukları, idrarını tutamama ve idrarda kan gibi ürolojik rahatsızlıkların tedavisinde uzmanlaşmıştır. Dr. Tobis Santa Barbara'daki California Üniversitesi'nden, Hücresel ve Gelişimsel Biyoloji alanında lisans derecesine ve Dartmouth Tıp Fakültesi'nden doktor unvanına sahiptir. Genel cerrahi stajını ve ürolojik cerrahi ihtisasını Rochester Üniversitesi Tıp ve Diş Hekimliği Fakültesi'nde ve asistanlığını The City of Hope Ulusal Tıp Merkezi'nde ürolojik onkoloji ve robotik cerrahi alanında tamamlamıştır. Dr. Tobis, Amerikan Üroloji Kurulu'nun bir diplomatıdır.

Eric Baron, DO

Eric Baron, DO

Board Onaylı Nörolog

Dr. Eric P. Baron, ABPN (Amerikan Psikiyatri ve Nöroloji Kurulu) onaylı bir Nörolog ve Cleveland, Ohio'da baş ağrısı ve kronik ağrı tıbbı hizmeti veren Cleveland Klinik Nöroloji Enstitüsü Nörolojik Yenilenme Merkezi’nde (Center for Neurological Restoration) baş ağrısı tıbbı alanında board onaylı bir UCNS (Birleşik Nörolojik Alt Uzmanlıklar Konseyi) uzmanıdır. 15 yılı aşkın hekimlik deneyimiyle baş ağrısı, migren ve yüz ağrısı olan hastalara yardım etme konusunda uzmanlaşmıştır. Dr. Baron, Toledo Üniversitesi'nden Biyoloji alanında lisans derecesine ve Ohio Üniversitesi Heritage Osteopatik Tıp Fakültesi'den Osteopatik Tıp Doktoru unvanına sahiptir. Tıp eğitiminin ardından Cleveland Clinic'te nöroloji ihtisasını ve baş ağrısı asistanlığını tamamlamıştır. Dr. Baron, The Journal of Headache and Pain gibi dergilerde yazmış ve “Amerika'nın En İyi Hekimleri”nden biri olarak gösterilmiştir.

Adebola Dele-Michael, MD, FAAD

Adebola Dele-Michael, MD, FAAD

Board Onaylı Cilt Doktoru

Dr. Adebola Dele-Michael, board onaylı bir cilt doktoru ve Manhattan, New York'ta faaliyet gösteren Radiant Skin Dermatology and Laser, PLLC'nin sahibidir. 12 yılı aşkın deneyimiyle genel ve kozmetik dermatolojide, özellikle de beyaz olmayan ciltlerin tedavisinde lazerlerin ve enerji cihazlarının kullanımında uzmanlaşmıştır. Kendisi Manhattan, NYC'deki Mount Sinai Icahn Tıp Fakültesi'nde dermatoloji alanında yardımcı doçenttir. Dr. Dele-Michael, Stony Brook Üniversitesi'nden Biyokimya alanında lisans derecesine sahip olup Rochester Üniversitesi Tıp ve Diş Hekimliği Fakültesi'nden doktor unvanını almıştır. Dermatoloji İhtisasını, aynı zamanda baş asistan olduğu Wayne State Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamlamıştır.

Janine Kelbach, RNC-OB, MA

Janine Kelbach, RNC-OB, MA

Lisanslı Hemşire

Janine Kelbach Ohio’daki Lake Health West Medical Center’da Lisanslı bir Hemşire’dir. Kelbach 2006 yılından bu yana Ohio eyaletinde lisanslı bir hemşiredir.

Joseph Krajekian, DMD

Joseph Krajekian, DMD

Oral ve Maksilofasiyal Cerrah

Dr. Joseph Krajekian Ohio’daki Cleveland Klinik’de, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Oral ve Maksilofasiyal Cerrah’tır. Diş Hekimliği derecesini 2002 yılında Tufts Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden almıştır. Dr. Krajekian Diş Hekimlik derecesinden sonra, Drexel Tıp Fakültesi’nden Doktorluk derecesini almıştır.

Aaron Broadwell, MD

Dr. Aaron Broadwell Kaliforniya’da Romatolog’dur. Kas-iskelet ultrasonu özel ilgi alanıdır. Tıp Doktorluğu derecesini Teksas Üniversitesi Tıp Bölümü’nden 2007 yılında almıştır.

Albert Chang, OD

Albert Chang, OD

Göz Hastalıkları Uzmanı

Dr. Albert Chang Kaliforniya Family EyeCare Center’da Göz Hastalıkları Uzmanı’dır. 2015 yılında Marshall B. Ketchum Üniversitesi Güney Kaliforniya Göz Hastalıkları Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Amer Alnajar, MD

Amer Alnajar, MD

Başhekim, Vytaliz.com

Dr. Amer Alnajar İç Hastalıkları konusunda uzman bir Doktor, Kurucu Ortak ve New York’taki Vytaliz’de Stratejilerden Sorumlu Üst Kademe Yönetici’dir. Tıp Doktoru derecesini 2011 yılında Drexel Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden almıştır.

Angela Kerchner, MD

Angela Kerchner, MD

Aile Doktoru

Dr. Angela Kerchner Iowa’da, Amerika’da verilen ve uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren, Board Onayı’na sahip bir Aile Doktoru’dur. Doktor derecesini 2010 Yılında Iowa Carver Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden almıştır.

Ankush Bansal, MD

Ankush Bansal, MD

Dahiliye Doktoru

Dr. Ankush Bansal Florida’da, Amerika’da verilen ve uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Onayı’na sahip bir Dahiliye Doktoru’dur. Dahiliye ihtisasını 2007 yılında Christiana Care Health Services’de tamamlamıştır. 19 eyalette lisansı vardır.

Annette Lee, MD

Annette Lee, MD

Üreme Endokrinolojisti

Dr. Annette Lee Pennsylvania Reproductive Specialists’de çalışmaktadır. 2002 yılında Obstetrik ve Jinekoloji ile Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite alanlarında, Amerika’da verilen ve uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Onayı almıştır.

Lee-Hsin Fang, DPM

Lee-Hsin Fang, DPM

Ayak Hastalıkları Uzmanı

Dr. Billy Fang’in Kaliforniya, Mountain View'de kendi muayenehanesi vardır. İhtisasını 1999 yılında Kaliforniya Ayak Hastalıkları Fakültesi’nde tamamlamıştır.

Bobby Homayoon, MD

Bobby Homayoon, MD

Aile Doktoru

Dr. Bobby Homayoon, Vancouver’da hastane asistan doktoru olarak çalışmaktadır. British Columbia Üniversitesi, Tıp Fakültesi’nden 2015 yılında mezun olmuştur.

Brent Wong, DMD

Brent Wong, DMD

Diş Hekimi

Dr. Brent Wong Manitoba’daki Shine Dental’in Sahibi ve Asıl Diş Hekimi’dir. İhtisasını 2000 yılında Manitoba Üniversitesi’nde tamamlamıştır ve diş hekimliği konusunda 18 yılın üzerinde deneyime sahiptir.

Brian Maloney, MD

Brian Maloney, MD

Kulak Burun Boğaz Uzmanı

Dr. Brian Maloney Georgiya’da, Amerika’da verilen ve uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren, çift Board Onayı’na sahip bir Estetik Cerrah’tır ve The Maloney Center for Facial Plastic Surgery’nin kurucusudur. İhtisasını 1991 yılında, SUNY Sağlık Bilimleri Merkezi’nde Kulak Burun Boğaz - Baş ve Boyun Cerrahisi alanında tamamlamıştır.

Carolyn Messere, MD

Carolyn Messere, MD

Tıp Doktoru

Dr. Carolyn Messesre Florida’da Doktor’dur. Doktorluk derecesini 1999 yılında Massachusetts Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden almıştır.

Dale K. Mueller, MD

Dale K. Mueller, MD

Göğüs Kalp ve Damar Cerrahı

Dr. Dale K. Mueller Florida’daki Cardiothoracic & Vascular Surgical Associates group’da Göğüs Kalp ve Damar Cerrahı’dır. Uzmanlığını 1999 yılında Rush-Presbyterian-St. Luke's Tıp Merkezi’nde tamamlamıştır.

Daniel Larson, MD

Daniel Larson, MD

Kulak Burun Boğaz Uzmanı

Dr. Daniel Larson Southwest Ohio ENT Specialists’de, Amerika’da verilen ve uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Onaylı bir Kulak Burun Boğaz Uzmanı’dır. Dr. Larson, Eastern Virginia Tıp Okulu’nda tamamladığı uzmanlığını takiben ABD Hava Kuvvetleri’nde 5 yıl geçirmiştir.

Daniel Wozniczka, MD, MPH

Daniel Wozniczka, MD, MPH

Dahiliye Doktoru

Dr. Daniel Wozniczka Sahra Altı Afrika, Doğu Avrupa ve Gündeydoğu Asya’da global sağlık deneyimine sahip, Chicago’da bir Dahiliye Doktoru’dur. Doktorluk derecesini 2014 yılında Jagiellonian Üniversitesi’nden almış olmakta birlikte, Chicago’daki Illinois Üniversitesi’nden İşletme ve Halk Sağlığı alanlarında Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

Diana Lee, MD

Diana Lee, MD

Aile Doktoru

Dr. Diane Lee Kaliformiya’da Aile Doktoru’dur. Doktorluk derecesini Georgetown Üniversitesi’nden 2015 yılında almştır

Eric Deutsch, MD

Eric Deutsch, MD

Kardiyak Anestezi Uzmanı

Dr. Eric Deutsch Idaho’da yer alan ve Amerika’da, uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren, Board Sertifikası’na sahip bir Kardiyak Anestezi Uzmanı’dır. Uzmanlığını 2011 yılında Cleveland Clinic Foundation’da tamamlamıştır.

Jake Behrens, MD

Jake Behrens, MD

Psikiyatrist

Dr. Jake Behrens Milwaukee’deki Envision ADHD’nin CEO’su ve Direktörü’dür. Dr. Behrens Wisconsin Üniversitesi’nde Klinik Yardımcı Doçent ve Psikiyatrist’tir. Psikiyatri uzmanlığını 2013 yılında Wisconsin Üniversitesi Hastanesi ve Kliniği’nde tamamlamıştır.

James Larmer, MD

James Larmer, MD

Aile Hekimi

Dr. James Larmer Ontario’da Aile Hekimi’dir. Doktorluk derecesini 2009 yılında McMaster Üniversitesi’nden almış ve Aile Hekimliği alanındaki uzmanlığını 2011 yılında tamamlamıştır.

Jessica Ahmann, PhD

Jessica Ahmann, PhD

Hemşirelik Doktorası

Dr. Jessica Ahmann taciz kurbanı çocukları tedavi etme konusunda uzmanlaştığı Kuzey Dakota’daki Sanford Health’de Doktora’ya sahip bir Hemşire’dir. Hemşirelik Doktora derecesini 2015 yılında Kuzey Dakota Üniversitesi’nden almıştır.

Jody Leng, MD

Jody Leng, MD

Anestezi Uzmanı

Dr. Jody Leng Stanford Üniversitesi’nde, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Anestezi Uzmanı ve Klinik Yardımcı Doçent’tir. Uzmanlık eğitimini 2014 yılında Stanford Medical Center’da bölgesel anesteziyoloji alanında tamamlamıştır.

Joshua Batt, DO

Joshua Batt, DO

Osteopatik Tıp Doktoru

Dr. Joshua Batt Kaliforniya’daki Riverside Community Hastanesi’nde Acil Tıp Doktoru’dur. Osteopatik Tıp Doktoru derecesini Touro Üniversitesi Nevada Osteopatik Tıp Fakültesi’nden 2012 yılında almıştır.

Kirsten Kind, MD

Kirsten Kind, MD

Aile Hekimi

Dr. Kirsten Kind Scotland’da Aile Hekimi’dir. Doktorluk derecesini Edinburg Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2009 ylında almıştır.

Mandolin S. Ziadie, MD

Dr. Mandolin Ziadie Güney Florida’da bulunan, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Patolog’dur. Uzmanlığını 2010 yılında Pediatrik Pataloji alanında Children’s Medical Center’da tamamlamıştır.

Michael Warner, MD

Michael Warner, MD

Dahiliye Uzmanı

Dr. Michael Warner Toronto’da Dahiliye Doktoru ve Medikal Direktör’dür. Doktorluk derecesini Queen's Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2004 yılında, İşletme Yüksek Lisans derecesini ise 2010 yılında Toronto Rotman İşletme Fakültesi’nden almıştır.

Mitul Mehta, MD

Mitul Mehta, MD

Vitreoretinal Cerrah

Dr. Mitul Mehta Kaliforniya’da bulunan, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Göz Doktoru ve Vitroeretinal Cerrah’tır. Doktorluk derecesini 2008 yılında Güney Kaliforniya Keck Tıp Fakültesi’nden almış, sonrasında Cincinnati Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde göz doktorluğu alanındaki uzmanlığını tamamlamıştır.

Mitzi Scotten, MD

Mitzi Scotten, MD

Çocuk Doktoru

Dr. Mitzi Scotten Arizona’da bulunan, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Çocuk Doktoru’dur. Doktorluk derecesini Kansas Üniversitesi’nden 1993 yılında almıştır.

Ricardo Correa, MD

Ricardo Correa, MD

Endokrinolog

Dr. Ricardo Correa, Rhose Island’da, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Endokrinolog’dur. 2016 yılından bu yana Brown Üniversitesi’nde Tıp alanında Yardımcı Doçent’tir.

Robert Rice, DC

Robert Rice, DC

Kayropraktik Tıp Doktoru

Dr. Robert Rice İllinois’de Kayropraktik Tıp Doktoru’dur ve 2006 yılında açılan Shiloh Chiropractic’in sahibidir. Kayropraktik Tıp alanındaki Doktorasını 2006 yılında Logan Kayropraktik Üniversitesi’nden almıştır.

Tapan Abrol, MD

Tapan Abrol, MD

Aile Doktoru

Dr. Tapan Abrol New York’taki Icahn Tıp Fakültesi’nde Hareket Bozuklukları Öğretim Üyesi’dir. Uzmanlığını 2017 yılında Louisville Üniversitesi’nde Nöroloji alanında tamamlamıştır.

Thomas Wright, MD

Thomas Wright, MD

Dahiliye Uzmanı ve Flebolog

Dr. Thomas Wright Missouri’de yer alır ve Dahiliye ile Fleboloji alanlarında Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahiptir. Uzmanlığını 1995 yılında Alabama Birmingham Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Timothy Sherman, RN

Timothy Sherman, RN

Lisanslı Hemşire

Timothy Sherman Teksas’da Lisanslı bir Hemşire’dir. Hemşirelik alanındaki lisans derecesini 2012 yılında Wichita State Üniversitesi’nden almıştır.

Venessa Peña-Robichaux, MD

Dr. Venessa Peña-Robichaux Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip, Teksas’da bulunan bir Dermatolog ve Klinik Profesör’dür. Uzmanlığını 2010 yılında Harvard Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır.

John Thoppil, MD

John Thoppil, MD

Obstetrisyen ve Jinekolog

Dr. John Thoppil Austin, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren board sertifikasına sahip, Teksas’da bulunan bir obstetrisyen ve jinekolog’dur (OB/GYN). Austin’de River Place OB/GYN’i yürütmektedir ve dört yıldır arka arkaya Austin Monthly tarafından En İyi OB/GYN seçilmiştir. Dr. Toppil, Lisans derecesini Texas A&M Üniversitesi’nden, Doktorluk derecesini ise Baylor Tıp Fakültesi’nden almıştır.

Inge Hansen, PsyD

Inge Hansen, PsyD

Klink Psikolog

Dr. Inge Hansen, Stanford Üniversitesi’nde ve Weiland Health Initiative’de Sağlıklı Yaşam Direktörü’dür. Dr. Hansen sosyal adalet, cinsiyet ve cinsel çeşitlilik konularıyla profesyonel olarak ilgilenmektedir. Psikoloji Doktoru derecesini Kaliforniya Profesyonel Pskoloji Okulu’ndan cinsiyet ve cinsel kimlik alanında özel eğitimle almıştır. The Ethical Sellout: Maintaining Your Integrity in the Age of Compromise (Etik İhanet: Ödün Verme Çağında Dürüstlüğünü Korumak) adlı kitabın ortak yazarıdır.

Katie Marks-Cogan, MD

Katie Marks-Cogan, MD

Board Onaylı Çocuk ve Yetişkin Alerji Uzmanı

Dr. Katie Marks-Cogan Los Angeles, Kaliforniya’da bulunan Clear Allergy’de, Board Onaylı bir çocuk ve Yetişkin Alerji Uzmanı’dır. Çocuklukta yiyecek alerjisi riskini azaltmak için tasarlanmış, küçük çocuklar için diyet desteği sunan Ready, Set, Food!’un baş alerji uzmandır. Doktorluk derecesini Maryland Üniversitesi’nden onur derecesiyle almıştır. Sonrasında uzmanlığını Northwestern Üniversitesi’nde Dahiliye alanında tamamlamış ve üst ihtisasını Pensilvanya Üniversitesi ve CHOP’ta Alerji ve İmünoloji alanında tamamlamıştır.

Scott Mosser, MD

Scott Mosser, MD

Board Onaylı Plastik Cerrah

Dr. Scott Mosser San Francisco, Kaliforniya’da yerleşik, Board Sertifikalı bir Plastik Cerrah’tır. Cinsiyet değiştirme operasyonlarına özel bir klinik olan Gender Confirmation Center’ın kurucusudur. Doktorluk derecesini Baylor Üniversitesi’nden almış, uzmanlığını Case Western Reserve Üniversitesi’nde Plastik Cerrahi alanında tamamlamış ve üst ihtisasını da Dr. John Q. Owsley’in yürütücülüğünde Estetik Cerrahi alanında tamamlamıştır. American Society of Gender Surgeons (Amerikan Cinsiyet Cerrahları Derneği) ortak kurucusu, Amerikan Plastik Cerrahlar Derneği (ASPS) üyesi, WPATH üyesi (Dünya Transgender Sağlığı Profesyonel Derneği) ve Birleşik Devletler Transgender Sağlığı Profesyonel Derneği (USPATH) üyesidir.

Michael Lewis, MD, MPH, MBA, FACPM, FACN

Michael Lewis, MD, MPH, MBA, FACPM, FACN

Board Onaylı Beyin Sağlığı Doktoru

Michael D. Lewis (Tıp Doktorluğu Lisans, Halk Sağlığı ve İşletme Yüksek Lisans derecelerine sahip) beyin sağlığı için beslenme müdahaleleri ve özellikle beyin hasarlarının önlenmesi ve rehabilitasyonu konusunda uzmandır. 2012 yılında ABD ordusundaki 31 yılından sonra albay olarak emekli olduğunda kâr amaçsız Beyin Sağlığı Eğitim ve Araştırma Enstitüsü’nü kurmuştur. Maryland, Potomac’de özel muayenehanesi vardır ve "Beyinler Çarpıştığında: Her atlet ve ebeveynin beyin sarsıntısı ve kafa yaralanmalarını önleme ve tedavi etmeyle ilgili bilmesi gerekenler (When Brains Collide: What every athlete and parent should know about the prevention and treatment of concussions and head injuries)" adlı kitabın yazarıdır. ABD Askeri Akademisi West Point ve Tulane Tıp Fakültesi mezunudur. İhtisas eğitimini Walter Reed Ordu Tıp Merkezi, Johns Hopkins Üniversitesi ve Walter Reed Ordu Araştırma Enstitüsü’nde tamamlamıştır. Dr. Lewis board onaylıdır, Amerikan Önleyici Derneği ve Amerikan Beslenme Derneği üyesidir.

Rebecca Levy-Gantt, MPT, DO

Rebecca Levy-Gantt, MPT, DO

Board Onaylı Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Dr. Rebecca LevyGantt, Board onaylı bir Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı’dır ve Napa, Kaliforniya’da özel bir muayenehane işletmektedir. Dr. LevyGantt menopoz süresince, menopoz öncesi ve biyolojik olarak özdeş ve bileşik hormon tedavileri ve alternatif tedaviler de dâhil olmak üzere hormonal yönetim konusunda uzmandır. Fizik Tedavi alanındaki Yüksek Lisans derecesini Boston Üniversitesi’nden, Osteopatik Tıp Doktoru (DO) derecesini New York Osteopatik Tıp Fakültesi’nden almıştır.

Joseph Whitehouse, MA, DDS

Joseph Whitehouse, MA, DDS

Board Onaylı Diş Hekimi

Dr. Joseph Whitehouse, board onaylı bir diş hekimi ve Dünya Laparoskopik Diş Hekimliği Kongresi'nin (WCMID) eski başkanıdır. Kaliforniya, Castro Valley'de yerleşik olan Dr. Whitehouse, 46 yılı aşkın diş hekimliği ve danışmanlık deneyimine sahiptir. Uluslararası Oral İmplantoloji Kongresi ve WCMID’de bilim kurulu üyeliği yapmıştır. Dr. Whitehouse'un tıp dergilerinde 20'den fazla kez yayımlanan araştırması, hastaların diş bakımıyla ilgili korku ve endişelerini azaltmaya odaklanmıştır. Dr. Whitehouse, 1970 yılında Iowa Üniversitesi'nden Operatör Diş Hekimi derecesini almıştır. Ayrıca 1988 yılında Hayward, California Eyalet Üniversitesi'nden Danışmanlık Psikolojisi alanında yüksek lisans derecesini almıştır.

Aimee Eyvazzadeh, MD, MA

Aimee Eyvazzadeh, MD, MA

Kadın Hastalıkları, Jinekoloji ve Doğurganlık Uzmanı

Aimee Eyvazzadeh, bir doğurganlık uzmanıdır ve San Francisco Körfez Bölgesi'nde doğurganlık eğitimi üzerine odaklanan bir doğurganlık tedavisi programı olan The Egg Whisperer Show'un kurucusudur. Yazıları People, Forbes ve Marie Claire gibi dergilerde yayımlanmış ve kendisi de Today Show, Good Morning America programlarına ve CNN'e çıkmıştır. 2001 yılında Los Angeles Kaliforniya Üniversitesi'nden tıp doktoru derecesini almış, 2005 yılında Harvard Tıp Fakültesi'nde Kadın Hastalıkları ve Jinekoloji ihtisasını tamamlamış ve Halk Sağlığı yüksek lisans derecesini aldığı Michigan Üniversitesi'nin Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite bölümünde üst ihtisas yapmıştır.

Shaun Berger, MD

Shaun Berger, MD

Board Onaylı Çocuk Doktoru

Dr. Shaun Berger, San Diego, Kaliforniya metropol bölgesinde faaliyet gösteren, board onaylı bir çocuk doktorudur. Dr. Berger,yeni doğanlar, çocuklar ve ergenler için koruyucu tıp odaklı kapsamlı temel bakım sağlamaktadır. Dr. Berger, San Diego'daki California Üniversitesi’nden Psikoloji alanında lisans derecesi ve Chicago'daki Illinois Üniversitesi'nden Tıp Doktoru unvanını almıştır. Dr. Berger daha sonra Baş Asistan seçildiği UCSF/Fresno Community Medical Centers/Valley Çocuk Hastanesi'nde asistanlığını tamamlamıştır. UCSF Vakfı Ödülü'ne layık görülmüş olup Amerikan Pediatri Akademisi üyesidir.

Padam Bhatia, MD

Padam Bhatia, MD

Board Onaylı Psikiyatrist

Dr. Padam Bhatia, Miami, Florida’da faaliyet gösteren Elevate Psychiatry’i işleten, board onaylı bir psikiyatristtir. Hastaları geleneksel tıp ve kanıta dayalı bütünsel terapileri bağdaştırarak tedavi etme konusunda uzmanlaşmıştır. Ayrıca elektrokonvülsif terapi (ECT), Transkraniyal Manyetik Stimülasyon (TMS), ilaca erken erişim programı, tamamlayıcı ve alternatif tıp (CAM) alanlarında uzmanlaşmıştır. Dr. Bhatia, Amerikan Psikiyatri ve Nöroloji Kurulu diplomatı ve Amerikan Psikiyatri Birliği (FAPA) üyesidir. Sidney Kimmel Tıp Fakültesi'nden mezun olmuştur ve New York'taki Zucker Hillside Hastanesi'nde yetişkin psikiyatrisinde baş asistan olarak görev yapmıştır.

Lisa Grossman, RN, BSN, PHN, IBCLC, CLC, CLEC

Lisa Grossman, RN, BSN, PHN, IBCLC, CLC, CLEC

Uluslararası Board Onaylı Emzirme Danışmanı

Lisa Grossman laktasyon danışmanı ve tescilli hemşiredir ve doğum öncesi, emzirme, laktasyon ve CPR dersleri ve hizmetlerine odaklanan bir işletme olan South Bay Baby Care'in sahibidir. Anneler ve bebeklerle çalışma konusunda yılların deneyimini kullanan Lisa, yenidoğan bakımı, emzirme, laktasyon, uyku rutinleri, doğum sonrası bakım ve CPR + İlk Yardım alanlarındaki bilgi ve uzmanlığını anne adayları ve yeni ebeveynlerle paylaşmak amacıyla 2018 yılında South Bay BBaby Care'i kurmuştur. Lisa, Mount St. Mary's Üniversitesi Hemşirelik bölümünden mezun olup Board Onaylı Kayıtlı Hemşire (BRN RN-BSN), Uluslararası Kurul Onaylı Emzirme Danışmanı (IBCLC), Sertifikalı Emzirme Danışmanı (ALPP), Sertifikalı Emzirme Eğitimci Danışmanı (CLEC - UCSD) ve Amerikan Pediatri Akademisi (AAP) üyesidir.

Sheilagh Maguiness, MD

Sheilagh Maguiness, MD

Board Onaylı Pediatrik Cildiye Uzmanı

Dr. Sheilagh Maguiness, board onaylı bir çocuk cildiye uzmanıdır. Dr. Maguiness, pediatrik cilt rahatsızlıkları kapsamında hasta ve aile eğitimine çok önem vermektedir. Klinik ve araştırma ilgi alanları arasında atopik dermatit/egzama, akne ve hemanjiyomlar, kapiller malformasyonlar (porto şarabı lekesi) ve karmaşık vasküler doğum lekeleri dâhil olmak üzere vasküler anomalilerin teşhisi ve tedavisi yer almaktadır. Dr. Maguiness, Tıp Doktoru unvanını Western Ontario Üniversitesi'nden almış, dermatoloji asistanlığını Alberta Üniversitesi'nde ve pediatrik dermatoloji uzmanlığını San Francisco, California Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Ran D. Anbar, MD, FAAP

Ran D. Anbar, MD, FAAP

Çocuk Göğüs Hastalıkları Uzmanı ve Tıbbi Danışman

Dr. Ran D. Anbar bir çocuk hastalıkları tıp danışmanıdır ve hem çocuk göğüs hastalıkları hem de genel çocuk hastalıkları alanında board onaylı olup La Jolla, Kaliforniya'daki Center Point Medicine ve New York Syracuse'da klinik hipnoz ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Dr. Anbar, 30 yılı aşkın tıp eğitimi ve uygulamasıyla aynı zamanda SUNY Upstate Tıp Üniversitesi'nde pediatri ve tıp profesörü ve çocuk göğüs hastalıkları direktörü olarak görev yapmıştır. Dr. Anbar, San Diego'daki Kaliforniya Üniversitesi’nden Biyoloji ve Psikoloji alanında lisans derecesine ve Chicago Üniversitesi Pritzker Tıp Fakültesi'nden Tıp Doktoru (MD) unvanına sahiptir. Dr. Anbar, Massachusetts General Hospital ve Harvard Tıp Fakültesi'nde çocuk hastalıkları asistanlığını ve çocuk göğüs hastalıkları uzmanlık eğitimini tamamlamıştır ve aynı zamanda Amerikan Klinik Hipnoz Derneği'nin eski başkanı, üyesi ve onaylı danışmanıdır.

Vlad Gendelman, MD

Vlad Gendelman, MD

Kurul Sertifikalı Ortopedik Cerrahi Uzmanı

Dr. Vlad Gendelman; Los Angeles, Kaliforniya'da yaşayan bir ortopedik cerrahi uzmanıdır. 15 yılı aşkın tecrübesi ile ortopedik travma, spor yaralanmaları ve eklem replasmanları dâhil olmak üzere genel ortopedik cerrahide uzmanlaşmıştır. Dr. Gendelman, Southern California Üniversitesi'nden Biyoloji alanında lisans derecesine sahiptir ve doktora derecesini Irvine'deki California Üniversitesi'nden almıştır. Daha sonra SUNY Downstate'de ortopedik cerrahi ihtisasını tamamlamıştır. Dr. Gendelman, American Board of Orthopaedic Surgery tarafından kurul sertifikasına sahiptir ve American Academy of Orthopaedic Surgery bilim kurulu üyesidir. Los Angeles County Medical Association, California Medical Association, California Orthopaedic Association ve American Academy of Orthopaedic Surgery üyesidir. Dr. Gendelman'ın, ortopedik cerrahi alanında yayınlanmış makaleleri vardır.

Shervin Eshaghian, MD

Shervin Eshaghian, MD

Board Onaylı Kardiyolog

Board onaylı kardiyolog olan Shervin Eshaghian Los Angeles, Kaliforniya metro bölgesinde bulunan Beverly Hills Cardiology'nin sahibidir. Dr. Eshaghian, Cedars-Sinai Medical Center'daki tıbbi kadroda hizmet vermek de dâhil olmak üzere 13 yılı aşkın kardiyoloji deneyimine sahiptir. Los Angeles'daki California Üniversitesi'nden (UCLA) Psiko-Biyoloji alanında lisans derecesine ve Albert Einstein Tıp Fakültesi'nden Tıp Doktoru derecesine sahiptir. Ayrıca Dr. Eshaghian, Leo Rigler Üstün Akademik Başarı Ödülü ve Elliot Corday Yılın Üyesi Ödülü'ne layık görüldüğü Cedars Sinai Medical Center'da stajını, ihtisasını ve uzmanlığını tamamlamıştır.

Edward S. Kwak, MD

Edward S. Kwak, MD

Kurul Sertifikalı Plastik Cerrah

Edward S. Kwak, tıp doktoru unvanına sahip, çift kurul sertifikalı bir plastik cerrah olmasının yanı sıra, New York şehrinde bulunan ESKMD Facial Plastic Surgery'nin sahibidir. Dr. Kwak, Indiana Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden tıp doktoru unvanını aldıktan sonra, New York Eye and Ear Infirmary'de (New York Göz ve Kulak Reviri) Otolaringoloji (Baş ve Boyun Cerrahisi) ihtisasını bitirdi. Houstan'daki Teksas Üniversitesi Tıp Merkezi'nin Yüz Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi bölümünde de Dr. Russell Kridel'in asistanı olarak üst ihtisasını tamamladı. Amerikan Yüz Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi Kurulu üyesi olup Amerikan Otolaringoloji Baş ve Boyun Cerrahisi Kurulu onaylı diplomaya sahiptir. Dr. Kwak ayrıca Amerikan Yüz Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi Kurulu ve Amerikan Otolaringoloji Baş ve Boyun Cerrahisi Kurulu tarafından verilen kurul sertifikasına sahiptir. Dr. Kwak, Castle Connolly Bölgesel En İyi Doktor, Newbeauty En İyi Güzellik Doktoru, New York Süper Doktor, NY En İyi Doktor ve Expert Injector ödüllerine sahiptir.

JoAnna Nguyen, MD

JoAnna Nguyen, MD

Board Sertifikalı Plastik Cerrah ve Rekonstrüktif Cerrah

Dr. Joanna Nguyen, Los Angeles, Kaliforniya’da faaliyet gösteren, Amerika’da verilen ve uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren board onaylı bir plastik ve rekonstrüktif cerrahıdır. Dr. Nguyen, Boston Üniversitesi'nden Psikoloji ve Nörobilim konusunda uzmanlaştığı Biyoloji alanında çift diploma sahibidir ve tıp eğitimini Miami Miller Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamlamıştır. Daha sonra Güney Kaliformiya Üniversitesi'nde plastik cerrahi alanında kapsamlı bir eğitim almıştır. Dr. Nguyen, Los Angeles, Kaliforniya'da çalışan bir plastik cerrahtır ve göz kapağı cerrahisi, labioplasti ve meme büyütme konusunda uzmanlaşmıştır. Ayrıca Amerikan Plastik Cerrahi Kurulu diplomatıdır.

Kerry Assil, MD

Kerry Assil, MD

Board Onaylı Göz Doktoru

Dr. Kerry Assil board onaylı bir göz doktoru ve Los Angeles, Kaliforniya’daki oftalmoloji muayenehanesi Assil Eye Institute’un (AEI) medikal direktörü ve CEO’sudur. 25 yılı aşkın deneyimiyle dünyanın en önde gelen göz cerrahisi uzmanlarından biri olan Dr. Assil, 14.000’den fazla doktoru refraktif ve katarakt operasyonları konusunda eğitmiş, 70.000’den fazla göz ameliyatı gerçekleştirmiş, refraktif cerrahi ve katarakt cerrahisi alanlarında 100’den fazla ders kitabı, bölüm ve makale yazmıştır. Ordinaryüs profesör olarak Harvard, Johns Hopkins, Duke, Baylor, Tokyo ve UCLA’de ders vermiştir. 20’den fazla oftalmik aygıt, farmasötik ve bilim şirketinin danışma kurulunda görev yapmış, medyada görme yetisi kazandırma ameliyatları ve refraktif cerrahi alanlarında otorite olarak konuşmuştur. Dr. Assil sayısız buluşu ve son teknoloji kullanımıyla kendi alanında önemli ilerlemeler kaydetmeyi sürdürmektedir.

Joshua Grahlman, PT, DPT, FAFS

Joshua Grahlman, PT, DPT, FAFS

Fizyoterapist ve Girişimci

Dr. Joshua Grahlman fizyoterapist, fizik tedavi doktoru, uygulamalı fonksiyonel bilimler üyesi, New York'ta spor ve ortopedi alanında uzmanlaşmış özel bir fizik tedavi kliniği olan Clutch PT + Performance'ın kurucusu ve baş sporcu teknisyenidir. 10 yıldan fazla deneyime sahip olan Dr. Grahlman, akut ve kronik ağrı ve yaralanmaların tedavisi, spor performansının optimizasyonu ve ameliyat sonrası rehabilitasyon konularında uzmanlaşmıştır. Dr. Grahlman, Fizik Tedavi Doktorasını (DPT) Columbia Üniversitesi Doktorlar ve Cerrahlar Yüksek Okulu'ndan almıştır. New York City'de Gray Fonksiyonel Dönüşüm Enstitüsü (GIFT) aracılığıyla uygulamalı fonksiyonel bilimler üyesi olarak tanınan birkaç fizik tedavi doktorundan biridir. Aktif Serbest Bırakma Tekniği ve Omurga Manipülasyonu sertifikasına sahiptir ve TRX Süspansiyon Eğitimi uzmanıdır. Dr. Grahlman, kariyerini Ironman şampiyonları ve olimpiyatçılardan, maratoncu annelere kadar her seviyeden sporcuyu tedavi ederek geçirmiştir. Triathlete, Men's Health, My Fitness Pal ve CBS News'e danışmanlık yapmaktadır.

Joel Giffin, PT, DPT, CHT

Dr. Joel Giffin, fizik tedavi doktorudur ve New York'ta faaliyet gösteren Flex Physical Therapy’nin Kurucusudur. Sertifikalı el terapisti (CHT) olarak 15 yılı aşkın deneyime sahip olan Dr. Giffin tüm vücut tedavisi yapıyor olup el ve üst ekstremite rehabilitasyonunda uzmanlaşmıştır. The Lion King, Sleep No More, Tarzan ve Sister Act gibi gösterilerde Broadway tiyatro sanatçılarını sahne arkasında tedavi etmiştir. Flex Fiziksel Terapi ayrıca ergoterapi ve pelvik taban terapisinde uzmanlaşmıştır. Dr. Giffin, Quinnipiac Üniversitesi'nden Fizik Tedavi alanında onur derecesiyle yüksek lisans ve Simmons College'den yüksek başarı ile Fizik Tedavi Doktora (DPT) derecesini almıştır. Amerikan Fizik Tedavi Derneği ve Amerikan El Terapistleri Derneği üyesidir.

Adrienne Youdim, MD

Adrienne Youdim, MD

Kurul Sertifikalı İç Hastalıkları Uzmanı

Dr. Adrienne Youdim, tıbbi zayıflama ve beslenme üzerine uzman olan kurul sertifikalı bir iç hastalıkları uzmanıdır ve fonksiyonel besin takviyeleri ve barları üreten Dehl Nutrition'ın kurucusu ve yaratıcısıdır. Dr. Youdim'in, 10 yılı aşkın deneyimi sayesinde, beslenmeye karşı yaşam tarzı değişikliklerini ve kanıta dayalı tıbbı harmanladığı bütüncül bir yaklaşımı vardır. Dr. Youdim, lisans derecesini Los Angeles Kaliforniya Üniversitesi'nden, yüksek lisans derecesini ise San Diego Kaliforniya Üniversitesi'nden almıştır. Uzmanlık eğitimini ve üst ihtisasını Cedars-Sinai'de tamamlamıştır. Dr. Youdim; Amerikan İç Hastalıkları Kurulu, Ulusal Doktor Beslenme Uzmanları Kurulu ve Amerikan Obezite Tıbbı Kurulu tarafından verilen çok sayıda kurul sertifikasına sahiptir. Aynı zamanda, Amerikan Doktorlar Koleji'nin bilim kurulu üyesidir. Dr. Youdim, Los Angeles Kaliforniya Üniversitesi'nin David Geffen Tıp Fakültesi'nde doçent ve Cedars-Sinai Tıp Merkezi'nde ise doktor öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. CBS News'e, Fox News'e, Dr. Oz'a ve National Public Radio'ya konuk olmuştur. W Magazine ve Los Angeles Times gibi yayın organlarında da yazıları yayımlanmıştır.

Pradeep Adatrow, DDS, MS

Pradeep Adatrow, DDS, MS

Board Onaylı Diş Hekimi ve Ağız Cerrahı

Dr. Pradeep Adatrow, Amerika Birleşik Devletleri'nin güneyindeki, kurul onaylı tek diş hekimi, periodontist yani diş eti hastalıkları uzmanı ve prostodontist yani protetik diş tedavi uzmanıdır. Dr. Adatrow, 15 yılı aşkın tecrübesi ile diş implantları, TME tedavileri, periodontal plastik cerrahi, cerrahi ve cerrahi olmayan periodontoloji, kemik rejenerasyonu, lazer tedavileri ve yumuşak doku ve diş eti greft işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Epidemiyoloji ve Biyoistatistik alanındaki lisans derecesini Alabama Üniversitesi'nden ve Diş Cerrahisi Doktoru (DDS) derecesini Tennessee Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi'nden almıştır. Dr. Adatrow daha sonra Indiana Üniversitesi'nde periodontoloji ve implantoloji alanında üç yıllık bir yüksek lisans programını tamamlamış ve devamında Tennessee Üniversitesi'nden ileri prostodonti alanında üç yıllık başka bir doktora sonrası programını tamamlamıştır. Ayrıca Tennessee Üniversitesi'nde tam zamanlı profesör ve cerrahi prostodonti müdürü olarak görev yapmaktadır. Dr. Adatrow, Dean's Junior Faculty ödülü ve John Diggs Faculty ödülünü almış ve Deans Odontological Society'ye kabul edilmiştir. Amerikan Periodontoloji Kurulu tarafından board onayına sahiptir ve prestijli Uluslararası Diş Hekimliği Üniversitesi'nin bir üyesidir ve bu da dünya çapında sadece 10.000 kişinin iddia edebileceği bir başarıdır.

Find BC Dietitians

Find BC Dietitians

Kayıtlı Diyetisyenler Grubu

Find BC Dietitians, insanları ihtiyaçlarına en çok uyan kayıtlı bir diyetisyenle bir araya getirme misyonuna sahip, Kanada'nın Britanya Kolumbiyası eyaletindeki nitelikli beslenme uzmanlarından oluşan bir bağlantı merkezidir. BC Dietitians, çevrim içi danışmanlıklar sunup diyabet, kilo yönetimi, gıda alerjileri, yeme bozuklukları ve sezgisel beslenme gibi geniş çaptaki beslenme meselelerini kanıta dayalı bir dikkatle ele almaktadır.

Lisa Sanders, MD, FACP

Lisa Sanders, MD, FACP

Board Onaylı Doktor ve Tıp Yazarı

Dr. Lisa Sanders (MD, FACP), American College of Physicians üyesi, Amerikalı bir doktor, tıp yazarı, gazeteci ve Yale Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde İç Hastalıkları doçentidir. Dr. Sanders ayrıca New York Times dergisi için popüler Diagnosis sütununu ve New York Times blogu The Well'de yer alan Think Like a Doctor sütununu yazmaktadır. Dr. Sanders, 2010 yılında "Every Patient Tells a Story: Medical Mysteries and the Art of Diagnosis" kitabını yayınlamıştır. Dr. Sanders lisans derecesini College of William and Mary'den almıştır ve Yale Üniversitesi'nde yüksek lisansını ve ihtisasını tamamlamıştır. Associate Board of Internal Medicine tarafından dâhiliye alanında, Amerika’da verilen ve uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren board onayına sahiptir.

Ni-Cheng Liang, MD

Ni-Cheng Liang, MD

Kurul Sertifikalı Göğüs Hastalıkları Uzmanı

Dr. Ni-Cheng Liang; San Diego, Kaliforniya'daki Scripps Health Network'a bağlı Coastal Pulmonary Associates'te kurul sertifikalı bir göğüs hastalıkları uzmanı ve pulmoner bütünleştirici tıp direktörüdür. Ayrıca sigortası olmayan hastalar için UCSD tıp öğrencileri tarafından yürütülen ücretsiz klinikte gönüllü olarak çalışırken, California Üniversitesi San Diego Tıp Fakültesi'nde gönüllü doktor öğretim üyesi olarak hizmet vermektedir. 15 yılı aşkın deneyime sahip olan Dr. Liang, akciğer ve solunumla ilgili tıbbi sorunlar, farkındalık eğitimi, doktor sağlığı ve bütünleştirici tıp alanlarında uzmanlaşmıştır. Dr. Liang, tıp doktoru (MD) derecesini Maryland Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden aldı. Dr. Liang, 2017 ve 2019 yıllarında San Diego'nun En İyi Doktoru seçildi. Ayrıca 2019 yılında American Lung Association tarafından San Diego'nun En İyi Akciğer Sağlıkçısı ödülüne layık görüldü.

Mindy Lu, LMHC, CN

Mindy Lu, LMHC, CN

Sertifikalı Beslenme Uzmanı ve Lisanslı Danışman

Mindy Lu, sertifikalı beslenme uzmanı (CN) ve lisanslı ruh sağlığı danışmanıdır (LMHC). Seattle, Washington'da bir beslenme ve terapi grubu uygulaması olan Sunrise Nutrition'ın klinik direktörüdür. Mindy yeme bozuklukları, vücut imajı endişeleri ve kronik diyet konusunda uzmanlaşmıştır. Bastyr Üniversitesi'nden Beslenme ve Klinik Sağlık Psikolojisi alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Mindy, lisanslı danışman ve beslenme uzmanıdır. Sıcakkanlı terapi tarzı ve şifa konusunda kültürel olarak kapsayıcı bakış açısıyla tanınır. Multicultural Counselors of Washington State ve Association for Size Diversity and Health üyesidir.

Kevin Stone, MD

Kevin Stone, MD

Board Onaylı Ortopedi Cerrahı

Dr. Kevin Stone bir ortopedi cerrahı ve San Francisco Körfez Bölgesi'nde önde gelen ortopedik ameliyat, spor hekimliği ve rehabilitasyon kliniği olan The Stone Clinic'in kurucusudur. Dr. Stone, 30 yılı aşkın tecrübesiyle biyolojik rekonstrüksiyon ve eklem değişimini kullanarak diz, omuz ve ayak bileği onarımında uzmanlaşmıştır. Harvard Üniversitesi Biyoloji bölümünden lisans ve Chapel Hill, Kuzey Carolina Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Tıp Doktoru derecesine sahiptir. Dr. Stone, ihtisasını Harvard Üniversitesi İç Hastalıkları ve Ortopedik Cerrahi bölümünde ve Stanford Üniversitesi Genel Cerrahi bölümünde tamamlamıştır. Daha sonra Hospital for Special Surgery ve Tahoe Orthopaedics'de Ortopedik Araştırma ve Cerrahi alanında fellowship programını tamamlamıştır. Kıkırdak ve menisküs büyümesi, değiştirilmesi ve onarımı konusunda dünya çapında bir uzman olarak ders vermektedir ve sağlık hizmetlerini iyileştirmek için yeni buluşlar üzerinde 40'tan fazla ABD patentine sahiptir. Dr. Stone, Smuin Ballet'un doktorudur ve ABD Kayak Takımı, ABD Pro Kayak Turu, Amerika Birleşik Devletleri Olimpiyat Eğitim Merkezi ve Dünya Pro Kayak Turu’nun doktorluğunu yapmıştır.

Gary Hoffman, MD

Gary Hoffman, MD

Kolorektal Cerrah

Dr. Gary Hoffman, kurul sertifikalı bir kolorektal cerrahtır ve Cedars Sinai Tıp Merkezi'nde Kolon ve Rektum Cerrahisi bölümünde klinik şefidir. Dr. Hoffman, 35 yılı aşkın tecrübesiyle, kolon ve rektum kanserinin tedavisinde laparoskopik ve robotik cerrahinin gelişmesine yardımcı olmuştur. Dr. Hoffman, lisans derecesini Irvine'deki Kaliforniya Üniversitesi'nden, tıp doktoru unvanını (MD) ise Vanderbilt Üniversitesi'nden almıştır. Cerrahi stajını Los Angeles County - USC Tıp Merkezi'nde, cerrahi uzmanlığını ise Louisiana Eyalet Üniversitesi-New Orleans Charity Hastanesi Tıp Merkezi'nde tamamlamıştır. Dr. Hoffman, Cedars Sinai Tıp Merkezi'nde Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı'nın Kolon ve Rektum Cerrahisi bölümünde cerrahi uzmanı olarak çalışmaktadır. Ayrıca Los Angeles'ta Kaliforniya Üniversitesi David Geffen Tıp Fakültesi'nde klinik cerrahi doçentidir. Dr. Hoffman, Amerikan Kolon ve Rektum Cerrahları Derneği (ASCRS), Güney Kaliforniya Kolon ve Rektum Cerrahları Derneği (SCSCRS), Amerikan Cerrahlar Koleji ve Amerikan Tıp Derneği üyesidir.

Devin Fisher, CCC-SLP

Devin Fisher, CCC-SLP

Dil ve Konuşma Patoloğu

Devin Fisher, Nevada'nın Las Vegas şehrinde yaşayan bir dil ve konuşma patoloğudur. Devin; söz yitimi, yutkunma, ses, artikülasyon, fonolojik sosyal pragmatik, motor konuşma ve akıcılık bozukluklarına sahip kişiler için dil ve konuşma terapisi uygulama alanında uzmanlaşmıştır. Devin ayrıca bilişsel iletişim bozukluğu, dil gecikmesi ve Parkinson hastalığı için tedavi uygulamaktadır. Fontbonne Üniversitesi'nin Dil ve Konuşma Patolojisi alanında lisans ve yüksek lisans derecelerine sahiptir. Devin aynı zamanda klinik uzmanları ve danışanlar için dil ve konuşma terapisiyle ilgili kaynaklar ve bilgiler sunduğu konuyla alakalı bir internet sitesi ve blog yönetmektedir.

Joel Warsh, MD

Joel Warsh, MD

Board Onaylı Çocuk Doktoru

Dr. Joel Warsh, board onaylı bir Çocuk Doktoru ve Los Angeles, Kaliforniya'da faaliyet gösteren Integrative Pediatrics and Medicine’in sahibi ve kurucusudur. 10 yılı aşkın bir deneyime sahip olan Dr. Warsh, bütünsel ve tamamlayıcı tıpta uzmanlaşmıştır. Jefferson Pediatri Derneği başkanlığına seçildiği Thomas Jefferson Tıp Fakültesi'nden Kinesiyoloji ve Sağlık Bilimleri alanında lisans derecesine, Epidemiyoloji ve Toplum Sağlığı alanında yüksek lisans derecesine ve Tıp Doktoru unvanına sahiptir. Dr. Warsh daha sonra pediatri ihtisasını Los Angeles Çocuk Hastanesi'nde (CHLA) tamamlamış ve burada George Donnell Derneği araştırma görevlisi olmuştur.

Zheni Stavre, MD

Zheni Stavre, MD

Kurul Sertifikalı Romatolog

Dr. Zheni Stavre; Worcester, Massachusetts'te yaşayan kurul sertifikalı bir romatologdur. On yılı aşkın bir deneyime sahip olan Dr. Stavre; romatoid artrit, spondilartrit/psoriatik artrit, osteoartrit ve gut konusunda uzmanlaşmıştır. Yale Üniversitesi'nden Kimya alanında lisans derecesine ve Massachusetts Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden İç Hastalıkları ve Romatoloji alanında tıp doktorluğu derecesine sahiptir. Dr. Stavre ayrıca Massachusetts Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde doktor öğretim üyesidir.

Tiffany Jumaily, MD

Tiffany Jumaily, MD

Board Onaylı Pediatri Uzmanı

Dr. Tiffany Jumaily, board onaylı bir pediatri uzmanıdır ve Los Angeles, Kaliforniya'da bulunan American Academy of Pediatrics (FAAP) üyesidir. Tıp alanında on yılı aşkın deneyime sahip olan Dr. Jumaily, belirtilerin temel nedenini belirleme ve hastalığın belirtilerini açığa çıkarma konusunda uzmanlaşmıştır. Boston Üniversitesi'nden Biyoloji alanında lisans derecesine ve Boston Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Tıp Doktoru yüksek lisans derecesine sahiptir. Kanıta dayalı alopatik tıbbı tamamlayıcı ve alternatif tedavilerle birleştirmeye olan azmi; U.S. News & World Report, Forbes ve CBS Los Angeles dâhil olmak üzere çeşitli platformlarda yer almasını ve çalışmalarından alıntılar yapılarak örnek gösterilmesini sağlamıştır.

Patricia Ladis PT, CBBA

Patricia Ladis PT, CBBA

Lisanslı Fizik Tedavi Uzmanı

Patricia Ladis (PT, CBBA), lisanslı bir fizik tedavi uzmanı ve New York’taki WiseBody Physical Therapy’nin kurucusudur. Patricia, 22 yılı aşkın tecrübesiyle sinir ve kronik ağrı, yaralanma önleme ve doğum öncesi/sonrası sağlık dâhil olmak üzere ağrıya iş birlikçi ve bütünsel bir yaklaşım sağlama konusunda uzmanlaşmıştır. New York Üniversitesi Fizik Tedavi bölümünden mezun olmuştur. Patricia, sertifikalı davranışsal solunum analistidir (CBBA) ve Kinetic Control'ün Performans Matrisi Değerlendirme Ekranı ve Bütünleştirici Sistemler Modeli sertifikalarına sahiptir. Kendisi uygulayıcılar ve halk için perinatal sağlığı iyileştirmeye yönelik bir eğitim platformu olan First 1000 Days of Wellness'ın kurucu ortağıdır. Patricia, Forbes, Vogue ve Men's Health'de yer almış ve NBC ile CBS'de televizyon programlarına çıkmıştır.

Meera Subash, MD

Meera Subash, MD

Board Onaylı Romatolog

Dr. Meera Subash, board onaylı bir romatolog ve dâhiliye uzmanıdır. Romatizmal ve kronik hastalıkların yönetiminde sağlık hizmeti teknolojisi çözümlerini artırma konusunda uzmanlaşmıştır. Dr. Subash, Stanford Üniversitesi'nden İnsan Biyolojisi alanında lisans derecesine ve Texas Tech Üniversitesi Sağlık Bilimleri Merkezi'nden Tıp Doktoru derecesine sahiptir. İç hastalıkları ihtisasını San Diego'daki California Üniversitesi'nde tamamlamış ve burada VA San Diego Healthcare System'da Kalite ve Hasta Güvenliği bölümünde baş asistan hekim olarak görev yapmıştır. Dr. Subash ayrıca San Francisco'daki California Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Romatoloji alanındaki uzmanlığını da tamamlamıştır. Şu anda San Francisco'daki California Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Klinik Enformatik alanında başka bir uzmanlık programını tamamlamaya çalışmaktadır.

Lewis Chen, DDS, FICOI, FIADFE

Lewis Chen, DDS, FICOI, FIADFE

Lisanslı Dişçi

Dr. Lewis Chen, hem New York hem de New Jersey'de koruyucu bakım şeklinde yüksek kaliteli ağız bakımı sağlama konusunda uzmanlaşmış, lisanslı bir diş hekimidir. New York Üniversitesi'nden Ekonomi diplomasına sahiptir. Chen, doktorasını Columbia Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde tamamlamıştır. Sınıf birincisi olarak en yüksek dereceyle mezun olmuş ve tek ulusal meşhur diş hekimliği onur derneği olan Omicron Kappa Upsilon'a (OKU) aday gösterilmiş ve kabul edilmiştir. Daha sonra Bronx VA Tıp Merkezi'nde kapsamlı bir eğitim programını tamamlamış ve kısa bir süre sonra birden çok şube açma ve yönetmeye karar vermiştir. Dr. Chen, yıllar içinde New York Diş Hekimliği Akademisi Örnek Profesyonel Davranış Ödülü, Genel Diş Hekimliği Akademisi Üstün Pratisyen Hekim Ödülü, Amerikan İmplant Diş Hekimliği Akademisi Ödülü ve Pierre Fauchard Vakfı Ödülü dâhil olmak üzere çok sayıda ödül almıştır.

Kara Hartl, MD, FACS

Kara Hartl, MD, FACS

Board Onaylı Göz Doktoru

Dr. Kara Hartl, board onaylı bir göz doktoru ve Fairbanks, Alaska’daki Mountain View Eye Center’ın kurucusu ve CEO’sudur. Dr. Hartl mavi ışık uzmanıdır ve doğal ve yapay ışığın insan gözü ve vücudu üzerindeki etkilerini çalışmakta uzmanlaşmıştır. Harvard Üniversitesi, Biyoloji bölümünden lisans derecesini, California, San Diego Üniversitesi, Tıp Fakültesi’nden Tıp Doktorluğu (MD) derecesini almıştır. Dr. Hartl dünyaca ünlü Bascom Palmer Göz Enstitüsünde de eğitim görmüştür. Teknolojiyi göz sağlığının geleceğine entegre etme konusunda çok heveslidir ve her gün LED ekran kullananları bunun etkileri ve bir yandan aygıtlarını kullanmaya devam ederken bir yandan da kolay şekilde gözlerini koruma konusunda bilgilendiren bir halk eğitimi inisiyatifi başlatmıştır. Ayrıca, kâr amacı gütmeyen ve dünya çapında körlüğü iyileştirmeye adanmış uluslararası Gift of Sight’ı da kurmuştur.

David Felsted, DO

David Felsted, DO

Kapsamlı Göz Doktoru

Dr. David Felsted, Flagstaff, Arizona'da yaşayan kapsamlı bir göz hekimidir. Katarakt ve refraktif cerrahi, mikro-invaziv glokom cerrahisi, göz lazerleri, kuru göz hastalığı, diyabetik retinopati ve oküler travma konularında uzmanlaşmıştır. Dr. Felsted, Brigham Young Üniversitesi'nden Muhasebe alanında lisans derecesine ve Midwestern Üniversitesi'nden Osteopatik Tıp doktora derecesine sahiptir. Göz doktorluğu ihtisasını The Medical College of Georgia'da tamamlamıştır.

Asmi Sanghvi, DO

Asmi Sanghvi, DO

Board Onaylı Dermatolog

Dr. Asmi Sanghvi, New York'ta yaşayan board onaylı bir dermatologdur. Genel ve kozmetik dermatolojide uzmanlaşmıştır ve başkalarına eğitim verme konusunda tutkuludur. Dr. Sanghvi'nin makaleleri, Journal of the American Academy of Dermatology ve Cutis dâhil olmak üzere birçok hakemli dergide yayımlanmıştır. Northwestern Üniversitesi'nden İnsan İletişim Bilimleri alanında lisans derecesine ve Lake Erie College of Osteopathic Medicine'den osteopatik tıp doktora derecesine sahiptir.

Alina Goldenberg MD, MAS, FAAD

Alina Goldenberg MD, MAS, FAAD

Board Onaylı Dermatolog

Dr. Alina Goldenberg board onaylı bir dermatologdur. Alerjik temas ve atopik dermatit, alerji testi, cilt kanseri taraması ve tedavisi, tıbbi ve kozmetik dermatoloji konularında uzmanlaşmıştır. Dr. Goldenberg çok sayıda hakemli yayında ve ders kitaplarında çeşitli bölümler yayımlamıştır. National Institutes of Health ve American Skin Association gibi kuruluşlardan hibe ve ödüller almıştır. Berkeley'deki California Üniversitesi'nden Halk Sağlığı alanında lisans derecesine, Klinik Araştırma alanında yüksek lisans derecesine ve San Diego'daki California Üniversitesi'nden tıp doktoru unvanına sahiptir.

Joshua U. Klein, MD, FACOG

Joshua U. Klein, MD, FACOG

Board Onaylı Üreme Endokrinoloğu

Dr. Joshua U. Klein, board onaylı üreme endokrinoloğu, Mount Sinai'deki Icahn Tıp Fakültesi'nde klinik yardımcı doçent ve Extend Fertility'nin kurucu ortağıdır. Tüp bebek, yumurta dondurma, kısırlık, doğurganlığın korunması, suni tohumlama ve polikistik over sendromunun (PCOS) tedavisinde uzmanlaşmıştır. Dr. Klein'in makaleleri; Science, Fertility and Sterility ve Obstetrics and Gynecology gibi çok sayıda hakemli akademik dergide yayımlanmıştır. Yeshiva Üniversitesi'nden İngilizce lisans derecesine ve Harvard Tıp Fakültesi'nden Tıp doktora derecesine sahiptir.

Navid Malakouti, MD, FAAD

Navid Malakouti, MD, FAAD

Board Onaylı Cildiye Uzmanı

Dr. Navid Malakouti kozmetik, dermatoloji, dermatolojik cerrahi ve tıbbi dermatoloji alanlarında uzmanlaşmış, board onaylı bir dermatologdur. Her yaştan hastaya akne, gül hastalığı, sedef hastalığı, cilt kanseri, botoks, dolgu, lazer, kimyasal peeling tedavileri gibi hizmetler sunmaktadır. Dr. Malakouti, Amerikan Dermatoloji Kurulu diplomatı, Amerikan Dermatoloji Akademisi, Amerikan Dermatolojik Cerrahi Derneği ve Amerikan Lazer Tıbbı ve Cerrahi Derneği ve Skin of Color Society üyesidir. San Diego, Kaliforniya Üniversitesi'den Biyokimya ve Hücre Biyolojisi alanında lisans derecesine sahip olup Virginia Commonwealth Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olmuştur. Dermatoloji uzmanlığını Washington D.C.'de Howard Üniversitesi, VA Tıp Merkezi, Ulusal Çocuk Hastanesi ve Ulusal Sağlık Enstitüleri'nde tamamlamıştır.

Stuart Rammell, DO

Stuart Rammell, DO

Board Onaylı Girişimsel Ağrı Uzmanı

Dr. Stuart Rammell, board onaylı bir girişimsel ağrı uzmanıdır. Omurga ve çevresel enjeksiyonlar, radyofrekans ablasyonu ve omurilik stimülasyonu yoluyla hastaların ağrılarını azaltmalarına ve vücut fonksiyonlarını iyileştirmelerine yardımcı olma konusunda uzmanlaşmıştır. Dr. Rammell, Brigham Young Üniversitesi'nden Egzersiz Bilimi alanında lisans derecesine ve Midwestern Üniversitesi'nden Osteopatik Tıp Doktoru unvanına sahiptir. Uzmanlığını ve asistanlığını Loma Linda Üniversitesi'nde Girişimsel Ağrı Tıbbı ve Anesteziyoloji alanında tamamlamıştır.

Luxme Hariharan, MD, MPH

Luxme Hariharan, MD, MPH

Board Onaylı Göz Doktoru

Dr. Luxme Hariharan, board onaylı çocuk göz doktorudur. Şu anda Miami, Florida'daki Nicklaus Çocuk Hastanesi'nde çocuk göz doktoru olarak hizmet vermektedir. Çocuk göz hastalıklarında ve çocukluk çağı körlüğünü önleme konusunda uzmanlaşmıştır. Dr. Hariharan, Dünya Sağlık Örgütü, Amerikan Göz Hekimliği Akademisi, Orbis ve Sightlife gibi küresel kurumlarla çalışmıştır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nden Biyoloji alanında ve Latin Amerika, Karayipler ve İberya Çalışmaları alanında lisans derecesine, Johns Hopkins Üniversitesi'nden Uluslararası Sağlık, Çocuk Sağlığı, Epidemiyoloji ve Biyoistatistik alanında Halk Sağlığı yüksek lisans derecesine ve Wisconsin-Madison Üniversitesi'nden Tıp alanında doktora derecesine sahiptir. Amerikan Göz Doktorluğu Akademisi, Amerikan Çocuk Göz Hastalıkları ve Şaşılık Akademisi bünyesinde çeşitli komitelerde üyedir ve görev yapmaktadır ve Combat Blindness International'ın yönetim kurulu üyesidir.

Mohammad Dar, MD

Mohammad Dar, MD

Board Onaylı Dahiliye Uzmanı ve Sağlık Politikası Müdürü

Dr. Mohammad Dar (MoDar), Boston, Massachusetts'te faaliyet gösteren board onaylı bir dahiliye uzmanıdır. Tıp alanında yedi yılı aşkın tecrübesi ile epidemiyoloji, sağlık hizmeti ve sağlık politikası alanlarında uzmandır. Dr. Dar, Beyaz Saray Sağlık Reformu Ofisi'nde uygun bakım yasasının uygulanması üzerinde çalışmak, halk sağlığı girişimleriyle Uganda'nın kırsal kesiminde gönüllü olmak ve lider politika ve pandemi sırasında olay yerinde COVID-19 operasyonları dâhil olmak üzere sağlık hizmetlerinde sayısız deneyime sahiptir. Ayrıca Massachusetts'te bir dizi yenilikçi halk sağlığı ve sigorta reformu girişimi üzerinde çalışmıştır. Dr. Dar, Michigan Üniversitesi'nden Hücre ve Moleküler Biyoloji ve Tarih alanında lisans ve Michigan Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden tıp doktora derecesini almıştır. Uzmanlık eğitimini Harvard Tıp Okulu’nda ve Altın Stetoskop Ödülü'nü aldığı Brigham ve Kadın Hastanesi'nde tamamlamıştır.

Farah Khan, MD

Farah Khan, MD

Board Onaylı Alerji ve Bağışıklık Uzmanı

Dr. Farah Khan, 2020 yılında ihtisasını tamamlamış, board onaylı bir alerji ve bağışıklık uzmanıdır. Astım, gıda alerjisi, cilt rahatsızlıkları ve rinosinüzit konularında uzmanlaşmış olup yetişkin ve çocuk hastaları tedavi etmektedir. Dr. Khan, Ross Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezundur. Pediatri asistanlığı eğitimini INOVA Çocuk Hastanesi'nde ve uzmanlığını Virginia Commonwealth Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Dr. Khan, Amerikan Alerji, Astım ve İmmünoloji Akademisi (American Academy of Allergy, Asthma and Immunology) ve Klinik İmmünoloji Derneği'nin (Clinical Immunology Society) aktif bir üyesidir.

Indy Chabra, MD, PhD

Indy Chabra, MD, PhD

Board Onaylı Cildiye Uzmanı

Dr. Indy Chabra, board onaylı cildiye uzmanı ve board sertifikalı mohs mikrografi cerrahıdır. Tucson, Arizona’da faaliyet gösteren DMC Dermatology & Mohs'un kurucu üyesidir. 15 yılı aşkın tecrübesiyle yetişkin ve çocuk hastalara medikal, cerrahi ve kozmetik dermatoloji bakımı sağlamaktadır. Dr. Chabra, Stanford Üniversitesi'nden Kimya ve Biyoloji Bilimleri ve Ekonomi alanında lisans derecesine sahiptir. Ayrıca Stony Brook Üniversitesi'nden Mikrobiyoloji ve Genetik alanında yüksek lisans ve doktora derecesi almıştır. Dermatoloji ihtisasını Pittsburgh Üniversitesi Tıp Merkezi'nde tamamladı. Dr. Chabra, burada karmaşık tıbbi dermatoloji, saç ve tırnak sorunları, pediatrik dermatoloji, kozmetik dermatoloji ve mohs cilt kanseri cerrahisi alanlarında kapsamlı eğitim almıştır. Dr. Chabra, Amerikan Mohs Cerrahisi Derneği, Amerikan Dermatoloji Akademisi ve Amerikan Dermatolojik Cerrahi Derneği üyesidir. Dr. Chabra ayrıca Tucson Tıp Merkezi'nde yatarak tedavi gören hastalar için dermatoloji danışmanlığı yapmaktadır.

Janice Litza, MD

Janice Litza, MD

Aile Hekimi

Dr. Janice Litza Wisconsin’de yer alan, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Aile Hekimi’dir. Doktorluğunun yanı sıra, Wisconsin-Madison Halk Sağlığı ve Tıp Fakültesi’nden 1998 yılında Doktorluk derecesini aldıktan sonra 13 yıl boyunca, Klinik Profesör olarak eğitim vermiştir.

Zihinsel Sağlık

Kelli Miller, LCSW, MSW

Kelli Miller, LCSW, MSW

Psikoterapist

Kelli Miller, Los Angeles, Kaliforniya’da yaşayan bir psikoterapist, yazar ve televizyon/radyo sunucusudur. Kelli şu anda özel muayenehanesinde çalışmaktadır ve birey ve çiftlerin ilişkileri, depresyon, kaygı, cinsellik, iletişim, ebeveynlik ve benzeri daha birçok konuda uzmanlaşmıştır. Ayrıca öfke kontrolü gruplarının yanı sıra alkol ve uyuşturucu madde bağımlılığıyla mücadele eden gruplara da yardım etmektedir. Bir yazar olarak, "Thriving with ADHD: A Workbook for Kids" adlı kitabıyla Next Generation Indie Kitap Ödülü'nü kazanmıştır ve "Professor Kelli's Guide to Finding a Husband" adlı kitabın da yazarıdır. Kelli, LA Talk Radio’nun sunuculuğunu yapmış, The Examiner için ilişki uzmanı olarak çalışmış ve uluslararası konuşmalar yapmıştır. Yaptığı işler YouTube’da: https://www.youtube.com/user/kellibmiller, Instagram’da @kellimillertherapy, ve İnternet'te : www.kellimillertherapy.com adresinde görülebilir. MSW (Sosyal Hizmetler Uzmanlığı Yüksek Lisans) derecesini Pennsylvania Üniversitesinden ve Sosyoloji/Sağlık alanındaki lisans derecesini Florida Üniversitesi'nden almıştır.

Trudi Griffin, LPC, MS

Trudi Griffin, LPC, MS

Lisanslı Profesyonel Danışman

Trudi Griffin Wisconsin’de Lisanslı Profesyonel Danışman’dır. Yüksek Lisans derecesini 2011 yılında Marquette Üniversitesi’nden Klinik Zihinsel Sağlık Danışmanlığı alanında almıştır.

Klare Heston, LCSW

Klare Heston, LCSW

Klinik Sosyal Çalışma Görevlisi

Klare Heston Ohio’da Klinik Sosyal Hizmet Görevlisi’dir. Sosyal Çalışmalar alanındaki Yüksek Lisana derecesini Virginia Commonwealth Üniversitesi’nden 1983 yılında almıştır.

Paul Chernyak, LPC

Lisanslı Profesyonel Danışman

Paul Chernyak Chicago’da Lisanslı Profesyonel Danışman’dır. 2011 yılında Amerikan Profesyonel Psikoloji Okulu’ndan mezun olmuştur.

Liana Georgoulis, PsyD

Dr. Liana Georgoulis 10 yıldan fazla deneyime sahip Lisanslı bir Klinik Psikolog’dur ve şu anda Los Angeles’da bulunan Coast Psychological Services’de Klinik Direktör’dür. Psikoloji alanındaki Doktorasını 2009 yılında Peperdine Üniversitesi’nden almıştır. Çalışmalarıyla ergenlere, yetişkinlere ve çiftlere bilişsel davranış terapisi ve diğer kanıta dayalı terapiler sağlar.

Tara Vossenkemper, PhD, LPC

Tara Vossenkemper, PhD, LPC

Lisanslı Profesyonel Danışman

Dr. Tara Vossenkemper, lisanslı bir profesyonel danışman ve Columbia, Missouri'de faaliyet gösteren bir grup danışmanlığı şirketi olan The Counseling Hub, LLC'nin kurucusu ve genel müdürüdür. Kendisi aynı zamanda, terapi kliniği sahiplerine danışmanlık hizmetleri sunan Tara Vossenkemper Consulting, LLC'nin kurucusu ve iş danışmanıdır. Kendisi dokuz yılı aşkın tecrübesiyle, boşanmanın eşiğinde, çatışma yaşayan veya birbirinden kopuk hisseden çiftlerde Gottman Metodu'nu kullanma konusunda uzmanlaşmıştır. Dr. Vossenkemper Saint Louis, Missouri Üniversitesi'nden psikoloji alanında lisans derecesine, Missouri Baptist Üniversitesi'nden Danışmanlık alanında yüksek lisans derecesine ve Saint Louis, Missouri Üniversitesi'nden Danışman Eğitimi ve Denetimi alanında doktora derecesine sahiptir. Ayrıca Gottman Metodu Çift Terapisi yaklaşımında 3. seviye eğitimini tamamlamış ve Evlilik Arifesindeki Çiftleri Hazırlama-Güçlendirme Danışmanlığı yaklaşımı ve çift danışmanlığında PREP Yaklaşımı konusunda resmî olarak eğitim almıştır.

Chloe Carmichael, PhD

Chloe Carmichael, PhD

Lisanslı Klinik Psikolog

Chloe Carmichael, doktora derecesine sahip, lisanslı bir klinik psikologdur. New York City’de ilişki sorunları, stress yönetimi ve kariyer koçluğu konularına odaklanan başarılı bir özel muayenehane yürütmektedir. Doktora derecesini Long Island Üniversitesi’nden Klinik Psikoloji alanında almıştır ve Amazon’da en çok satan Dr. Chloe’s 10 Commandments of Dating’in yazarıdır.

Julia Lyubchenko, MS, MA

Julia Lyubchenko, MS, MA

Yetişkin Danışmanı ve Sertifikalı Hipnoterapi Uzmanı

Julia Lyubchenko, Los Angeles, Kaliforniya’da yaşayan bir yetişkin danışmanı ve hipnoterapi uzmanıdır. Therapy Under Hypnosis adlı bir muayenehane işleten Julia’nın 8 yılı aşkın danışmanlık ve terapi deneyimi vardır ve duygusal ve davranışsal sorunları çözmekte uzmanlaşmıştır. Bosurgi Method School’dan Klinik Hipnoz sertifikası vardır ve Psikodinamik Psikoterapi ve Hipnoterapi alanlarında sertifikalıdır. Alliant International Üniversitesi'nde, Danışmanlık Psikolojisi ve Evlilik ve Aile Terapisi alanında yüksek lisans yapmıştır; Moskova Devlet Üniversitesinden de Gelişim ve Çocuk Psikolojisi üzerine yüksek lisans derecesi vardır.

Rebecca Tenzer, MAT, MA, LCSW, CCTP, CGCS, CCATP, CCFP

Rebecca Tenzer, MAT, MA, LCSW, CCTP, CGCS, CCATP, CCFP

Klinik Terapist ve Misafir Profesör

Rebecca Tenzer, Chicago, Illinois'de özel bir danışmanlık uygulaması olan Astute Counseling Services'in sahibi ve baş klinik tedavi uzmanıdır. Rebecca, ruh sağlığı alanında 18 yılı aşkın klinik ve eğitim deneyimi ile bilişsel davranışçı terapi, psikodinamik terapi, kanıta dayalı uygulamaları bağdaştırarak depresyon, kaygı, panik, travma, keder, kişilerarası ilişkilerin tedavisinde uzmanlaşmıştır. Rebecca DePauw Üniversitesi'nden Sosyoloji ve Antropoloji alanında lisans, Dominik Üniversitesi'nden Öğretim Yüksek Lisans ve Chicago Üniversitesi'nden Sosyal Hizmetler Yüksek Lisans derecesine sahiptir. Rebecca, AmeriCorps'un bir üyesi olarak hizmet vermiştir ve aynı zamanda üniversite düzeyinde bir psikoloji hocasıdır. Rebecca bilişsel davranış terapisti (CBT), sertifikalı klinik travma uzmanı (CCTP), sertifikalı yas danışmanlığı uzmanı (CGCS), klinik anksiyete tedavi uzmanı (CCATP) ve sertifikalı merhamet yorgunluğu uzmanı (CCFP) eğitimleri almıştır. Rebecca, Amerika Bilişsel Davranışçı Terapi Derneği ve Ulusal Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği üyesidir.

Tasha Rube, LMSW

Tasha Rube, LMSW

Lisanslı Uzman Sosyal Çalışma Görevlisi

Tasha Rube Missouri’de Lisanslı Uzman Sosyal Çalışma Görevlisi’dir. Sosyal Çalışma alanındaki Yüksek Lisansı’nı 2014 yılında Missouri Üniversitesi’nden almıştır.

Adam Dorsay, PsyD

Adam Dorsay, PsyD

Lisanslı Psikolog ve TEDx Konuşmacısı

Dr. Adam Dorsay, San Jose, Kaliforniya’da özel muayenehanesinde çalışan lisanslı bir psikologdur. Yüksek başarılı yetişkinlere, ilişki sorunları, stress azaltımı, anksiyete ve hayatlarında daha fazla mutluluk edinmek konularında yardımcı olmada uzmandır. 2016 yılında erkekler ve duygular hakkında çok izlenen bir TEDx konuşması yapmıştır. Facebook Genel Merkezi’nde uluslararası bir program olan Project Reciprocity’nin ortak yaratıcısıdır ve şu anda Digital Ocean’a, Güvenlik Ekibi’ne yardım ederek danışmanlık yapmaktadır. Klinik Psikoloji alanındaki doktorasını 2008 yılında almıştır.

Lauren Urban, LCSW

Lauren Urban, LCSW

Psikoterapist

Lauren Urban Brooklyn, New York’da yer alan, çocuklarla, ailelerle, çiftlerle ve bireylerle çalışmada 13 yıldan fazla terapi deneyimine sahip bir psikoterapisttir. Yüksek Lisans derecesini 2006 yılında Hunter College’den Sosyal Çalışmalar alanında almıştır ve müşterileriyle, koşullarını ve hayatlarını değiştirmekte onları güçlendirmek üzere çalışmaktadır.

Lena Dicken, Psy.D

Lena Dicken, Psy.D

Klinik Psikolog

Dr. Lena Dicken Santa Monica, Kaliforniya’da faaliyet gösteren bir klinik psikologtur. Sekiz yılı aşkın deneyime sahip olan Dr. Dicken anksiyete, depresyon, yaşam geçişleri ve ilişki güçlükleri terapilerinde uzmanlaşmıştır. Psikodinamik, bilişsel davranışsal ve farkındalık temelli terapileri birleştiren bütünleştirici bir yaklaşım kullanır. Dr. Dicken, Manoa'daki Hawaii Üniversitesi'nden Bütünleştirici Tıp alanında lisans derecesine sahip olup yüksek lisansını Los Angeles Argosy Üniversitesi'nde Danışmanlık Psikolojisi alanında, psikoloji doktorasını Westwood'daki Chicago Profesyonel Psikoloji Okulu'nda Klinik Psikoloji alanında tamamlamıştır. Dr. Dicken'ın çalışmaları GOOP, The Chalkboard Magazine ve diğer birçok makale ve podcast'te yer almıştır. Kendisi hâlen Kaliforniya eyaletinde lisanslı bir psikologtur.

Samantha Fox, MS, LMFT

Samantha Fox, MS, LMFT

Evlilik ve Aile Terapisti

Samantha Fox, New York'taki özel muayenehanesinde hizmet veren bir evlilik ve aile terapistidir. Samantha, 10 yılı aşkın deneyimiyle ilişki, cinsellik, kimlik ve aile çatışmalarında uzmanlaşmıştır. Ayrıca bireyler, çiftler ve ailelere hayatlarındaki değişimler konusunda tavsiyelerde bulunmaktadır. Hem yüksek lisans derecesine hem de Evlilik ve Aile Terapisi lisansına sahiptir. Samantha, İç Aile Sistemleri (IFS), Hızlandırılmış Deneyimsel Dinamik Psikoterapi (AEDP), Duygu Odaklı Çift Terapisi (EFT) ve Öyküsel Terapisi alanlarında eğitim almıştır.

Alysha Jeney, MA, LMFT

Alysha Jeney, MA, LMFT

Lisanslı İlişki Terapisti

Lisanslı ilişki terapisti olan Alysha Jeney, Modern Love Counseling'in sahibi ve Modern Love Box'ın kurucu ortağıdır. İlişki terapisi, yakınlık kurma ve varoluşsal keşif konularında uzmanlaşmıştır. Alysha, Denver Metropolitan Eyalet Üniversitesi'nden Psikoloji alanında lisans derecesine ve Regis Üniversitesi'nden Evlilik ve Aile Terapisi/Danışmanlığı alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Yazıları daha önce The Washington Post ve The Huffington Post gibi yayınlarda yer almıştır.

Masha Kouzmenko

Masha Kouzmenko

Meditasyon Koçu

Masha Kouzmenko, Meditasyon Koçu ve San Francisco Bay Bölgesi’nde işletmelere farkındalık meditasyonu ve yoga eğitimi gibi bütüncül sağlık eğitim hizmetleri sunan bir şirket olan Silicon Valley Wellness’ın ortak kurucusudur. Beş yıldan fazla meditasyon ve yoga eğitmenliği deneyimine sahiptir ve rehberli meditasyon alanında uzmandır. Berkeley’deki Kaliforniya Üniversitesi’nden Ekonomi alanında Lisans derecesine sahiptir.

Jay Reid, LPCC

Jay Reid, LPCC

Lisanslı Profesyonel Klinik Danışman

Jay Reid San Francisco, Kaliforniya'da özel muayenehanede görev yapan lisanslı bir profesyonel klinik danışmandır. Narsist bir ebeveyn veya partnerden kurtulan danışanlara yardım etme konusunda uzmanlaşmıştır. Tedavi, danışanların narsist istismarın bir sonucu olarak kendini küçük görme inançlarını belirlemelerine ve bu inançlara karşı koymalarına yardımcı olmaya odaklanır. Jay, Pennsylvania Üniversitesi'nden Psikoloji alanında lisans derecesine ve Penn State Üniversitesi'nden Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.

Donna Novak, Psy.D

Donna Novak, Psy.D

Lisanslı Klinik Psikolog

Dr. Donna Novak, Kaliforniya'nın Simi Valley şehrinde yaşayan lisanslı bir klinik psikologdur. Dr. Novak, on yılı aşkın tecrübesiyle, anksiyete ile ilişki ve cinsellik sorunlarının tedavisinde uzmandır. Los Angeles'taki Kaliforniya Üniversitesi'nin Psikoloji bölümünde lisans derecesine, yine Los Angeles'taki Alliant Uluslararası Üniversitesi'nin Klinik Psikoloji bölümünde de doktora derecesine sahiptir. Dr. Novak tedavilerinde; öz farkındalığı, kişisel motivasyonu ve öz güveni artırarak kişisel gelişime odaklanan bir farklılaşma modeli kullanmaktadır.

Peggy Rios, PhD

Peggy Rios, PhD

Danışman Psikolog (Florida)

Dr. Peggy Rios Florida’da faaliyet gösteren bir danışman psikologdur. Dr. Rios, 24 yılı aşkın tecrübesiyle anksiyete ve depresyon gibi psikolojik belirtilerle mücadele eden insanlarla çalışmaktadır. Tıbbi psikolojide uzmanlaşmış olup güçlendirme teorisi ve travma tedavisi ile davranışsal sağlık programlarını bir araya getirir. Dr. Rios, yaşamı değiştiren tıbbi durumları olan kişilere destek ve terapi sağlamak için bütünleşik, kanıta dayalı modeller kullanmaktadır. Maryland Üniversitesi'nden Danışmanlık Psikolojisi alanında yüksek lisans ve doktora derecesine sahiptir. Dr. Rios, Florida eyaletinde lisanslı bir psikologdur.

Tracy Carver, PhD

Tracy Carver, PhD

Lisanslı Psikolog

Dr. Tracy Carver; Austin, Teksas'da yaşayan ödüllü ve lisanslı bir psikologdur. Dr. Carver; öz saygı, kaygı, depresyon ve psikedelik entegrasyon ile ilgili konularda danışmanlık vermek üzere uzmanlaşmıştır. Virginia Commonwealth Üniversitesi'nden Psikoloji alanında lisans derecesine, Eğitim Psikolojisi alanında yüksek lisans derecesine ve Austin'deki Texas Üniversitesi'nden Danışmanlık Psikolojisi alanında doktora derecesine sahiptir. Dr. Carver ayrıca Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Klinik Psikoloji alanında staj yaptı. Austin Fit Magazine tarafından dört yıl üst üste Austin'deki En İyi Ruh Sağlığı Uzmanları'ndan biri seçildi. Dr. Carver; Austin Monthly, Austin Woman Magazine, Life in Travis Heights ve KVUE'de (ABC News'in Austin iştiraki) yer aldı.

Jeremy Bartz, PhD

Jeremy Bartz, PhD

Klinik Psikolog

Dr. Jeremy Bartz, Los Angeles, Kaliforniya'daki özel muayenehanesinde hizmet veren bir klinik psikologtur. Dr. Bartz depresyon, anksiyete, OKB, ruh-beden sendromları, kronik ağrı, uykusuzluk, ilişki güçlükleri, bağlanma travmasının tedavisinde ve narsisistik travmanın etkilerini çözmede uzmanlaşmıştır. Brigham Young Üniversitesi'nden Danışmanlık Psikolojisi alanında doktora derecesi almış ve Stanford'un önde gelen ağrı yönetimi kliniğinde Ağrı Psikolojisi alanında fellowship programını tamamlamıştır.

Supatra Tovar, PsyD, RD

Supatra Tovar, PsyD, RD

Lisanslı Klinik Psikolog (PSY #31949), Kayıtlı Diyetisyen ve Fitness Uzmanı

Dr. Supatra Tovar, lisanslı klinik psikolog (PSY #31949), kayıtlı diyetisyen, fitness uzmanı ve Dr. Supatra Tovar and Associates'in sahibidir. Dr. Tovar sağlık eğitimi, klinik diyetetik ve psikoloji alanlarında çalışmıştır. 25 yılı aşkın bütüncül sağlık deneyimi ile bütüncül sağlık psikoterapisi uygulamaktadır. Kendisi psikoloji, diyet ve fitness bilgilerini birleştirerek depresyon, kilo alma, yeme bozuklukları, yaşam geçişleri ve ilişki sorunları yaşayan kişilere yardımcı olmaktadır. Dr. Tovar, Colorado Boulder Üniversitesi'nden Çevre Biyolojisi alanında lisans derecesine, Los Angeles California Eyalet Üniversitesi'nden Beslenme Bilimi alanında yüksek lisans derecesine ve Los Angeles Alliant International Üniversitesi'nden Klinik Sağlık Psikolojisi alanında doktora derecesine sahiptir.

Asa Don Brown, PhD, DNCCM, FAAETS

Dr. Asa Don Brown, 25 yılı aşkın deneyime sahip bir klinik psikologdur. Aileler, çocuklar ve çiftlerle çalışma, çeşitli psikolojik bozuklukları, travma ve istismar vakalarının tedavisi konusunda uzmanlaşmıştır. Ayrıca, müzakere ve profil oluşturma konularında uzmanlaşmıştır. Dr. Brown aynı zamanda bir konuşmacı ve yayınlanmış üç kitabın yazarıdır ve çok sayıda dergi, gazete ve popüler yayın için yazarlık yapmıştır. Great Falls Üniversitesi'nin Teoloji ve Din bölümünden mezun olmuş ve Pazarlama alanında yandal yapmış olup Evlilik ve Aile Danışmanlığı alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Dr. Brown ayrıca, Capella Üniversitesi'nden Klinik Psikoloji doktorasına sahiptir. Amerikan Travmatik Stres Uzmanları Akademisi Üyesi ve Ulusal Kriz Yönetimi Merkezi diplomatıdır. Dr. Brown, psikoloji kurullarında ve bilimsel kurullarda hizmet vermeye devam etmektedir.

Natalia S. David, PsyD

Dr. Natalia David, Teksas Southwestern Medical Center’da Psikoloji alanında Yardımcı Doçent’tir. Psikoloji alanındaki doktorasını 2017 yılında Alliant International Üniversitesi’nden almıştır.

William Gardner, PsyD

William Gardner, PsyD

Klinik Psikolog

Dr. William Gardner, San Francisco’nun finans bölgesinde Stanford eğitimli bir Klinik Psikolog’dur. Bilişsel davranış tekniklerini kullanarak, belirtileri azaltmak ve toplam işleyişi iyileştirmek üzere yetişkinlere, kişiye özel psikoterapi sağlamaktadır. 10 yıldan fazla klinik deneyime sahiptir.

Jin S. Kim, MA

Jin S. Kim, MA

Lisanslı Evlilik ve Aile Terapisti

Jin Kim Los Angeles, Kaliforniya dışında yerleşik, Lisanslı bir Evlilik ve Aile Terapistidir. Jin, LGBTQ bireyler, beyaz olmayan kişiler, birden fazla kimliğin ve kesişen kimliklerin uzlaşmasıyla ilgili zorluklar yaşayabilecek kişilerle çalışma konusunda uzmandır. Jin, Yüksek Lisans derecesini Los Angeles Antioch Üniversitesi’nden, Klinik Psikoloji alanında, LGBT ile Barışık Psikoloji konusunda uzmanlaşarak almıştır.

Kamal Ravikant

Kamal Ravikant

Love Yourself Like Your Life Depends On It'in Yazarı

Kamal Ravikant, Love Yourself Like Your Life Depends On It (Hayatın Buna Bağlıymış Gibi Kendini Sev) adlı en çok satanlar arasında yer alan kitabın yazarıdır. Himalayalar’da keşişlerle meditasyon yapmış, ABD ordusuna piyade askeri olarak hizmette bulunmuş, birçok şirketin ve Silikon Vadisi’ndeki Venture Capital’in ortak kurucusu olmuştur. Fakat şu ana kadar yaptığı en dönüştürücü şey, kendini sevmeyi öğrenmek olmuştur.

Tiffany Douglass, MA

Tiffany Douglass, MA

Wellness Retreat Recovery Center Kurucusu

Tiffany Douglass, San Jose, Kaliforniya’da bulunan, JCAHO’dan (Sağlık Kuruluşları Akreditasyonu Birleşik Komisyonu) akreditasyona sahip bir uyuşturucu ve alkol tedavi programı olan Wellness Retreat Recovery Center’ın kurucusudur. Madde bağımlılığı tedavisi konusunda on yıldan fazla deneyime sahiptir ve madde bağımlılığının hastane dışı bir merkezde tedavisi konusundaki gayretleri nedeniyle 2019 yılında Global İyi Niyet Elçisi olarak atanmıştır. Tiffany 2004 yılında Emory Üniversitesi’nden Psikoloji alanında Lisans ve 2006 yılında Claremont Enstitüsü’nden Kurumsal Davranış ve Program Değerlendirmesi konusunda çalıştığı Psikoloji alanında Yüksek Lisans derecesi almıştır.

Stephanie Riseley, MFA

Stephanie Riseley, MFA

Sertifikalı Hipnoterapist

Stephanie Riseley Los Angeles, Kaliforniya'da yaşayan hipnoterapist, yaşam koçu ve spiritüel koçtur. Stephanie, insanların kendi güçlerini ve ruhlarının amacını keşfetmelerine yardımcı olmak için sinir bilimini maneviyatla birleştirmektedir. Psikiyatrist Dr. Brian Weiss ve Brian Weiss Enstitüsü tarafından Geçmiş Yaşam Regresyon Terapisi alanında sertifika almıştır. Ayrıca insanların iyileşmesine yardımcı olmak için Bilişsel Davranış Değişimi'ni ve Farkındalık Terapisi'ni kullanmaktadır. 30 yılı aşkın tecrübesiyle Stephanie, UCLA Nöropsikiyatri Enstitüsü'nde psikiyatrik bozuklukların el kitabı olan DSM III (R) için araştırmalar yapmıştır. Berkeley'deki California Üniversitesi'nden lisans derecesi ve Los Angeles'daki California Üniversitesi'nden yüksek lisans derecesi almıştır.

Michelle Joy, MA, MFT

Michelle Joy, MA, MFT

Lisanslı Evlilik ve Aile Terapisti

Michelle Joy, lisanslı evlilik ve aile terapistidir. San Francisco Körfez Bölgesi'ndeki Couples Institute Counseling Services'in yönetim kurulunda görev yapmaktadır. Yaklaşık 20 yıllık terapi eğitimi ve deneyimi ile Michelle; çiftler için yoğunlaştırılmış terapiler, iletişim atölyeleri ve evliliğe hazırlık 101 atölyeleri sunmaktadır. Michelle ayrıca sertifikalı bir Enneagram öğretmenidir, 25. Uluslararası Enneagram Konferansı'nda sunum yapmıştır ve Gelişimsel Çift Terapisi Modeli - İleri Düzey mezunudur. Santa Clara Üniversitesi'nden Danışmanlık Psikolojisi alanında yüksek lisans derecesi aldı.

Allison Broennimann, PhD

Allison Broennimann, PhD

Klinik Psikolog

Dr. Allison Broennimann, San Francisco Körfez Bölgesi'nde psikoterapi ve nöropsikoloji hizmetleri veren özel bir muayenehaneye sahip lisanslı bir klinik psikologdur. Dr. Broennimann on yılı aşkın tecrübesiyle; kaygı, depresyon, ilişki sorunları, yas, uyum sorunları, travmatik stres ve yaşam evresi geçişleri için çözüm odaklı tedaviler sunmak amacıyla yapılan derinlemesine psikoterapi alanında uzmandır. Ayrıca nöropsikoloji uygulamasının bir parçası olarak, travmatik beyin hasarı sonrası iyileşme döneminde olanlar için derin psikoterapiyi bilişsel rehabilitasyonla birlikte uygulamaktadır. Dr. Broennimann, Santa Cruz'daki Kaliforniya Üniversitesi'nin Psikoloji bölümünde lisans derecesine, Palo Alto Üniversitesi'nin Klinik Psikoloji bölümünde de yüksek lisans ve doktora derecelerine sahiptir. Lisansını Kaliforniya Psikoloji Kurulu'nun onayıyla almıştır ve Amerikan Psikoloji Derneği'nin üyesidir.

Catherine Boswell, PhD

Catherine Boswell, PhD

Lisanslı Psikolog

Dr. Catherine Boswell, lisanslı bir psikolog ve Houston, Teksas'da faaliyet gösteren özel bir terapi uygulaması olan Psynergy Psychological Associates'in kurucu ortağıdır. 15 yılı aşkın tecrübesi ile Dr. Boswell, travma, ilişkiler, keder ve kronik ağrı ile mücadele eden bireyleri, grupları, çiftleri ve aileleri tedavi etme konusunda uzmanlaşmıştır. Houston Üniversitesi'nden Danışmanlık Psikolojisi alanında doktora derecesine sahiptir. Dr. Bowell, Houston Üniversitesi'nde yüksek lisans düzeyindeki öğrencilere dersler vermektedir. Aynı zamanda yazarlık, konuşmacılık ve koçluk yapmaktadır.

Marissa Floro, PhD

Marissa Floro, PhD

Danışmanlık Psikoloğu

Dr. Marissa Floro bir psikologdur ve Stanford Üniversitesi Weiland Health Initiative'de öğretim üyesidir. Aynı zamanda San Francisco Üniversitesi'nde misafir öğretim üyesidir. Dr. Floro, Chicago'daki Loyola Üniversitesi'nden ırk, sempati ve cinsiyet kesişimlerine odaklandığı Danışmanlık Psikolojisi alanında doktora derecesini almıştır. Dr. Floro'nun devam eden klinik, eğitim ve savunuculuk çalışmaları cinsel ve toplumsal cinsiyet çeşitliliği, ırksal kimlik ve aidiyet ile baskıcı sistemlerden ve yapılardan kurtuluşa odaklanmaktadır.

Tala Johartchi, PsyD

Tala Johartchi, PsyD

Klinik Psikolog

Dr. Tala Johartchi Los Angeles, Kaliforniya metro bölgesinde yaşayan bir klinik psikologdur. Kanıta dayalı uygulamalar ve terapötik/davranışsal çerçeveler konusunda sahip olduğu uzmanlığı ve ileri eğitimi ile Dr. Johartchi; madde bozuklukları, aşk bağımlılığı ve ilişki bağımlılığı, travma sonrası stres bozukluğunun yanı sıra depresyon, anksiyete ve ilişki/bağlanma güçlükleri gibi yaygın olarak diğer sorunlarla birlikte tekrarlayan bozuklukları yaşayan bireyler, çiftler ve ailelerle çalışma konusunda uzmanlaşmıştır. San Francisco, Argosy Üniversitesi'ndeki American School of Professional Psychology'den Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans ve doktora derecesine sahiptir.

Julia Yacoob, PhD

Julia Yacoob, PhD

Klinik Psikolog

Dr. Julia Yacoob, New York'ta çalışan lisanslı bir klinik psikologdur. Çeşitli belirtiler ve stres etkenleri ile başa çıkan yetişkinler için Bilişsel Davranışçı Terapi (CBT) konusunda uzmanlaşmıştır. Dr. Yacoob, yüksek lisans ve doktora derecelerini Rutgers Üniversitesi'nden Klinik Psikoloji alanında almıştır. Weill Cornell Medical College, New York Presbyterian Hastanesi, Memorial Sloan-Kettering Kanser Merkezi, Davranış Terapisi Enstitüsü ve Bellevue Hastanesi Kanser Merkezi'nde uzmanlık eğitimi almıştır. Dr. Yacoob; Amerikan Psikoloji Derneği, Kadın Ruh Sağlığı Konsorsiyumu, NYC Bilişsel Davranışçı Terapi Derneği ve Bilişsel ve Davranışçı Terapiler Derneği üyesidir.

Kateri Berasi, PsyD

Kateri Berasi, PsyD

Lisanslı Klinik Psikolog

Dr. Kateri Berasi, Brooklyn, New York'ta faaliyet gösteren lisanslı bir klinik psikologdur. Akıl sağlığı alanında on yıldan fazla deneyime sahip olan Dr. Berasi, bireysel terapi, çift danışmanlığı, grup terapisi ve kostüm terapisi yoluyla LGBTQIA+ topluluğundan ve yaratıcı endüstrilerden yetişkinlerle çalışma konusunda uzmanlaşmıştır. George Washington Üniversitesi'nden Psikoloji, Sanat Tarihi ve Fransız Dili ve Edebiyatı alanında lisans derecesine ve Columbia Üniversitesi'nden Ruh Sağlığı Danışmanlığı alanında yüksek lisans derecelerine sahiptir. Dr. Berasi ayrıca Long Island Üniversitesi'nden Klinik Psikoloji alanında Psikoloji Doktoru unvanına sahiptir.

Laura Richer

Laura Richer

Lisanslı Ruh Sağlığı Danışmanı

Laura Richer Lisanslı bir ruh sağlığı danışmanıdır ve Seattle, Washington'da çok disiplinli bir ruh sağlığı danışmanlığı kliniği olan Anchor Light Therapy Collective'in kurucusudur. Ruh sağlığı sektöründe on yılı aşkın tecrübesiyle, çift ve bireylerle çalışma ve bireylerin kaderlerine yön vermeleri için güçlenmelerine destek olma konusunda uzmanlaşmıştır. Laura, Western Washington Üniversitesi'nden İngilizce lisans derecesine ve Klinik Ruh Sağlığı Danışmanlığı alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Aynı zamanda Bastyr Üniversitesi'nden Hipnoterapi Uygulayıcı eğitimi, Gottman Enstitüsü'nden Çift Danışmanlığı sertifikası ve Seattle Yaşam Koçu Eğitimi'nden Uzman Yaşam Koçu sertifikası almıştır. Laura, ruh sağlığı ve pozitif psikoloji dünyasındaki her şeyin araştırıldığı Holding Ground podcastinin sunuculuğunu yapmaktadır.

Ashley Smith, PhD

Ashley Smith, PhD

Lisanslı Klinik Psikolog

Ashley Smith, lisanslı klinik psikolog ve Peak Mind: The Center for Psychological Strength'in kurucu ortağıdır. On yılı aşkın tecrübesiyle, Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) kullanarak anksiyete ve obsesif-kompulsif spektrum bozukluklarının tedavisinde uzmanlaşmıştır. Dr. Smith, The Washington Post ve Thrive Global gibi çeşitli medya yayınlarında yer almıştır. Ayrıca Journal of Anxiety Disorders ve The Behavior Therapist dâhil olmak üzere çok sayıda hakemli dergide yazıları yayımlanmıştır. Dr. Smith, Central Arkansas Üniversitesi'nden Psikoloji alanında lisans derecesine ve Lincoln, Nebraska Üniversitesi'nden Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans ve doktora derecelerine sahiptir.

Jacob Christenson, PhD, LMFT

Jacob Christenson, PhD, LMFT

Lisanslı Evlilik ve Aile Terapisti

Dr. Jacob Christenson, lisanslı evlilik ve aile terapisti ve Covenant Family Solutions'ın CEO'sudur. 20 yılı aşkın tecrübesiyle madde bağımlılığı sorunları, ebeveynlik, tıbbi aile terapisi, çift danışmanlığı, aile terapisi ve tedaviye dirençli ergenler için danışmanlık konularında uzmanlaşmıştır. Ayrıca Dr. Christenson’ın yazıları, Contemporary Family Therapy: An International Journal ve Journal of Marital and Family Therapy dâhil olmak üzere birçok hakemli dergide yayımlanmıştır. Amerikan Evlilik ve Aile Terapisi Derneği'nin (AAMFT) onaylı danışmanı ve Iowa Evlilik ve Aile Terapisi Derneği'nin (IAMFT) klinik üyesidir. Dr. Christenson, California Polytechnic Devlet Üniversitesi'nden Psikoloji alanında lisans derecesine, Brigham Young Üniversitesi'nden Evlilik ve Aile Terapisi alanında yüksek lisans ve doktora derecesine ve The University of the People'dan işletme yüksek lisansı derecesine sahiptir.

Evan Parks, PsyD

Evan Parks, PsyD

Lisanslı Klinik Psikolog

Dr. Evan Parks, lisanslı bir klinik psikolog ve Michigan Eyalet Üniversitesi Beşeri Tıp Fakültesi’nde misafir yardımcı doçenttir. 25 yılı aşkın tecrübesiyle, Mary Free Bed Rehabilitation Hospital'da Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT) Yaklaşımı yoluyla insanların kronik ağrıyı yönetmelerine yardımcı olma konusunda uzmanlaşmıştır. Kendisi ayrıca stres yönetiminden zihinsel esnekliğe kadar çeşitli konular üzerinde çalışma deneyimine sahiptir. Dr. Parks aynı zamanda Chronic Pain Rehabilitation: Active Pain Management That Helps You Get Back to the Life You Love adlı kitabın da yazarıdır. Dr.Parks, Cedarville Üniversitesi'nden İlahiyat alanında lisans derecesine, Western Michigan Üniversitesi'nden Danışmanlık Psikolojisi alanında yüksek lisans derecesine ve The Forest Institute of Professional Psychology'den Klinik Psikoloji alanında doktora derecesine sahiptir.

Sabrina Grover, LMSW

Sabrina Grover, LMSW

Lisanslı Sosyal Hizmet Uzman

Sabrina Grover, New York Üniversitesi'nde İleri Klinik Uygulama alanından mezun olmuş lisanslı bir sosyal hizmet uzmanıdır (LMSW). Sabrina çocuklara, ergenlere, yetişkinlere ve ailelere kanıta dayalı tedavi sağlama deneyimi kazandığı, madde bağımlılığı tedavi merkezlerinde ve okullarda çalışmıştır. Sabrina diyalektik, anlatısal ve bilişsel davranış terapilerinde uzmanlaşmıştır. Yas, karmaşık travma, kişilerarası sıkıntılar, aile içi çatışmalar, kaygı ve depresyon ile mücadele eden danışanların tedavisinde özel uzmanlığa sahiptir. Kendini geliştirmeyi amaç edinen herkes için sıcak, yargılayıcı olmayan bir atmosfer sunan destekleyici bir ortam sağlamaya kendisini adamıştır.

Vernita Marsh, PhD

Vernita Marsh, PhD

Lisanslı Klinik Psikolog, Danışman ve Konuşmacı

Dr. Vernita Marsh, lisanslı bir klinik psikolog ve Dr. Vernita Marsh & Associates ve The Marsh Clinics®'in CEO'su ve kurucusudur. 30 yılı aşkın klinik psikoloji deneyimi ile ilişki terapisi, yas danışmanlığı, aile terapisi ve eş istismarı danışmanlığı alanlarında uzmanlaşmıştır. Dr. Marsh terapistler, koçlar ve zihin sağlığı stajyer öğrencileri için danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Dr. Marsh, Michigan Eyalet Üniversitesi'nden Klinik Psikoloji alanında doktora derecesine sahiptir ve Harvard Tıp Okulu'nda hem doktora sonrası eğitimini hem de uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. Ayrıca Telesağlık alanında uzmanlığa sahiptir ve Evergreen'den Klinik Telesağlık Sağlayıcısı sertifikası almıştır.

Lia Huynh, LMFT

Lia Huynh, LMFT

Lisanslı Evlilik ve Aile Terapisti

Lia Huynh, 20 yılı aşkın deneyime sahip lisanslı bir evlilik ve aile terapistidir. Bireyler, çiftler, Hristiyanlar ve Asya Amerikalılar için danışmanlık hizmetleri sağlama konusunda uzmanlaşmıştır. Lia, Los Angeles, Kaliforniya Üniversitesi’nden Psikoloji lisans derecesine ve San Francisco Devlet Üniversitesi’nden Evlilik ve Aile Terapisi ve Öğrenci Rehberlik Hizmetleri alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.

Karissa Brennan, LMHC, MA

Karissa Brennan, LMHC, MA

Zihin Sağlığı Danışmanı

Karissa Brennan New York’ta lisanslı bir Zihin Sağlığı Danışmanı’dır. Yüksek Lisans derecesini 2011 yılında New York Şehir Üniversitesi Şehir Fakültesi’nden almıştır

Salina Shelton, LPC, MA

Salina Shelton, LPC, MA

Lisanslı Profesyonel Danışman

Salina Shelton Teksas’da Sanat Terapisi alanında uzman, Lisanslı Profesyonel Danışman’dır. Danışmanlık Yüksek Lisans derecesini 2013 yılında San Antonio’daki Teksas Üniversitesi’nden almıştır.

Kryss Shane, LMSW

Kryss Shane, LMSW

Lisanslı Uzman Sosyal Çalışma Görevlisi

Kryss Shane çift lisanslı bir Sosyal Çalışma Görevlisi, konuşmacı, LGBT uzmanı ve New York’ta kapsayıcılık danışmanıdır. Sosyal Çalışmalar alanındaki Yüksek Lisans derecesini 2010 yılında Barry Üniversitesi’nden almıştır.

Alicia Hyatte, LMSW

Alicia Hyatte, LMSW

Danışman

Alicia Hyatte, Florida Whole Family Living’de Sağlık Koçu ve Danışman’dır. Sosyal Çalışmalar alanındaki Yüksek Lisans derecesini 2002 yılında Florida Uluslararası Üniversitesi’nden almıştır.

Tamara L. Hartl, PhD

Dr. Tamara Hartl Kaliforniya’da lisanslı bir Klinik Psikolog’dur. Doktora sonrası çalışmalarını VA Palo Alto Health Care System ve Stanford’da bir programla 2004 yılında tamamlamıştır.

John A. Lundin, PsyD

John A. Lundin, PsyD

Klinik Psikolog

John Lundin, zihinsel sağlık sorunlarını tedavi etmede 20 yıllık deneyime sahip bir klinik psikologdur. Dr. Lundin her yaştan kişilerde anksiyete ve ruhsal durum sorunlarını tedavi etme konularında uzmandır. Klinik Psikoloji alanındaki doktorasını Wright Enstitüsü’nden almıştır ve Kaliforniya’nın Bay Bölgesi’nde çalışmaktadır.

Dr. Niall Geoghegan, PsyD

Dr. Niall Geoghegan, PsyD

Klinik Psikolog

Dr. Niall Geoghegan, CA’da yer alan Berkeley’de Klinik Psikolog’dur. Bütünlük (Tutarlılık) Terapisi alanında uzmandır ve aksiyete, depresyon, öfke yönetimi ve kilo verme gibi konularda hastalarıyla çalışmaktadır. Klinik Psikoloji alanındaki doktora derecesini Berkeley, CA’daki Wright Institude’den almıştır.

Eric A. Samuels, PsyD

Eric A. Samuels, PsyD

Klinik Psikolog

Eric A. Samuels Kaliforniya’daki San Francisco ve Oakland’da serbest hekimlik yapan Lisanslı bir Klinik Psikolog’dur. Klinik Psikoloji alanındaki Psikoloji Doktorluğu derecesini 2016 yılında Wright Institute’dan almıştır. Amerikan Psikoloji Birliği ile Cinsiyet ve Cinsel Çeşitlilik için Psikoterapistler Birliği Gaylesta’nın da üyesidir. Eric erkeklerle, genç yetişkinlerle, çeşitli cinsel eğilim ve cinsiyet kimliklerindeki kişilerle çalışma alanında uzmanlaşmıştır.

Elizabeth Weiss, PsyD

Elizabeth Weiss, PsyD

Klinik Psikolog

Dr. Elizabeth Weiss Kaliforniya Palo Alto’da lisanslı bir klinik psikologdur. Psikoloji doktorluğu derecesini 2009 yılında Palo Alto Üniversitesi’nin PGSP- Stanford Psikoloji Doktorluğu Konsorsiyumu’ndan almıştır. Travma, yas ve kendini toparlama üzerinde uzmanlaşmıştır. Zor ve travmatik deneyimlerden sonra kişilerin benliğiyle tekrar bağlantı kurmalarına yardımcı olmaktadır.

Laurel Schwartz, MSW

Laurel Schwartz, MSW

Crisis Text Line'da Kriz Danışmanı

Laurel Schwartz, kriz sırasında ABD’deki kişilerle 100 milyon üzerinde mesajlaşma yapmış kâr amaçsız bir kuruluş olan Crisis Text Line’ın Kriz Danışmanı’dır. Crisis Text Line mesaj yoluyla 7/24, ücretsiz kriz desteği sağlar ve kriz içinde olanlar eğitimli bir Kriz Danışmanıyla bağlantıya geçmek için 741471 numarasına (ABD içi) mesaj atabilirler. Laura Sosyal Çalışma alanındaki yüksek lisans derecesini 2019 yılında Kolombiya Üniversitesi’nden almıştır.

Ashley Womble, MPH

Ashley Womble, MPH

New York Şehir Üniversitesi'nden Halk Sağlığı Yüksek Lisans Derecesi

Ashley Womble yazar ve zihinsel sağlık destekçisidir. Ücretsiz, 7 gün 24 saat zihinsel sağlık desteği sağlayan Crisis Text Line’ın İletişim Kısmı Başkanı’dır. Ashley, “Everything Is Going to Be OK: A Real Talk Guide to Living Well with Mental Illness” (Her Şey Yoluna Girecek: Zihinsel Rahatsızlıkla Sağlıklı Yaşam İçin Gerçek Bir Konuşma Rehberi) adlı kitabın yazarıdır. CUNY Halk Sağlığı ve Sağlık Politikası Enstitüsü’nden Halk Sağlığı alanında Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

Soken Graf

Soken Graf

Sertifikalı Meditasyon Koçu

Soken Graf, Meditasyon Koçu, Budist Rahibi, Sertifikalı İleri Rolfer (bir tür bağ dokusu masajı uygulayıcısı), kitabı basılmış bir yazar ve New York’ta bulunan ruhsal yaşam koçluk hizmeti işletmesi Bodhi Heart Rolfing and Meditation’ın yöneticisidir. Soken 25 yıldan fazla Budist eğitimi deneyimine sahiptir ve girişimcilere, işletme sahiplerine, tasarımcılara ve profesyonellere tavsiyelerde bulunur. Amerikan Yönetim Derneği gibi kuruluşların eğitimlerinde, Bilinçli Farkındalığa Sahip Liderlik, Farkındalığı Beslemek ve Anlama Erdemi: Çalışma-Hayat Dengesinin Müşfik Temelleri gibi konularda danışman olarak çalışmıştır. Rahip olarak çalışmasına ek olarak Soken, Yapısal Entegrasyon Rolf Enstitüsü’nden İleri Rolfing, Viseral (İç Organ) Manipülasyonu, Kraniosakral Terapi, SourcePoint Therapy® (enerji yapı ve modelleriyle çalışarak iyileşmeyi teşvik eden terapi çalışması) ve Düşük Yoğunluklu Lazer Terapisi alanlarında sertfikalara sahiptir.

Ken Breniman, LCSW, C-IAYT

Ken Breniman, LCSW, C-IAYT

Lisanslı Klinik Sosyal Hizmet Uzmanı ve Sertifikalı Yoga Terapisti

Ken Breniman, San Francisco Körfez Bölgesi’nde yaşayan lisanslı bir sosyal hizmet uzmanı, sertifikalı yoga terapisti ve tanatologdur (ölüm uzmanı). Ken’in, geleneksel psikoterapiyle yoga terapisini dinamik bir şekilde birleştiren klinik destek ve toplumsal çalıştaylar sağlamakta 15 yılı aşkın deneyimi vardır. Mezhep farkı gözetmeyen eklektik yoga rehberliği, yas terapisi, kompleks travma tedavisi ve ölümlülük farkındalığı beceri gelişimi konularında uzmanlaşmıştır. St. Louis’deki Washington Üniversitesinden Sosyal Hizmet alanında yüksek lisans derecesi ve Fond du Lac’taki Marian Üniversitesinden Tanatoloji alanında yüksek lisans sertifikası bulunmaktadır. 500 saatlik eğitimini San Francisco’daki Yoga Tree’de ve Santa Rosa, Kaliforniya’daki Ananda Seva Mission’da tamamlayarak Uluslararası Yoga Terapistleri Derneği sertifikası kazanmıştır.

Rebecca Ward, LMFT, SEP, PCC, MA

Rebecca A. Ward bireylere ve gruplara kendi Orijinal Blueprint® yöntemi de dâhil olmak üzere müdahaleleri kullanarak ikilemlerle başa çıkma becerilerini öğretmek için somatik uzmanlığı kullanmaya odaklanan, San Francisco, Kaliforniya’da faaliyet gösteren bir işletme olan Iris Institute'ün kurucusudur. Rebecca A. Ward stres, kaygı, depresyon ve travma tedavisinde uzmanlaşmıştır. Lisanslı evlilik ve aile terapisti (LMFT), somatik deeneyimleme® uygulayıcısı (SEP) ve Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından onaylı profesyonel sertifikalı koçtur (PCC). Rebecca, Marymount Üniversitesi'nden Klinik Ruh Sağlığı Danışmanlığı alanında yüksek lisans derecesine ve George Washington Üniversitesi'nden Kurumsal Liderlik alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.

Iddo DeVries, MA-SLP

Iddo DeVries, MA-SLP

Dil ve Konuşma Patoloğu

Iddo DeVries, dil ve konuşma patoloğudur ve 2014'ten beri Los Angeles, Kaliforniya'da bulunan DV Therapy, Inc.'in sahibi ve klinik müdürüdür. Bireyler ve onların aileleri için dinamik terapiye odaklanan Iddo; otizm, konuşmaya geç başlama, yaygın gelişim bozukluğu, spesifik dil bozuklukları, artikülasyon ve fonolojik bozukluklar, işitsel işleme gecikmeleri, kekemelik, pragmatik ve sosyal gecikmeler, sözel konuşma apraksisi dâhil olmak üzere engellilik hâlleri ve gecikmeler alanında aile eğitimi ve konuşma terapisi vermek üzere uzmanlaşmıştır. Iddo, Brooklyn Üniversitesi'nden Konuşma İletişimi Bilimleri alanında lisans derecesine ve Adelphi Üniversitesi'nden Dil ve Konuşma Patolojisi alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. 2011 yılında Iddo, New York City Eğitim Bakanlığı tarafından konuşma terapisi alanında üstün başarı ödülüne layık görüldü. 2006 yılından beri, ulusal olarak akredite edilmiş konuşma kurulu ASHA'nın aktif bir üyesidir.

George Sachs, PsyD

George Sachs, PsyD

Lisanslı Psikolog

George Sachs, lisanslı bir psikolog olmasının yanı sıra, New York şehrinde bulunan Sachs Center'ın sahibidir. Dr. Sachs, on yılı aşkın tecrübesi sayesinde, çocuklarda, ergenlerde ve yetişkinlerde bulunan dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (DEB/DEHB) ile otizm spektrum bozukluğu (OSB) tedavisinde uzmandır. Emory Üniversitesi'nin Psikoloji bölümünde lisans derecesine sahiptir. Dr. Sachs psikoloji doktora derecesini Chicago'daki Illinois Profesyonel Psikoloji Okulu'ndan almıştır. Klinik eğitimini Chicago'daki Cook County Hastanesi'nde, Mt. Sinai Hastanesi'nde ve Child Study Center'da tamamlamıştır. Dr. Sachs, stajını ve doktora sonrası çalışmasını ise, travma odaklı bilişsel davranışçı terapi (TFCBT) alanında terapistleri süpervize ettiği ve eğitime tabi tuttuğu yer olan, Los Angeles'taki Children's Institute'ta tamamlamıştır. Geştalt terapisti olacak şekilde eğitim almış ve Los Angeles'ta bulunan Gestalt Associates Training Program (Geştalt Üye Eğitim Programı) tarafından sertifikalandırılmıştır. Dr. Sachs, The Adult ADD Solution (Yetişkin DEB'sinin Çözümü), Helping the Traumatized Child (Travmaya Uğramış Çocuğa Yardım Etmek) ve Helping Your Husband with Adult ADD (Yetikşin DEB'si Olan Kocana Yardım Etmek) kitaplarının yazarıdır. DEB/DEHB tedavisine karşı oluşturduğu bütüncül yaklaşımını tartışmaya açarak Huffington Post gazetesine haber olmuş ve NBC Nightly News, CBS ve WPIX kanallarına çıkmıştır.

Jade Giffin, MA, LCAT, ATR-BC

Jade Giffin, MA, LCAT, ATR-BC

Sanat Psikoterapisti

Jade Giffin, New York'ta yaşayan bir sanat psikoterapistidir. Yetişkinlerde, gençlerde ve çocuklarda travma ve yas, doğum öncesi ve sonrası zorluklar, ebeveynlik zorlukları, kaygı ve stres yönetimi, öz bakım, sosyal, duygusal zorluklar ve öğrenme güçlüklerinin tedavisinde uzmanlaşmıştır ve on yıldan fazla bir deneyime sahiptir. Jade, Barnard College'dan Psikoloji ve Görsel Sanatlar alanında lisans derecesini ve New York Üniversitesi'nden Sanat Terapisi alanında yüksek akademik başarıyla mezun olarak yüksek lisans derecesini aldı. Olağanüstü klinik çalışmaları sayesinde Hughes bursiyeri ve Lehman Ödülü'nün sahibi olmuştur. Jade aynı zamanda klinik süpervizör, terapötik program geliştiricisi, makaleleri yayımlanmış araştırmacı ve sunucu olarak da görev yapmaktadır.

Noel Hunter, Psy.D

Noel Hunter, Psy.D

Klinik Psikolog

Dr. Noel Hunter, New York City'de yaşayan bir klinik psikologdur. MindClear Integrative Psychotherapy'nin yöneticisi ve kurucusudur. Zihinsel bozukluk teşhisi konan kişileri tedavi etmek ve savunmak için travma konusunda bilinçli, hümanist bir yaklaşım kullanma konusunda uzmanlaşmıştır. Dr. Hunter; South Florida Üniversitesi'nden Psikoloji alanında lisans derecesine, New York Üniversitesi'nden Psikoloji alanında yüksek lisans derecesine ve Long Island Üniversitesi'nden Psikoloji alanında doktora derecesine sahiptir. National Geographic, BBC News, CNN, TalkSpace ve Parents dergisinde yer aldı. Trauma and Madness in Mental Health Services (Ruh Sağlığı Hizmetlerinde Travma ve Delilik) kitabının yazarıdır.

Cameron Gibson, R.C.C.

Cameron Gibson, R.C.C.

Tescilli Klinik Danışman ve Program Yöneticisi

Cameron Gibson, Vancouver, British Columbia'da tescilli klinik danışmandır. Cameron anksiyete, depresyon, travma, OKB ve gelişimsel engellerle mücadelelerini desteklemek için erkeklerle çalışma konusunda uzmanlaşmıştır. Carleton Üniversitesi'nden Psikoloji alanında lisans ve Seattle Şehir Üniversitesi'nden Danışmanlık Psikolojisi alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Cameron aynı zamanda bir erkek ruh sağlığı kliniği olan Manifest Wellness'ın program yöneticisidir ve burada erkekler için ruh sağlığı desteği almak konusundaki yaftayı kaldırmak ve danışmanlığa erişimi artırmak için çalışmaktadır.

Stefanie Barthmare, M.Ed., LPC

Stefanie Barthmare Houston, Teksas'ta özel muayenehanesi olan lisanslı profesyonel danışmandır (LPC). Yirmi yıllık deneyime sahip olan Stefanie, beden temelli travma tedavisi, ilişki sorunları, ebeveynlik ve aile içindeki mücadeleler, depresyon, kaygı ve keder konularında danışmanlık vermek üzere uzmanlaşmıştır. Austin'deki Texas Üniversitesi'nden İngilizce alanında lisans derecesine ve Houston Üniversitesi'nden Danışmanlık Psikolojisi alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Stefanie aynı zamanda bir LPC Associate süpervizörüdür ve eğitim, spiritüel ve iş topluluklarındaki gruplar için kolaylaştırıcı rolünde bulunarak danışmanlık yapmaktadır.

Nancy Lin, PhD

Nancy Lin, PhD

Lisanslı Klinik Psikolog

Dr. Nancy Lin lisanslı klinik psikologdur ve uykusuzluk, travma, depresyon ve ilgili rahatsızlıklardan muzdarip insanlar için terapi hizmeti veren Go to Sleep San Diego isimli özel muayenehanenin sahibidir. Ayrıca zihinsel sağlıkta kültürel çeşitliliğin etkisi ile ilgili konularda eğitim almıştır. Dr. Lin, Berkeley'deki California Üniversitesi'nden Psikoloji alanında lisans derecesine ve Londra Üniversitesi SOAS'tan Tıbbi Antropoloji alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Massachusetts Boston Üniversitesi'nden Klinik Psikoloji alanında doktora derecesini aldı, VA San Diego Healthcare System'de (VASDHS) APA tarafından akredite bir staj programını ve doktora sonrası eğitimini tamamladı.

Sirvart Mesrobian, PsyD

Sirvart Mesrobian, PsyD

Klinik Psikolog

Dr. Sirvart Mesrobian, West Los Angeles ve Glendale, Kaliforniya'da bulunan bir klinik psikologdur. Genç yetişkinler ve yetişkinler için bireysel terapi, aile ve çift terapisi verme konusunda uzmanlaşmıştır. Dr. Mesrobian bilişsel davranışçı terapi, motivasyonel görüşme, travma odaklı tedaviler ve çeşitli hizmetler sunmaktadır. Alliant International Üniversitesi'nden Psikoloji alanında yüksek lisans derecesine ve Klinik Psikoloji alanında doktora derecesine sahiptir.

Hyungbum Kang, MA, MSW, LCSW, MAC

Hyungbum Kang, MA, MSW, LCSW, MAC

Lisanslı Klinik Sosyal Hizmet Uzmanı

Hyungbum Kang Honolulu, Hawaii'de yaşayan lisanslı bir klinik sosyal hizmet uzmanıdır. On yılı aşkın tecrübesiyle Hyungbum; DEHB, öfke yönetimi, depresyon ve diğer ruh sağlığı ve sosyal hizmet mücadelelerini tedavi etmek için bütünleşik bir terapötik yaklaşım kullanma konusunda uzmanlaşmıştır. İngilizce alanında lisans derecesine, Sosyoloji ve Sosyal Hizmet alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Hyungbum, Hawaii Pacific Üniversitesi'nden (HPU) yüksek lisans derecesine sahiptir ve HPU'dan Psikoloji Doktoru derecesi almak için çalışmaktadır. American Psychological Association (Amerikan Psikoloji Derneği), International Honor Society in Psychology (Uluslararası Psikoloji Onur Birliği), National Association of Social Workers (Ulusal Sosyal Hizmet Çalışanları Derneği) ve California Consortium of Addiction Programs and Professionals (Kaliforniya Bağımlılık Programları ve Uzmanları Konsorsiyumu) üyesidir.

Jennifer Guttman, PsyD

Jennifer Guttman, PsyD

Lisanslı Klinik Psikolog

Bilişsel davranış terapisti ve klinik psikolog olan Dr. Jennifer Guttman bir motivasyon ve yaşam tarzı platformu olan Sustainable Life Satisfaction®'ın kurucusudur. New York City ve Westport'ta 30 yılı aşkın deneyimi ve uygulamalarıyla Dr. Guttman; anksiyete, depresyon, stres, dikkat eksikliği ve fobilerden kaynaklanan akut davranış bozuklukları ile mücadele eden kişilerin tedavisinde uzmanlaşmıştır. Drew Üniversitesi'nden Psikoloji alanında lisans derecesine ve Long Island Üniversitesi'nden Psikoloji alanında doktora derecesine sahiptir. Dr. Guttman, "A Path To Life Satisfaction Workbook (2018)” kitabının yazarıdır ve Psychology Today and Thrive Global'a her ay blog yazısı yazmaktadır. The Washington Post, Reader's Digest, Redbook, Teen Vogue, Health, mindbodygreen.com, Harvesting Happiness ve Unshakable Self-Confidence gibi önemli yayınlar, medya siteleri ve podcast'lerdeki makalelere katkıda bulunmaktadır.

Natalie Feinblatt, PsyD

Natalie Feinblatt, PsyD

Klinik Psikolog

Dr. Natalie Feinblatt Los Angeles, Kaliforniya'da özel muayenehanesi olan bir klinik psikologdur. 15 yılı aşkın tecrübesiyle Dr. Feinblatt; bağımlılık, travma ve diğer zihinsel sağlık sorunları yaşayan insanlara yardım etme konusunda uzmanlaşmıştır. San Diego'daki California Üniversitesi'nden Psikoloji alanında lisans derecesine ve Pepperdine Üniversitesi'nden yüksek lisans derecesine ve Psikoloji Doktoru (PsyD) unvanına sahiptir. Dr. Feinblatt, Kaliforniya eyaletinde lisanslıdır.

Mary Church, PhD

Mary Church, PhD

Araştırmacı ve Klinik Psikolog

Dr. Mary Church, Honolulu, Hawaii'de yaşayan lisanslı bir klinik psikologdur. On yılı aşkın klinik deneyimiyle evrimi, genetiği ve sinirbilimi psikoterapi pratiğiyle birleştirmeyi amaçlamaktadır. Dr. Church, Eckerd College'dan Psikoloji alanında lisans derecesine ve Memphis Üniversitesi'nden Deneysel Psikoloji alanında yüksek lisans ve doktora derecesine sahiptir. Manoa'daki Hawaii Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji alanında doktora sonrası çalışmalarını tamamlamıştır. Ayrıca Dr. Church, American Evaluation Association ve Hawaii-Pacific Evaluation Association üyesidir.

Kim Chronister, PsyD

Kim Chronister, PsyD

Klinik Psikolog

Dr. Kim Chronister lisanslı bir klinik psikologdur. Madde bağımlılığı, ilişki sorunları, yeme bozuklukları ve kişilik bozuklukları ile mücadele eden insanlara yardım etme konusunda uzmanlaşmıştır. Alliant International Üniversitesi'nden Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans derecesine ve Psikoloji Doktoru (PsyD) derecesine sahiptir. Dr. Chronister, Access Hollywood, Investigation Discovery ve NBC News'e katkıda bulunmuş ve programlara konuk olmuştur. “Peak Mindset” ve “FitMentality” kitaplarının yazarıdır.

Michael Dickerson, PsyD

Michael Dickerson, PsyD

Lisanslı Klinik Psikolog

Michael Dickerson, üniversite danışmanlığı sağlama konusunda 6 yıldan fazla deneyime sahip bir klinik psikologdur. Anksiyete, OKB ve erkek ruh sağlığı konusunda uzmanlaşmıştır. Michael, Sacramento'daki California State Üniversitesi'nden Psikoloji alanında lisans derecesine ve Berkeley CA'daki Wright Enstitüsü'nden Psikoloji Doktoru (PsyD) unvanına sahiptir.

Jessica January Behr, PsyD

Jessica January Behr, PsyD

Lisanslı Klinik Psikolog

Lisanslı bir klinik psikolog olan Dr. Jessica January Behr, Behr Psychology'nin kurucusu ve direktörüdür. Çiftler ve seks terapisi konusunda uzmanlaşmıştır. Ek olarak Dr. Behr; kaygı, stres, ilişki sorunları ve depresyon yaşayanları da tedavi etmektedir. Hunter College'dan Psikoloji alanında lisans derecesine sahiptir. Dr. Behr ayrıca Pace Üniversitesi'nden Okul Psikolojisi alanında Eğitim Bilimi Yüksek Lisansı (MsED) ve Klinik Psikoloji alanında Psikoloji Doktoru (PsyD) derecelerine sahiptir.

Rebecca Kason, PsyD

Rebecca Kason, PsyD

Lisanslı Klinik Psikolog

Dr. Rebecca Kason, hem New York hem de New Jersey'de hizmet veren lisanslı bir klinik psikologdur. Ergen ruh sağlığı, diyalektik davranış terapisi ve bilişsel-davranışçı terapi alanlarında uzmanlaşmıştır. Dr. Kason duygusal bozukluk, davranış bozuklukları, kişiler arası zorluklar, aile içi çatışmalar, kaygı, depresyon ve fobileri olan danışanları tedavi etmektedir. Delaware Üniversitesi'nden Psikoloji alanında lisans derecesine, Long Island Üniversitesi'nden Uygulamalı Psikoloji alanında yüksek lisans derecesine ve Klinik Psikoloji alanında Doktora derecesine sahiptir. Dr. Kason, Mount Sinai Services'de APA onaylı bir staj tamamlamıştır. Amerikan Psikoloji Derneği ve Davranış ve Bilişsel Terapi Derneği üyesidir.

Nicole Moshfegh, PsyD

Nicole Moshfegh, PsyD

Lisanslı Klinik Psikolog

Dr. Nicole Moshfegh, Los Angeles, Kaliforniya’da hizmet veren lisanslı bir klinik psikolog ve yazardır. Dr. Moshfegh, çok kültürlü yetkinlik ve duygudurum, anksiyete bozuklukları ve uykusuzluk rahatsızlığı bulunan hastaların tedavisinde uzmanlaşmıştır. Irvine, California Üniversitesi’nden (UCI) Psikoloji ve Sosyal Davranış alanında lisans derecesine sahip olup Pepperdine Üniversitesi'nde yüksek lisansını ve Psikoloji alanındaki doktorasını tamamlamıştır. Dr. Moshfegh, doktora öncesi stajını ve doktora sonrası asistanlığını Los Angeles, California Üniversitesi'nde (UCLA) tamamlamıştır. Ayrıca, Amerikan Psikoloji Derneği, Ulusal Sağlık Hizmeti Psikologları, Los Angeles Bölgesi Psikoloji Derneği ve İşbirlikçi Aile Sağlığı Derneği üyesidir. Dr. Moshfegh aynı zamanda en çok satan "The Book of Sleep: 75 Strategies to Relieve Insomnia" adlı kitabın yazarıdır.

Philip Glickman, PsyD

Philip Glickman, PsyD

Lisanslı Klinik Psikolog

Dr. Philip Glickman lisanslı klinik psikolog ve Dobbs Ferry ve New York City Finans Bölgesi'nde iki şubesi bulunan Wellness Road Psychology’nin yöneticisidir. Bilişsel-davranışçı terapi, farkındalık teknikleri, kaygı tedavisi ve yaşam koçluğu alanlarında uzmanlaşmıştır. Dr. Glickman, Amerikan Psikoloji Derneği'nin bir üyesidir. Maryland College Park Üniversitesi'nden Kriminoloji ve Psikoloji alanında lisans derecesine ve New York City Üniversitesi'nden Adli Psikoloji alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Dr. Glickman ayrıca Hofstra Üniversitesi'nden Okul ve Toplum Psikolojisi alanında doktora derecesine sahiptir.

Nicole Barile, PhD, NTP

Nicole Barile, PhD, NTP

Lisanslı Klinik Psikolog & Beslenme Terapisti

Dr. Nicole Lippman-Barile, New York'ta hizmet veren lisanslı bir klinik psikolog ve beslenme terapisi uygulayıcısıdır (NTP). Bir psikolog olarak, anksiyete ve duygudurum bozuklukları, obsesif-kompulsif bozukluk (OKB) ve ilgili kompulsif bozuklukların tedavisinde uzmanlaşmıştır. Bir beslenme terapisti olarak Dr. Lippman-Barile kan şekeri düzensizliği, sindirim sağlığı ve gıda ile ilgili duygudurum bozukluklarının tedavisinde uzmanlaşmıştır. Hofstra Üniversitesi'nden Klinik Psikoloji alanında doktora derecesine ve Beslenme Terapisi Derneği'nden Beslenme Terapisi Uygulayıcısı sertifikasına sahiptir.

Ashlyne Mullen, PsyD

Ashlyne Mullen, PsyD

Lisanslı Klinik Psikolog

Dr. Ashlyne Mullen, New York'ta yaşayan lisanslı bir klinik psikologdur. Kronik hastalık, kaygı, depresyon, keder, uykusuzluk, kişisel gelişim ve ilişkiler konusunda insanlara yardım etme üzerine uzmanlaşmıştır. Dr. Mullen, Klinik Psikoloji alanında psikoloji doktoru derecesine, Uygulamalı Psikoloji alanında ve Eğitim Psikolojisi alanında yüksek lisans derecelerine sahiptir. Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT), Bilişsel Davranışçı Terapi (CBT), Radikal Açık Diyalektik Davranış Terapisi (RO-DBT), Fonksiyonel Analitik Psikoterapi (FAP) ve diğer farkındalık temelli müdahaleler konusunda kapsamlı bir eğitim almıştır.

Hilya Tehrani, PsyD

Hilya Tehrani, PsyD

Lisanslı Klinik Psikolog

Dr. Hilya Tehrani, yirmi yılı aşkın deneyime sahip lisanslı bir klinik psikologdur. Çocuklar ve ergenlerle çalışma konusunda uzmanlaşmıştır. Dr. Tehrani ayrıca otizm, DEHB, kaygı, davranışsal zorluklar ve öğrenme ve anlama farklılıkları olan bireyleri destekleme konusunda uzmanlığa sahiptir. Los Angeles'daki California Üniversitesi'nden Psikoloji alanında lisans derecesine, Northridge'deki California State Üniversitesi'nden Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans derecesine ve Pepperdine Üniversitesi'nden Klinik Psikoloji alanında doktora derecesine sahiptir.

Jeremiah Kaplan

Jeremiah Kaplan

Araştırma ve Eğitim Uzmanı

Jeremiah Kaplan, Arizona Eyalet Üniversitesi, Uygulamalı Davranışsal Sağlık Politikası Merkezi'nde araştırma ve eğitim uzmanıdır. Motivasyonel görüşme konusunda geniş bilgi ve deneyime sahiptir. Jeremiah ek olarak, akıl sağlığı, gençlerin katılımı ve travma bilgili bakım alanlarında çalışmıştır. Jeremiah, uzmanlığını kullanarak Arizona Eyalet Üniversitesi'nin Motivasyonel Görüşme Kodlama Laboratuvarını denetlemektedir. Jeremiah ayrıca, Train the Trainer etkinliğine sponsor olan Motivasyonel Görüşme Uluslararası Eğitmenler Ağı'na katılmak üzere uluslararası olarak seçilmiştir. Jeremiah, Phoenix Üniversitesi'nden Aile ve Çocuklar odağında İnsani Hizmetler alanında lisans derecesine sahiptir.

Meredith Brinster, PhD

Meredith Brinster, PhD

Lisanslı Klinik Psikolog

Meredith Brinster, Dell Çocuk Gelişimsel ve Davranışsal Pediatri Programında pediatrik gelişim psikoloğu ve Austin, Texas Üniversitesi Dell Tıp Fakültesi'nde Psikiyatri ve Davranış Bilimleri Bölümünde klinik yardımcı doçent olarak hizmet vermektedir. Dr. Brinster, beş yılı aşan deneyimiyle otizm spektrum bozukluğu, gelişimsel gecikme, zihinsel yetersizlik, kaygı, dikkat sorunları ve öğrenme güçlüğü dâhil olmak üzere gelişimsel, davranışsal ve akademik kaygıları olan çocukları ve ergenleri değerlendirmede uzmanlaşmıştır. Mevcut araştırması, otizm spektrum bozukluğunun erken biyogöstergelerinin yanı sıra bakıma erişimi iyileştirmeye odaklanmaktadır. Dr. Brinster, lisans derecesini Johns Hopkins Üniversitesi'nden Psikoloji ve Beyin Bilimleri alanında, doktora derecesini ise Austin, Texas Üniversitesi'nden Eğitim Psikolojisi alanında almıştır. Klinik stajını Miami Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Mailman Çocuk Gelişimi Merkezi'nde pediatri ve çocuk psikolojisi alanında tamamlamıştır. Çocuk Gelişimi Araştırma Derneği (SRCD) ve Amerikan Psikoloji Derneği (APA) üyesidir.

Carolyn Rubenstein, PhD

Carolyn Rubenstein, PhD

Lisanslı Klinik Psikolog

Carolyn Rubenstein, Florida’da faaliyet gösteren lisanslı bir klinik psikologdur. Yetişkinlerle kaygı, mükemmeliyetçilik ve tükenmişlik konularında çalışma konusunda uzmanlaşmıştır. Aynı zamanda dünya çapında bir e-spor organizasyonu olan Misfits Gaming Group'un baş sağlık danışmanıdır. Dr. Rubenstein, Duke Üniversitesi'nden Psikoloji alanında lisans derecesine, Harvard Üniversitesi'nden Psikoloji alanında yüksek lisans derecesine ve Miami Üniversitesi'nden Danışmanlık Psikolojisi alanında doktora derecesine sahiptir. Kendisi ayrıca EMDRIA’dan (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme Uluslararası Derneği) Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme sertifikasına sahiptir.

William Schroeder, MA, LPC, NCC

William Schroeder, MA, LPC, NCC

Lisanslı Profesyonel Danışman

William Schroeder lisanslı bir profesyonel danışman ve Austin, Teksas'ta faaliyet gösteren ve terapinin bıraktığı izleri temizlemeyi amaçlayan bir danışma merkezi olan Just Mind'ın ortağıdır. 14 yılı aşkın tecrübesiyle kayıp, yaşam geçişi, mutluluk, ilişkiler ve kariyer araştırması gibi konularda yetişkinlere bilişsel danışmanlık yapma konusunda uzmanlaşmıştır. Ayrıca ileri düzey eğitim almış olup DEHB ve Aspergers (ASD) olan müşterilerle çalışmaktadır. William ve Just Mind, The New York Times, Business Insider ve Readers Digest gibi yayınlarda yer aldı. William, New Orleans Loyola Üniversitesi'nden Pazarlama alanında lisans derecesine ve St. Mary's Üniversitesi'nden Danışmanlık Psikolojisi alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.

Steven Hesky, PhD

Steven Hesky, PhD

Lisanslı Klinik Psikolog

Dr. Steven Hesky, 37 yılı aşkın deneyime sahip lisanslı bir klinik psikologdur. Yetişkinler ve ergenlerle uzun süreli psikoterapide uzmanlaşmıştır. Freudyen, Jung psikolojisi ve varoluşçu yaklaşımlı psikoterapi, hipnoz, aile terapisi, evlilik danışmanlığı ve biofeedback eğitimleri almıştır. Dr. Hesky, Lake Forest Üniversitesi'nden Felsefe alanında lisans derecesine ve Duquesne Üniversitesi'nden Varoluşsal Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans ve doktora derecesine sahiptir.

Raffi Bilek, LCSW-C

Raffi Bilek, LCSW-C

Lisanslı Sertifikalı Sosyal Hizmet Uzmanı - Klinik

Raffi Bilek bir çift danışmanı ve aile terapisti ve The Baltimore Therapy Center, LLC'nin yöneticisidir. On yılı aşkın tecrübesiyle bireylerin, çiftlerin ve ailelerin ilişkilerini kurtarmalarına ve geliştirmelerine yardımcı olma konusunda uzmanlaşmıştır. Aldatma, boşanma gibi en zor süreçlerden geçen çiftlerle çalışacak terapistleri eğitmekten keyif almaktadır. Raffi, Brown Üniversitesi'nden Bilgisayar Bilimleri alanında lisans derecesine ve Wurzweiler Sosyal Hizmet Okulu'ndan Sosyal Hizmet alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.

Hilary Jacobs Hendel, LCSW

Hilary Jacobs Hendel, LCSW

Sertifikalı AEDP Psikoterapisti ve Duygu Eğitmeni

Hilary Jacobs Hendel, New York'ta faaliyet gösteren sertifikalı hızlandırılmış deneyimsel dinamik psikoterapi (AEDP) psikoterapisti ve duygu eğitimcisidir. Neredeyse 20 yıllık tecrübesiyle, Değişim Üçgeni aracıyla insanların duyguları ve bunların zihni nasıl etkilediğini anlamalarına yardımcı olma konusunda uzmanlaşmıştır. Hilary ayrıca, 2018 yılında ruh sağlığı/psikoloji kategorisinde En İyi Kitap ödülünü ve Kişisel Gelişim için 2018 yılı Gümüş Nautilus ödülünü (Large Publisher) kazanan It's Not Always Depression: Working the Change Triangle to Listen to the Body, Discover Core Emotions, and Connect to Your Authentic Self adlı kitabın yazarıdır. Hilary, The New York Times, TIME dergisi, Oprah.com, NBC Think, Salon.com ve Fox News'de makaleler yayımlamıştır. Ayrıca AMC kanalının Mad Men dizisinde psikolojik danışmanlık yapmıştr. Hilary aynı zamanda Emotions Education 101 Müfredatının ortak geliştiricisidir. Wesleyan Üniversitesi'nden Biyokimya alanında lisans derecesine ve Fordham Üniversitesi'nden Sosyal Hizmet alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.

Josh Spurlock, MA, LPC, CST

Josh Spurlock, MA, LPC, CST

Lisanslı Profesyonel Danışman

Josh Spurlock, lisanslı profesyonel danışman ve MyCounselor.Online'ın kurucusu ve CEO'sudur. 15 yılı aşkın tecrübesiyle evlilik danışmanlığı, aile danışmanlığı ve Hristiyan danışmanlığı penceresinden cinsel terapi alanlarında uzmanlaşmıştır. Josh, Evangel Üniversitesi'nden Kitab-ı Mukaddes Dilleri, Edebiyatı ve Dil Bilimi alanında lisans derecesine ve Danışmanlık Psikolojisi alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.

Susan Pazak, PhD

Susan Pazak, PhD

Lisanslı Klinik Psikolog ve Profesyonel Yaşam Koçu

Dr. Susan Pazak, lisanslı bir klinik psikolog ve profesyonel yaşam koçudur. 21 yılı aşkın deneyimiyle psikolojik sorunları olan ergenleri ve yetişkinleri bilişsel davranışçı terapi, belirti azaltma becerileri ve davranış değiştirme teknikleri kullanarak tedavi etme konusunda uzmanlaşmıştır. “My Strange Addiction" da dâhil olmak üzere çok sayıda medya kuruluşunda ve programında yer almıştır. Dr. Pazak, Pittsburgh Üniversitesi’nde Psikoloji ile beraber İletişim bölümünde yan dal yapmış, Pepperdine Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji yüksek lisansını ve Alliant International Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji doktorasını tamamlamıştır.

Rachel Eddins, M.Ed., LPC-S

Rachel Eddins, M.Ed., LPC-S

Lisanslı Profesyonel Danışman

Rachel Eddins, lisanslı bir profesyonel danışmandır ve Eddins Counseling Group'un yönetici müdürüdür. 20 yılı aşkın deneyimi ile yeme bozukluğu, anksiyete ve depresyon, ilişki sorunları ve kariyer engelleri olan müşterilerle çalışma konusunda uzmanlaşmıştır. Rachel, Austin'deki Texas Üniversitesi'nden Psikoloji alanında lisans derecesine ve Houston Üniversitesi'nden Danışmanlık alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Grup Psikoterapisti sertifikasını Amerikan Grup Psikoterapi Derneği'nden ve Sezgisel Yeme Danışmanı sertifikasını Sezgisel Yeme Profesyonelleri’nden almıştır. Ayrıca Ulusal Kariyer Geliştirme Derneği tarafından Usta Kariyer Danışmanı olarak kabul edilmiştir.

Mirjam Quinn, PhD

Mirjam Quinn, PhD

Lisanslı Klinik Psikolog

Dr. Mirjam Quinn, lisanslı klinik psikolog ve Illinois’de faaliyet gösteren Mirjam Quinn and Associates'in kurucusudur. 13 yılı aşkın deneyimi ile kişilere bilişsel-davranışçı, farkındalık temelli ve bağlanma teorisi temelli terapi tekniklerini kullanarak psikolojik destek verme konusunda uzmanlaşmıştır. Dr. Quinn ayrıca, özel olarak farklı ve çok kültürlü geçmişlerden ve evlat edinen ve karma ailelerden gelen insanlarla çalışmaya odaklanmıştır. Purdue Üniversitesi'nden Psikoloji alanında doktorasını almış ve stajını Butler Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Dr. Quinn, Amerikan Psikoloji Derneği (APA) ve APA Barış Psikolojisi Kısmı ve Society for Child and Family Policy and Practice (Çocuk ve Aile Politikası ve Uygulamaları Cemiyeti) üyesidir.

Omar Ruiz, LMFT

Omar Ruiz, LMFT

Lisanslı Evlilik ve Aile Terapisti

Omar Ruiz, lisanslı bir evlilik ve aile Terapistidir ve TalkThinkThrive, PLLC'nin sahibidir. 11 yılı aşkın danışmanlık deneyimi ile çiftlerin sorunlarını çözmelerine ve yeniden yakınlaşmalarına yardımcı olma konusunda uzmanlaşmıştır. New York Times, Women’s Health ve WebMD dâhil olmak üzere çok sayıda yayında yer almıştır. Omar, Howard Üniversitesi'nden Psikoloji alanında lisans derecesine ve Massachusetts Boston Üniversitesi'nden Aile Terapisi alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.

Urmi Patel, PsyD

Urmi Patel, PsyD

Lisanslı Klinik Psikolog

Dr. Urmi Patel zihin sağlığı alanındaki kariyerine 2000 yılında başlayan lisanslı bir klinik psikologdur. Daha stratejik liderlik rollerine geçmeden önce kariyerinin ilk 10 yılını kalıcı zihin hastalığı olan ergenlere ve yetişkinlere ayakta, evde, hastanede veya üniversite ortamında doğrudan klinik hizmetler sağlayarak geçirmiştir. Liderlik pozisyonları arasında Mahmee merkezi için Akıl ve Davranış Sağlığı Programı liderliği, Sutter Sağlık Merkezi için klinik bakım müdürülüğü ve Kaliforniya Eyaleti Zihin Sağlığı Komisyonu için danışman psikologluk görevleri yer almaktadır. Bilişsel Davranışçı Terapi, Kabul ve Kararlılık Terapisi ve Diyalektik Davranışçı Terapi yapmakta olup yaşam geçişleri, kişilerarası çatışmalar, yeme bozuklukları, yas/kayıp ve travma konularına yoğun ilgi göstermektedir. Dr. Patel aynı zamanda Amerikan İntihar Derneği tarafından geliştirilen İntihar Riskini Tanıma ve Tepki Verme modülünün ulusal sertifikalı eğitmenidir. Güney Kaliforniya Üniversitesi'nden Evlilik ve Aile Terapisi alanında yüksek lisans ve Alliant International Üniversitesi'nden Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans ve doktora derecelerine sahiptir.

Leslie Bosch, PhD

Leslie Bosch, PhD

Gelişim Psikoloğu

Dr. Leslie Bosch, bir gelişim psikoloğu, ulusal board onaylı sağlık ve zindelik koçu ve Bosch Integrative Wellness'ın sahibidir. 15 yılı aşkın deneyimiyle motivasyonel görüşme, pozitif psikoloji, öz şefkat, şiddetsiz iletişim, sosyal öğrenme teorisi ve öz belirleme kuramı dâhil olmak üzere değişim için bilimsel olarak kanıtlanmış çeşitli yöntemleri kullanarak bireylere ve gruplara stres giderici koçluk hizmetleri sağlama konusunda uzmanlaşmıştır. Dr. Bosch, Arizona Üniversitesi’nin Andrew Weil Bütünleyici Tıp Merkezi'nden eğitim almış ve Arizona Üniversitesi'nden İnsan Gelişimi ve Aile Çalışmaları alanında doktora derecesi aldı. Aynı zamanda Ulusal Sağlık Kurulu ve Zindelik Koçluğu Derneği üyesidir. Dr. Bosch birçok makale yayınlamış ve medyada birçok kez yer almıştır.

Gera Anderson, PsyD

Gera Anderson, PsyD

Lisanslı Klinik Psikolog

Dr. Gera Anderson, beş yılı aşkın deneyime sahip bir lisanslı klinik psikologdur. Bütünleşik davranış sağlığı, nöropsikolojik değerlendirme ve ağrı yönetimi konusunda uzmanlaşmıştır ve toplum ruh sağlığı merkezlerinde, ıslahevlerinde, psikiyatri hastanelerinde ve okullarda çalışmıştır. Dr. Anderson, Twin Cities, Minnesota Üniversitesi'nden Eğitim alanında yüksek lisans ve Pepperdine Üniversitesi'nden Klinik Psikoloji alanında doktora derecesine sahiptir.

Chandler Chang, PhD

Chandler Chang, PhD

Lisanslı Klinik Psikolog

Dr. Chandler Chang bir lisanslı klinik psikologtur, Golden Hour Therapy and Therapy Lab’ın kurucusu ve sahibidir ve Güney Kaliforniya Üniversitesi'nde klinik eğitmendir. 20 yıla yakın deneyimiyle belirli zihinsel sağlık sorunlarını hedeflemek veya zihinsel sağlığı geliştirmek için yürümeye yeni başlayan çocuklara, daha büyük çocuklara, gençlere, ailelere ve yetişkinlere kanıta dayalı, bilimsel tedaviler sağlama konusunda uzmanlaşmıştır. Dr. Chang, Princeton Üniversitesi'nden Psikoloji alanında lisans ve Georgia Üniversitesi'nden Psikoloji alanında doktora derecesine sahiptir. UCLA'nın doktora öncesi stajını tamamlamış ve NYU'nun Çocuk Eğitim Merkezi ve UGA Regents Öğrenme Bozuklukları Merkezi'nde eğitim almıştır.