Twitter hesabın varsayılan olarak herkese açıktır, fakat sadece onaylı kullanıcıların takip edebilmesi ve tweetlerini görüntüleyebilmesi için hesabını korumaya alabilirsin. Bunun nasıl yapılacağını öğrenmek için bu wikiHow makalesini oku.

Kısım 1
Kısım 1 / 2:
Gizlilik Ayarları

 1. 1
  Tweetlerini korumaya almanın ne olduğunu anla. Twitter hesabını ve tweetlerini özel yaparak onları korumaya almaya karar vermeden önce bunun nelere neden olacağını anladığından emin ol. Tweetlerini korumaya aldığında:
  • Diğer kullanıcıların seni takip etmek için talepte bulunması ve senin tüm talepleri onaylaman gerekecektir.
  • Tweetlerin sadece onaylı takipçilere gözükecektir.
  • Diğer kullanıcılar seni retweet edemeyeceklerdir.
  • Tweetlerin Google aramalarında gözükmeyecek ve sadece onaylı takipçilerinin Twitter aramalarında gözükecektir.
  • Onaylı takipçiler haricinde gönderdiğin @yanıtlar görülmeyecektir. Örneğin; seni takip etmesini onaylamadığın için ünlü bir kişiye gönderdiğin tweet görülemeyecektir.
  • Hesabın herkese açıkken tweetlediğin herhangi bir şey artık özel olacak ve sadece onaylı kullanıcılar tarafından görülebilecek veya aranabilecektir.
  • Tweet bağlantılarını sadece onaylanmış takipçilerinle paylaşabileceksin.[1]
 2. 2
  Twitter hesabına kullanıcı adın ve şifrenle giriş yap.
 3. 3
  "Profil ve ayarlar" simgesine tıkla. Bu, sayfanın sağ üst köşesinde yer alır. İmlecini "Ayarlar" seçeneğine kaydır ve tıkla.
 4. 4
  "Gizlilik ve güvenlik" etiketli sekmeye tıkla. Sayfayı gizlilik bölümüne kaydır, ardından "Tweetlerini korumaya al" kutusunu işaretleyerek hesabını korumaya al.
 5. 5
  Ayarlar sayfasının en sonuna gel ve "Değişiklikleri kaydet" düğmesine tıkla. Bundan sonra göndereceğin tüm tweetler korunacak ve sadece mevcut Twitter takipçilerin tarafından görülecektir.
 6. 6
  Tweetlerinin korumasını kaldır. Eğer işlemi tersine çevirmek ve yeniden tweetlerini herkese açık hâle getirmek istersen, tek yapman gereken "Tweetlerini korumaya al" kutusundaki işareti kaldırmaktır.
  • Unutma ki, hesabın korumalı iken gönderdiğin korumalı tweetler artık herkese açık ve herkes tarafından aranabilir hâle gelecek.
  • Hesabını herkese açık hâle getirmeden önce, bekleyen takipçi isteklerini de gözden geçirmen gerekir çünkü bunlar otomatik olarak kabul edilmez. Bunu yapmazsan, bu kullanıcıların seni tekrar takip etmesi gerekecektir.
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 2:
İstekleri Görüntülemek

 1. 1
  Ana sayfana git.
 2. 2
  Yeni takipçi isteklerini kontrol et. Eğer bir Twitter kullanıcısı sana takip isteği göndermişse, sol kenar çubuğundaki büyük bir düğmede değerlendirmen gereken X sayıda takipçi isteğinin olduğu belirtilir.
  • Ayrıca yeni takipçi isteklerinin bulunduğuyla ilgili e-posta bildirimi alırsın.
 3. 3
  Takipçi isteklerini gözden geçir. Takipçi adaylarının profillerine bakmak için yeni takipçi isteği düğmesine tıkla. Her kullanıcının Twitter kullanıcı adını, profil fotoğrafını ve Twitter profil bağlantısını görebilirsin.
 4. 4
  Takipçi isteklerini kabul etmek veya reddetmek için "Kabul et" veya "Reddet" düğmelerine tıkla. Reddettiğin kullanıcılara bildirim gönderilmez. Kabul ettiğin kullanıcılar artık tweetlerini okuyabilecek ve arayabilecekler, fakat onları retweet edemeyecekler (çünkü onların takipçileri senin tweetlerini görmeye izinli değil).
  Reklam

Uyarılar

 • Twitter hesabını korumaya almak geriye dönük bir işlem değildir, yani hesabını korumaya almadan önce gönderdiğin tweet ve fotoğraflar herkese açık olacaktır. Twitter’ında görünür olmayabilirler fakat önceden herkese açık tweetleri favorisine ekleyen, retweet eden veya bağlantı veren bir kişi, takipçi olarak onaylamamış olsan dahi bu tweetlere erişebilir.
 • Bilgilerini gizli tutmak adına herkese açık olan tweetlerini silebilirsin.
 • Seni takip etmeyen twitter kullanıcıları tweet yanıtlarını okuyamayacaktır. Eğer belirli Twitter kullanıcılarının yanıtlarını görmesini istiyorsan, bu kullanıcılardan seni takip etmelerini iste.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Hoşlanılan Kıza Nasıl Mesaj AtılırHoşlanılan Kıza Nasıl Mesaj Atılır?
Mililitre (mL) Gram'a (g) Nasıl DönüştürülürMililitre (mL) Gram'a (g) Nasıl Dönüştürülür?
Bir Kızla Mesajlaşma Nasıl BaşlatılırBir Kızla Mesajlaşma Nasıl Başlatılır?
Hoşlanılan Kızla Nasıl KonuşulurHoşlanılan Kızla Nasıl Konuşulur?
Kendini Tanıtma Konuşması Nasıl YazılırKendini Tanıtma Konuşması Nasıl Yazılır?
Bir Dairenin Çapı Nasıl HesaplanırBir Dairenin Çapı Nasıl Hesaplanır?
"Teşekkür"e Nasıl Karşılık Verilir"Teşekkür"e Nasıl Karşılık Verilir?
Nasıl Havalı OlunurNasıl Havalı Olunur?
İki Nokta Arasındaki Mesafe Nasıl Bulunurİki Nokta Arasındaki Mesafe Nasıl Bulunur?
Olasılık Nasıl HesaplanırOlasılık Nasıl Hesaplanır?
Yüzde Artışı Nasıl HesaplanırYüzde Artışı Nasıl Hesaplanır?
Açılar Nasıl HesaplanırAçılar Nasıl Hesaplanır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 17 kişi çalıştı. Bu makale 5.794 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Eğitim ve İletişim
Bu sayfaya 5.794 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam