Bu wikiHow makalesi ile daha önceden birbirini tanımayan, uygulama üzerinde birbirinden hoşlanan insanları eşleştiren bir flört etme uygulaması olan Tinder’da nasıl sohbet edeceğini öğreneceksin.

Kısım 1 / 2:
Tinder’da Sohbet Etmek

 1. 1
  Tinder uygulamasını aç. Kırmızı-turuncu alev simgesine sahip beyaz renkteki uygulamadır.
  • Sohbet etmeye başlamak için Tinder’ı telefonuna indirmeli ve kurmalısın.
 2. 2
  "Sohbet" simgesine dokun. Ekranın sağ üst köşesindeki üst üste olan iki metin balonudur.
 3. 3
  Bir eşleşmeye dokun. Sohbet etmek istediğin eşleşmenin profil resmini seç.
  • Yeni eşleşmeler, yani iletişim kurmadığın kişiler, "Yeni Eşleşmeler" bölümünde ekranın üst kısmında görünür.
  • Devam eden konuşmalar aşağıda "Mesajlar" bölümünde gösterilmektedir.
  • Yalnızca eşleştiğin kişilerle sohbet edebilir ve onlara mesaj gönderebilirsin.
 4. 4
  Bir Mesaj Yaz… butonuna dokun. Bu, ekranın altındaki metin alanıdır.
 5. 5
  Bir mesaj yaz. Bunu yapmak için klavyeyi kullan.
  • Animasyonlu bir görüntü göndermek için alanın sol tarafındaki GİF butonuna dokun.
 6. 6
  Gönder butonuna dokun. Bu, "Mesaj" alanının sağ tarafındadır.
  • Eşleştiğin kişi sana cevap verdiğinde veya bir mesaj gönderdiğinde (veya yeni bir eşleşmen varsa) ana Tinder sayfasındaki Sohbet simgesinde kırmızı bir nokta olacak.
 7. 7
  Bildirim tercihlerini ayarla. Yeni mesajlardan nasıl haberdar edilmek istediğini Tinder’a bildir:
  • Ana Tinder sayfasının sol üst köşesindeki gri silüete dokun.
  • AYARLAR seçeneğine dokun. Bu, ekranın sağ ortasındadır.
  • Aşağı kaydır ve Mesajlar bölümünü "Açık" (kırmızı) konumuna kaydır.
  • Tamam butonuna dokun. Bu, ekranın sağ üst köşesindedir. Artık yeni mesaj geldiğinde, Tinder uygulaması açılmamış olsa bile sana bildirilecek.
  Reklam

Kısım 2 / 2:
Sohbet Etme İpuçları

 1. 1
  İyi bir profil resmi seç. Profil fotoğrafın, fiziksel özelliklerini ve kişiliğini göstermek için harika bir yoldur. Nasıl bir insan olduğunu en iyi şekilde temsil edecek bir şey seçmeye çalış. Aynı ilke, eşleşmelerin için de geçerlidir. Başkalarının profil fotoğraflarını görüntülemek çok şey söyleyebilir. Bu, profillerine harcadıkları çabanın derecesini ve belki de bir eşleşme bulmada ne kadar ciddi olduklarını gösterebilir.
  • Tinder profilini ayarlama hakkında daha fazla bilgi için birtakım kılavuzlardan yararlanabilirsin.
 2. 2
  Birkaç eşleşme yap. Yalnızca seninle eşleştirilen Tinder kullanıcılarıyla sohbet edebilirsin. Eşleşme yapabilmek için bazı profilleri "Beğenmen" gerekir. Tinder'ı başlattığında, bölgendeki olası eşleşmeler listesinde ilk sen gösterileceksin. Kişiyi "Beğenmek" için sağa kaydır ya da reddetmek için sola kaydır.
  • Eşleşmek için hem senin hem de diğer kişinin birbirinizin profillerini "Beğenmesi" gerekir.
 3. 3
  Bir sohbet aç. Bir eşleşmen olduğunda onunla sohbet etmeye başlayabilirsin. Tinder menüsünü aç ve Mesajlar'ı seç. Sohbet etmeye başlamak istediğin kişiye dokun; ilk mesajını yazmaya başlayabilirsin.
  • Birçok kişi sohbete başlamadan önce en az bir gün beklemeni önerecektir. Bu, çaresiz görünmeni engeller.
 4. 4
  Konuşmanın havasını ayarla. Bir kişiyle sohbet etmeye başlama şeklin, konuşmanın geri kalanı için havayı belirleyecek. Karşındakinin seni daha yakından tanıması için ilgisini çekmek istersin. Agresif davranmamaya çalış. Çok agresif davranarak onu korkutabilirsin. Öte yandan, çok güçsüz davranmamaya çalış yoksa onu sıkabilirsin. Benzer ilgi alanlarını konuşmak, daha derinlemesine konuşmalara geçebilmek için iyi bir başlangıçtır.
  • Sohbeti "Hey" veya "Merhaba" gibi sıkıcı bir konuşma ile açma. Bunun yerine, diğer kişinin profilindeki veya fotoğraflarından birinin içindeki bir şey hakkında yorum yap.
 5. 5
  Garip sorular sormaktan kaçın. Yeni eşleşmelerle veya yeni tanıştığın kişilerle sohbet ederken kaçınman gereken bazı temel sorular şunlardır:
  • “Şişman mı görünüyorum?” diye sorma. Dürüst bir cevap duymak istemiyorsan sorma. Kilo çok hassas bir konudur. Duymak istemediğin bir cevabı duymak, sadece seni rahatsız edebilir ve kolayca önlenebilecek bir çatışmayı başlatabilir.
  • Eşleştiğin kişinin geçmiş ilişkileri hakkında soru sorma. İlişkide erkenden geçmiş ilişkileri sormak, meraklı olduğun şeklinde yanlış anlaşılabilir. Son derece kişisel sorular sormadan önce kişinin seni tanımasına izin ver.
  • Bir çift olarak geleceğiniz hakkında soru sorma. Hemen bunun gibi bir soruya atlamak, ikinizin birlikte iyi birer partner olacağına dair ağır bir varsayım yaratabilir. Yeni tanıştığın birine evlilik ve çocuk hakkında sorular sormak, büyük olasılıkla onu korkutup kaçıracaktır.
  • Sadece egonu besleyen sorular sorma. Eşleştiğin kişiyi zor duruma sokacak sorular sormak rahatsız edici olabilir. Bu sorulara örnek olarak şunlar verilebilir:
   • “Köpek balığı istilası olan bir okyanusta boğulsaydım beni kurtarmak için okyanusa atlar mıydın?”
   • “Beni bırakman için 1 milyar dolar teklif edilseydi, kabul eder miydin?”
 6. 6
  Doğal ve kendin ol. Sana sorulmasını istediğini düşündüğün sorular sor. Sohbeti, kişi tam önünde duruyormuş gibi yap. Ürpertici olmaktan kaçın ve profilin arkasındaki kişiyi tanımaya çalış.
  • Listelemiş olabileceği ilgi alanlarına ve hobilere bir göz at. Bu, herhangi bir ortak ilgi alanınız olup olmadığını belirlemene yardımcı olur.
  • İlginç olmalısın. Tinder bir hızlı flörtleşme şeklidir ve sıkıcı mesajlar umursanmaz. Yaratıcılığını ve mizahını ifade etmek için sohbeti kullan ve böylece kendini bölgendeki diğer tüm kullanıcılardan ayırabilirsin.
 7. 7
  Kişiyle daha sonra değil, daha erken buluşma talebinde bulun. Tekrarlamak gerekirse Tinder hızlı bir flörtleşme hizmetidir. Bir izlenim bırakmak için biraz yüz yüze zamana ihtiyacın olacak. Tinder, ilişkiyi başlatmak için harikadır ancak onu sürdürmen gerekecek.
  • "Bu soruları yüz yüze sormamı tercih etmez miydin?" ya da "Gel, bu hafta sonu benimle bir şeyler iç," gibi bir şey söyle. Bu, yüz yüze buluşmaya doğru ilerlemene yardımcı olacaktır.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

wikiHow

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?

wikiHow

Gizli Arama Nasıl Yapılır?

wikiHow

Android'de Telegram Hesabı Nasıl Silinir?

wikiHow

Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?

wikiHow

Smart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?

wikiHow

Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Nasıl Görülür?

wikiHow

Akıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?

wikiHow

Android'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?

wikiHow

Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?

wikiHow

Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?

wikiHow

Bilgisayarın Bluetooth Özelliği Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

wikiHow

Samsung Galaxy Cihazlarda Ekran Yansıtma Nasıl Etkinleştirilir?

wikiHow

Bilgisayar Televizyona Nasıl Bağlanır?

wikiHow

Instagram'da Resimlere Müzik Nasıl Eklenir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 32.564 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 32.564 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam