Tweetler Twitter'ın herkese açık tarafında görünürken, diğer kullanıcılarla özel görüşmeler yapmak için Direkt Mesajları (DM) kullanabilirsin. Twitter, okundu bilgilerini (birinin mesajlarını görüp görmediğini sana söyleyen özellik) varsayılan olarak etkinleştirir ancak istersen bu özelliği kapatabilirsin. Bu wikiHow makalesi sana, birisinin Twitter'da ona gönderdiğin mesajı açıp açmadığını nasıl öğreneceğini ve okundu bilgisi tercihlerini nasıl yöneteceğini öğretir.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 2:
Twitter Mobil Uygulamasını Kullanarak

 1. 1
  Telefonunda veya tabletinde Twitter'ı aç. Bu, genellikle ana ekranda veya uygulama çekmecesinde bulunan mavi kuş simgesidir.
 2. 2
  Zarf simgesine dokun. Bu, Twitter akışının sağ alt köşesindedir. Dokununca Mesajlar gelen kutun açılır.
 3. 3
  Konuşmaya dokun. Mesaj gönderdiğin kişinin adına dokunduğunda tüm konuşma açılır. En son mesaj en altta görünür.
 4. 4
  Mesaj balonuna bir kez dokun. Alıcı mesajı gördüyse "Görüldü" kelimesi mesaj balonunun hemen altında, onay işaretinin (✓) solunda görünür. Eğer tıkladıktan sonra onay işaretinin altında Görüldü kelimesini görürsen alıcı mesajı görmüştür. Kelimeyi orada göremezsen alıcı mesajı ya henüz açmamıştır ya da okundu bildirimlerini devre dışı bırakmıştır.
 5. 5
  Okundu bilgisi tercihlerini güncelle (isteğe bağlı). Twitter, varsayılan olarak okundu bilgilerini (birisinin mesajlarını görüp görmediğini sana söyleyen özellik) etkinleştirir. Ayarlarından bu özelliği kapatma seçeneğin vardır. Bunu şöyle yaparsın:
  • Sol üst köşedeki profil fotoğrafına dokun.
  • Ayarlar ve gizlilik’e dokun.
  • Gizlilik ve güvenlik’e dokun.
  • Okundu bilgilerini devre dışı bırakmak istiyorsan "Okundu bilgilerini göster" anahtarını Kapalı (gri) konuma getir. Bu, "Direkt Mesajlar" başlığının altındadır. Değişikliklerin hemen geçerli olur.
  • Okundu bilgilerini etkinleştirmek için, anahtarı Açık (yeşil veya mavi) konuma getir.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 2:
Bilgisayar Kullanarak

 1. 1
  Bir İnternet tarayıcısında https://www.twitter.com adresine git. Hâlihazırda oturum açtıysan bu siteye girince akışın çıkar. Oturum açmadıysan şimdi oturum açmak için ekrandaki talimatları izle.
 2. 2
  Mesajlar’a tıkla. Bu, sayfanın sol tarafında uzanan menünün ortasına yakındır. Tıklayınca direkt mesaj konuşmalarının bir listesi görüntülenir.
 3. 3
  Konuşmaya tıkla. Mesaj gönderdiğin kişinin adına tıkladığında, konuşmadaki tüm mesajlar görüntülenir. En son mesaj en altta görünür.
 4. 4
  Gönderdiğin mesajın altındaki onay işaretine (✓) tıkla. Bu, gönderilme zamanının sağında, mesajın hemen altında olacaktır. Tıkladıktan sonra onay işaretinin altında "Görüldü" ifadesini görürsen alıcı mesajı görmüştür. Bu ifadeyi görmezsen alıcı mesajı ya henüz açmamıştır ya da okundu bilgilerini devre dışı bırakmıştır.
 5. 5
  Okundu bilgisi tercihlerini güncelle (isteğe bağlı). Twitter, varsayılan olarak okundu bilgilerini (birisinin mesajlarını görüp görmediğini sana söyleyen özellik) etkinleştirir. Ayarlarından bu özelliği kapatma seçeneğin vardır. Bunu şöyle yaparsın:
  • Sol sütundaki Daha Fazla menüsüne tıkla.
  • Ayarlar ve gizlilik’e tıkla.
  • Orta sütundaki Gizlilik ve güvenlik’e tıkla.
  • Okundu bilgilerini devre dışı bırakmak istiyorsan "Direkt Mesajlar" başlığının altındaki "Okundu bilgilerini göster" kutusunun onay işaretini kaldır. Değişikliklerin hemen geçerli olur.
  • Okundu bilgilerini etkinleştirmek için kutuya bir onay işareti ekle.
  Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
wikiHow Staff Writer
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 19.165 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Twitter
Bu sayfaya 19.165 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam