Twitter'da birinin seni takipten çıkarması normalde bildirilmez ama başka hizmetleri kullanarak bunu öğrenebilirsin. Statusbrew ve WhoUnfollowedMe gibi ücretsiz uygulamalar, kişisel hesabını takip etmeyi bırakanları bir panoda gösterir. İş ile ilgili bir çözüme ihtiyacın varsa hesabını ücretli bir hesaba yükseltebilirsin veya Twitter Counter gibi premium bir hizmete kaydolabilirsin. Son olarak her gün seni takip etmeyi bırakanların listesini içeren bir e-posta almak istersen TwittaQuitta veya Zebraboss gibi hizmetleri deneyebilirsin.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 7:
Crowdfire İnternet Sitesini Kullanmak

 1. 1
  Crowdfire'a git. İnternet tarayıcını açıp Crowdfire'ın İnternet sitesine git.
 2. 2
  Crowdfire'a Twitter ile giriş yap. Crowdfire'ın oturum açma sayfasına gitmek için ekranın altındaki mavi renkli “Twitter'la Giriş Yap” butonuna tıkla. Sayfanın sol üst köşesindeki alanlara Twitter'da kayıtlı kullanıcı adını/e-postanı ve şifreni gir. Bunları girdiğinde Crowdfire ana sayfasına gitmek için “Giriş Yap” butonuna tıkla.
 3. 3
  “Recent Unfollowers” (Son Takibi Bırakanlar) görünüm modunu tıkla. Crowdfire ana sayfası çeşitli görünüm modlarını destekler. Bu görünüm modları, sayfanın sol kısmından değiştirilebilir. Varsayılan olarak “Non Followers” (Takipçi Olmayanlar) görünüm modu seçilidir. Son Takibi Bırakanlar’ı görüntülemek için ekranın üst kısmında bu seçeneği seçmen yeterlidir.
  • Bu modda Twitter'da seni takipten çıkaran kişileri görebileceğin bir ekrana yönlendirileceksin. Bu kişilerin isimleri sayfanın orta kısmında görüntülenir.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 7:
Statusbrew Mobil Uygulamasını Kullanmak

 1. 1
  Statusbrew tarafından piyasaya sürülen “Statusbrew Twitter Followers” uygulamasını yükle. Statusbrew, Twitter'da seni kimin takipten çıkardığını takip edebileceğin ücretsiz bir uygulamadır. Uygulamayı App Store'dan (iOS) veya Play Store'dan (Android) edinebilirsin.
  • Statusbrew'u bir Twitter hesabındaki takipten çıkarmaları ücretsiz izlemek için kullanabilirsin ama daha fazla hesap eklemek istersen ücret ödemen gerekir.
 2. 2
  Statusbrew'u aç.
 3. 3
  Sign Up (Kaydol) butonuna dokun.
  • Statusbrew'da zaten bir hesabın varsa Sign in (Oturum Aç) butonuna dokunup hesap bilgilerinle giriş yap.
 4. 4
  Sign up with Twitter (Twitter ile Kaydol) seçeneğine dokun.
 5. 5
  Twitter kullanıcı adını ve şifreni yaz.
 6. 6
  Authorize app (Uygulamaya izin ver) seçeneğine dokun.
 7. 7
  Başlangıç sayfasında sola kaydır. Statusbrew'u ilk kez kullanıyorsan özellikler sayfasında gösterilen birkaç ayrıntılı bilgiyi geçmek için kaydırman gerekecek.
 8. 8
  Başlangıç bilgilerinin son sayfasında “X” butonuna dokun. Şimdi kontrol panelini (dashboard) göreceksin.
  • Statusbrew'u bir sonraki açışında uygulamada doğrudan kontrol paneli açılacak.
 9. 9
  Twitter adına dokun.
 10. 10
  “New Unfollowers” (Yeni Takibi Bırakanlar) seçeneğine dokun. Uygulamayı son kontrol ettiğinden beri seni takip etmeyi bırakan Twitter kullanıcılarının adları burada görünecek.
  • Statusbrew'u ilk kez kullanıyorsan listede seni takipten çıkaranları göremezsin. Bunun nedeni ise uygulamanın henüz Twitter takipçilerini izlemeye başlamamış olmasıdır.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 7:
Statusbrew'u Bilgisayarda Kullanmak

 1. 1
  Bir İnternet tarayıcısı aç. Statusbrew, Twitter takipçilerini izleyebilen ücretsiz bir İnternet sitesi ve mobil uygulamadır.
  • Statusbrew'u bir Twitter hesabındaki takipten çıkarmaları ücretsiz izlemek için kullanabilirsin ama daha fazla hesap eklemek istersen ücret ödemen gerekir.
 2. 2
 3. 3
  Sign up (Kaydol) butonuna tıkla.
 4. 4
  Sign up with Twitter (Twitter ile Kaydol) seçeneğine tıkla.
 5. 5
  Twitter kullanıcı adını ve şifreni yaz.
 6. 6
  Authorize App (Uygulamaya izin ver) seçeneğine tıkla.
 7. 7
  İstenen kişisel bilgileri yaz. Statusbrew'da oturum açmak için e-posta adresini, adını ve yeni bir şifre yazman gerekir.
 8. 8
  “Proceed” (İlerle) bağlantısını tıkla.
 9. 9
  Twitter adını tıkla.
 10. 10
  “New Unfollowers” (Yeni Takibi Bırakanlar) bağlantısını tıkla.
  • Statusbrew'u ilk kez kullanıyorsan listede seni takipten çıkaranları göremezsin. Bunun nedeni ise uygulamanın henüz Twitter takipçilerini izlemeye başlamamış olmasıdır.
  Reklam

Yöntem 4
Yöntem 4 / 7:
Twitter Counter'ı Kullanmak

 1. 1
  Bir İnternet tarayıcısı aç. Twitter hesabın için seni takipten çıkaranların yanı sıra birçok başka veriyi takip etmek amacıyla Twitter Counter'ı kullanabilirsin.
  • Bu hizmet ücretsiz değil ama 30 günlük ücretsiz denemeye kaydolabilirsin.
  • Denemeyi başlatmak için kredi kartı numarası veya PayPal bilgisi girmen gerekir. Deneme süresi bittikten sonra hesabın, deneme süresinin bitiminden önce iptal etmediğin sürece abonelik ücreti üzerinden faturalandırılacak.
 2. 2
  twittercounter.com adresine git.
 3. 3
  Sign In (Oturum aç) butonuna tıkla. Bu buton, ekranın sağ üst köşesindedir ve üzerinde mavi renkli Twitter logosu vardır.
 4. 4
  Authorize App (Uygulamaya izin ver) seçeneğine tıkla.
  • Bunun yerine kullanıcı adı ve şifre girebileceğin bir yer görürsen oturum açmak için Twitter hesap bilgilerini gir. Şimdi Authorize App (Uygulamaya İzin Ver) butonunu görmelisin.
 5. 5
  E-posta adresini yaz.
  • Twitter Counter'ı Twitter'da takip etmek istemiyorsan “Follow @theCounter” (@theCounter'ı Takip Et) seçeneğinin yanındaki kutunun işaretini kaldır.
  • Twitter Counter tarafından öne çıkarılan Twitter kullanıcılarını otomatik olarak takip etmek istemiyorsan “Discover interesting people” (İlginç insanları keşfet) seçeneğinin yanındaki işareti kaldır.
 6. 6
  Let’s get started (Başla) seçeneğine tıkla. Twitter Counter, sitenin nasıl kullanılacağına dair ipuçlarını belirtilen adrese e-posta olarak gönderecek.
 7. 7
  “Unfollowers” (Takibi bırakanlar) bağlantısını tıkla. Bu, sol kenar çubuğundaki gri renkli bağlantıdır.
  • Twitter Counter, hesabını daha yeni izlemeye başladığından henüz takibi bırakanlar görünmez.
 8. 8
  Mevcut tarifeleri oku. Bu tarifeler; sitenin izleyebileceği hesap sayısı, maksimum tarih aralığı, destek seçenekleri ve mevcut rapor türleri açısından farklılık gösterir.
 9. 9
  Start Free Trial (Ücretsiz Denemeyi Başlat) seçeneğine tıkla. Bu buton, her tarife seçeneğinin altında bulunur. Denemek istediğin tarifenin altındaki butona tıkladığından emin ol.
  • Deneme süresi bittikten sonra abonelik için ödeme yapmadığın sürece Twitter Counter'ı seni takipten çıkaranları görmek için kullanamazsın.
 10. 10
  “Next Step” (Sonraki Adım) seçeneğine tıkla.
 11. 11
  Bir ödeme yöntemi seç. "Credit Card" (Kredi Kartı) ve "PayPal" seçeneklerinden birini seç.
 12. 12
  Ödeme veya hesap bilgilerini yaz.
 13. 13
  “Process Card” (Kart İşlemini Gerçekleştir) butonunu tıkla. Bu seçenek hem kredi kartında hem de PayPal'da görünür. Kart ile işlem yapıldıktan sonra kontrol panelini görmelisin.
 14. 14
  “Unfollowers” (Takibi Bırakanlar) bağlantısını tıkla. İleride seni takip etmeyi bırakanları burada göreceksin.
  Reklam

Yöntem 5
Yöntem 5 / 7:
WhoUnfollowedMe'yi Kullanmak

 1. 1
  Bir İnternet tarayıcısı aç. Ücretsiz Twitter kullanıcı yönetimi sitesi olan WhoUnfollowedMe'ye erişmek için bir İnternet tarayıcısına ihtiyacın var.[1]
  • 75.000'den fazla takipçin varsa hesap için ödeme yapman gerekir.
 2. 2
  http://who.unfollowed.me sitesine git.
 3. 3
  sign in w/ Twitter (Twitter ile giriş yap) butonuna tıkla.
 4. 4
  Twitter kullanıcı adını ve şifreni yaz.
  • Bu seçeneği görmüyorsan zaten giriş yapmışsındır. Bunun yerine Authorize App (Uygulamaya izin ver) seçeneğine tıkla.
 5. 5
  Sign In (Oturum aç) butonuna tıkla.
  • Daha önce oturum açtıysan bu butonu görmezsin, ekranda direkt kontrol panelini görürsün.
 6. 6
  “Unfollowers” (Takibi bırakanlar) bağlantısını tıkla. Bu, ekranın üst tarafındadır.[2]
  • WhoUnfollowedMe'yi ilk kez kullanıyorsan takibi bırakanların adını göremezsin. Bunun nedeni ise uygulamanın, takipçilerini daha yeni izlemeye başlamış olmasıdır.
  • Bir sonraki girişinde kimin takip etmeyi bıraktığını görmek istediğinde http://who.unfollowed.me adresinde tekrar oturum aç ve “Unfollowers” (Takibi Bırakanlar) bağlantısını tıkla.
  Reklam

Yöntem 6
Yöntem 6 / 7:
TwittaQuitta'yı Kullanmak

 1. 1
  Bir İnternet tarayıcısı aç. TwittaQuitta'yı, günlük olarak seni takip etmeyi bırakanların olduğu bir listeyi içeren bir e-posta almak için kullanabilirsin.
 2. 2
  TwittaQuitta'nın sitesine git.
 3. 3
  Log in with Twitter (Twitter ile Giriş Yap) butonuna tıkla.
 4. 4
  Twitter kullanıcı adını ve şifreni yaz.
 5. 5
  Authorize App (Uygulamaya izin ver) seçeneğine tıkla.
 6. 6
  E-posta adresini yaz. Gördüğün her iki boşluğa da yazman gerekecek.
 7. 7
  Submit (Gönder) butonuna tıkla.
 8. 8
  TwittaQuitta'dan gelen e-postayı oku. E-posta, kayıt işlemini tamamlaman için tıklaman gereken bir bağlantı içerir.
 9. 9
  E-posta mesajındaki “link” (bağlantı) kelimesine tıkla. Artık TwittaQuitta'dan günlük e-posta almak için kaydoldun.
  • TwittaQuitta aboneliğini iptal etmek istiyorsan e-postanın altındaki “unsubscribe” (abonelikten çık) bağlantısını tıkla.
  Reklam

Yöntem 7
Yöntem 7 / 7:
Zebraboss'u Kullanmak

 1. 1
  Bir İnternet tarayıcısı aç. Zebraboss, günlük olarak seni takip etmeyi bırakan kullanıcıların bir listesini içeren bir e-posta gönderir. Zebraboss'u bir İnternet tarayıcısı kullanarak ayarlaman gerekir.
 2. 2
  Zebraboss'a git.
 3. 3
  İlk kutuya Twitter kullanıcı adını yaz. “@twitterkullanıcıadın” ya da https://twitter.com/twitterkullanıcıadın formatını kullan.
 4. 4
  E-posta adresini ikinci kutuya yaz.
 5. 5
  Subscribe for the report (Rapora abone ol) seçeneğine tıkla. Seni takip etmeyi bırakan kullanıcıların listesini günde bir kez e-posta olarak alacaksın.
  • Hizmeti kullanmayı bırakmak için istediğin zaman e-postadaki “unsubscribe” (abonelikten çık) bağlantısını tıklayabilirsin.
  Reklam

İpuçları

 • Birini takip etmeyi bıraktığında takipten çıkarılmaya hazır ol.
 • Bu sitelere benzer siteler ararken güvenmediğin bir hizmete kaydolma. Bazı siteler ve uygulamalar, sana seni kimin takip etmeyi bıraktığını listeleyeceğini söyler ama aslında yalnızca kişisel bilgilerini toplar.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Herhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilirHerhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilir?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Numaranın Engellendiği Nasıl AnlaşılırNumaranın Engellendiği Nasıl Anlaşılır?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
iPhone'da Emoji Nasıl GüncelleniriPhone'da Emoji Nasıl Güncellenir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Nicole Levine, MFA
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Nicole Levine, MFA. Nicole Levine, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Teknik dokümantasyon oluşturma ve önde gelen internet sitesi barındırma ve yazılım şirketlerindeki destek ekiplerini yönetme alanlarında 20 yıldan fazla deneyime sahiptir. Nicole ayrıca Portland Eyalet Üniversitesi’nden Yaratıcı Yazarlık alanında Güzel Sanatlar Yüksek Lisans derecesine sahiptir ve farklı kurumlarda kompozisyon, bilim kurgu yazarlığı ve ev yapımı dergi (zin) hazırlama dersleri vermektedir. Bu makale 1.631 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 1.631 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam