wikiHow Uzmanları

wikiHow’daki amacımız, okuyucularımızın herhangi bir konudaki en yararlı bilgilere her yerden ulaşabilmelerini sağlamaktır. Bunu yapmak üzere içeriğimizin doğru ve güncel olduğundan ve güncel araştırmalarla desteklediğinden emin olmak için sektörün önde gelen uzmanlarıyla çalışırız. WikiHow’un uzmanları Editör ekibimizle yakından iş birliği içinde çalışarak makale yazar, bunları düzenler, inceler, okuyucu sorularını yanıtlar ve hatta kişisel tavsiyeler eklerler.

Dikkate Değer Değerlendiriciler

B.J. Novak

B.J. Novak

Aktör, Yazar ve Girişimci

B.J. Novak, en çok NBC’de Emmy Ödülü “The Office” serisinde yazar, aktör ve baş yapımcı olarak yaptığı çalışmalarla tanınan bir yazar ve aktördür. The List Uygulaması’nın ortak kurucusudur.

Mark Cuban

Mark Cuban

Girişimci ve Risk Sermayedarı

Mark Cuban Amerikalı bir iş adamı ve yatırımcıdır. NBA takımı Dallas Mavericks’in sahibidir ve ABC’de icatlar ve yatırım üzerinde odaklanan bir televizyon programı olan Shark Tank’in birincil yatırımcısıdır.

Bethany Hamilton

Bethany Hamilton

Profesyonel Sörfçü

Bethany Hamilton profesyonel bir yazar ve sörtfçüdür. 2003 yılında sol kolunun bir köpek balığı tarafından ısırılmasına rağmen sörfe devam etmiştir. 2007 yılından bu yana farklı ülkelerde sayısız sörf yarışmasına katılmıştır ve deneyimleri konusundaki bir belgesel film üzerinde çalışmaktadır.

Peter Singer

Peter Singer

Filozof ve Hayvan Hakları Aktivisit

Peter Singer Princeton Üniversitesi, Ira W. DeCamp’de Bioteknik Profesörü’dür. Modern hayvan hakları hareketinin kurucularından biri olarak gösterilmektedir ve 2006 yılında Avustralya’nın on en etkili halk fikir insanından biri olarak seçilmiştir.

David A. Payne, JD

David A. Payne, JD

Somebody Somewhere adlı Gerçek Suç Konulu İnternet Yayınının Sahibi

David A. Payne, 2018 yılında Spotify’da Editör’ün Seçimi, profesyonellerden olumlu eleştiri alan gerçek suç konulu bir internet yayını olan "Somebody Somewhere"in ortak yapımcısı, yazarı ve sahibidir. İnternet yayınlarına ek olarak David ABD Savcı Yardımcısı, Genel Danışman ve farklı şirketlerde C-düzeyinde yönetici olarak çalışmıştır.

Tıbbi İnceleme Kurulu

Luba Lee, FNP-BC, MS

Luba Lee, FNP-BC, MS

Tıbbi Değerlendirme Kurulu

Luba Lee, Tenesse’de yer alan ve Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Aile Hemşiresi’dir. Hemşirelikte Yüksek Lisans derecesini 2006 yılında Tennessee Üniversitesi’nden almıştır.

Sarah Gehrke, RN, MS

Sarah Gehrke, RN, MS

Lisanslı Hemşire

Sarah Gehrke Teksas’da Lisanslı Hemşire’dir. Hemşirelik alanındaki Yüksek Lisansı’nı 2013 yılında Phoenix Üniversitesi’nden almıştır.

Laura Marusinec, MD

Laura Marusinec, MD

Tıp Doktoru

Dr. Laura Marusinec Wisconsin’de yer alan ve Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Çocuk Doktoru’dur. Doktorluk derecesini 1995 yılında Medical College of Wisconsin Tıp Fakültesi’nden almıştır.

Mohiba Tareen, MD

Mohiba Tareen, MD

Amerikan Dermatoloji Akademisi Üyesi, Board Onaylı Dermatolog

Mohiba Tareen Board onaylı bir Dermatolog ve Roseville, Maplewood ile Faribault, Minnesota’da yer alan Tareen Dermatology’nin kurucusudur. Dr. Tareen, prestijli Alpha Omega Alpha onur birliği üyesi yapıldığı, Ann Arbor’daki Michigan Üniversitesi’nin Tıp Fakültesi’nde eğitim almıştır. New York’daki Colombia Üniversitesi’nde ihtisasını sürdürürken New York Dermatoloji Birliği’nden Conrad Stritzler ödülünü kazanmış ve çalışması New England Journal of Medicine’da yayımlanmıştır. Dr. Tareen sonrasında dermatolojik operasyon, lazer ve kozmetik dermatolojiye odaklandığı prosedürel üst uzmanlığını tamamlamıştır.

Lacy Windham, MD

Lacy Windham, MD

Obstetrisyen ve Jinekolog

Dr. Lacy Windham Tenesse’de, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Obstetrisyen ve Jinelolog’dur. Uzmanlığını 2010 yılında, Üstün Asistan Doktor ödülünü aldığı Eastern Virginia Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır.

Erik Kramer, DO, MPH

Erik Kramer, DO, MPH

Osteopatik Doktor

Dr. Erik Kramer Colorado Üniversitesi’nde, kilo yönetimi, diyabet ve dahiliye alanlarında uzmanlaşmış Birinci Basamak Doktor’dur. Osteopatik Doktor derecesini 2012 yılında Touro Üniversitesi Nevada Osteopatik Tıp Fakültesi’nden almıştır.

Carrie Noriega, MD

Carrie Noriega, MD

Obstetrisyen ve Jinekolog

Dr. Carrie Noriega Colorado’da, Amerika’da verilen ve uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Obstetrisyen ve Jinekolog’dur. İhtisasını 2005 yılında Kanas City’deki Missouri Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Chris M. Matsko, MD

Chris M. Matsko, MD

Aile Doktoru

Dr. Chris Matsko Pensilvanya’da emekli bir Doktor’dur. Doktorluk derecesini 2007 yılında Temple Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden almıştır.

Anthony Stark, EMR

Anthony Stark, EMR

Acil Tıbbi Hizmet Görevlisi

Anthony Stark, British Columbia’da sertifikalı bir Acil Tıbbi Hizmet Görevlisi’dir. Şu anda British Columbia Ambulance Service’de çalışmaktadır.

Troy A. Miles, MD

Troy A. Miles, MD

Ortopedi Cerrahı

Dr. Troy Miles Kaliforniya’da Yetişkinlerin Eklem Yenilenmesi konusunda uzman bir Ortopedi Cerrahı’dır. Doktorluk derecesini 2010 yılında Albert Einstein Tıp Fakültesi’nden almış, sonrasında uzmanlığını Oregon Sağlık ve Bilim Üniversitesi’nde tamamlamış ve UC Davis’de görev yapmıştır.

Sari Eitches, MBE, MD

Sari Eitches, MBE, MD

Bütünleyici Dahiliye Uzmanı

Dr. Sari Eitches Bütünleyici Dahiliye Uzmanı’dır ve Los Angeles, Kaliforniya’da bulunan Tower Integrative Health and Wellness’i yürütmektedir. Bitkisel beslenme, kilo yönetimi, kadın sağlığı, önleyici tıp ve depresyon konularında uzmandır. Amerikan Dahiliye Kurulu’ndan ve Amerikan Bütünleyici ve Holistik Tıp Kurulu’ndan diplomaya sahiptir. Berkeley, Kaliforniya Üniversitesi’nden Lisans, SUNY Upstate Tıp Üniversitesi’nden Doktorluk ve Pensilvanya Üniversitesi’nden Biyoetik Yüksek Lisans derecesi almıştır. Uzmanlığını New York’taki Lenox Hill Hastanesi’nde tamamlamış ve Pensilvanya Üniversitesi’nde dahiliye uzmanı olarak hizmet vermiştir.

Alex Dimitriu, MD

Alex Dimitriu, MD

Uyku Tıbbı ve Psikiyatri Uzmanı

Alex Dimitriu, San Francisco Bay Bölgesi’nde bulunan ve psikiyatri, uyku ve dönüşümsel terapi konularında uzmanlığa sahip bir klinik olan Menlo Park Psychiatry and Sleep Medicine’in sahibidir. Alex, Tıp Doktoru derecesini 2005 yılında Stony Brook Üniversitesi’nden almış ve 2010 yılında Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi Uyku Tıbbı Uzmanlık Programı’ndan mezun olmuştur. Alex, profesyonel olarak psikiyatri ve uyku tıbbı alanlarında çift Board Sertifikası’na sahiptir.

Andrea Rudominer, MD, MPH

Andrea Rudominer, MD, MPH

Board Sertifikalı Pediatri Uzmanı ve Bütünleyici Tıp Doktoru

Dr. Andrea Rudominer, San Francisco Körfez Bölgesi'nde yaşayan board sertifikalı bir pediatri uzmanı ve bütünleyici tıp doktorudur. Dr. Rudominer 15 yılı aşkın tıbbi tedavi deneyimine sahiptir ve koruyucu sağlık bakımı, obezite, ergen tedavisi, DEHB ve kültürel açıdan yetkin tedavi konularında uzmanlaşmıştır. Dr. Rudominer, Tıp Doktoru derecesini Davis'teki California Üniversitesi'nden almıştır ve ihtisasını Stanford Üniversitesi Lucile Packard Çocuk Hastanesi'nde yapmıştır. Dr. Rudominer ayrıca Berkeley'deki California Üniversitesi'nden Anne ve Çocuk Sağlığı alanında Halk Sağlığı yüksek lisans derecesine sahiptir. Amerikan Pediatri Kurulu Üyesi, Amerikan Pediatri Akademisi Üyesi, California Tabipler Birliği Üyesi ve Delegesi ve Santa Clara County Tabipler Birliği üyesidir.

Ronn Callada, RN, MS

Ronn Callada, New York’taki Memorial Sloan Ketterin Kanser Merkezi’nde Hemşire’dir. Yüksek Lisans derecesini 2013 yılında Stony Brook Üniversitesi Hemşirelik Okulu’ndan 2013 yılında almıştır.

Jennifer Boidy, RN

Jennifer Boidy, RN

Lisanslı Hemşire

Jennifer Boidy Maryland’da Lisanslı bir Hemşire’dir. Hemşirelik Ön Lisans derecesini Carroll Community Fakültesi’nden 2012 yılında almıştır.

David Nazarian, MD

David Nazarian, MD

Amerikan Dahiliye Kurulu Diplomalı Doktor

David Nazarian Board onaylı bir Dahiliye Doktoru ve Beverly Hills, Kaliforniya’da özel sağlık danışmanlığı, ayrıcalıklı sağlık ve tamamlayıcı tıp konusunda uzmanlaşmış bir muayenehane olan My Concierge MD’nin sahibidir. Dr. Nazarian kapsamlı sağlık muayenesi, IV vitamin tedavileri, hormon değişim tedavisi, kilo verme, trombositten zengin plazma tedavisi konusunda uzmandır. 16 yıldan fazla tıbbi eğitim ve uygulama deneyimine sahiptir ve Amerikan Dahiliye Kurulu’ndan diplomaya sahiptir. Psikoloji ve Biyoloji alanındaki lisans eğitimini Los Angeles’daki Kaliforniya Üniversitesi’nde, Doktorluk eğitimini Sackler Tıp Fakültesi’nde, uzmanlığını ise Güney Kaliforniya Üniversitesi’ne bağlı olan Huntington Memorial Hastanesi’nde tamamlamıştır.

Cristian Macau, DDS

Cristian Macau, DDS

Cerrahi Diş hekimi

Dr. Cristian Macau Londra’daki Favero Dental Clinic’de oral cerrah, diş eti hastalıkları uzmanı ve estetisyendir. Cerrahi Diş Hekimliği derecesini 2015 yılında Carol Davila Tıp Üniversitesi’nden almıştır.

Jonas DeMuro, MD

Jonas DeMuro, MD

Yoğun Bakım Cerrahı

Dr. Jonas DeMuro New York’ta yer alan ve Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Çocuk Yoğun Bakım Cerrahı’dır. Doktorluk derecesini Stony Brook Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1996 yılında almıştır.

Jurdy Dugdale, RN

Jurdy Dugdale, RN

Tıbbi Değerlendirme Kurulu

Jurdy Dugdale Florida’da Lisanslı bir Hemşire’dir. Hemşirelik Lisansını Florida Hemşirelik Kurulu’ndan 1989 yılında almıştır.

Ken Miyazato, DDS

Ken Miyazato, DDS

Dental Cerrah

Dr. Ken Miyazato Kaliforniya’daki Santa Clara Valley Medical Center’da Diş Hekimi’dir. Uzmanlığını 2014 yılında Lutheran Medical Center’da tamamlamıştır.

Marsha Durkin, RN

Marsha Durkin, RN

Lisanslı Hemşire

Marsha Durkin Wisconsin’de Lisanslı bir Hemşire’dir. Hemşirelik Ön Lisans Derecesini Olney Central College’de 1987 yılında tamamlamıştır.

Shari Forschen, NP, MA

Shari Forschen Kuzey Dakota’daki Sanford Health’de Lisanslı Hemşire’dir. Aile Hemşireliği Yüksek Lisans derecesini North Dakota Üniversitesi’nden almıştır ve 2003 yılında bu yana hemşiredir.

Shaune Wallace, OD

Shaune Wallace, OD

Optometri Doktoru

Dr. Shaune Wallace Nevada’da Optometrist’tir. Optometrist Doktoru derecesini Güney Kaliforniya Optometri Fakültesi’nden 2012 yılında almıştır.

Danielle Jacks, MD

Danielle Jacks, MD

Cerrahi Asistanı

Tıp Doktoru olan Danielle Jacks, New Orleans’daki Ochsner Clinic Foundation’da Cerrahi Asistanı’dır. Doktorluk diplomasını 2016 yılında Oregon Sağlık ve Bilim Üniversitesi’nden almıştır.

Marc Kayem, MD

Marc Kayem, MD

KBB Uzmanı ve Yüz Plastik Cerrahı

Dr. Marc Kayem, Beverly Hills, Kaliforniya’da, uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Kulak Burun Boğaz Uzmanı ve Yüz Plastik Cerrahı’dır. Kozmetik hizmetler ve uyku sorunları konularında uzmandır ve bu konularda çalışmaktadır. Tıp alanındaki Doktora derecesini Ottawa Üniversitesi’nden almıştır. Amerikan Kulak Burun Boğaz Kurulu’ndan sertifikalıdır ve Kanada Kraliyet Hekimler ve Cerrahlar Koleji üyesidir

Corey Fish, MD

Corey Fish, MD

Çocuk Doktoru & BraveCare Sağlık İdaresi Başkanı

Dr. Corey Fish Çocuk Doktoru’dur ve Oregon, Portland’da yer alan bir çocuk sağlığı kuruluşu olan Brave Care’in Sağlık İdare Başkanı’dır. Çocuk sağlığı alanında 10 yıldan fazla deneyimi bulunan Dr. Fish, Amerikan Pediyatri Akademisi üyesidir. Dr. Fish 2005 yılında Pacific Lutheran Üniversitesi’nden Biyoloji alanında Lisans derecesi, 2009 yılında Washington Tıp Fakültesi’nden Doktorluk derecesi almış ve Pediyatri alanındaki İhtisasını 2012 yılında Texas Üniversitesi Southwestern Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır.

Mark Ziats, MD, PhD

Mark Ziats, MD, PhD

Tıp Doktoru

Dr. Mark Ziats Dahiliye Doktoru, Araştırmacı ve biyoteknoloji alanında bir Girişimci’dir. Genetik alanındaki Doktorasını 2014 yılında Cambridge Üniversitesi’nden almış ve kısa süre sonra 2015 yılında Doktorluk eğitimini Baylor Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır

Carlotta Butler, RN, MPH

Carlotta Butler Arizona’da Tescillli Hemşire'dir. Halk Sağlığı Yüksek Lisansı’nı 2004 yılında Kuzey Illinois Üniversitesi’nden ve Hemşirelik derecesini 2010’da Heartland Toplum Fakültesinden almıştır.

Allan Evangelista, MD

Allan Evangelista, MD

Ayak ve Ayak Bileği Cerrahı

Dr. Allan Evangelista, West Virginia’daki Mountaineer Orthopedic Specialists’de Ayak ve Ayak Bileği Cerrahı’dır. Uzmanlık eğitimini 2006 yılında Sarasota Orthopedic Associates’de tamamlamıştır.

Carmen W. Landrau, MD

Dr. Carmen Landrau, Teksas’daki Memorial Hermann Hastanesi’nde Kardiyolog’dur. Kardiyoloji alanındaki uzmanlığını 2009 yılında Houston’daki Texas Medical Center Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Julia Bowlin, MD

Julia Bowlin, MD

Aile Hekimi

Dr. Julia Bowlin Ohio’da Aile Hekimliği uzmanıdır. Doktorluk derecesini Wright State Üniversitesi Boonshoft Tıp Fakülesi’nden 1993 yılında almıştır.

Nicole Cushman, MPH

Nicole Cushman, MPH

Cinsellik Eğitmeni

Nicole Cushman yazıları New York Times, CNN ve Huffington Post’ta çıkmış, Cinsellik ve Üreme Sağlığı eğitmenidir. Ulusal bir cinsellik eğitimi kuruluşu olan Answer’ın Yetkili Müdürü’dür. Halk Sağlığı Yüksek Lisansı’nı 2011 yılında Columbia Üniversitesi Mailman Halk Sağlığı Fakültesi’nden almıştır.

Paul Ursell, MD

Paul Ursell, MD

Göz Doktoru

Dr. Paul Ursell İngiltere’de Göz Doktoru’dur. Kariyeri süresince 7.000 üzerinde katarakt operasyonu gerçekleştirmiştir. Dr. Ursell 1995 yılında Royal College of Ophthalmologists Üyesi olmuştur.

Ray Schilling, MD

Ray Schilling, MD

Tıp Doktoru

Dr. Schilling British Columbia’da emekli bir Doktor’dur. Kanada’da 16 yılın üzerinde Aile Hekimliği yapmıştır.

Robert Borer, DC

Robert Borer, DC

Kayropraktik Tıp Doktoru

Dr. Robert Borer Kayropraktör’dür ve Michigan'da aile işi olan kayropratik işini eşi Dr. Sherri Borer ile yürütmektedir. Kayropratik Tıp alanındaki Doktorasını 1999 yılında Iowa’daki Palmer College’den almıştır.

Stephen Chow, MD

Stephen Chow, MD

Dahiliye Doktoru

Dr. Stephen Chow Mississippi’de Dahiliye Doktoru’dur. Doktorluk derecesini Americas Medical Üniversitesi’nden 2014 yılında almıştır.

Theodore Leng, MD

Theodore Leng, MD

Vitreoretinal Cerrah

Dr. Theodore Leng Stanford Üniversitesi’nde, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Göz Doktoru ve Vitroeretinal Cerrah’tır. Vitroeretinal cerrahlık uzmanlığını 2010 yılında Stanford Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Victor Catania, MD

Victor Catania, MD

Aile Doktoru

Dr. Victor Catania Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip, Pennsylvania’da bulunan bir Aile Doktoru’dur. Doktorluk derecesini 2012 yılında Americas Tıp Fakültesi’nden almıştır.

Jennifer Butt, MD

Jennifer Butt, MD

Board Onaylı Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Jennifer Butt, New York’taki özel muayenehanesi Upper East Side OB/GYN’de hizmet veren, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren board onaylı bir Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı’dır. Lenox Hill Hospital’e bağlıdır. Rutgers Üniversitesi’nden Biyoloji Çalışmaları alanında Lisans derecesi, Rutgers Üniversitesi Robert Wood Johnson Tıp Fakültesi’nden ise Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını Robert Wood Johnson Üniversite Hastanesi’nde kadın hastalıkları ve doğum alanında tamamlamıştır. Dr. Butt, Amerikan Kadın Hastalıkları ve Doğum Kurulu (American Board of Obstetrics and Gynecology) onaylıdır. Amerikan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları Derneği (American College of Obstetricians and Gynecologists) ve Amerikan Tıp Derneği (American Medical Association) üyesidir.

Catherine Cheung, DPM

Catherine Cheung, DPM

Kurul Sertifikalı Podolog

Dr. Catherine Cheung, faaliyetlerini San Francisco, Kaliforniya’da yürüten, Amerika’da verilen ve uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren board onaylı bir podologtur (ayak hastalıkları uzmanı). Dr. Cheung, karmaşık rekonstrüksiyonlar da dâhil olmak üzere her türlü ayak ve ayak bileği bakımında uzmanlaşmıştır. Dr. Cheung, Brown & Toland Physicians ve Sutter Medical Network üyesidir. California Podiatrik Tıp Fakültesi'nden ayak hastalıkları doktoru ünvanını almış, ihtisasını Encino Tarzana Tıp Merkezi'nde ve fellowship programını Kaiser Permanente San Francisco Tıp Merkezi'nde tamamlamıştır. Amerikan Podiatrik Cerrahi Kurulu'ndan board onayına sahiptir.

Amy Chow

Amy Chow

Lisanslı Diyetisyen

Lisanslı Diyetisyen olan Amy Chow aynı zamanda British Columbia, Kanada'da bulunan, aile ve çocuk beslenme danışmanlığı hizmeti veren Chow Down Nutrition'ın kurucusudur. Dokuz yılı aşkın tecrübesiyle Amy, pediatrik beslenme, gıda alerjisiyle başa çıkma ve yeme bozukluğunun iyileştirilmesi konularına özel bir ilgi duymaktadır. Amy, McGill Üniversitesi'nden Beslenme Bilimleri alanında lisans derecesine sahiptir. Klinik deneyimlerini, kendi işini kurmadan önce dâhil olduğu yatılı ve ayakta yeme bozukluğu tedavi programlarının yanı sıra BC Çocuk Hastanesi'nde kazanmıştır. Find BC Dietitians, Dietitians of Canada, Food Allergy Canada, Recovery Care Collective, Parentology, Save on Foods, Ulusal Yeme Bozukluğu Bilgi Merkezi (NEDIC) ve Joytv'de yer almıştır.

Christy Irvine, PhD

Christy Irvine, PhD

Lisanslı Klinik Psikolog

Dr. Christy Irvine lisanslı bir klinik psikologdur ve Portland, Oregon'da özel muayenehaneye sahiptir. 10 yılı aşkın tecrübesiyle, duygu odaklı terapi (EFT), kabul ve kararlılık terapisi (ACT), kişilerarası ilişkiler terapisi ve bilişsel işleme terapisi (CPT) dâhil olmak üzere çeşitli teknikleri kullanarak bireysel ve çift terapisinde uzmanlaşmıştır. Dr. Irvine, Whitman Koleji'nden Psikoloji alanında lisans derecesine ve Connecticut Üniversitesi'nden Klinik Psikoloji alanında doktora derecesine sahiptir.

Janine Kelbach, RNC-OB, MA

Janine Kelbach, RNC-OB, MA

Lisanslı Hemşire

Janine Kelbach Ohio’daki Lake Health West Medical Center’da Lisanslı bir Hemşire’dir. Kelbach 2006 yılından bu yana Ohio eyaletinde lisanslı bir hemşiredir.

Joseph Krajekian, DMD

Joseph Krajekian, DMD

Oral ve Maksilofasiyal Cerrah

Dr. Joseph Krajekian Ohio’daki Cleveland Klinik’de, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Oral ve Maksilofasiyal Cerrah’tır. Diş Hekimliği derecesini 2002 yılında Tufts Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden almıştır. Dr. Krajekian Diş Hekimlik derecesinden sonra, Drexel Tıp Fakültesi’nden Doktorluk derecesini almıştır.

Aaron Broadwell, MD

Dr. Aaron Broadwell Kaliforniya’da Romatolog’dur. Kas-iskelet ultrasonu özel ilgi alanıdır. Tıp Doktorluğu derecesini Teksas Üniversitesi Tıp Bölümü’nden 2007 yılında almıştır.

Albert Chang, OD

Albert Chang, OD

Göz Hastalıkları Uzmanı

Dr. Albert Chang Kaliforniya Family EyeCare Center’da Göz Hastalıkları Uzmanı’dır. 2015 yılında Marshall B. Ketchum Üniversitesi Güney Kaliforniya Göz Hastalıkları Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Amer Alnajar, MD

Amer Alnajar, MD

Başhekim, Vytaliz.com

Dr. Amer Alnajar İç Hastalıkları konusunda uzman bir Doktor, Kurucu Ortak ve New York’taki Vytaliz’de Stratejilerden Sorumlu Üst Kademe Yönetici’dir. Tıp Doktoru derecesini 2011 yılında Drexel Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden almıştır.

Angela Kerchner, MD

Angela Kerchner, MD

Aile Doktoru

Dr. Angela Kerchner Iowa’da, Amerika’da verilen ve uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren, Board Onayı’na sahip bir Aile Doktoru’dur. Doktor derecesini 2010 Yılında Iowa Carver Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden almıştır.

Ankush Bansal, MD

Ankush Bansal, MD

Dahiliye Doktoru

Dr. Ankush Bansal Florida’da, Amerika’da verilen ve uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Onayı’na sahip bir Dahiliye Doktoru’dur. Dahiliye ihtisasını 2007 yılında Christiana Care Health Services’de tamamlamıştır. 19 eyalette lisansı vardır.

Annette Lee, MD

Annette Lee, MD

Üreme Endokrinolojisti

Dr. Annette Lee Pennsylvania Reproductive Specialists’de çalışmaktadır. 2002 yılında Obstetrik ve Jinekoloji ile Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite alanlarında, Amerika’da verilen ve uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Onayı almıştır.

Lee-Hsin Fang, DPM

Lee-Hsin Fang, DPM

Ayak Hastalıkları Uzmanı

Dr. Billy Fang’in Kaliforniya, Mountain View'de kendi muayenehanesi vardır. İhtisasını 1999 yılında Kaliforniya Ayak Hastalıkları Fakültesi’nde tamamlamıştır.

Bobby Homayoon, MD

Bobby Homayoon, MD

Aile Doktoru

Dr. Bobby Homayoon, Vancouver’da hastane asistan doktoru olarak çalışmaktadır. British Columbia Üniversitesi, Tıp Fakültesi’nden 2015 yılında mezun olmuştur.

Brent Wong, DMD

Brent Wong, DMD

Diş Hekimi

Dr. Brent Wong Manitoba’daki Shine Dental’in Sahibi ve Asıl Diş Hekimi’dir. İhtisasını 2000 yılında Manitoba Üniversitesi’nde tamamlamıştır ve diş hekimliği konusunda 18 yılın üzerinde deneyime sahiptir.

Brian Maloney, MD

Brian Maloney, MD

Kulak Burun Boğaz Uzmanı

Dr. Brian Maloney Georgiya’da, Amerika’da verilen ve uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren, çift Board Onayı’na sahip bir Estetik Cerrah’tır ve The Maloney Center for Facial Plastic Surgery’nin kurucusudur. İhtisasını 1991 yılında, SUNY Sağlık Bilimleri Merkezi’nde Kulak Burun Boğaz - Baş ve Boyun Cerrahisi alanında tamamlamıştır.

Carolyn Messere, MD

Carolyn Messere, MD

Tıp Doktoru

Dr. Carolyn Messesre Florida’da Doktor’dur. Doktorluk derecesini 1999 yılında Massachusetts Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden almıştır.

Dale K. Mueller, MD

Dale K. Mueller, MD

Göğüs Kalp ve Damar Cerrahı

Dr. Dale K. Mueller Florida’daki Cardiothoracic & Vascular Surgical Associates group’da Göğüs Kalp ve Damar Cerrahı’dır. Uzmanlığını 1999 yılında Rush-Presbyterian-St. Luke's Tıp Merkezi’nde tamamlamıştır.

Daniel Larson, MD

Daniel Larson, MD

Kulak Burun Boğaz Uzmanı

Dr. Daniel Larson Southwest Ohio ENT Specialists’de, Amerika’da verilen ve uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Onaylı bir Kulak Burun Boğaz Uzmanı’dır. Dr. Larson, Eastern Virginia Tıp Okulu’nda tamamladığı uzmanlığını takiben ABD Hava Kuvvetleri’nde 5 yıl geçirmiştir.

Daniel Wozniczka, MD, MPH

Daniel Wozniczka, MD, MPH

Dahiliye Doktoru

Dr. Daniel Wozniczka Sahra Altı Afrika, Doğu Avrupa ve Gündeydoğu Asya’da global sağlık deneyimine sahip, Chicago’da bir Dahiliye Doktoru’dur. Doktorluk derecesini 2014 yılında Jagiellonian Üniversitesi’nden almış olmakta birlikte, Chicago’daki Illinois Üniversitesi’nden İşletme ve Halk Sağlığı alanlarında Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

Diana Lee, MD

Diana Lee, MD

Aile Doktoru

Dr. Diane Lee Kaliformiya’da Aile Doktoru’dur. Doktorluk derecesini Georgetown Üniversitesi’nden 2015 yılında almştır

Eric Deutsch, MD

Eric Deutsch, MD

Kardiyak Anestezi Uzmanı

Dr. Eric Deutsch Idaho’da yer alan ve Amerika’da, uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren, Board Sertifikası’na sahip bir Kardiyak Anestezi Uzmanı’dır. Uzmanlığını 2011 yılında Cleveland Clinic Foundation’da tamamlamıştır.

Jake Behrens, MD

Jake Behrens, MD

Psikiyatrist

Dr. Jake Behrens Milwaukee’deki Envision ADHD’nin CEO’su ve Direktörü’dür. Dr. Behrens Wisconsin Üniversitesi’nde Klinik Yardımcı Doçent ve Psikiyatrist’tir. Psikiyatri uzmanlığını 2013 yılında Wisconsin Üniversitesi Hastanesi ve Kliniği’nde tamamlamıştır.

James Larmer, MD

James Larmer, MD

Aile Hekimi

Dr. James Larmer Ontario’da Aile Hekimi’dir. Doktorluk derecesini 2009 yılında McMaster Üniversitesi’nden almış ve Aile Hekimliği alanındaki uzmanlığını 2011 yılında tamamlamıştır.

Jessica Ahmann, PhD

Jessica Ahmann, PhD

Hemşirelik Doktorası

Dr. Jessica Ahmann taciz kurbanı çocukları tedavi etme konusunda uzmanlaştığı Kuzey Dakota’daki Sanford Health’de Doktora’ya sahip bir Hemşire’dir. Hemşirelik Doktora derecesini 2015 yılında Kuzey Dakota Üniversitesi’nden almıştır.

Jody Leng, MD

Jody Leng, MD

Anestezi Uzmanı

Dr. Jody Leng Stanford Üniversitesi’nde, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Anestezi Uzmanı ve Klinik Yardımcı Doçent’tir. Uzmanlık eğitimini 2014 yılında Stanford Medical Center’da bölgesel anesteziyoloji alanında tamamlamıştır.

Joshua Batt, DO

Joshua Batt, DO

Osteopatik Tıp Doktoru

Dr. Joshua Batt Kaliforniya’daki Riverside Community Hastanesi’nde Acil Tıp Doktoru’dur. Osteopatik Tıp Doktoru derecesini Touro Üniversitesi Nevada Osteopatik Tıp Fakültesi’nden 2012 yılında almıştır.

Kirsten Kind, MD

Kirsten Kind, MD

Aile Hekimi

Dr. Kirsten Kind Scotland’da Aile Hekimi’dir. Doktorluk derecesini Edinburg Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2009 ylında almıştır.

Mandolin S. Ziadie, MD

Dr. Mandolin Ziadie Güney Florida’da bulunan, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Patolog’dur. Uzmanlığını 2010 yılında Pediatrik Pataloji alanında Children’s Medical Center’da tamamlamıştır.

Michael Warner, MD

Michael Warner, MD

Dahiliye Uzmanı

Dr. Michael Warner Toronto’da Dahiliye Doktoru ve Medikal Direktör’dür. Doktorluk derecesini Queen's Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2004 yılında, İşletme Yüksek Lisans derecesini ise 2010 yılında Toronto Rotman İşletme Fakültesi’nden almıştır.

Mitul Mehta, MD

Mitul Mehta, MD

Vitreoretinal Cerrah

Dr. Mitul Mehta Kaliforniya’da bulunan, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Göz Doktoru ve Vitroeretinal Cerrah’tır. Doktorluk derecesini 2008 yılında Güney Kaliforniya Keck Tıp Fakültesi’nden almış, sonrasında Cincinnati Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde göz doktorluğu alanındaki uzmanlığını tamamlamıştır.

Mitzi Scotten, MD

Mitzi Scotten, MD

Çocuk Doktoru

Dr. Mitzi Scotten Arizona’da bulunan, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Çocuk Doktoru’dur. Doktorluk derecesini Kansas Üniversitesi’nden 1993 yılında almıştır.

Ricardo Correa, MD

Ricardo Correa, MD

Endokrinolog

Dr. Ricardo Correa, Rhose Island’da, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Endokrinolog’dur. 2016 yılından bu yana Brown Üniversitesi’nde Tıp alanında Yardımcı Doçent’tir.

Robert Rice, DC

Robert Rice, DC

Kayropraktik Tıp Doktoru

Dr. Robert Rice İllinois’de Kayropraktik Tıp Doktoru’dur ve 2006 yılında açılan Shiloh Chiropractic’in sahibidir. Kayropraktik Tıp alanındaki Doktorasını 2006 yılında Logan Kayropraktik Üniversitesi’nden almıştır.

Tapan Abrol, MD

Tapan Abrol, MD

Aile Doktoru

Dr. Tapan Abrol New York’taki Icahn Tıp Fakültesi’nde Hareket Bozuklukları Öğretim Üyesi’dir. Uzmanlığını 2017 yılında Louisville Üniversitesi’nde Nöroloji alanında tamamlamıştır.

Thomas Wright, MD

Thomas Wright, MD

Dahiliye Uzmanı ve Flebolog

Dr. Thomas Wright Missouri’de yer alır ve Dahiliye ile Fleboloji alanlarında Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahiptir. Uzmanlığını 1995 yılında Alabama Birmingham Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Timothy Sherman, RN

Timothy Sherman, RN

Lisanslı Hemşire

Timothy Sherman Teksas’da Lisanslı bir Hemşire’dir. Hemşirelik alanındaki lisans derecesini 2012 yılında Wichita State Üniversitesi’nden almıştır.

Venessa Peña-Robichaux, MD

Dr. Venessa Peña-Robichaux Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip, Teksas’da bulunan bir Dermatolog ve Klinik Profesör’dür. Uzmanlığını 2010 yılında Harvard Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır.

John Thoppil, MD

John Thoppil, MD

Obstetrisyen ve Jinekolog

Dr. John Thoppil Austin, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren board sertifikasına sahip, Teksas’da bulunan bir obstetrisyen ve jinekolog’dur (OB/GYN). Austin’de River Place OB/GYN’i yürütmektedir ve dört yıldır arka arkaya Austin Monthly tarafından En İyi OB/GYN seçilmiştir. Dr. Toppil, Lisans derecesini Texas A&M Üniversitesi’nden, Doktorluk derecesini ise Baylor Tıp Fakültesi’nden almıştır.

Inge Hansen, PsyD

Inge Hansen, PsyD

Klink Psikolog

Dr. Inge Hansen, Stanford Üniversitesi’nde ve Weiland Health Initiative’de Sağlıklı Yaşam Direktörü’dür. Dr. Hansen sosyal adalet, cinsiyet ve cinsel çeşitlilik konularıyla profesyonel olarak ilgilenmektedir. Psikoloji Doktoru derecesini Kaliforniya Profesyonel Pskoloji Okulu’ndan cinsiyet ve cinsel kimlik alanında özel eğitimle almıştır. The Ethical Sellout: Maintaining Your Integrity in the Age of Compromise (Etik İhanet: Ödün Verme Çağında Dürüstlüğünü Korumak) adlı kitabın ortak yazarıdır.

Katie Marks-Cogan, MD

Katie Marks-Cogan, MD

Board Onaylı Çocuk ve Yetişkin Alerji Uzmanı

Dr. Katie Marks-Cogan Los Angeles, Kaliforniya’da bulunan Clear Allergy’de, Board Onaylı bir çocuk ve Yetişkin Alerji Uzmanı’dır. Çocuklukta yiyecek alerjisi riskini azaltmak için tasarlanmış, küçük çocuklar için diyet desteği sunan Ready, Set, Food!’un baş alerji uzmandır. Doktorluk derecesini Maryland Üniversitesi’nden onur derecesiyle almıştır. Sonrasında uzmanlığını Northwestern Üniversitesi’nde Dahiliye alanında tamamlamış ve üst ihtisasını Pensilvanya Üniversitesi ve CHOP’ta Alerji ve İmünoloji alanında tamamlamıştır.

Scott Mosser, MD

Scott Mosser, MD

Board Onaylı Plastik Cerrah

Dr. Scott Mosser San Francisco, Kaliforniya’da yerleşik, Board Sertifikalı bir Plastik Cerrah’tır. Cinsiyet değiştirme operasyonlarına özel bir klinik olan Gender Confirmation Center’ın kurucusudur. Doktorluk derecesini Baylor Üniversitesi’nden almış, uzmanlığını Case Western Reserve Üniversitesi’nde Plastik Cerrahi alanında tamamlamış ve üst ihtisasını da Dr. John Q. Owsley’in yürütücülüğünde Estetik Cerrahi alanında tamamlamıştır. American Society of Gender Surgeons (Amerikan Cinsiyet Cerrahları Derneği) ortak kurucusu, Amerikan Plastik Cerrahlar Derneği (ASPS) üyesi, WPATH üyesi (Dünya Transgender Sağlığı Profesyonel Derneği) ve Birleşik Devletler Transgender Sağlığı Profesyonel Derneği (USPATH) üyesidir.

Michael Lewis, MD, MPH, MBA, FACPM, FACN

Michael Lewis, MD, MPH, MBA, FACPM, FACN

Board Onaylı Beyin Sağlığı Doktoru

Michael D. Lewis (Tıp Doktorluğu Lisans, Halk Sağlığı ve İşletme Yüksek Lisans derecelerine sahip) beyin sağlığı için beslenme müdahaleleri ve özellikle beyin hasarlarının önlenmesi ve rehabilitasyonu konusunda uzmandır. 2012 yılında ABD ordusundaki 31 yılından sonra albay olarak emekli olduğunda kâr amaçsız Beyin Sağlığı Eğitim ve Araştırma Enstitüsü’nü kurmuştur. Maryland, Potomac’de özel muayenehanesi vardır ve "Beyinler Çarpıştığında: Her atlet ve ebeveynin beyin sarsıntısı ve kafa yaralanmalarını önleme ve tedavi etmeyle ilgili bilmesi gerekenler (When Brains Collide: What every athlete and parent should know about the prevention and treatment of concussions and head injuries)" adlı kitabın yazarıdır. ABD Askeri Akademisi West Point ve Tulane Tıp Fakültesi mezunudur. İhtisas eğitimini Walter Reed Ordu Tıp Merkezi, Johns Hopkins Üniversitesi ve Walter Reed Ordu Araştırma Enstitüsü’nde tamamlamıştır. Dr. Lewis board onaylıdır, Amerikan Önleyici Derneği ve Amerikan Beslenme Derneği üyesidir.

Debra Minjarez, MS, MD

Debra Minjarez, MS, MD

Board Onaylı Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Uzmanı

Dr. Debra Minjarez, Board onaylı bir Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, İnfertilite Uzmanı ve San Francisco Bay bölgesinde bir Fertilite Kliniği olan Spring Fertility’nin Ortak Medikal Direktörü’dür. Öncesinde Colorado Üreme Tıbbı Merkezi’nde (CCRM) 15 yıl Medikal Direktör olarak hizmet vermiştir ve ayrıca Kaiser Oakland’da Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Direktörü olarak çalışmıştır. Profesyonel hayatı boyunca the ACOG Ortho-McNeil Ödülü, Cecil H. ve Ida Green Üreme Biyolojisi Bilimleri Merkezi NIH Araştırma Hizmet Ödülü ve Jinekolojik Araştırmalar Birliği Başkan’ın Sunucusu Ödülü gibi ödüller kazanmıştır. Dr. Minjarez Lisans, Yüksek Lisans ve Doktorluk derecelerini Stanford Üniversitesi’nden almış, İhtisasını Colorado Üniversitesi’nde, Üst İhtisasını Texas Southwestern Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Rebecca Levy-Gantt, MPT, DO

Rebecca Levy-Gantt, MPT, DO

Board Onaylı Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Dr. Rebecca LevyGantt, Board onaylı bir Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı’dır ve Napa, Kaliforniya’da özel bir muayenehane işletmektedir. Dr. LevyGantt menopoz süresince, menopoz öncesi ve biyolojik olarak özdeş ve bileşik hormon tedavileri ve alternatif tedaviler de dâhil olmak üzere hormonal yönetim konusunda uzmandır. Fizik Tedavi alanındaki Yüksek Lisans derecesini Boston Üniversitesi’nden, Osteopatik Tıp Doktoru (DO) derecesini New York Osteopatik Tıp Fakültesi’nden almıştır.

Janice Litza, MD

Janice Litza, MD

Aile Hekimi

Dr. Janice Litza Wisconsin’de yer alan, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Aile Hekimi’dir. Doktorluğunun yanı sıra, Wisconsin-Madison Halk Sağlığı ve Tıp Fakültesi’nden 1998 yılında Doktorluk derecesini aldıktan sonra 13 yıl boyunca, Klinik Profesör olarak eğitim vermiştir.

Bilgisayar ve Teknoloji

Jack Lloyd

Jack Lloyd

Teknoloji Yazarı ve Editör

Jack Lloyd wikiHow’da bir wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Yazı yazma ve teknolojiyle ilgili makaleleri düzenleme konusunda iki yıldan fazla deneyime sahiptir. Jack bir teknoloji meraklısı ve İngilizce öğretmenidir.

Nicole Levine, MFA

Nicole Levine, MFA

Teknoloji Yazarı ve Editör

Nicole Levine, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Teknik dokümantasyon oluşturma ve önde gelen internet sitesi barındırma ve yazılım şirketlerindeki destek ekiplerini yönetme alanlarında 20 yıldan fazla deneyime sahiptir. Nicole ayrıca Portland Eyalet Üniversitesi’nden Yaratıcı Yazarlık alanında Güzel Sanatlar Yüksek Lisans derecesine sahiptir ve farklı kurumlarda kompozisyon, bilim kurgu yazarlığı ve ev yapımı dergi (zin) hazırlama dersleri vermektedir.

Travis Boylls

Travis Boylls

Teknoloji Yazarı ve Editör

Travis Boylls, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Travis teknoloji makaleleri yazma, müşteri hizmetleri yazılımı sağlama ve grafik tasarım konularında deneyime sahiptir. Windows, macOS, Android, iOS ve Linux platformlarında uzmandır. Pikes Peak Toplum Fakültesi’nde grafik tasarım eğitimi almıştır.

Luigi Oppido

Luigi Oppido

Bilgisayar Onarım Teknisyeni ve Pleasure Point Computers'ın Sahibi

Luigi Oppido, Kaliforniya’da yer alan Santa Cruz’daki Pleasure Point Computers’in Sahibi ve Yürütücüsü’dür. Genel bilgisayar onarımı, veri kurtarma, virüs kaldırma ve yükseltmeler konusunda 16 yıldan fazla deneyime sahiptir. Müşteri hizmetleri ve şeffaf ücretlendirmesiyle gurur duymaktadır.

Darlene Antonelli, MA

Darlene Antonelli, MA

Teknoloji Yazarı ve Editör

Darlene Antonelli wikiHow’un Teknoloji Yazarı ve Editörü’dür. Darlene üniversitede ders verme, teknolojiyle ilgili makaleler yazma ve teknoloji alanında uygulamalı olarak çalışma konularında deneyime sahiptir. 2012 yılında Rowan Üniversitesi’nden Yazarlık konusunda Yüksek Lisans derecesi almış ve tezini İnternet’teki topluluklar ve böyle topluluklarda oluşturulan kişilikler üzerine yazmıştır.

Spike Baron

Spike Baron

Ağ Mühendisi ve Masaüstü Destek Uzmanı

Spike Baron, Spike's Computer Repair’in sahibidir. Teknoloji alanındaki 25 yıldan fazla tecrübesiyle işletmesi, PC ve Mac Bilgisayar Onarımı, İkinci El Bilgisayar Satışı, Virüs Temizleme, Veri Kurtarma, Yazılım ve Donanım Yükseltmeleri konularında uzmandır. Spike, CompTIA A+ sertifikasına sahiptir ve Microsoft Sertifikalı Çözüm Uzmanı’dır.

Chiara Corsaro

Chiara Corsaro

General Manager of macVolks, Inc.

Chiara Corsaro San Francisco Bay Bölgesi’nde bulunan Apple Yetkili Hizmet Sağlayıcısı macVolks A.Ş.’nin Genel Müdürü ve Apple Sertifikalı Mac ve iOS Teknisyeni’dir. macVolks A.Ş. 1990 yılında kurulmuştur, Better Businesss Bureau (BBB)’dan A+ derecesiyle akredite edilmiştir ve Apple Cosultants Network’ün (Apple Danışma Ağı) bir parçasıdır.

Travis Page

Travis Page

Cinebody'de Ürün Sorumlusu

Travis Page Cinebody’de Ürün Sorumlusu’dur. Cinebody, markaları dünyadaki herkesle hızlı, özgün ve ilgi çekici video içeriği oluşturmada destekleyen, kullanıcı tarafından yönlendirilen, video içerik yazılımıdır.

Gonzalo Martinez

Gonzalo Martinez

Apple Onarım Uzmanı ve CleverTech'in Başkanı

Gonzalo Martinez, 5 yıldan fazla bir süre önce kurulmuş bir teknik onarım işletmesi olan CleverTech’in Başkanı’dır. CleverTech Ltd. Şti. iPhone, iPad, Macbook ve iMac gibi Apple marka cihazların onarımında uzmandır. Çevreye karşı sorumluluk anlamında bir lider olan şirket, alüminyumun, tüm ekran parçalarının ve anakartlardaki mikro bileşenlere kadar her şeyin gelecekteki onarımlarda tekrar kullanılmak üzere geri dönüşümünü sağlar. Şirket günlük olarak, ortalama bir onarım mağazasının yaptığından ortalamada 0.5kg – 1.5kg civarında daha fazla elektronik atık tasarrufu yapar.

Jeremy Mercer

Jeremy Mercer

Bilgisayar Onarım Teknisyeni

Jeremy Mercer, Kaliforniya’da bulunan Los Angeles’da, MacPro-LA’in Müdürü ve Baş Teknisyeni’dir. Elektronik onarımın yanında Mac ve PC alanlarında uzman perakende satış mağazalarında çalışma konusunda on yıldan fazla deneyime sahiptir.

Mobile Kangaroo

Mobile Kangaroo

Yetkili Apple Hizmet Sağlayıcısı

Mobile Kangaroo Kaliforniya ve Teksas’da tam hizmet sağlayan bir bilgisayar ve telefon onarım mağazasıdır. 2003 yılında Kaliforniya’daki Mountain View’da açılmıştır. Şu anda Kaliforniya’nın 21 şehrinde şubesi vardır ve yakın zamanda Teksas’ta da yürütülmeye başlamıştır. Mobile Kangaroo garanti kapsamında olan ve garanti kapsamı dışındaki Apple cihaz onarımları konusunda uzmandır.

Mark Webster

Mark Webster

Web Tasarım Profesorü

Mark Webster Washington’daki Clover Park Technical College’de Web Tasarım Profesörü’dür. 2002 yılından bu yana CPTC’de, Hem Medya Tasarım Bölümü’nde hem de Bilgisayar Programlama ve Web Geliştirme Bölümü’nde eğitim vermektedir.

Ken Koster, MS

Ken Koster, MS

Yazılım Uzmanı

Ken Koster bir tıbbi teknoloji şirketi olan Ceevra’nın Ortak-Kurucusu ve Baş Teknoloji Yöneticisi’dir. Silikon Vadisi şirketlerinde programlama ve yazılım ekiplerini yönetme konusunda 15 yıldan fazla deneyime sahiptir. Ken, Stanford Üniversitesi’nden Bilgisayar Bilimleri alanında Lisans ve Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

Harish Chandran, PhD

Harish Chandran, PhD

Makine Öğrenmesi Mühendisi

Harish Chandran, Yapay Zekâ sonuçlarının Google ürünlerine entegre edilmesinde mühendislik çalışmalarına önderlik ettiği DeepMind’da Mühendislik Kısım Lideri ve Kıdemli Ekip Araştırma Mühendisi’dir. Harish, Bilgisayar Bilimleri alanındaki Doktora derecesini 2012 yılında Duke Üniversitesi’nden almıştır. DNA’nın kendiliğinden tutunması, evrimsel algoritmalar, hesaplamalı sinirbilim, bilgisayar mimarisi ve süper hesaplama konularında deneyime sahiptir.

Gavin Anstey

Gavin Anstey

Video Yapımcısı, Cinebody'de Yürütmeden Sorumlu Yönetici

Gavin Anstey, Cinebody’de günlük işleri yürütmekten sorumlu yöneticidir. Cinebody, markaları dünyadaki herkesle hızlı, özgün ve ilgi çekici video içeriği oluşturmada destekleyen, kullanıcı tarafından yönlendirilen, video içerik yazılımıdır. Gavin video yapımcılığı ve yazılım alanında bir kariyere başlamadan önce Colorado Boulder Üniversitesi’nde Gazetecilik okumuştur.

Cinebody

Cinebody

Video Yapım Gurusu

Cinebody, şirketlerin kullanıcı telefonlarının birleştirilmiş gücünü kullanarak profesyonel video içeriği oluşturmalarına yardımcı olan, Denver’da üretilmiş bilgisayar yazılımıdır. Kullanıcı tarafından yönlendirilen bu içerik yazılımı, markaları dünyadaki herkesle hızlı, özgün ve ilgi çekici video içeriği oluşturmada destekler.

Neverthink

Neverthink

Video Derleme Uygulaması

Neverthink en iyi ve en yeni YouTube videolarından TV benzeri bir deneyim sunan ödüllü bir video uygulaması ve web sitesidir. Neverthink kanalları, videolar öneren algoritmalar yerine insan derlemesi tarafından desteklenir, bu da izleyicinin başka türlü asla bulamayacağı videoları ve yapımcıları keşfetmesine olanak verir.

Katie Double

Katie Double

Teknoloji Yazarı ve Editör

Katie Double Teknoloji Yazarı ve wikiHow Editörü’dür. Teknik destek, BT süreç analizi ve nicel araştırma konularında beş yıldan fazla deneyime sahiptir. Katie, veri analizi ve görselleştirmeden müzik prodüksiyonu ve performansa çeşitli teknoloji araçlarının uygulanmasını keşfetmeyi sever. Aslında Denver, Colorado’dan olmasına rağmen şu anda Yeni Zelanda’da yaşamaktadır. Colorado Boulder Üniversitesi’nden Psikoloji alanında Lisans derecesine sahiptir.

Zihinsel Sağlık

Trudi Griffin, LPC, MS

Trudi Griffin, LPC, MS

Lisanslı Profesyonel Danışman

Trudi Griffin Wisconsin’de Lisanslı Profesyonel Danışman’dır. Yüksek Lisans derecesini 2011 yılında Marquette Üniversitesi’nden Klinik Zihinsel Sağlık Danışmanlığı alanında almıştır.

Klare Heston, LCSW

Klare Heston, LCSW

Klinik Sosyal Çalışma Görevlisi

Klare Heston Ohio’da Klinik Sosyal Hizmet Görevlisi’dir. Sosyal Çalışmalar alanındaki Yüksek Lisana derecesini Virginia Commonwealth Üniversitesi’nden 1983 yılında almıştır.

Paul Chernyak, LPC

Lisanslı Profesyonel Danışman

Paul Chernyak Chicago’da Lisanslı Profesyonel Danışman’dır. 2011 yılında Amerikan Profesyonel Psikoloji Okulu’ndan mezun olmuştur.

Liana Georgoulis, PsyD

Dr. Liana Georgoulis 10 yıldan fazla deneyime sahip Lisanslı bir Klinik Psikolog’dur ve şu anda Los Angeles’da bulunan Coast Psychological Services’de Klinik Direktör’dür. Psikoloji alanındaki Doktorasını 2009 yılında Peperdine Üniversitesi’nden almıştır. Çalışmalarıyla ergenlere, yetişkinlere ve çiftlere bilişsel davranış terapisi ve diğer kanıta dayalı terapiler sağlar.

Tasha Rube, LMSW

Tasha Rube, LMSW

Lisanslı Uzman Sosyal Çalışma Görevlisi

Tasha Rube Missouri’de Lisanslı Uzman Sosyal Çalışma Görevlisi’dir. Sosyal Çalışma alanındaki Yüksek Lisansı’nı 2014 yılında Missouri Üniversitesi’nden almıştır.

Tiffany Douglass, MA

Tiffany Douglass, MA

Wellness Retreat Recovery Center Kurucusu

Tiffany Douglass, San Jose, Kaliforniya’da bulunan, JCAHO’dan (Sağlık Kuruluşları Akreditasyonu Birleşik Komisyonu) akreditasyona sahip bir uyuşturucu ve alkol tedavi programı olan Wellness Retreat Recovery Center’ın kurucusudur. Madde bağımlılığı tedavisi konusunda on yıldan fazla deneyime sahiptir ve madde bağımlılığının hastane dışı bir merkezde tedavisi konusundaki gayretleri nedeniyle 2019 yılında Global İyi Niyet Elçisi olarak atanmıştır. Tiffany 2004 yılında Emory Üniversitesi’nden Psikoloji alanında Lisans ve 2006 yılında Claremont Enstitüsü’nden Kurumsal Davranış ve Program Değerlendirmesi konusunda çalıştığı Psikoloji alanında Yüksek Lisans derecesi almıştır.

Chloe Carmichael, PhD

Chloe Carmichael, PhD

Lisanslı Klinik Psikolog

Chloe Carmichael, doktora derecesine sahip, lisanslı bir klinik psikologdur. New York City’de ilişki sorunları, stress yönetimi ve kariyer koçluğu konularına odaklanan başarılı bir özel muayenehane yürütmektedir. Doktora derecesini Long Island Üniversitesi’nden Klinik Psikoloji alanında almıştır ve Amazon’da en çok satan Dr. Chloe’s 10 Commandments of Dating’in yazarıdır.

Adam Dorsay, PsyD

Adam Dorsay, PsyD

Lisanslı Psikolog ve TEDx Konuşmacısı

Dr. Adam Dorsay, San Jose, Kaliforniya’da özel muayenehanesinde çalışan lisanslı bir psikologdur. Yüksek başarılı yetişkinlere, ilişki sorunları, stress azaltımı, anksiyete ve hayatlarında daha fazla mutluluk edinmek konularında yardımcı olmada uzmandır. 2016 yılında erkekler ve duygular hakkında çok izlenen bir TEDx konuşması yapmıştır. Facebook Genel Merkezi’nde uluslararası bir program olan Project Reciprocity’nin ortak yaratıcısıdır ve şu anda Digital Ocean’a, Güvenlik Ekibi’ne yardım ederek danışmanlık yapmaktadır. Klinik Psikoloji alanındaki doktorasını 2008 yılında almıştır.

Lauren Urban, LCSW

Lauren Urban, LCSW

Psikoterapist

Lauren Urban Brooklyn, New York’da yer alan, çocuklarla, ailelerle, çiftlerle ve bireylerle çalışmada 13 yıldan fazla terapi deneyimine sahip bir psikoterapisttir. Yüksek Lisans derecesini 2006 yılında Hunter College’den Sosyal Çalışmalar alanında almıştır ve müşterileriyle, koşullarını ve hayatlarını değiştirmekte onları güçlendirmek üzere çalışmaktadır.

Natalia S. David, PsyD

Dr. Natalia David, Teksas Southwestern Medical Center’da Psikoloji alanında Yardımcı Doçent’tir. Psikoloji alanındaki doktorasını 2017 yılında Alliant International Üniversitesi’nden almıştır.

William Gardner, PsyD

William Gardner, PsyD

Klinik Psikolog

Dr. William Gardner, San Francisco’nun finans bölgesinde Stanford eğitimli bir Klinik Psikolog’dur. Bilişsel davranış tekniklerini kullanarak, belirtileri azaltmak ve toplam işleyişi iyileştirmek üzere yetişkinlere, kişiye özel psikoterapi sağlamaktadır. 10 yıldan fazla klinik deneyime sahiptir.

Jin S. Kim, MA

Jin S. Kim, MA

Lisanslı Evlilik ve Aile Terapisti

Jin Kim Los Angeles, Kaliforniya dışında yerleşik, Lisanslı bir Evlilik ve Aile Terapistidir. Jin, LGBTQ bireyler, beyaz olmayan kişiler, birden fazla kimliğin ve kesişen kimliklerin uzlaşmasıyla ilgili zorluklar yaşayabilecek kişilerle çalışma konusunda uzmandır. Jin, Yüksek Lisans derecesini Los Angeles Antioch Üniversitesi’nden, Klinik Psikoloji alanında, LGBT ile Barışık Psikoloji konusunda uzmanlaşarak almıştır.

Kamal Ravikant

Kamal Ravikant

Love Yourself Like Your Life Depends On It'in Yazarı

Kamal Ravikant, Love Yourself Like Your Life Depends On It (Hayatın Buna Bağlıymış Gibi Kendini Sev) adlı en çok satanlar arasında yer alan kitabın yazarıdır. Himalayalar’da keşişlerle meditasyon yapmış, ABD ordusuna piyade askeri olarak hizmette bulunmuş, birçok şirketin ve Silikon Vadisi’ndeki Venture Capital’in ortak kurucusu olmuştur. Fakat şu ana kadar yaptığı en dönüştürücü şey, kendini sevmeyi öğrenmek olmuştur.

Masha Kouzmenko

Masha Kouzmenko

Meditasyon Koçu

Masha Kouzmenko, Meditasyon Koçu ve San Francisco Bay Bölgesi’nde işletmelere farkındalık meditasyonu ve yoga eğitimi gibi bütüncül sağlık eğitim hizmetleri sunan bir şirket olan Silicon Valley Wellness’ın ortak kurucusudur. Beş yıldan fazla meditasyon ve yoga eğitmenliği deneyimine sahiptir ve rehberli meditasyon alanında uzmandır. Berkeley’deki Kaliforniya Üniversitesi’nden Ekonomi alanında Lisans derecesine sahiptir.

Karissa Brennan, LMHC, MA

Karissa Brennan, LMHC, MA

Zihin Sağlığı Danışmanı

Karissa Brennan New York’ta lisanslı bir Zihin Sağlığı Danışmanı’dır. Yüksek Lisans derecesini 2011 yılında New York Şehir Üniversitesi Şehir Fakültesi’nden almıştır

Salina Shelton, LPC, MA

Salina Shelton, LPC, MA

Lisanslı Profesyonel Danışman

Salina Shelton Teksas’da Sanat Terapisi alanında uzman, Lisanslı Profesyonel Danışman’dır. Danışmanlık Yüksek Lisans derecesini 2013 yılında San Antonio’daki Teksas Üniversitesi’nden almıştır.

Kryss Shane, LMSW

Kryss Shane, LMSW

Lisanslı Uzman Sosyal Çalışma Görevlisi

Kryss Shane çift lisanslı bir Sosyal Çalışma Görevlisi, konuşmacı, LGBT uzmanı ve New York’ta kapsayıcılık danışmanıdır. Sosyal Çalışmalar alanındaki Yüksek Lisans derecesini 2010 yılında Barry Üniversitesi’nden almıştır.

Alicia Hyatte, LMSW

Alicia Hyatte, LMSW

Danışman

Alicia Hyatte, Florida Whole Family Living’de Sağlık Koçu ve Danışman’dır. Sosyal Çalışmalar alanındaki Yüksek Lisans derecesini 2002 yılında Florida Uluslararası Üniversitesi’nden almıştır.

Tamara L. Hartl, PhD

Dr. Tamara Hartl Kaliforniya’da lisanslı bir Klinik Psikolog’dur. Doktora sonrası çalışmalarını VA Palo Alto Health Care System ve Stanford’da bir programla 2004 yılında tamamlamıştır.

John A. Lundin, PsyD

John A. Lundin, PsyD

Klinik Psikolog

John Lundin, zihinsel sağlık sorunlarını tedavi etmede 20 yıllık deneyime sahip bir klinik psikologdur. Dr. Lundin her yaştan kişilerde anksiyete ve ruhsal durum sorunlarını tedavi etme konularında uzmandır. Klinik Psikoloji alanındaki doktorasını Wright Enstitüsü’nden almıştır ve Kaliforniya’nın Bay Bölgesi’nde çalışmaktadır.

Dr. Niall Geoghegan, PsyD

Dr. Niall Geoghegan, PsyD

Klinik Psikolog

Dr. Niall Geoghegan, CA’da yer alan Berkeley’de Klinik Psikolog’dur. Bütünlük (Tutarlılık) Terapisi alanında uzmandır ve aksiyete, depresyon, öfke yönetimi ve kilo verme gibi konularda hastalarıyla çalışmaktadır. Klinik Psikoloji alanındaki doktora derecesini Berkeley, CA’daki Wright Institude’den almıştır.

Eric A. Samuels, PsyD

Eric A. Samuels, PsyD

Klinik Psikolog

Eric A. Samuels Kaliforniya’daki San Francisco ve Oakland’da serbest hekimlik yapan Lisanslı bir Klinik Psikolog’dur. Klinik Psikoloji alanındaki Psikoloji Doktorluğu derecesini 2016 yılında Wright Institute’dan almıştır. Amerikan Psikoloji Birliği ile Cinsiyet ve Cinsel Çeşitlilik için Psikoterapistler Birliği Gaylesta’nın da üyesidir. Eric erkeklerle, genç yetişkinlerle, çeşitli cinsel eğilim ve cinsiyet kimliklerindeki kişilerle çalışma alanında uzmanlaşmıştır.

Elizabeth Weiss, PsyD

Elizabeth Weiss, PsyD

Klinik Psikolog

Dr. Elizabeth Weiss Kaliforniya Palo Alto’da lisanslı bir klinik psikologdur. Psikoloji doktorluğu derecesini 2009 yılında Palo Alto Üniversitesi’nin PGSP- Stanford Psikoloji Doktorluğu Konsorsiyumu’ndan almıştır. Travma, yas ve kendini toparlama üzerinde uzmanlaşmıştır. Zor ve travmatik deneyimlerden sonra kişilerin benliğiyle tekrar bağlantı kurmalarına yardımcı olmaktadır.

Laurel Schwartz, MSW

Laurel Schwartz, MSW

Crisis Text Line'da Kriz Danışmanı

Laurel Schwartz, kriz sırasında ABD’deki kişilerle 100 milyon üzerinde mesajlaşma yapmış kâr amaçsız bir kuruluş olan Crisis Text Line’ın Kriz Danışmanı’dır. Crisis Text Line mesaj yoluyla 7/24, ücretsiz kriz desteği sağlar ve kriz içinde olanlar eğitimli bir Kriz Danışmanıyla bağlantıya geçmek için 741471 numarasına (ABD içi) mesaj atabilirler. Laura Sosyal Çalışma alanındaki yüksek lisans derecesini 2019 yılında Kolombiya Üniversitesi’nden almıştır.

Ashley Womble, MPH

Ashley Womble, MPH

New York Şehir Üniversitesi'nden Halk Sağlığı Yüksek Lisans Derecesi

Ashley Womble yazar ve zihinsel sağlık destekçisidir. Ücretsiz, 7 gün 24 saat zihinsel sağlık desteği sağlayan Crisis Text Line’ın İletişim Kısmı Başkanı’dır. Ashley, “Everything Is Going to Be OK: A Real Talk Guide to Living Well with Mental Illness” (Her Şey Yoluna Girecek: Zihinsel Rahatsızlıkla Sağlıklı Yaşam İçin Gerçek Bir Konuşma Rehberi) adlı kitabın yazarıdır. CUNY Halk Sağlığı ve Sağlık Politikası Enstitüsü’nden Halk Sağlığı alanında Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

Soken Graf

Soken Graf

Sertifikalı Meditasyon Koçu

Soken Graf, Meditasyon Koçu, Budist Rahibi, Sertifikalı İleri Rolfer (bir tür bağ dokusu masajı uygulayıcısı), kitabı basılmış bir yazar ve New York’ta bulunan ruhsal yaşam koçluk hizmeti işletmesi Bodhi Heart Rolfing and Meditation’ın yöneticisidir. Soken 25 yıldan fazla Budist eğitimi deneyimine sahiptir ve girişimcilere, işletme sahiplerine, tasarımcılara ve profesyonellere tavsiyelerde bulunur. Amerikan Yönetim Derneği gibi kuruluşların eğitimlerinde, Bilinçli Farkındalığa Sahip Liderlik, Farkındalığı Beslemek ve Anlama Erdemi: Çalışma-Hayat Dengesinin Müşfik Temelleri gibi konularda danışman olarak çalışmıştır. Rahip olarak çalışmasına ek olarak Soken, Yapısal Entegrasyon Rolf Enstitüsü’nden İleri Rolfing, Viseral (İç Organ) Manipülasyonu, Kraniosakral Terapi, SourcePoint Therapy® (enerji yapı ve modelleriyle çalışarak iyileşmeyi teşvik eden terapi çalışması) ve Düşük Yoğunluklu Lazer Terapisi alanlarında sertfikalara sahiptir.

Catherine Boswell, PhD

Catherine Boswell, PhD

Lisanslı Psikolog

Dr. Catherine Boswell, lisanslı bir psikolog ve Houston, Teksas'da faaliyet gösteren özel bir terapi uygulaması olan Psynergy Psychological Associates'in kurucu ortağıdır. 15 yılı aşkın tecrübesi ile Dr. Boswell, travma, ilişkiler, keder ve kronik ağrı ile mücadele eden bireyleri, grupları, çiftleri ve aileleri tedavi etme konusunda uzmanlaşmıştır. Houston Üniversitesi'nden Danışmanlık Psikolojisi alanında doktora derecesine sahiptir. Dr. Bowell, Houston Üniversitesi'nde yüksek lisans düzeyindeki öğrencilere dersler vermektedir. Aynı zamanda yazarlık, konuşmacılık ve koçluk yapmaktadır.

Cameron Gibson, R.C.C.

Cameron Gibson, R.C.C.

Tescilli Klinik Danışman ve Program Yöneticisi

Cameron Gibson, Vancouver, British Columbia'da tescilli klinik danışmandır. Cameron anksiyete, depresyon, travma, OKB ve gelişimsel engellerle mücadelelerini desteklemek için erkeklerle çalışma konusunda uzmanlaşmıştır. Carleton Üniversitesi'nden Psikoloji alanında lisans ve Seattle Şehir Üniversitesi'nden Danışmanlık Psikolojisi alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Cameron aynı zamanda bir erkek ruh sağlığı kliniği olan Manifest Wellness'ın program yöneticisidir ve burada erkekler için ruh sağlığı desteği almak konusundaki yaftayı kaldırmak ve danışmanlığa erişimi artırmak için çalışmaktadır.

Hayvanlar ve Veteriner Bakımı

Pippa Elliott, MRCVS

Pippa Elliott, MRCVS

Veteriner, Royal College of Veterinary Surgeons

Dr. Pippa Elliott, evcil hayvan uygulamaları ve veteriner cerrahi alanında 30 yılın üzerinde tecrübeye sahip Royal College of Veterinary Surgeons Üyesi bir veteriner cerrahtır. 1987 yılında Glasgow Üniversitesi’nden veteriner hekim ve cerrahlık derecesini almıştır. Doğup büyüdüğü yerdeki aynı hayvan kliniğinde 20 yılın üzerinde bir süre çalışmaktadır.

Brian Bourquin, DVM

Brian Bourquin, DVM

Veterinarian ve Boston Veteriner Kliniği'nin Sahibi

Müşterileri tarafından “Dr. B” olarak bilinen Brian Bourquin, biri South End/Bay Village’da, diğeri Brookline, Massachusetts’de olmak üzere iki yerde bulunan bir evcil hayvan bakım ve veteriner kliniği olan Boston Veteriner Kliniği’nin sahibidir. Boston Veteriner Kliniği sağlık ve önleyici bakım, hasta bakımı ve acil bakım, yumuşak doku operasyonları ve diş hekimliğini içeren temel veteriner bakımında uzmandır. Klinik ayrıca davranış, beslenme ve akupunktur ve terapötik lazer tedavileri kullanarak alternatif ağrı tedavileri konusunda özel hizmetler sunar. Boston Veteriner Kliniği AAHA (Amerikan Hayvan Hastanesi Derneği) onaylı bir kliniktir ve Boston’un ilk ve tek Fear Free sertifikalı kliniğidir. Brian 19 yıl üzerinde veterinerlik deneyimine sahiptir ve Veteriner Hekimlik derecesini Cornell Üniversitesi’nden almıştır.

Deanne Pawlisch, CVT, MA

Deanne Pawlisch, CVT, MA

Sertifikalı Veteriner Sağlık Teknisyeni

Deanne Pawlisch İllinois’de veterinerlik uygulamalarıyla ilgili kurumsal eğitim veren Sertifikalı Veteriner Sağlık Teknisyeni’dir. 2011 yılından bu yana Veterinerlik Acil ve Yoğun Bakım Kurumu’nun üyesidir.

David Levin

David Levin

Profesyonel Köpek Gezidiricisi ve Eğitmeni

David Levin, San Francisco Bay Bölgesi’nde profesyonel bir köpek gezdirme işletmesi olan Citizen Hound’un sahibidir. 9 yılın üzerinde profesyonel köpek gezdirme ve eğitme deneyimiyle, David’in işletmesi 2019, 2018 ve 2017 yılında Beast of the Bay tarafından "Best Dog Walker SF" (San Francisco’daki En İyi Kopek Gezdirici) olarak oylanmıştır. Citizen Hound ayrıca SF Examiner ve A-List’te 2017, 2016, 2015 yıllarında sıralamada 1 numaralı Köpek Gezdirici olarak gösterilmiştir. Citizen Hound müşteri hizmetleri, özeni, becerisi ve itibarıyla gurur duymaktadır.

Audra Barrios

Audra Barrios

Deniz Biyoloğu ve Sürüngen Uzmanı

Audra Barrios bir deniz biyoloğudur ve sürüngenler, çeşitli malzemeler ve bitkiler sunan Lick Your Eyeballs şirketinin sahibidir. 15 yılı aşkın tecrübesiyle Audra, sürüngenler ve egzotik hayvanlar, çevre eğitimi, deniz biyolojisi, doğal çevreyi koruma sorunları ve hayvancılık konularında uzmanlaşmıştır. Audra, Santa Cruz'daki California Üniversitesi'nden Deniz Biyolojisi alanında lisans derecesi almış ve College of Marin'de Doğa Bilimleri okumuştur. Eğitim yoluyla sürüngenlerin korunmasına adanmış, kâr amacı gütmeyen Things That Creep'in kurucusu ve yetkili müdürüdür. Son altı yılını California Academy of Sciences'ta biyolog olarak çalışarak geçirmiştir.

Ryan Corrigan, LVT, VTS-EVN

Ryan Corrigan, LVT, VTS-EVN

Lisanslı Veteriner Teknisyeni

Ryan Corrigan Kaliforniya’da Lisanslı Veteriner Teknisyeni’dir. Veterinerlik Teknolojisi alanındaki lisans derecesini 2010 yılında Purdue Üniversitesi’nden almıştır.

Melissa Nelson, DVM, PhD

Dr. Melissa Nelson, bir taşra kliniğinde 18 yılın üzerinde veterinerlik deneyimine sahip olduğu Minnesota’da Evcil ve Büyük Hayvanlar alanında uzman bir Veteriner’dir. Veterinerlik derecesini Minnesota Üniversitesi’nden 1998 yılında almıştır.

Doug Ludemann

Doug Ludemann

Profesyonel Akvarist

Doug Ludemann, Minneapolis’de profesyonel bir akvaryum hizmetleri şirketi olan Fish Geeks Ltd. Şti.’nin sahibi ve yürütücüsüdür. 20 yıldan fazla süredir akvaryum ve balık bakımı sektöründe çalışmaktadır. Minnesota Üniversitesi’nden Ekoloji, Evrim ve Davranış alanında lisans derecesine sahiptir. Doug daha önce Minnesota Hayvanat Bahçesi ve Chicago’daki Shedd Aquarium’da çalışmıştır.

Beverly Ulbrich

Beverly Ulbrich

Köpek Davranış Uzmanı ve Eğitmeni

Beverly Ulbrich, Köpek Davranış Uzmanı ve Eğitmeni ve San Francisco Bay Bölgesi’nde özel bir köpek eğitimi işletmesi olan Pooch Coach’ın kurucusudur. Amerikan Kennel Club tarafından onaylı CGC Değerlendiricisidir (sorumluluk sahibi şekilde iyi davranışlar gösteren köpek eğitimini teşvik eden bir program) ve Amerikan İnsani Derneği ile Rocket Köpek Kurtarma’nın yönetim kurulunda hizmet vermiştir. SF Chronicle ve Bay Woof tarafından dört defa San Francisco Bölgesi’ndeki en iyi özel köpek eğitmeni olarak oylanmış ve dört "Önde Gelen Köpek Blogu” ödülü kazanmıştır. Ayrıca televizyonda da köpek davranış uzmanı olarak yer almıştır. Rutgers Üniversitesi’nden Lisans ve Santa Clara Üniversitesi’nden İşletme Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

Lauren Baker, DVM, PhD

Dr. Lauren Baker Veteriner’dir ve Karşılaştırmalı Biyomedikal Bilimleri alanında Doktora adayıdır. Dr. Baker Veterinerlik derecesini 2016 yılında Wisconsin Üniversitesi’nden almış ve Karşılaştırmalı Ortopedik Araştırma Laboratuarındaki çalışmaları yoluyla Doktorasını devam ettirmektedir.

Jaime Nalezny, DVM

Jaime Nalezny, DVM

Egzotik Hayvan Veterineri

Dr. Jaime Nalezny kuş, sürüngen, amfibiyen ve egzotik küçük memelilerin bakımına odaklanan bir egzotik hayvan veterineridir. Minnesota Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nden 2005 yılında mezun olmuştur ve 15 yıldan fazla süredir işini sürdürmektedir.

Emily Fleisher, CTBC

Emily Fleisher, CTBC

Emily Fleisher, Sertifikalı Köpek Eğitmeni ve Davranış Uzmanı

Emily Fleisher Sertifikalı Köpek Eğitmeni ve Davranış Uzmanı (CTBC) ve Kaliforniya San Francisco’da bir köpek eğitimi işletmesi olan Mindful Paw’ın kurucusudur. Köpek CPR’ı, ilk yardımı ve köpek eğitimi konusunda Köpek Eğitimi Staj Akademisi’nden sertifikaya sahiptir. Ayrıca Dr. Susan Friedman’ın “Hayvanlara Yaşama ve Öğrenme” programından da mükemmeliyet sertifikasına sahiptir. Stajını San Francisco SPCA’da (Hayvanlara Eziyetin Engellenmesine Yönelik Bir Kuruluş) tamamlamıştır ve eğitimine Fenzi Köpek Sporları Akademisi ve Jean Donaldson’ın Köpek Eğitmenleri Akademisi’nde devam etmektedir. Florida Üniversitesi’nden Halk Sağlığı alanında lisans derecesine sahiptir.

Terryl Daluz

Terryl Daluz

Wash My Dog'un Sahibi

Terryl Daluz, Los Angeles, Kaliforniya bölgesinde bir evcil hayvan bakım işletmesi olan Wash My Dog Ltd. Şti.’nin ortağıdır. Ortağı Andrea Carter ile birlikte Terryl, üç yıldan fazla evcil hayvan bakım ve yönetim tecrübesine sahiptir. Wash My Dog ve işletmenin sertifikalı hayvan bakım ve banyo yaptırma görevlileri, hizmet sağladıkları tüm hayvanlar için güvenli ve samimi karşılayan bir ortam sağlamada uzmandır.

Lancy Woo

Lancy Woo

Sertifikalı Evcil Hayvan Bakım Uzmanı

Lancy Woo Sertifikalı bir Hayvan Bakıcısı ve San Francisco, Kaliforniya’da bir hayvan bakım salonu olan VIP Grooming’in Sahibi’dir. VIP Grooming 35 yıldan fazla süredir San Francisco’ya hizmet vermektedir. Lancy hayvan bakım sertifikasını WWPSA’dan (Batı Dünyası Hayvanların Gereksinimlerini Karşılama Derneği) almıştır. VIP Grooming 2007, 2010, 2011, 2014, 2017, 2018 ve 2019’da "Bay Bölgesi’nin En iyisi” olarak seçilmiş ve 2014 yılında Bay Woof’un “Beast of Bay" ödülünü kazanmıştır. Lancy’nin çalışmaları VIP Grooming’in San Francisco Ekonomi ve İş Gücü Geliştirme’nin Miras İşletmesi Kaydı’na kabulüne katkıda bulunmuştur.

Marie Lin

Marie Lin

Lisanslı Hayvan Bakım Uzmanı

Marie Lin, Lisanslı Hayvan Bakım Uzmanı ve New York’ta bir hayvan bakım salonu olan Marie's Pet Grooming’in sahibidir. Hayvan bakım sertifikasını 2009 yılında New York Amerikan Hayvan Bakım Akademisi’nden almıştır ve ayrıca Amerika Ulusal Köpek Bakım Uzmanları Derneği’nin bir üyesidir. 2007 yılında Hawaii Pasifik Üniversitesi’nden İşletme Yüksek Lisans (MBA) derecesini almıştır.

Christina Shusterich

Christina Shusterich

Köpek Davranışları Uzmanı

Christina Shusterich bir köpek davranışları uzmanıdır ve APDT tarafından en iyi köpek eğitmeni olarak seçilmiş olup NY Clever K9 Inc.'in sahibidir. Christina, 20 yılı aşkın tecrübesiyle köpeklerdeki davranış problemlerini başarılı bir şekilde tedavi etmek için Total Harmony Dog Transformation® Sistemini oluşturmuştur. Köpeklere yönelik itaat, sağlık, davranış sorunları, saldırganlık, ayrılık kaygısı ve depresyon konularında ulusal ve uluslararası olarak uzman tavsiyesi sağlamada uzmanlaşmıştır. New York Hayvan Davranışları Merkezi’nden köpek davranış danışmanı, köpek eğitmeni ve köpek davranışları uzmanı sertifikasını almıştır. Tescilli bir American Kennel Club (AKC) Canine Good Citizen değerlendiricisidir.

Beatrice Tavakoli

Beatrice Tavakoli

Profesyonel Köpek Eğitmeni

Beatrice Tavakoli, profesyonel köpek eğitmenidir ve New Jersey'deki TAKA Dog Walk'un kurucusu ve sahibidir. Yaşamı boyunca köpek aşığı ve meraklısı olan Beatrice, hayvanlara her gün sevgi göstermeye, macera ve sosyalleşme olanağı sağlamaya adanmış uygulamalı hizmet sunmaya kendini adamıştır. Sigortalı ve teminatlı köpek gezdiricileri olarak Beatrice ve çalışanları; köpekler için sosyalleşme saati, günlük yürüyüşler, eğitim, köpek bakımı, köpeklere özel etkinlikler, evde evcil hayvan bakımı, pansiyon, kedi bakımı ve özelleştirilmiş köpek yürüyüşleri gibi çok sayıda hizmet sunmaktadır.

Belgin Altundag

Belgin Altundag

Sertifikalı Köpek Eğitmeni

Belgin Altundağ, sertifikalı köpek eğitmenidir ve West Hollywood, Kaliforniya'daki Happy Doggies Day Care/Day Camp'ın sahibidir. Tutkulu bir hayvansever olan Belgin; itaat eğitimi, problem çözme, aktivite eğitimi ve davranış değişikliği dâhil olmak üzere birçok eğitim stili hakkında bilgi sahibidir. Animal Behavior College tarafından sertifikalandırılmış bir köpek eğitmeni (ABCDT) olmasının yanı sıra Belgin, Training Cesar's Way Fundamentals of Dog Behavior and Training Programs (Köpek Davranış ve Eğitim Programları) 1 ve 2'yi tamamlamış ve Amerika Kızılhaçı tarafından Kedi ve Köpek İlk Yardım Eğitimi alanında sertifikalandırılmıştır.

Brian Starr

Brian Starr

Sıçan Uzmanı ve Yetiştiricisi

Brian Starr, bir sıçan uzmanı ve yetiştiricisidir ve Central Florida'daki OC Dumbos'un sahibidir. Amerika'nın tek çatı sıçanı yetiştiricisi olan Brian ve OC Dumbos sıçan yetiştiriciliği, eğitimi ve bakımında uzmanlaşmıştır. Brian ve OC Dumbos'un yılların tecrübesiyle birkaç nesli dikkatli bir şekilde yetiştirmesi arkadaş canlısı, eğlenceli evcil çatı sıçanlarının üremesini sağlamıştır. OC Dumbos, fare aksesuarları ve eğitim kaynakları sunmanın yanı sıra ücretsiz çatı sıçanı da sağlamaktadır.

Chikezie Onyianta

Chikezie Onyianta

Haşere Kontrol Uzmanı

Chikezie Onyianta bir haşere kontrol uzmanıdır ve New Jersey, Pennsylvania ve New York'taki topluluklara hizmet veren EcoFusion Pest Control'ün sahibidir. 5 yılı aşkın tecrübesi ile hem konut hem de ticari alanlarda haşere kontrolü konusunda uzmanlaşmıştır. Essex County College’dan mezun olan Chikezie, EcoFusion firmasıyla kemirgen, hamamböceği ve karınca haşereleri kontrolünün yanı sıra tahtakurusu hizmetlerinde yardımcı olur.

Eğitim ve Öğretim

Megan Morgan, PhD

Megan Morgan, PhD

İngilizce Doktorası

Megan Morgan Georgia Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Uluslararası İlişkiler alanında Lisansüstü Programı Akademik Danışmanı’dır. İngilizce alanındaki Doktorasını 2015 yılında Georgia Üniversitesi’nden almıştır.

Emily Listmann, MA

Emily Listmann, MA

Eğitim Alanında Sosyal Bilimler Yüksek Lisansı

Emily Listmann San Carlos, Kaliforniya’da özel öğretmendir. Sosyal Bilimler Öğretmeni, Müfredat Koordinatörü ve SAT Sınavı’na Hazırlık Öğretmeni olarak çalışmıştır. Eğitim alanındaki Yüksek Lisans derecesini 2014 yılında Stanford Eğitim Enstitüsü’nden almıştır.

Ashley Pritchard, MA

Ashley Pritchard, MA

Caldwell Üniversitesi'nden Okul Danışmanlığı alanında Yüksek Lisans derecesi

Ashley Pritchard, New Jersey Frenchtown’da yer alan Delaware Valley Bölge Lisesi’nde Akademik Danışman ve Okul Danışmanı’dır. Ashley 3 yıldan fazla lise, üniversite ve kariyer danışmanlığı deneyimine sahiptir. Caldwell Üniversitesi’nden Zihinsel Sağlık alanında uzmanlaştığı Okul Danışmanlığı Yüksek Lisans derecesine sahiptir. Irvine’deki Kaliforniya Üniversitesi’nden edindiği Bağımsız Eğitim Danışmanı serfikasına sahiptir.

Christopher Taylor, PhD

Christopher Taylor, PhD

İngilizce Alanında Misafir Yardımcı Doçent

Christopher Taylor Teksas’taki Austin Community College’de İngilizce alanında Misafir Yardımcı Doçent’tir. Doktora derecesini Austin’deki Teksas Üniversitesi’nden İngiliz Edebiyatı ve Ortaçağ Çalışmaları alanında almıştır.

Grace Imson, MA

Grace Imson, MA

San Francisco City College'de Matematik Öğretmeni

Grace Imson 40 yıldan fazla öğretmenlik tecrübesine sahip bir matematik öğretmenidir. Grace şu anda San Francisco City College’de matematik dersleri vermektedir ve öncesinde Saint Louis Üniversitesi Matematik Bölümü’nde çalışmıştır. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite seviyelerinde matematik dersleri vermiştir. Saint Louis Üniversitesi’nden Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında Yüksek Lisans derecesine sahiptir

Carlee Rasmussen, MA

Carlee Rasmussen, MA

Eğitim Programları ve Öğretim Yüksek Lisansı

Carlee Rasmussen San Francisco’daki Peninsula Alternative Lisesi’nde Eğitim Uzmanı ve Profesyonel Gelişim Koordinatörü’dür. Eğitim Programları ve Öğretim alanındaki Yüksek Lisansını 2014 yılında Denver’daki Colorado Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Alexander Peterman, MA

Alexander Peterman, MA

Eğitim Yüksek Lisansı

Alexander Peterman Florida’da Özel Öğretmen’dir. Eğitim alanında Yüksek Lisans derecesini 2017 yılında Florida Üniversitesi’nden almıştır.

Diana Con Webber

Öğretmen

Diana Con Webber Arizona’da öğretmendir. Standart İlköğretim, K-8 Sertifikasını 2017 yılında almıştır.

Andree Baham Johnson

Andree Baham Johnson

Sertifikalı Okul Öncesi Öğretmeni

Andree Baham Johnson, Louisana’da Sertikalı Okul Öncesi Öğretmeni’dir. Erken Çocukluk Dönemi Öğretmenlik Sertifikası’nı 1993’te almıştır.

Cara Barker, MA

Cara Barker, MA

Araştırma ve Eğitim Kütüphanecisi

Cara Barker Kütüphane ve Bilgi Bilimleri alanındaki Yüksek Lisansını Washington Üniversitesi’nden 2014 yılında almıştır. Western Carolina Üniversitesi’nde Araştırma ve Eğitim Kütüphanecisi’dir.

Carrie Adkins, PhD

Carrie Adkins, PhD

Oragon Üniversitesi'nde Amerikan Tarihi Doktorası

Carrie Adkins Amerikan tarihi alanındaki doktorasını 2013 yılında Oregon Üniversitesi’nde tamamlamıştır ve 2014 yılından bu yana wikiHow’da içerik yönetmektedir. Oregon Üniversitesi’ndeyken birçok araştırma ödülü, eğitim bursu ve yazım ödülü kazanmıştır. Carrie, wikiHow’da yazarlar, editörler, makale değerlendiriciler ve proje yöneticilerinden oluşan bir ekibi koordine etmektedir. Amacı iyi araştırılmış, net bir şekilde anlatılmış ve wikiHow okuyucularına mümkün olduğunca yararlı içerikler oluşturmaktır.

Kim Gillingham, MA

Kim Gillingham, MA

Kütüphaneci ve Enformasyon Uzmanı

Kim Gillingham 30 yılın üzerinde deneyime sahip emekli bir kütüphane ve enformasyon uzmanıdır. Pennsylvania’daki Kurtzown Üniversitesi’nden Kütüphane Bilimleri konusunda Yüksek Lisans’a sahiptir ve Pennsylvania’da yer alan Montgomery İlçesi’ndeki bölge kütüphane merkezinin işitsel görsel bölümünü 12 yıldır yönetmektedir. Farklı kütüphaneler için gönüllü çalışmaya ve yerel topluluğuna kütüphane projeleri oluşturmaya devam etmektedir.

High Mountain Institute

High Mountain Institute

Kâr Amaçsız Dış Alan Eğitimi

High Mountain Institute, kendini öğrencilerin doğayla bağlantı kurmalarına, lider olarak gelişmelerine ve en iyi şekliyle eğitimi keşfetmelerine yardımcı olmaya adamış bir eğitim kuruluşudur. 25 yıldan fazla süredir HMI, öğrencileri Colorado ve Patagonia’nın bakir doğasına götürmekte ve sorumluluk paylaşımını teşvik etmekte, böylelikle de özenli düşünsel deneyimler için temel oluşturmaktadır.

Grant Faulkner, MA

Grant Faulkner, MA

National Novel Writing Month Yetkili Yöneticisi

Grant Faulkner, Novel Writing Month’ın (NaNoWriMo) Yetkili Yöneticisi ve edebi bir dergi olan 100 Word Story’nin ortak kurucusudur. Grant, yazı yazma üzerine iki kitap yayımlamış ve yazıları New York Times ile Writer’s Digest’te yer almıştır. Yazı yazma ve yayımlama üzerine haftalık bir İnternet yayını olan Write-minded’in ortak ev sahibi’dir. San Francisco Eyalet Üniversitesi’nden Yaratıcı Yazarlık alanında Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

Nathan Fox, JD

Nathan Fox, JD

LSAT Öğretmeni, LSATdemon'un Kurucusu

Nathan Fox, LSAT (Hukuk Fakültesi Kabul Testi) öğretmeni, Thinking LSAT İnternet yayınının ortak ev sahibi ve LSATdemon’un ortak kurucusudur. Nathan, Fox LSAT Mantıksal Akıl Yürütme Ansiklopedisi de dâhil olmak üzere altı LSAT kitabının yazarıdır. Şubat 2007’de LSAT sınavından 179 puan almıştır ve Kaliforniya Üniversitesi, Hastings Hukuk Fakültesi’nden Avukatlık derecesine sahiptir.

Bryce Warwick, JD

Bryce Warwick, JD

Warwick Strategies'de Sınavlara Hazırlık Eğitmeni

Bryce Warwick San Francisco Bay Bölgesi’nde yer alan ve seçkin, kişiye özel GMAT, LSAT ve GRE dersleri veren bir kuruluş olan Warwick Strategies’in Başkanı’dır. Bryce, George Washington Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Hukuk alanında Lisans derecesine sahiptir.

Ted Dorsey, MA

Ted Dorsey, MA

Los Angeles Kaliforniya Üniversitesi'nden Eğitim Alanında Yüksek Lisans Derecesi

Ted Dorsey Sınavlara Hazırlık Eğitmeni ve Güney Kaliforniya’da SAT ve ACT eğitim hizmetleri sağlayıcısı olan Tutor Ted’in kurucusudur. Ted lisedeyken SAT (1600) ve PSAT (240) sınavlarından tam puan almıştır. O zamandan bu yana ACT (36), SAT Edebiyat (SAT Subject Test in Literature) (800) ve SAT Seviye 2 Matematik (SAT Subject Test in Math Level 2) (800) sınavlarından da tam puan almıştır. Princeton Üniversitesi’nden İngilizce alanında Lisans derecesine ve Los Angeles Kaliforniya Üniversitesi’nden Eğitim alanında Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

Arash Fayz

Arash Fayz

Sınavlara Hazırlık Eğitmeni

Arash Fayz Los Angeles Kaliforniya’da yer alan bir akademik danışmanlık ve özel eğitim şirketi olan LA Tutors 123’ün Kurucu Ortağı ve Yöneticisi’dir. Arash, standartlaşmış testlerde daha yüksek puan alnıması ve bu sınavların hedeflediği okullara kabul alınması için farklı yaşlarda, farklı kabiliyetlere ve geçmişlere sahip öğrencilerin eğitimini yönettiği 10 yıllık bir eğitim danışmanlığı deneyimine sahiptir. Los Angeles Kaliforniya Üniversitesi’nden Uygulamalı Matematik ve Bilgisayar Bilimleri alanında Lisans derecesine sahiptir.

Jennifer Kaifesh

Jennifer Kaifesh

Great Expectations College Prep'in Kurucusu

Jennifer Kaifesh, Güney Kaliforniya’da özel eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunan Great Expectations College Prep’in kurucusudur. Jeniffer akademik eğitimin ve fakülte başvuru süreciyle ilişkili olarak standartlaştırılmış sınav hazırlığının yönetimi ve uygulanması konusunda 15 yılın üzerinde deneyime sahiptir. Northwestern Üniversitesi mezunudur.

Josh Jones

Josh Jones

Test Prep Unlimited'in CEO'su

Josh Jones, GMAT’e hazırlık için özel eğitim hizmeti sunan Test Prep Unlimited’in CEO’su ve Kurucusu’dur. Josh, GMAT özel eğitimi için dünyanın ilk ve tek puan garantili programını oluşturmuştur. QS World MBA Tour etkinliğinde yer almış ve Chicago’daki Devlet Okulları için matematik müfredatı hazırlamıştır. 15 yıldan fazla özel eğitim ve sınıfta öğretmenlik deneyimine ve Chicago Üniversitesi’nden Matematik alanında lisans derecesine sahiptir.

Paige Bowen, MA, EdM

Paige Bowen, MA, EdM

Beden Eğitimi Öğretmeni

Paige Bowen, Watkinsville, Georgia’da yer alan Oconee İlçe İlkokulu’nda Beden Eğitimi Öğretmeni’dir. Paige 20 yıldan fazla beden eğitimi öğretmenliği deneyimine sahiptir. 2002-2003 eğitim döneminde Oconee İlçe İlkokulu Yılın Öğretmeni seçilmiştir. 1996 yılında Georgia Üniversitesi Sağlık ve Beden Eğitimi Bölümü’nden Eğitim Lisans derecesi ve 2003 yılında aynı fakülteden Okul Öncesi Eğitimi alanında Eğitim Yüksek Lisans derecesi almıştır.

Matthew Snipp, PhD

Matthew Snipp, PhD

ABD Nüfus Sayım Bürosu Araştırma Görevlisi

C. Matthew Snipp, Stanford Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde Sosyal ve Beşeri Bilimler Burnet C. ve Mildred Finley Wohlford profesörüdür. Ayrıca Sosyal Bilimler’in Güvenli Veri Merkezi Araştırma Enstitüsü Direktörü’dür. ABD Nüfus Sayım Bürosu’nda Araştırma Görevlisi ve Davranış Bilimleri Bölümü İleri Çalışmalar Merkezi üyesidir. Demografi, ekonomik gelişme, fakirlik ve işsizlik üzerine 3 kitabı ve 70 üzerinde yayımlanmış makalesi vardır. Şu anda Ulusal Çocuk Sağlığı ve Gelişimi Enstitüsü’nün Nüfus Bilimi Alt Komitesi’ne hizmet vermektedir. Madison’daki Wisconsin Üniversitesi’nin Sosyoloji Bölümü’nden Doktora derecesine sahiptir.

California Science Center

California Science Center

Kâr Amacı Gütmeyen Eğitim Merkezi

California Science Center etkileşimli sergiler, canlı gösteriler ve dev ekranda heyecan verici filmler aracılığıyla her yaş için bilim eğitimi sunar. Bütüncül yaklaşımı, hepsi tek bir yerde bulunan bir ilkokul ve eğitim kaynakları merkezini içerir. Bu yılki Virtual Hands-On Science Astroland ve Adventureland Camp, wikiHow ile ortaklık yürütmektedir.

Ticaret ve Finans

Michael R. Lewis

Michael R. Lewis

Girişmci ve Finansal Danışman

Michael R. Lewis Teksas’da emekli bir kurumsal yönetici, girişimci ve yatırım danışmanıdır. İşletme ve Finans alanında 40 yılın üzerinde tecrübeye sahiptir.

Lucy Yeh

Lucy Yeh

Kariyer ve Yaşam Koçu

Lucy Yeh 20 yıldan fazla deneyime sahip bir İnsan Kaynakları Direktörü, İşe Alım Sorumlusu ve Sertifikalı (CLC) Yaşam Koçu’dur. InsightLA’de Yaşam Boyu Koçluk ve Farkındalığa Dayalı Stres Azaltımı (MBSR) eğitim geçmişine sahip olan Lucy, kariyerlerini, kişisel ve profesyonel ilişkilerini, kendini pazarlama yeteneğini ve hayat dengesinin kalitesini geliştirmek isteyen her düzeyden profesyonellerle çalışmıştır.

Vinny Lingam

Vinny Lingam

Civic Technologies COE'su

Vinny Lingam kimliğinizi kontrol etmeyi ve korumayı kolaylaştıran bir kimlik doğrulama çözümü olan blockchain destekli Civic Tehnologies’in CEO’sudur.

Archana Ramamoorthy, MS

Archana Ramamoorthy, MS

Ürün Yönetim Direktörü

Archana Ramamoorthy Workday’de Teknoloji Ürünleri Yönetim Direktörü’dür. Bir ürün ninja’sıdır, güvenlik savunucusudur ve teknoloji sektörüne daha fazla dahil olmayı sağlama arayışındadır. Archana Lisans derecesini SRM Üniversitesi’nden, Yüksek Lisans derecesini ise Duke Üniversitesi’nden almıştır ve 8 yıldan fazla süredir ürün yönetimi alanında çalışmaktadır.

Arda Ozdemir, MA

Arda Ozdemir, MA

Rise 2 Realize'ın Kurucusu ve Yönetim Koçu

Arda Özdemir Palo Alto, Kaliforniya’da, kişilerin hayatlarındaki ve kariyerlerindeki tüm potansiyele yönelik bir yol haritası sağlayan kâr amaçsız bir kuruluş olan Rise 2 Realize’ın Yönetim Koçu ve Kurucusu’dur. Arda bir Reiki Ustası, Duygusal Özgürlük Tekniği Uygulayıcısı ve sertifikali Kalp Matematiği Eğitmeni ve Mentoru’dur.

John Gillingham, CPA, MA

John Gillingham, CPA, MA

Mali Müşavir ve Accounting Play'in Kurucusu

John Gillingham Mali Müşavir, Gillingham Mali Müşavirlik Şirketi Sahibi ve İşletme ve Muhasebe öğretme amaçlı Accounting Play uygulamalarının kurucusudur. Kaliforniya, San Francisco'da yerleşik olan John, 14 yıldan fazla muhasebecilik deneyimine sahiptir ve danışmanlara, öz imkanlarını kullanan startup’lara, ilk risk yatırımı öncesindeki startup’lara ve hisse senedi edinme opsiyonu tanınan çalışanlara yardım etme konularında uzmandır. Muhasebecilik alanındaki Yüksek Lisans derecesini Sacramento’daki Kaliforniya Üniversitesi’nden 2011 yılında almıştır.

Ara Oghoorian, CPA

Ara Oghoorian, CPA

Sertifikalı Finansal Planlamacı ve Muhasebeci

Ara Oghoorian, Sertifikalı Finansal Muhasebeci (CFA), Sertifikalı Finansal Planlayıcı (CFP), Mali Müşavir (CPA) ve Los Angeles, Kaliforniya’da bulunan butik bir varlık yönetimi ve tam hizmet sağlayan muhasebecilik firması olan ACap Advisors & Accountants’ın Kurucusu’dur. Finans sektöründe 26 yıldan fazla deneyimiyle Ara, 2009 yılında ACap Asset Management’ı kurmuştur. Öncesinde ise San Francisco Merkez Bankası, ABD Hazine Bakanlığı ve Ermeni Cumhuriyeti’nde Finans ve Ekonomi Bakanlığı’nda çalışmıştır. Ara, San Francisco Eyalet Üniversitesi’nden Muhasebe ve Finans alanında Lisans derecesine sahiptir, ABD Rezerv Sistemi Yöneticiler Kurulu üzerinden Görevli Banka Müfettişi’dir, Yetkili Finansal Analist’tir, Sertifikalı Finansal Planlayıcı’dır (Certified Financial Planner™), Mali Müşavirlik lisansına sahiptir, ABD Yetkili Vergi Danışmanı’dır ve Series 65 lisansına (yatırım danışmanlığı lisansı) sahiptir.

Neal Gorenflo, MA

Neal Gorenflo, MA

Shareable'ın Kurucusu

Neal Gorenflo paylaşma konusunda uzmandır ve Shareable’ın kurucusudur. Girişimci ve düşünce lideri olarak 10 yılın üzerinde deneyime sahiptir.

Jerry Becerra

Jerry Becerra

Lisanslı Sigorta Aracısı

Jerry Becerra San Francisco’da Barbary Insurance Brokerage’ın Başkanı’dır. Becerra sigorta alanında 30 yılın üzerinde deneyime sahip lisanslı bir mal ve kaza sigorta temsilcisi’dir.

Scott Maderer, MBA

Scott Maderer, MBA

Sertifikalı Finansal Koç

Scott Maderer Teksas’da Sertifikalı Finans Koçu’dur. İşletme Yüksek Lisans derecesini 2013 yılında Texas A&M Üniversitesi Ticaret Böülümü’nden almıştır.

Kendra Kinnison, CPA, MBA

Kendra Kinnison, CPA, MBA

Yeminli Mali Müşavir

Kendra Kinnison Teksas’da Yeminli Mali Müşavir’dir. İşletme Lisans ve Yüksek Lisansı’nı Texas A&M Üniversitesi-Corpus Christi’den 1999 ve 2000 yıllarında almıştır.

Jill Newman, CPA

Jill Newman, CPA

Yeminli Mali Müşavir

Jill Newman 20 yıl üzerinde muhasebe deneyimiyle Ohio’da Yeminli Mali Müşavir’dir. Yeminli Mali Müşairliği’ni Ohio Muhasebecilik Kurulu’ndan 1994 yılında almıştır.

Carla Toebe

Carla Toebe

Emlakçı

Carla Toebe Washington’da Emlakçı’dır. 2005 yılından bu yana aktif olarak emlakçılık yapmaktadır ve 2013 yılında CT Realty LLC emlak acentesini kurmuştur.

Natacha Ciezki

Natacha Ciezki

Emlakçı

Natacha Ciezki Teksas’da Emlakçı’dır. 2006 yılında Teksas Gayrimenkul Komisyonu’nun üyesi olmuştur.

Chris McTigrit, MBA

Chris McTigrit, MBA

İşletme Yüksek Lisansı

Chris McTigrit, 1997 yılından bu yana işletme, muhasebe ve üretim alanlarında çalışmıştır. İşletme Yüksek Lisansı’nı 2007 yılında, Little Rock’daki Arkansas Üniversitesi’nden almıştır.

Ryan Baril

Ryan Baril

CAPITALPlus Mortgage Başkan Yardımcısı

Ryan Baril, CAPITALPlus Mortgage’in Başkan Yardımcısı’dır. 2012 yılında Central Florida Üniversitesi’nden Pazarlama alanında işletme lisans derecesini almıştır.

Nick O'Neill

Nick O'Neill

5 Calls'un Kurucusu

Nick O'Neill, politikacılarla iletişime geçmeyi kolaylaştıran bir uygulama olan 5 Calls’un Sahibi’dir. 5 Calls politik sorunları araştırır, hangi başlık için hangi temsilcilerin en etkili olduklarına karar verir, bu ofisler için telefon numaralarını toplar ve gelişim ifade eden kodlar yazar.

Darron Kendrick, CPA, MA

Darron Kendrick, CPA, MA

Yeminli Mali Müşavir

Darron Kendrick North Georgia Üniversitesi’nde Muhasebe ve Hukuk Yardımcı Profesörü’dür Vergi Hukuku alanındaki Yüksek Lisans derecesini 2012 yılında Thomas Jefferson Hukuk Fakültesi’nden ve Yeminli Mali Müşavirliğini 1984 yılında Alabama Yeminli Müşavirlik Eyalet Kurulu’ndan almıştır

Erin A. Hadley, CFP®

Erin A. Hadley, CFP®

Sertifikalı Finansal Planlamacı®

Erin A. Hadley Kaliforniya’daki Occidental Asset Management Ltd. Şti.’nin Yönetici Ortağı’dır. Yatırım yönetimi ve finansal planlama konularında 10 yılın üzerinde deneyimiyle Sertikalı bir Finansal Planlamacı®’dır.

Elizabeth Douglas

Elizabeth Douglas

wikiHow CEO'su

Elizabeth Douglas wikiHow’un CEO’sudur. Bilgisayar Bilimleri alanındaki Lisans derecesini ve İşletme Yüksek Lisans derecesini Stanford Üniversitesi’nden almıştır. Teknoloji sektöründe 15 yıldan fazla çalışmıştır.

Jack Herrick

Jack Herrick

wikiHow'un Kurucusu

Jack Herrick Amerikalı bir girişimci ve wiki meraklısıdır. Girişimcilik projeleri arasında wikiHow, eHow, Luminescent Technologies ve BigTray yer alır.

Cassandra Lenfert, CPA, CFP®

Cassandra Lenfert, CPA, CFP®

Yeminli Mali Müşavir

Cassandra Lenfert Colorado’da Yeminli Mali Müşavir ve Sertifikalı Finansal Planlama Uzmanı’dır. 13 yıldan fazla vergi, muhasebe ve kişisel finans deneyimine sahiptir. Lisans derecesini 2006 yılında Güney Indiana Üniversitesi’nden almıştır.

Eric Wester

Eric Wester

Bankacılık Uzmanı

Eric Wester Iowa City, Iowa’da bir bankada Para Yatırma Operasyonları alanında çalışmaktadır. Biryesel bankacılık ve işlemler konusunda uzmanlaştığı bankacılık sektöründe 11 yıldır çalışmaktadır. İş İdaresi alanındaki Lisans Derecesi’ni Wisconsin - Stout Üniversitesi’nden 2012 yılında almıştır ve Onaylı ACH Uzmanı’dır (AAP).

Helena Ronis

Helena Ronis

VoxSnap'ın CEO'su ve Ortak Kurucusu

Helena Ronis eğitim ses ve görüntü malzemeleri oluşturmak için bir platform olan VoxSnap’ın Ortak Kurucusu ve CEO’sudur. 8 yıldan fazla bir süre boyunca ürün ve teknoloji sektöründe çalışmıştır ve Lisans derecesini 2010 yılında İsrail’deki Sapir Academic College’den almıştır.

Britt'ni Fields, MBA

Britt'ni Fields, MBA

Pazarlama Yüksek Lisansı

Britt'ni Fields, 10 yıldan fazla tecrübeyle koç ve danışman pazarlaması yapan küçük bir işletme olan BrandedByBrittni’nin kurucusudur. Lisans derecesine ve pazarlamaya yoğunlaştığı İşletme Yüksek Lisansı derecesine sahiptir. Büyük kurumsal şirketlerde pazarlama alanında çalışma konusunda ve küçük işletmelerin pazarlama stratejilerini belirlemesi ve daha fazla müşteri hedeflemesinde yardımcı olmak üzere danışmanlık yapmada deneyime sahiptir.

Nathan Miller

Nathan Miller

Rentec Direct'in Kurucusu

Nathan Miller girişimci, ev sahibi ve gayrimenkul yatırımcısıdır. 2019 yılında bulut tabanlı bir mülk yönetim şirketi olan Rentec Direct’i kurmuştur. Bugün Rentec Direct ABD’de 14.000 üzerinde ev sahibi ve mülk yöneticisiyle çalışmakta ve kiralamalarını daha etkin bir şekilde yönetmelerine yardım etmektedir.

Gene Linetsky, MS

Gene Linetsky, MS

StartUp Kurucusu ve Mühendislik Direktörü

Gene Linetsky, San Francisco Körfez Bölgesi’nde bir startup kurucusu ve yazılım mühendisidir. 30 yıldan fazla bir süre boyunca teknoloji sektöründe çalışmıştır ve şu anda işletmeler için akıllı Satış Noktası terminalleri kuran bir teknoloji şirketi olan Poynt’de Mühendislik Direktörü’dür.

Emily Hickey, MS

Emily Hickey, MS

Chief Detective'in Kurucusu

Emily Hickey, dünyanın en büyük perakende satıcılarının ve startup’ların Facebook ve Instagram reklamlarını ölçeklendirmelerine yardım eden bir sosyal medya geliştirme acentası olan Chief Detective’in Kurucusu’dur. 20 yıldan fazla süredir büyüme uzmanı olarak çalışmaktadır ve Yüksek Lisans derecesini 2006 yılında Stanford İşletme Enstitüsü’nden almıştır.

Jackson Johnson, CPA

Jackson Johnson, CPA

PCAOB Uzmanı ve Eski Denetçi

Jackson Johnson 16 yıllık ABD Kamu Gözetimi Kurulu ("PCAOB") deneyimine sahip bir Yeminli Mali Müşavir’dir. PCAOB standartları altında yürütülen kamu şirketlerinin denetiminde 8 yıllık deneyime ve ayrıca PCAOB’de Tescil ve Denetim bölümünde Denetçi olarak 6 yıllık deneyime sahiptir. Tüm dünyada 10’dan fazla ülkede PCAOB tescilli firmaların yaklaşık 100 denetimini gerçekleştirmiştir. Johnson, PCAOB tescilli firmalara PCAOB denetimi, iyileştirme ve uygulama konularında tavsiye veren halka açık bir muhasebe ve danışmanlık firması olan Global Muhasebecilik’in kurucusu ve başkanıdır.

Rob Wu

Rob Wu

Dijital Bağış Toplama ve Kitlesel Fonlama

Rob Wu, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için tasarlanmış dijital bir bağış toplama platformu olan CauseVox’un CEO’sudur. CauseVox gönüllü çalışanların daha az çaba ile daha fazla para toplamalarına yardımcı olmayı hedefler. Rob kendi kâr amaçsız kitlesel fonlama projeleri için 200.000$ üzerinde bağış toplamıştır ve çalışması CNN, Christian Science Monitor ve Wall Street Journal tarafından dikkate alınmıştır.

Small Giants

Small Giants

Global İş Topluluğu

Small Giants inanılmaz işletmelerin hikayelerini paylaşmayı, yeni uygulamaları ve sistemleri öğrenip kendi kuruluşlarında uygulamayı misyon edinmiş, amaç odaklı liderler için bir iş topluluğudur. Her yıl Amerika’daki en iyi 25 küçük şirketi belirlemek için Forbes, Small Giants Topluluğu ile birlikte çalışır.

Lily Zheng, MA

Lily Zheng, MA

Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık Danışmanı

Lily Zheng Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık Danışmanı ve herkes için daha kapsayıcı ve yenilikçi iş yerleri oluşturmak üzere tüm dünyadan kuruluşlarla çalışan bir Yönetim Koçu’dur. Lilly, Gender Ambiguity in the Workplace: Transgender and Gender-Diverse Discrimination (2018) (İş Yerinde Cinsiyet Belirsizliği: Transeksüel ve Cinsiyet Çeşitliliği Ayrımı) ve The Ethical Sellout: Maintaining Your Integrity in the Age of Compromise (2019) (Etik İhanet: Ödün Verme Çağında Dürüstlüğünü Korumak) adlı kitapların yazarıdır. Lilly Sosyoloji alanındaki yüksek lisans derecesini Stanford Üniversitesi’nden almıştır.

Benjamin Packard

Benjamin Packard

Finansal Danışman

Benjamin Packard, Finansal Danışman’dır ve Oakland, Kaliforniya’da bulunan Lula Financial’ın Kurucusu’dur. Benjamin finansal planlamadan nefret eden kişiler için finansal planlama yapar. Müşterilerinin emeklilik planı yapmalarına, borç ödemelerine ve ev satın almalarına yardımcı olur. 2005 yılında Santa Cruz’daki Kaliforniya Üniversitesi’nden Hukuk Çalışmaları alanındaki Lisans derecesini, 2010 yılında ise Kaliforniya Eyalet Üniversitesi Northridge İşletme Fakültesi’nden İşletme alanındaki Yüksek Lisans derecesini almıştır.

Priya Malani

Priya Malani

Finansal Danışman ve Stash Wealth Ortak Kurucusu

Priya Malani, Finansal Danışman ve HENRYs™ (Henüz Zengin Olmayan Yüksek Kazançlılar) için bir finansal planlama ve yatırım yönetim firması olan Stash Wealth’in finansal planlamacısı ve yatırım yöneticisidir. 15 yıldan fazla varlık yönetimi ve finansal tavsiye verme deneyimine sahiptir. Priya’nın Stash Wealth ile çalışmaları Fortune, Wall Street Journal ve CNBC’nin yanı sıra, NYPost, Bustle, SiriusXM ve Refinery29 gibi eğlence ve yaşam stili markalarında yer almıştır. 2004 yılında Agnes Scott Yüksekokulu’ndan Ekonomi alanında Lisans derecesi almıştır.

Derick Vogel

Derick Vogel

Kredi Danışmanı ve Credit Absolute'un Sahibi

Derick Vogel Kredi Uzmanı’dır ve Scottsdale, Arizona’da bir kredi danışmanlık ve eğitim şirketi olan Credit Absolute’un CEO’sudur. Derick 10 yıldan fazla finansal deneyime sahiptir ve ipotek ve kredi danışmanlığı, işletme kredisi, alacak tahsili, finansal bütçeleme ve öğrenci kredi borcu yardımı konularında uzmandır. Ulusal Kredi Hizmet Kuruluşları Derneği (NASCO) ve Arizona İpotek Profesyonelleri Derneği üyesidir. Dispuite Suite’den kredi düzeltmedeki en iyi uygulamalar ve Kredi Düzeltme Kuruluşları Kanunu (CROA) yeterliliği konusunda kredi sertifikalarına sahiptir.

Brian Stormont, CFP®

Brian Stormont, CFP®

Sertifikalı Finansal Planlayıcı

Brian Stormont, Insight Wealth Strategies'in ortağı ve orada sertifikalı finansal planlamacıdır (CFP®). 10 yılı aşkın tecrübesiyle Brian emeklilik planlaması, yatırım planlaması, emlak planlaması ve gelir vergileri konularında uzmanlaşmıştır. Denver Üniversitesi'nden Finans ve Pazarlama alanında lisans derecesine sahiptir. Brian ayrıca Sertifikalı Fon Uzmanı (CFS), Series 7, Series 66 ve Sertifikalı Finansal Planlamacı (CFP®) lisanslarına da sahiptir.

Chad Seegers, CRPC®

Chad Seegers, CRPC®

Sertifikalı Emeklilik Planlama Danışmanı

Chad Seegers, Houston, Teksas'ta Insight Wealth Strategies, LLC için çalışan sertifikalı bir emeklilik planlama danışmanıdır (CRPC®). Chad bundan önce on yılı aşkın bir süre Sagemark Danışmanlık için özel servet danışmanı olarak çalışmış ve burada özel servet hizmetlerinin seçkin bir üyesi olmuştur. Chad, 15 yılı aşkın tecrübesiyle petrol ve gaz çalışanları ve yöneticileri için emeklilik planlamasının yanı sıra emlak ve yatırım stratejileri konusunda uzmanlaşmıştır. Chad, World Affairs Council'in destekleyici bir üyesi ve Global Independence Center’da (GIC) ile yükselen bir liderdir.

Christine Michel Carter

Christine Michel Carter

Küresel Pazarlama Uzmanı

Christine Michel Carter global pazarlama uzmanı, kitapları en çok satan yazar ve Minority Woman Marketing, LLC'nin strateji danışmanıdır. Christine, 13 yılı aşkın tecrübesiyle pazar analizi, organizasyonel uyum, portföy incelemesi, kültürel doğruluk ve marka ve pazarlama incelemesi dâhil olmak üzere stratejik iş ve pazarlama danışmanlığı hizmetlerinde uzmanlaşmıştır. Ayrıca y kuşağı anneleri ve siyah tüketiciler üzerine konuşan bir konuşmacıdır. Christine, Stevenson Üniversitesi'nden İşletme ve Sanat Tarihi alanında lisans derecesine sahiptir. Çok kültürlü pazarlama stratejisinde liderdir ve TIME ve Forbes Women dâhil olmak üzere çeşitli yayınlar için 100'den fazla makale görüşü yazmıştır. Christine; Google, Walmart ve McDonald's gibi Fortune 500 müşterileriyle çalışmıştır. New York Times, BBC News, NBC, ABC, Fox, Washington Post, Business Insider ve Today'de yer almıştır.

Better Business Bureau

Better Business Bureau

Kâr amacı gütmeyen kuruluş

Better Business Bureau (BBB olarak da bilinir), piyasa güvenini geliştirmeye odaklanan özel, kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. 1912'de kurulan BBB, Arlington, Virginia'daki International Association of Better Business Bureaus (IABBB) altında koordine edilen, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da bağımsız olarak kurulmuş 106 yerel BBB kuruluştan oluşur. BBB, bir şirketle iş yapmadan önce şirket hakkında bilgi sağlamak ve bir şirketle ilgili bir şikayetini çözmeye yardımcı olmak gibi doğrudan hizmetler sağlar. BBB ayrıca satış uygulamalarını izlemek ve tüketicileri kötü iş ve reklam uygulamalarına karşı uyarmak gibi dolaylı hizmetler de sağlar. BBB ayrıca işletmelere denklik sağlayarak görünürlükleri ile doğruluk ve mükemmellik standartlarını artırır.

Brian Honigman

Brian Honigman

Pazarlama Danışmanı

Brian Honigman bir pazarlama danışmanıdır ve Honigman Media LLC'nin Sahibidir. 10 yılı aşkın pazarlama deneyimi ile kuruluşlara dijital pazarlama, sosyal medya ve içerik pazarlamasında danışmanlık konusunda uzmanlaşmıştır. Brian, Pittsburgh Üniversitesi'nden Siyaset Bilimi ve Gazetecilik alanında lisans derecesine sahiptir. Brian, danışman olmanın yanı sıra New York Üniversitesi ve Francisco Marroquín Üniversitesi'nde misafir pazarlama profesörüdür. Danışmanlık hizmetleri, eğitim atölyeleri ve koçluk programları çalışmaları, Entrepreneur tarafından “Dijital Pazarlama Uzmanı” ve Social Media Examiner tarafından “En İyi Sosyal Medya Uzmanı” olarak gösterilmesini sağlamıştır. Brian'ın önemli müşterileri arasında Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (United Nations Development Programme), Thomson Reuters, NATO ve People Magazine bulunmaktadır.

Ben Whitehair

Ben Whitehair

Sosyal Medya Uzmanı

Ben Whitehair, sosyal medya uzmanıdır ve TSMA Consulting'in Bilişim Kurulu Başkanı'dır (CIO). Sosyal medya alanındaki on yılı aşkın tecrübesiyle, sosyal medyayı iş ve ilişkiler kurmak amacıyla kullanma konusunda uzmanlaşmıştır. Ayrıca sosyal medyanın eğlence endüstrisi üzerindeki etkisine de odaklanmaktadır. Ben, Boulder'daki Colorado Üniversitesi'nin Tiyatro ve Siyaset Bilimi alanında en iyi dereceyle lisans eğitimini tamamlamış ve aynı zamanda Liderlik sertifikası edinmiştir. CIO görevine ek olarak Ben, sertifikalı bir iş ve zihin yapısı (mindset) koçudur ve SAG-AFTRA'nın Ulusal Yönetim Kurulu Üyesi'dir. Ayrıca, oyuncular için önde gelen bir iş akademisi ve koçluk topluluğu olan Working.Actor'ın kurucu ortağı olarak, başarılı bir girişimcidir.

Christina Bachelor

Christina Bachelor

Pazarlama ve Reklamcılık Uzmanı

Christina Bachelor, pazarlama ve reklamcılık uzmanı ve Los Angeles, Kaliforniya'daki Bach Enterprises'ın kurucu ortağı ve CEO'sudur. Sosyal medya okuryazarlığı, uzun süreli markalı ortaklıklar kurma ve dijital içerik üretme konusunda uzmanlaşmıştır. Christina, Florida Üniversitesi'nden Muhasebe alanında lisans derecesine ve Güney Kaliforniya Üniversitesi'nden Muhasebe alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Toyota, Lyft, Postmates, EA Games ve Trident gibi önemli markalarla çok sayıda ortaklık kurmuştur. Christina, Kevin Hart'ın Laugh Out Loud Network'ünde “Dead House”un baş yapımcısı ve King Bach, Logan Paul, Kat Graham ve Terry Crews'in oynadığı "Where’s the Money”nin yardımcı yapımcısı olmuştur. Christina ayrıca Jamaika ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki kırsal ve şehirlerin yoksul mahallelerindeki okullara eğitim için gerekli araçları sağlamayı amaçlayan ve kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan RuJohn Vakfı'nın kurucu ortağıdır.

Art Lewin

Art Lewin

Girişimci

Art Lewin Los Angeles, Kaliforniya'da yaşayan bir girişimcidir. Ticaret, satış, pazarlama ve gayrimenkul yatırımlarında uzmanlaşmıştır. Art, Los Angeles merkezli dört şirketin CEO'su ve kurucusudur. Bu şirketler şunlardır: Art Lewin Bespoke, Healthy Choice Labs, SFR Properties ve Professional Business Network (PBN). Art, özel yapım ve hazır giyim iş kıyafetleri tasarımları ile dünya çapında tanınmaktadır. Önemli müşterilerinden bazıları arasında kraliyet ailesi üyeleri, politikacılar ve Hugh Hefner, Sylvester Stallone, Johnny Carson, Steve Allen ve William Shatner gibi Hollywood yıldızları sayılabilir.

Anna Colibri

Anna Colibri

Dijital Pazarlama Uzmanı

Anna Colibri, dijital pazarlama uzmanıdır ve San Francisco Körfez Bölgesi'ndeki Colibri Digital Marketing şirketinin CEO'sudur. Anna, kadınlara ve azınlık işletme sahiplerine ve profesyonellere odaklanarak markalaştırma, dijital strateji, ürün ve hizmet geliştirme, ekip yönetimi ve liderlik geliştirme konularında uzmanlaşmıştır. Anna, Davis'teki California Üniversitesi'nden Sosyoloji alanında lisans derecesine ve Berkeley'deki California Üniversitesi'nden Sosyal Refah alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Colibri Digital Marketing, San Francisco'nun ilk B Corp sertifikalı dijital pazarlama ajansıdır. 2019 Better Business Bureau Torch Awards for Ethical Business, 2009 Local Excellence Award ödüllerini kazanmış ve 2017'de San Francisco'daki En İyi Dijital Pazarlama Ajanslarından biri olarak gösterilmiştir.

Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar

World Health Organization

World Health Organization

Küresel Kamu Sağlığı Kuruluşu

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Birleşmiş Milletlerin uluslarası halk sağlığından sorumlu uzman bir kuruluşudur. 1948 yılında kurulan Dünya Sağlık Örgütü genel sağlık risklerini gözlemler, sağlık ve iyi oluşu destekler, uluslararası halk sağlığı ve acil durum müdahalesini koordine eder. WHO şu anda ülkelerin COVID-19 pandemisini önlemek, belirlemek ve pandemiye yanıt vermek konusundaki global çabayı koordine etmektedir.

Mental Health America

Mental Health America

Kâr Amaçsız Kuruluş

Mental Health America, ulusun önde gelen toplum tabanlı kâr amacı gütmeyen ve kendini zihinsel hastalıklarla yaşayanların ihtiyaçlarına ve tüm Amerikanların toplam zihinsel sağlığını desteklemeye adamış bir kuruluştur. Çalışmaları, zihinsel sağlık durumlarının hastalık sürecinde en kritik noktalara ulaşılmadan çok önce tedavi edilmesi gerektiği düşüncesine dayanan 4. Aşamadan Önce (Before Stage 4) felsefesini takip eder.

Direct Relief

Direct Relief

İnsani Yardım Kuruluşu

Direct Relief, 50 eyalette ve 80 üzerinde ülkede aktif olan, ödüllü bir insani yardım kuruluşudur. Acil durumlar ve doğal afetlerden etkilenen insanlara yardım etmeye odaklanır. Direct Relief; Charity Navigator, GuideStar ve Pennsylvania Üniversitesi’ndeki Yüksek Etkili Hayırseverlik Merkezi tarafından etkinliği, verimliliği ve şeffaflığı nedeniyle yüksek değerli olarak gösterilmiştir.

Palo Alto Humane Society

Palo Alto Humane Society

Kâr Amaçsız Hayvanlara Yardım Topluluğu

Palo Alto İnsani Topluluğu (PAHS), Palo Alto, Kaliforniya’da yerleşik 501(c) 3 dâhilinde, gönüllüler tarafından desteklenen ve ulus genelinde eğitim girişimleri bulunan bir hayır kuruluşudur. PAHS 100 yıldan fazla süredir müdahale, savunma ve eğitim programları yoluyla hayvanları barınakların dışında tutmak için çalışmaktadır. Topluluğun misyonu hayvanların yaşadıkları zorlukları hafifletmek, hayvan sorunlarına halkın hassasiyetini artırmak ve toplumda hayvanların konumunu geliştirmektir.

United Nations Foundation

United Nations Foundation

Uluslararası İnsani Yardım Kuruluşu

Birleşmiş Milletler Vakfı, Birleşmiş Milletlerin global gelişmeyi yönlendirmesi ve acil sorunları ele alması için ihtiyacı olan kaynakları, fikirleri ve kişileri bir araya getirir. BM Vakfı’nın niteliği, kalıcı değişim için iş birliği yapmak ve insanlığın en büyük zorluklarını ele almak için yenilik getirmektir. BM Vakfı; İklim, Enerji, Çevre, Kızlar ve Kadınlar, Küresel Sağlık, Veri ve Teknoloji gibi dönüşümsel potansiyeli olan konulara odaklanır.

Water.org

Water.org

İnsani Yardım Kuruluşu

Water.org dünya üzerindeki temiz suya erişimi kısıtlı alanlara temiz su getirmeye odaklı kâr amaçsız bir geliştirme kuruluşudur. Matt Damon ve Gary White tarafından kurulan Water.org tüm dünyada 17 milyondan fazla kişiye hizmet vermektedir ve Charity Navigator tarafından 4-Yıldız ile derecelendirilmektedir.

AdoptAClassroom.org

AdoptAClassroom.org

Kâr Amaçsız Eğitim Kuruluş

AdoptAClassroom.org ABD’deki okullara ve K-12 öğretmenlerine para kaynağı sağlayan, kâr amacı gütmeyen, ödüllü bir kuruluştur. Para kaynağı sağlama aracılığıyla 4.5 miyondan fazla öğrenciye ulaşmıştır. Şu anda Charity Navigator’dan, yüksek bir değerlendirme olan 4-yıldız değerlendirmesine sahiptir.

Crisis Text Line

Crisis Text Line

7/24 Kriz Danışmanlığı

Crisis Text Line, metin mesajı aracılığıyla ücretsiz, 7/24 kriz desteği sağlar. Krizde olanlar, eğitimli bir Kriz Danışmanı tarafından aranmak için 741741 numarasına mesaj atabilirler. Tüm ABD’de krizdeki kişilerle 100 milyondan fazla mesajlaşma yapmışlardır ve hızla genişlemeye devam etmektedirler.

Action Against Hunger

Action Against Hunger

Dünya Açlık Örgütü

Action Against Hunger (Açlığa Karşı Eylem) açlıkla mücadele için daha iyi bir yol oluşturmak üzere çalışan global bir insani yardım kuruluşudur. Action Against Hunger 40 yıldan fazla süredir, herkesin temiz suya, yiyeceğe, eğitime ve sağlık hizmetlerine erişebilmesini sağlamak için 50’dan fazla ülkede 7.500 saha ekibiyle birlikte global bir harekete öncülük etmektedir. Charity Navigator’dan üst üste 13 yıl, en yüksek derece olan dört yıldız değerlendirmesi almış, CharityWatch tarafından “A” notlu bir kuruluş olarak listelenmiş ve Independent Charities of America tarafından “Best in America” (Amerika’nın En İyisi) olarak ödüllendirilmiştir.

Vote.org

Vote.org

Tarafsız Seçmen Katılım Kuruluşu

Vote.org politik sorumluluğu basitleştirmek, seçmen katılımını artırmak ve Amerika demokrasisini güçlendirmek için teknolojiyi kullanan, 501(c)(3) kapsamında kâr amaçsız bir kuruluştur.

Carbonfund.org

Carbonfund.org

Karbon Dengeleme ve Çevre Eğitim Kuruluşu

Carbonfund.org, New York'da faaliyet gösteren bir karbon dengeleme ve çevre eğitimi organizasyonudur. Carbonfund.org, iklim değişikliğine karşı mücadeleye öncülük ederek birey, işletme veya kuruluş bazında iklim etkilerini azaltmayı ve dengelemeyi ve temiz bir enerji geleceğine geçişi hızlandırmayı kolay ve uygun maliyetli hâle getirmektedir. Carbonfund.org, hedeflerine iklim değişikliği eğitimi, karbon dengeleme ve azaltma ve halka erişim yoluyla ulaşmaktadır.

Hukuk

Jennifer Mueller, JD

Jennifer Mueller wikiHow’da kurum içi hukuk uzmanı’dır. Hukuk Lisans Eğitimi’ni 2006 yılında Indiana Üniversitesi Maurer Hukuk Fakültesi’nde 2006 yılında tamamlamıştır.

Srabone Monir, JD

Srabone Monir Uluslararası Hizmet Çalışanları Sendikası (Service Employees International Union) 32BJ yerel şubesinin Avukatı’dır. Avukatlık derecesini 2013 yılında St. John’s Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden almıştır.

Barzin Barry Sabahat, JD

Barry Sabahat, 1993 yılından bu yana Kaliforniya’da avukatlık yapmaktadır. Hukuk Lisans Derecesi’ni Western State Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1992 yılında almıştır.

Matthew Driggs, JD

Matt Driggs, 1992 yılından bu yana Utah’da avukatlık yapmaktadır ve aynı şehirde 1996 yılında kendi hukuk şirketi olan Advocates Law Firm’ü kurmuştur. Avukatlık derecesini 1991 yılında S.J. Quinney Hukuk Fakültesi’nden almıştır.

Lahaina Araneta, JD

Lahaina Araneta, 2013 yılından bu yana Kaliforniya’da avukatlık yapmaktadır. Avukatlık derecesini 2012 yılında Loyola Hukuk Fakültesi’nden almıştır ve uzmanlık alanı göç hukukudur.

Clinton M. Sandvick, JD, PhD

Clinton M. Sandvick, JD, PhD

Eski Medeni Hukukçu

Clinton M. Sandvick, 7 yılın üzerinde Kaliforniya’da medeni hukuk alanında çalışmıştır. Hukuk alanındaki Doktora derecesini 1998 yılında Wisconsin-Madison Üniversitesi’nden, Amerikan Tarihi alanındaki Doktora derecesini ise 2013 yılında Oregon’dan almıştır.

Staci A. Lane, JD

Staci A. Lane Wayne County, Indiana’da Savcı Yardımcısı’dır. Avukatlık diplomasını 1998’de Indiana Üniversitesi Maurer Hukuk Fakültesi’nden almıştır.