Bu wikiHow makalesi sana, önce telefon numaranı doğrulamak zorunda kalmadan TikTok'taki birine nasıl mesaj göndereceğini öğretecek. TikTok hesabını oluştururken, telefon numarası gerektiren tek kayıt seçeneği "Telefon veya e-posta kullan" seçeneğidir. Google, Facebook ve Twitter gibi diğer seçenekler, TikTok'a bir telefon numarası vermeni gerektirmez. Hesabını oluşturduktan sonra seni takip eden herkese mesaj gönderebilirsin.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 2:
Telefon veya Tablet Kullanmak

 1. 1
  Telefon numaran olmadan bir TikTok hesabı oluştur. Telefon veya tablet kullanıyorsan Google Play Store'dan (Android) veya App Store'dan (iOS) TikTok uygulamasını indirip yükle.
  • Hemen bir hesap oluşturman istenmezse sağ alt köşedeki Ben sekmesine dokun.
  • Hesap oluşturmak için telefon numarası gerektirmeyen bir yol seç. Facebook, Google veya Twitter'ı (ayrıca KakaoTalk gibi bölgesel olarak popüler olan diğer uygulamaları) kullanmayı seçebilirsin.
  • Bu uygulamanın hesabına giriş yapmak için (istendiğinde) ekrandaki talimatları izle. Hesabın oluşturulduğunda akışına yönlendirileceksin.
 2. 2
  Mesaj gönder. Mesaj göndermek istediğin kişi seni takip ettiği sürece ona mesaj gönderebilirsin. Ancak, seni takip etmeyen birine mesaj gönderemezsin.
  • Telefon numarası olmadan kaydolduysan bir telefon numarası eklemen istenmez. Ayrıca, telefonunun Kişiler'inde telefon numarası bulunsun veya bulunmasın seni takip eden herkese DM gönderebilirsin.
  • Gelen Kutusu sekmesine, ardından sağ üst köşedeki kâğıt uçak simgesine dokunarak DM'lerini bulabilirsin.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 2:
Web Sitesini Kullanmak

 1. 1
  https://www.tiktok.com/tr/ adresine git. Masaüstü veya dizüstü bilgisayarındaki herhangi bir web tarayıcısını kullanarak telefon numarası olmadan hesap oluşturabilir, ardından seni takip eden kişilere mesaj gönderebilirsin.
 2. 2
  Giriş Yap'a tıkla. Ne yazık ki ana sayfada "Kaydol" butonu yoktur ancak, Giriş yap'a tıkladığında hesap oluşturma sayfasına gidebilirsin.
  • İki Giriş Yap butonu görürsün; biri sayfanın sağ tarafında, diğeri ise sol tarafındadır.
 3. 3
  Kaydol'a tıkla. Bu, pencerenin altındaki "Hesabın yok mu?" ifadesinin yanındadır.
 4. 4
  Hesabını oluşturmak için bir yönteme tıkla. Telefon numarası kullanmadan Facebook, Google veya Twitter hesap bilgilerini kullanarak bir TikTok hesabı oluşturabilirsin.
  • Hesabınızı telefon numarası olmadan oluşturmak için ekrandaki talimatları izle.
 5. 5
  Mesaj gönder. Mesaj göndermek istediğin kişi seni takip ettiği sürece ona mesaj gönderebilirsin. Ancak, seni takip etmeyen birine mesaj gönderemezsin.
  • Telefon numarası olmadan kaydolduysan bir telefon numarası eklemen istenmez. Ayrıca, telefonunun Kişiler'inde telefon numarası bulunsun veya bulunmasın, seni takip eden herkese DM gönderebileceksin.
  • DM göndermek için web tarayıcının üst kısmındaki uçak simgesine tıkla.
  Reklam

İpuçları

 • Ben sekmesine, ardından da Gizlilik'e "Doğrudan Mesajlar" ayarlarını değiştirerek hesabının mesajlaşma gizliliğini ayarla. Bunu Herkes, Arkadaşlar ve Hiç Kimse şeklinde ayarlayabilirsin.[1]
 • 16 yaşından küçüksen (veya hesabın 16 yaşından küçük olduğunu gösteriyorsa) mesaj gönderemezsin.[2]
Reklam

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam