Bu wikiHow makalesi sana, bir telefon veya tablet kullanarak TikTok'un resmi destek ekibine nasıl doğrudan mesaj göndereceğini öğretir. Bireysel sorunlar ve sorun giderme önerileri için profilinden TikTok ile kolayca iletişime geçebilirsin. TikTok ile ticari amaçlarla iletişime geçiyorsan İnternet sitelerinde bulunan resmi işletme, reklam ve basın hesaplarından birine bir e-posta mesajı gönderebilirsin.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 2:
Mobil Uygulamayı Kullanmak

 1. 1
  iPhone, iPad veya Android'inde TikTok uygulamasını aç. TikTok simgesi, siyah bir arka plan üzerinde mavi ve kırmızı ana hatları olan beyaz bir nota simgesine benzer. Bunu ana ekranında veya Uygulamalar menüsünde bulabilirsin.
 2. 2
  Sağ alttaki Ben butonuna dokun. Bu buton ekranının alt kısmındaki gezinme çubuğunda yer alan bir kafa simgesine benzer. Profil sayfan açılır.
  • Otomatik olarak oturum açmadıysan profiline devam etmek için burada oturum aç.
 3. 3
  Sağ üstteki üç nokta simgesine dokun. Bu butonu ekranının sağ üst köşesinde bulabilirsin. Dokununca yeni bir sayfada "Gizlilik ve Ayarlar" menün açılır.
 4. 4
  "DESTEK" başlığının altındaki Geri Bildirim Gönder’e dokun. Bu seçenek, menüde kalem simgesinin yanında listelenir.
 5. 5
  İletişim kurma nedenin için bir kategori seç. Daha fazla seçenek görmek için burada herhangi bir kategoriye dokunabilirsin.
 6. 6
  Ana kategorinin altında bir alt kategori seç. Her kategori birden çok alt kategori sunar. Sorununu en iyi tanımlayan nedeni seçebilirsin.
  • Bazı alt kategoriler, sonraki sayfada bir ayrıntı kategorisi seçmeni ister.
 7. 7
  Gönder butonuna dokun. Bu, ekranının altında bulunan kırmızı bir butondur. Dokununca "Geri bildirim gönder" sayfası açılır ve mesajını yazmana izin verilir.
 8. 8
  Mesajını metin alanına yaz. "Bize geri bildirimin gönderin"in altındaki metin alanına dokun ve iletişim mesajını buraya yaz.
  • İsteğe bağlı olarak, mesaj alanının altındaki gri resim simgesine dokunabilir ve mesajına bir resim veya ekran görüntüsü ekleyebilirsin.
 9. 9
  "İletişim E-postası" alanına e-posta adresini gir. Mesaj formunun altındaki bu alana dokun ve TikTok destek ekibinden bir yanıt almak için buraya geçerli bir e-posta adresi yaz.
 10. 10
  Gönder butonuna dokun. Bu buton, ekranının sağ üst köşesindedir. Dokununca mesajın TikTok destek ekibine gönderilir.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 2:
İş İçin İletişime Geçmek

 1. 1
  Bir İnternet tarayıcısında https://www.tiktok.com/about/contact?lang=tr adresini aç. İş, reklam ve basın soruları için tüm bölgesel iletişim e-postalarını burada bulabilirsiniz.
 2. 2
  Posta kutunu aç. Tarayıcı tabanlı bir posta kutusu veya herhangi bir mobil veya masaüstü posta istemcisi kullanabilirsin.
 3. 3
  Yeni bir e-posta mesajı oluştur. E-postanda iletişim kurma nedenini belirttiğinden ve sorununu veya sorunu açıkladığından emin ol.
  • Yeni bir e-posta mesajını nasıl yazacağından emin değilsen ayrıntılı yönergeler için bu makaleye göz atmayı unutma.
 4. 4
  "Kime" alanına resmi TikTok iş e-postalarından birini gir. İletişim kurma nedenine bağlı olarak, TikTok'un iletişim sayfasından doğru e-posta adresini bul ve e-postanın "Kime" alanına yaz.
 5. 5
  E-postanı gönder. Bu, mesajını e-postanın "Kime" alanındaki resmi iletişim adresine gönderir.
  Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

A.J. Aldana
Ortak yazarlar :
Sosyal Medya Uzmanı
Bu makaledeki ortak yazarlar A.J. Aldana. A. J. Aldana; Tik Tok, Instagram ve YouTube gibi mecraları beş yılı aşkın süredir kullanan bir sosyal medya uzmandır. A. J., çeşitli sosyal medya kampanyaları için, binlerce etkileşim kazanan içeriklerin küratörlüğünü yapmak üzere markalarla çalışmıştır ve wikiHow'daki yenilikçi ve güncel makalelere katkıda bulunma konusunda da oldukça tutkuludur. Stanford Üniversitesi'nin Ürün Tasarımı bölümünden lisans derecesine sahiptir. Bu makale 5.999 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: TikTok
Bu sayfaya 5.999 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam