Bu wikiHow makalesi ile Android, iPhone veya iPad kullanarak TikTok profiline kişisel bir dokunuş nasıl ekleyebileceğini öğreneceksin. TikTok; özel bir kullanıcı adı, fotoğraf, 6 saniyelik bir video ve sosyal medya bağlantıları ekleyerek profilini kişiselleştirmeni sağlar.

Adımlar

 1. 1
 2. 2
  Profili Düzenle düğmesine tıkla. Ekranın tam ortasında yer alan büyük düğmedir.
 3. 3
  Bir profil fotoğrafı ekle. Bu fotoğraf seni TikTok'ta temsil edecek. İster galerinden bir fotoğraf seç ister yeni bir fotoğraf çek. Bunları şöyle yapabilirsin:
  • Ekranın ortasındaki Profil Fotoğrafı bağlantısına dokun.
  • Kameranı kullanarak yeni bir fotoğraf çekmek için Bir Fotoğraf Çek sekmesine veya telefonundan ya da tabletinden bir fotoğraf seçmek için Galeriden Seç sekmesine tıkla.
  • Daha önce yapmadıysan TikTok'un fotoğraflarına ve/veya kamerana erişmesine izin ver.
  • Fotoğrafını kırpmak ve kaydetmek için ekrandaki talimatları uygula.
 4. 4
  Fotoğrafın yerine bir profil videosu (isteğe bağlı) da koyabilirsin. Tiktok'ta durağan bir resim kişiliğini tam olarak yasıtmıyorsa 6 saniyelik bir profil videosu oluşturabilirsin. Bir TikTok kullanıcısı profil videondan keyif alırsa büyük olasılıkla diğer içeriklerini görmek için seni takip edebilir. Videonu oluşturmak için:
  • Sayfanın sağ üst köşesindeki Videoyu Değiştir bağlantısına tıkla.
  • Daha önce yapmadıysan TikTok'un fotoğraflarına erişmesine izin ver.
  • Telefonundan veya tabletinden bir video seç.
  • Videonun 6 saniyelik kısmını seçmek için fotoğrafın her iki yanındaki sürgüleri kaydır.
  • Kaydet düğmesine dokunarak yeni videonu kaydet.
 5. 5
  Profil ismini düzenlemek için İsim'e tıkla. Profil ismi, sayfanın en üstündeki ilk boşluktur. Yeni bir profil ismi eklemeyi tamamladığında sayfanın sağ üst köşesindeki Kaydet'e tıkla.
 6. 6
  TikTok kullanıcı adını değiştirmek için Kullanıcı Adı'na tıkla. TikTok kullanıcı adın ikinci boşlukta, kişi simgesinin yanında gösterilir. Bu ismi her 30 günde bir değiştirebilirsin. Değişiklikleri kaydetmek için ekranın sağ üst köşesindeki Kaydet'e dokun.
  • Girmiş olduğun kullanıcı adı daha önce alınmış ise farklı bir tanesini seçmen istenecek.

  Not: Kullanıcı adın gri renkteyse veya bunu seçemiyorsan çok yakın zamanda kullanıcı adını değiştirmişsindir.

 7. 7
  Özgeçmişini düzenle. Şu anki özgeçmişinin üzerine veya henüz bir şey eklemediysen Profiline bir açıklama ekle yazısına tıkla ve seni tanımlayan bir biyografi yaz. Bitirdiğinde ekranın sağ üst köşesinde yer alan Kaydet'e tıkla.
  • Yeni arkadaşlar ve takipçiler çekebilecek bir özgeçmiş yazmaya çalış ancak spam içeren veya diğer web sitelerinin tanıtımını yapan yazılardan uzak dur.
 8. 8
  Instagram hesabını eklemek için Instagram seçeneğine tıkla. Bu seçeneğe dokunmak, Instagram hesabına giriş yapman için seni yönlendirecek ve hesabına erişebilmesi için TikTok'a izin vermeni sağlayacak. Hesapların bağlandıktan sonra Instagram kullanıcı adın TikTok profiline eklenecek.
 9. 9
  YouTube kanalını eklemek için YouTube seçeneğine dokun. Bir YouTube kanalın varsa kanalını TikTok'a eklemek için YouTube hesabına giriş yaparak ekrandaki talimatları uygula. Bu şekilde, Tiktok profilinde YouTube kanalına bir bağlantı eklenecek.
 10. 10
  Twitter hesabını eklemek için Twitter seçeneğine dokun. Twitter'ın varsa onu TikTok'a ekleyebilirsin. Bunu yapabilmek için TikTok'un Asya sürümüne sahip olman gerektiğini unutma. Twitter hesap bilgilerini gir ve hesabını eklemek için giriş yap.
  • Adroid'ine TikTok'un Asya sürümünü indirmek için bu bağlantıyı kullan. iOS'ta bu sürümü kullanabilmek için Apple Kimliğindeki bölgeyi değiştirmen gerekecektir.
 11. 11
  Kaydet düğmesine tıkla. Bu düğme ekranın sağ üst köşesindedir. Düğmeye tıkladığında profilinde yapmış olduğun değişiklikler kaydedilir.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
iPhone'da Emoji Nasıl GüncelleniriPhone'da Emoji Nasıl Güncellenir?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Birinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl AnlaşılırBirinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Nicole Levine, MFA
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Nicole Levine, MFA. Nicole Levine, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Teknik dokümantasyon oluşturma ve önde gelen internet sitesi barındırma ve yazılım şirketlerindeki destek ekiplerini yönetme alanlarında 20 yıldan fazla deneyime sahiptir. Nicole ayrıca Portland Eyalet Üniversitesi’nden Yaratıcı Yazarlık alanında Güzel Sanatlar Yüksek Lisans derecesine sahiptir ve farklı kurumlarda kompozisyon, bilim kurgu yazarlığı ve ev yapımı dergi (zin) hazırlama dersleri vermektedir. Bu makale 11.475 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 11.475 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam