Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu wikiHow makalesinde Twitter hesabını nasıl sileceğini öğrenebilirsin. Hesabını sadece Twitter web sitesinden silebilirsin – Twitter mobil uygulamasından hesabını silmen mümkün değildir.

Adımlar

 1. 1
  Twitter’ı aç. Tarayıcını aç ve https://www.twitter.com/ adresine git. Eğer Twitter hesabına önceden giriş yaptıysan ana sayfa açılacaktır.
  • Hesabın açık değilse pencerenin sağ üst köşesindeki Giriş yap seçeneğine tıkla, sonra açıklamalı metin kutularına e-posta adresini (ya da kullanıcı adını) ve şifreni gir.
 2. 2
  Profil fotoğrafına tıkla. Profil resmin sayfanın sağ üst köşesindedir. Tıklayınca karşına bir açılır menü çıkacak.
 3. 3
  Ayarlar ve gizlilik seçeneğine tıkla. Açılır menünün ortalarında bir yerdedir.
 4. 4
  Sayfayı en aşağı kaydır ve Hesabını devre dışı bırak seçeneğine tıkla. Bu seçenek sayfanın en alt kısmındadır. Sayfanın en alt kısmında bu seçeneği göremiyorsan yeterince aşağı kaydırmamışsındır.
 5. 5
  @kullanıcıadı hesabını devre dışı bırak seçeneğine tıkla. Bu mavi buton sayfanın ortasında birkaç saniye sonra gözükür. "Kullanıcıadı" yerine kendi kullanıcı adını göreceksin.
 6. 6
  Twitter şifreni gir. Şifren sorulduğunda Twitter’a girmek için kullandığın şifreni "Şifre" metin kutusuna yaz.
 7. 7
  Hesabı devre dışı bırak seçeneğine tıkla. Pencerenin sağ alt köşesinde mavi bir butondur. Bu butona tıklayarak hesabını devre dışı bırakırsın, fakat hesabını kurtarmak için 30 gün içinde tekrar giriş yapabilirsin.
  • Hesabını devre dışı bıraktıktan sonra Twitter, hesap bilgilerine 30 gün daha ulaşmaya devam edecek, 30 günün ardından hesabın kalıcı olarak silinecektir.[1]

Uyarılar

 • Twitter hesabını Twitter mobil uygulamasından silmen mümkün değildir.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Delete a Twitter Account, Español: borrar una cuenta de Twitter, Deutsch: Ein Twitter Konto löschen, Português: Excluir Sua Conta do Twitter, Italiano: Cancellare il Profilo di Twitter, Nederlands: Een Twitter‐account verwijderen, Русский: закрыть аккаунт в Twitter, Bahasa Indonesia: Menghapus Akun Twitter, 日本語: ツイッターのアカウントを削除する, العربية: حذف حساب تويتر, ไทย: ลบบัญชีผู้ใช้ Twitter, हिन्दी: एक ट्विटर अकाउंट को मिटाएँ, 中文: 删除Twitter账户, Čeština: Jak smazat Twitter účet, Tiếng Việt: Xóa tài khoản Twitter, 한국어: 트위터 계정 삭제하는 방법

Bu sayfaya 777 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?